Almanlara niye cevap verilmiyor?

18 Şubat 2017 Cumartesi

Adaleti, merhameti ve insafı olmayan küresel sistem çatırdıyor.

Vahşi kapitalizmin sömürgecileri, geçen asırlarda olduğu gibi bugün de çalıp götürmek için zulmediyor, katlediyor, mahvediyorlar. Ortadoğu, Afrika ve Asya kan ve gözyaşı içinde.

Şu ya da bu nedenle bombaları patlatanlar, insanları katledenler, kendileri gibi olmayanları, kendilerinden farklı düşünenleri nefret ve hakaret dolu söylemlerine hedef kılanlar İslâm adına terör estiren örgütleri besleyip, büyüterek planlı olarak İslamofobi ateşi yakıyorlar.

Başta Almanya olmak üzere İslam düşmanlığı adeta devlet eliyle meşrulaştırılmaya çalışılıyor.

Avrupa’da insani kriz büyürken ırkçılık da artarak yayılıyor. Batı ülkelerinin içinden geçtiği buhran süreci, küresel sistemi yeniden şekillendirirken sahneye de yeni aktörler sürüyor.

Küresel güç oyununda yeni bir takım kuruluyor ve Türkiye bu kez hem masada hem de sahada ben de varım diyor. 

Erdoğan liderliğinde büyüyen, gelişen ve kalkınan Türkiye küresel güçleri rahatsız etmektedir. Tarihin derinliklerinden gelen kuyruk acısı ve yönetilen değil yöneten konumuna geçen Türkiye gerçeğinden duyulan rahatsızlıkla emperyal güçler Türkiye karşı asimetrik bir savaş başlattılar.

Zalim, gaddar, merhametsiz ve barbar nitelemeleri üzerine şuuraltına inşa edilen Avrupa’daki Türk imajı günümüzde politik hedef ve çıkarlara uygun olarak ortaya çıkarılmakta ve körüklenmektedir.

Artan Türk ve Türkiye karşıtlığının bilinçaltı sebebi bu korku ve korkunun halka yayılmasıdır.

Avrupa’da Almanya stratejik ortak, dost, müttefik maskesi altında Türk/Türkiye düşmanlarına sahip çıkmakta, besleyip faaliyet alanları sunmaktadır.

Çok sayıda FETÖ’cü, PKK’lı, PYD’li ve DHKPC’li teröriste kucak açan Almanya gezi olaylarında olduğu gibi, Türkiye üzerindeki operasyonlarına devam etmek istemektedir.

Dün;

1915 olaylarını “soykırım” olarak niteleyen,

Devlet televizyonu ARD’de, Merkel hükümetinin bir soru önergesine verdiği cevapla, “Türkiye terör örgütlerine destek veriyor” ifadeleri kullanarak düşmanlığına devam eden,

İçişleri Bakanlığı aracılığıyla Türkiye’nin, Mısır’daki Müslüman Kardeşler, Hamas ve Suriye’deki silahlı muhalif gruplara destek verdiğini özellikle 2011 yılından itibaren Ortadoğu’da İslamcı gruplar için bir merkez haline geldiğini» iddia eden,

PKK, PYD, DHKP-C ve FETÖ gibi terör örgütlerine banka hesabı açılmasına izin verirken, demokratik bir parti olan ADD (Alman Demokratlar Birliği (Allianz Deutscher Demokraten) ne bir banka hesabı açılmasından korkan, 

Cuma namazına gidenleri “fişleyen”,

Alman Dış İstihbarat Servisi BND’nin gayri resmi yayın organı Der Spiegel’de her gün terör örgütü PKK’yı ve sözde Ermeni meselesini kaşıyan, provokatif yayınlar çıkaran ve Türkiye’nin PKK’ya karşı operasyonlarına bile karşı çıkar hale gelen Almanya…

 Yine Der Spiegel dergisiyle Suriye’de devam eden Fırat Kalkanı operasyonunda 400 sivilin öldürüldüğü iddiasıyla Türkiye’nin DEAŞ’a karşı yürüttüğü mücadeleye çamur atan,

Türkiye’deki gizli Alman faaliyetleri üzerine ciddi araştırmalar yapan Hablemitoğlu’nun Alman gizli servisi tarafından öldürüldüğü ortaya konan delillerle kesinleşen Almanya…

Türkiye’den sokaklarda terör estirenlere yeterince “nazik” davranılmamasının hesabını sormaya cüret edebilen Merkel, Diyanet İşleri Türk İslam Birliği’ne (DİTİB) bağlı din görevlilerinin ülkedeki FETÖ’cüler hakkında casusluk yaptığını iddiasıyla bir skandala imza atılmasına ne diyecek?

Almanya bu hadsiz çırpınışlarıyla Türkiye düşmanlığını sergilerken bizim sessizliğimiz can sıkıcı.

Erdoğan’ın “Bazı Alman vakıfları BDP’li belediyeler üzerinden PKK’ya para aktarıyor” sözleri ortadayken, Alman gizli servisi kontrolünde Türkiye’de serbest faaliyet gösteren, tüm masrafları Alman Federal Bütçesinden karşılanan denetimden uzak Alman vakıflarının faaliyetleri OHAL kapsamında durdurularak Almanya’ya cevap verilemez mi?

Doğrudan Alman derin devletine bağlı sadece Türk devleti aleyhinde faaliyet gösteren bu vakıfların mal varlığına el konularak haddinizi bilin mesajı verilemez mi?

BND’nin Alman vakıfları üzerinden PKK ve birçok yıkıcı ve bölücü örgüt ve derneklere finansal kaynak sağladığı gerçeğinden hareketle Alman dış politikasının önemli bir aracı durumuna gelen bu vakıf ve enstitülerin kapısına kilit vurulamaz mı?

Almanya’da yaşayan Türklerin paralarını Alman bankalarından çekmeleri organize edilerek, Alman ekonomisi yerle bir edilemez mi?

Daha neyi ve niye bekliyoruz?

 

YORUM YAZ

 • Hans Müller Hans Müller 1 yıl önce
  "Almanya’da yaşayan Türklerin paralarını Alman bankalarından çekmeleri organize edilerek, Alman ekonomisi yerle bir edilemez mi?" ..Almanya ufaktan öksürse türkiye zatüre olur...
 • veli kayabaşveli kayabaş1 yıl önce
  selam ustad.hadisi serif:siyonistler israilliler 70 firkai dalle terorist eskiya olacaklar,hristiyanlar haçlilar71 firkai dalle terorist ve eskiya olacaklar islam cakma musluman 72 firaki dalle musluman terorist eskiyalarla seytanin emrinde birlesip kuresel capta,sadece islamda olan ehli sunnet naciye firkasina saldiracaklar.seytan imparatorlugu kurmak icin her yeri yakip yikacaklar mal can namus koymayip payimal edecekler seytana tapip kral ilah ilan ederekseytanin hayali dunya tahti şambalaya hizmet edecekler.seytanin sahte vahiyleriyle hareket edecekler.sadece hz.Allahin ve peygamberinin gercek vahyi ile hareket eden ve kamil musluman olup nur fersasetiyle hareket edip adaleti kutresel capta tesis etmek ve seytan eskiya imparatorlugununtahtini yikmak icin calisan kamil muslumanlar firkasi bu dunya eskiyaligiyla mucadele edecek,insaallah bu dunya kuresel eskiyaligini yikip adaleti eski osmanli imparatorlugu gunlerine donerek yeniden tesis edecektir.bu hususta hz.Peygamberin sas mujdeleri ve Hz.Allahin ccvaadleri vardir.insaallah kuresel haçli ve siyonizm ve alman faşizmi ve ateizm kapitalizm herturlu eskiyalik somuru ve soygun duzeni sona erecektir.siyonizn ve haçli kafir eskiylik zihniyeti firaki dalle olan fetos ve gulati sia yerli pkk dhkpc gibi islam zindikasini kiskirtmayi basaramiyacak.hepside kahru perisan olacaklardir.cunku kendisi eskiya terorist ve eskiya olanlarin en buyuk kozu karsiya camur atmak iz birakmak olan iftira zihniyeti vardir.cunku eskiyaligin terorizmin bir silahida yalan propapanda iftira ve camurdur.kominizm bile yalanla gelmis dunyayi bir zaman yakip kavurmus ama foyasi meydana cikmistir.nasrun minellahi ve fethun gariib.
 • milli gorusmilli gorus1 yıl önce
  Bu chp cok hain nden cevap vermiyir almanlara dehil mi ama
 • ercan yildizercan yildiz1 yıl önce
  almanyayı ve ilişkilerimizi çok iyi bilen biri olarak herhangi bir karşı hamlemizin almanya için bir sinek vızıltısından öteye gitmeyeceğini ve şu anda özellikle ekonomik olarak bizi tehlikeli maceralara sürükleyeceğini belirtmek isterim. ama umarım vakti geldiğinde gerekli cevap verilir.
 • ERKAN ERSİNERKAN ERSİN1 yıl önce
  Bu yazıyı başbakanlık ve cumhurbaşkanlığı sorumluları okur da belki uyanırlar.Yıllardır hiç bir önlem alınmadı.
 • MustafaMustafa1 yıl önce
  Devlet yetkililerimiz, değerli savcılarımız, dış işleri yetkililerimiz, lütfen bu yazıyı dikkate alın ve artık tepkisiz kalmayalım.
 • HiçHiç1 yıl önce
  Teşekkürler
 • ahmet yükselahmet yüksel1 yıl önce
  Almanyadan önce içimizdeki Hanslardan Jan dündar ,Kemal Coursonlar dan milletinprangası CHP ve onun 6 ok kelepçelerinden kurtulmadıkcadolap beygiri gibi 1925 lerde döner dururuz.
 • ahmet yükselahmet yüksel1 yıl önce
  Almanyadan önce içimizdeki Hanslardan Jan dündar ,Kemal Coursonlar dan milletinprangası CHP ve onun 6 oklu kelepçelerinden kurtulmadıkcabu ülke dolap beygiri gibi 1925 lerde döner durur.
 • SonicSonic1 yıl önce
  Yeni paraleller kurmanıza fırsat vermemişler
Daha fazla yorum göster