Kudüs’ü versek barış olur mu?

11 Aralık 2017 Pazartesi

Asla ve kat’a olmaz.

Dünyanın geriye kalanının tamamını vermeden Siyonist Drakula Çetesi ile barış mümkün değildir.

Kudüs kararının ve İsrail’in işgal politikasının geri tarafında, aslında Yahudiler de dahil olmak üzere dünyanın geriye kalanının köleleştirilmesi planı var.

Buna en fazla karşı çıkması gereken Yahudilerdir.

Müslüman coğrafyada barış ve refah içinde yaşayan Yahudilerin cehennemin kapılarının açılmasına herkesten çok karşı çıkmaları gerekir.

Hatta İsrail’in Siyonist olmayan Yahudileri küresel barış için ayağa kalkmalı.

Kendi ülkelerini de köleleştiren bu çete tasfiye edilmeden kendilerinin de rahat yüzü göremeyeceğini bilmeliler.

İsrail’in ve arkasındaki küresel güçlerin şiddet politikası iç siyaset tartışmalarını bastırmak için kullandıkları bir araçtır.

Şiddeti tırmandıran kararlar mazlum Filistin halkını ateşe atıyor ancak, İsrail’de yargı önüne çıkarılmak üzere olan Netanyahu’yu ve ABD’de yargı önüne çıkarılmasına ramak kalan Trump’ı kurtarıyor. 

Kendi halklarını da köleleştiren küresel çete, içerden gelecek itirazları bastıracak bir dış tehdit yaratmak zorunda.

Bir gün dünyada barış olursa küresel çetenin karanlık iktidarının son bulduğu gün olacaktır. Daha doğru ifade ile küresel karanlık çete tasfiye olmadan dünyada barış olmaz. Bu çete ile uzlaşmak kesinlikle mümkün değildir.

Kudüs’ü değil nereyi verirseniz verin bu çete asla doymaz doyamaz.

Ağır bir dış tehdit algısı olmadan Drakula çetesinin yaşaması mümkün değil. Bunun için kan ve ateşi sona erdirecek hiçbir çözüme razı olmazlar.

Bugün Kudüs diyorlar ama Kudüs’ü verdiğiniz gün Lübnan diyecekler, Lübnan’ı verseniz Suriye diyecekler, Suriye’yi verseniz Irak, Türkiye, İran, nereyi verirseniz verin doymaz bu çete.

Kudüs giderse emin olun çok kısa zamanda hedefte Riyad ve Kahire olacaktır.

Alan genişledikçe yönetimi kontrol altında tutmak için daha fazla kana ihtiyaç duyan bir kısır döngüdür bu.

İslam ülkelerinin yönetimlerinin bunları görmemesi mümkün değil.

Ancak içinde bulundukları koşullar ve iç siyaset dinamikleri, Müslümanların birbirine karşı insafını ve merhametini kaybetmesi birbirlerine karşı Drakula çetesine mecbur kılıyor hepsini. 

Bu tavrı kınamak sonucu değiştirmez. Bu kısır döngüyü değiştirecek bir yeni vizyona ihtiyaç var.

Suudi iktidarların varlıklarını sürdürmek için ABD’ye dayanmasını kınamadan önce niye bize dayanmıyorlar da ABD’ye dayanma ihtiyacı duyuyorlar sorusunu kendimize sorup cevabını da vermeniz gerekir.

Kudüs konusunda Müslüman ülkelerin bazılarının tavırlarının belirsiz gibi durmasının arkasında da kendi iç politika dinamikleri var.

Biz birbirimizi küresel çeteye muhtaç hale getirmekten vazgeçmeliyiz önce.

İslam ülkelerinin bir araya gelmeleri ve tek bir vücut gibi hareket etmeleri için koşullar son bin yılda ilk defa bu kadar uygun hale geldi.

Bu iklimi küçük hesaplara kurban etmemek gerekir. 

İran’ın bölge üzerindeki tehlike algısını ortadan kaldıracak bir politikaya dönmesi gerekir.

Türkiye, bölgedeki herkesin kendini güven içinde hissedeceği bir yeni İslami siyaset paradigması inşa etmek için harekete geçmelidir.

Arap dünyası makul olan çözümde mutabık kalmalı ve şunu çok iyi bilmeli ki Kudüs konusunda ABD ve İsrail’in dümen suyunda hareket eden her kim olursa kendi toplumundaki meşruiyetini kaybeder.

Yeni İslami siyaset paradigması inşa edilirken, İslam dünyasının bileşenlerinin başkalarından destek isteme ihtiyacı duymayacakları bir siyasi pratiği hedeflendiğine herkesin inanması gerekir.

Küresel Drakula çetesinin şahdamarlarımıza geçirdikleri dişleri söküp atmadan ne verirsek verelim uzlaşmamız mümkün değil.

Kanımızı emen dişlerini söktüğümüzde ancak diz çökeceklerdir.

Bunun için birbirimizi kınayarak uzaklaştırmaya değil, bir araya gelmeye ihtiyacımız var.

Yapacaklarımız ancak birlikte yapabildiğinizde anlam kazanır.

ABD’nin İran için uyguladığı ambargonun benzeri Kudüs’ü başkent olarak tanıyanlara ve bunlarla ticaret yapanlara uygulansın, sonra neler değişiyor bir bakın.

 

YORUM YAZ