Avrupa’ya önümüzde diz çöktürebilmek

03 Aralık 2016 Cumartesi

Eski Türkiye’nin tasfiyesi ve yeni Türkiye’nin inşası sürecinde yeniden doğuşun, milletçe varoluşumuzun büyük ümit ve heyecanını yaşadığımız son yıllarda, ülkemiz ve insanımız hatta bütün İslam dünyası bir süredir beklenmedik bir tehdit, taarruz ve ihanetle karşı karşıya.

Türkiye çetin bir mücadelenin, kanlı, meşakkatli, zorlu bir yolun henüz başında. Bugün batıdan doğuya bütün İslam coğrafyasını yangın yerine çeviren “küresel şer ittifakı”na karşı varoluş mücadelesi veriyoruz. 

Küresel şer ittifakı askerleri, bilgisayar oyunu oynar gibi, Suriye’de ve Irak’taki sivillerin üzerine ateş açıyor. Kana susamış İsrail, Gazze’yi boğmak için elinden gelen her şeyi yapıyor, Doğu Türkistan’ın hâli ortada, yalnız ve çaresiz. Arakan’da yanan ateş yüreklerimizi dağlıyor, Yemen, Libya, Somali ve yerküredeki bütün İslam topraklarından yükselen feryatlar arşı inletiyor. Dünya üzerindeki tüm Müslümanlar yüzünü Anadolu’ya, halifenin topraklarına çevirmiş, herkes bir şey bekliyor…

Yeniden kaybetmemek ve dirilişimizi yeni dünyada gerçekleştirmek için, ülkemiz ve insanımız üzerinden ümmet değerlerinin tasfiyesine memur küresel şer ittifakı operasyonlarına, kaos tüccarlarına hep birlikte “dur” demeliyiz. Bu siyasi bir vazife olduğu kadar, tarihi bir mükellefiyet ve dini bir vecibedir. 

Osmanlı yeniden neşvünema bulurken, İslam medeniyeti yeniden hayat bulmalı, insanlığa huzuru, barışı, sevmeyi yaşatan bu ruh, bu yüzyılda dünyayı kana, zulme, ihanete, insan dışı muamele eden zalimlere dur demek için yeniden dirilmelidir.

Küreselleşmenin hayatın her alanını etkilediği böyle bir ortamda, kardeşliği, adalet ve merhameti de küreselleştirmek zorundayız. Aksi halde dünyanın hiç bir bölgesinde, ne adaletten ne özgürlükten ne de güvenlikten söz edebiliriz.

Avrupa’da İslam karşıtı söylemler ve eylemler puan topluyor. Ekonomik kriz, göçmenlerle ilgili problemler, aşırı milliyetçilik, radikal bakış açısı toplumları ve politikaları yeniden şekillendiriyor. Batı’dan Doğu’ya doğru bir güç kayması yaşanırken kriz AB’yi parçalayacak, yeni bir Avrupa güç haritası ortaya çıkacak gibi.

Bulanık bir sudan geçerken, bir sürü güçle savaşıyoruz. Ortağı olmak için elli üç yıldır çırpındığımız AB; PKK/PYD-YPG, FETÖ/PDY lehine çifte standart uygulayıp, mensup ve destekçilerine kol kanat geriyor ve bunları maksatlı olarak farklı şekilde tanımlıyor.

Bizim bizden başka dostumuz olmadığı gerçeği artık çok net. Haçlı Avrupa bizimle uğraşan terör örgütlerine sahip çıkarken biz de Avrupa’da bizden olan insanlara sahip çıkarak gerekli dersi verebiliriz.

Avrupa’da yaşayan gurbetçi vatandaşlarımızın paraları bazı avantajlar sunularak resmen Türkiye’ye davet edilirse Avrupa’dan “hayır” çığlıklarının yükseleceğinden eminim. 

Mesela Almanya’da yaşayan Türkler; Almanya’da Merkel Hükümeti’nin PKK’ya verdiği açık destek nedeniyle Alman bankalarında bulunan mevduatlarını aynı gün içerisinde ve hep birden çekerek Alman ekonomisini silkeleme kararı alıp bunu yaparlarsa Almanlar Türk gücünü Almanya’da da derinden hissetmiş olur. 

Alman ekonomisinde 100 milyar Euro’luk bir paraya hükmeden gurbetçi Türkler, Erdoğan’ın bir işaretiyle paralarını bir anda çekip Türkiye’ye gönderirlerse Alman ekonomisi yerle bir olur. İşte bu para Almanların ödünü koparıyor. 

Böyle bir organizeyi Avrupa’daki Türk dernekleri dahi eyleme dönüştürebilir. 

1976 yılında ülkemiz içinde bulunduğu döviz darboğazını aşmak ve yurt dışında yaşayan Türk vatandaşlarının tasarruflarını ülke ekonomisine kazandırmak amacıyla TC Merkez Bankası nezdinde Kredi Mektuplu Döviz Tevdiat Hesabı açmıştı.

1994 yılında yaşanan ekonomik kriz nedeniyle dış borçlanmada yaşanan sorunların aşılması amacıyla Süper Döviz Hesabı uygulaması başlatmıştı. Bu hesaplar uygulanan faiz oranları ve TCMB’ye duyulan güven nedeniyle yurt dışında yaşayan Türk vatandaşlarınca büyük ilgi görmüştü. 

Yurt dışında yaşayan Türklerin mevduatlarını kendi ülkelerinde değerlendirmesini istemek ve sağlamak çok küçük bir siyasi hamle olup Avrupa’yı önümüzde diz çöktürecek bir etkiye sahiptir.

Bu mevduatın ülkemize gelmesi hem Türk ekonomisindeki sıkıntıların aşılmasına katkı sağlar hem de Avrupa’ya anladığı dilden bir ders vermiş oluruz. 

Şundan eminim ki küresel şer ittifakının kıskacında bir algı sarsıntısı yaşayan gurbetçi Türkler, takiyeci siyasetten, paralel yapılanma ve gölge iktidar arayışlarından arınıp, samimiyetle, millet birliğini ve tevhit bilincini güçlendirecek böyle bir eyleme sahip çıkacaklardır.

Oyunlarla elimizden alınanları yeniden kazanabileceğimiz, bizimle birlikte bütün İslam dünyasının da kazanacağına inandığımız maddi/manevi imkân ve şartları elde edebilmek için oyunu kuralına göre oynamalıyız. Çünkü artık kaybetmeye tahammülümüz yoktur. 

YORUM YAZ

 • veli kayabaşveli kayabaş1 yıl önce
  ustadim selam.yahubu gavurlar hak adlet bilmez sozunde durmaz. ize para getirmeye izin vermezler.amerika hic yoktan bahaneyle suudilerin 70 milyad dolRina el koydu. biz istiklal harbinde canakkalede el yazma hattatlar para yapip lastik aldilar. bi im istiklal harbinde ingilizler tolkapi sarayindan 30 milyar liralik altinimizi calip goturduler.onlara guvenmiyelim.biz kendi paramizi kendimjz basalim.avrupali kafirler multeciler icin 6milyar anlasma yaptiklari parayi bile vermediler.ustelik teriristleri destekleyip onlara bedava silah para veriyorlar.turkiyeyi teriristlere teslimbetmemizi istiyorlar.imkaniyok turklerin parasini buraya getirtmezler.almanya japonya italy 2,nci dunya harbunde yer ile yeksan oldugu haldekisa zamanda kalkindilar.diger avruoa devletleri isgake ugradiklari halde rusya bile super guc oldu.harb bereket oluyor.biz istemiyiruz ama hz.Allah cc mumin munafik kafirleri ayirt etmet icin oyle istiyor.biz istiklal hatbinde hicbiryerde yenilmedik ama icimizdeki hainler masada keyfi sattilar.harbin kahramanlari pasalar icimizdeki hainlere memleketi tbmm yi teslim ettiler.hainler dini bile kaldirip calip oynadilar.hala onun acisini cekiyoruz.namuslular namuslular kadar cesur degilse basari saglanamaz.kazim karabekir pazarda domates satti.kumpasla uydurma mahkemede asmayakalktilar.hainlere munafiklara din vatan millet duzmanlarina musamaha gozterilmemeli.onlar zaten onu bekliyorlar.hazir ol cenge iztersen sulhu salah demisler atalarimiz.hadisde:harbi istemeyin ama geldiginde cekinmeyin demistir.kipris 1974 harbinde butun dunya agzi acik bizim adaya cikip rummakaryos zulmunu yok ettigimizi zeyrettiler.filmini seyretmek icin araplar siraya girdiler.saddam bile amerikaya rest cekti.ana hain generalleri kactilar.mizilbas irani bile mahvetti.israil saklanacak delik aradi.nerede bu 72 munafiktan kurulan islam ordusu.kayboldular.halepe ucaksavarlar fuzeler esliginde insani yarxim konvari goturmeliyiz.terorizme kesin musamaha edilmemeli.suriye irakta onbinlerce yabanci terorist ne ariyor.iran teroristleri ne ariyorsiki yonetim kesinlikle kalkmamalidir..asaKiri mansurei muhammediyyeye selam.
 • MalkoçoğluMalkoçoğlu1 yıl önce
  Yazar hakli ama salim deveci de pek haksız sayılmaz.ACİlen faizler düşmeli...
 • Ozan KalemciOzan Kalemci1 yıl önce
  Ac tavuk kendini bugday ambarinda sanirmis. Sizin "isaretinizle" biz degil tüm paramizi, bir centi bile bir yerden bir yere göndermeyiz. Ancak para lazim oldugunda hatirlaniyoruz. Baska kapiya!
 • Salim DeveciSalim Deveci1 yıl önce
  Tamamda gurbetçiden hep böyle şeyler isteniyor yapması için devletimiz neden gurbetçilerin yıllardır derdi olan kesin dönüşte türkiye ye neden bir araba üzerine kayıt hakkı vermiyor adam yıllardır türkiye ye dövizkazandırmış ülkesi için canını veriyor neden yetkililer gurbetçinin feryadını kulak arkası yapıyor 18 yaşından büyük yurt dışında en az 5 yıl kalan kişiye bir arabayı çok görüyorlar adam çalmıyor kendi parası ile alıyor ülkesi diyor bir o kadarda bana ödeyeceksin diyor eeee sen bu adama şunu yap bunu yap sende onu yap başka ülkeler adamlar tırlar ile götürüyor ticaretiniyapıyor bizim ülke bir tane arabayı çok görüyor çıkar bir kanun atalarımız ne demiş at araba avratkimseye emanet edilmez demişler bizimkiler arabasını satıp gidiyorlar adam yıllarca arabasına alışmış tamam getir burada üzerine kaydedelim demiyor ülkem sonra istekte bulunuluyor yine yaparız ülke için ama bunuda siz medya ilgililere iletin nasilki bu haberi bize ilettiniz vesselam
 • nermin hasanoğlunermin hasanoğlu1 yıl önce
  esen denen yahudi .oşşşşt.
 • esenesen1 yıl önce
  arap hayranlığınız var biz avrupai düşünceyi benimsyoruz sizinle asla yollarımız bir olmaz