Hain Feto’nun elini tutan mı var?

17 Temmuz 2017 Pazartesi

FETÖ’nün hain darbe girişiminin yıldönümünde, Pensilvanya’dan kınama mesajı geldi..

Yine bildik takıyyeler..

Bildik türden, üstü kapalı mesajlar..

Acındırmalar.. 

Çaktırmadan tehditler..

Benim en fazla dikkatimi çeken..

Büyük ihtimalle saf insanları aldatmaya devam etmek için kullanılan “komisyon kurulması teklifi”ne ilişkin bölüm...

249 insanımızın katili konumundaki Fetullah Gülen, darbenin üzerinden tam bir yıl geçtikten sonra yine diyor ki: “15 Temmuz’u hemen müteakip yaptığım, hadiseyi tam olarak incelemek ve darbe faillerini adalete teslim etmek için bağımsız bir uluslararası soruşturma komisyonu kurulması çağrımı yineliyorum.”

İnandırıcı olması için, karşılığında bir de ödül vaad ediyor, Pensilvanya’nın kurnazı:

“Böyle bir komisyon şayet beni suçlu bulursa kendi rızamla ülkeye dönme vaadimin arkasında duruyorum.”

Önceki günkü yazımızda; yurtdışına kaçıp, sığınma talebinde bulunan darbecileri Türkiye’ye iade etmeyen ABD, Almanya, İngiltere, Yunanistan’ın samimiyetsizliklerini ispatlamak için, “O zaman bu darbecileri siz yargılayın” teklifinde bulunmuştum..

Öyle ya..

Türkiye’ye iade etmiyor, bu hainleri koruyorsanız, bari yargılayın da, suçlular mı, değiller mi görelim..

Şimdi benzer bir pratik teklifi de, Pensilvanya uyanığına yapalım..

“Bahsettiğin komisyonu, sen kendin kur. Üyelerini de sen kendin tespit et.. Türkiye’deki savcıların, resmi görevlilerin yaptığı tüm suçlamalara da, senin kurduğun o komisyon cevap versin. Elini tutan mı var?”

Hodri meydan..

Üyeleri bile, sen kendi başına belirleyeceksin..

O üyeler, burdaki iddialara cevap verecek..

Halk da..

Suçluları tespit edecek..

Var mısın, Pensilvanya cambazı?

Diyeceksiniz ki..

“Nasıl olacak bu?

Mesela, Adil Öksüz’den başlayacağız.

Türk yetkililerin, savcıların, Adil Öksüz ile ilgili iddiası neydi?

“Sık sık Pensilvanya’yı ziyaret eden Adil Öksüz, 15 Temmuz’dan kısa süre önce Pensilvanya’yı ziyaret etti. Darbenin başladığı saatlerde Akıncı Üssü’nde idi.. Ertesi günü yakalandı.. Savcıya ve hakime verdiği ifadede, ‘Tarla bakmaya gelmiştim’ türünden akıllara ziyan bir savunma yaptı.. Serbest kaldı.. Şimdi kaçak!”

Bir yıldır Adil Öksüz’ü tartışıyoruz.. Adil Öksüz’ü arıyoruz.. Bulamıyoruz..

Pensilvanya’yı, “Adil Öksüz” suçüstü delilinden sıyırmak için, ailecek FETÖ mensubu bu adamı “MİT elemanı” olarak niteleyen bile oldu..

CHP Genel Başkanı, bu uçuk iddiayı utanmadan dillendirebildi..

Ama..

“Pensilvanya’nın, Adil Öksüz konusundaki fikri”ni, 1 yıldır hiç öğrenemedik!

Pensilvanya’daki örgüt elebaşısı, Adil Öksüz’ü tanıyor mu, tanımıyor mu?

Hani olur ya..

17 Aralık darbesini yapan emniyet müdürlerinin binde birini tanımadığını söylerken, emri altındaki gazetecilerin tamamı, o polis müdürlerini ölümüne savunmuşlardı..

15 Temmuz darbesini yapanları da, aslında kendisi tanımıyordu ama.. Yine kendisi itiraf etmişti, “Belki onların içinden, beni seven birileri olabilir!” diye...

Büyük ihtimalle, darbeye karışan subayların Feto ile çekilmiş fotoğrafları olmayabilir..

Ama Adil Öksüz ile Feto’nun çekilmiş fotoğrafları yayınlandı..

O fotoğraflar fotomontaj mıydı? Gerçek mi?

Dahası..

Adil Öksüz, 15 Temmuz’dan kısa süre önce, Pensilvanya’ya geldi mi, gelmedi mi?

Feto ile görüştü mü? Görüşmedi mi? Görüştü ise, ne görüştü?..

Haydi bakalım Feto, üyelerini sizin belirleyeceğiniz bir komisyon, bu konuyu bir araştırsın..

Ve vardığı sonucu açıklasın..

Sonra da görelim, komisyonu mu tanımayacaksın, Türkiye’ye dönme sözünü mü inkar edeceksin?

Tabii ki tek konu Adil Öksüz değil..

Şu an yargılanan tüm subaylar için..

Feto kendi kuracağı komisyona bilgi versin..

Yanındaki adamlarına da sorarak, yargılanan subayları tek tek masaya yatırsın..

“Şu subay ile şu subay sohbetlerimize katılıyordu.. Ama bunlar bir kişi, iki kişi.. Şu şu subayları ise bizden hiç kimse tanımıyor.. Dersanelerimiz veya okullarımızla bir ilgileri yoktur. Dolayısı ile, yargılanan subayların çoğunun bizimle uzaktan yakından ilgisi yoktur..” desin..

Diyebiliyorsa, desin..

O subayların öğrenciliklerinden tutun, gittikleri dersanelerden, kaldıkları evlere kadar aksini ispat etmek de, bize düşsün..

MİT bulup çıkartsın.. Savcıların yazdığı iddianameler okunsun..

Ardından da Feto’nun komisyonu, cevabını verebiliyorsa versin..

Diyeceksiniz ki, “15 Temmuz darbe girişimini, Feto’nun organize ettiği konusunda küçücük şüphen mi var?”

Benim şüphem olup olmaması önemli değil..

O darbenin üzerinden bir yıl geçmiş.. Adam ordan hâlâ konuşuyor, “Biz yapmadık” diyor..

O adamın bu savunmasını ciddiye almış gibi gözüküp, onu avuçlarında oynatan yabancı güçler, “Türkiye bize, Fetullah Gülen’in darbenin arkasında olduğu konusunda ciddi deliller sunmadı” diyor..

ABD, “Fetullah Gülen ile ilgili deliller geldi ama.. İncelememiz gerekir” diyecek kadar, sunulan belgelerin ilk planda suçluyu çok net göstermediği izlenimi veren anlatımlar yapıyorlar..

Feto’nun 15 Temmuz’u organize ettiği konusunda benim şüphem yok ama..

Hem arka çıkanların rezil olmaları için.

Hem de tabanında hâlâ bu adama inanan saf insanların gerçeği görmeleri için..

Önce Feto açıklasın, “O subayların kaç tanesi ve hangileri kendileri ile irtibatlı? Kaç tanesinin ve hangilerinin, kendileri ile hiçbir ilgisi yok!”

Sonra da Feto’nun komisyonu toplansın ve cevap versin, “Pensilvanya’yı yol edinen sivillere selam duran generallerin, Feto ile ilgisi gerçekten yok mu?”

 

YORUM YAZ

 • ahmetahmet9 ay önce
  fetöye türkiyenin en büyük altın madenlerini verenler, türkiyenin en büyük fetö finansal destekçisidirler.ne istediniz de vermedik sözünün hakkını vermiş recep tayyip erdoğan. ülkenin altın madenlerini bile fetöye vermişler. bu kadarına pes. ne istediniz de vermedik cümlesinin içinde türkiyenin en büyük altın madenlerinin olması artık insana pes dedirttiriyor.yuh dedirttiriyor. çüş dedirttiriyor. fetö artık o kadar yüz bulmuş ki, demiş ki, yaw bir de şu türkiyenin altın madenlerini bana verin allah rızası için. bakanlar da demiş ki: tabi buyur onlar da senin olsun, ne demek, ne demek, rica ederiz. yani bu fetö kişisi bizim altın madenlerimizi bile istemiş, bizim altın madenlerimizi de almış, bu madenleri fetöye verenler belli. sonra bu kişiler çıkmışlar, ne istediniz de vermedik sözünü gerçek manada kullanıyorlar. teşbih değil. içinizde hiç, kendinize altın madeni verilmiş kimse var mı? ben yok. yani altın madenleri verilmiş daha ne verilebilirmiş, bilmiyorum ki. demek daha verilebilecekler, fetö nün hayal gücüyle sınırlı demekki, her şeyin verilebileceğine inanırdım, ama ülkenin altın madenleri biraz abartı olmuş, onu bile vermişler. yani şu, ne istediniz de vermedik: "ülkenin altın madenlerini istediniz onları bile verdik", altın madeni, sizin bizim, çoluğumuzun çocuğumuzun torunlarımızın, geleceğimizin rızıkları verilmiş. o madenler başka bir firmaya aitti. reklam olmasın. evlet el koydu. hop bir ihale madenler fetöde. kimlerin imzaları var o belgelerde. ne istediniz de vermedik. zuhahahahahhasdasdas :)))))))))))zuhahahahahasfsadfdf :))))))zuhahahahsasasdfas:))) bana bir altın madeni lütfen, paket olsun.zuhahahahasd :)))altın madeni, şaka değil, altın madeni, bak bir daha söylüyorum, altın madeni. ciddiyim, gerçekten şaka değil, hani altın yumurtlayan tavuk olur ya, altın yumurtlayan maden. türkiyenin altın madenleri, sizin benim, çocuklarımızın hakkı, rızkı, kaynaklarımız, varlıklarımız olan altın madenleri. yani fetö bunu bile istemiş bunu bile almış. altın madeni, komedi skeci gibi, allaha şükürler olsun ki fetö bunlardan türkiyenin bütün arazilerinin tapusunu istememiş, verilmiş sadakamız varmış.zuhahahah :)))başarılı bakanlarımızdan bu tip jestlerin devamını bekliyoruz. ne ieteyenlerin istediklerini güzel hediye etsinleristeyenlere:)))))))) auhahsfsdghfsdgfvagfdg :))))))ben vatandaş olarak şimdi bütün o madenlerin suriyeli ve filistinli din kardeşlerimiz hediye edilmesini umuyorum, bakalım ne olucak zuhahsdafsasdasdas :)))))))))))))şaka şaka, kinaye yaptım, o madenler bizim madenlerimizdir, o madenleri haksız ve yasa dışı yolla vermez bizim yöneticilerimiz, çünkü haksız ve yasa dışı ülkenin madenlerini vermek ......... bunu hiç kimse yapmaz.
 • mahmut mahmut 9 ay önce
  Islamin adiji lekelediler, yslan, dolsn, takiyye, kumpssla doldurdulsr. En buyuk ihaneti islama yaptılar!
 • mehter2023mehter20239 ay önce
  Ali bey, birdeFaith Terim haberlerinden bahsedin!!!... Haberler kayboldu, ustu kapandi mi?
 • ahmet öztürkahmet öztürk9 ay önce
  Fetönün itleri burda yorum yapıyor,solcular asla akit okumaz burda yorum yapanlar fetöye aklamaya çalışan fetönün .....dir,bunlar da Allah kitap korkusu yoktur ...... merhametide olmaz vatan hainlerinin annesi ve babası belli değildir bunların ailelerinin tamamı abd lilerin tezgahından geçmiştir ve burda yorum yapanlar fetönün ........r
 • OSMANOSMAN9 ay önce
  bravo múkemmel yorumlamış sınızke.mal ın birşey demesine gerek yok ,ozaten onların sõzcùlúğ únú yapıyor oayan beyan belki papağan gibi kontrollü darbe diyeceğine hava alanında darbecilerin eşliğinde elini kolunu sallayarak nasıl çıkabiliyor onu bana bizlere bir anlatsınbunlarda utanma arlanma duygularıda yokne yaparlarsa yapsınlar bilsinler ki Allah nurunu tamamlayacaktır
 • ZgrZgr9 ay önce
  Orda yazan fetocu lar onlara sor adili
 • hasanhasan9 ay önce
  elini tutanları bilmem ama aynı yolda yürüyüp beraber ıslananlar şimdi c. başkanı oldular
 • Fatih EMLİKFatih EMLİK9 ay önce
  İnsan hakları deyip idama karşılar ama kendi piyonları benim 250 canımı aldı.hoş millettimde onların akıllarını aldıda yetmemiş.öksüzü saklayan sefarette suça ortaktır.kaçan hainleri vermeyenlerde enaz kurşun sıkan kadar suçludur.sanki getirip asıcıkmı?yiiyip içip besliicik.
 • Fatih EMLİKFatih EMLİK9 ay önce
  A B D'debmi medet umuyoruz alibey?sağır sultan bile duydu batılı ülkelerin bu kalkısmada parmaklarının olduğunu.parmağıolmasa bile suçluları saklamakda suçtur.suça ortak olurlar.Adil hero(öksüz)kimbilir kiminin sefaretinde?birde insan hakları demeseler.
 • ŞevkiŞevki9 ay önce
  Bu adamı bırakan hakim nerde niçin bırakmış bu kadar kilit bir adamsa neden kaçmış ve koca istihbarat niçin bunu yakalayamaz
Daha fazla yorum göster