YSK gerekçeli kararı açıkladı da!

24 Mayıs 2019 Cuma

Geciken adalet adalet değildir.” YSK bir yargı kurumudur ve toplumun bu kadar ilgisinin yüksek olduğu bir konuda açıklanan kararda geç kalınmıştır.

Kaldı ki, kararın vicdanları tatmin edeceğinden emin değilim. Karar “Karşı oy”larla birlikte 250 A4 sayfa. 4 karşı oy ise yaklaşık 40 sayfa. İlk karşı oy başkana ait 9 sayfa. 2. karşı oy yaklaşık 6, 3. karşı oy 5.5 sayfa. 4. karşı oy Yunus Aykın’a ait. O da 15 sayfa yazmış.

Bakın çoğu tekrar, “kopyala - yapıştır” yöntemi ile yazılmış, roman boy 600 sayfalık kitap. 30 ramazanda Kur’an-ı Kerim mealini bile okumuyor ki insanlar, bu “Gerekçeli karar”ı okusunlar.

Hemen göz gezdirecekler ve arama motorundan, mesela “oy hırsızlığı”nı aratacak, ki, ilk aranan o olmuş. 600 sayfalık dokümanda böyle bir şey geçmiyor. Birileri bunu tartışacak. Ve herkes hemen ve daha çok “Karşı oy” yazılarını okuyacak. Ve tabii baştan başkanın yazdığı ilk 9 sayfalık bölümü. Ve bütün metni o ilk bakış açısı ile değerlendirecek, fanatik taraftarlar ve uzmanlar dışında.

Bu kararı savunan üyeler, öyle anlaşılıyor ki, kararın bölümlerini paylaşmışlar, sonra da herkes kendi bölümünü yazmış ve daha önce yapılan açıklamalardan da geniş alıntılar yapmışlar, ama birbirinin yazdıklarını bile okumaya fırsat bulamamışlar. Onun için de çok fazla tekrar oluşmuş. 

İyi bir okuma ile böyle bir metinde çok fazla tenakuz bulmak zor olmasa gerek.

Zaten bu kadar zamanda böyle bir metnin tamamını müzakere yoluyla bırakın yazmayı, okumak da mümkün değil.

Sonuçta karar vericiler, toplumun suali mukadderlerine odaklanmak verine, verdikleri kararı gerekçelendirmeye odaklanmışlar. Oysa bu tür metinlerin başarısı, muhatabının anlayışı ile sınırlıdır. Ve sonuçta bu kararın siyasi polemiklere konu olması kaçınılmazdır. Onun için de yanlış anlama, yorumlama ve çarpıtmalara kapı aralamayacak bir hassasiyetle “efradına cami, ağyarına mani” bir dille yazılması gerekirdi.

İlk düğmeyi yanlış iliklemişseniz, ötekileri size doğru geldiği gibi iliklemenizin bir faydası yok. Bana kalırsa bu iş, daha seçim günü başladı ve hâlâ domino etkisi ile yanlış süreç devam ediyor.

Bakın bu süreçte alınan kararlar geçmişe ve geleceğe sirayet edecek. Yani metastaz yapma riski çok yüksek. Yani kriz bir kara deliğe dönüşme istidadı gösteriyor. Hukukun dejenere olması ile ortaya çıkacak kara delik hakikatleri yutsa da doymayacaktır.

Daha ilk günden, gerekçeli kararın yazılması aşamasında yine sorun yaşandı. Karar vericiler, kısa kararla sınırlı kalmayıp, genel değerlendirmelerle oldu bitti yeni hükümler şeklinde yorumlanacak ifadeler kullanınca, karşı oy sahipleri, gerekçeli karardaki bu yeni tesbitlere mukabil de karşı görüş yazmak istediler. Ve zaman doğal olarak uzadı.

Hukuk, polemik konusu yapılmamalı. Adaletin terazisi hassastır.

Bakın adalete güven sarsılırsa barış tehlikeye girer. Adalet mülkün temelidir. Adalet yoksa barış teslimiyettir. Adalet yoksa barış da yoktur. Bu evrensel bir kuraldır. Adalet ve barış yoksa hiçbir özgürlük güven altında değil demektir.

Bakın, bunları söylemek için metni okumayı bekleyecek olursak seçimin sonuna geliriz. Üretilecek sorulara kimse de cevap veremez. Kaldı ki, daha ilk günden YSK’nın asil ve yedek üyelerinin oylamaya katılması ile bir tartışma da başlamıştı. Bunlar başka yerlere sirayet edecek hadiseler.

Bu kararlarda bir sürü usulsüzlük, yanlışlık, kasta mebdi suç nitelikli müdahaleler sözkonusu. Bakın yarın bir savcı bu gerekçeli kararı alıp, bu tesbit ya da iddialardan yola çıkarak bir soruşturma başlatacak olursa ne olacak. Ya da soruşturmaması mı gerekiyor.

Suç varsa, kusur varsa, bunun bir cezası olması gerek. Bunun ucu da YSK ilçe, il ve merkezdeki karar vericilere kadar uzayabilir. Siyasi kişilere uzayabilir. O zaman ne yapacağız. Yapanın yanına kâr kalırsa o da sıkıntı, hesap sormaya kalkarsanız o da sıkıntılı bir konu.

Kaş yapayım derken göz çıkarmamalıyız.

Ben ilk bir göz gezdirmemde, karşı oylardan birkaçına bakınca, hiç detaya girmeden, daha ilk bakışta göze çarpan şeyleri yazmak istedim.

Birkaç hukukçu arkadaş, birkaç farklı açıdan konuyu gözden geçiriyor, ama öyle anlaşılıyor ki, bu koşuşturmaca içinde kimse bu kadar kapsamlı bir kararı, bu kadar kısa sürede yeteri kadar değerlendiremeyecek. Ve biz yine yargıyı, siyaseti, seçimleri tartışmaya devam edeceğiz.

Bilgi sahibi olmadan kanaatlerimiz üzerinden birbirimize verip veriştireceğiz. 

Bir kısmı rahat, yukarıdan ne derlerse aşağıdakiler onu tekrarlayacaklar. Ama sorun da bu ya! Hakikati aramaktan vazgeçmek ve papağanlaşmak.

Bu işler nasıl böyle giderek içinden çıkılmaz bir hal alıyor. İşin içinde muhakkak Şeytani bir yan vardır da. Bizim “akıllılar” nerede. Ne yapıyorlar. Paniklemeden kaynaklanan bir şaşkınlıkla açıklanabilir mi bütün bunlar. Sanırım, yasama, yürütme, yargı, STK, Media, birbirimizin işini kolaylaştırmak yerine, zorlaştırıyoruz. Birbirimize yardımcı olmuyoruz. Bu doğru değil. Hepimiz bu anlamda önce kendimizi eleştirmemiz gerek.

Sanki, birileri de, bulanık suda balık avlamak ister gibi, işi daha da içinden çıkılmaz hale getirmek için çalışıyor. Krizden nemalanan bir kesim var. Peki bu kötü gidişe kim dur diyecek.

Daha anlaşılır, tekrarlardan arındırılmış, başlangıçta verilen tartışmasız veri tablolarının referans alındığı, daha kısa bir metin hazırlanamaz mı idi.

Zaten süreçte farklı yerlerde çelişkili kararlar da verilmiş. Şaibeli oy sayısı seçimlerin yenilenmesine yeterli olacakken, bir de sandık kurullarının yanlış ya da eksik teşkilinin seçimin sonucunu etkileyebileceği gibi bir yorumla konu farklı bir tartışma zeminine taşınmıştır.

Karşı oy” yazılarında birçok tartışmalı, çelişkili, yoruma açık konu, tekrar liste halinde sunularak aslında tartışma gündemi için yeni bir zemin oluşturulmuş oldu. Ancak, bu çelişkili durumlarla ilgili hâlâ toplum vicdanında tatmin edici bir açıklama ortaya konulmamakta, taraflar kendi siyasi çıkarlarına göre tartışmaya devam etmektedir. Merakla beklenen gerekçeli karar konunun vuzuha kavuşması ve adil bir sonuç için mevcut beklentilerin aksine, tartışmayı şiddetlendirici ya da arada kalan insanların siyasetten uzaklaşmasına sebeb olacak bir siyasi ortamın doğmasına vesile olacak bir süreç başlatacağından ciddi anlamda endişe ediyorum.

Neyse olan oldu. Hayat devam ediyor. Can sıkıcı başka olaylar da var ülkemiz, bölgemiz, dünya ile ilgili. Bazan gelince gelir işte. Sonra gün gelir bu da geçer ya hu! 

Bu anlamda gözden kaybetmememiz gereken tek bir gerçek var: İmtihan oluyoruz. Sahi bütün bunlar olmasa, cennete ya da cehenneme gidecekler nasıl belli olacak. İman edenler için gam yok! Bizi gören, duyan, bilen, hüküm sahibi bir Allah var. “Sebeb ey!” Sabır! Allah’ın yardımının bize ulaşmasını engelleyen söz ve işlerden uzaksak ne gam! Selâm ve dua ile.

 

Günün Özeti

YORUM YAZ

 • Dahi çilekelDahi çilekel1 ay önce
  Evet Allah var iyi ki var çocuklarımızın Hakkını alacak,soracak
 • HüseyinHüseyin1 ay önce
  Dilipak Adaletin neresinde? Yaklaşık kırk yıldır yerel, genel ve küresel siyatimizle aklen ve fiilen alakadarım. Anlamakta zorlandığım yazarın ne yazdığı, politikacinin nasıl siyaset yaptığı ve bizleri ne kadar adil yönettiği değil, okurun yazilanlardan ne anladığı ve seçmenin nasıl ve ne ile idare edilmeyi arzuladığıdır. Degerlendirmede esas olan kimin yazdığı ve kimin yönettiği değil, ne yazdığı ve nasıl yönettiğidir. Asıl tarafsız gözlemci ve yargıç olmasi gerekenler, seçmenlerdir. Seçmenin politize ve nimetize olduğu bir toplumda adil idareci ve yargıç aramak sadece avunmaktır. Yazarın yazısını beğenmedikleri için haksız tenkit yapanlara soruyorum: Ülke idaresinde isti'mal edilen anayasa birdir. "A" partisi de gelse, "B" partisi de gelse aynı yasalarla yönetileceksiniz. Siz sözde muhafazakarlar hangi delile göre partinin birini dindar ve ötekini de dinsiz lanse ediyorsunuz? Bunu yaparken inandik dediginiz Allah'a nasıl hesap vereceğinizi düşünüyor musunuz? Siz dinin neresindesiniz ve din sizin neresindedir? Siz, siyasetinizi yanlış gören bir din kardeşinizibile dinsizlikle itham edecek kadar zavallı olduğunuzun farkında mısınız? Gerçek dindar, kendini öldürmeye gelen dinsizin kendisinde dirildiği kimsedir. Siz bu anlayışla bırakın adalet tesis etmeyi, CHP'yi mumla aranır hale getireceksiniz! Adalet dünyanın çivisi ve inanca bakılmaksızın herkesin hayat gömleğidir. İdareciler onun çekici ve hakimler de onun giydiricisidir. Müslümana da Kafire de eşit dağıtılmalıdır. Lütfen kaş yapalım derken göz çıkartmayalım! Sonuç: Dilipak adaletin merkezindedir!
 • CüneytCüneyt1 ay önce
  "İmamoğlu Erdoğanı yendi" diyenlere;Hdp'nin desteğini alarak ve oy hırsızlığı yaparak kazanılmaz, çalınır ancak. Belediyeyi çalarak aldı demek lazım. Anladığınızı umarım.
 • Hayırlısı Hayırlısı 1 ay önce
  Milletimiz için, devletimiz için , birlik beraberliğimiz İçin , ülkemizin geleceği için hayırlısı neyse Rabbim onu nasip etsin.
 • Aliaddin ÖZİŞAliaddin ÖZİŞ1 ay önce
  Vicdanınızınsesini "evir çevir" cümlelerle susturamıyorsunuz Sn. yazar ! Yazın ! Artık yazın ! Yazın da kalbiniz ve ruhunuz ferahlasın. Kendinize işkence yapmaktan vazgeçin !
 • şit durakşit durak1 ay önce
  yirmidört saat akite küfür eden islam düşmanı çevreler bu yazınızdan dolayı sizi alkışlıyorlar.vicdanının tatmin olması için daha ne olması lazım.
 • Abbas YükselAbbas Yüksel1 ay önce
  "30 ramazanda Kur’an-ı Kerim mealini bile okumuyor ki insanlar, bu “Gerekçeli kararı" okusunlar" müthiş bir tespit hocam.Cumhuriyetin vatandaşları olarak kuruluşundan bu yana Alman köylüsünün bahtiyarlığına erişip 'Ankara'da hakimler var' diyemedik ama çok şükür ki 'Sandık' var diyorduk. Her kim, ne yapıyorsa yapsın ve bu güveni bize tekrar sağlasın. İstanbul'dan çok daha önemli vesselam...
 • okuyanokuyan1 ay önce
  sayınyazargizlenmeye gerek yok açıkca muhalefeteçalısısındini konularla perdelemeyin
 • Ridvan Ridvan 1 ay önce
  Bu da gösteriyor ki bu bir YSK DARBESİ dir Yazık ki adamlar gözümü zün içine baka baka kafamıza çaka çaka DARBE yaptılar ve elimizden bir şey gelmiyor ....!!!!?????
 • erhanerhan1 ay önce
  herkes gibi dilipak ın da bir partiyi tutması en doğal ve yasal hakkıdır. Ama dilipak ,bunuaklınca sinsice ,riyakarca yapmaya çalışıyor. Yoksa varsın kimi tutarsa tutsun. dert mi yani
 • EmirEmir1 ay önce
  Bir müslümanın adalet istemesi diğer müslümanları rahatsız etmiş. Ne garip!!
 • EmeklEmekl1 ay önce
  seçimleri etkiledikleri düşünülen sayın ÇBaşkanımızında hırsızlar demekte olduğu CHP li olmaları gerek devlet memuru olmayan sandık görevlilerinin nedeniyle seçim iptal olmuştur ancak bu sandık görevlileri sadece Bşehire oy kullanımında görev almamış ilçe ve muhtar oy kullanımındada görev aldıklarına göre seçimin iptali ilçeleride kapsaması gerekmekteydidoğru olanda buydu eğer cumhur ittifakı ilçe belediyelerindede az ilçe kazanmış olsaydı muhtemelen dahil edileceklerdi bir yanlış muhtemelen 10 doğruyu beraberinde götürmüştür
 • HaydarHaydar1 ay önce
  Semavi Dinlerin yıkılışı din adamlarının kitaptaki cezaları fakirlere uygulanıp zenginlere uygulanmaması sonucu dinler yıkılır . Adalet Allah subhanehu ve teâlâ nınadaleti ise adalettir .
 • Yürü, hâlâ ne diye kendinle savaştasın ? Fatih'in İstanbul'u fethettiği yaştasın.!Arif Nihat AsyaYürü, hâlâ ne diye kendinle savaştasın ? Fatih'in İstanbul'u fethettiği yaştasın.!Arif Nihat Asya1 ay önce
  CHP'nin İstanbul adayı, kendisi için 'İstanbul'u fetheden Pontus'lu' manşeti atan Yunan gazeteyi 'uyduruk yerel gazete, birisi haber yaptırmış' dedi (CNN Türk Ahmet Hakan’la Tarafsız Bölge 20.05.2019).Halbuki Ethnos Yunanistan’ın tirajı en yüksek gazetelerinden olup 1930’dan beri yayımlanmaktadır. Orijinal manşet ‘Şehri Erdoğan’ın elinden alan Pontusluyla bir gün şeklindedir’ (t24com.tr 23 Mayıs 2019 00:48) CHP adayının “birisi haber yaptırmış” dediği Kleftogianni alanında kariyerli bir gazetecidir. Bahsi geçen manşet ve haber Kleftogianni’ nin CHP'nin adayı ile birlikte bir gün boyunca gerçekleştirdiği seçim çalışması verileri, İmamoğlu ile yaptığı röportaj ve fotoğraf çekimine dayanıyor (haber7.com.tr)Başka söze ne hacet.
 • Murat ÖzelMurat Özel1 ay önce
  "Ne zulmediniz, ne de zulme uğrayınız" Hadisi Şerif .Bizim dinimizde celladına başını uzatmak yok. CHP hakkını aramak için her türlü çirkefliği yapacak, Ak Parti hakkını hukukunu aramıyacak gidip kuzu kuzu teslim olacak. Hangi vicdan sahibi buna razı olur.
 • EkremEkrem1 ay önce
  Sayın Abdurrahman bey sizlerin dun veya önceki gün verdiğiniz ve bizzat seninde katıldığin iftar yemeğinizde ve bizzat sizlerin akit TV görüntüleri yayınında da görüleceği gibi mini etekli bayanların sizlere hizmet vermesi ve servis verilmesi seninde orda olman malesef bizleri çok üzdüyani dizleri dindar bileceğiz ama şaşalı iftarlara katılmanız ve şaşalı iftarlar verilmeniz bizleri derinden üzmüştür sayın hocam Saygılarımla
 • mustafa egemustafa ege1 ay önce
  Takım mı tutuyorsunuz; ülkeyi mi seviyorsunuz? Bakıyorum da yorumlara; Dilipak'ı çaktırmadan linç girişimleri. Siz ne zaman ki anladınız; farklı fikirleri ortaya atanlar her zaman olacaktır ve bu iyi bir şeydir; o zaman bu ülkede gelişmeler çok hızlı olacaktır. Mesele hırsızlık değil güzel yurdun güzel insanları; mesele Akp'ye oy veren seçmeninin damga vururken daha fazla hata yapması. Gerçek bu... Bunlar önce geçersiz idi; sonradan geçerli oldu. Yıllardır söylüyorum; o dar yuvarlak çemberi koymayın oraya. Çekin partiler arasına bir çizgi; adam orada nereye basarsa bassın. Bu kadar basit.
 • kibarcikkibarcik1 ay önce
  yahu muhterem gerekce kısa olsa bak yemedıler uzun olsa sız kendınızegoreyorum yapıyorsunuz ortada HIRSIZLIKUSULSUZLUK VS YASA ILE IFADE EDILEN YAPILMAMASI gereken işler var bunlarolmuştur iş bitmiştir de gec beee muhterem nedır bumılletın80 senedır esmlesız zıhnıyettenbeeveselam
 • nurccsanurccsa1 ay önce
  En azından vicdanlı...
 • Hasan Yanar İsimli CHP’li Hasan Yanar İsimli CHP’li 1 ay önce
  Hırsızlık olmasa nasıl iner 29 bin fark 12 bine. Üstelik sadece geçersiz oyların kontrolü bunu netice veriyor. Ya kontrol edilmeyen oylar? Tüm oylar sayılsa tavazzuh etti ki Binali Yıldırım seçimi kazanmış. Yunanistan’ın büyük gazetesi seçimin yenilenebileceğini hesaba katmadı. Bastı manşeti: “İstanbul’u geri aldık.”Ama biiznillah seçim iptal. Şimdi elimizde çarşaf çarşaf Yunan Gazetesi. Vatandaşa gösteriyoruz:“İstanbul’u fetheden Pontus’lu”
 • ŞEVKİŞEVKİ1 ay önce
  ÇALDIKLARI OYLAR KABUL EDİLMEYİNCE ADALETSİZLİKMİ OLUYOR.
 • İskenderİskender1 ay önce
  BİR KENTİN 2.ASLİYE HUKUK MAHKEMESİNDE AÇMIŞ BULUNDUĞUMUZ ALACAK DAVASI, önce lehimize sonuçlandı.Karşı tarafın itirazı üzerine bir kaç sene sonra aleyhimize sonuçlandı.Bizzat Yargıtay'da avukatsız katıldığım duruşma da kararın bozulmasını sağlayınca dava,yargıtay'dan 2.dönüşünde 39.YILINA girdi. peki sorumlusu bu iktidar mı? Hayır.Çünkü 39 senelik süreç içerisinde iktidar olmuş bütün partilerin sorumluluğu var.Peki,esas amaçları bu" Geç gelen adalet" e çözüm bulmak olan siyasetçiler bir çözüm buldular mı?Hayır. O zaman hali hazırda mevcut bulunan bütün partilerin "Adalet ilkesi" konusunda birbirlerinden bir farklılığından bahsedilebilir mi? Çok az nüansların dışında bahsedilemez.Peki bunların neden birbirlerinden farkı Yok? ÇÜNKÜ DİLİPAK'IN DEDİĞİ GİBİ HİÇ OLMAZSA RAMAZAN AYINDA BİLE OKUMALARI GEREKEN 30 CÜZ'LUK MÜBAREK KİTABIMIZI OKUMADIKLARI İÇİN. Peki,okusalar ne olacak? Okumaları halinde okudukları arasında O KORKUNÇ SONLARINI GÖRECEKLERİ İÇİN bir karıncayı bile öldürmeleri sonucunda içine girebilecekleri girdabı düşüneceklerinden hiç bir adaletsiz uygulamaya sebebiyet vermeyeceklerdir. Peki bunlar ne okuyorlar? Bunların Hakkı ve Adaleti tavsiye den bir kitap okudukları ihtimali sıfır gözüktüğünden bunların birbirlerini okuyarak politika geliştirdikleri düşünülebilir. Çünkü sonuç,bunu gösteriyor.
 • MesutMesut1 ay önce
  Dilipakin açıklamaları hep ak Parti'nin aleyhine. neden böyle yapıyor anlamıyorum.
 • Mehmet Mehmet 1 ay önce
  Yorumcuları anlamak mümkün değil.Arap aşiretlerinin cahiliye dönemi gibi.Kardesim seçim kamu görevlisi dışında görevlendirme var diye iptal edilmedi mi.Halbuki kamu görevlisi yoksa olabilir.Oldugunu var sayalım kanuna göre iptal olmazki.23 HAZIRAN DA YINE KAMU GOTEVLISI OLMAYANLARIN GOREVKENDIRILMESINE NE DİYECEĞİZ. Secimler yine iptal mi olacak.Bence ibb vermiyoruz demeliyiz
 • KarşıKarşı1 ay önce
  Bu sayfalara yorum yazan CHP'liler! Gördünüz mü?Akit' ne kadar demokrat.Fakat boşuna sevinmeyin size ekmek çıkmaz Dilipak'tan.O zaten herkese karşı. Kendine dahi karşı.
 • Ayşe Ayşe 1 ay önce
  .. dilipak artık burada yazmak ali çünkü neyi nasıl söyleyecek diye kıvranıyor karşı mahalle ye göz kırpıyor yazık hele gele celladina aşık olmuşdaha dün evine haciz geldiğini ne çabuk unuttun..
 • AliAYGUN AliAYGUN 1 ay önce
  FITNE ZAMANI DIYEN SEN.BILMEZ MISIN DOĞRU BILE HER YERDE SÖYLENMEZ.BIZI SEVMEYENLERE BAYRAMYAZILARI YAZ BAKALIM. TALUT'UN ORDUSUNA ASKER OLABILECEK MISIN ACABA?HEMTALUT'U ÖVECKSIN;HEM DE CALUT'U..KUSURA BAKMA ÜSTAT YAZILARINBOYLE ANLAŞILIYOR. SELAMLR
 • kadimkadim1 ay önce
  bu iptal çok enterasan. ortalığı karıştırıcı şekilde. bir taraftan aynı kurulların yaptığı ilçe belediyeleri ve meclis seçimlerine itiraz yok. ama büyük şehire iptal var. eğer adil olacaksa tamamının yenilenmesi gerekmezmi?? acaba yok yere kaus çıkarıp memlekeki bununla meşgul ederken kim nerelerde neleri götürüp ne haltlar işleyecek asıl soru bu?? çünkü bu normal bir iptal değil.
 • consonoconsono1 ay önce
  Müslümanın doğruları yazınca ve söyleyince, bu kimin işine yarar veya kim sevinir diye bir derdi olmamalı.
 • nadim hatipoğulları nadim hatipoğulları 1 ay önce
  YAHU DİLİPAK İYİCE ŞAŞIRDIN KURANI KERİM LE GEREKÇELİ KARARI NERDEYSE AYNI KEFEYE KOYMAYA KALKIŞMIŞSIN NE ALA OY HIRSIZLIĞI YOKSA CHPKK NİYE TÜM SANDIKLARIN SAYILMASINA İTİRAZ ETTİ BUNU AÇIKÇA YAZINKİ NE OLDUĞU ANLAŞILSIN.
 • ALLAH IN KULU ALLAH IN KULU 1 ay önce
  BU İKİ KARARDAN BİRİ OLMALIYDI, 250 SAYFA KOPYALA YAPIŞTIR HAZIRLANMIŞ, HUKUKÇULARIN BİLE ANLAMDIĞI, TV LERE BİRBİRİNE ÜSTÜNLÜK SAĞLAMAYA ÇALIŞTIKLARI VE KENDİLERİNİN BİLE İNANMADIKLARI BİR KARAR, BU KARAR. SEÇMENE HİTAP EDEN, KISA VE ÖZ BİR KARAR OLMALIYDI. HANİ DAĞDAKİ ÇOBANIN VE OYU ONULA EŞİT OLMAYAN ETİLERDEKİ MANKENİN ANLAYACAĞI VİR DİLDEN...
 • dünya misafiridünya misafiri1 ay önce
  b öylesine çekinceli bir yazı yazan bu adamın neyapmaya çalıştığını anlamada zorluk çekiyoruz senden açıkça safın kimin yanında onu söyle mahşervicdan seni hiç onaylamıyor sayın dilipak yanlış yazıyorsun sen biraz hukukdilini öğren
 • zazazaza1 ay önce
  sayin dilipak yazilarinizi pek okumuyorum. bazende tv lerden seyrediyorum ve bazi yorumlarinizada katilmiyorum fikren. ancak siz hakkaniyetli birisiniz ve haksizliga dik duruyorsunuz. insan aradimi insani bulur.uzuluyorum, çunku bu memeleket hepimizin. neden toplumun yarisina illet, zillet , terorist dediler diye. buna karsilik imamoglunun bazi videoalarini goruyorum o samimi el opuslerini, insanlari kucaklamalarini ve samimi olarak bogazim dugumleniyor. Reisde bunu goremiyoruz malesef. bu yazidan dolayi basiniza bir is gelmez insallah ve erduwanin "gazabina" ugramazssiniz.. ellerinizden opuyor ve doshane bir sekilde kucakliyorum sizleri. su geçici dunyada onemli olan insanlik sayin dilipak ve ne yaptiklarimiz. herkese hayirli cumalar
 • ALLAH IN KULU ALLAH IN KULU 1 ay önce
  YADA YSK BÖYLE DİYECEK ; 31 MART SEÇİM SONUÇLARINA YAPILAN İTİRAZLAR SONUCUNDA YAPILAN İNCELEMELERDE SEÇİMİN TEKRARINI GEREKTİRECEK HERHANGİ BİR DURUM SÖZ KONUSU DEĞİLDİR. .. /.. OYLA KARAR ALINMIŞTİR.
 • ALLAH IN KULU ALLAH IN KULU 1 ay önce
  YA YSK ŞÖYLE DİYECEK; 31 MART SEÇİMLERİNDE KANUN DIŞI İŞLER GÖZLEMLENMİŞ, USULSÜZLÜKLER TESPİT EDİLMİŞ, İTİRAZLAR SONUCU YAPILAN KONTROLLERDE GÖRÜLEN KAYDIRMA, OY ÇALMA VE DİĞER SEÇİMİN RUHUNA AYKIRI HALLERDEN DOLAYI SEÇİMİN YENİLENMESİNE 7 YE 4 OYLA KARAR VERİLMİŞTİR.
 • aslan aslanaslan aslan1 ay önce
  üstadım yanlış yapıyorsu n sen hukuk dilinden anlamıyorsan anlayan birine sor evet oylar çalındı türkçesi bu neden lafıeğip büküyorsun
 • Hasan YanarHasan Yanar1 ay önce
  Abdurrahman bey, vicdani ile yaziyor. Ali Karahasanoglu gibi partizanlik yapmiyor. YSK raporunda hirsizlik yok. Erdogan Düne kadar kimsenin tanimadigi Ekrem Imamogluna yenildi. Kibrinizden Kabul edemiyorsunuz.
 • Mehmet Ali YıldırımMehmet Ali Yıldırım1 ay önce
  Hocam kusura bakmayın ama ezoterik diye diye nihayet kendi yazılarınız ezoterik olup çıktı! Bu ne şimdi Allah aşkına! Her şey gayet açık vede ortadayken bu muğlak yaklaşımda neyin nesi böyle! Bakın hocam belki haddimi aşmış olacam fakat bazen bize verilen değeri salt kendimize mahsus kılabiliyoruz! Bu diylektik bir saplantıdır! İllada farklı bir şeyler yazmak! üstelik aynı konu hakkında! Dolayısıyla size şunu hatırlatmak istiyorum:sıradanlaşmayı iskalarsak fikirlerimiz ezoterizmin zöz retoriğine dönüşürki bunu farkında dahi olmayız. Saygılarımla
 • Murat ÖzelMurat Özel1 ay önce
  Chp bu seçimi Tayyip Beyi zayıflatıp indirmek için koç başı görüyor.Madem çok adil insanlarız birazda Ak Partinin haklı yönlerine görsek diyorum, Hep vur abalıya, nereden bu zihniyete kapıldık çok merak ediyorum.Ak parti İlçe seçim kurullarına yaptığı ilk itirazlarda, seçimin genelinde tuhaflıklarolduğu ortaya çıktı. CHP ne yaptı İl seçim kurulundaki solcu hakimleri kullanaraksayımları engelledi. Ak Parti ne yapsaydı, ya biz çok kazandık birazda CHP kazansındeyip işin peşini mi bıraksaydı. CHP bu kadar az farkla seçimi kaybetse yeri göğütepemize indirirdi. Tamam adil olalım objektif olalım ama her iki taraf için.
 • EmeklEmekl1 ay önce
  Sayın Dilipak bu gerekçeli kararın tümünü okumaya bile gerek yok zaten her şey ortada bir iki bölüme bakmak bile Ramazan’da kul hakkının nasıl yenildiğini apaçık görebiliyorsunuz üzüldüğüm su almakta olan geminin kaptanın hala gemiyi onaracağına Dahada zarar vermesi bildiğim gördüğüm tek bir şey var AKP nin 17 yıllık iktidarında sineğin bile izinsiz uçamıyacağıdır
 • NecoNeco1 ay önce
  Müslüman her türlü hileye yalana ve hukuk kurallarını çiğneyerek mutlaka kazanmak amacıyla hareket edemez. AKParti li ve imam hatip mezunu biri olarak söylemek zorundayım ki son 5 yılda yapılanlar, maalesef uygun değil.İslami referans gösteren bu kardeşlerimizin, ganimet peşinde koşmaları ve her hukuksuzluğa başvurmaları Müslümanları töhmet altında bırakmakta ve gelecekte tek alternatif olmasi gereken Müslümanları bir daha iktidara gelip dünyaya model olmamızı imkansız hale getiriyor.
 • samisami1 ay önce
  hocaya ok chp yanlisisin yakistirmasi yapan anlayisi kit arkadaslara sesleniyorum. dogru bir tanedir. Hoca mübarek günde yalana sarilmamis hakkaniyeti konusmustur. Partizanligin alemi yoktur. gerekceli karar denen zirvada secimin iptal nedeninin bir sebebi yoktur. zaten tutulur tarafida yoktur. tutki yvar hile hurda o ohalde butün secimler muhtarlikta dahil iptal edilmeliydi. yok öyle sark kurnazligi. tekrar imamoglu kazanirsa gene topal ördek olacak akp liler cogunlukta is yaptirmayacak deyip diger 3 secimi iptal etmedi ysk aman tayip
 • MaliiMalii1 ay önce
  Sen dooğruyu söylede dokuz köyden kovsunlar. Dilipak ın bu yazısı bazılarının hoşuna gitmiyor. 
 • XreyXrey1 ay önce
  Abdürrahman bey yanlış bir şey mi söylüyor? Bal bal demekle ağız tatlanmaz... Mehmet Ocaktan ve Taha Akyol gibi onlarca kişi iptali gerektirecek durum olmadığını söyluyorlar.
 • Nuran Devres Nuran Devres 1 ay önce
  Dilipak mümkün olduğunca tarafsız, adilane bir yazı yazmış. İçinde siyaset yok. Adalet var. Ama bazı yorumcular boğazlarına kadar siyaset batağına battıklarından adalet peșinde falan değiller. Gerçeğin peșinde de değiller. Tek dertleri partizanlık. Yani kendi yöneticileri en kötü șeyi yapsa bile onu örtmeye, saklamaya, hatta savunmaya çalıșıyorlar. Bunun adına cahil inadı denir. Öte yandan Mesut Eke gibi makul, adaletli yorumcular da particilik yapmayın, memleketçi olun diyorlar. Eminim ki kendi partileri dese ki "arkadașlar, bizim bu seçimi kazanmamız imkansız. Ancak hile yaparsak kazanabiliriz. Ne diyorsunuz?" diye sorsa derler ki, evet hile yapalım, ne gerekiyorsa yapalım, yeter ki biz kazanalım" siyasetin olduğu yerde din olmuyor. Gerček dindar siyasilerin peșine düșüp gitmez. Hak gözetir. Adalet gözetir. Siyaset gözleri kör eden bir kronik hastalıktır. Memleket batsın. Borç içinde yüzelim. İșsizler, evlerine ekmek götüremeyenler kendini yaksın, yeter ki bizim partimiz kazansın.
 • samimsamim1 ay önce
  ne dediğinizi anladıysam arap olayım az çok okudunuz niye hüküm vermeyip arka kapıdan dolaşıyorsunuz bir şey diyorsanız ap açık söyleyin bizde bundan bir sonuç çıkaralım kendi fikirlerimizle karşılaştıralım yazılarınızı ilgyle takip eden bir kişi olarak ne dediğinizi anlayamadım
 • HAYIRLI OLSUNHAYIRLI OLSUN1 ay önce
  SAYIN DILIPAK LÜTFEN LUTFEN BUNU BIR TEYIT EDERMISINIZ DANIDMANLARS DANISMAN ATANMAYA BASLANMIS“Cumhurbaşkanı Başdanışmanı, Güvenlik ve Dış Politikalar Kurulu Üyesi Prof. Dr. Seyit Sertçelik'in danışmanı olarak görev yapacak olan, Büyükşehir Belediyesi personelimiz Cengiz Erdem kardeşime yeni görevinde başarılar temenni ediyorum.”
 • servetservet1 ay önce
  ((aslan aslan3 sa önceAnlaşılan bu karardan rahatsız olmuşsun eğer hom o seksüelci lezbiyenci bu rum itinin yaptıklarını içine sindiriyorsan senin işinde Allah a kalmış üstadım))Böyle bir it.! böyle itçe yorum yazıyor,ve Allahtan bahsediyor..bunu da bu köşede yayınlıyorsunuz.! düştügünüz durum bu...sayfayı çıktı alıp yazana,yayınlıyana şuç duyurusu yapacagım ve takipcisi olacagım.!!
 • HiraHira1 ay önce
  Ekonomi zor durumdayken yeniden seçimiyi olmadı. Bu yıl sadece seçim konuşuldu ve ülkenin önemli sorunları atlandı. Erdoğan ilçeler bizde sorun yok demişti, Yıldırım'da çok üzülmüş gözükmüyordu. Seçimi yenileten atı alan Üsküdarı geçti artık akp bitti diyenler ile Ak partinin özellikle belediyede çalışan orta kadrosu. Bir ülkede muhalefet olması iyidir. Ankaralıların su faturası rahatlarken kötü mü oldu. Vergisi ağır bir ülkede yaşıyoruz garibanın işi gerçekten zor. Tüp pahalı, elektrik pahalı, su pahalı. Geçmediği hatta görmediği köprü bile vatandaşa yüklensin.... Emekli ikramiyesine ön ayak olan da muhalefetti. Eğer bir gün muhalefet ülkede tek güç olursa o zaman da onlar geçmişte oldu haksızlık yapar. Türk halkı artık iktidar olsun muhalefet olsun kim yanlış yaparsa tavrını koymalı ve tek tarafa sınırsız güç vermemeli. Zaten partilere yakından bakan biri hepsinin özünün bir olduğunu bilir. Etiketleri farklı sadece. Bizden çok batıya bağlılar bu sebeple ülkemizin geleceği adına yanlış adımlar atıldığında tepki koyabilmeliyiz.
 • ercanercan1 ay önce
  Canan hanım partililerle il ve ilçe seçim kurullarıyla resmi özel kurumlarla sandık başında görev planlamaları yaparken ak pari il ilçe yònetimleri ne yapıyordu. Onlar ilerde kendilerinin eşlerinin çocuklarının sahillerde işyerlerinde okullarda mahalle baskısına ugramasındanmı korkuyorlardı
 • MülayimMülayim1 ay önce
  Madem '' ilk düğme yanlış iliklenince gerisi yanlış geliyor '' buyurun ilk düğmeyi İslam Hukukuna göre ilikleyelim.Bunca safsataya da gerek kalmazdı Mübarek Ramazan ayında.Üstad ! Kuran,Sünnet,İcma ,Kıyas gibi asli delillerden kaynaklanmayan kanun,kararname,kararlar müslümani ne kadar ilgilendiriyor??? İki dinli ve iki hukuklu olmaktan ne zaman kurtulacağız???
 • AHMET AHMET 1 ay önce
  Misafir vatandaşa çok teşekkür ediyorum benim bir şey yazmama gerek kalmamış.Resmen gizli bir el ecnebilerle birlikte uzun soluklu müthiş bir organizasyon yapmış kabak gibi meydandagörünüyor güneşi balçıkla sıvamaya çalışanlara maval okuyarak yardımcı oluyorsunuz.Siz hakikati söylediğinizi sanıyorsunuz ancak hakikat değil velev ki hakikat bile olsa üzerimize borçtur doğruyu söylemek ancak her doğruyu söylemek doğru değildir ta ki ecnebilere ve içerideki işbirlikçilerine yardım etmiş olursunuz da siz hakikati söylediğinizi sanırsınız.
 • haşmet haşmet 1 ay önce
  Sayın Abdruhman Dilipak, siz gerekçeli kararda oy hırsızlığı yok diyorsunuz. gazeteniz Akit isebugün 108 sandıkta 30281 oy buhar oldu manşetiyle çıkıyor okuyucularının karşısına. unutmayın ki sizde imtihan oluyorsunuz. .
 • Cemal Cemal 1 ay önce
  Bu yazı sadece chp yi sevindirir başka işe yaramaz 28 şubat dönemin bizlere hayat hakkı tanımayanlar bu gün tekrar ellerini avuçduruyolar ellerine fırsat geçse daha beterini yapacaklar müslüman akıllı olur vesselam
 • filizfiliz1 ay önce
  dini yayınlar fuarında imza günü düzenleyebildiysen kendine bir sor bu kimin sayesinde oldu dini yayın fuarını iptal eden imamoğlu sayesindemi yoksa vatan evladı bir vali sayesindemi bir kendine sor. kitap fuarında kitaplarını imzalayıp etrafa gülücükler dağıtırken yaşadığın duyguları sana yaşatanlara ayet ve hadis üzerinden vururken acaba hiç vicdanınız sızladımı
 • ŞEVKİ İNCEŞEVKİ İNCE1 ay önce
  size epeydir bihaller oluyorbazı ilahiyatçılar gibi( hep islam dinini müslümanları sorguluyor.) sizde hep butarafı eleştirip diğer tarafı es geçmeye başladınız vicdanlar tatmin olmayacakmış. kararın uzun olması eleştirisine katılıyorum.Ama şu anda sizin yazınızın yazıldığı akit sitesinde oyların çalındığını açıklayan haber yayınlandı.onlar nasıl analiz etmişler.yoksa onlarınki yalanmı siz biraz objektifliğinizi kaybediyorsunuz gibime geliyor.toplumda değer kaybettiğinizi hatırlatırım
 • Zekeriya Gökçe Zekeriya Gökçe 1 ay önce
  “Kuşkusuz Allah katında din İslâm’dır. Kitap verilenler, ancak kendilerine ilim geldikten sonradır ki, aralarındaki hak tanımazlık yüzünden ayrılığa düştüler. Allah’ın âyetlerini inkâr edenler bilmelidirler ki Allah’ın hesabı çok çabuktur.” Din değiştirenlere gelince onlar zaten fetö ve onun efendilerine inanmış hizmetine yelmiş kişilerdi. Hakaret edenler yapılan hırsızlığı hakaretle kavga İle örtebiliyorlarsa buyursun yapsınlar. Sevgi ve iman “mü’ mimleri ancak kardeştir.” Kavgalarıma hasetleşme bize yakışmaz. Biz bize yakışanı yapacağız. Bu gün bu hırsızlık oldu öncesinde yapılmadı mı? Yapıldı yaptılar ancak bu gün ortaya çıktı. Aynı fetö bütün sınavlarda soruları çalıyordu da 2010 yılında ortaya çıkması gibi.
 • NUSRETNUSRET1 ay önce
  Sonuna kadar haklısın sayın Dilipak. Siyasi görüşlerimiz taban tabana zıt ama doğruları yazıyorsun ve kendi cenahını uyarıyorsun. Senin cenah azıcık akıllı olsa uyarılarını dikkate alır. Bütün herşeyi unutalım. Bu atamaları kim yaptı? YSK. Seçmenin suçu var mı? Yok. Peki bir önceki seçimde mühürsüz oylar için ne demişti YSK? seçmen iradesi önemlidir bizim yaptığımız hatayı seçmene yükleyemeyiz. Ama bu defa yükledi. tutarsızlık diz boyu. Şimdi 31.Mart seçimindeki bütün sandık kurullarını resen kontrol etmesi gerekmez mi YSK'nın? Eğer bunlarda da memur olmayan görevliler varsa -ki mutlaka vardır- seçimleri iptal etmesi gerekmez mi? Şimdi 23.Haziran seçimlerinden sonra yine aynı itirazlar yapılamaz mı? eğer memur üye bulunmazsa ne yapacak kurullar? Kimse görev almak istemez. YSK kararları kesin olduğu için YSK kendini sorumsuz zannediyor. Hiç olmazsa tarih önünde sorumludur ve seçim işini içinden çıkılmaz hale getirmiştir. Halkın istediği olacak diye diye iktidara gelenler halkın iradesini yok saydı. Olan budur. ama kendi bindiği dalı kesmiş oldu. Bundan sonra AK Parti seçimi kazansa bile hep bir şüphe olacak.
 • Haydar Haydar 1 ay önce
  Yazınızın sonu çok güzel bağlamışsınız. Hakkıyla Allah a uyanlara Allah ınyardımı bu dünyada yetişmesede ahırette ki karşılığı ebedi cennet .
 • bay abdurrahmanbay abdurrahman1 ay önce
  doğru mu bu haber?:HİÇ KİMSENİN YAŞAMADIĞI YASSIADA'DA AĞAÇLARI KESİP 1200 KİŞİLİK CAMİ YAPMIŞLAR! hiç kimse yaşamıyor ve 1200 kişilik cami...bu parnerden bulunuyor?Kimin parası?
 • Ercan GüvenErcan Güven1 ay önce
  Aslında bütün oylar tekrar sayılmalıydı ancak her nedense o yola gidilmedi.
 • Ali ile AyşeAli ile Ayşe1 ay önce
  Hayırlı Cumalar Sayın Dilipak ben siz ne yazsanız hergün okuyorum.Elli yıllık yazar ve gazeteciyide eleştirmek hiçbirimizin haddine degil sizin sürekli kitaplarınızda ve yazılarınızda;Zalim babanızda olsa mazlumun yanında olunuz vurgusu beni sizin okuyucunuz yaptı çünkü vicdanlı oldugunuzu düşünüyorum sizinle aynı görüşden olmadıgım halde.Din ve Devlet işi beraber olmamalı Dine siyaset katılmamalı din üzerinden insanlar sömürülmemeli İstanbul belediyesinde tirilyonlarca hırssızlık yolsuzluk yapılmış Türkiye genelinde kaç trilyon bilinmiyor bildigim tek şey herkesin sizlerde dahil gazeteniz başta olmak üzere buna çanak tutup bütün günahlara Padişahım çok yaşa mantıgıyla ortak olmanız.Tek kişilik yönetim olmaz olursa Adalet hak hukuk olmaz Cumhurbaşkanı tarafsız olmak zorunda yoksa parlementer sistem yürümez bütün kurumlar şeffaf olmalı denetlenmeli bütün güçlü ülkelerde böyledir denetim oldugu için güçlüdürler kimse devletin kasasını kendi malıymış gibi kullanamaz.Üretimin olmadıgı ülkeler var olamaz fabrikalar olmalıdır kendimiz herşeyi üretip iş gücü yaratmalıyız.Bugüne kadar yapılan vurgunlar harcamalar israflar devletin kasasını boşaltmiı dış borçlar ödenemez kadar artmışdır .Millete sürekli yeni içi boş müjdeler açıklanıyor çocuklarımız torunlarımızın torunları dahi borçlu doguyor ama kendileriyedi sülalesi zengin oluyor Allah yardımcımız olsun
 • FıratFırat1 ay önce
  Sayın Dilipak yazınız gerçekten çok harika bir yazı olmuş vicdanların sesi olmuş adeta sırf bizden birileri diye haksızlık yapanların avukatlığını yapamayız tabiki. Haklı olan komünist dahi olsa ateist dahi olsa onun yanında olmalıyız Müslümanlar olarak ve haksız olan beş vakit namazında her daim orucunda babamın oğlu bile olsa karşısında olmalıyız
 • ORHAN İNANORHAN İNAN1 ay önce
  BEN KABUL KARARININ GEREKÇESİNDEN ÇOK RED KARARININ GEREKÇESİNİ MERAK ETTİM.ŞİMDİ KANUNA AYKIRI OLARAK 754 SANDIK BAŞKAN VE GÖREVLİSİNİ YASAL HALE NASIL SOKTULAR MERAK EDİYORUM.KANUN GEREĞİNİ UYGULAMA ZORUNLULUĞU OLAN BİR HAKİM,AÇIKÇA KANUN İHLALİNİ NASIL GÖRMEZDEN GELDİĞİNİ NASIL İZAH EDECEK MERAK EDİYORUM."BEN KANUN MANUN DİNLEMEM NEYSE O " HER ŞEY UYGUN MU DEMENİN EZİKLİĞİNİ KARARA NASIL YANSITMIŞLAR? CİDDEN MERAK EDİYORUM.NE DERLERSE DESİNLER ,ÇAMURA BATMIŞ ARAÇ GİBİ BADANAJ YAPMAKTAN ÖTE GİTMEYEN ARAÇ GİBİ ,ZORLANDIKLARI KESİN.BU ÜLKEYE YAZIK EDİYORLAR.BİR ŞEY YA KANUNA UYGUNDUR KABUL GÖRÜR,YA DA UYGUN DEĞİL REDDEDİLİR.İDEOLOJİK YAKLAŞIMLAR YÜZÜNDEN BU GÜNE KADARYARGI YIPRANDI VE HEP DEVLET YIPRATILDI.BİRAZ DAHA HUKUKA BAĞLI VE KORKMADAN KARAR VEREBİLECEK HAKİMLERE İHTİYACIMIZ VAR.HIRSIZ HER TÜRLÜ GAYR I YASAL YOLLARLA ÇALIP ÇIRPACAK,BİRİLERİ DE BUNU ÖNEMSİZLEŞTİRMEYE ÇALIŞACAK.NE GÜNLERE KALDIK YA RABBİ..
 • HaydarHaydar1 ay önce
  Dolandırıcılık haksız kazañc meslek olmuş . Madur hırsız dan daha çok karakolda beklerse Adalet sadece bir bayan adı olarak anılır .
 • Misafir VatandaşMisafir Vatandaş1 ay önce
  Maalesef içeride bizden görünüpte nereye çalıştığı belli olmayan ama beni iyice şüpheye düşüren tipler var.Be Allahın kulu yazar, sen doğrudan yanamısın yoksa içimizdeki truva atımısın.Seçim işlerini ysk ve onun il ilçe görevlileri yapıyor.İstanbul il ilçe seçim kurullarını kendileri oluşturuyor,bu nasıl organizasyonki bir sürü abidik gubidik kişileri kurullara atıyor.Adres belli istanbul il ilçe seçim kurullarını kim oluşturduysa ortaya çıkacak ama demekki daha binlerce fetöcü devlet kurumlarında duruyor. Sayın yazar bir nalına bir mıhına vuruyor,binlerce oy iç edilmiş iç beyefendi uyanda balığa gidelim.bırak bize ayet hadis yazarak çok bilmiş ayakları yapmayı,bizde senin kadar ayet hadis okuyoruz ama kimseye alet olmuyoruzHırsızlık var hırsızlık görmüyor musun. Adamlar seçim çalışması bile yapmadan deveyi hamuduyla götürmeye kalkmışlar.Siz bundan sonra ARENA proğramlarına katılın,o kadar salak değiliz sizde bir karın ağrısı var.
 • orhanorhan1 ay önce
  Normalde sn.yazarın günlük makalelerini haber yapmayan foxtv halktv krttv tele1tv artıtv tv100 türkiyemtv odatv t24 kanalb ikdar ve kendi karşı oldukları politikaları destekleyecek mahiyette gördükleri tenkitlerin üzerine balıklama atlayıp programlarına yayınlarına konu yapıyorlar
 • alinamlıalinamlı1 ay önce
  Bence Cehenneme epey müşteri çıkmış görünüyor,Şeytan sevinmiştir !!!
 • Salih Necmi GündemSalih Necmi Gündem1 ay önce
  Bana göre sizin yazınızın çok önemli bir kaç kelime."suç varsa , kusur varsa bunun bir cezası olması gerekir".AKP bunu yapamadığıiçin bugünlere geldik.PAMUKOVA ve ÇORLU tren kazaları , SOMA maden faciası .Ben bunları unutmadım ve unutamıyorum.Bunlarla ilgili siyasi sorumlular yok muydu?Vardı ama hep geçiştirildiğini düşünüyorum.
 • Hani nerede?Hani nerede?1 ay önce
  Sayın cumhurbaşkanı oyların çalındığında dair usülsüzlüğe dair kamera görüntüleri var demişti hani nerede?Binali Yıldırım da benim haberim yok diyor.. Algı yöneten pembe haberlerle morfinlenmeye devam.... ( uyanık ol Müslüman)
 • ertanertan1 ay önce
  Galiba bosnada katliam var ama katliam yapan yok diyen ahim gibi bir karar diyorsunuz ysk nın geçiken bu kararına
 • HiraHira1 ay önce
  .. Turkiyeyi siz yönetin olsun bitsin. Yaptığınız eleştiriyi aşıyor...
 • admınadmın1 ay önce
  ALLAH razı olsun dogruları yazan sızın gıbı ınsanlarda var. ALLAH deyıp cıkarlarları ıcın ulkeyı tehlıkeye sokanlarında okumasını ve bır feyz almasımı isterdım.Ama karsımızda gozlerı kör kalplerı kendınden olmayanlara karsı nefret dolu ınsanlar varken zor
 • FerhatFerhat1 ay önce
  Bazı arkadaşlar malesef herhalde çok liberal leşmiş olduklarından kaynaklanıyor olsagerek, Abdurrahman hocamızın demek istediklerini idrak etmemişler. Abdurrahman hocamız sadece ALLAH´a kulluk edin, ve ALLAH´dan hariç hiç bir düzen/parti/ideoloji/nizam/lider ´e kulluk etmeyin. Zira ALLAH cc. onun yeryüzünde ve gökyüzünde belirlediği nizamı inkar edenlere gazabını ulaştırır ve onları diz üstlerini çökmelrini sağlar ve helak eyler demek istiyor. Fakat bazı arkadaşlar islama çok fransız kalmışlar. Hele hele fransada yaşayıp Medinede ölmek isteyen kardeşimiz çok fransız kalmış malesef islama.İslami kendi çıkar ve heveslerine göre yorumlayan parti ve zaatların peşine takılarak ALLAH cc. gazabını üstümüze çekmekteyiz malesef.Arkadaşlar mümin olabilmek için önce İMAN´ın şartını iyi bilmek gerek. İslami sadece AMELİ yönlerinden öğrenip uygulamak yeterli degil,aynı zamanda AKİDEVİ yönlerini de idrak edelim. Aksi takdirde Allahın nizamını ve hükmlerini inkar eden parti ve liderlerin peşine takılanların ne oruçlari nede namazları nede haçları kabul sayılır, zira bunlar bu bozguncu ve inkarcuıları destekleyip kendi elleri ile başımıza atamış sayılırlar. Kısacası bu da helak deici bir sirk syılır dinimizce.
 • FazılFazıl1 ay önce
  Başka bir gazeteden bahsetmek ne kadar doğru bilmiyorum. Bazen ''dindaşlarımın'' gazetesine göz attığımda yorum yazıyorum. İma ile de olsa,SP, gazeteleri ve yazarlarınaen ufak bir sitem bile kesinlikle yayımlanmıyor.Ayrıca Millet İttifakı içinde olan parti ve kişilere de yapılacak en küçük eleştiri dahi yasak! Yorumların yayımlanması için, ya Sayın Erdoğan'ı, Ak Partiyi, eleştireceksin yada Millet ittifakı içindeki parti veya kişileri öveceksin.Öyle zannediyorum bir kriterde yazar yorumlarının % 99'nun içinde Ak Parti eleştirisi olması gerekiyor. Yeni Akit Gazetesi yayın politikasını övsem mi,biraz eleştirsem mi kararsızım. Kendi Gazetelerini sert bir şekilde eleştiren okuyucu yorumlarını yayınladığı gibi, İktidarı en sert Milli Gazetenin yazılarını beğenerek sık sık alıntı yaptığı,yayın politikalarının tam zıddı makale yazanSayın Dilipak ..
 • selmanselman1 ay önce
  Arkadaşlar sayın yazar aslında şunu demek istiyor: YSK kararı saçma sapan ve yanlış, haksız bir karardır. Bu seçimin yenilenmesinin bir gerekçesi yoktur. Oy çaldılar diyenler, yalancıdır. Bu yönde bir kanıt yoktur...
 • Ramazan Ramazan 1 ay önce
  Vicdanı hür, irfanı hür mükemmel bir yazı olmuş. Allah razı olsun...
 • ŞAMİL yücelŞAMİL yücel1 ay önce
  ALLAH ISLAH ETSİN. ŞAMİL YÜCEL DİYOR Kİ: İŞTE: DİNCİLERİN UTANÇ VE REZİLBELGESİ.Ey dininden bihaber Türk millet, aşağıdaki ayet için Allah’ın katındandır diyenlerin: Tutuğu oruç, adadığı kurban, kıldığı namaz, gittiği hac ve ettiği tüm dualar Allah katında kabul görür mü? Yüce Allah’a bundan daha korkunç:İftira ve saygısızlık olur mu? Kime ve neye secde ettiğinizin farkında mısınız? Bu işin ehli olan din âlimlerine soruyorum. Aynı çatı altında oturduğunuz evlatlığınız eşini boşadığında onun eşiyle evlenir misiniz? Aklı yerinde ve Allah’a saygısı olan dindarlar kardeşlerim, bu durumu analiz ve hayal edin. Aynı çatı altında oturuyorsunuz. Dün gelini olan gün geliyor eşi oluyor. Hayal edin dün eşi olan gün geliyor annesi konumuna geliyor. Bunu da Yüce Allah organize ediyor. Allah akıl versin. Ayıptır, yazıktır ve günahtır. Atatürk’ün laiklik ilkesini neden koyduğunu hala idrak edemeyenler önce Allah’ından, aklından, insanlığından, Atatürk’ten ve bu mesajı yazan Şamil Yücel’den utansın. Sonra önce Allah’tan af dileyip sonra hacca değil Anıtkabir’e gidip Atatürk’e minnet şükran duygularını sunsun.Allah’ına saygılı erdemli ve onurlu her insan bunu yapar. Yapmıyorsa Allak onları ısla etsin. Gelecek nesiller bu ayetleri okuyunca dedelerini şükranla değil nefretle anacaklardır. Bu ayet için Allah’ın katındandır diyenlere Allah sizleri ıslah etsin denmez de peki ne denir. Türkiye’nin bekası ve torunlarımızın geleceği için bir yıkımdır.Bu hurafe yüzünden Türkiye adım, adım din ve laiklik çatışmasına sürükleniyor. Dininden bihaber ama Allah’ına saygılı dindar kardeşim bu günah ve bu gaflet uykusunda Allah aşkına artık uyan. ALLAH’IN KATINDANDIR DENİLEN KUTSAL AYETE BAKIN.“Allah'ın nimet verdiği ve senin de nimetlendirdiğin kimseye: "Eşini bırakma, Allah'tan sakın" diyor, Allah'ın açığa vuracağı şeyi içinde saklıyordun. İnsanlardan çekiniyordun; oysa Allah'tan çekinmen daha uygundu. Sonunda Zeyd eşiyle ilgisini kestiğinde onu seninle evlendirdik, ki evlatlıkları eşleriyle ilgilerini kestiklerinde onlarla evlenmek konusunda müminlere bir sorumluluk olmadığı bilinsin. Allah'ın buyruğu yerine gelecektir.( Ahzab 3BU MESAJIMI PAYLAŞMAYAN ARKADAŞIM, KÖŞESİNE KOYMAYAN AYDIN DEĞİLDİR. ŞAMİL YÜCEL
 • Osman Osman 1 ay önce
  Hukuk herkese kazım, bir toplum ve ülke için beka dedikleri şey hukukun muktedirlerin hukuku haline getirilmesidirki işte o zaman bekamızı gerçek anlamda tehlikeye atmış oluruz.
 • Ali A.Ali A.1 ay önce
  Ulubatlı’nın Torunlarıyız Yapma Dili Pak kardeşim yorum yapıyorsun ama boşuna. CHP iktidara gelse Taksim'de cami yapılır mıymış? gel bir gün bizim mahallenin camisine gidelim sabah namazının cemaatini sayalım? insanları camiye götürecek aklı başında ehli sünnet hocaların önü kesilirken yanlış görüşlü olanlara TV'lerde izin verildi. Arkadaşlarımdan bir çoğu din değiştirdi. İnsanlar netlik istiyor. Medya önünde yapılan tartışmalar neticesinde çoğu dinini değiştiriyor. Gelelim istanbul seçimlerine nasıl oluyor da bu adamlar 2002 de AKP nin zayıf olduğu dönemde çalamadılar da şimdi çaldılar, buna nasıl inanıyorsunuz. Ekonomi çok mu güzel? İdeoloji karın doyurmuyor.
 • Ahmet T.Ahmet T.1 ay önce
  Müslüman (kim yapar sayapsın) doğruya doğru, yanlışa yanlış der. Kendini müslüman gibi görüp, riyakarlık yapmak; müslümanın -asla- yapmayacağı bir harekattır. Burda yorum yazan bazıları bu hatayı yapıyor gibi.:::Yazar doğruyu yazıyor, beyinsizce partizanlık yapmıyor.:::
 • ADALETADALET1 ay önce
  Adil bir karar sadece İstanbul Belediye seçimleri içinmi gerekli(!) İnsanların başka adalete ihtiyaçları yokmu, mesela bir derdi bir sorunu nedeniyle Mahkemeye veya Adalete müracat etmiş bir insanın talebine 2 yıl geçmesine rağmen hiç bir çizik çekilmemiş, sayfası okunmamış yüzbinlerce dosya var, okunmuş olanlarda okuduklarını anlamamış mağdur olan vatandaş gelmiş gitmiş gelmiş gitmiş , ya bu gerçeklerden Devletin kurumlarının , ilgili birimlerin , müfettişlerin gerçekten haberleri yokmudur, neden denetlenmiyor, gerçi denetleyecekkişilerin nitelikleri çoook aşağıda denetlemeyi bilmiyorlar,Pekiİstanbul Belediye seçimleri, Murdar olmuş , bunu murdar eden buna sebep olanlar kimler birkaç sandık başkanımı, bunları atayanlar , hakimlersorumlu kamu görevlileri hakkında neden derhal işlem yapılmaz, ülkeyi kaosa neden sürüklendiğinin hesabı sorulmaz veya şöyle düşüneyim, İstanbul Adliyesine tayini yapılan kıdemli hakimlerin seçim kurulu başkanlığını yapacaklarını HSK bilmiyormuydu neden nitelikli işin ehli olan insanları görevlendirmezler,bu niteliksiz hakimler bir seçimi bile yürütemeyen hakimleri kim atadı oralara, nitelikli insan kalmadımı sanmıyorum öyle insanlar varki bu görevlere layık ama atanamıyorlar, engelleniyorlar . sesleri kısıldı korkuyorlar.Kısaca bakın işi bilen çalışkan insanlar emin olun yerlerde sürünüyorlar.Ağzı laf yapan tanıdığı olan insanlar makamlara geliyor Devlet Çöküyor beyler Devlet Millet gidiyor Sen İstanbul belediyesinin gittiğini düşün, kimileri hain ilan ediliyor, kimileri terörüst, Bakın size bir şey söyleyim 15 Temmuz olan hızıyla devam ediyor , saldırı bu kez farklı metodlarla çok ince işçilikle yapılıyor, hükümette bunu seyrediyor taki kendine dokununca önlem alıyor bir kezde Allah için kendine dokunmadan alsın şu önlemlerini.Yeter artık , herkes fetöcü oldu, herkes hain oldu ,en rahat Ce hapeliler,saldırdıkça saldırıyorlar.Sonrada bu insanlar neden bizden kaçıyorlar diye sebep araştırıyorlar.Buhükümet İstanbul ilini Ce Ha Pe ye kazandıracak kadar tabanını küstürdüğünün farkında değilmi, sayın dilipak hocam , yazılarınızda samimiyet görüyorum ve hissediyorum.Bizim adayımızı İmamoğlu ile kıyaslamak abestir.İmamoğlu ile değilsayın Binali Yıldırım'ı hakikatle kıyaslamamız gerekir.Ben sadece Binali Yıldırım'ın tavrını hakikatle , hakla kıyas ederim lütfen onlar şöyle bizimki böyle yapmasınlar, İllaki İstanbul'u kazanmak bizim hayrımızada olmayabilir.Bizim hayır gibi bildiğimiz şer olabilir.Şer gibi bilgidiğimizde hayır olabilir sanıyorlar Ak parti iktidardan giderse İslam yok olur.Hiç sanmıyorum dilerse yaradan Amerikalıyı İngilizi islama hizmet ettirir.Eğer Allah bir hüküm vermişse onu kim değiştirebilir.Bize sadece mücadele etmek ve görevmizi yapmak düşer.Gerisi yaradanın hükmüdür.Biz sadece vazifemizi yapalım gerisine karışmayalım.sizi eleştirenler geçmişlerine bir baksınlar birde sizin geçmişinize , sizde, yazılarınızda hiç bir tutarsızlık göremiyorum. sizi tanıyanlar bilir.Zor günlerdeyiz. Bizim gayemiz sadece İstanbul belediyesini kazanmak değildir bu kadar küçük bir gayemiz olamaz.Vesselam....
 • VefaVefa1 ay önce
  Turkiye ekonomik ve siyasi acidan son 100 yilin en zor 2.ci donemine giriyor...... Buyuk bir dis tehditle ve agir bir ekonomik durgunlukla karsi karsiyayiz...issizlik ve fakirlik hizla artiyor....,Buna ragmen hukumet kamudatasarrufa yonelik ciddi bir adim atmis degil.....Kamu kaynaklari cok hor kullanilmaktadir....israf ve satafat devam ediyor.....Sn Erdogan devlet ve ulke sorunlarinagereken mesaiyi ayirmiyor.......Acilis torenleri,mitingler, davetiyeler, seminerlere, gunluk konusmalara gereginden cok fazla mesai ayiriyor......,Ulkenin bir cok sorununa kendisi vakif degil...Bakan, danisman ve burokratlar uzerinden durum degerlendirmesi yapiyor.....Kendisine sunulan bazibilgiler ve tablolar yaniltici, cilali ve gerceklerden uzaktir........mesela Tarim ve hayvancilikla ilgili kendisine sunulan bilgiler dogru degildir........Sn Erdogan bu hatayi yapmaya devam ederse hem kendisi hem ulke dahada buyuk zararlara ugrayacaktir.........
 • yusuf demirtaşyusuf demirtaş1 ay önce
  Yapanın yanına kar mı kalsın, yapılan hukuksuzluklar kanunsuzluklar delilleriyle ortaya konduktan sonra YSK oy çokluğuyla kabul ettikten sonra hala neyi niye tartışıyoruz anlamış değilim. bu kadar az oy farkı olduğunda tabi ki kazanamayan taraf itiraz edecek ve bu konudaki her türlü delili ortaya koyacak. muhalefet bu işi niye bu kadar büyütüyor anlamış değilim. kendileri de 2014 de seçimlere itiraz etmişti. ve seçim yenilenmişti.
 • GamsızGamsız1 ay önce
  Bugünkü yazıyı okuyunca bir oh be dedim işte bu Türkçe ve gayet anlaşılır yani her kesim sn yazar öyle bir yazıyor ki bazen gökten indi gökten çıktı emreder ayetler sonuçta Türkiye de herkez sn yazar gibi kuran ve Arapça bilmiyor ve zorlanıyorduk okumakta ve sn yazar da okunması gereken olduğuna inanıyorum yazılar ikna edici hayırlı cumalar
 • hayrihayri1 ay önce
  ALLAHYUCE KITAP KURANI KERIMDE,ADALETI EMREDER. NITEKIM ALLAHIN ADLARINDAN BIRI DE ADALETTIR.ADALETIN YOK OLDUGU TOPLUMLARIN,KAVIMLERIN AD,LUT,SAD,NUH.. VE DIGERLERI ILE, SON OLARAK COGRAFYAMIZDA YOK OLANOSMANLI,NIHAYET YAKIN TARIHIMIZDE IRAK,LIBYA VE SURIYE DEVLETLERININ, ULKELERINDEKI, YONETICILERINADALETSIZLIKLERI SONUCU,YANI ULKELERINDEADALETIN YIKILMASIYLA YOK OLMUSLARDIR..UZUN ZAMANDANBERI ORNEKLER VEREREK ,NUH'U HUD'U,SUAYIBI,IBRAHIMI,LUTU VE MUSAYI,ADALETI YIKMALARI VE PISLIKLERI NEDENIYLE DINLEMEYEN TOPLUMLARINN AKIBETLERINI ANLATIP DURUYOR VE KENDIMIZE GELMEMIZI TAVSIYELERDE BULUNUP,GEC OLMADAN,AKLIMIZI BASIMIZAALMAMIZI TAVSIYEDE BULUNUYORSUNUZ.YORUMLARA BAKTIGIMDA,KONUNUN EHEMNIYETINI KAVRAYAMAYAN BIR GURUHA HITAP ETMEKTE OLDUGUNUZ ANLASILIYOR.SIZ GOREVINIZI YAPIYORSUNUZ. ANCAK,HALKI FIRAVUNA,SADDAMA,KADDAFIYEBIATLARI VE AKILLARINI VE BEDENLERINI SATMALARI SONUCU BU ULKELER TARIH SAHNESINDEN SILINMISLERDIR.(COGU OKURLARINIZ IRAK,LIBYA TARIHTEN SILINMEDI KI DIYECEKLER.) ALLAH,TOPLUMLARIN BIR KISMINI AKILSIZLIKLARINDAN DOLAYI, NUH ALEYHISSELAMDA OLDUGU GIBI,TOPLUMLARININ CANINI YAVAS YAVAS,ACI CEKTIRE CEKTIREYOK ETMEKTEDIR.NUH KAVMININ YOK EDILIS HIKAYESI,ALLAH NUHUN TOPLUMUNU HEMEN SUDA BOGULARAK KISA SUREDE CANLARINI ALMADI.ALLAH ONLARA ACILARIN EN BUYUGUNU YASATARAK (ONCE MALLARINI SUYA GOMEREK,DAHA SONRA EN SEVDIKLERI VARLIKLARINI,TASLI ANA VE BABASINI, COCUGUNU. ESINI. SEVDIGINI, GOZLERI ONUNDE CIRPINARAK CAN VERISLERINI SEYRETTIREREK,DAHA SONRA DA SIGINABILECEKLERI EN YUKSEK YERLERE CAN HAVLIYLE TIRMANIRLARKEN,YUKARIDAN YAGMURDAN,SELLERDEN DOLAYI OLUSAN CAMUR VE TAS MOLOZLARIN ACTIGI YARALAR,ASAGIDAN ISE YUKSELMEKTE VE BOGMAYA CALISAN SUDAN KACMA TELASI,BUNA RAGMEN DAGIN TEPESINE VARMA UMUDUYLA CEKTIKLERI IZDIRAPLARI DUSUNULDUGUNDE, BUGUN IRAK,LIBYA VE SURIYE HALKININ CEKTIGI ACILAR,TOPLUMUN NASIL YAVAS YAVAS YOK EDILISINI ALLAH BIZE CANLI OLARAK GOSTERMEKTEDIR.KENDIMIZE GELELIM.ALLAH BU TOPLUMUN YARDIMCISI OLSUN.SENIN DE
 • engineerengineer1 ay önce
  gerekçeli karar , kurdun koyunu yemek için ileri sürdüğü suyu bulandırdın kararıyla aynı,kurt derenin yukarısından su içiyor, koyun aşağıdan, buna rağmen kurt ,koyunun suyu bulandırdığını bahane edip onu yiyecek.
 • Ali ÖztürkAli Öztürk1 ay önce
  Bu karar ayrışmayı körüklemekten başka hiç bir işe yaramaz. Ülkemi iç savaşın eşiğe bir adım daha yaklaştırır. Meseleyi hak kavramından ziyade taraftar gibi yorumlayanlara gün doğdu; hangi taraftan olursa olsun. Allah bu ülkede siyasileri ve onlara körü körüne haktan hukuktan ayrılıp taraftarlık yapanları ıslah etsin.Bir olursak güçlü oluruz.
 • HASAN HÜSEYİN UYSALHASAN HÜSEYİN UYSAL1 ay önce
  Sayın Dilipak'ın yazılarını okurum, beğenirim.Çıkışlarına katılırım. Ancak bu yazıdaHukuk, polemik konusu yapılmamalı. Adaletin terazisi hassastır.Konusu yazıya hakim gibi görünürken, yazının baş tarafı sanki muhalif tarafın düşündükleri doğru gibi algı oluştu.Oy hırsızlığı yok deniliyor. 29 bin oy farkı , 13 bine nasıl düştü. Usulsüz yer değiştirmenin adı ne oluyor, bunu da açıklık getirilmemiş.Ben hala merak ediyorum.Bu soruya da cevap alamadım.
 • Yusuf Yusuf 1 ay önce
  sayın dilipak muhalefetin sözcüsü oldun ihtiyaçları vardı
 • aydınarzuaydınarzu1 ay önce
  hala asıl yedek üye muhabbeti yapıyorsunuz. yahu siz bile bunu diyorsanız cahil insanlar ne yapsın?lütfen bu seçim kararları ve yenilenmesi konusunda teknik bilginizi artırın. kendi mantığınıza göre konuşuyorsunuz.size neler oluyor? her işin bir doğası vardır. hukuk dili,devlet dili böyledir. gidin en ufak bir ilçenin kaymakamlık yazı işlerinin yazısına bakın anlatılmak istenen uzun uzun dolandırılarak anlatılır. yazılması gereken, tekrar edilmesi gereken bazı yerler vardır. YSK halk rahat anlayabilsin diye değil, görevi nasıl icabediyorsa, yazışma geleneği,rapor sunma,vs bu zamana kadar nasıl süregelmişse o şekilde yazmıştır. İsteyen neticeyi seçer okur, isteyen açar, kanıt olarak sunulan tutanaklara bakar.Ne demeye çalışıyorsuuz?Gül gibi muallak konuşmayın.Oylar iç edildiyse hesap sorulmasın mı?Halk teknik konulardan anlamayacak, İmamoğlu mağdur konuma düşecek diye hak yerini bulmasın mı?Derdiniz ne? Ülke içten dıştan kuşatılmış siz hala destek olmak yerine ıvır zıvır konularla köstek oluyorsunz. Tam bir dava adamı!Tam ihtiyacımz olan... çok teşekkürler!
 • AAAA1 ay önce
  MİLLETİN AKLINI EN ÇOK  BULANDIRIYOR HOCA SÜREKLİBU BULANIK İŞLERİ İŞLEYEREK MİLLETİN AKLINA BU GİBİ ŞEYLERİ SOKACAĞINA ÇALINAN OYLARIDA İŞLESENE ADİL OLACAĞIM DİYE İYİ TARAFTAKİLERİN YANLIŞINI GÖRECEĞİM DİYE ŞEYTANİ TARAFTAKİLERİN EKMEĞİNEDE YAĞ SÜRME AKLINI İMANINI TARAFININETLEŞTİRKİ FARKINDA OLMADAN ADİL OLACAĞIM DİYE ŞEYTAN SENİ MÜMİNE HASIM KAFİRE HISIM YAPMASIN HOCA
 • FerhatFerhat1 ay önce
  llah cc müminleri bu seçimde gine imtihan edecek, fakat biz malesef henüz imtihan olduğumuzun farkında değiliz. Nasıl iblis Atamız Adem a.s. Allahın yemesini yasak kıldığı elmayı vesvese yaparak yemesini sağlayıp atamızı Adem a.s. eğri bir yola iletti isie, bugünde iblis bizi, yani ademoğullarını ataları Hz. adem gibi yolundan saptırmak istiyor ve ALLAH´ı inkar etmemizi ve onun nizamını çiğnememizi isdtiyor. Nasıl mı? İblise tabi olmuş Masonların geliştirdiği Liberalizm nizamı sınırları dahilinde faliyet gösteren parti ve liderlerini destekleyip, onları başımıza atamamızı veAllah´a ortak koşarak Allah ın nizamına savaş açmamızı istiyor iblis. Nitekim liberalizm odaklı islam/ulusalcı/milliyetçi/sosyalist partileri kendi ellerimiz ile seçerek topraklarımızda iblisin/deccalın verasetliğini yapan/ iblisin iradesin tabi oan parti ve liderlerininin topraklarımızda fesadın, yanı azgınlığın ve bozgunculuğun yayılmasını sağlamaktayız. Kısacası sadece fani dünyamızda kendimizi zelil etmekle kalmıyoruz birde ahirezimizi harab eyliyoruz. Dolayısı ile biz mümin olduğumuzu iddia ediyoruz fakat gerçek mümin ALLAH telanın yegane kudret sahibi olduğuna iman eden ve sadece onun iradesine tabi olan ve onun indirdiği hükm ler ile milletini yönetenler olmalı. Müminler, haddini aşmayan tabiatın, kadının, erkeğin fırtatini bozmadan Allah cc. belirlediği ölçüler doğrultusunda ALLAH ın rızası için çaba gösteren oluşum ve liderleri desteklemeliler. Aksi takdirde ALLAH cc. bizleri ona muhalefet ettiğimiz için ve onun indirdiği ayetleri inkar edip cahiliye zamanındaki Allah cc nizamını inkar eden fasıklar gibi gazaba uğrattığı kavimlerden eyleyecektır. Kerim Kitabımız Kur´an Allah´ı inkar den topluluk ve kavimlerin akıbeti ile defalarca bizlere örnekler zikr rtmiştir. Bunlardan bazıları Lüt kavmı, Hz. Nuh a.s. kavmı, Ad toplumu, Medyene kavmı ve Firavunun kavmı, zira onlarda günümüzde olduğu gibi ALLAH cc yolunu eğriltmeye çalışmışlardı ve kendilerini biz ıslah edicileriz diyerekten azgınlığın ve bozgunculugun yayılmasını saglamislar idi. Neticede ALLAH cc onları inkarcılıklarından dolayı gazaba uğratmış ve onlar dizlerinin üzerine çöküvermişlerdi. Müminler şuurlarını toparlayıp bu ve glecek seçimlerin sadece Batıl ve bozuk düzenin dahilinde gerçekleşecek olan seçimlerden ibaret olduğunun farkına varmalılar. Selam ve dualar ile
 • CELLO AĞACELLO AĞA1 ay önce
  SAYIN DİLİPAK  SEN KİME ÇALIŞIYORSUN NE YANİ BİZLER HAKKIMIZI ARAMASAMIYDIK YAPILAN HUKUKSUZLUKLARI GÖRMESEYMİYDİK. NE KIVIRTIP DURUYORSUN ÖZETLE ÜSTÜNÜ KAPATINMI DEMEK İSTİYON OLAN OLDU ÇALAN ÇALDI ÜSTÜNE GİTMEYİN Mİ DEMEK İSTİYONYAZIKLAR OLSUN. HAZRETİ ALİNİN SÖZLERİ GELDİ AKLIMA HAKSIZLIK KARŞISINDA SUSAN DİLSİZ ŞEYTAN GİBİDİRSİZ BUNUN NERESİNDESİNİZ AYNI HAKSIZLIK BİZE DEĞİLDECHPKK YA YAPILSAYDI ŞİMDİ NELER OLURDU HİÇ DÜŞÜNDÜNMÜ ..
 • okurokur1 ay önce
  1. YSK nın geciken bir kararı yok ki geciken adalet adalet değildir diye başlıyorsunuz yazıya. Süresi içinde itirazlar yapılmış, YSK toplanmış, karar verilmiş gerekçe de yazılmıştır. Köşe yazısı yazmaya benzemez gerekçe yazmak. Hukuki bir metindir ve ciddiyet ister. 2. Metin uzun bulunmuş. Ne yapacağız şimdi? Uzun olduğu için sizin yaptığınız gibi okumadan fikir mi üreteceğiz? Okumadan bu yazıyı nasıl yazdınız? Derse çalışmadan gelen öğrencinin mazareti gibi bir gerekçe.."uzunmuş".."kimse okumaz mış"...Bu kiminsözcülüğü? 3.İktidarın eleştirilecek çok ama çok icraati var. Ama adaleti elden bırakabilir miyiz? 15 gün beledeye başkanlığı koltuğuna oturan Ekrem'in Dini Yayınlar Fuarına engel olmasını içinize sindirebiliyor musunuz? Yunan Gazetesindeki "Yunanlı" tanımına itirazının olmayışını? Devletin sırlarını özel sektörden birilerine vermek istemesini?4) Karşı mahalleyi memnun, mutlu ve tatmin etmek gibi bir derdiniz var. Hukuk ne diyorsa o. YSK, AK Partinin başvurusunu reddetse idi ne yazacaktınız? Bence siz gerçekten konuları irdelemeden, inc elemeden yazıyorsunuz. Hergün yazmayın mesela! İncelemeye vakit bulursunuz! Haftada dört gün yazın. Üç gün araştırın. 5)Mahkeme Kararları nasıl geçmişe yürüyor onu da biraz açıklarsanız iyi olur.
 • aslan aslanaslan aslan1 ay önce
  Anlaşılan bu karardan rahatsız olmuşsun eğer hom o seksüelci lezbiyenci bu rum itinin yaptıklarını içine sindiriyorsan senin işinde Allah a kalmış üstadım nede söylemiyorsun oylar çalındı adaletsizlik bu kararın neresinde biraz aklını başına alsan iyi olur asıl senin tavrın adil değil üstadım lafı gevelemeden açık konuş bu iman düşmanlarından adalet beklemek ebucehil yorumuyla islamı anlamak demektir öyle meal hafızlığıyla islam ve kuran anlaşılmaz -ehli sünnet ve cemaatin ç,izgisi bu değil dir şia nın kolu mutezile gibi yorum yapmayın
 • Mustafa BozdemirMustafa Bozdemir1 ay önce
  Sn. Dilipak yazı yazdığın gazete nin manşetlerine bile bakmıyorsun galiba.Ali İhsan bey bir aydır hırsızlığın delillerini tek tek sıralıyor...okumuyorsungaliba.!!!! e pes doğrusu valla...üç beş Saadetli yada Chp li seni poh pohluyor diye sen de kendini haklı görüyorsun öylemi...böyle önemli günlerde sırf alkış alabilmek uğruna tarafsızlık adı altın da ....işbirlikçi Mankurtların ekmeğine yağ sürüyorsun...yazıklar olsun sana....iddia ettiğin savların hepsini Ali Karahasanoğlu ve YSK çürütüyor...Lütfen tekrar okuyunuz..Mustafa Bozdemir
 • MaraşlıMaraşlı1 ay önce
  Hocam öncelikle herkese hayırlı cumalar , Bu seçimi akp kazansa bile tüm insanların kafasında hep bir acaba kalacak , çünkü siyasete güven kalmadı. İktidar türkiyenin onca sorunu varken istanbula takılıp kaldı. Adamlar akdenize yığınak yaptı. Helede seçimi ak partinin kazanması ile bir iç savaşla harbe hazırlanıyor. Biz ise meleklerin cinsiyetini tartışıyoruz. Allah cc sonumuzu hayreylesin. Herkes savaşa hazırlanırken biz hala tv karşısında entrikalı soslu dizi izlemekle meşguluz. 15 temmuzu hiç hesaba katmayan bizler yeni bir saldırıda haberleri kimden duyacağız. Herkesin hazırlıklı olması gerek , türkiye elden gidecek ama iktidar hala istanbulu kazanma derdinde
 • alkanalkan1 ay önce
  dilipak herhalde ALLAHIN YARDIMINA AB UYUM YASALARIYLA ULAŞMIŞ OLMALISINIZKİ DURMAKYOK YOLA DEVAM DİYORSUNUZ.
 • Zekeriya GÖKÇEZekeriya GÖKÇE1 ay önce
  "30 ramazanda Kur’an-ı Kerim mealini bile okumuyor ki insanlar," insanlar ramazanda genelde yüzünden okur. meal okuyanlar bir ayet niçin nazil olmuş hangi olaydan bahseder falanca konuyla iltisakı ne ???? sonra çıkarlar peygamberde bizim gibi bir insandı der ayeti söyler ancak ayetin devamını söylemez. Muhammedi din Muhammedsiz bırakılır. ee ingilizler iş başında... siz diyeceksiniz ki anlamadan okuyup geçin o zaman. biz Allah'a inandık deriz Allah'ı tanımayız. Kitaplara inandık deriz daha kendi kitabımızdan habersiziz. peygamberlere inandık deriz. Kuran ahlakı olan yaşadığı olaylar çerçevesinde indirilen kuranı peygambersiz anlamaya çalışırız....neyse bu yazının konusu değil. Gelelim seçime hırsız kim olursa olsun isterse peygamberin kızı cezası verilmelidir. neymiş İlçe seçim kurullarına ceza verilmeye kalkılabilirmiş. verilmeli zaten bir daha yasanın dışına çıkılmaması ve görevi kötüye kullanmaması gerekli insanların.

Günün Özeti