Hizmet adına ihanet

11 Şubat 2017 Cumartesi

Son yayınlanan KHK’da RTÜK’ten ihraç edilenlerin sayısını görünce doğrusu çok şaşırdım. Devletin kılcallarını bir virüs gibi saran FETÖ elemanları bizden olsun çamurdan olsun anlayışıyla hareket edip devletin içine sızmış, sonra da o kurumları işlemez hale getirmişler.

RTÜK söz konusu olunca da toplumsal tahribata çanak tutan, kültürel değerlerimizi yozlaştıran, aile yapımızı çökerten TV programlarının toplumsal infiale rağmen dokunulmazlıkları akla ilk gelen icraatları oluyor.

Medyanın toplum üzerindeki etkisi inkâr edilemez bir gerçektir.

Özellikle görsel medya aracılığıyla kültürel kodlarımızla oynanmakta, genlerimizin değiştirilmesi için çalışılmakta, ahlaki değerlerimizin yok olması için her yol mubah sayılmakta, Müslüman kimliğimiz üzerinde tahribatlar yapabilmek için kadın cinsel bir obje olarak takdim edip sömürülmekte, nikâh, mahremiyet, kutsallara saygı, vefa ve sadakat gibi değerler altüst edilmektedir.

Çocukların korunmasına, toplumun milli manevi değerlerinin yaşatılmasına ve toplumun ahlak anlayışının zedelenmemesine yönelik çabalar karşısında RTÜK’ün duyarsızlığını şimdi daha iyi anlayıp analiz edebiliyorum.

Evlilik müessesini gençlik nazarında basitleştiren, ahlak dışı ifadeleri, görsel rezaletleri ortaya döken programlara ses çıkarmayan, toplumu bu tür yayınların tasallutuna iten RTÜK hakkındaki haklı endişelerimizin yersiz olmadığının şahidi olduk. 

Arınçlı dönemlerde FETÖ sürüsünce işgal edilen bu kurum Türk toplumunun ahlakı üzerinden para kazananlar için barınak olmuş ve toplumun çocukların korunmasına, toplumun milli manevi değerlerinin yaşatılmasına ve toplumun ahlak anlayışının zedelenmemesine yönelik çabalarına ket vurarak bu dizilerin, yarışma programlarının yayınının devamını sağlamışlardır.

Çarpık ilişkiler, kötü örnekler ve ahlâkdışı, gayrimeşru yaşantılar, gelenek ve kültürümüze aykırı davranışlarla toplumun dengesi bozulurken bu sapık cemaat mensupları RTÜK’ü işgal etmiş belki de ekran karşısında “ya FETÖ” diye tespih çekiyorlardı.  

Toplumsal değerlerle taban tabana zıt olan nikâhsız hayat, zina, çarpık ilişkiler, aldatma, lüks özlemi, emeksiz kazanç gibi mefhumlar yenidünya düzeninin toplum mühendisliği için formatlanıp TV programlarında teşvik edilirken “Deccal’ın uşakları” asrın Deccalının fetvalarıyla rahatlıyor, emirleriyle bu programların devamını sağlıyorlardı.   

İnsanlara yanlış rol modeller üreten, halkın akıl sağlığını tehdit eden kanalların Batı’dan bire bir ihraç ettiği programlarla hedef olarak, bireylerin akıllarını uyuşturmak, toplumu ayakta tutan dini ve ahlaki değerleri yıpratarak, bireyleri yozlaştırmak olduğu gerçeğini artık daha net görebiliyoruz.

Birbirinin kopyası mahiyetinde, aile bağlarını, arkadaşlık ilişkilerini koparan, toplumsal dayanışma ruhunu, sevgi, saygı, vefa, merhamet, sadakat gibi güzel hasletleri yok eden hırs, öfke, kin, nefret, intikam ihanet, şiddet ve şehvet gibi süfli duyguları harekete geçiren, çarpık ilişkileri makul gösteren diziler, yarışma programları, magazin haberleri ve evlendirme programları ile toplum adeta değişim ve dönüşüme tabii tutuluyoruz. 

Kafamızı kuma sokarak yaşıyoruz.

Günlük hayatımızı ahtapot gibi kuşatan, bizi bizden çalan, sorunların teşvikçisi mahiyetindeki programların şuursuz bir şekilde evlerimizde misafir edilmesi son derece düşündürücüdür.

Televizyonun kölesi olmaktan çıkıp, etrafınızda neler olup bittiğine bakarak televizyonun ahlakımıza, değerlerimize, hayatımızın anlamına, ebedi hayatımıza yaptığı tahribatın tahlilini iyi yapıp, kültürel olarak bizleri asimile etmesine izin vermemeliyiz.

Televizyonun ömrümüze, yeteneklerimize, zekâmıza, ilişkilerimize, başarımıza, maddi ve manevi sağlığımıza ve maneviyatımıza etkilerini iyice araştırarak ahlak değerlerimize uygun, toplumu doğru yönlendiren, gençliğimizi geleceğe düzgün hazırlayan programların devamı için durmak bilmez, ateşli gayretkâr çaba içerisinde olmalıyız.

Ahlaki değerlerin çöktüğü ve kelimelerin anlamını yitirdiği bir durumda, reaksiyon göstermek zor olsa da özellikle aile, ortak kültürel ve milli manevi değerlerimize önem veren programları tercih etmeliyiz.

Savaş, ahlaksızlık, kültürel saldırı, suni kahramanlarla aile kurumuna saldıran ve toplumu aşağılayan, görsel sanatın ruhundan çok daha aşağısında sığ, bayağı ve paçoz bir zihniyetin toplumda algı yönetimi sağlamasına engel olmalı, tepki göstermeli, sinerjik feedback sağlanmalıdır. 

Geçmişin izlerini taşıyan, sevgi ve saygıyı içselleştiren, muhabbeti artıran, aile bağlarını güçlendiren, kültür ve değerlerimizi yansıtan ve toplum olarak birbirimize kenetleyecek programlara vericilerimizi çevirmeli, ekranlardan üzerimize boşaltılan algı bozucu yayınlara karşı kalkanlarımızı yükseltmeliyiz. 

 

YORUM YAZ

 • arifarif1 yıl önce
  Ak parti haric her yere sizmislar
 • HasanHasan1 yıl önce
  Hocam bonzaiyi, artan fuhuşu, halkın gırtlağına kadar faize bulaşmasını vs vs.. bunları da fetöye bağlayın da, karnınızın şişi iyice insin.. 15 yıldır ülkeyi yönettiğini zannettiğimiz akp de temize çıksın..
 • HasanHasan1 yıl önce
  Hocam bonzaiyi, artan fuhuşu, halkın gırtlağına kadar faize bulaşmasını vs vs.. bunları da fetöye bağlayın da, karnınızın şişi iyice insin.. 15 yıldır ülkeyi yönettiğini zannettiğimiz akp de temize çıksın..
 • veli kayabaşveli kayabaş1 yıl önce
  selam ustad.yahu bana buyk mujde verdin.ben rtukten kovulmalar oldugunu.rast gelsem sana guzek bir yemek ziyafti cekerim.yahu bu RTUk zaten nerde ahlaksiz sapik vatan haini din vatan millet bayrak ezan dusani insan kilgindaki en ahlaksiz mahluklardan bir araya gelmis.hepsi deccalin picleri.bu sapiklar darvin maymunu ideolojisiyle yetismis deccala tapan putperest hainler.musluman ehli sunnet turk oguz halkinin ahlaki nasil bozulur nasil siyonist ateist haçli ahlaki nasil korunur onun icin gorevli asagilik kalpazanlar.turk milletinin paradini tutam tutam yeyip halki arkadan hancerleyen teroristler.insaallah hz.nuh as kavminin uyuz hastaligi cikipta gemiye pisledikleri pisligi kendileri temizledikleri gibi bumankurtlarda temizlenip defolup gidecekler insaallah.10 yasinda kuran okuyankapali tesetturlu kiz cocuguna 14bin tl fm tv de ceza yazan asagilik maymunlar insan olabilirmi.yahu deveye sormuslar:neren egri diye?nerem dogru demis.90yildir isgal somuru baski altinda olan puta taptirilan bir turkiyede bu kadar heryerden patlayip akan bir lagimi temizlemek yok etmek kolaymi.20 sene istiklal harbinde bir cok dis ve ic dusmanla savastik.9 yasindan yukari asker kalmadi.vatan hainleri saklandilar cepheden kactilar.kalleslikle1950yiluna kadar turkuyeyi sattilar.cephelerden ittihatcilar kacip askeri esir verdiler israili kurdular filistini sattilar.serif huseyin pic alcaga cemal pasa 30 bin mavzer 2 milyon mermi verip isyan ettirdi.suud krali hz.peygamberin cenazesini calmaya kalkti yakalandi idam edildi.yunan gavurunu tirikopisle izmire cikarttilar onunden orduyu kacirip ankara polatliya kadar gelmesini sagladilar.bati anadoluyu yaktirip yiktirip halkin namusunu payimal ettirdiler.gelinlik kizlari yunanistana kacirttlar.bati cephesi komutani cerkes etem deccali yakaladigi halde istanbul divani harbe vermedi ama belasini buldu.turkiyeden kovuldu.rezil oldu.ali fuat pasa suvasa kacirdi oradan kazim karabekir davet ederek kol kanat gerdi.ama idamla istiklal mahkemesinde idamla yargilanip mahkemey basan subaylar kurtardilar.ordudan atilip pazarda domatis sattilar.chp kominis partisini kurdu devleti hrustian kanunlarini getirerek idare etti.unyada yapmadik alaklik koymadilar.pakistandan cocuklarini pazarda satarak biriken3000 altin tl.yi zimmetlerine gecirip is bankadini kurup cihad yardimlarinin uzerlerine coreklendiker.ama hepsi cehennemi boyladilar.feto gibi onlarca terorust sapik oartiler orgutler cemeatlar var.Hz.Allahin izniyle evet deyip hepsinin kokunu kazip kezzap dokup incir dikecegiz.hurmetler.
 • MuhammedMuhammed1 yıl önce
  Yüreğinize sağlık çok güzel bir tespit.
 • AkilAkil1 yıl önce
  O zaman şimdi adam gibiler RTÜK e getirilsin kanun değişsin ve Acun tayfası programlar kaldırılsın.hint vs diziler de.Türk dizilerine içki kumar ve zina yasağı gelsin.recep ivedik serisi tv de yayınlanmasın.E hadi.ama olmayacak duaya amin denmez
 • unbozunboz1 yıl önce
  Görüşlerinizden dolayı sizi kutluyorum.
 • sukrusukru1 yıl önce
  Bu namussuzların sızmadığı tek kurum kalmamış.Sızmak ne kelime hepsini ele geçirmiş namussuzlar.
 • milli gorusmilli gorus1 yıl önce
  Secim propagandalari doneminde a haber e verilen cezalar bu kurumun feto tarafindan ele gecirildiginin en iyi gostergesidir....feto iftirasi ile ihrac edilen biri olarak ysziyorum
 • mustafamustafa1 yıl önce
  Yüreğinizesaglik .noktasina, virguulunekadardoğrukonulariirdeliyorsunuz.