“Dünyanın kalbini dinle geliyor adım adım,

Dallar meyveye dursun, toprak tohuma dursun,

İnsan barışa dursun, selama dursun zaman

Sabır savaş zafer. Adım: Müslüman.”

Erdem Beyazıt’tan bir dörtlük bu. 12 Mart sonrası ilk İslami kimlikli bir dergi çıkartmıştım. Adı “Adım”dı. Ve derginin adının hemen yanında bu dörtlük yazıyordu..

1960’lı yıllarda okuduğumuz bir şiir vardı: “Kör dünyanın göbeğine, hak yol İslam yazacağız”. O gün birileri Abdurrahim Karakoç’un bu dizeleri için “ham hayal” diyordu..

Anadolu’nun fetih destanında bir diyalog vardı. Diyojen “yaktırayım Kur’an’ı, yıktırayım Kâbe’yi / Şarka gelen görmesin, minareli kubbeyi” diyordu. Alparslan ona cevap veriyordu: “Minareler süngü, kubbeler miğfer / Camiler kışlamız, Mü’minler asker / Bu ilahi ordu dinimi bekler, Allahu ekber”.

Bu mısralar aslında bu milletin şuuraltını yansıtır.. Bu aslında sadece bizim şuuraltımız değil, bize dışarıdan bakanlar, bu auramızı görürler.. En laikimiz bile İslamifobik birinin gözünde Müslüman bir imaja bürünür. CHP’li de olsanız, solcu da olsanız, açık bir inkar içinde değilseniz bu değişmez.

Laikçilerin hali pür melali yürekler acısı bir durum.. Kendi kutsalına ihanet eden birine kim niye inansın ki. Kullanacakları kadar kullanır, sonra bir kenara atarlar.. Kendi inancı, tarihi, kültürüne yabancı birine kim niye güvensin ki..

Ne yaparsanız yapın bu ülkede ve dünyada İslamlaşma hızlanarak devam edecek. İster sessiz kalın, ister engellemeye çalışın, isterseniz destek olun, fazla bir şey değişmeyecek.

Bu sadece İslam dünyasında değil, göreceksiniz tüm dünyada İslamlaşma hız kazanacak. Herkes İslam’ı ve Müslümanları konuşuyor. AK Parti’nin yelkenini şişiren bu rüzgâr. Gideceği yeri bilmeyen kaptana hiç bir rüzgâr fayda sağlamaz. Söndürmek için üflüyorlar ama, göreceksiniz bu ateş o üflemelerle alev alacak..

Kapitalizm kavram ve kurumları ile çöküyor. Müslümanlardan başka da yeni bir medeniyet iddiasına sahip bir topluluk yok. Tarihin akış yönü birilerinin anlamak, kabul etmek istemediği bir gerçeği işaret ediyor..

Netanyahu’nun, Esed’in, Putin’in, Sisi’nin, Kılıçdaroğlu’nun ya da Trump’ın talihsizliği aynı gerçeklerden kaynaklanıyor. Ya da Erdoğan’ın şansının sırrı burada..

Göreceksiniz, Paralelin başına gelen onlara yaklaşan İran’ın da başına gelecektir.. Cenevre’deki yağma lobisi PYD ve YPG’yi çözüm için masaya davet ederken aslında kendi ayaklarına sıkıyorlar. İyi, bari DAEŞ’i, el Kaide’yi, Hizbullah’ı filan da davet etsinler. İsterlerse İran Devrim Muhafızları’nı da çağırsınlar. Hani daha katılımcı, çoğulcu olurdu.. Rengarenk..

YPG aslında batılıların gözünde önemli bir örgüt. Komünistler destekliyor, ABD, AB destekliyor, Vatikan destekliyor, Evangelistler destekliyor, Ortodokslar destekliyor, Ezidiler destekliyor, Ruslar da destekliyor. İran PKK’ya göz kırptığına göre, herhalde PYD’ye de sıcak bakıyordur.

Onlar bu işin sırrını anlayamadılar, anlayamayacaklar da. Allah servet ve iktidarı halklar ve ülkeler arasında evirip çevirmektedir. Tamam, evet stratejik planlarınız, istatistiki veriler, her şey sizin yenilmez olduğunuzu ve gücünüzün erişilemez olduğunu gösteriyor, ama sonuçta göreceksiniz kaybedeceksiniz. Gelecek günler geçen günleri aratacak. Bir batılı düşünürün dediği gibi “bütün bu olanların tek açıklaması var, Tanrı böyle istiyor”. Çocuklarınız sizin yalanlarınızdan bıktı. Sizin yalanlarınıza inanmayacaklar. Propagandalarınız artık eskisi kadar etkili olmayacak. Kaçtığınızı sandığınız şeye doğru koşuyorsunuz..

Evet, Kapitalizm tüm kavram ve kurumları ile birlikte çöküyor.. Tarihin sonuna geldiler. Artık daha ileri gitmek için değil, daha fazla ayakta kalmak için mücadele edecekler ki, bu da mümkün değil. Çünkü büyük bir aşkla kendi cehennemlerine kendi sırtlarında odun taşımaya devam ediyorlar..

Kader hükmünü icra ediyor.. Kuyudaki Yusuf Mısır’a sultan olacak, birileri istemese de. Sanırım vakit tamam oldu..

Selam ve dua ile..

 

YORUMLAR
600

Dikkat: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.

Ali

Erdoğan tamam başarılı bir politikacı, ama tek bir insana gönül bağlamak olmaz, Yedekte Erbakanlar, Erdoğanlar, Yazıcıoğlular hatta davutoğlular yetişmeli. Yani ümmete calışan liderler yetişmeli ki Erdoğan'dan sonra bu büyüme devam etmeli. Bu arada Fetö gibi Amerika imamını bitirdiği için helal olsun. Bu arada Erbakan hocayı'da analım, o Fetönün ılımlı islam projesi olduğunu herkezden önce biliyordu.

Cevapla

İlyasgüveli

Kalemine sağlık üstadim hislerimize tercüman oldun cihad top tüfeklede olur ama kalembir başka

Cevapla

Hüsamettin BÜLBÜL

Ağzına yüreğine sağlık güzel insan.

Cevapla

i kazu

Allahım sana şükür ler olsun bunlarida gördük elhamdullilleh zafer muminlerindir inşallah esselamunalikum

Cevapla

nur

Bize umut ve güç veriyorsunuz değerli hocam

Cevapla

Hafız Hasan

S. A. Üstadım. Allah razı olsun. Hepimize büyük görevler düşmektedir. Zaman gaflet uykusundan uyanma, harekete geçme zamanı,ümmeti şuurlandıracak, silkeleyecek yazılarınızı hasretle bekliyoruz hocam. Rabbim senin gibi müminlerin, yazarların sayısını arttırsın. Selam kutlu elçiye tabi olanlara olsun.

Cevapla

bulent demir

Allahnurunu tamamlayacaktırkafirler istemeseler de...

Cevapla

Raşit uysal

Ağzına sağlık üstadım Allah razı olsun

Cevapla

Aynen Katılıyorum.

SAYIN HOCAM ALLAH RAZI OLSUN.INŞALLAH.

Cevapla

Cemal Çelik

Mültecilerin Avrupaya akını, oraların onlar vasıtasıyla islamlaş(Viyananın, Berlinin, Londranın, Parisin islamlaşmasına ve cihadsız fethine vesile şolabilirmi ne dersiniz? Her şeyde bir hayır vardir."Sizin şer bildiklerinizi hayır, hayır bildiklerinizi şer vardır" demiyormu Rabbimiz.

Cevapla

Ercan bulut

Da.biz islam için ne yapıyoruz. Teşekkürlerabiciğim.

Cevapla

Hıdır AĞIRMAN

Yoksa siz, sizden öncekilerin başına gelenler, sizin de başınıza gelmeden cennete gireceğinizi mi sandınız? Peygamber ve onunla beraber mü’minler, “Allah’ın yardımı ne zaman?” diyecek kadar darlığa ve zorluğa uğramışlar ve sarsılmışlardı. İyi bilin ki, Allah’ın yardımı pek yakındır.(Bakara suresi 214)

Cevapla

ahmet

Şamı terkedip gidenleri Allah (CChu)lanetliyor.....Peygamber (SAS) ümmetinin bu karışıklık döneminde Şamda toplanmasını hadisinde belirtmiş....Şamı terkedenlerin ahireti de kaybettikleri açık....Hadislerden ben bunu anlıyorum.

Cevapla

Bilal

"Kafirler istemese de ALLAH nurunu tamamlayacaktır." Allah katında tek din İSLAMDIR. Veselam...

Cevapla

utku

abdurrahman abi Allah CC eline kalemine kuvvet afiyet versin, iyiki senin gibi yolumuza ışık olan kendi güzel kalemi güzel kalbi güzel abilerimiz var....Biz bir öldükçe bin çoğalacağız inşallah....

Cevapla

Zeynep

KA..rler helak olacak .Muslumanlara gun dogacak.Muslumanlar kazanacak İnsallahu Rahman.

Cevapla

Eresme Aydoğdu Ramazan

Güzel yorumunuz icin ellerinize sağlık!.

Cevapla

Doğulu

Her zorun sununda bir kolaylık vardır inşallah. Rabbim bizlerede müslümanların feraha kavuşacağı günü gösterir inşallah.

Cevapla

Zülfikar Demirtaş

" BİSMİLLÂHİRRAHMANİRRAHİM , YA CEBRAİL , YA AZRAİL , YA MİKAİL , YA İSRAFİL .. "

Cevapla

nizam

bir erdoğan var, erdoğandan içerde... ümmetin ağlayan dualarının resmidir erdoğan... kurtulmak isteyenlere, fırsat için açılan kapı.. mazlumların eline verilmiş, kılıçtır erdoğan.. sebebe iltifat, zilletten azizliğe geçiren köprü.. seçimleriyle seçilmiş olacakların, son seçim şansıdır erdoğan.. ki, bu boyutlu ahvalden, erdoğanın bile haberi olmayabilir... kapanmakta olan kapının gıcırtısını, her kulak duymayabilir...

Cevapla

yavuz mahmutoğlu

İbrahim Peygamber, dağları kuşatacak çılgın alevlere atılırken yanmaması onu atanlara göre imkansızdı ve Nuh çöl ortasında gemi inşaatına başlarken çevrede akan dere bile yoktu. Ne İbrahimi yakabildi ateş nede Nuhun gemisine engel oldu kara toprak. Nede Musanın yolunu kesebildi kızıldeniz. Allah dilesin yeter. Görünmez ordular kimindir kimin emrindedir kiminle beraberdir ey Müslüman LA TAHSEN İNNELLAHE MEANA.

Cevapla

Kamil

Allah razı olsun hocam.yazılarınızla bilgilenmek benim için büyük bir onurdur...

Cevapla

Okkes kocakgol

Allah senden razi olsun ustadim.ben uzun yillardir gerek yazilarini ve gerekse kitaplarini firsat buldukca okurum.

Cevapla

Sami Kiper

Allah razı olsun Abdurrahman Dilipak Hocamdan

Cevapla

hun

hazırlık için, samimiyet, üretim, organizasyon. millet 3-5000 tl maaş alıyım geciniyim diyor, Hayır Arkadaşım Üreteceksin, Emek harcayacan, çagın ötesine geçecen.

Cevapla

gülargu

binlerce teşekkür sn yazarım.

Cevapla

Melek oker

Canı gönülden katılıyorum ALLAH diyen mahrum olmacak .Aminn

Cevapla

sahin duran

hocam nasilda bir isabet hakendisini yansitmissin olacagini irana gelince onu allaha havale edelim bildigi gibi yapsinne diyelim tessekkür ederim gözlerinden öptümm

Cevapla

hoca

Hay Allah senden razı olsun üstadım. Ümmetin hislerine ve gerçeklere ne de güzel tercüman olmuşsun. Yarın elbet bizim ebed bizim olacaktır inşaallah.

Cevapla

dede36

Bir batılı düşünürün dediği gibi “bütün bu olanların tek açıklaması var, Tanrı böyle istiyor”Bundan dolayi islami mültecilerihayatlari pahasina avrupa ya yolluyor ki, Ahret te bizim islam dan haberimiz yoktu diyemesinler.

Cevapla

Daha Eski Yorumları Yükle (27)
Abdurrahman Dilipak
Abdurrahman DilipakTüm yazıları için tıklayın »
Yeni Akit
Gündeme dair önemli haberler ve son dakika gelişmeleri anında bilgisayarınızda!
Masaüstü bildirimlerini almak ister misiniz?