THY - Yeni Havalimanı Promosyon - Kıbrıs Bakü

Eze eze yenmek bu olsa gerek!!!

04 Aralık 2017 Pazartesi

Vodafone Park'ta önceki akşam hakikaten müthiş bir derbi izledik.. Beşiktaş'ın maçı tamamen domine ettiği ve Galatasaray'ın sahadan silindiğine şahit olduk..

Elbette böylesi bir derbide iki teknik adam arasındaki kumaş farkını da açıkça görebildik..

Beşiktaş'ın Şampiyonlar Ligi tecrübesinin sahaya yansıdığını ve teknik direktör Şenol Güneş'in yaptığı önemli rotasyon bu derbinin alınmasında en önemli faktördü bence...

Neydi o hamle, orta alanda Oğuzhan-Atiba ve Tolgay'la adeta pas trafiğinin maksimuma çıkarılmasıydı... Kesik yiyen Talisca'ya da gereken ders verildi böylece...

Derbide parlayan bir yıldız vardı ki o da bir dönem Beşiktaş'tan ayrılacağı ayyuka çıkan ve formasına küsen Tolgay Arslan ismiydi..

Tolgay'ı derbide çıplak gözle izlemek hakikaten benim adıma çok keyifliydi.. Sahada basmadık yer bırakmayan Tolgay, Beşiktaş'ın dinamosuydu adeta...

Yine sahada 'ben burdayım' diyen Avrupa tecrübesi her halinden belli olan istikrar abidesi Pepe, ona eşlik eden yorulmaz savaşçı Tosic ve sağda yaptığı ince paslarla Galatasaray'ın belini kıran Adriano'yu seyrettik... İkinci yarıda kaçan golleri herhalde tüm futbolseverler saymakta zorlanmıştır.. Tabii ki şu denilebilir, Galatasaray da gününde değildi.. Buna kısmen katılabilirim.. Ama başınızda futbol literatürünü sahaya yansıtamayan bir hocanız varsa bu iş daha da kolaylaşır..

Tudor için bu sütunda defalarca yazdım.. Tudor'un futbol bilgisi Galatasaray'ı kaldırabilecek düzeyde değil.. Takımını ayağa kaldırabilecek hamleler ve en önemlisi forma adaletini sağlayabilecek kalibrede değil..

Üç maçtır oynamayan Feghouli sahada, kupada varını yoğunu ortaya koyan Yasin Öztekin yedek.. Yine dökülen bir Denayer sahada maç dönmüş döneceği kadar 85'te Linnes'le yer değişiyor.. Ve haftalardır sahada yokları oynayan Belhanda sahada, Selçuk yine yedek.. Bazı şeyleri sadece kafasında yorumlayabilen bir teknik adamla, Galatasaray'ın bu sezonu götürebilmesi mümkün değil... Her zaman konuşulan şuydu, G.Saray'ın fikstür avantajıyla yoluna devam ettiğini ve büyük takımlarla oynama zamanı geldiği zaman takımın esas görüntüsünü görebilirdik.. Ve nitekim de Vodafone Park'ta her şeyi tüm çıplaklığıyla gördük.. Henüz derbi galibiyeti bulunmayan ve liderlik koltuğundan 14 hafta sonra inen Tudor için de araya kadar gidilmesinin mucize olacağını düşünmekteyim.. Burdan Sevgili Tudor'a ufak bir tavsiye, "Sen sen ol hocam bu aralar basın toplantısında fazla esip gürleme.. Malum çünkü topun ağzındasın!. Aman dikkat!.."

 

YORUM YAZ