THY - Yeni Havalimanı Promosyon - Kıbrıs Bakü

Tudor bana Bilic'i hatırlatıyor ne dersiniz?!?

31 Ekim 2017 Salı

Lig lideri Galatasaray, Trabzonspor karşısında oynadığı kötü futbol sonucu mağlubiyetle ayrılarak ilk mağlubiyetini aldı...

Malum biliyorsunuz, Galatasaray'ın 10 haftalık periyotta şampiyonluk yarışındaki rakipleriyle oynamadığı ve fikstür avantajını yaşayarak zirvenin sahibi olduğu söylentileri dilden dile dolaşmıştı..

Ve nitekim de geçen hafta Fenerbahçe beraberliği ve Trabzonspor yenilgileriyle iki haftada 5 puan kaybeden Galatasaray liderliğini sürdürse de tartışmalar başlamış oldu.. 

Karabükspor'dan geldiği günden itibaren birçok yazımda Tudor'un Galatasaray'ın kalibresini kaldıracak boyutta olmadığımı söylemiştim.. Bu sözümün halen arkasındayım.. Nedeni ise büyük maçlarda oyunu çözememesi.. Özellikle Fenerbahçe karşısındaki korkak futbolu ve Trabzon maçındaki oyuncu hamleleri..

Özellikle kanatları işlemeyen bir Galatasaray vardı Trabzon'da.. Bunu herkes gördü bir tek Tudor görmedi herhalde... Orta alanda özellikle Ndiaye ve Selçuk ve yine onlara Tolga da eklenince ağırlaşan ve hantallaşan bir ekip vardı.. İlk yarıda Mustafa ve Okay'ın pozisyonları gol olsa Galatasaray'ın fişi çekilecekti.. Ama dediğim gibi büyük maçların adamı değil Tudor.. Çünkü kapasite anlamında daha çok yol olması lazım.. Galatasaray'da Gomis'in, Durica'nın markajında kaybolması ve yine Feghouli'nin sorumsuzca davranarak kırmızıyla atılması sonrası ben Tudor'dan hamle beklemiştim ikinci yarının başında ama nerde!?!

Son yarım saatlik bölüme girerken tanıdık bir değişiklikler zinciri gördük Tudor'da..

Bursaspor maçında yaptığı Mariano ve Latovlevici'yi çıkarıp, yerlerine Yasin ve Feghouli'yi koyarak kazandığı maç sonrası 'neredeyse yılın teknik adamı ödülü' vereceğimiz Tudor bu maçta ise, Gomis ve Selçuk'u çıkararak, Eren ve Rodrigues'i oyuna soktu... Ama her zaman papaz pilav yemiyor... Nedeni basit böylesi bir maçta yapılması gereken çok netti.. Sana gol lazım skor lazım.. Gomis ve Eren'le devam edip, Rodrigues ve Yasin'le kanatları güçlendirmek gerekliydi.. Çıkacak ilk iki isim mutlaka Selçuk ve Tolga olmalıydı.. Ondan sonrası ise malum Trabzonspor'un N'Doye ve maestrosu Yusuf Yazıcı'yla gelen iki gol maçı noktaladı.. Rodrigues'in golü ise sadece tabelayı değiştirmiş oldu.. Elbette lig uzun maraton yeneceksiniz, yenileceksiniz bunlar normal şeyler.. Ama Tudor'da gördüğüm çok bariz bir durum var o da büyük maçlarda küçük düşünüyor.. Bana tıpkı Beşiktaş'ın eski Hırvat teknik adamı Slaven Bilic'in derbi kazanamadan sezonu bitirmesini hatırlatıyor... 

Elbette bu sadece istatistik ama Tudor'un acilen kafasındaki düşünceleri büyütmesinde yarar var!

 

YORUM YAZ