THY- Euroleague

Kılıçdaroğlu’ndan cevap bekleyen sorular

10 Aralık 2016 Cumartesi

Ülkemiz üzerinde oynanan oyunların sonu bir türlü gelmiyor.

Türkiye bir taraftan dünya ile mücadele ederken diğer taraftan da “içimizdeki yabancılar”ın oyunlarını bozmaya çalışıyor. Bir yandan dev projelere imza atarken bir taraftan da ABD ve FETÖ’nün ortak projesi Kılıçdaroğu ile uğraşıyor.

Seçimle ya da siyaset içi dinamiklerle değil, kasetle, komployla partinin başına oturtulan Kılıçdaroğlu FETÖ’ye diyet ödeyeyim, minnettarlığımı göstereyim derken CHP’yi, FETÖ’nün karargâhına dönüştürdü. 

  Kılıçdaroğlu, varlığını borçlu olduğu FETÖ’nün rehinesi, kölesi olmuş durumda. Paralel ihanet çetesinin, Alevilerin, Marksist-Leninistler eline geçen CHP savrulan, hiçbir konuda net duruşu olmayan, hiçbir krizi yönetemeyen bir duruma geldi.

Tüm darbelerde vesayeti korumadan başka siyaset üretemeyen CHP yönetiminden dolayı Türk demokrasisi çok büyük zararlar gördü. 

40 yıllık kuluçka döneminden sonra 15 Temmuz’da işgal girişiminde bulunan ihanet şebekesine selam duran CHP siyasi hayatımızın kara lekesi oldu. 

15 Temmuz’a rağmen vatana ve millete ihanet edenlerin savunuculuğuna soyunmuş bir avukat olmayı tercih eden, meydanlarda FETÖ’cüleri alkışlatan Kılıçdaroğlu’nun samimiyetsizliği ortadadır. 

Siyasette hiçbir varlık gösteremeyen Kılıçdaroğlu’nun, yerini korumak için istismar edemeyeceği hiçbir değer olmadığını da yeniden teyit etmiş oluyoruz.

Kılıçdaroğlu’nun partisini nasıl FETÖ’nün emrine tahsis ettiğini Adana buluşması sırasında yeniden açıkça gördük. Kendisine yakışanı yaparak en çok CHP’lilerin tepki duyduğu FETÖ’nün bütün tetikçilerini teker teker alkışlattı Kılıçdaroğlu. 

Star’dan Nuh Albayrak’ın bu konudaki yorumu “fikir sefaleti” yaşayan zihniyetin çekilmiş en güzel fotoğrafı gibi. “CHP Lideri Kılıçdaroğlu, ülkemizi böldürmeyeceğiz diye topladığı kalabalığa, ülkeyi yedi düvele açık arttırmayla satmaya kalkan hainlerin kalbinde yaşadığını söylüyor ve bunu da zavallı kalabalığa tekrarlatırken bir intihar dalışı yapıyor.” 

Darbelere karşı olduğunu söyleyemeyen, FETÖ’nün bir ihanet şebekesi olduğunu haykıramayan Kılıçdaroğlu’nun toplumu aydınlatması gereken pek çok konu var. Kamuoyu Kılıçdaroğlu’nun şu soruları cevaplandırmasını bekliyor:

30 Mart seçimlerinde FETÖ ile ittifak yaptık itirafını yaptığı için susturularak partiden aforoz edilen CHP İzmir Milletvekili Birgül Ayman Güler gerçekleri açıkladığı için mi ihraç edildi?

Emine Ülker Tarhan CHP’nin FETÖ ile işbirliğini hazmedemediğini açıklayarak istifa etmedi mi? 

FETÖ’nün önerdiği bir isim olarak ortaya çıkan Ekmelettin İhsanoğlu’nu niye desteklediniz?

FETÖ’cü olduğunu bildiğin halde Fatih Günsul’u başdanışmanlık koltuğuna niçin oturttun?

FETÖ’nün kumpasçı gazetecilerini ve maşalarını CHP mitinglerinde alkışlatarak ne yapmak istiyorsun?

Ağabeyin Celal Kılıçdaroğlu’nun FETÖ-CHP ittifakı hakkındaki sözlerine neden hâlâ cevap vermiyorsun?

Erdoğan’dan kurtulmak için FETÖ ile ittifak kurup, hedef birliği içerisinde omuz omuza çalıştınız. Kumpas kasetlerinden, MİT TIR’ları dosyalarına kadar uzanan FETÖ hizmetlerinden faydalandınız, fakat halkın karşısında her geçen gün inandırıcılığınızı yitiriyorsunuz. Bunun sebebini hiç düşünüp araştırdınız mı? 

OHAL kaldırılsın, tutuklular serbest bırakılsın, mağduriyetler giderilsin, 15 Temmuz’a bir şaka gözüyle bakılsın... Hiçbir şey olmamış gibi davranılsın mı istiyorsun?

Terör örgütünün her eyleminde yer alan FETÖ’nün destekçisi CHP’li milletvekillerine herhangi bir uyarı yaptın mı? 

Çok çaresiz olduğunuzu bile bile başkanlık sistemine direnip, “hayır” kampanyasına girişecek misiniz? Halkın tercihinin “evet” olacağını bile bile toplumun karşısında olmayı, her defasında halktan tokat yemeyi alışkanlık haline mi getirdiniz?

CHP’li belediyelerden danışmanlık ücreti, ihaleler ve şirket transferleri ile FETÖ’ye para aktarıldı mı?

Türkiye’yi siyasi anlamda bertaraf etmek isteyen ABD ve ihanet çetesinin CHP’yi ele geçirmek istediği için seni seçtiğini ve genel başkan yaptığını hiç düşündün mü?

Sen siyasal olarak Türkiye’yi yok etmek isteyen ABD’nin CHP’yi milliyetçilikten uzaklaştırma projesi misin, yoksa devletten ve halktan uzaklaştırılma projesi misin?     

Taziyeye göbek atarak giden CHP’lileri gördüğünde hiç utandın mı? Taziye için gittiğiniz evlerde insanların yüzüne nasıl bakabildiklerini hiç düşündün mü? 

Deniz Baykal FETÖ’nün kaset kumpası ile gönderilirken örgüt ile hangi pazarlıkları yaptın? FETÖ’nün Baykal kumpası hakkında neden hiç konuşmuyorsun?

Erdoğan gibi bu ülke halkının hür ve helal oylarıyla seçilmiş birine sabah akşam ahlaksız ve düzeysiz bir dille diktatör demekten utanmıyor musun?

 

YORUM YAZ