THY- Euroleague

Araya girerken takımların durumu...

26 Aralık 2017 Salı

Lige verilen ara sonrası malumunuz Başakşehir 36 puanla liderliğini sürdürürken, hemen arkasından Fatih Terimli Galatasaray ile Fenerbahçe ve Beşiktaş geliyor...

Tabiki öncelikle sözlerime, geçen senenin semeresini alarak yoluna emin adımlarla devam eden Medipol Başakşehir’le başlamamız lazım.. Hakkını vermek lazım ki Abdullah Avcı, Türk teknik adamlar arasında çıtayı yükseltmeyi başardı.. Takımını oynattığı atak futbolla hiçbir zaman ezdirmemesi benim için en önemlisi.. Kaldı ki büyük bir ihtimalle bu sene de Avrupa Arenası’nda görebilmemiz muhtemel olan Başakşehir için işler yolunda gidiyor..

Galatasaray’a gelince, 4. kez Fatih Terim’i takımın başına getirerek aslında yeni bir akım başlattı diyebiliriz.. Şunu dediğinizi duyar gibiyim.. Fatih Terim’den başka Galatasaray’ı toparlayacak bir ikinci adam yok mu Allah aşkına?!? 

Fatih Terim’in kariyerini herhalde burada masaya yatırmamıza gerek yok, lakin Galatasaray’da Dursun Özbek yönetiminin baskıyı tamamen minimize etmesi için Terim’i getirdiği de aşikar... Tudor dönemindeki bariz hatalar sonucu kritik puan kayıpları Terim döneminde yaşanacak mı onu hep birlikte izleyeceğiz?!?..

Fenerbahçe’ye gelecek olursak, Aykut Kocaman’ın istifa eşiğinden dönmesi sonrası adeta küllerinden doğan takım, şu anda lig üçüncüsü olarak devreyi bitirdi. Elbette Aykut Kocaman’ın elindeki kıt kadroyla nereye varacağını ve en önemlisi kadroya yapılacak kritik takviyeleri görmek lazım.. 

Gelelim geçen iki sezonun  şampiyonu ve Avrupa’da tarihi zaferler yaşayan Beşiktaş’a..

Şu anda liderin 6 puan gerisinde olan Siyah-Beyazlılar’da aksayan bir takım konular var kuşkusuz!... Bunların başını çeken konu ise ‘forma adaleti”...

Söyler misiniz lütfen, Sivas maçının en iyilerinden Negredo neden ikinci yarıda yoktu, niye verilmesi gayet normal olan şans verilmez!.. Ve yine orta alanda yürüyen bir takım varken, niçin Tolgay Arslan tercihi yapılmaz!..

Ve en önemlisi bu takıma alınan Lens ve genç yetenek Orkan Çınar niye bir türlü denenmez!.. Bakınız böylesi kritik zamanlarda, denenmesi gereken yıldızlar olabilir.. Bunu da herhalde Şenol Güneş hoca en iyi bilir.. 

Son olarak Karadeniz fırtınasına bakacak olursak, Rıza Çalımbay ile 5 maçlık serisini Karabük maçıyla sonlandıran Trabzonspor’da işlerin mental anlamda iyi gittiğini söylemek mümkün.. Trabzonspor için tek temennim, Rıza Çalımbay’ın arkasında sonuna kadar durulması... 

 

YORUM YAZ