Fransa’da, (sık sık İslam dini ile de dalga geçen) mizah dergisine baskın yapılmış.

12 insan ölmüş.

Bu olay hakkında ne düşünüyorum?

İlk soru: “Böyle bir eylemin içinde olmayı hiç düşünür müsünüz, aklınızdan böyle bir eylem hiç geçti mi?”

Cevabım net: “Hayır..” 

Bir soru daha: “Sizin sözünüzü dinleyecek birisi, böyle bir eylemin içinde olmak istediğini söylese, ‘onay’ verir misiniz?”

Cevabım yine net: 

“Hayır..”

Tekrar sorsalar: “Böyle bir eylem tarzı, güzel olmuş mudur?”

Cevabım şu: “Hayır..”

“Son soru, bu eylemi kınıyorsunuz değil mi?”

Cevabım:

“One minute..”

Cevabım niye “One minute?”

Sen İslam dini ile dalga geç..

Hz Peygamber’i komik çizgilerle küçümse, tahkir et..

Hatta yayın çizginin hemen hemen tamamını, “insanları tahkir etme” üzerine inşa et!

“Yapmayın etmeyin.. Bu yol; yol değildir” diyerek uyarıda bulunanlara, “zırt erenköy” diyerek dikkate alma!..

Sonra başına bir olay gelince, benim onu kınamamı bekle...

Yok öyle üç kuruşa beş köfte!

Mısır’da halk gösterisi sırasında, eli kanlı teröristler, çoğu hedef gözetmeksizin açtıkları ateşle, 3 binden fazla insanı öldürdüler..

Hangi biriniz, kapı kapı dolaşıp: “Bu olayı kınıyor musunuz” dediniz?

Hiçbiriniz..

Bireysel olarak da..

Devletler olarak da..

Bir gecede, 3 binden fazla insanın öldürülmesine, bu dünyada kim, ne tepki verdi?

O katliamın sorumlusu kimdi?

Darbeci general Sisi..

Sisi’yi, Fransa kınadı mı?

Kınamadı..

Tam aksine, Fransız Cumhurbaşkanı ile kolkola girip resim verdiler..

Şimdi benden ne istiyorlar?

Mısır’daki katliamın üçyüzde biri oranındaki bir ölümlü olayı kınamamı..

Ben de onlara, “one minute” diyorum..

Haksız mıyım?

“Dergi çalışanlarının, Mısır’daki olayla ne ilgileri var?” diyecekler..

Biz de bir şey demedik.

“Ben o eylemin içinde olmam” dedim.

Yapmak isteyen bana sorsa, “(yap) demem” dedim..

Ama, işlediğiniz günahları adeta temize çıkartırcasına.. Kendinizi pir-ü pak göstermeye kalkarsanız.. Hiçbir hatalı işiniz yokmuşçasına, kendinizi masummuşsunuz gibi göstermeye kalkarsanız..

“ O kadarı da fazla” deme hakkım yok mu benim?..

Irak’ta.. Pakistan’da.. Afganistan’da..

Hemen her hafta..

Şu meydanda, o parkta, bu sokakta..

Hatta camide, türbede..

Çoğu Batı menşeli patlayıcılarla 30-40 Müslüman birden ölürken..

Herkes günlük hayatına devam edip.

Batı ülkeleri hangi Müslüman ülkeye, hangi silahı satmanın kirli planlarını yapmaya devam ederken..

Ortadoğu ülkelerinin yeraltı zenginlikleri üzerinden, Batı ülkeleri birbirlerine racon kesip, “Ben daha fazla pay alacağım, sen daha az alacaksın” kavgaları yaparken..

O kavgalar yüzünden, Müslümanların kanları, oluk oluk akıtılırken..

Herkes uyuyup...

Fransa’da tekil bir olay yaşandığında..

Sabahtan akşama kadar.. Başımızı şişirecek kadar yoğun gündem oluşturulursa..

Bizim de, “pardon” deme hakkımız olmaz mı?

Fransa’da “12 kişi öldü” diye, adeta Müslümanları hedef göstererek, “Fransa’nın 11 Eylül’ü” yorumu yapan, bizim mahalledekilere ne diyelim?

Bre ahlaksızlar, İslam coğrafyasında milyonlar ölüyor.. 

Elan ölmeye devam ediyor.. 

Siz “Irak’ın 11 Eylül’ü.. İran’ın 11 Eylül’ü.. Suriye’nin.. Afganistan’ın.. Pakistan’ın 11 Eylül’ü”nü bir türlü ilan etmiyorsunuz da, nasıl bir ahlaksızlık içindesiniz ki, elin gavurunun avukatlığına soyunup, Müslümanlar aleyhine kışkırtıcılık yapıyorsunuz?

ABD’nin “11 Eylül”ünü gördük..

“11 Eylül” bahanesi ile, Müslümanları nasıl tahkir ettiklerini yaşadık..

11 Eylül’ü gerekçe gösterip girdikleri Irak’ta kaçyüzbin Müslümanı öldürdüklerini gördük..

Şimdi bir de, Fransa üzerinden, hangi İslam ülkesine girilip, yüzbinlerce Müslümanın öldürülmesini istiyorsunuz?

Ki, 12 kişinin ölümünü, “Fransa’nın 11 Eylül”ü ilan ediyorsunuz!

Aslında olması gereken ne?

Kimsenin kimseyi öldürmediği bir dünya..

Ama kimsenin kimseyi tahkir de etmediği bir dünya..

Bir bölgesinde milyonlarca insan kanının bedava olduğu, diğer bölgesinde ise, tek bir insanın kılına zarar geldiğinde, gözlerin şaşılaşmadığı bir dünya..

“Dünya, beşten büyüktür” diyenlerin ayak oyunları ile devredışı bırakılmak istenmediği bir dünya..

Varsanız bu “dünya”ya..

Birlikte yürüyelim..

Yoksanız..

Kimse sizin, “konu mankeni”niz değil!

Bizde binler ölürken, katiller ile siz kolkola gireceksiniz.

Sizde üç kişi ölünce, biz “kınama” yayınlayacağız..

Yok böyle bir “dünya”!

YORUMLAR
600

Dikkat: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.

fatmagül akın

bu yazı çok güzel bir özet olmuş. bundan dolayı elinize sağlık. yıllarca müslüman ülkelerinde öldürülen kardeşlerimiz unutuldu. fransa da 12 kişi ölmüş dünyayı ayaklandırdılar. bu bizlere aslında iyi bir örnek olmalı. bundan sonra ölen her bir müslüman kardeşimiz için el ele verip zincir halinde hakkımızı, tepkimizi dünyaya göstermeliyiz. yaradanın yaratığı her canlı çok kıymetli ve değerlidir, bizim dinimiz ve kitabimiz caanım Peygamberim bunu bize bir çok örneklerle göstermiştir. ama sen benim değerlerime dil uzatacağın kendinize bunlardan prim kazanmak için resmedecen OLMADI DUR BAKALIM.

Cevapla

murat

bak kardeşim bizim TUM İSLAMİYETİN EN DEGERLİ VALLIGINI Bİ hiç ugruna karakütür yapıldı bu sence kınancak olaymı tabikide oludulurmesi dogru degil ama çezasınız hakketti die duşunuoyurm

Cevapla

ali akın

zaten artık kimsenin kürtleri inkar etme gibi bir lüksü olamaz ali bey. Evet sadece kürtler zulüm altında değil, ama kürtler (müslüman) arapların, türklerin,farsların sömürgeleri ve zulmü altındadır hemde islam kardeşliği denen safsatalarda kandırılarak.. sadece anadilimizde eğitim görmek için, istediğimiz yerde rahaatça kendi dilimizi konuşabilmek için, binlerce kardeşimiz bu yollda canını feda etti. bir insanın kendi diliyle konuşup, kendi ulusal bayrağının altında, kendi marşını söylemesi o insanın en doğal hakkıdır.

Cevapla

Ünal hocaoğlu

İnsanın insanı öldürmesini kınamadığınız sürece cennet size yer yokmuş Ali Karahasanoğlu Bey. Bana öyle dediler. Gitti mi onca namaz şimdi boşa. Buyrun bakalım İslam ve cehaleti ibret olacak şekilde bir araya getirmeyi başaran sayın  yazarımız.

Cevapla

ahmet

sanki abd fransa islamda yüzlerce mezhebi cikardi hz.hüseyini fransa sehit etti yada abd ajaniydi yezid.bu kin islama zarardan baska bir sey getirmez.6,5 milyar müslüman olmayan insani öldürerekmi Allahin (c.c) nurunu getirecegiz.

Cevapla

nurettinök

kalemine yüregine sağlıkgerçek islam düşüncesi budur

Cevapla

kınamak yetersiz

fransızca bunlara artık farklı konularda yayın yapmalarını söyleyecek mailler, tweetler atılması gerekli. halen kaşınmayada devam ediyorlar kimse kusura bakmasın. bugün dergiden gelen açıklama yollarına devam edecekleri yönünde. yahu git yoluna devam et fakat dini değerlerle ilgili hiç bir karikatür çizme. yahu git taş devrinden bahset, aristokrattan filozoflardan bahset illaki din mi peygamber mi olması gerekli. be sapıklar. onları çıplak, aşağılayıcı çizmekle elinize ne geçecek. ifade özgürlüğüymüş yok öyle özgürlük.

Cevapla

davud

evlere şenlik bir yazı

Cevapla

bella

tüm dünyada terörün arkasinda tek bir adres var bu adres ne Zaman cani isterse herkesin gözü önünde filistine saldiriyor bite cikip acik acik ISID bizim icin tehlike degil diyor bu kadarda rahatlar yani kimse kimseyi kandirmasina gerek yok

Cevapla

akesar

Ahmet Bey basit bir karikatür değil İslam Peygamberine hakaret ve tahrikler var.Bu öldürme işi de müslümanlara mal edilmemeli.Müslümanlara saldırmak, onları sıkıştırmak ve zor durumda bırakmak için terör olaylarını yapan ve yaptıranlar yine batılı hakim güçlerdir.Her seferinde aldanmıyalım.

Cevapla

davut

çok dobra adamsın.

Cevapla

canan

aynen bende tamamen katiliyorum bite tuaf olan dün fransada 12 kisi ölüyor Google arama sayfasina siyah kurdele koymus fransada ölen kisilerin anisina bundan iki hafta önce pakistanda bir okula bomba saldirisinda 150 cocuk öldü böyle birsey görmedik googleden yani nereye baksan iki yüzlülük bunlarin yaptigi,kendi canlari cok kiymetli ölenler müslüman olunca kimsenin umrunda degil

Cevapla

tamamen duygusal

 karikatür yüzünden insan öldürülüyor ve bunu meşrulaştırmak için safsatalar yazıyorsunuz.

Cevapla

sadık ayaz

yazıya tamamen katılıyorum

Cevapla

mehmet

Kuran ve sünnete göre peygamber efendimize kötü söz söyleyen müslüman dinden çıkar muhalefet ederse cezası bellidir. İslamı anlattıktan sonra peygamberimize kötü söz söyleyen bir Yahudi kadın sahabe tarafından öldürüldüğünde PEYGAMBERİMİZ SAHABEYE CEZA VERMEMİŞTİR.Bizim hatamız oyunu kendimize göre değil islam düşmanlarına göre oynamamız.Ne yapalım birlik yok

Cevapla

Yusuf

Her kelimesine harfiyyen katiliyorum. Allah razi olsun.

Cevapla

Ali demirbaş

yazdıklarının neresini düzeltelim her tarafı eğri büğrü, aynı deve gibi yorum yazmışsın, biraz oku öğren, sadece kürtler değil iki asırdır ümmet emperyalizmin siyonizmin kıskacında hele hele son yüz yıl daha bir çekilmez hale geldi, emperyalistlerin siyonistlerin kurmuş oldukları tertip üstüne tertiplerinden kurdukları tuzak üstüne tuzaklarını görmeyip suçu müslümanların üstüne atmak gene tuzağa düşmektir, kürtleri ümmetin ZENCİLERİ konumuna düşüren gene emperyalist siyonistlerin içimizden devşirdiği truva atı olan ırkcı laikci şeytani atatürkcülerdir, yani kürtleri inkar eden kemalist CHP lil

Cevapla

J S

'' Fransa’da, (sık sık İslam dini ile de dalga geçen) mizah dergisine baskın yapılmış.'' Sadece dalga geçmek DEĞİL Ali bey.Dinimize ve özelikle Peygamberimize ( saw ) yönelik ÇOK ağır küfretmek ve müstehcen resimler sözkonusu.Daha detaylı anlatmak dilim varmıyor.Çok korkunç ! Kınamaya gelince , dilim yine varmıyor !

Cevapla

hidayet bulut

sonuna kadar haklısınız. yaz kardeşim. desteklerimiz sizinle. siz yazın biz cümle alemle okunması için paylaşalım. Allah c.c razı olsun. kalemine kuvvet, zihnine berraklık.

Cevapla

osman özkan

fazla söze gerek yok ali kardeşimin bu yazısına aynen imza koyuyorum.

Cevapla

ismail

ali Karahasanoğlu sizi canı gönülden kutluyorum helal olsun size mükemmel bir yazı kaleme almışsınız. adam gibi adamsınız , sizi YÜCELER YÜCESİ ALLAH a emanet ediyorum.

Cevapla

mehmet

one minute dediklerimizin elini öpmeye başladık.Devlet çıkarları bağırıp çağırma ile olmaz.Müslüman nefsiyle değil kuran ve sünnete göre konuşur.Okumayan ,düşünmeyen topluluğuz.Bizimle oyun kuruyor ve oynuyorlar.Fransa yarın eded,in yanında suriye,de olursa 1938 yıllarını ararız

Cevapla

ramazan

Helal olsun valla taktir ettim bu kadar açık konuşulmazdı

Cevapla

Murat

 Peygamberimizi anadan uryan afedersiniz ... acik sekilde resmedecekler sonra da Allah in yarattigi bu dunyada son dinin peygamberine laf uzatmamis gibi gezinecekler. Yok oyle bir dunya. .... Inamayan google a Charlie Hebdo yazsin da gorsun nasil resmettiklerini. O karikaturler normal degil. Bilmemne yerine kadar aklinca resmet sonra ... 

Cevapla

ufuk çakar

çoğuna katılırım amaaa..5 ten büyük diyenlerin bağırıb çağırıb ortalığı karıştırmasına ayak oyunlarına alet olmasına filistine en çok bu dönemde eziyet yapılmasına arkadaki siyasi-ekonomik ilşkilerin bu dönemde en üst düzeye çıkmasına cevab bulamıyorum. istihbaratcılar iyi bilirmiş; birisi en çok kime çakıyorsa muhtemel ona çalışıyormuş. doğru yada hatalı olabilirim ama senin ve benim olayları okuyub anlayabilme yorumlayabilme farkımız olabilir.hakikati ve sonu, ezel ve ebed sahibi 'o' bilir.'o' bizi iyi niyetten ve güzel ahlaktan ayırmasın. vesselam...........................................

Cevapla

erol engel

"one minute" demeden, ama şöyle oldu böyle oldu demeden insanlığa karşı işlenen suçlara karşı durmayı becerebildiğiniz an "demokrat tavır" ortaya çıkıyor; gerisi laf-ı güzaf...Tabi ki böyle bir tavır ve duruş derdi varsa...

Cevapla

Ahmet

Böyle yazılar, günlüktür, kendini ve taraftarını avutma, ne olursa olsun kendini haklı mazlum görme yazısıdır. Silahsız insanlar acımadan öldürülmüş, buna üzülmek, kınayamıyorsanız susmak, insanı büyütür. Resim, karikatür çizen insanları (ne çiziyorlarsa çizsinler) peygamber ve İslam için öldürüyorum deyip öldürmek, peygambere, dine ve hatta Allaha en büyük bir hakarettir. Bir güçsüzlük ve cehalet göstergesidir. Allah hepimize akıl versin.

Cevapla

ali

kafasına esen one minute diyor ya! miüslümanların katliama uğradıklarına değiniyosunda, yanı başında duran kürtlerin uğradığı zulme verecek cevabın olmuyo değilmi? bu mu sizin islam kardeşliğiniz. suriyenin 11 eylülüymüş...!! DAİŞ tarafından katledilen kürtlerin 11 eylülü diyemiyorsunuz demi? bumu sizin islam kardeşlğiniz. Filistinlilerin hüseyin saddam zamanında kürt kadınlarını pazarda satmalarına, kürtleri katletmelerine diyecek bişeyiniz yokta şu anda ortadoğuda ölen müslümanlara diyecekleriniz var hee!! batsın böyle islam kardeşlğiniz. insanları kandırmayı bırakın artık

Cevapla

gale

yazının içeriği fevkalade de fevkinde olmuş ellerinize sağlık. Kalbin de iman nuru olmayan ne Allah'ı ne de onun bize gönderdiği habibini anlayabilir.

Cevapla

Ahmet

Hristiyan ölmüş kınamıyorum düşüncesi ne kadar da basit bir düşüncedir. Kaldı ki ölenlerden birisinin Müslüman olduğu söyleniyor.Hadi bunu geçtim Suriye de Mısır da ölenler Hristiyanlığı aşağıladıkları için Hristiyanlar tarafından mı öldürüldüler.Kusura bakmayın ama eli kalem tutan ve o kalemle savaşan insana Dünya nın neresinde olursa olsun mermi ile karşılık verirseniz dünya ayağa kalkar.Ama bunu hala anlamamakta direnirseniz insana insan gibi bakmaz bu Müslüman bu Hristiyan oh olsun ölsünler üzülmedim derseniz elinize kalem değil silah almanız en doğrusu

Cevapla

Daha Eski Yorumları Yükle (20)
Ali Karahasanoğlu
Ali Karahasanoğlu Tüm yazıları için tıklayın »
Yeni Akit
Gündeme dair önemli haberler ve son dakika gelişmeleri anında bilgisayarınızda!
Masaüstü bildirimlerini almak ister misiniz?