THY-TR Çıkışlı % 10 İndirim

Herkes haddini bilecek...

01 Nisan 2017 Cumartesi

Galatasaray’ın yıllık olağan mali kongresinde FETÖ/PDY ile ilişkilerinden dolayı kulüpten atılmaları talep edilen Hakan Şükür ile Arif Erdem’in ihracı genel kurul üyeleri tarafından oy çokluğuyla reddedildi.

Bu iki futbolcu eskisinin GS kulübünden ihracının tarihi bir leke olacağı iddiasıyla üyeleri ajite edip aklamaya çalışan, devlete aleni olarak meydan okuyup açık açık FETÖ propagandası yapan Kadir Çetinçalı isimli FETÖ dalkavuğu sahne alıp kongreyi renklendirdi.

Üyelerin büyük bir çoğunluğu da, salonda çılgınca alkışlayarak, onun müdafaasını kutladılar. Sonrasında da Hakan Şükür’ün ve Arif Erdem’in örgüt üyeliğinden dolayı atılmaması “çalıntı” İzmir marşı söylenerek büyük alkışlarla ve ıslıklarla kutlandı.

Daha vahimi ise Hakan Şükür ve Arif Erdem’in üyelikten ihraç edilmemesi yönünde el kaldıran üyeler deşifre olduklarını öne sürerek, yönetimden yayın yasağı talebinde bulunması oldu. 

Komedi değil mi?

Ancak gelen tepkiler üzerine acil şekilde toplanan GS yönetimi, tüzükteki aidat kozunu kullanarak sudan bir bahaneyle camiayı aklama adına ikilinin üyeliklerini iptal edip, olayı örtbas etmek istedi.

Bu camiaya ömür boyu altından kalkılması zor bir vebal yükleyecek açıkça FETÖ yandaşlarınıkoruma telaşıdır ve usulden bir geçiştirmedir.

Sonra katıldığı bir televizyon programına konuşan GS Kulübü Başkanı “Üyelerimiz FETÖ’cü değil Atatürkçü olmak zorundadır. Kulübümüzün kuruluş amaçları arasında vatansever, Atatürkçü gençleri yetiştirmek vardır” diye konuştu.

Neresinden tutsan elinde kalıyor.

Mesele yönetimin acemiliği, basiretsizliği, bilinçsizliği, şuursuzluğu değil, mesele bu teröristlerin sarı kırmızı renklerle korunup kollanmasıdır.

Mesele milletimizin direniş ve diriliş ruhunun örselenerek Hakan Şükür ve Arif Erdem’in yüzyılın en büyük hatası yapılarak oy birliğiyle sahiplenilmesi ve GS tarihinde kara bir leke olarak anılacak olmasıdır.

Mesele milletimize, memleketimize, devletimize ihanet edenlerle beraber olduklarını söyleyen GS’li bir grubun himaye edilmesi, kollanıp gözetilmesidir.

Mesele Hakan Şükür ismi üzerinden devlete meydan okuyarak milletin sinir uçlarıyla oynayan bir avuç baronun kötü niyetine göz yumulup, onların ve besleyenlerin bünyeden atılmamasıdır.

Mesele Futbol Federasyonunun milli bir duruş sergileyememesi, teröre ve teröristlere göz kırpan futbolculara ve takımlara, caydırıcı disiplin cezalarını uygulayamamasıdır.

Mesele düşmana değil, milletine kurşun sıkanlara methiyeler düzdüğü gibi hainliklerini de halen kahramanlık olarak izah etme cüretini gösteren şahısların elini kolunu sallayarak gezmeleridir.

Mesele en zor zamanlarda verdiği destekle “gerçek” Galatasaraylıların gönlünü fetheden Tayyip Erdoğan’a dahi hakarete yeltenip, marşlar eşliğinde hainlik eğlencesi yapanların bir bedel ödeyeceklerini anladıklarında kıvırmalarıdır.

Haddini aşan bu terör destekçilerine hadleri bildirilmeli, bunların gözyaşlarına bakılmayarak haklarında soruşturma açılmalıdır.

Galatasaray kongresinde Hakan Şükür gibi bir terör destekçisine sahip çıkıp terörist demeyenlerin, onları açıkça masum gösterip alkışlayanların tespit edilerek, ayıklanması, cezalandırılıp bedeli ödetilmelidir.

Aynı hafta Arena’nın üst kullanım hakkını Galatasaray’a veren, Kemerburgaz yakınlarında 160 dönümlük arazi tahsisini sağlayan, ödemedikleri üç yüz küsur milyonluk vergi borcunu yirmi küsura indiren devlete karşı boyunları bükük olması gereken utanmazlar devlet başkanının ismi zikredilince yuhaladılar. Bunlar mayası bozuk tiplemelerdir.

Altı yıl önce Arena’nın açılışında da Tayyip Erdoğan sırtından bıçaklanıp yuhalanmıştı.

Bu camia içerisine çöreklenen “kanı bozuk” tayfasının tespitinin acilen yapılarak bu camia ile ilişkileri kesilmeli, tarihi misyonuna vurulan zincir kırılmalıdır.

Kuruluş amaçları arasında vatansever gençler yetiştirmek olduğu iddiasındaki bir kulüp FETÖ yandaşı hainleri, bünyesinde barındıramaz, değil barındırmak isimlerini dahi zikrettirmez.

15 Temmuz’un bu millet nezdinde ifade ettiği anlamı, istikbalimiz ve istiklalimiz için taşıdığı önemi anlamayanların beynindeki en küçük hücreye dahi Ayyıldız’ın anlamı, değeri işlenmelidir.

GS çatısı altında şöhret arayan gazeteci/yazar müsveddelerinin çirkin emellerine gem vurularak terör örgütü ve teröristlerin aklanma seansları yaptırılamaz. 

Şehitlerimizin aziz hatıralarını ve gazilerimizin yaralı gönüllerini yaralayan GS yönetimi özür beyanı ile bu ayıptan, kara lekeden kurtarmanın yolarını aramalıdır.

Milli irade düşmanı Pensilvanyalı bir bunağı kurtarıcı olarak gören zavallılardan bu kulübü kurtarmak bu nazik ve önemli konuyu olabilecek en hatalı şekilde yöneten GS kulübünün öncelikli ve en önemli işi olmalıdır.

Gazetem hariç diğer gazetelerde bu konuda kalem oynatmayan kalemşor dostlara da sitemlerimi bildiririm.  

Çünkü bu mesele vatan, devlet, millet meselesidir.

 

YORUM YAZ