THY- Euroleague

Fatih Terim konuşursa sizi 'rezil' eder!

08 Ağustos 2017 Salı

Bakıyorum son günlerde Fatih Terim’e sallamak adeta ‘moda’ olmuş...

A Milli Takım’daki görevine son verildi ya hani. ‘Fırsat bu fırsat’ diyerek başladılar saldırmaya.

Onu itibarsızlaştırmaya çalışanlar mı dersin artık, yoksa küçük düşürmeye çalışanlar mı?

Hatta ‘vatan haini’ bile ilan ettiler.

Evet, yanlış duymadınız! Türk futbol tarihinin gelmiş geçmiş en başarılı ve en kariyerli futbol adamına, Türk futbolunun ‘imparator’una ‘vatan haini’ dediler.

Fatih Terim değil miydi kariyerine sayısız kupa sığdıran? Yoksa o değil miydi Türkiye’ye ilk ve tek Avrupa kupasını getiren?

‘İmparator’ değil miydi kazandırdığı zaferler ile bu milleti defalarca sokaklara döken? Yoksa o değil miydi 25 Eylül 2013’te Milli Takım için o çok sevdiği yuvasından ‘gözyaşlarıyla’ kopartılan?

Hepsini bir anda unutuverdiler.

Fatih Terim zayıf düştü ya hani, ‘düşene bir tekme de biz atalım’ dediler.

Sözleşmesindeki ‘tazminat meselesini’ attılar ortaya. Meseleyi ‘boğazından geçirdiği lokmaya kadar’ uzattılar. Ellerinden, dillerinden, kalemlerinden ne geliyorsa yaptılar. Yüzüne karşı ‘delikanlıca’ söyleyemedikleri ne varsa arkasından saydırmaya başladılar.

Ancak bir şey vardı ki onu söylemeye cesaret bile edemediler.

Sözleşmenin karşı tarafı TFF Başkanı Yıldırım Demirören’e tek laf edemediler. “Bu sözleşmeyi Fatih Terim sana zorla mı imzalattı başkan” diyemediler. Fatih Hoca’nın görevine son veren Yıldırım Demirören’e “Sen bu iş beceremiyorsun istifa et” diyemediler.

Çünkü güçlünün yanında durdukları gibi, güçsüz düşene karşı havladılar.

Evet, belki şimdilik kazandılar, ama şimdilik! Yani Fatih Terim suskun kalana kadar... Ona saldıranlar kaçacak delik bulana kadar...

Çok iyi bilmeliler ki Fatih Terim konuşursa; kendini ‘vezir’, onları de ‘rezil’ eder...

YORUM YAZ