16 Temmuz ve sonrası

19 Temmuz 2017 Çarşamba

15 Temmuz’da, asra bedel bir gece yaşadık. Omzu kalabalık, kalbi karanlık kişiler memleketimizi aynı karanlığa sürüklemek istediler. Fakat hesapları tutmadı, planları bozuldu. Onların değil, Allah’ın istediği oldu. 

Bir Boşnak atasözü, şöyle söyler: “İnsan plan yapar, Allah karar verir.”

Millet, devletin uyanıklığında uyur. Devlet uyursa, millet uyanır. Böylesi zamanlarda ak ve kara ortaya çıkar. Herkes safını seçer. Kim nerede duruyor, neyin peşinden gidiyor, anlaşılır. 

Bu topraklar son adresimiz, elimizde kalan tek siperimizdir. Vatan cephesinde, memleket siperinde kimler var biliyor, görüyoruz. Çünkü biz de oradayız. 

16 Temmuz’da, millet ve memleket olarak, ağır bir imtihanı başarıyla geçip, arkamızda bıraktık. O günden beri daha güçlüyüz. Bununla birlikte farkında mıyız, bilemiyorum: Tehlike henüz geçmedi. Hâlâ savaştayız. Türkiye’nin kendine gelmesine, yeniden ve sahiden ayağa kalkmasına, lider ülke olmasına karşı yürütülen bir savaş. Bir başka ifadeyle: Hak ile Bâtıl arasındaki mücadele.

Yahya Kemal'in, Mütareke’yi anlattığı 1918 başlıklı şiirinden bir mısra paylaşalım: “Vatanda korkulu rü’ya içindeyiz, gerçek.” (Kendi Gök Kubbemiz, İstanbul Fetih Cemiyeti, sayfa 44.)

Korkumuz yok, sadece endişemiz var. Türkiye biraz zayıflamış olsa, kim bilir daha neler ve neler göreceğiz?

Cinayete teşebbüs edenleri biliyoruz. Şunu da biliyoruz: Bir kez yapan, imkân bulunca yeniden yapar. Bundan sonraki bütün çabamız, bunun tekrarını önlemek yönünde olmalıdır.

Örgütlü kötülüğün temas etmediği kurum, ilişmediği yer, girmediği ocak kalmış mı? Kiminin eşi, kardeşi ya da eniştesi. Kiminin evladı, damadı ya da arkadaşı. Kiminin danışmanı, yaveri ya da özel kalemi. Allah şaşırtmasın. 

Ne derler bilirsiniz: Diken, battığı yerden çıkar. Türkiye, bütün siyasi partilerin ve şahsi ikballerin üzerindedir. Esaslı bir temizlik yapılması gerekiyor. Kâfir için kullanışlı bir şeye dönüşen, bu karanlık yapının tamamen tasfiyesi şart olmuştur.

Tecrübeler bize şunu öğütlüyor: Devşirme isimler, hormonlu kimseler ve adamı olanlarla yola çıkılmamalıdır. Bu millet, bu memleket vatansız, insafsız ve imansız kimselerden çok çekti. Daha fazlasını kaldıramaz. 

Bunu söylüyoruz ama şunun da farkındayız: Türkiye’nin imtihanı bitmez. Dünyanın hangi ülkesinde bu kadar çok ilin ve ilçenin kurtuluş günü var? Milletimizi rahat bırakmadılar, bırakmayacaklar. 

Nihayetinde, biliyoruz: Türkiye, İslâm dünyasının iç kalesidir. İç kaleyi dışardan düşürmek çok zordur. İçerden müdahale, yardım gerekir. Birileri ihanet eder.

İşgal güçlerini çiçeklerle, bayraklarla, tezahüratlarla karşılayanların bir kısmı onlarla birlikte gittiler. Kalanlar vazifeye devam ediyorlar. Bakınız: Üniformalı teröristlere alkış tutanlar, destek verenler. Şeytanın rehberliğinde ‘hak’ arayanlar. Şehitlere değil de darp edilen hainlere üzülenler. Selâ okuyan müezzinlere saldıranlar. Daha sayalım mı?

Tam burada, Süheyl Ünver’in Yahya Kemal ile gerçekleştirdiği sohbetlerden iki cümle paylaşalım: “Millet başka, milliyet başkadır. Birçok insan vardır ki, Türk olmasına rağmen, Türk milletinden değildir.” (Yahya Kemal’in Dünyası, İşaret Yayınları, Sayfa 86)

Söylemek istediğimiz şudur: 15 Temmuz’da, milletimiz büyüklüğünü bir kez daha gösterdi. Memleketin hayırlı evlatları, içerdeki hainleri etkisiz hale getirdi. Vatanı vatansızlara bırakmadı. 

16 Temmuz’dan sonra sıra devletimize geçmiştir. Dışarda olanları bulup getirmek, hak ettikleri cezayı vermek ise devletimizin milletine olan borcudur. Türkiye’nin büyüklüğünü gösterme zamanıdır. 

 

YORUM YAZ

 • FATİH İSTANBULLUFATİH İSTANBULLU9 ay önce
  Biyoloji profesorü bir kardesimizin az önce gönderdigi bilgilendirmeye mukabilen kendisine gönderdiğimiz, Risale-i Nur 'dan aldığımız ; basiret ve ferasetle hadisata bir bakış... "ALLAH RAZI OLSUN EVET , BU... KURESEL ALÇAK ;HAIN NIFAK ÖRGUTLERI AHTAPOT KOLLARI GIBI AYNI MERKEZDEN IDARE EDILDIGINI RISALE-İ NUR'DAN ALDIĞİMIZ FERASET VE BASIRET GÖZÜYLE BAKINCA BU KIRLI- SEFIL -HAIN PLAN VE PROJELER BIR TABLO OLARAK EKRANA YANSIYOR..AHTAPOT'UN KOLLARI (FETÖ-YENİ ASYA -SÖZLER KÖŞKÜ-ÇAY HOUSE )- PKK-HDP-DAİŞ-DHKP-C-VB....OLARAK ÇEŞİTLİ AD ve OYUNCULARLA SAHAYA S Ü R Ü L Ü Y O R.
 • İhsanİhsan9 ay önce
  Ayhan Bey senin burada ne işin var?
 • Nuri Ahmed Nuri Ahmed 9 ay önce
  Kemal Kılıçdaroğlu ile de aynı milletten olamayacağımızı hissettiğimiz oluyor...
 • Ali Murat KeskinAli Murat Keskin9 ay önce
  İbrahim Tenekeci'nin attığı twitten sonra yazınızı okudum. Elinize sağlık sözü yerine koymuşunuz. Galiba haftada bir gün yazıyorsunuz. Takip edicem.
 • AlperenAlperen9 ay önce
  Abicim ne gerek var da bulup buraya geri getirecekler? Vatan haini satılık köpeklerin mikroplarını bidaha buraya bulaştırmasınlar. Buldukları yerde infaz etsinler. Üstlerine bir karışda kireç döktünmü bitti gitti.
 • Ahmet DebreliAhmet Debreli9 ay önce
  Rumeli göçmeniyim. Makedonya Kosova ve Bosna yazılarınızı takdirle takip ediyorum. Ancak haftada birgün yazıyorsunuz. Yazılarınızın sayısını çoğaltabilirmisiniz? Talebimizi yabana atmayacağınızı ümit ediyorum. Saygılar sunarım.
 • Fatih EMLİKFatih EMLİK9 ay önce
  En başta hero lu tişörtü giyen giydiren elleri kırmakla işe bâşlayıp sonra kaçanları kollayıp getirmeye bakacağız.HERO eken ZERO biçmeli.T.C Kanunları artık yürek soğutabilmeli.Meclis uyuma sıra sende.
 • Fetöcüleri bize verinFetöcüleri bize verin9 ay önce
  Ne mahkemesi ya versinler bize gözlerini oyalım da birdahaharama bakmasınlar ellerini kıralım da harama el uzatmasınlar dillerini keselim de yalan konuşmasınlar kellelerini koparalım da bidaha vatana ihanet etmesinler.
 • İdam istiyoruzİdam istiyoruz9 ay önce
  Ayhan Demir kardeşim yüreğine sağlık. Dıygumuz düşüncemiz isteğimiz tüm fetöcülerin derdest edilmesidir. İdam istiyoruz. Bu caniler boşuna beslenmesin.
 • Türk MilletiTürk Milleti9 ay önce
  Devleti ne zaman ihtiyaç duysa cenk için hazırdır. Tüfekle, tabancayla, kılıçla, satırla, sopayla kafirin üzerine gider. Bu sefer çıplak elle de onları püskürttük. Türk milleti için hayat iman ve cihattır. Türk milleti ümmetin bükülmez bileğidir inşallah. Kafire korku müminlere güçtür.
Daha fazla yorum göster