Bu yönetimle yeni hoca kim olursa olsun bir şey değişmez!

28 Temmuz 2017 Cuma

Galatasaray’dan olaylı bir şekilde ayrılarak A Milli Takım’ın başına geçen Fatih Terim, son dönemde yaşanan bazı futbol dışı gelişmeler sebebiyle buradaki görevinden ayrıldı. Haber ajanslara düşer düşmez, futbol kamuoyunda milli takımın yeni teknik direktörünün kim olacağı tartışmaları başladı.

Kimisi bu görev için Beşiktaş’ta başarılı bir dönem geçiren Şenol Güneş ismini ortaya atarken, kimisi de Mustafa Denizli, Mircea Lucescu, Mehmet Özdilek ve Yılmaz Vural isimleri üzerinde yoğunlaşmaya başladı.

Ancak kamuoyuna A Milli Takım için farklı bir yol haritası daha yansıdı. Bazı kesimler yeni teknik direktör seçiminden önce Türkiye Futbol Federasyonu’nda bir görev değişimine ihtiyaç duyulduğunu ve gelecek yeni hocanın da yeni yönetim tarafından göreve getirilmesi gerektiğini vurguladı.

Aslında bakıldığı zaman her ne kadar gerçekleşeceğine inanmasam da bu yol haritasındaki başlangıç noktasını doğru buluyorum. Çünkü mevcut Türkiye Futbol Federasyonu yönetimindeki tüm iyi niyete rağmen başarının çok uzak olduğunu düşünüyorum.

Özellikle uluslararası arenada başarılı olabilmek için, 'kulüpleri altyapılardan her yıl yeni oyuncular yetiştirmeye zorlayan bir sistem' üzerine kurulacak reformlara ihtiyaç var. Bu reformları planlayarak programına yerleştirmiş yeni bir federasyon yönetiminin göreve gelerek atılımları gerçekleştirmesi gerekiyor. 

Öyle düşünüyorum ki; federasyondaki mevcut durum devam ettikçe yeni teknik direktör Şenol Güneş de olsa, Mustafa Denizli de olsa veya Mehmet Özdilek de olsa değişen çok fazla bir şey olmayacak.

Nedeni ise çok basit.

Çünkü yeni futbolcu yetiştirme anlamında eksik kaldığımız için hocaların eline verebildiğimiz malzeme maalesef yeterli değil.

  • VatanseverVatansever5 ay önce
    Haklisiniz. Dişardan görünen ortada bir şey yok herkes para konuşur olmuş, herhalde başkanliga aday olanlar oranin suyuna havasina aday olmuyor, ülkesi için cüzzi ücrete çalişacak kim varsa gelsin federasyonun başına, o gereken teknik direktörü de bulur, parayi doksen de sonuç ayni sonunculuk, federasyonun havasi bu ara firtinali
  • Fatih emlikFatih emlik5 ay önce
    Sahaya çıkanlarda 75 milyonu temsil etme erdeminde olmalı.para prim herzaman 2.planda kalmalı.
  • Fatih emlikFatih emlik5 ay önce
    Yerli yerli dedik yerli bizi daha çok yedi.tazminatsız ve başarı tandanslı para ile anlaşılmalı.