Ben de inanmaya başladım!?!

28 Kasım 2017 Salı

Başlıkta kullandığım cümleye hakikaten inanmaya başladım. Neydi o cümlenin açılımı, “Beşiktaş’ta futbolcuların maç seçmesi”.. 

Evkur Yeni Malatyaspor ile oynanan maçı çok dikkatli izledim. Gördüğüm tabloda Beşiktaşlı futbolcuların ciddiyetten uzak ve bir o kadar da disiplinsiz oyunu sonucu Galatasaray ile oynanacak derbi öncesinde iki puan daha bırakıldığına şahit olduk..

Biliyorsunuz bu eleştirilerin odağındaki isim özellikle Anderson Talisca... Talisca’nın Malatyaspor karşısında korkak ve anlamsız faullerle süslediği oyununu izledik. Malatya karşısında oyunun hiçbir bölümünde inisiyatifi eline almayan bir Brezilyalı izledik...

Aynı Talisca, Porto karşısında ise ekstra yıldızlaşarak bir üst turun en büyük mimarı olmuştu... Bu isimlere yine kanatta Quaresma’yı ve forvet hattında çok etkisiz olarak gördüğüm Cenk Tosun’u da ekleyebiliriz..

Elbette böylesi büyük bir başarıdan sonra puan kaybının muhtemel olabileceğini hepimiz söyleyebiliriz.. Ama karakter anlamında sahaya yansıtmanız gereken futboldan eser olmayınca insan sormuyor değil bu soruyu?!?

Söyler misiniz, kim der ki bu Beşiktaş, Porto’yla dişe diş mücadele etmiş ve ikinci tura yükselmiş bir ekip..

Tamamen ruhlarını Vodafone Park’ta bırakmış Beşiktaşlı futbolcular.. Elbette burada bir parantez açarak, Gökhan Gönül, Atiba ve özellikle Tolgay’ın gayretlerini görmemek haksızlık olur..

Beşiktaş için tek çıkış yolu Galatasaray derbisi gözüküyor.. Galatasaray derbisinde alınacak mağlubiyet, 9 puanlık fark demek bu da bence lige büyük ölçüde havlu atmak olacak!.. Elbette 9 puan kapatılamayacak bir fark değil, ama takımdaki mental anlamda çöküntüye sebep olacaktır.. Haliyle kazan kaynamaya başlayacak!.. Şu gerçeği herhalde sevgili Şenol Güneş hoca da görecek kalibrede bir teknik adam.. Elbette tamamen derbinin konuşulacağı haftada bir parantez de Tudor'a açmak lazım..

Tudor'un Alanya maçı sonrası 1,5 puan açıklaması ve derbiyi kazanınca kupa verecekler açıklamaları... Bana göre Tudor'un içinde bulunduğu korku tünelinin yansımalarıydı.. Tudor'un derbi kazanamama fobisi aslında Alanya maçı sonrası tamamen kendini hapsetmiş görünüyor..

Ne diyelim; cumartesi günü bu veriler ışığında kavgasız gürültüsüz bir derbi izleriz inşallah...

 

Günün Özeti

YORUM YAZ

    Günün Özeti