THY- Noukşot

Anlaşılan 2018 Dünya Kupasını evden seyredeceğiz!..

05 Eylül 2017 Salı

 

Elbette başlıkla birlikte konuya böyle bodoslama girmek istemezdim ama ortada o kadar çok argüman var ki elden bir şey gelmiyor...

Ukrayna karşısında aldığımız yenilgiden öte oynanan rezil futbol ve laubalilik kokan hareketler aslında milli takımımızın böylesi bir girdaptan çıkmasının mümkün olmadığını gösteriyor..

Geçen haftaki yazıda da söylemiştim.. Lucescu’nun elinde sihirli bir değnek yok ve böylesi kısa bir zamanda deneme-yanılma yöntemiyle kadro kurmasının da bizler için hiçbir kıymeti harbiyesi de yok!

Fiyaskoyla dolu bir Ukrayna kadrosu gördük sahada.. Ligde kadrolarına giremeyen ve daha doğrusu girse bile seyircisi tarafından istenmeyen adam ilan edilen herkes kadrodaydı..

Açıkçası böylesi bir maçtan sonra yaşlı kurt olan Lucescu’ya yakışır açıklamalar beklerken bir ikinci şoku daha yaşadım.. Lucescu öyle akla fikre sığmayan mazeretlere büründüki şaştım kaldım..

Lucescu, “Ukrayna 2 farklı takımdan kurulu bizim takım ise sadece 15 farklı takımdan kuruluyor ve yine Ukrayna’da her hafta oynayan futbolcular var. Bizde durum böyle değil” diyerek adeta bizlerle dalga geçti..

Romen teknik adama şunu sormak lazım; Ukrayna’nın 11’i 6 farklı takımdan oluşuyor. Aynı durum Milli takımımız içinde aynı.. Doğal olarak burada bir handikap sözkonusu değil..

Ve yine Ukrayna’nın 11’inin bu sezon ortalama lig süresi 76 dakika iken bizde bu süre 78 dakika.. Eeee şimdi sormak lazım Lucescu Bey’e sen bizimle kafa mı buluyorsun?!..

Tekrar yinelemekte yarar var, Milli takımımızın kalitesini masaya yatırdığımızda elbette kağıt üzerinde yetenekli ayakların olduğunu biliyoruz..

Ama ortada bu fotoğraftaki gibi bir laubalilik var da var! Kimse bana bu fotoğrafı güzelleme yaparak masumlaştırmasın! Ortada ciddi bir sorun var, daha önce de söyledik takımın mental anlamda bir an önce yenilenmesi lazım! Gerçi şu anda iş işten geçmişe doğru ilerlerken bu ne kadar sağlanacak o da ayrı bir muamma!..

Tabii ki; Ukrayna maçında Şener ve Arda’nın aynı anda attığı taç atışını unutmadım ve unutamayacağım da... Yahu nasıl bir takım olduk biz.. Şimdi diyeceksiniz ki Hırvatistan’ı yenersek ne olacak? Ben size çok açık söyleyeyim; elimizde bunca ‘veri’ varken siz halen dünya kupasına gideceğimizi düşünüyor musunuz?

Yorum sizin?!?

 

YORUM YAZ