THY - Güney Avrupa

Darbeyi ben yaptım(!)

06 Ağustos 2017 Pazar

N

e darbeler ve ne ihanetler gördü bu millet. Bir günde yazısı, tarihi ve kültürü değiştirildi. Dışardan getirilen elbiseler apar topar giydirilerek, iş olur biter sanıldı. Tarih bunları o günkü şartlara göre kaydetse de bugün anlıyoruz ki, işin içinde işler varmış.

15 Temmuz yargılamalarına bu gözle bakalım, figüran alçakların oyun içinde ki oyunlarını ibret ve hayretle izliyoruz. Adaletimizle, devletimizle ve milletimizle açık seçik dalga geçiyorlar. Savunmaları okudukça aklıma, Hz. Ali Efendimizin kılıcının altına aldığı kafiri öldürememesi geliyor.

Akledemeyen bu hain güruh, zekasına güvenerek yaptığı savunma adı altındaki zırvalamaları, bana alçaklığın da bir seviye olduğunu hatırlatıyor.

Dostlar alçaklık gerçekten bir seviye bunların durduğu yere göre.

İnsanın duyguları ile bu kadar açık oynamalar, bu milleti geçelim mahkeme heyetinin karşısındaki beden dili duruşları insanı çileden çıkarır.

Üç maymun oyununun bile bir kalitesi var, omurgası var.

Ne yapmak istedikleri açık. Bir yerden üfürülen havanın verdiği sarhoşluk sonucu, beyinleri ile değil iğdiş edilmiş duyguları ile düşünüyorlar. “Ne kadar uzatırsak o kadar kâr” kabili, süre uzatmalar sonlarının gelmesini uzatsa da, ay sonuna kadar her şey netleşecek.

Muhakeme sürecinde sergiledikleri zırvalar sabrımızı taşırsa da sabredeceğiz ve adaletin keskin kılıcının sonucunu görerek tüm dünya zindelerinin beklentilerini boşa çıkaracağız.

Rahmetli Menderes’in yargı sürecini ben hatırlamam ama, rahmetli büyük babamın o günlerdeki çaresizliği çocuk aklımla hâlâ hafızalarımda canlı ve diri.

12 Mart muhtırasını, 12 Eylül’ü ve 28 Şubat’ı iyi hatırlayan birisiyim. Haklar ve özgürlükler bu kadar serbest olmadığı için güdümlü yargının kararlarını bugün tartışıyoruz. Haklıyız da.

Bir haftadır devam edegelen yargılama sürecinde üç maymuncu alçak figüranların kıvırmalı zırvalarını dinledikçe, nefsani ve duygusal yönüm kabardı, ben bile çileden çıkdım. “Rabbim hakim savcı ve müdahil mazlumlara yardım etsin” diyorum.

Gazetemizin yazarı Sefa Saygılı hocamın “bir duruşmaya katılalım” teklifine bile sıcak bakamadım. Gözümüzün içine baka baka adam kılıklı yaratıkların ağzından çıkanları kulaklarım duymaya tahammül edemez diye bu teklifi şimdilik öteledim.

Ömrü olan için, bugünler geçecek. Rotasından çıkarılmış tarih er ya da geç elbette doğruları yazacak. Bu millet de düşe düşe kalkmayı öğrendi. Korktukları belayı başlarına geçirecek.

Yeter ki biz yamulmayalım. Omurgamızı skolyozlaştırmayalım. Bir defa skolyoze olursa düzeltilmesi mümkün olmayabilir. Yamuk yaşamak durumunda kalabiliriz.

Müslümanların yediği kazıklar

 Ümmetin durumu ve özelde ülkemiz insanının durumu birçoğumuzun malumu. Ateş çemberinin içerisine alınmışız ve devletimizin gücü sayesinde şimdilik bize ilişilmeden huzur ve refah içerisinde yaşayıp gidiyoruz.

 Bu böyle ne kadar sürer bilemem. Aç kurtların ve köpeklerin havlama seslerini sağır sultanlar bile duyuyor. Çember giderek daraltılıyor. 

 Birbirimizi sevmek ve muhabbet çimentosu ile birbirimize kenetlenmek zorundayız. Ayrık otları ile aramıza ekilmek istenen fitne tohumlarına müsaade etmeyelim.

 Gemimiz su alsa da, el birliği ile boşaltabilirsek, sahili selamete doğru önümüz açık.

 “Dostmuş, müttefikmiş, stratejik ortaklıkmış, hatta kardeş ülkeymiş” nerede ise hepsinin açık ihanetlerini görenler gördü. Körler için diyeceğim bir şey yok.

 Malum tatil mevsimindeyiz. Alternatif tatil adı altında kazıklanan Müslümanlardan gelen itirazlar var. Rus gelir, Alman gelir. Tatilini beş yıldızlı otelde her türlü nimetin içerisinde yapar gider.

 İslami hassasiyeti olan için böyle bir imkanı ara ki, bulasın. Buldun diyelim, kazık üstüne kazık. Az uz değil bahsettiğim kazık çok yüksek oranlarda.

 Alternatif tatil konsepti ile hizmet veren kurumlarımız, bindikleri dalı kesiyorlar. Sayıları her geçen gün artan süslüman diyebileceğim bir kesim için bu yaptıklarınızın kıymeti harbiyesi olmayabilir. Onların tuzu kuru. Ama hassasiyetleri nedeni ile sizi tercih etmek zorunda kalan, tuzu kuru olmayan büyük bir kesimi küstürmek üzeresiniz.

 Benden hatırlatması.

 Bugünlük de bu kadar.

 Kalın sağlıcakla.

 

 

 

YORUM YAZ

 • Ahmet koçAhmet koç7 ay önce
  Doğru söylüyorlar gevrek gevrek...Niye mı o kadar uyuşmuşlarki kim olduklarını sorsanız bile gerçek kimliklerini değil Ahilik isimlerini soyleyecekler...Ama unutmayalım ki kime UŞAKLİK kime ONBAŞİLİK kime UŞAKLİK yaptıklarını gerçekten şaşirmişlar...Şaşirmadiklari tek konu ise DARBEYİ onlara yaptırma yaptırdılar ama kim...Onu çozebilecekleri beyinleri yok.KAHRAMAN olduklarını da kabul ediyorum SİYONİSTLER e harfiyen Uşaklık yaptıkları için Siyonistlerin kahramanı dirlar...Ödüllerini de öteki dünyada uşaklık yaptıklarından alırlar.
 • Yaşar Özdemir YYaşar Özdemir Y7 ay önce
  Dogru bir tespit haremlik selamlik diye kazzikliyorlar. Gecenler bir gurbetci bir video yayinladi isimlerini tek tek sayarak.
 • Nahit sazoğlu Nahit sazoğlu 7 ay önce
  Ülkemizdeki darbelerin arkasında nato gladyosuve amerika yaptıdomuzdan post gavurdan dost olmaz Amerika
 • Fatih EMLİKFatih EMLİK7 ay önce
  Cabbar bey biz halkız.halk oyunuverir işi biter. Oy zamanı geçende bizi soran dertleşen olmaz.en iyileri ak parti de aynı.demekki bu kanunmuş 2.bir reisimiz yokki reis tek kalıyor.zengin fakir makası iyiden iyiye açilıyor .Ak partide kapatamadı.Devamı
 • Darbecilerin canı cehenneme! Darbecilerin canı cehenneme! 7 ay önce
  Darbeyi 160.000'i aşkın hakkında ihraç, tutuklama ve yargılama işlemi yapılan zanlı mı gerçekleştirdi? 249 cennet-mekan şehidimizin otopsisi neden yapılmadı? Gazete, dergi, banka deyip darbeci mi bulunur? 
 • ÖzgürÖzgür7 ay önce
  Allah cc fetöcülerin bu zırvalarını dinlemek zorunda kalan görevlilere sabır versin
 • Cabbar Cabbar 7 ay önce
  Ya hocam 15 yıldır muhafazakar bir idaremiz var.Neden müslümanlara uygun yerler hizmetler yok.Şimdi değilse ne zaman.Şikayete hakkımız var mı hem kimi kime
 • Muhammedin kılıcıMuhammedin kılıcı7 ay önce
  Biraz payın yok değil; tarafınız fetöye karşı çıkmadı yıllarca....
 • Nahit sazoğlu Nahit sazoğlu 7 ay önce
  Stratejikortaklarımızbelirlerkençokdikkatliolmalıyızkatarlar kuveyt ltdsuudiarabistan latürki cumhuriyetlerleafrikaülkeleriylesıkıilişkilerikorumalıyızrahmetlinecmettin erbakan hocanin söylediği gibi bana ne amerika dan acilen ıslam birliği kurulmalı
 • Kudüs Kudüs 7 ay önce
  Biz de köyümüzde tatil yapıyoruz zaten. Temiz hava bol gıda..sahiller onların olsun hayrını görsünler...rabbim Müslümanca yaşama şuuru versin
Daha fazla yorum göster