Sizlerden bir mektup

09 Ağustos 2017 Çarşamba

Bu hafta sizlerden gelen bir mektubu sizlerle paylaşacak, “batıl/yanlış şeyleri söyleyerek insanlara nasihat eden, konuşan şeytandır. Hakkı söylemekten sakınan ise dilsiz şeytandır” kelam-ı kibarı gereğince köşeme taşıyacak ve mağdur bir grubun sesini duyurmaya çalışacağım.  

“Açız, işsiziz ve toplumdan soyutlanıyoruz. Sizlere bu mektubu Bank Asya çalışanları adına yazıyorum. Çünkü hemen hemen bütün arkadaşlarımın durumu içler acısı, sahipsiz ve gözleri yaşlı.

Birinci tokadı hükümet attı bizlere. Devletin 17/25 Aralık sonrasında FETÖ’nün finansal ayağında çalışmamız devam ettiği için bütün kapılar yüzümüze kapandı. Suçumuz ekmeğimiz için alnımızın akıyla çalışmaktı.

Ben bu süreçte işten çıkmış olsaydım hangi zaman diliminde iş bulabilirdim, bulabilir miydim diye sorgulanmıyor. Ya da oradan çıkın gelin size hemen iş vereyim dedi de biz mi gitmedik. Bizler hayatımızın devamını sağlamak için çalıştık.

İş sahipleri iş vermeyerek ikinci tokadı attı. Devletten fişlenirim diye korkan, toplumdan dışlanırım diye korkan şirketler bize dirsek dayıyor ve kibarca hayır diyor.

Bizler evimize ekmeğimizi nasıl götüreceğiz? Benim çocuğum Amyotrofik Lateral Skleroz (ALS) hastası ve ben çocuğuma tedavi imkânı sağlayamıyorum.

Kahraman askerimize silah sıkan PKK’lı teröristlerin affedildiği bir ortamda bizlerin dışlanması hangi vicdanı sızlatmaz.   

Bank Asya’da son güne kadar parasını bekleten belediye başkanı kendisini 15 Temmuz kahramanı ilan ediyor. Toplum yutuyor fakat bizler gülüyor ve susuyoruz.

Belediyenin parasını inadına çekmeyen başkanı, POS cihazını kullandırıp parasını bankada bekleten başkanı bizler biliyoruz.

Devletin milyonlarca lirasını bankaya yatıran devlet kurumlarını ve genel müdürlerini biliyoruz. Devlet büyüklerimizin bildikleri vardır deyip boynumuzu büküyor ve susuyoruz.

Gerçek vatan düşmanı, ihanet şebekesi üyeleri mahkemelerde heyetle, şehit-gazi aileleri ile ve doğrudan Türk halkı ile dalga geçerken sadece evinin geçimini sağlamak, ekmeğini kazanmak için onların arasında mecburiyetten bulunmuş insanların eza, cefa çekmesi haksızlık değil mi?

Nefret ve öfke ile ateşler salarak, lanetler okuyarak, ağlayarak, beddua seanslarını yöneterek kendi sürüsünü yönetip, yönlendiren, yalan üzerine bina edilen fetvalarına şahit olduğumuz “okyanus ötesi kâhini”nin efradı gibi davranılması Müslüman olarak canımızı acıtıyor.

Yalan söyleyen, ülkelerine ihanet eden, namus, şeref, haysiyet, ahlak gibi değerleri çiğneyen, din dili üzerinden siyasi iftiralarla, ulaşabildikleri herkese yalan enjekte ederek darbeyle ulaşamadıkları hedeflerine iftiralarla ulaşmaya çalışan ve kırık kalplerde, yaralı gönüllerde kendilerine yer arayan Gülenist sürüye dâhil edilmemiz gözümüzü yaşartıyor.

15 Temmuz ihanetini gerçekleştiren bu şeytani hareketin yalancı, sahtekâr hainleri, enselendikleri günden beri yalan söylüyorlar, aklımızla dalga geçiyorlar.

Akıl kirlenmesi, vicdan tutulması, kalbin durmasıyla atılmadık yalan, kandırmadık insan bırakmayan bu hainlerin mahkeme salonlarında yaptığı yüzsüzlükler, şovlar yaralarımızı deşiyor, öfkemizi kabartıyor. 

Aklını Kraliçe’ye, ruhunu BND’ye, bedenini CIA’ye, kesesini MOSSAD’a teslim eden, bütün şer odaklarına maşa olan, sonra da kapı kapı kurban dilendirip, himmete avuç açtıran…

Kasap Şaron’u alkışlayan, kurban paralarıyla İsrail’e bağış yapan…

Papa’nın ayağına giden, kendisine eşlik eden yaverlerine Vatikan’da el etek öptürüp  “barkodlu” besleme unvanı aldıran…

CIA’nın emrine girip, İstanbul sermayesine Ananas gönderen, kiralık kalemlere “Kıtmir Kolyesi” hediye eden…

Din adamı gibi değil de bir medya patronu gibi, kimi zaman dizi senaristi, kimi zaman holding CEO’su gibi davranıp erdemli insanlar üzerine ilkesiz hayaller kurarak devlete meydan okuyan…

Devletin içini ahtapot gibi saran ve mücadele edilmez, yok edilmez ise geleceğimizi tamamen teslim alacak korkunç bir yapının, Türkiye’nin en kirli ittifakının üyesiymişiz gibi muamele görmek isyan ettiriyor, ahlarımı Yaratana ulaştırıyor.

Mazlumun elinin boş çevrilmeyeceğini bildiğim için de nefsimin, duygularımın esiri olurum diye korkularımla mücadele içerisindeyim. Ya bizden birilerinin ahı tutarsa ne olur?

Şevki Yılmaz hocam da “Asya Bank’ta çalışan tüm kadrolara iş yasağı getirerek cezalandırmak ve diğer kurumlarımızda at iziyle it izini ayıklamadan masum görevlileri cezalandırmak, fitne ateşine benzin dökmektir. Hak ve adalet ilkelerinden sapmaktır. Suçsuzları suçlularla beraber yakmaktır. Bilmeden dostlarımızı, düşmanlarımızın safına katmaktır” diye uyarmıştı. 

Bu devletin MİT’i var, Emniyet istihbaratı var ve harıl harıl çalışıyor. Banka çalışanlarıyla ilgili çalışmalarını yapsınlar ki zaten yaptılar, FETÖ ile ilgisi olanları assınlar. Ekmeği için çalışanlarına ise lütfen sahip çıksınlar. Bizleri namerde muhtaç etmesinler.”

 

YORUM YAZ

 • AnlayışAnlayış6 ay önce
  Sozlerinize sonuna kadar katılıyorum araştırma yapmadan bu mektubu yayınlayan yazarımız sizi de kınıyorum. Ortada bir 15temmuz gerçeği var o kadar da şehit ve ailesi var bir de bu şahıs 2013den sonra niçin bu bankanın ekmeğini yemiş çocuk larina haram lokma yedirmiş bir mektup da bu konuyu açıklamak için yazsın.
 • OsmnshnOsmnshn6 ay önce
  BİZ ÇOK DEDIK YORUM SAYFALARINDA ADAMIN VARSA SORGULANMADAN SALINIYON .HE REİSİN HABERI OLSAADAM KAYIRMADAN ALAYINI KAYIRTTIRIR
 • cancan6 ay önce
  ... “batıl/yanlış şeyleri söyleyerek insanlara nasihat eden, konuşan şeytandır. Hakkı söylemekten sakınan ise dilsiz şeytandır”.... sözü güzel amenna ....ancak "Kişiye, yalan olarak, her duyduğunu anlatması yeter!" (Müslim, Mukaddime 5) .......hadisini de göz önüne alıp, biraz da bir araştırma yapsanız. her gelen mektubu hemen yayınlamasanız....hemen sade mektup sahibini değil tüm bank asya çalışanlarını mağdur ilan ettiniz. Bir araştırın öyle yazın lütfen. dramatik bir yazı hemen duygularımızı öne çıkarıp aklımıza sünger çekiyor ve artık duygularımızla hareket ediyoruz. belki yüz binleri etkileyecek bir haberi yaparken lütfen bir araştırma yapın. belki mağdur yada değil demiyorum, çünkü bilmiyorum. hemen kararınızı vermişsiniz mağdur diye. mektup sahibi de 15 Temmuz a kadar birçok ihanetten alavere dalavereden haberdar olmuştur, belki şahit olmuştur. Türkiye ye kumpaslar kurulurken ne yapmıştır, devlete ne gibi yardımlarda bulunmuştur. yoksa susarak dilsiz seytan mı olmuştur...zaten ikiyüzlülükte bukelamunları geçen fetöcü hainlerin hangi sözüne güveneceğiz onuda bir açıklasanız...... daha çok şey yazılabilir ama bu kadar yeter.
 • huseyin atalayhuseyin atalay6 ay önce
  Kula kul oldugunuz ve kuldan yardim istediginiz icin bu hale dusmus olabilir misiniz?? Icine dustugun zor durum icin rabbinden samimi bir sekilde yardim iste.
 • Hasan aliHasan ali6 ay önce
  Müslümanlar zahire hükmederler. Herşeyin gizli ve saklı olanını ALLAH Bilir. Kurunun yanında yaşların yanmamasına AZAMİ dikkat edilmeli ve soruşturma bukadar uzun sürmemeliydi. Bu hepimiz için bir sınavdı elbette.Zulme uğrayan insanların RABBİM yardımcıları olsun. Tabii arkadaşımızın anlattıkları çok üzücü.Ancak bu kardeşimizin ihbarı gözardı edilmemeli ve BAHSİ GEÇEN BELEDİYE BAŞKANI VE DİĞER DEVLET PARASININI BU BANKAYA YATIRANLARIN HESABI SORULMALI.
 • Bir aciz kul.Bir aciz kul.6 ay önce
  Yahu bu örgüt (Tétö)ne menem şeymiş,her taşın altından o çıkıyor(akrep gibi).Hadi buna masum halk kandı diyelim,koca koca PROF' lar,böyük böyük adamlar,siyasetçiler,bilmem neciler niye kandı.Onlar kandıysa sıradan halkın kanması gayet normal. Ama kabak hap garibanın başında patlıyor. Bu revamı.Güçlülerin gücü garib ve garibana yetiyor,ama o garib ve garibanın da bir sahibi var .Biz garip ve garibanlar; Hz.Eyyüb (AS)gibi sıkıntımızı ve şikayetinizi O'na arzediyoruz.En garanti merci ve Mence orasıda ondan."Hasbiyallahu lâilâhe illâ hû aleyhi tevekkeltü vehüve RabbulArşilAzîm"
 • Fatih EMLİKFatih EMLİK6 ay önce
  Bende bu mektuba imza atarım.benim de 2 oğlum haksız yere işlem görüyor.gerçek suçlularda kahve yudumlayarak yeniden plan yapıyor.yürekler kanıyor elde değil.lütfen biraz çabuk olunsun.suçlular toplanıp hakedenler idam edilsin.
 • AliAli6 ay önce
  Kimmiş o Başkan?
 • DunyaDunya6 ay önce
  Dilerim tum bu mazlumlarin ahi patlar vé mùnafik suruleri altinda can verir.Darbe en cok kimin isine yaradiysa kim icin lutuf olsuysa onlara sormak lazim .Asil fetoculer is basinda olan masumlara oldu
 • G.TekcanG.Tekcan6 ay önce
  Aynı zulme maruz kalan biri olarak imzamı atacağım bir yazı. Ayrıca kardeşi 15 Temmuzda kurşun sıkan askerlerden biri olan (halen tutuklu) fetöye daire bağışlamış sorularla askeri okul ve hukuk fak. kazanmış aileye üniversitelerde kadro açılabiliyorken bunların nasıl bir soruşturmadan geçtiğini merak ediyoruz. Bizler orada çalışmış kimseler olarak dahil olmadığımız için onların pisliklerini herkesten önce görmüş ve uzak durmuşuz. sempatimiz bile yokken bu damga çok ağırımıza gidiyor. Hepimiz soruşturma ve ayırdedilmek istiyoruz. Sesimizi duyurduğunuz için Allah razı olsun
Daha fazla yorum göster