THY - Yeni Havalimanı Promosyon - Ankara

Beşiktaş için çıkış yolu Monaco!..

17 Ekim 2017 Salı

Son iki sezonun şampiyonu Beşiktaş için tehlike sinyallerini görmemek mümkün değildi esasen!..

Niye diyeceksiniz çünkü geçen sezondaki Beşiktaş’ın ruhunun yerlerde gezdiğini söyleyebilirim.. Bunun için müneccim olmaya gerek yok gören göz kılavuz istemiyor!..

Nedenlerine bakınca özellikle Şenol Güneş’in kötü performansının takıma bir virüs gibi sirayet ettiğini net görüyoruz...

Gençlerbirliği maçındaki kadro seçimleri adeta fiyaskoydu.. Yoğun bir futbol ve manevi yıkımdan çıkan Oğuzhan Özyakup’a forma verilip, Tolgay’ın yine kulübüye hapsedilmesi başlı başına bir teknik adam hatasıydı.. Yine özellikle formunun zirvesini yaşayan Cenk Tosun’un esas yerinde oynatılmaması gereksiz bir macera gibi gözüküyor.. 

Ve Beşiktaş’ta kulağı çekilmesi gereken ve istenmeyen adam profiline gittikçe bürünen futbolcu ise Brezilyalı Anderson Talisca...

Ben de Talisca’nın bu gündemden düşmeyen ‘kendine oynuyor’ yakıştırmasını haklı bulanlardanım..

Brezilyalı yıldızın kalitesini masaya yatıracak değilim lakin, böylesi bir dönemde eleştiri oklarının odağında olmayı herhalde Talisca da görmeli ve ona göre oynamalı.. Ve bir enteresan istatistik bilgisi de hakikaten bu iddiaları doğrular nitelikte.. Talisca bu sezon ligde 8 maçta 2 gol ve 1 asistle oynarken, Şampiyonlar Ligi’nde çıktığı iki maçta da iki gol kaydetti.. 

Talisca’nın acilen uyarılması ise yine Şenol Güneş’in en önemli görevi gibi gözüküyor..

Yine Gençlerbirliği maçında kendisinden bir türlü istenilen kıpırdanmayı göremediğim Lens için ise ayrı bir parantez açmak lazım..

Fenerbahçe ve Sunderland ikilemi arasında kaldıktan sonra yaklaşık 22 milyon euro’ya 4 yıllık imza atan Lens’in ise o etkili driplingleri ve hızından eser yok şu aşamada!..

Elbette tüm bu olumsuz veriler için tek çıkış yolu Fransa’da Monaco’dan puan ya da puanlar almak...

Bunun için neler yapılabilmeli boyutuna bakınca, Lig’de 6. sıraya kadar düşen Beşiktaş’ın silkelenerek ayağa kalkması lazım.. Elbette böylesi zor bir perspektifte açıkçası Beşiktaş’ın Monaco karşısında alacağı yenilgi ve ligde pazartesi günü belalısı Medipol Başakşehir ile oynayacağı maçta da kaybedeceği puanlar sonrası, kulüpte kazanların kaynayacağını düşünüyorum..

8. haftalar itibariyle şunu net söyleyebiliriz ki, Beşiktaş ağır bir travma geçiriyor.. Oynadığı futbol ve takım içindeki futbolcuların tempoyu göğüsleyememesi ve yine yaş ortalamasının gittikçe yükselmesi de önümüzdeki maçlar için büyük bir handikap gibi gözükmekte... Beşiktaş için kötü gidişattan kurtuluşun tek çıkış noktası olacağını düşündüğüm Fransız şampiyonu Monaco ile oynayacağı maç için ekibimize başarılar diliyorum...

 

YORUM YAZ