Medyamızın yeni kahramanıhortumcu Çağlar’ın işçisi Sedef!

02 Ocak 2015 Cuma

Twitter’ın kahraman yaptığı bir “konu mankeni” daha karşımızda..

Zaman gazetesi birinci sayfasında.

Samanyoluhaber ana haberinde..

Diğer televizyonlar, “Gazeteci Sedef aşağı.. Gazeteci Sedef yukarı” diye onlarca haber..

Neymiş?

“Gazeteci Sedef, bir tivit atmış. Tivit gerekçesi ile gözaltına alınmış, çocuğunun çizgi film seyrettiği tabletten tutun, cep telefonuna kadar her şeyine el konulmuş!”

“Çocuk” dedi diye, ayağında patik olmayan çıplak ayakla dolaşan bir çocuk sanmayın..

Kendisine özel, “yatılı oyun ablası” tutulan, şanslı bir çocuk o!

Dolayısı ile, “tablet”, “çizgi film” vesair, anlarsınız ya..

İşin sosu..

Berkin Elvan gibi, “Fırına ekmek almaya gidiyordu” diyecek de.

Çocuk 4 yaşında..

Medyamızın kahramanlaştırdığı Sedef ablanın attığı tivitin içeriğine bir bakalım..

“Bu adamı asla unutmayın 17 Aralık soruşturmasına takipsizlik kararı veren savcı ...”

Aslında takipsizlik kararını veren, Sedef’in tivitine yazdığı savcı değil ama..

O kadarcık hatayı geçelim..

Sedef ablamızın, “yolsuzluk hassasiyeti”ni ayağa kalkarak alkışlayalım!

Ama şeytan bu, ne yaparsınız...

Sedef ablanın makyajı.. Lüks giyim kuşamı.. Röportaj verdiği evinde arka planda görünen “aristokratların evlerini aratmayan lüks eşyalar”, benim  kafamı karıştırıyor...

“Kim bu Sedef abla” diyorum..

Ve yanılmıyorum..

Son ayların, klasik bir “tiplemesi” ile karşı karşıya olduğumuzu görüyorum..

Kimmiş, Sedef abla?..

17 Aralık’a verilen takipsizliğe itiraz ediyor ama..

Kendisi; yolsuzluğun kralını, 2 katrilyon lirayı hazineden hortumlayıp kasasına aktararak gerçekleştiren Cavit Çağlar’ın, NTV’sinde program yapan bir bayan..

Çağlar hazineyi soyuyor.

Bu hanım abla da, Emin Çölaşan’ın da haftalık programa çıktığı NTV’de, farklı programlarla, halkın dikkatini, o aylarda soygunlardan başka yerlere çekiyor..

O dönem çalıştığı NTV’nin patronu Çağlar’ın hortumuna, tek bir itirazda bulunmuyor..

Verilen takipsizlikleri.. Verilen görevsizlik kararlarını.. Verilen yetkisizlik kararlarını.. O zaman tivit yoktu ama.. Televizyonda, gazetelerde, internet sitelerinde iki cümle ile eleştirmiyor..

Kafa yapısını ispatlıyor. “Benim derdim yolsuzluk değil, karşı çıktığım; yöneticilerin dindarlığı” diyor..

Hayatı lüks içinde geçen insanların, “yolsuzluk edebiyatı” yapmaları, bana hep “He he.. Anlat heyecanlı oluyor” tepkisi verdirir..

Sedef ablanın lüks ev eşyalarını da görünce..

“Nerden geliyor acaba, bu değirmenin suyu” diye düşündüm..

Eşi, Sabancı’da uzun yıllar, insan kaynaklarında üst yönetici olarak çalışmış. Nihayetinde maaşlı bir eleman.. Kendisi de öyle..

Ayrıca, şu şirketi kurmuş, olmamış, tasfiye etmiş. Bu şirketi kurmuş, çekler ödenmemiş, tasfiye etmiş. Diğerini kurmuş..

Uzatmayalım..

Ticari hayatında, hani denir ya.. “İki koyunu güdemeyen” diye..

Öye bir gazeteci Sedef abla da..

Ama, başsavcıya akıl veriyor. “Nasıl takipsizlik kararı verirsin” diye, hesap sormaya kalkıyor..

Başsavcı deseydi ki, “Ne bu şirketler? Birini açmışsın, diğerini kapatmışsın.. İyi hatırlattın.. Niye kapattın bu şirketleri?”

Sedef ablanın ailecek yaptığı şu “tatil yazısı”nı okumasaydım.. 

Emin olun, her şeye rağmen, yine de hiç itiraz etmeyecektim, Sedef ablaya..

Buyrun, eşinin kaleminden, Sahil Güvenlik Dergisi’ndeki, üç aylık Yunan adaları tatili ile ilgili anlatımı okuyun, siz karar verin, “bunların yolsuzluk edebiyatı yapmaya ne hakları olabilir?”

“Adanın merkezindeki şık butikler, göz alıcı kuyumcular (ki benim favorim Thanos), neşeli dondurmacılar ve kafeler harika şekilde zaman geçirmenizi sağlıyor. Sokağın iki yanına masaları atmış, aile işletmesi Pantelis Restoran’da defalarca yemek yedik ve her seferinde çok memnun kaldık. Biraz daha içeride bulunan Tırhandil (Tpexanthpi)Taverna ise küçük masalarında, hiç ummadığınız kadar büyük ziyafet çekebileceğiniz harika bir başka mekan. Özellikle ahtapot ve karideslerini mutlaka deneyin derim. St.John Manastırı’na karşı bir akşam yemeği için ise sahile paralel, altında bir İtalyan restoranı bulunan, ikinci kattaki Tzibaepi Taverna’yıtercih edebilirsiniz. Henüz gitmediğimiz ama namını epey duyduğumuz bir başka restoran ise Benetos. Romantik, nezih atmosferi ve Akdeniz mutfağı ile beğeni toplayan ancak yüksek fiyatları nedeniyle biraz da şikayet edilen bir adres. Yine de sanırım denemeye değer... Gezdiğimiz diğer Yunan adalarına gelince, eh, onlar da artık bir başka sefere...”

Sedef abla da, şöyle yorumluyor bu tatili: “Fındık kabuğunun hallicesi teknemiz Mayıs ile (32 feet Jenaue) 3 ay sürecek mavi yolculuğumuza Temmuz başında İstanbul Fenerbahçe Marina’dan çıkış yaparak başladık.”

Gerisini okumaya gerek yok..

Ben yıllardır gazetecilik yapıyorum...

Londra doğumlu Sedef abla ve içinde olduğu aristokrat zümrenin bir seferinde yaptığı üç aylık tatili, Tayyip Erdoğan’ın 12 yıllık Başbakanlığı döneminde, toplam olarak yapmadığının garantisini verebilirim..

Gerisi hikayedir. Palavradır, yalandır, iftiradır..

Bir seferinde üç aylık tatil yapan aristokratlar, 12 yıldır 365 gün, günün 18 saati çalışan Başbakan’a bir suçlama yapıyorlarsa.. (Fiilen yaptığı toplam tatili, olsun olsun bir ayı geçmez!).

Alacakları cevap şudur: “Hadi ordan.. Hadi ordan!”

YORUM YAZ

 • cantancantan3 yıl önce
  yolsuzluk hirsizlik yapanlarin alasi kimler oldugunu cok iyi biliyor bu millet bunlarin yaptiklari insanlarin akliyla dalga gecmek insanlari cahil gördükleri icin bunu yapiyorlar ama cahil duruma düsünler kendilerinden baskasi degil
 • bellabella3 yıl önce
  meyve veren agac taslanirmis bunlarin yaptiklarida bu, ellerinde karalamak icin baska birsey olmadigi icin sakiz gibi hirsiz kelmesini agizlarindan düsürmüyorlar ama bir ise yaramadigini son iki secimlerde gördüklerine ragmen halen bunu sayikliyorlar baska birsey yokcünkü, millet artik uyandi uyandi sayiklamaya devam edin siz, viz gelir tiris gider
 • HakkıHakkı3 yıl önce
  kurt bozkurt 34 Yıldır Soruları çalarak kendi adamlarını Devletin en kritik yerlerine yerleştiren ve milletin çocuklarının hakkını gasp eden kainat imamı ve yandaşları soru çalarak kul hakkına girmiş olmuyor mu? İslamiyette haksız yere birinin yerine işe girerek oradan maaş almak ömür boyu onu hak etmeden kendi dahil çoluk çocuğuna da o maaşla geçimini sağlamak İslamiyetin neresinde yazıyor.Bir kere ilk başta soru çalınıyor çalınan sorular ile emek ve göz nuru dökmeden sınavı imtihanı ve mülakatı zahmetsiz geçerek işe girmek Hırsızlık olmuyor mu?
 • Müslüm SahinMüslüm Sahin3 yıl önce
  Bunlar nasil yaratik? küfür,hakaret bunlarin ahakinin da, ahlaksiliginida ortaya koyuyor. Tayip,in toplam tatili bir ayi bulmazmis.Cukka hesaplari yapmaktanfirsat bulamamamis zavalli vah vah. 
 • hulkihulki3 yıl önce
  kurt bozkurt denen yorumcu hırsızlıklar senve arkadaşların calmaktan vaz geçince bitecek
 • sedaseda3 yıl önce
  nerde hırsız ve hortumcu varsa 17 aralık 17 aralık diye basbas bağiriyorlar.akparti ıktidarından once iktidarda onlar vardı .ülkeyi nasıl horrtumladıklarını unutmadık.pensilvanya şeytanının adamları turkiyeyi nasıl haraca bağladığınızı bu halk iyi biliyor.rabbim hakkınızdan gelsin siyonist sömurgeciler ve onların işbirlik cisi paralelciler
 • elazıglıelazıglı3 yıl önce
  eyer sen halada 17ve 25 aralığın yolsuzluk ve hırsızlık olduğuna inanıyorsan ramazan efendi yazıklar olsun diyorum.kardeşim sen bi aynaya bak karşında israilimi,ABD limi var o zaman göreceksin.sizin müslimi gayri müslimi olduğunuz tartışılır.VE BEN Bİ TÜRK OLARAK BUNA HERZAMAN HAZIRIM ,İSRAİL UŞAKLARI NEYİN İSPATINI İSTERSİNİZ ALIN SİZE İSPAT.MÜRŞİDİ OLMAYANIN MÜRŞİDİ ŞEYTANDIR.
 • realreal3 yıl önce
  zaten bunlar hirsizlar hirsizlar dedikce kendi hirsizliklari yolsuzluklari ortaya cikiyor bite en yüksek bunlarin sesi cikiyor nedense ne hikmetse sonunda kendileri rezil oluyor ama Allah iste mazlumlari böyle koruyor
 • Ayşe uymazAyşe uymaz3 yıl önce
  Sizler maun suresiniokumuyormuayıyor ssunuz.Kul hakkiyiyenlerin ne namazını ne ibadetiniALLAH kabul etmiyo,.dinsiz sayıyor.Burada sözün bittiği yerdeyiz.
 • kurt bozkurtkurt bozkurt3 yıl önce
  hırsızlıklar nolacak 17-25
Daha fazla yorum göster