THY- Noukşot

ABD gerçekten bizim dost ve müttefikimiz midir?...

14 Ekim 2017 Cumartesi

Bizim kuşak komünizm düşmanlığı ile yetişmişti. O yıllarda bir çok il ve ilçede komünizmle mücadele dernekleri kurulmuştu. Çünkü o yıllarda bir Rusya ve komünizm korkusu vardı. Bizlere en büyük düşman yakın komşumuz olan Rus devletidir diye  birileri tarafından bizlere empoze ediliyordu. İster istemez Komünizme ve Rusya'ya karşı olan düşmanlık, bir kısım insanları da Amerikan yanlısı gibi yapıyor ve komünizme karşı mücadele edenler Amerikan yanlısı gibi görülüyordu.Yaşı müsait olanlar hatırlayacaklardır;  o yıllarda İstanbul’a Amerikan 6. filosu gelmişti. Sol görüşlü insanlar 6. filoyu telin etmek için bir yürüyüş ve Taksim'de de toplantı tertiplemişlerdi. Ancak o zaman komünizme karşı olanlar, solcu kesimin tertipledikleri bu telin mitingine karşı çıkmış, ne yazık ki, her iki taraf da Türk vatandaşı olmasına rağmen, tabir caizse birileri öbürlerine komünist, öbürleri diğerlerine faşist diyerek Türk evladları birbirleri ile kavgaya tutuşmuşlardı.

Bu oyunu oynayan hem sağcılar, hem de solcular oyuna geldiklerini ancak seneler sonra öğrenebildiler, anlayabildiler. Senaryoyu yazan ve uygulama sahasına koyan hep başkaları idi. (Sözde dostlarımız, müttefiklerimizdi!?) Nedense  o zaman  insanlarımız ikiye ayrılmıştı. Sağcı, solcu, komünist, faşist diye. Tabii bu arada sanatçılarımız da ikiye ayrılmıştı. Sağcı sanatçılar, solcu sanatçılar diye. Mesela ben o zamanlar solcu bir sanatçıdır diye, Aşık Mahzuni'yi sevmez ve eserlerini de hiç dinlemezdim. Radyo veya televizyona çıktığında “Bu komünisti dinlemektense” diye radyo ve televizyonu kapatırdım.

Ancak şimdilerde dost ve müttefik (!) dediğimiz ABD'nin tutumlarına bakıyorum. Hangi tutumlarına derseniz; geçmişte sergiledikleri dost ve müttefike yakışmayan sinsi ve planlı oyunlar. Türk askerine Irak'ta çuval giydirme olayı, Kerkük'te, Telafer'de masum insanlara reva görülen zulüm ve sivillerin öldürülmesi. Nükleer silah bahanesi ile Irak'ın yerle bir edilmesi, yüz binlerce sivil insanın öldürülmesi. Demokrasi diyerek insan haklarının Irak'ta yerle bir edilmesi, Iraklı kardeşlerimizin erkek ve kadınlarına reva görülen alçakça, şerefsizce  tasallut ve eziyetler ve zulümler...   

Bir başka ülkeye terörist bir eylem olunca onu bir başka gözle.. Kendilerine terörist bir eylem olduğunda da onu daha başka bir gözle gören sözde batılı dostlar. Dünyada şu an hüküm süren terörizm için ciddi bir yaklaşım sergilemeyen, ülkemizde kırk bini aşan asker, polis, sivilin hunharca şehit edilen insanlarımıza bir türlü sahip çıkmayıp,  hala  PKK terör örgütü için ciddi bir tedbir alamadığı ve Türkiye'ye bu hususta tam destek çıkmayan AB'lı ve ABD'li dostlarımız(!)

Türki cumhuriyetlerde, Afganistan'da, Pakistan'da, sergilenen oyunlar, keza İran ve  Suriye  için  kurulan tuzaklar, Kıbrıs ve Türkiye için oynanmak istenen oyunlar.  Bosna Hersek'te binlerce insanın ABD ve Avrupa'nın gözü önünde katil edilmeleri, esasında Dünya tarihçilerinin işi olan Ermeni katliamı mevzuunu ikide bir ısıtıp ısıtıp gündeme getirerek Türkiye sıkıştırmayı planlamak isteyen AB ve ABD'li dostlarımız, müttefiklerimiz(!?)

Haçlı seferi başladı diyerek dünya kamuoyunu İslam ve müslümanların aleyhine çevirmek. "İslami terörist" diyerek sanki bütün Müslümanları terörist gibi göstermek.. "Senin teröristin kötü, benim teröristim iyi" diyen tüm batılılar. Ve daha sayabileceğim bir çok sebepten dolayı dün 6. Filo İstanbul'da kalsın diye ABD lehine bağırıp çağırırken ABD ye karşı çıkanlara hemen komünist damgası ile yaftalarken. O gün benim görüşümü paylaşmayan, bana karşı gurupta olan arkadaşlarım  bana Amerikancı veya faşist diyorlardı. Ben de onlara komünist. Aradan yıllar geçtikten sonra, bugün ben de elimde olmayarak ister istemez ABD'ye karşı derin bir güvensizlik oluştu. Dün sevmediğim ve hiç te dinlemek istemediğim Merhum  Aşık Mahzuni'nin (Amerika katil, katil)  isimli  eserini sık sık dinlemek istiyorum. Acaba bunda ben mi suçluyum? Yoksa ABD yöneticileri mi suçlu? Veya dünyada ABD aleyhtarı insanların oluşmasına sebep kimlerdir? Neden dünya genelinde bu kadar ABD düşmanı insan var?...

Bizler  bir zamanlar Kore savaşına katılan büyüklerimizin hatıralarını can kulağı ile dinlerdik. O halde şöyle soramaz mıyız: "Kore'de Türkler kimin yanında ve ne için  savaştılar?... Bugün onların torunlarına dost ve müttefik deniyorsa neden dostluk ve müttefikliğin icapları tam olarak yerine getirilmiyor??.. A'dan Z'ye bütün  ABD  yöneticileri çok iyi düşünmelidirler. Bir yanda gerektiğinde onlarla omuz omuza savaşabilen seksen milyonluk Bir Türkiye. Diğer yanda bilmem hangi küçük devlet, terörist gurubu veya azınlık. Öyle ise süper güç olan ABD bütün dünyaya, bütün insanlara ırkı, dini, dili ne olursa olsun eşit ve adil davranmalı ve kesinlikle zulümden kaçınmalıdırlar. Bütün dünyada ABD karşıtı bir topluluk oluşuyorsa bunu elbette ki "Niçin oluyor,  sebepleri nedir" diye, ABD yöneticileri soruşturmalı ve araştırmalıdırlar. Tarihte bir çok güçlü devletlerin, güçlü imparatorlukların gelip geçtiğini biliyoruz.. O halde dünyayı idare edenlerin daha adil ve daha dikkatli olmaları icap eder.

Bugünkü dünya; elli sene öncesinin, yüz sene öncesinin dünyası değildir. Milletler uyanmıştır. Zalimle, mazlumu  fark edecek durumdalar. Suriye'de  yıllardan beri kardeş kanı akıtanlar kimlerdir? Niçin bu savaş bitirilmez? Dünyanın başına bir DAİŞ belası var. Bunlar sadece az gelişmiş ülkelere değil, gelişmiş ülkelerde de terör yapabiliyorlar. Peki bunlar nereden çıktı? Bunlara kimler destek veriyor, kimler silahlandırıyor? Son olarak da Katar davası. Şu Müslüman devletlere bakınız, servet içinde yüzüyorlar. Ülkelerinde bir çok insan perperişan ve sefalet içinde yaşıyorken, onların idarecileri Siyonistlerle iş birliği yaparak Müslüman bir devlete  ambargo uygulayıp, diplomatik ilişkilerini kesiyorlar. Sizler nasıl Müslümansınız? Hani senin kitabın? "İnananlar kardeştir" derken sen bir Müslüman olarak kendi kardeşini boğazlamaya, ipini çekmeye kalkıyorsun. Bu hareketlerinizden Cenab-ı Hak razı olur mu? Muhammed (AS) razı ve memnun olur mu? Ey devlet reisleri! Unutmayınız ki, HZ. ALLAH (CC) dilediği zaman firavunun karşısına bir Musa çıkartır.. Kabe'yi yıkmaya gelen Ebrehe ve ordusunu ebabil kuşları ile helak eden Allah (CC), gün gelir sizin de tacınızı, tahtınızı yerin dibine sokar. Birçok hazinelere sahip olan Karun'un akibeti ne oldu? Adil olun. Zalimden yana olmayın. İnsanları  incitmeyin çocukları anasız, babasız bırakmayın. Dünya servetlerini adil paylaşın. Güç ve kuvvetin gerçek sahibi Allahın (CC) olduğunu hiçbir zaman unutmayın. Şimdi Aşık Mahzuni'nin "Amerikan katil, katil" şarkısını dinleme zamanı. İnternetten veya bantlardan bulup lütfen dinleyiniz… Kafirler nasıl da sinsi planlar kurarak geçmişte kardeşi, kardeşe düşman etmişler…

Değerli kardeşlerim, hangi siyasi görüşten olursanız olun. Etnik kökenimiz ne olursa olsun. Dini inancımız ve mezhebimiz ne olursa olsun.. Türkiye bir gemi.. Biz de hep birlikte içinde yolcuyuz. Gemi batarsa hepimiz boğulacağız. Birlik olup geminin batmaması için elimizden gelen gayretleri gösterelim. Kafirlerin oyunlarına gelip birer piyon olmayalım. Hepiniz Cenab-ı Hakk'a emanet olunuz.

YORUM YAZ