THY- Banjul

Beklenen ‘bilet’ kesildi, şimdi ne olacak?

17 Ekim 2017 Salı

Ersun Yanal günlerdir Trabzonspor’da tartışılıyordu. “İstifa ediyor, İstifa edecek” derken, dün Trabzonspor, beklenen bir kararla Yanal ile sözleşmesini feshetti.

Birden bire alınmadı tabi bu karar. Çok kısa da olsa bir geçmişi var elbet.

Trabzonspor, kendi sahasında Alanyaspor ile oynuyordu. Maçta 3-0 öne geçen Trabzonspor, 46 dakikada yediği 4 golle rakibine 4-3 mağlup oluyor ve tarihi bir yenilgi ile sahadan boynu bükük ayrılıyordu.

“Aman canım futbol bu, bazen olur böyle şeyler” derken, bir sonraki iç saha maçında Akhisar Belediyespor karşısına çıkan Trabzonspor, rakibinden 6 gol yiyerek tarihindeki en büyük hezimetlerinden birini daha yaşıyordu.

Çok ilginç değil mi? Sezona ‘şampiyonluk’ parolasıyla başlayan takım, 136 dakikada 10 gol yiyerek adeta halı saha maçlarını akıllara getiriyordu.

Gelelim Ersun Yanal’ın gönderilmesi meselesine...

Elbet bu hezimetin yaşandığı bir yerde, Ersun Yanal’ın görevden alınmasından daha doğal bir şey olamaz. Burada sanırım herkes hemfikir.

Ama Yanal’ı göndermek yeterli mi? Yanal’ı gönderince her şey güllük gülistanlık mı olacak? Bunu da sorgulamak gerekir diye düşünüyorum.

Beni rahatsız eden ve ‘adalet’ anlayışına ters geldiğini düşündüğüm bir konu var bu olayda.

Evet, haklı olarak Ersun Yanal’ı gönderiyorsun. Tamam da bu kadar mı yani sadece? Bütün fatura neden sadece ona kesiliyor?

136 dakikada 10 gol yiyip, milyon euroları cebine indiren futbolcuların hiç mi suçu yok?

Başarısız olduğundan dolayı Ersun Yanal’ı görevden alarak cezalandırıyorsunuz ya hani...

Ee, peki bu hezimeti sahada bire bir yaşatan futbolcular ne olacak? Onlara neden basmıyorsunuz para cezasını?

Futbolculara prim vermeye gelirken, açıyorsunuz kesenin ağzını ama para cezası kesmeye gelince, kılınızı kıpırdatmıyorsunuz.

İşte ben bu durumu kabul edemiyorum. Adalet var ise, herkes için adalet.

***

Peki şimdi ne olacak? Gelecek olan yeni teknik direktör neyi değiştirebilecek? Elinde sihirli değnekli biri mi gelecek?

Açıkça söyleyeceğim. Belki iddialı bir söz olacak ama bu saatten sonra hiçbir şey değişmez. Sezon başında az da olsa şampiyonluk şansı olan Trabzonspor, şansını 6-1’lik maçta Şenol Güneş Stadı’na gömmüştür.

Yeni gelecek hoca veya hocalar da, “2 ileri, 1 geri” yaparak sezonu noktalar. Dikkat edin "hoca veya hocalar" diyorum. Çünkü yeni gelecek hocanın da sezon sonunu görüp görmeyeceği muamma.

YORUM YAZ