Zalimlere yardım etmeyin, ateş size de dokunur

23 Ekim 2018 Salı

Bu dünyada kim ne yapmışsa, ister Müslüman olsun ister kâfir, her kim ne yapmışsa ya da yapması gerekirken yapmamışsa, bu zerre-i miktar iyilik ya da kötülük de olsa, bu dünyada ya da ahirette bir gün mutlaka karşılığını görecektir.

Haksızlıklar karşısında susanlar, bu anlayışa göre “dilsiz şeytanlar”dır.

Kural şu; işi ehline vereceksiniz, haksızlık kimden gelirse gelsin, kime yönelik olursa olsun, mazlumdan yana, zalime karşı olacaksınız. Yoksa o ateş size de dokunur. “Alma mazlumun ahını, çıkar aheste aheste” denmiştir. “Zulm ile abad olunmaz” bunu bilesiniz. 

Müslüman ya da kâfir, bizim tarikattan, bizim mezhebimizden, bizim partimizden, bizim hemşehrimiz ya da değil, farketmez. Söz konusu olan babanız ya da şeyhiniz de olsa Alemlerin Rabbi’nin hükmü bu. Allah böyle buyururken, siz, Allah’ın hükmüne, ahlaka, hukuka rağmen amirlerinizin bu değerlere karşı emirlerine uymaya devam edecekseniz, size karşı İlah’lık ve Rab’lik taslayanların emirlerini İlahınız ve Rabbiniz olan Allah’ın emrinden üstün tutup, onlara itaat edecekseniz, o gün geldiğinde sizi Allah’ın elinden alsınlar bakalım. 

Ekmek kapısı” değil mi, unuttum, “rızkınızı onlar veriyor”du değil mi (Haşa!?) O zaman İlahınız ve Rabbiniz de rızkınızı veren oluyordu değil mi?

Sahi siz “‘İman ettik’ demekle yakanızın bırakılıvereceğini mi sanıyorsunuz.”

Bakın, ihtirasla istediğiniz şey her neyse o sizin imtihanınız olur. Aşk ve öfke aklı zail eder. Merhametimiz gazabımızdan, sevgimiz nefretimizden büyük olmalı.

Çok yemin edene, sürekli kendine güven telkin edene, başkaları hakkında konuşurken ahvali şahsiyesini ortaya döküp, hakaretler edene itimat etmeyin. Kaşığı belinde dolaşan adamlardan, helale harama dikkat etmeyenlerden uzak durmak gerek.

Şu Kaşıkçı olayına bakın. Emirle iş yapanlar, şimdi emir verenin kurbanı olacaklar. İşledikleri cinayetin faturası kendilerine ödetilecek.

Haksızlık yapanlar ve bu işlere alet olanlar verdikleri acı, zarar ve aldıkları bedduanın sonucu, ahir ömürlerinde başlarına geleceklerden korksunlar. O servet, o makam, o dostlar, o evlat, damat, gelinler başlarına bela olduğunda etraflarında kendilerine yardım edici kimse de bulamazlar. Hatta ölemezler bile!

Allah (c.c) birilerinin servet ve gücünün büyümesine mani olmuyorsa bu O’nun, ona/onlara gazabının büyüklüğündendir. Onlara fırsat veriyor ki, midelerini ve cüzdanlarını, kasalarını haramla doldurmaya devam etsinler, kendilerini yakacak cehennemlerine odun taşımaya devam etsinler. O büyük servetleri, o göz kamaştıran ihtişamları, evleri, yatları, plazaları, sonunda yakıcı bir ateşin odununa dönüşecek, o dolarları ile cehenneme yakıt alınıp, o yakıtlar tüketilene kadar onlara o haksız servet ve makamlarının onlara sağladığı imtiyazlar süresince azab edilecek. Evet! Yaşasın zalimler ve müstekbirler için, (yeryüzünden kibirlenerek yürüyenler için) cehennem!

Zalimlere yardım edenler, onları alkışlayanlar, onların peşinden gidenlerin de varacakları yer aynı yerdir.

Kimi mi kastediyorum? Allah’ın sözünün muhatabı olan herkesi, kendi nefsimden başlayarak, en yakınımda olandan, en uzakta olana kadar herkesi.

Muhatabım olarak siyasetçi, bürokrat, işadamı, bilim adamı, müftü, alim farketmiyor. Hatta sadece Müslümanlar değil, tüm Âdemoğulları! Nasıl cennet 7 kat ise, cehennem de 7 kattır. Herkes için yaptığının karşılığını görecekleri bir yer vardır. İman edenler ya da etmeyenler farketmiyor. Kâlû belada ikrarı olan herkesin yapıp-yapmadıklarının hesabının sorulacağı bir gün var.

Kimin bu dünyada malı ve makamı ne kadar çoksa ve eğer onlar onun gözünde, Hz. İbrahim’in gözündeki İsmail hükmünde değilse, o mal ve makamın verilmesinin hesabı o kadar zor ve çetin olacaktır. O mallar ve makamları, kendi sırtlarında kendi cehennemlerine taşıyacakları odun hükmünde olacaktır. O varacakları yer, ne kötü bir yerdir. Yakıtı insan ve yakıt olan bir azabı görmeyip, şeytanın yeryüzünde bir cennet ve ebedi bir hayat yalanına kanıp, geçici zevkler uğruna cehenneme doğru koşan bu insanlara sesimizi nasıl duyuracağız bilmiyorum. Şeytan bizim kardeşlerimizi ve çocuklarımızı heva ve heveslerini okşayarak alıp götürürken ellerimiz böğrümüzde ne zamana kadar durup bekleyeceğiz bilmiyorum.

Aile dağılıyor, gençlerin hali felaket. Demek ki, sadece bakanlıklar kurarak, yasa çıkartarak, “din ve ahlak KÜLTÜRÜ”, “DEĞERLER eğitimi” ile olmuyormuş bu iş!

Şimdi oturup, düşünelim, “Biz nerede yanlış yaptık” diye! Bizi destekleyen medyada ahlak yerlerde sürükleniyor. Sahi, o vakıflarımız ne yapıyor, iktidar da oldunuz, paranız da var, mazeretiniz de kalmadı, peki şimdi değişen ne!

Gerçek şu ki, para, şöhret ve makam ahlakımızı bozdu. Bunu beklemiyorduk. Bizim paramız olunca başka şeyler yapacağımızı sanıyorduk. Ama paranın satın alacağı başka şeyler de olduğunu gördük.. Dönüştürmeyi düşünürken dönüştürüldük. Ava giderken avlandık. Biz de ötekilere benzemeye başladık.

Vakit daha da geç olmadan aklımızı başımıza alalım. Allah’a, resulüne, kitaba dönelim.. O din zannettiğimiz birçok şey din değildi. Şeytan bizi Allah’la aldattı!. FETÖGİLLER’in peşine takılıp başka vadilere sürüklendik. 

Allah’ın dini yeri-göğü, ölümü ve hayatı açıklar. Bizim yaşadığımız din, karı ile koca arasındaki ihtilafı bile çözmüyor. Bunu görelim..

Şimdi tevbe zamanıdır!

Selam ve dua ile.

 

Günün Özeti

YORUM YAZ

 • GaripGarip7 ay önce
  Her nekadar sizi taraflı görsemde bu yazınız "tarafgirliyiiz sizi adaletten ayırmasın"düsturu üzere olmuş,tebrikler.cezaevlerinin durumunu biliyormusunuz ne olacak garipgurabanın hali?Allah rızası için bir düşünürmüsünüz.
 • hasanhasan7 ay önce
  Hocam oAkif'inda okutulan and ve İstiklâl Marşı hakkında düşüncelerinizi merak ediyorum.Müslüman bir toplum açısından hangisi daha gerekli.Bunlar tevhid ilkesine ters düşer mi?Mehmet Akif'in mesajının günümüze bu şekilde yansımasını nasıl değerlendiriyorsunuz? Tevhid ve şirk, ümmet bilincine uzak mı? Hocam kalbim tatmin olmuyor.Sizin düşünceleriniz benim ufkumu açacak.Allahu ekber selam ve dua ile
 • nergislalezarnergislalezar7 ay önce
  İnsanoğlunun yaptığı en kolay yoldur yaptıklarına fetva bulmak.Değerlerimiz uğruna dünyamızı en son 28 şubatta feda etmekten vazgeçtik. Artık müslümanlar yükselmeli maskesinin arkasına gizlenen kapitalistleriz birçoğumuz. İnsanoğlu hata yapar ve her kişinin zaaf noktası vardır illaki. Ama her zaafına fetva üretmek artık erdem zannedilmeye başlandı. Hadi diyelim geçmişte azınlıktık ,doğru adına zerre değiştirebilsek karımızdır fetvasının arkasına gizleniyorduk. Bu gün iktidarız ve hala aynı fetvanın arkasına gizleniyor ve bir çok yanlışa göz yumuyorsak ya bizde vardır bir yanlışlık yada iktidar olup olmamanın müslümanabir faydası yoktur.
 • huvelbaki huvelbaki 7 ay önce
  Editörden: Mesajınız alınmıştır.)
 • İSMAİLİSMAİL7 ay önce
  sayın hocam harika bir analiz yapmışınız.öncelikle taktir ediyorum.Bizim sıkıntımız okumayan araştırmayan .okuduğunu doğru analiz edemeyen bir toplum olduk.din ve davranışlarımızı birilerinden öğrenmeye çalıştık.şu an ülkemizde yüzlerce benim yolumdan gelin cennete ulaşın diyorlar.ancak sizinde bahsettiğiniz gibi müslümanlar gün geçtikçe daha kötüye gidiyor.hükümetler bu din öğreticilerden bizleri kurtaran tarafsız oy kaygısı taşımayan kur an kaynaklıbir öğreti geliştirmeli.bu ülkede sadece müslünların yaşamadığı diğer dinlerinde en doğru kaynaklardan öğrenilmesini sağlamalı.Bu yazınızı özellikle bizi yönetenlerin altını çize çize okumalı ve uyğulamaları dileğim .
 • KablanKablan7 ay önce
  Sayın Dilipak bazı şeyleri net biliyorsunuz ama açıklamıyorsunuz kendinizi ve bizi oyalıyorsunuz Hak bildiğimiz doğru bildiğimiz ne oldu şimdi devam diyelim mi?selam ve dua ile
 • erhanerhan7 ay önce
  tamam AKP nin bir takım hataları kusurlarıoldu. demek başkalarında hiçbir kusurgörmüyorsunuz ki onun için onlara hiç değinmiyorsunuz Onlara da bir değin bakalım bu kadar "AFERİN " alacak mısınız
 • yolcuyolcu7 ay önce
  soruları çalmak/çaldırmak işi ehline vermek mi,bir gecede binlerce sınava girmiş te başarısız olmuş ama torpille işe girmişleri kadrolu yapmak işi ehline vermek mi,binlerce torpilliyi bir gecede sınavsız memur yapmak işi ehline vermek mi,mülakat yaparak;biz o mülakatın ne olduğunu çok iyi biliriz,sözde ehilleri seçtik deyip binlerce kişiyi memur yapmak işi ehline vermek mi,hangi seviyeden olursa olsun amirinin talimatını yasalar aykırı olduğunu ispat ettikten sonra sürgün etmek işi ehline vermek mi
 • Kemal DEMİREL Uludağ Üniversitesi Genel SekreteriKemal DEMİREL Uludağ Üniversitesi Genel Sekreteri7 ay önce
  Allah, sizden razı olsun. Mevcut durum, bundan daha güzel izah edilemezdi zaten. Şöyle bir silkinip kendimize gelsek ne güzel olacak. Hayrunnas men yenfeunnas düstur edinsek, kimse bizi dövmez ki. Selam ve dua...
 • selamselam7 ay önce
  Tesekkurler sağolun büyüğümümüz
 • samisami7 ay önce
  Bu milletin asıl görüşü olan ecdadımızın görüşü olan bu ülkede hakkın ve hakikatin yegane savunucusu olan MİLLİ GÖRÜŞ e dönülmedikçe bu işler düzelmez,düzelmeyecek de.Bu millet devletin anahtarlarını getirip milli görüş e teslim etmedikçe daha çok tövbe ederiz tabi kabul olursa.
 • hasan akkuşhasan akkuş7 ay önce
  saygı değer kıymetli hocam inan mağdurlar bilmeyerek arkasından gidiyor göründü ama aslı öyle değil alçak fetogaribanları kullandı attı zavallı öğretmen sendikaya 9 ay girmiş çıkmış hala dönmeyi bekliyor allah rızası için feto cu değiliz uzaktan yakından ilgimiz yok kapısından dahi geçmedik sendikadan dolayı atıldık
 • mehmet gençer.kırıkkalemehmet gençer.kırıkkale7 ay önce
  Abdurrahman bey her zsmanki gibi anlıyabilenleri can evinden vurmuşsunuz.aynen katılıyorum.selam ve dua.....
 • ilkayilkay7 ay önce
  insan hak ettıgı gibi yönetilir bizler islama dönmedıkce ALLAH IN DİNİ yaşamadıkca daha basımıza cook belalar gelir.Butun bu sıkınlıların nedenı ınsanlarda dakı ıtıkat zayıflıgıdır O nedenle tek kurtuluş yolu gercek manada ınsanlara ALLAH VE RESULUNUNsevgısının anlatmak ögretmektır. öncelıgımız bu konular olmalı sonra bak sıyasetcısıde nasıl sıyasetcı oluyor temızlıkcısı bak nasıl ınsan oluyor dunya sıkıntılarından kurtulmannın tek yolu İSLAM DIR
 • harç bitti yapı paydosharç bitti yapı paydos7 ay önce
  .... Allah herkese borçlarını ödeme kolaylığı nasip etsin, Aile geçindirenlere yardım etsin...
 • mevlütmevlüt7 ay önce
  aleyküm selam..."Allah razı olsun..."....""Hatta ölemezler bile!..., Dönüştürmeyi düşünürken dönüştürüldük" cahilliğin sonucu budur nihayette.....
 • ibrahim ethemibrahim ethem7 ay önce
  Tayyib Erdoğan gelebileceği yere gelmiştir. ne 15 temmuzda tankların altına yatanlar ihtiyacı var nede MHP ye, AK PARTİ GERCEK MANADAFetö ile de asla mücadele vermemiştir. gerçek manada fetö ile mücadele verilmiş olsa idi ,fetöçü yöneticiler görevlerinden alınırdı,fetöçülerle mücadele edenler mağdur edilmezdi. kamuda hiç bir yerde haysiyetli şerefli gerçek ak partili olanlar ve fetö ile mücadele verenler asla göreve getirilmemektedir. nerde kansız ,nerde cibilliyeti bozuk,nerde yolsuzluk yapanlar var onlar bir yerlere getiriliyor. AK PARTİ geldiği günden beri yolsuzluk yapanlar korunmakta, ahlaksızlık yapanlar korunmakta, kansızlık yapanları şikayet edenler sıkıntı çekmektedir.AK PARTİ hiç bir zaman haktan yana,taraf olmadı.tüm kamu kuruluşlarında fetöçülere sahib çıkılmaktadır, hala fetöçüleregörev verilmektedir, hala fetöçüler cok kıymetlidir ,nerde diye sorulacak olursa gelin de BOTAŞ TA kimin borusu ötüyor, görün,yolsuzluk yapana nasıl sahib çıkılıyor, yolsuzluk yapanları şikayet edenlere nasıl cezalar veriliyor gelinde botaş ta görün.Botaş tayolsuzluk yapmassan,soysuzluk yapmassan, yolsuzluk yapanların adamı olmassan asla göreve gelemessin.
 • MustafaMustafa7 ay önce
  evet bize dayatıyorlar, yuvalarınız yıkılsın virane olsun diye, arayın ayıralım bakanlığı bile kuruldu, at iftirayı, seyreyle tantanayı
 • luferlufer7 ay önce
  Beter olun!!
 • engineerengineer7 ay önce
  alim bey bence ittifakı ittifakla bitirdiler, bu bir manevradır, mhp andımız diyerek oy kaybının önüne geçecek, akp andımız karşıtı!görüntü verecek ,Kürt seçmene göz kırparak oy kaybının önüne geçecek,perde arkasında ittifak sürecek, kan kaybını durdurmaya çalışacaklar, ikiside fena halde kan kaybediyor.
 • AlimAlim7 ay önce
  Cumhur İttifakı patladı bahçeli bitirdi ittifak işi artık olmaz AK Parti şimdi nereye gidecek HDP mi ittifak olacak AK Partiye belli olmaz yine açılım süreci kürt kardeşim diye başlar hep birlikte biz kardeşiz ile bitirir sizinde şimdiye kadar yazdıklarınız çöp olur tabi FETO cu diye söylediğiniz İYİ Parti belki yeni ortak onlar olur ama hepsini kötülediniz şimdi kimse kalmadı bence sonun başlangıcı bu işler malesef ABD ne derse yapıldı ama MHP ittifakta maşa gibi kullanıldı sanki AK Partili bakanlar vekiller bilerek bitirdi sürekli ters düştüler MHP ile kime yaradı acaba sonuç çok ilginç şekilde AK Parti kendi kendini yedi tüm krediside hem halkta hemde siyasi arenada hemde komşu ülkeler ve diğer dış ilişkilerde tamamen bitti.
 • bilgebilge7 ay önce
  ORC’nin, son kamuoyu araştırmasında yerel seçimler için elde ettiği sonuç:AK Parti’nin oyu yüzde 32.4.Bu millet Sayın Cumhurbaşkanımız R.Tayyip Erdoğan’a olan güveninden dolayı ,nefret ettiği Ak partili milletvekillerinde, Ak partili belediye başkanlarına ,nefret ede ede oy veriyor.Artı bıçak kemiğe dayandı.Bu konuda seferberlik ilan etmek lazım.Bunu da ancak YENİ AKİT GAZETESİ VE YAZARLARINDAN BAŞKA YAPACAK YOK.Öyle Ak parti milletvekilleri var ki Sayın Cumhurbaşkanımızı canı gönülden destekleyenlerin sorunlarına değil, onların gözü önünde CHP lileri sorunlarına kulak veriyor.Onlar da vatandaşımız onların da sorunlarına kulak verilsin ama kendisine oy verenlerine sırtına dönmesi kabul edilebilir mi ?Bunlar sakal bırakıp , teheccüt kılıyorum diyerek aldatıyorlar.Milletvekillerinin ve yakınlarının mal varlığı yakından takip edilsin.ORC gibi araştırma şirketleri de bu konuda her ilde araştırma yapsın, bu nefretlik Kişiler tesbit edilsin..İSTİKRARI TEHLİKEYE ATMAYALIM, İSTİKRAR BOZULURSA DURUM ÇOK VAHİM OLUR.
 • tabiptabip7 ay önce
  Sayın yazar çözümünüz ne? Sanırım liyakat ve adalet ekseninde bir sistem inşa etmek...en büyük sorun ise güce göç etmek...en büyük kutsalımız makam,mevki ve para...bunlar için vazgeçemeyeceğimiz şey yok gibi...hatta dinimiz de bunlar olmuş..Allah adil olmayı, adaletle hükmetmeyi nasip etsin..
 • Fikret akınFikret akın7 ay önce
  etö meselesi bu millete basına iktidara muhalefete vb hiç uyarıcı ikazcı olmadı . o gitti başkaları palazlandı yine alkışlanıyor destek buluyorlar..yine ileride aynı şey olacak..Ders alan yokların başında Diyanet var sonumuz hayrola....
 • DostDost7 ay önce
  Cahiliye döneminde Araplar kendilerini temsil ve idare eden kabile reisine kayıtsız şartsız bağlanarak haklı haksız her hususta ona itaata mecbur tutulur ve reisin emir fiil ve davranışlarına itiraz hakkına sahip bulunmazlardı Peygamber Efendimiz sav ise devlet yönetiminin temel esası olarak istişareyi kabul etmiş Cenabı Hakktan emir almadığı her hususta mutlaka ashabıyla istişare ederek durumu onların müzakeresine açmıştır Adalet ve hakkaniyet ölçülerine uyma onunkaçınılmaz prensiplerinden idi Adalet önünde soy mevki makam mal mülk gibi farklılıklar gözetmez hakkın yerini bulmasına gayret gösterirdi Kendisine hırsızlık yapmış eşraftan Fatıma adlı bir kadın getirilmiş ve bazıları aracılık yaparak cezayı hafifletmek istemişlerdi Bunun üzerine Peygamber Efendimiz sav öfkelendi ve Hırsızlık yaparak getirilen kızım Fatıma dahi olsa elini keserdim buyurdu şimdi düşününce rahip brunson geldi aklıma tabi halk bank için ceza kesilmesin pazarlığı falan reza zarrab daha neler neler geldi aklıma da baktım ama islam göremedim ben hiç bu olaylarda herkes kendine pay çıkaracağına destek verdiği yere desteğini tümüyle kesmeli artık ve birdaha asla o tarafa yüzünü dönemden selam dahi vermeden islami olmalı hatırladınız mı hadisi şerifi müslüman adaletsiz yöneticiniz olacağına Adaletli gayri müslim yöneticiniz olsun daha hayırlıdır demek herşeyin başında yöneticide aranması gereken adalettir
 • recep ünlürecep ünlü7 ay önce
  bozulma iktidarda sürekli kalırım ile başladı ne yaparsak yapalım bu halk arkamızda bize destek verir deyip belediyelerdeki kendi yapması gerekenişleri yapmayıp belediyeciligi geceler düzenlemek festivaller düzenlemek her hafta bir gayesi olmayan kendisini sanatçı sanan inek gibi bögürerek şarkı söyledigini sanalara milletin parasını verenlerle başladı bozulma örnek kocaeli büyük şehir belediyesi gelin takip edin
 • LATİF KARAGÖZLATİF KARAGÖZ7 ay önce
  HOCAM, UYARILAR İÇİN BİRAZ GEÇ KALMADINIZ MI?. TABİKİ HİÇ YOKTAN GEÇ KALMIŞ OLMAK İYİDİR AMMA BUNUN DA SÖYLEDİĞİNİZ GİBİ BİR BEDELİ VAR. ALLAH AKIBETİMİZİ HAYRETSİN. AMİN.
 • halisdemirhalisdemir7 ay önce
  vay be açık açık bir uyarı bence iktidara
 • şükrü onukşükrü onuk7 ay önce
  İnsanlar karşılaştırarakgörerekveduyarak tekamül eder, olgunlaşır ve hayatını idame eder . İnsanoğluna düşünmeyi akl etmeyi ,öğüt almayı en veciz şekilde kur-an söyler . Yeniden diriliş ve şahlanış olacaksarefrans bu olmalı . Kuran okumayan üzerinde düşünmeyen , ders almayanlar Dini arap şeyhlerinin ve krallarının şahsında değerlendiren ilk cumhuriyet münevverlerinin anlayışını ve yaşadığı garabeti yaşarlar . And hangi düşünceden ve gerekçeyle hareket edilerekve hangi şartların tezahürü olduğu ayan beyan ortadayken ,buna milli anlamlar yükleyerek ısrarcı olup gündem değiştirerekgündem değiştirme peşinde olan batının ekmeğine yağ sürenler bunun hesabını zor verirler .
 • kahtalı mustafakahtalı mustafa7 ay önce
  Adalet,Eğitim, Din,Ahlak, İhlas,sadakat,Edep, Ehliyet, Liyakat, ,Çarşıda pazarda satılmaz. Bunlar sistematiktir. Bunlar olmazsa olmazlardır. Biz bu kelimelerin içini boşalttıkça kendimizi yok ederiz. Bir ağacın gövdesi çürürse dalları olmaz ve dalı olmayan ağacın gölgesi de olmaz.,Kuşlar dalında yuva yapmaz.İnsanlar da gölgesinde oturamaz. Çünkü ne ağaç, ağaç olur ne de gölge gölge olur..
 • hasan hüseyin hasan hüseyin 7 ay önce
  Gerçek şu ki, para, şöhret ve makam ahlakımızı bozdu. Bizim paramız olunca başka şeyler yapacağımızı sanıyorduk.Dönüştürmeyi düşünürken dönüştürüldük. Ava giderken avlandık. Biz de ötekilere benzedik, hatta onları geçtik.AK PARTİLİ YILLAR,AkpartininNÜVESİNİ OLUŞTURAN, kendileri sakallı hanımlarının pardüsesi yerleri süpüren, islami hassasiyeti olan, önceliği islam olan ,çocuklarına önce dini eğitimvermek isteyen önce ahlak ve maneviyat diyen hemen hemen her kesi kıyma makinasından geçirir gibi,kağıt öğütme makinasından geçirmiş gibi mahvetti,keşke ak partiiktidara gelmeseydi de biz hala arsızlık yapanlara,hırsızlık yapanlara,namususuzluk yapanlara ,yetim malı yiyenlere ,israile,amarikaya, karşı olsaydık, çocuklarımız anadolu liselerine,fen liselerine gitmek için enerjiyi Allahtan korkmaya, ahlaklı olmaya, haram lokma yememeye harcasaydı,müslümanların eşleri,kızlarıimaj diye, dinihassasiyetlerini kaybetmeseydi, ak partili bürokratların kaçı içki içmiyor,kaçı sekreteriyleveya başka çalışanı ile yakınlaşmıyor, kaçı görevini kötüye kullanmıyor,kaçı sadece aldığı maaşla geçiniyor, midesine haram lokma sokmayan varmı, veya kaç milletvekilinin islami hassasiyeti var,kaçbürokraside kaç tane haysiyetli şerefli ak partili kişiler var, veya gerçek ak partili olanlar her hangi bir göreve gelebiliyormu? o kadar üniversiteler açıldı bu üniversitelerin kime faydası oldu, boşanma oranı kaç tı kaç oldu,? yolsuzluk yapan kişilermi ceza alıyor yolsuzluğu şikayet edenlermi ceza alıyor? bimere ,cimere yolsuzluk yapanı ,soysuzluk yapanı şikayet edipte başına iş gelmeyen bir tane allahın kulu varmı ?ak parti iktidarında allahın razı olduğu bir tane iş yapıldımı?faize bulaşmayan bir tane dindar kaldımı? her kapıda araba varmış,ne oldu ki biz arabamı yaptık, kucak kucak yurt dışına para gönderdik, kredi kartı patlamayan bkaç insan var,dünyanın hiç bir yerinde bu kadar cep telefonukullanıcısı yokmuş, bu iktidar hakkı kaikatı konuşan eğriye eğri diyen,doğruya doğru diyen kaç adam bıraktı,akit yazarlarının hepsi bile ak partinin uçağına binmek için bir aferin alabilmek için sıraya geçti, ak partinin yaptığı haksızlıkları, yolsuzlukları, yanlışları konuşacak adam kalmadı.ben abduraman DİLİPAK ın ne kadar kitabı varsa çöpe atmıştım.bir tane kitabını kitaplığımda bırakmamıştım. inşallah abduraman Dilipak taimamı azam gibi zindanı boylamaz.eski den ahkkı kakikatı konuşan ben allahın dediğine bakarım, iktidarın ne dediği önemli değil diyen kişilerin sayısının artması dileklerİYLE.AK PARTİLİ YILLARVE BİRDE FETÖBU ÜLKEYE ÖYLE BİR ZARAR VERDİKİ,NE TEK PARTİLİ YILLAR, NEDE 28 ŞUBAT SÜRECİ İSLAMİ CAMİAYA BU KADAR ZARAR VERMİŞTİ. ,TÜM ORMANLARIMIZI TÜM FİDANLARIMIZI TÜM KAZANIMLARIMIZI ÇAYIR CAYIR YAKTILAR. MÜSLÜMANLARIN COĞU , AK PARTİ SAYESİNDE MAKAM VE MEVKİYE GELEBİLMEKİÇİNGER ŞEYİNDEN AMA HER ŞEYİNDEN VAZGEÇTİ....HER DEVRİN ADAMI OLDU.
 • AlimAlim7 ay önce
  Son pişmanlık neye yarar herşeyin bedeli var buraya kadar nasıl şarkı sözleri güzel dimi zalime ses çıkaramayınca halkı zalimin yolundan mı çevirecen artık o geçti halk gözleri var görmüyor kulakları var duymuyor çünkü allah mühürledi zalimlerle olanlar da zalimdir sonuçta onlarda mühürlü kalpler yanlış işler peşindeler buraya kadar siz getirdiniz haram kapısından ittiniz insanları şimdi hepsi torpil peşinde daha çok para daha çok yalakalık daha çok yalan ve imansız yaşam peşinde sonra biz buraya nasıl geldik demeyin allah sizi uyarmıştı ama siz halkı allah ile aldattınız bugüne kadar şimdi bedel ödeme zamanı herkes yaptığı ile haşrolacak
 • CevdettCevdett7 ay önce
  İmar affı ya da seçim için para için yapılanlara bakın.Ben tadilat için bile belediyeden ruhsat almış, yapılandıracak vergi borcum olmayan, trafik cezam olmayan, vergilerini düzgün ödemiş, kurallara uymuş enayi bir vatandaş olarak devlete küsüyorum. Borçlular affedildi, ...
 • İlbeyhanİlbeyhan7 ay önce
  CİA BaşkanıHASPEL ' daGeliyormuş ,güya Arapmaktul içinmiş...Eskiside gelmişti CİA' cı POMPEO...Kadimçaşıt ortadoğu Türkiye uzmanı JAMESJEFFREY ' de gelmiştipeşpeşe...Hayırlı işler...Şeytandan hayır tahsil olurmu ki ..? Fetöş muhipleride köşeleri tahkim etmeye başladı ...İskender Palalar , Beril Dedeoğulları...Fırat Çakıroğlunun katili PKK lıyı okuldan atmayan Rektör Beril Dedeoglu...Yolun sonuFETÖŞ' eiadeiitibara çıkarmı ki ola..,Qui VADİS....
 • mehmet ali özdemirmehmet ali özdemir7 ay önce
  Payıma düşeni aldım. Adaletten ayrılırsak gideceğimiz yer kör kuyu. Zalimlerin zulmüne ortak olmamak Müslümanı kurtarmıyor, mazlumluğa giden yolları da kapatmak ve mazlumların yanlarında olmak gerek.
 • YörükYörük7 ay önce
  Bu dünyada adaletsizlikten büyük zulüm var mıdır? Bazı karakter arızaları hariç insan kendisine adil olunduğunu düşünse her cefaya razı gelir, devletine, yöneticilerine isyan etmez. Dinleri, ırkları, dilleri, töreleri farklı olsa bile isyan etmez. Toplum kendisine adil olanın hakkını teslim eder. Bir siyasi irade tüm toplumu kucaklayacaksa herkese kendisinin sarsılmaz bir şekilde adaletin yolunda olduğunu göstermelidir. Bakını o zaman göreceksiniz, o zaman en zalim bildiklerinizin kendi çocukları bile zalim atalarına karşı gelecektir. Adalet, beşerin yumuşak karnıdır. Hele ki ekonomik ve siyasi sıkıntı içerisindeki bir toplum adaletide kaybederse bitmiştir artk. Tam tersine güçlü bir adalet en kötü sıkıntıları bile aşmayı sağlar. Ummadığını yerlerden, topluluklardan destek görürsünüz. Asıl dip dalgası budur. Bu ülkenin bekası olarak gördüğümüz AK Partinin acilen toparlanması gerekmektedir. Dünya malı, makamı peşindeki kadroları acilen temizlemesi lazım. Torpil denen illetin çözümü basittir, acilen çözülmesi lazım.
 • AHMET AHMET 7 ay önce
  Tövbeestağfirullah tövbestağfirullah tövbeestağfirullah hocam Allah cc razı olsun işte sorun burada ben dahi içinde yüzdüğüm haldeKur anı Kerimin hakiki bir iman i tefsiri olan Risale i Nur Külliyatndan tenbellik yüzünden istifade edemiyorum.Dikkat ediniz kendi meşrebime çağırmıyorum.Hakiki bir çözüm yolundan bahsediyorum.Bakınız gençlikten tutun ihtiyarlığa iktisattan tutun hastalığa devlet idaresinden tutun ev idaresine nefis idaresine kadar her şey bu asra uygun olarak ehli sünnet tadında izah edilmiş.İman zaten görür gibi hakkalyakin oluyor.Fetönün dolayısıyla masonlar ve dinsizlerin esas maksadı bu milletin Kuranı Kerimden ve bu asırda bunu en iyi anlatan tefsirden istifadesine engel olmaktı 15 temmuz dahi bu işin yanında garnitür kalır.Onlar resmi dinsiz devlet eliyle bu tefsirin okunmasına engel olamayınca şeytanın aklına gelmeyecek bu yolu denediler.Okutuyormuş gibi görünüp okutmadılar zaten okusalardı bir kişi bile o insi şeytanın arkasından gitmezdi.Onlar bu manevi atom bombasının kıymetini anlayıp tedbir aldılar biz kıymetini anlayamadık.Hocam bazan size bitcoin cemaat tarikat meselelerinde kızıyoruz ancak yalpalamanın en çok olduğu gazetecilik mesleğinde istikameti muhafaza ederek hüsnü hatime yaparsınız inşaallah.Bizim gibi tenbellere bedel şu eserden milletin istifadesine sizinde sahip çıkmanız icap eder.Bir gün devlet bu eserleri ders kitabı olarak okutmaya mecbur olacak inşaallah o raddeye gelmeyiz.Maalesef bu işler daha çok gönüllere girme işi.Cemaat evinde dahi bu işler zor oluyor.İnsanı dünyaya çağıran o kadar iş günah argüman vb var ki.? Allah cümle islam aleminin yar ve yardımcısı olsun.
 • engineerengineer7 ay önce
  her türlü melaneti işle bir tövbe yeter öyle mi, hatta bir kez Hacca gidiverir ve günahlarından anasından doğmuş gibi tertemiz gelir, eğer bu din bunu söylüyorsa kalsın istemez, böyle bir din sizin olsun bize lazım değil, tövbe öyle mi? zaten, zulümler tövbe diye diye işleniyor sonra da dönüp tövbe yok öyle şey, o zaman suç işleyen hakim karşısında tövbe etsin hapse girmesin?
 • MetinMetin7 ay önce
  ALLAH RAZI OLSUN.ÇOK GÜZEL ANLATMIŞŞINIZ HALİMİZİ
 • RecepTEMÜRLENKRecepTEMÜRLENK7 ay önce
  cennet 8 tane dir bilginize
 • ayşe gülayşe gül7 ay önce
  insanın iliklerine kadar işleyen ve sızlatan bir yazı! ben hep düşünürüm bozulma nasıl başladı diye. ilk sıraya apartman yaşamını koyarım sonra da geliş tarihlerine göre teknolojik yenilikleri.
 • HakanHakan7 ay önce
  Cumhurbaşkanının etrafı yine FETOCU dolmuş heryerde var bence bu iş artık bilmeden değil tam aksine bilerek devam ediyor Cumhurbaşkanının bu kadar FETO cu yu etrafına toplaması ilginç ve kesinlikle bu sefer hepsi kendi istediği kişiler ile dolu buna bakanlar eski Arınç çocukları hepsi dahil bu işlerin cıvıkı çıktı sözde mücadele benim için bitmiştir tüm kademeler başkanlık sistemi ile daha hızlı doldurulmuş vaziyette artık allah selamet versin sizlere birdaha asla aynı yoldan geçemeyiz bu kadarı yeter göz göre göre yapılıyor herşey bıktım destek yok artık yeter bu nasıl adalet liyakat ehliyet inanmıyorum kendisine de artık inanmıyorum.
 • CAHİL CAHİL 7 ay önce
  Bence bu kadar çok kul hakkı yenildikten sonra tövbe kurtarmaz çünkü allah bana kul hakkı ile gelme diyor dimi doğrusu herkes o makamlarını bırakacak işi ehline teslim edecek bir daha siyasette din kullanmayacak hatta siyaset yapmayacak bu işi bu hale getirenler beceremediklerini itiraf edecek ki başkalarıda arkasından adamı yalnız bıraktılar yoksa iyi adamdı demesin vallahi hesap olacak ama bugün tüm siyasetçiler yalancı olmuş özellikle AK Partide yalan söylemek yemek yemek gibi mecburi olmuş her dediklerini yuttular her dediklerinin tersi çıktı ne söyledilerse arkasında dış güçler var diye kendini aklamaya çalıştılar çok geç kaldınız emin olun hepimiz 16 yılda kaybettiklerimizi geri getiremezsiniz ama allahtan dilerim ki bu dünyada hesap sorulsun gözlerimle göreyim yalan söyleyenlerin halini kul hakkı yiyenleri makam için kendini satanların halini inşallah FETO denilen zımbırtıdan daha beter olurlar inşallah rabbim birbirlerine düşürsün allah en kısa zamanda hesap sorsun tüm hepsinden bütün siyasetçilerden allahtan dilerim halk kendi gözleri ile görür kimleri desteklediğini

Günün Özeti