Tek kuşak tek yol

20 Mart 2017 Pazartesi

İyice öğrendik ki işin başı da sonu da ekonomi.

Tarih boyunca da hep böyle oldu.

Refah üretmeden kurulmuş bir medeniyet gösteremezsiniz bana.

Medeniyet havzalarına bakın aynı zamanda entegre bir ekonomik sistem göreceksiniz.

Güçlü aidiyet duyguları ancak güçlü refah duyguları üzerine bina edilebiliyor.

Eğer güçlü bir aidiyet bağı varsa onu tankla topla ortadan kaldıramıyorsunuz.

Onun için refahın yüksek olduğu yerlerde savaş olmuyor.

Eğer kalıcı bir barıştan söz edecekseniz sağlam bir ekonomik sistem ve buna bağlı refah üreteceksiniz.

Savaş bölgelerine bakın herkesin ağzında istismar sözünü göreceksiniz.

İstismarın en büyüğü Batı›da yaşandığı halde savaş oralara niye yayılmıyor.

Çünkü barışı ayakta tutan refah duygusu hakim.

Refahın bozulduğu her yerde gerilim artıyor ve savaş riski büyüyor.

Milletimiz 15 Temmuz’da Cumhurbaşkanının şahsında onun eliyle üretilen refah ve huzura sahip çıktı.

Eğer istikrarımızı koruyacaksak ekonomimizi ayakta tutmak zorundayız.

Ekonomideki güven algısı döviz fiyatları üzerinden oluşuyor.

Döviz fiyatlarında dramatik bir değişiklik olmadıkça güven algısı bozulmuyor.

Onun için bütün komplo teorilerinin gelip dayandırıldığı yer ekonomik kaos çıkarma planları.

Ekonomik kaos çıkmadan sosyal bir kaosun çıkmayacağını çok iyi biliyorlar.

Ekonomiye yön verenler refah duygusunu ayakta tutacak yeni yollar açmak durumundalar.

Doğu ile Batı’nın, kuzey ile Güney’in tam ortasındaki Türkiye aynı zamanda bu bölgeler arasındaki ekonomik entegrasyonun da merkezi olmalı.

O zaman dünya barışının kilidi oluruz. 

Biz de rahat ederiz dünyanın geriye kalanı da.

Tarih boyunca medeniyet havzaları ticaret yolları üzerinde kuruldu.

İpek yolu güçlü ticaret havzası olduğu kadar yeni bir medeniyet havzası da oldu.

Doğu ile Batı arasındaki ilk eksendi.

Yeni ipek yolunun TEK KUŞAK TEK YOL sloganı ile başlatılmış olmasını fırsat bilip, tüm enerjimizle bu yeni medeniyet projesine sahip çıkmalıyız.

Yeni ipek yolu projesi yeni bir bölgesel refah projesi ve yeni bir medeniyet projesidir. 

Doğu ile batı, kuzey ile güney arasında kalıcı bir barış olacaksa ancak herkesin kendine yer bulacağı yeni ekonomik entegrasyonlar bunu yaratacaktır.

Gerisi lafı güzaf. 

 

YORUM YAZ

 • BEDİÜZZAMAN;ZAFER İSLÂMINDİYOR !BEDİÜZZAMAN;ZAFER İSLÂMINDİYOR !1 yıl önce
  EVET!.. BUNLARNEYAPARSABOŞ!İSTERPETROL,İSTERDOLAR,İSTERALTINKRALIOL !İNSANLARIKANDIRMAK3GUNLÜK DÜNYA'DAMÜMKÜN.SONRA....101YAŞINDABAŞYALANCI, NİFAKVEŞİKAKVEDARBELERINTAKTİKSELVE FINANSALPATRONUROKFELLER 101YAŞINDA " TAŞ" GİBİCEHENNEMEYUVARLANDIGEBERDI. GERİDEKALAN İÇVE DIŞYALAN-TALAN VE NİFAKORTAKLARISIRASİZEGELİYOR.ÖLÜMDENİLAHİ HESAPTANKAÇISYOK BEYLER!....
 • veli kayabaşveli kayabaş1 yıl önce
  selam ustad.tabiki barisa ekonominin cok katkisi var.ama bu bizim bugune kadar fakir oldugumuz anlamina gelmez.bilakis cok zengindik ve zenginiz.fakat icimizdeki siyonist ve haçli vatan hainlerimemleketin yerali yerustu zenginliklerini disaridaki icerideki yandaslarina pesdah cektiler.darbelerle 20 den fazla bankayi soguslediler.imf ye yuksek faizle borclandilar.para ankaraya amerikadan gelmeden orada yandaslatiyla payastilar.devletten aldiklari ktefileri yine devlete yuksek faizle borc verdiler.uretime yatirim yaptirmadilar.darbeciler heryeri soyup sogana cevirdi.degilse simdiye kadar 1940 larda tas tas ustunde kalmayip simdi super guc olan almanya ve japonyayi gececektik.agir sanayi hamlelerini havuz sistemini baltaladilar.devlete ve halka karsi onlarca teror teskilati kurdular.milli rgitim politikalariyla darvincilik evrim teorisi laiklik sekularizm uydurmalariyla ataturk devrimleri muasir medeniyet uydurmalaryla halki zehirlediler.simdi bile daha hala musluman halka karsi direnmeye calisiyirlar.fabrikalari talan ettiler yaktilar yktilar.ama arayan mevlasinida bulurmus belasinida.insaallah once bu teror ortadan kalkacak.hersey gulluk gulistanlik oacak calisma uretim refah aracak.emareleri ufukta goruluyr.bizim basimiza gelen ihanet belalari super guclerin basina gelseydi.simdi tozlari kalmazdi.ama bizim manevi bir direncimiz ve destegimiz var.saygilar.
 • İNSAN OLARAK YAŞAMAYA EVET, CENNET İÇİN EVETİNSAN OLARAK YAŞAMAYA EVET, CENNET İÇİN EVET1 yıl önce
  Bu dünyaya kulluk vazifemizi yerine getirmek için gönderildik. Bazı gafil akılsızların sandığı gibi rahatı aramak, sefa ile ömür sürmek için değil. İnşallah kulluk vazifesini yerine getirip cennete giren, peygamberimize kul olan kullarından oluruz. Hz. Muhammed (s.a.v.) bütün insanlığa, alemlere rahmet olarak gönderilmiş evrensel bir Peygamberdir. Bu özelliği ile insanların acılarını, sıkıntılarını içinde hissederek duyar, üzülmelerine katlanamaz. Çünkü onlara çok düşkün ve sevgi ile doludur. Yanlışlıklarını düzeltmelerini, doğru yola girmelerini ister. Müminlere karşı ise daha şefkatli (Rauf) ve çok merhametli (Rahîm)dir. Cenabı Allah; güzel isimlerinden Rauf ve Rahîm sıfatlarını resullerden yalnız Peygamber Efendimiz için kullanmıştır. Ol Fahri cihan daha bezleri arasında bir çocukken bile “ümmeti, ümmeti” diyecek kadar bize düşkündü. Yaşarken de hep ümmetinin kurtuluşu için mesaisini harcadı ve onca çile, sıkıntılara fedakârlıklarla göğüs gerdi, insanlardan gördüğü her türlü eziyeti, sonsuz sabrı ile karşıladı. Mekke’nin panayırlarında insanların hem dünya hem de Ukbe hayatını kurtarmak için çadır çadır, ev ev gezip onları İslâm’a davet ederken sürekli horlandı, alay edildi, en ağır hakaretlere uğradı, yüzüne toprak atıldı ve hatta namaz kılarken dahi üzerine hayvan pisliği atıldı. Ama O (sav), bütün bunlara rağmen onlar hakkında bedduada bulunmadı, bilakis: - “YA RABBİ, ONLAR BİLMİYORLAR, BİLSELERDİ YAPMAZLARDI” şeklinde şefkat ve merhametini izhar etmişti. Bilgilendirmeye ve ışık olmaya devam. Bataklıkları kurutmalıdır. Uygulama yapmalıdır. Yoksa küfretmek, zanda bulunmak, karalamak, iftirada bulunmak İslami davranış değildir. Yapıcı olmalı, birleştirici olmalı, kazanmaya çalışmalıyız. Allah yar ve yardımcımız olsun. Allah kimseyi hidayetten ayırmasın. Dosdoğru yaşamayı nasip etsin. Allaha emanet olunuz.İNSANLIK İÇİN EVET
 • Bu da ekonominin tablosu;Bu da ekonominin tablosu;1 yıl önce
  Son 7 yılda borcunu ödeyemeyen 852 bin kişi ceza aldı, hapse düştü. Tüketicinin banka borcu 70 kat yükseldi. Aileler, evlerine giren paranın yarısından fazlasını borca ödüyor. Son 15 yılda devletin borcu 3 özel sektörün borcu 7 kat arttı.