Metro İstanbul

Atma Hasan, (kabul edersen) din kardeşiyiz!

07 Aralık 2017 Perşembe

Fetullah Gülen’in avukatı Orhan Erdemli ve Hasan Günaydın hakkındaki iddianame mahkemeye yollanmış..

Her iki avukat da, 15 Temmuz darbe girişiminden sonra, örgütün gerçek yüzünü öğrendiklerini ve ayrıldıklarını iddia ediyorlar..

Daha net söyleyelim, askeri  darbe girişiminden önce, bu yapıyı bir örgüt olarak görmediklerini, 15 Temmuz ile birlikte tüm vekalet görevlerinden de ayrıldıklarını söylüyorlar..

Hasan Günaydın’ı çok iyi tanımam..

Aynı adliyede, basın davaları sebebi ile duruşma beklerken görüşmüşlüğümüz vardır.

Aynı gerekçe ile Orhan Erdemli ile selamlaşma şeklinde diyebileceğimiz her biri 3-5 dakikalık görüşmelerimiz ise, çok eskilere, taa 1990’lı yıllara dayanır..

Hep birbirimize iyi dileklerde bulunmuş iken..

17 Aralık ile birlikte onlar Fetullah Gülen adına müşteki vekili oldular..

Ben de onların cezalandırılmamı istedikleri “sanık” oldum..

Ayrıca, Fetullah Gülen adına, manevi tazminat davaları da açtılar..

O davalarda da, Fetullah Gülen davacı, ben ve gazetemiz “davalı” olarak yer aldı..

Öyle ki..

Ben sanık sandalyesinde otururken..

Yıllar öncesinden tanıdığım bir meslektaşım, benden şikayetçi olan bir kişinin avukatı olarak önümden geçip, müşteki vekili sandalyesine oturdu..

Duruşmam bittiğinde.. Ben sonraki duruşmamı beklediğim için sanık sandalyesinde beklerken, o benim yüzüme bakmadan, geçip gitti..

O değil.. Ben; bir-iki defa, “Ne oluyor? Nedir bu iş” diye sordum, geçiştirdi..

Geldik bugüne..

Şimdiki savunmaları, “Biz profesyonel anlamda avukat idik.. Yapı ile birlikteliğimiz yoktu” diyorlar..

Kendim için değil..

Nefsî anlamda ego tatmini için değil..

“Ben dedim, sen dedin.. Ben haklı çıktım, sen haksız çıktın” kısır tartışması için değil..

Bizden sonraki nesillere, bir tecrübe olması için merak ediyorum ve soruyorum...

Bir insan, yıllarca selamlaştığı bir arkadaşına dava açarken.. Onun cezalandırılması için dilekçe yazarken.. İki dakika da olsa, “Şunu, şunun için yapıyorum. Bunu yapmaya şu sebeble mecburum” demez mi?

  Ben, demesi gerektiğine inanıyorum..

Ve FETÖ yapılanmasındaki o “gizemli sessizliğin”, yıllar öncesine dayanan selamlaşma arkadaşlığımız için de maalesef bozulmadığını yaşayarak görmüş oldum.. 

Ve acizane, hem bu iki isme hem de tüm FETÖ sanıklarına bir çağrım var..

“Allah için.. Bundan sonra, insanların benzer hatalara düşmemesi için.. Bildiğiniz her şeyi lütfen anlatın..”

Yok öyle..

“Profesyonel avukatlık” hikayeleri..

Hangi profesyonel avukat, meşru hükümetle dişe diş kavga eden müvekkilinin, dava dışındaki isteklerine boyun eğip, örneğin gidip o yapının bankasına para yatırır?

Hangi profesyonel avukat, onlarca, yüzlerce avukatı olan bir müvekkilinin, ihtilafa düştüğü bir gazeteciye karşı açmak istediği dava için, “Sizin dava açılmasını istediğiniz kişi ile benim bir selamlaşmam var.. Bu davayı bir başka avukat arkadaş yürütsün” demekten çekinir?

Tekrar altını çizerek söylemek istiyorum.

Olayı, ben-sen kavgası olarak görmüyorum..

Olayın, bugün tartıştığımız Rıza Sarraf davasından tutun..

Metin Topuz hainliğinden devam edin..

Can Dündar casusluğunu hatırlayın..

15 Temmuz darbesini.. 

17 Aralık darbesini..

Mit Tır’ları namussuzluğunu..

Ve daha nice hainliklerin arka planını çözmeye yarayacak bilgiler içerebileceği umudundayım..

Onun için önemseyerek söylüyorum.. 

Orhan Erdemli’nin de..

Hasan Günaydın’ın da..

Fetullah Gülen avukatlığı yaparken..

FETÖ’nün, Aydın Doğan’ı avuç içine almak için yaptığı operasyonlar (ki bunların büyük çoğunluğunun haklı gerekçelerle yapılan operasyonlar olduğunu da belirtmek zorundayım) sonrasında, nasıl Aydın Doğan avukatlığı yapmaya başladıklarını, açık açık anlatmaları gerekir..

Açık açık söylesinler:

“FETÖ, bizim bilgimiz dahilinde veya haricinde.. Aydın Doğan’ı şöyle şöyle takip etmiş.. Ona operasyon yapmış.. Aydın Doğan, bu yapıya karşı teslim bayrağını çekmiş.. Tek kurtuluş yolunun Fetullah Gülen’in avukatları olarak, bizim vekalet görevini üstlenmemiz olduğunu anlamış.. Bize çıkarılan vekaletin amacı, Fetullah Gülen’in yargıdaki gücünü kullanmaktı” desinler..

Veya..

Gerçek böyle değil de, başka türlü ise..

Onu anlatsınlar..

Kağıt üçkağıdı davasının, nasıl üçkağıda getirildiğini, bildikleri bütün ayrıntılarıyla anlatsınlar..

Kağıt üçkağıdı davasına bakan hakimin, o dosyadan nasıl çekildiğini..

İstanbul’a yeni tayin edilen ve Hasan Günaydın’ın hemşehrisi olan hakimin, kağıt üçkağıdı davasına bakacak mahkemeye yetkilendirilmesinde, kimlerin aracı olduğunu, açık açık anlatsınlar..

Sonra o hakimin, hangi görüşmeler sonunda beraat kararı verdiğini söylesinler..

Ben kendi kafamdaki senaryoyu size dikte ettirmiş olmayayım..

Olaylar, farklı şekilde cereyan etti ise, onu anlatın.

Ama lütfen “Biz profesyonel avukatız” demeyin.. Aydın Doğan’ın avukatı Erem Turgut Yücel’in size gelirken kimin aracı olduğunu, “Osman Karakuş” maskelemesinden kurtararak anlatın..

“Biz hemen her gün, Doğan medyasına, Fetullah Gülen adına dava açarken.. Şimdi ne oldu da.. Aydın Doğan geldi, bize vekalet veriyor, ‘Aman bizim davamızı siz takip edin’ diyor.. Niye ki acaba?” tereddütü yaşamadılarsa..

Bunun mantıklı bir izahını yapsınlar..

Ki; o “kağıt üçkağıdı” davası..

Maalesef ki maalesef..

Bugün akıbetinin ne olduğunu hiç kimse bilmiyor..

Burdan Adalet Bakanlığı’na da İstanbul Savcılığına da sitemlerimi aktarmış olayım..

Onlarla birlikte, SPK’ya da aynı sitemimi ekleyeyim..

Bu ülkede, Tayyip Erdoğan devrilmek istenirken, o dava da araç kılınmıştı.. O davanın özel ilişkilerle sonuçsuz bırakılacağına dair duyumlar alan Başbakan Tayyip Erdoğan’ın, konuyu Adalet Bakanı’na sormasına yönelik telefon konuşmaları, 17 Aralık darbe girişimi sırasında, “yargıya baskı” yalanları ile medyada büyük tantanalarla yayınlanmıştı..

Kumpas kuranlar, Tayyip Erdoğan’ı o tarihte deviremediler..

Ama kumpas kuranlar ile, menfaatleri olduğu için o kumpas kuranlara çanak tutanların gerçek yüzleri, kamuoyunun önünde deşifre edilmedi..

1,5 yıl Ceza Genel Kurulu’nda beklettirilen dosya, şimdi tekrar beraat ile sonuçlandı diyorlar..

Ne SPK’dan bir açıklama yapılıyor..

Ne savcılıktan..

Ve o davanın en gizli görüşmelerine tanıklık eden iki avukat..

“Bildiğimiz her şeyi anlatıyoruz” derken bile...

Bilmediğimiz hiçbir şeyi anlatmıyorlar..

Lütfen beyler, lütfen..

Bizden sonraki nesiller için olsun..

İbret olması için..

Bildiğiniz her şeyi, anlatın da..

Aynı hatalar tekrarlanmasın.

 

 • FatmaFatma7 gün önce
  Hakan şükür akpden 16 aralikta istifa etmemis ve "fetö benide kandirdi"deseydi ne olurdu.Bence şimdi spor bakanıydı.
 • Kasım ayKasım ay7 gün önce
  Konuşmalılar
 • melih53melih538 gün önce
  sayın hocamya petrol ofisi ne iş.işdoğan*.şıu petrol ofisi Devletten alınıp işdoğanın borcunun tamamının petrolofise geçmesi*?birde son zamanlarda işgrubu iştiraklerinin borsadaki hissesel feciat durumu hatta ve hatta bazısının borsada borsa paylarının organize beleş fiyatlarda*el değişmi.işchp yönetimi hala açıklama yapmadı işgrubuna neden borsadan olma ortak işi.*******hemde nasıl fiyatlardan ne şekil..işbank ın sahibi kim....
 • CEM ALBAYKANCEM ALBAYKAN8 gün önce
  yarın ki yazınızda, ahhhh kudüsvahhhkudüs diye ağlamayın sakın.... biliyorum kiyalandan dökülen gözyaşlarınız olacak. biliyorum ki köşenizi sağlama almak için daha müslüman görünmek isteyeceksiniz. yapmanız gereken şu ; cumhurbaşkanlığı sarayının ilk konuğu papa olduğunda ki sessizliğinizi koruyun... yarın ters köşe yapmasın büyükleriniz
 • KırımlıKırımlı8 gün önce
  Aydın Doğan Rothshilds Ve Rochofeller Ailelerinin Türkiye yedeki Baronudur Bu Zat Aynı Zamanda Azılı Vatan Hainidir Ve de Eli Kanlı Azılılardandır Aynı Zamanda Rahmi Koçla Baba bir Anne ayrı Birer kardeştir ve Bu ikili Canlarının Son Nefeslerine Kadar bu Dünyayı yöneten Şeytanın Vekilliğini yapan Ailelere Son nefeslerine kadar her iki Kardeşhizmet edeceklerdir Bu İki kardeş Allahın Kazabına eninde sonunda En ateşli bir Şekilde Uğrayacaktır. Nokta......
 • OrduluOrdulu8 gün önce
  Uzağa gitmeyin zerrap duymak istemediğimiz herşeyi söylüyor.yakında o da fetöcü olur
 • çetin öztürkçetin öztürk8 gün önce
  Sevgili Ali bey bu FETÖ yü gözünde büyütme.Onlardan vicdan ve adalet bekleme.Onlarda diğer tasmalı köpekler gibi bir piyondu,maşaydı kullanılıp atılacaklar.Bu işin aslını görmeyenler! dikkatli okuyun.HDP millet vekillerinin dokunulmazlıkları kaldırılmıştı.işledikleri suçlardan dolayı cezaları kesilip içeriye tıkılmışlardı.O gün TBMM ne avrupa ve amerikanın büyük elçileri gelip O vekillerin meclisteki sıralarına oturmuşlardı.İŞTE O GÜN kafir,maşayı elinden bırakıp perde arkasından çıktı.Gezi parkı,17-25,Mit tırları,Hendek olayları..halka hissettirmeden yapılmak istenen operasyondu.olmadı.15 Temmuzda fiili geldiler,o da olmadı.Şimdi zerapla,chp ile geliyorlar.Kudüs ile suyu ıstmaya çalışıyorlar.Amaç aynı,kafir tek.GERİSİ HİKAYE.Yok ambargoyu delmişiz de,suç işlemişiz de,..Ulan şeref yoksunları gidin de İran da iş yapan Alman,Fransız,İngiliz dev şirketleri gözlerinizle görün.Para transferlerini Dubayi üzerinden yapıyorlar,çatır çatır ticaret yapıyorlar.Bırakın bu işleri.Onlara ambargo yok mu? .Aşağılık kompleksine gerek yok.Amerika büyük bir devletse biz de küçük değiliz.Allah bizimle.Korkmak yok,yeise kapılmak yok.Yeter ki Reisin arkasında duralım.Göreceksiniz müslüman milleti bizimle dirlik,birlik olacak.inşallah.
 • Erkan karacaErkan karaca8 gün önce
  Fetocude ondan
 • ali telliali telli8 gün önce
  Dalevere dubara yapanların yaptıkları önce kendi ayaklarına dolanır.
 • Ali Ali 8 gün önce
  Abi senin gazetende bildiği herşeyi anlatmayan Yavuz bahadıroğlu vaaaar, bu kadar fetullahı fetullahçılığı bilmeyen birimi? Neden ? Bu kadar etkisiz?
Daha fazla yorum göster (1/10)