Telefonla evlenen...

19 Ocak 2019 Cumartesi

ABD’li Cumhuriyetçi senatör Marco Rubio terör örgütü suçlaması ile hakkında kırmızı bülten çıkarılan FETÖ firarisi Enes Kanter’i makamında ağırlamış.

Ha, bu arada hani artık “bitti” dedikleri, aslında kendi kurdukları, Sina’ya, Fergana’ya taşıdıkları DAEŞ militanları, Amerikan askerlerini taşıyan araçlara bombalı saldırı düzenlemişler. 3 Amerikan askeri ölmüş. O askerlerin kimliklerini merak ettim.

Bu arada DAEŞ hâlâ tasfiye edilmediğine, eylem yapacak güce sahip olduklarına göre, ABD yönetimi Münbiç’ten, daha doğrusu Fırat’ın doğusundan geri çekilme, Ankara’nın güvenli bölge oluşturma teklifini yeniden gözden geçirme ihtiyacı duyacaktır.

Ben Maraş İmam - Hatipte okurken Tefsir dersine giren yaşlı bir hocamız vardır. “Sandal hoca” namıyla maruf, ilim ehli bir zat idi. Bir gün ona sordular: “Hocam artık telefon denilen bir cihaz evlere verilmeye başlandı. Misal olarak, mesela Aksu nehri taşsa, Nehrin öbür tarafındaki bir kızla beri tarafındaki bir erkek evlenmek için söz kesmiş iken, nikah günü, nehir taşıp, köprü yıkılsa. Aileler telefonla görüşüp anlaşsalar. Telefonla nikah şer’an caiz olur mu?”

Sandal hoca dedi ki, “Evlad, caiz olmasına caiz olur da, dikkat etsinler, telefonla evlenen, telgrafla boşanır ha!

Bir gün önce Trump, Türkiye’nin PYD’ye operasyon yapması halinde “Hesap soracakları”nı, “bedel ödetecekleri”ni söylüyor. Ankara’dan sert açıklamalar geliyor. Ama sabah, Erdoğan Trump’ı arıyor ve her şey çözülüyor. Beyazsaray Ankara’nın taleplerini yerinde ve haklı buluyor, bundan sonra Ankara’nın talepleri doğrultusunda çalışmaların sürdürüleceği açıklanıyor.

ABD cephesinden son dakika haberi: Trump’ın eski avukatı Michael Cohen’in seçim verilerinde hile yapılması için bir firmaya para ödediği bunu da Trump’ın yönlendirmesiyle yaptığı bildirildi. Bu durumda kime güveneceksiniz. Yarın ne olacak o belli mi? O da belli değil.

Kimse benden bu “yalancı”nın sözlerine inanmamı beklemesin. Trump’ın daha önce başka ülke liderleri ve bize karşı sözlerinde ne kadar durduğu malum! “Aynı delikten iki kere ısırmayalım” derim.

Akif’in dediği gibi:

“Tükürün Ehl-i Salîb’in o hayasız yüzüne! 

Tükürün onların aslâ güvenilmez sözüne! 

Medeniyet denilen maskara mahlûku görün:

Tükürün maskeli vicdânına asrın, tükürün! 

Hele İ’lanı zamanında şu mel’ul harbin,

“Bize Efkar-ı umumumiyesi lazım Garb’ın”; 

Oda ALLAH’ı bırakmakla olur herzesini,

Halka iman gibi telkin ile dinin sesini

Susturan aptalın idrakine bol bol tükürün!”

Medeniyet denilen ‘Maskara Mahluk’u görün” diyen Akif’in sesine kulak vermek gerek. Akif devam ediyor: “Tükürün maskeli vicdanına asrın tükürün.

Yukarıda sözünü ettiğim Marco Rubio varsa ya, bu adam Küba kökenli bir Amerikalıymış. 

Hayret, Evangelist değil Katolik ve muhafazakar geçinen bir siyasetçi. Ama eşi eski bir Ponpon kız. Daha doğrusu “Cheerleader” dedikleri Spor kulüplerinde  Amigoluk yapan kızların lideri.. “Kürtaj karşıtı ve köktendinci” biriymiş. Hem de “Muhafazakar”. Hani bir de Kökten dinci/Radikal ve muhafazar biri olmasaydı nasıl biri olurdu aceba. 

Rubio’nun eşi Amerikan futbolunun önemli kulüplerinden Miami Dolphins’de ponpon kız olarak çalışırken eşi ile tanışmışlar. Rubio spora ve sporculara ilgisi olan bir politikacı anlaşılan. Kanter’le yakınlığı da bu “spor aşkı” olabilir mi? Yoksa başka bir anlamı mı var bu buluşmanın.

Bu Rubio denilen adam “terör hareketlerine karşı askeri yöntemleri savunan” bir “şahin” aynı zamanda. “Terör” dedikse, “İslami terör” tabii ki!?

Rubio bir Foreign Policy’de yayınlanan bir makalesinde, “Yıllarca tekrarlayıp durduğum gibi, Birleşik Devletler hem Irak’ta hem de Suriye’de İslami bir devlet karşıtı savaşçıları eğitmek ve desteklemek için daha fazla bir şeyler yapmalı.“ Önerdiği çözüm ise bugün Trump’ın yapmaya çalıştığı şey: Bölgede ABD’ye yakın unsurlardan oluşan bir ordu kurmak!

İşte bu adam, tam da böyle bir zamanda, Ankara-Washington hattında yumuşama havalarının estiği bir zamanda Kanter gibi kırmızı bültenle aranan bir adamı kabul ediyor ve bu buluşma dünya mediasına servis ediliyorsa, bunun tek bir anlamı vardır, o da “FETÖ’cülere verilen bir mesaj” olarak, “Endişe edecek bir durum yok, her şey kontrolümüz altında” şeklinde bir mesajdır.

Herhalde Ankara da bu gelişmeleri bir kenara not etmiştir.

Bir Twitter mesajı ile başlayan bir kriz, bir gün sonra bir telefon görüşmesi ile çözülebiliyorsa, yeni bir sosyal media mesajı ile işler geri başladığı noktaya geri dönebilir. Telefonla tatlıya bağlanan işler telgrafla bozulabilir yani!

Lütfen dikkat. 1. Ordudaki askeri güç 2. Ordu bölgesine kaydırıldı. Geri mi çekileceğiz, girecek miyiz, beklemeye devam mı edeceğiz. Ne kadar bekleyeceğiz. Bu durum TSK’da birtakım yeni düzenlemelere gerek duyulmasına sebeb olacak mı? Ve hele bu bölgede bekletilen askeri varlığımıza yönelik muhtemel bir saldırı karşısında ortaya çıkabilecek olumsuz bir durumun nelere sebeb olabileceğini herhalde birileri daha önceden düşünmüş olmalı.

Her hafta, hâlâ, yeni bir askeri operasyonun yapılmakta olduğu bir zamanda, TSK tamamen arındırılmış, steril bir yapı değil.

Unutmayalım ki, BÇG kafalı ulusalcı kadroların da arkasındaki güç aynı güçtür ve gelinen noktada bunlardan bazılarının dünkü rakipleri ile uzlaşmayacağını kim garanti edebilir. İşte o zaman işler çok daha içinden çıkılmaz bir hal alacaktır. Karmaşık sorunlara kolay çözümler öne sürmek, kulağa hoş gelse de, çok fazla gerçekçi olmadığını görmek gerek.

Ben kulak kabartıyorum da, ABD’den gelen, Ankara’yı memnun eden bu son haberler konusunda PKK, PYD ve FETÖ hattından çok da tedirginlik ifadesi olan birtakım mesajlar almıyorum!

Biz BOP’da birilerini bekletmiştik ya, birileri de Münbiç önlerinde bizleri bekleterek başka bir oyun planlıyor olmasınlar sakın. Siyaset “velayet” değil, önce “vekalet”, “güven” değil, “Kontrol” müessesidir”

Selâm ve dua ile.

 

Günün Özeti

YORUM YAZ

 • Gazi yurtdaşGazi yurtdaş5 ay önce
  Etem sancak İmanlı bir arab 50 hasiyetsiz turke bedel derken kendisinin yularını tutan devlet büyüğüne imanını sunuyor.sakal birakınca iman tam dinden minden iki batara iki şamata yapınca birde manken gelin alıp örtünce iman ettiğine ibadeti yapmış oluyor.sorarım bir zamanlar ikdidarda olan muhalefet medyanın tamamına hakimdi şimdi suanki ikdidar tamamına hakim.bu hakimiyette devletin bir şeylerini peşkeş cekerek medyaya sahiplik sağlanıyor.
 • Acep söylesem miAcep söylesem mi5 ay önce
  Koloniyallerin ingiliz iblisinden topal karga durumuna düşmeden devraldıklari200 yıllıksorundurbuonların planı hemen hemen hiç değişmeden işliyor sadece ufak tefek tadilat yedi dünyanın bütün leşçilleri durumdan vazife çıkartıp bölgede olmaya çalışıyor TC yi elinde tutanların çok çok çok akıllı davranmaları gerek bizböyle bir hükümete rağmen yinede bölgenin en güçlü ülkesiyiz biz gardımızı abd ye rusa Çine abye İsrail e göre almak durumunda değiliz orijinal politika üreteceğiz onlar bizim duruşumuza görepozisyon alacaklar burada avantajlı olan biziz yüzyıllardır bu topraklar bizimdi biz yonettik bu coğrafyadaki her insan bizim yakınimiz akrabamız Kürdü arabı türkü hepside bizim kardeşimiz hepsiyle bağlarımız var hepsinin gözü türkiyede biz onlardan ayrılmak istesek bile bölgenin jeo politiği buna asla izin vermez yeterki büyük düşünüp uygulayalımşunu unutmayalım bu insanlarla bizim kaderimiz bir bizimde tarihi misyonumuz varbiz güçlü durduğumuzdaemperyallerin kurdukları suni oluşumlar bile türkiyeye katılmak zorunda kalacaktır avantajımız bölgedeki tüm halklar la hem dini hem kültürel kardeşliğimiz bütün yollar türkiyeye çıkar ve buradan geçer bunu asla unutmayalım diyeceğim amma önce müslüman firasetiyle bakan gönül gerekdiyeceğim bu bir ikincisi selçukluya osmanlıya başvurup onların bin yıllık tecrübesini idame ettireceğiz burda bile emperyallerden 5 katı üstünüzonların kağıt üzerinde 200 yılları var bizim 1000 yıldan fazla yaşanmışlığımızbunları uygulamak içinde dirayet lazım bu iki dirayet dediysem de yumruğu değil masaya tekmeyibaştan vurmak karşindakine bunu algılatmak yoksadün salih müslimi ağarlayıp bu günterörist ilan etmek değil
 • Ali baba, dan Ali baba, dan 5 ay önce
  HAK YOLUNDA HAK YEMEZE, dogruya dogru, dogrulari kisaca ôzetlemissin, tesekkurler
 • EBU ZERREBU ZERR6 ay önce
  Burada bazıları trollük yapıyor iktidar adına. Bilgi seviyesi sıfır, aklı kıt, ahlak zaten yok. Yazıyı okumamış bile. Eleştirince ya hain oluyorsun, yada fetöcü. Suçlama bu, ifadeler ise pespaye ve rezilce. Canı çok yanmış ki feryat ediyor. Öyle iktidara yamananlar gibi oradan nemalananlardan da hiç değilim. Başta Fetö ve senin trollüğünü yaptığın adamlar yüzünden 9 yıl nefes aldırılmamış bir ademim. Ve onlarla hala mücadele etmekteyim bre rezil, üstelikte tek başıma. Ulan etrafta bir tane gariban yok. Nasıl bir laf bu. Ulan, lafıda ne oluyor bre melun. Ne terbiye, ne seviye, nede realite. Böyle birine cevap vermek zaman israfıdır. Ayda yaşıyor bu mebzul. Yada kör. Yalanın alası var bunda. Ha birde müfteri ve de ispiyoncu bir kişilik bu. Etrafta o kadar çok ki bunlardan. Bir delille 40 alimi ikna ettim ama 40 delille bir cahili ikna edemedim.
 • SANCARSANCAR6 ay önce
  BİR KESİMİNSANIMIZALKOLTÜKETİYOR , BİR KESİM İSEARAPÇAVE EFSUNLUHİKAYELERLEUYUŞTURULUYOR... BU MİLLET ÇLK ŞANSSIZ BİR MİLLET.... BİR YANDA ALKOL VE UYUŞTURUCU MADDELER, BİR YANDA CEMAAT, TARİKAT VE DİNCİ SİYASİLER İLEİRADESİ FESADA UĞRATILMIŞ BİR TOPLUM.... ALKOLÜN BERTARAF EDİLMESİ DAHA KOLAY... EN ZORU ARAPÇANIN, AFYON OLARAK VERİLMESİ... FETÖ, IŞİD, CÜBBELİ VS VS.... VELHASIL HER İKİ ARAÇKULLANILARAKbir millet uyutuluyor... HASBELKADERUYANIK KALANLAR DA MAALESEF YURTDIŞINA, GİDİYOR... ALKOL, UYUŞTURUCU VE ARAPÇA KULLANILARAK İMHAEDİLEN BİR MİLLET.. BENİM GÜZEL VE YALNIZ ÜLKEM... BİR ZAMAN MİLLETİMDE VARDI, YOKETTİBU YAMYAM TAİFESİ.... BASTIKLARI YERDE OT BİTMEZ BUNLARIN...
 • rasimrasim6 ay önce
  BOB akil hocasi..Nicin sikayet ediyorsun...Vursana dirsek..
 • YaziyorunYaziyorun6 ay önce
  Secini Akp ,le arzuluyirum.simdiden gun sayiyorum,secimin galibi Akp haykiriyorum
 • YaziyorumYaziyorum6 ay önce
  Aclar ve toklar bu ilk,defami var afrika busbutun ac dolar 10 Tl olacakmis,Akp olnasa digerlerinin sadece adi var yoksa ellerinde mucizemi var nankor insanlar gercekden yokluk kiriz varsa vatandas olarak seyirci kalinmaz sizler ugursuzlar oldukca Akp ,ye guc.ve zafer bolluk gelecek milletin guzu Sayin baskanla gulecek sizede haddinizi bildirecek.
 • tuğrultuğrul6 ay önce
  Yalancı Ebuzer efendi ağzı olan konuşuyor.Ulan etrafta bir tane gariban yok. Asgari ücretle geçinen bile ailece ecnebi zigarası içiyor. Bir evde nerde ise herkesin altında iyi kötü araba var. Acım diyen kanaatkar olmayanlardır. Rızgı bitenin zaten canı öteki alemdedir...Sen fetöcümüsün, kalitelisinden. Yada inkarcı muhalifsin...
 • HALLACHALLAC6 ay önce
  Bu tür yazılar bir şey ifade etmiyor mazlum, mağdur ve masum insanlar için. Maalesef insan hakları size geldi mi hak oluyor, başkası olunca da müstehak. Leyla Şahin diye bir vekil, tabi neyin vekili ise 'Türkiye'de insan hakları ihlali olduğunu söylemek artık abesti iştigaldir' diyor. Yazıklar olsun. İlk başörtüsü yasağı 1983 te MGK ile yürürlüğe konmuştu. Siz o günleri bilirsiniz. Ama bu bayan o günleri bilmez. Haberi bile yoktur. Bu yasağa 2-3 kişi ile ilk karşı koyan bizler idik. O dönem biliyorsunuz, MGK dönemi ve ağızları bıçak açmazken, insanlar kıyım kıyım doğranırken, cezaevleri ağzına kadar dolu iken, idamlar havada uçuşurken, işkencelerin haddi hesabı bilinmezken, siyasiler yasaklı iken, derdest edilenlerin sayısı yüzbinler iken, insan onuru alçakça yok edilirken birileride sıcak yataklarında uyurken koskoca bir nesil, tertemiz bir gençlik göz göre katlediliyordu.Sağ, sol herkes silindir gibi ezildi. Ve hala daha kendimize gelebilmiş değiliz. Vietnam sendromu halt etmiş bunun yanında. 12 Eylül sendromudur bunun adı. İşkenceler, hapisler, bitmeyen mahkemeler, sürgünler, açlık, yokluk, gözyaşları, anaların babaların feryatları, yutulamayan lokmalar, yalanlar, suç isnatları, ihanetler, sahipsizlik ve daha neler neler. Nice yiğitler yitip gitti bir anda, hayatının baharında. Biz vicdanımızın sesini, dillendirdik sadece. Bugün ise esamesi okunmuyor vicdanın. Biz gerekeni yaptık nihayetinde. Zira 78 kuşağı böyleydi. İdealistti. Ve ucunda Mamak Cezaevi vardı. İçeri girmek her an mümkündü, aynı bugün gibi. Bir iftira veya sahte bir tanık yetiyordu. Aynı şimdiki gibi ve aynı o günler de olduğu gibi. Tabi her an işinden olmakta, karalanmakta mümkündü aynı o günler de yaşandığı gibi ve şimdiki gibi. Hiç değişmedi, o günler ve bugünler üç aşağı beş yukarı aynı. İşte o zamanlar bir sizin kesim yoktu içeride, birde zenginler. Sadece Erbakan hoca ve bir avuç yol arkadaşı vardı içerde, gerisi ise hikaye. Bugünkü idarecilerin hiçbiri de yoktu o günlerde. Şimdi ise çığrtkanlardan geçilmiyor ortalık. Peki, Leyla Şahin gibi yurtdışında okuma imkanı olmayanlar ne yapacaktı? Geldiği ortamı ve yeri çok çabuk unutmuş. Ve bir koltuğa teslim olmak adına gerçekleri inkar etmek nasıl olurmuş, apaçık gösterdi bize. Üstelikte gerçek bir mağdurdan gördük bu inkarı? Yoksa mağdur değil miydi gerçekten. Yüzbinlerce haksızlığın olduğu bir yerde, sap ile samanın, at izi ile it izinin karıştığı bir ülkede böyle bir laf oldu mu şimdi. Hani haksızlık kimden gelirse gelsin adil olacaktık, doğruyu söyleyecektik. Bunu yazmıyor musunuz hep. Ve şimdi buna ve bunun gibi kişilere bir sözünüz olmayacak mı? Doğruları mezarda mı söyleyeceğiz? Bakın Vekillik, Para, Makam ve Güç ayrıcalık değildir. Ayrıcalıklı olmak kimsenin de haddine değildir. Bu maalesef egemenlerin dayatması ve kendilerini halktan üstün görmesidir. Anayasanın 10. maddesi kuru bir laftır. Göstermeliktir. Gerçekle alakası yoktur, laf kalabalığıdır. Güya eşitmişiz, ne eşiti, dalga geçiyorlar bizle. Kaldırın o maddeyi be adamlar. Seninle ben nereden eşit olabilirim ki. O çatı altındaki tüm partiler, vekiller, siyasiler hemen hemen hepsi birbirinin aynıdır. Birbirlerine benzerler. Güç, para, makam, ayrıcalık onları milletten beri ve üstün kılmaktadır. Emekli Mv. mi olur? Milletvekilliği bir meslek midir ki emekliliği olsun. Kıyakemeklilik de neyin nesi, Lehlerine olan bir yasa anında ve gizlice çıkar. Hem de tümünün oylarıyla. Hatta yetmiyormuş maaşları. Yozlaşmanın alası ordadır. Birkaç istisna dışında. 600 vekil neye yarar Allah aşkına. Yandaş beslemekten başka nedir ki bu. Milletin sırtında bir yük, bir kamburdur onlar. Ve milletin kanından beslenen asalaktırlar. Sorsan hak görürler kendilerine her şeyi. Mangalda da kül bırakmazlar. Onlar için millet değil, millet onlar için vardır. Sayın yazar bunları da yazsana. Onların maaşlarını, imkan ve ayrıcalıklarını ve birde bizi yaz. Ve hatırlat. Millet sözde kalmasın vakıf olsun gerçeklere. Başkalaşan, gücün ve imkanın esiri olan parlementoyu yaz, vekilleri yaz, aramızdaki farkı yaz. işe yaramayan siyasileri yaz, açlığı yaz, sefaleti yaz. Bunların garibanı, muhtacı anlamaları nasıl mümkün olabilir. Ve bunların hemen hemen hepsi iktidarda başka muhalefette ise başka konuşur. Kısaca Leyla ŞAHİN de düzene tez zamanda adapte olmuş ve sisteme dahil olmuş. Ne halkın sesidir bunlar, nede hakkın sesi. Halbuki gerçekten bir mağdurolduğu için en çokta ona yakışırdı doğruları söylemek ve savunmak. Bir başkası olsaydı önemsemezdim ama onun bunu söylemesi hiç olmadı. Tüm inandırıcılığı gölgelenmiştir artık. Gerçeklere, mazlumlara sırtını dönmüştür. Keşke hiç konuşmasaydı. Bunun adı arapçada ve Kuranda nedir biliyorsunuz! Demek ki koltuk ve güç değiştiriyormuş. İşte o zaman o inanç da sorgulanır oluyor, kişide. Günlerdir bu sözü düşünüyorum ve uykularım kaçıyor. Biz bunlar için mi mücadele ettik diye? Bu ülkede olan işkencenin, haksızlığın, zulmün haddi hesabı yok. Buna ne sizin yeriniz yeter, nede benim.
 • HadiHadi6 ay önce
  Trump buyurdu resmen kufretti hakaret etti.. dünya lideri buyurdu üzdün beni:))))
 • halishalis6 ay önce
  Dünyada Araplar kadar güzel masal uyduran,Farslar (İranlılar)kadar bu masalı güzel anlatan,Türkler kadar bu masala inanan dünyada ikinci Bir millet yoktur”.
 • hüseyin emeklihüseyin emekli6 ay önce
  mehmet akif: Hele İ’lanı zamanında şu mel’ul harbin...derken hangi harbden bahsediyor bize nelere mal oldu ne kazandık ne kaybettik......öncesi ve sonrası...sallamak yokyazıp çizmek yok akif akif demek yok... bunu açıkla hoca yüreğin yetiyosa.senin ayağını öpecem yazarsan....ipucu:1850 ve türklerin harac alıp vermemesi
 • MalkoçMalkoç6 ay önce
  Ukraynaya SİHA SATTIK DİYE SEVİNENLER VAR.... BU SİHALARIN ÜSTÜN ATIŞ YETENEĞİYLEBİR RUS HEDEFİ, RUS ASKERİVURULDUĞUNDA SONUÇLARINA HAZIRMISINIZ... NİYE BÖYLE OLDU DEMEK YOK... HAMA HUMUSUN BOMBALANMASINDA ÖNCE NELEROLMUŞ ARSŞTIRDINIZMI...
 • ŞaşkınŞaşkın6 ay önce
  Kasabanın "sahibi" (!?) "at hırsızı haydut" bir "guvercinle" bir haber uçuruyor: "mahvederiz!"... Bizim "Şerif" telefon ediyor!.. Hadi nezaketten güvercin kullanmadı, sonuç: "mutabakata vardık!"... Sayın yazar hani "bir delikten iki kere ısırılmak" diyorsunuz ya, vallahi biz deliği öğrendik, "hadi ısırın" dercesine her fırsatta aynı deliğin önüne yatıp ısırsınlar diye bekliyoruz! Bir de "ısırıldık ey milletim, bizi seçin ki sizi kurtaralım" diye cıyak cıyak bağırmıyormuyuz!.. Uzatmayayım ki destana dönüp okunamaz hale gelmesin.
 • erginergin6 ay önce
  Dilipak ,eğer sürekli AKP ye ima ve ithamlarda bulunmayıp ,zaman zaman ABD, PKK, PYD ,FETÖ ve başkalarından da ....bahsedince birileri nasıl da öfkeleniyor. Bunların AKP den başka hiç biri umurlarında değil.Tek dertleri,hedefleri AKP .Oysa ekonomi biraz sarsılmışsa bunun da sebeplerinin biri de, ihanetler ve terör. Siz müthiş iktisatçılar ,bunların ülke ekonomisine çıkarttığı faturayı ,bedeli biliyor musunuz Vemadembu kadar bilinçli ve sorgulayan geçiniyorsunuz peki ,o şikayetçi olduğunuz şeylerin, geçmişte daniskalarının olduğunu da biliyor musunuz,,!? (gerçi her şeyi bilseniz bile, yine de niyetiniz değişmez)
 • Yuh be!Yuh be!6 ay önce
  İzmir Belediye başkan adayının adına bak: AbdulBatur! ! !... AbdulLat, AbdulMenat, AbdulUzza gibi bir şey yani!
 • AbdülkadirAbdülkadir6 ay önce
  Abd pkk yı içimizdeki hainlerle kontrol ediyordu.Tabii bu hainler devletin her kurumunda etkin yerdeydiler.Ve bunlar sadece fetö den oluşuyor demek abesle iştigaldir. fetö de vardı.solcu görünenlerde vardı Atatürkçü-laik görünenlerde,milliyetçi görünenlerde alevi sünni şii görünenlerde yani toplumun her katmanından abd ye çalışanlar vardı. Feto amerikada Allah ocaklarına ateş salsın dediğinde herkes bunu beddua zannetti.Oysa kendi adamlarına siz elinizdeki bilgileri pkkayla paylaşın onlar askere polise pusu kurup öldürsünler.Bakalım ocaklarına ateş düştüğünde hallerini göreceğiz demek istedi. Maalesef böyle Bu ülke 1952 den beri abd hegemonyasındadır ve abd yine eskiye döndürmeye çalışmaktadır.Bunu başarmak için her yolu deneyeceklerdir.Abd hatta bahane bularak buülkemizi işgale bile yeltenebilir.Dolayısıyla boş boş konuşmak yerine abd nin saldırılarına nasıl karşılık verelim onun planlamasının yapılması lazımdır. Kurandan uzak bir toplum debelenip durmaya mahkum olur. Biz şimdi batılıların yaptığı gibi madem Kur'andaki İslamı yaşamıyoruz o zaman islamı herkes bildiği gibi yaşasın biz bilim ve teknolojide ilerlemeye çalışalım. Zaten Resulullah Muhammedin başında bulunduğu devlet İslam devleti değildi.Ondan sonrakiler ise kesinlikle İslam devleti hiç değildi. Sadece lafta İslam devletleriydi bugünde öyle.Zaten Kur'andaki İslama göre devlet İslam olmaz kişiler İslam olurlar. Bir toplumun aidiyeti din üzerinden olduğunda o toplumda barış olmaz.Çünkü herkes dini kendi anladığı şekle göre devleti yönetmeye kalkar.İşte emeviler abbasiler osmanlılar buna örnektir.
 • Vatandaş Vatandaş 6 ay önce
  Hocam güzel yazı güzel bir analiz olmuş ancak TSK daki kadrolara bu bakıp o yönde de analiz yaparsanız iyi olur Allah korusun bir sabah kanlı bir darbeye uyanıp Reisimizi de Menderes gibi kaptırmayalım. Selam ve Dua ile.
 • Acep söylesem miAcep söylesem mi6 ay önce
  Maalesef kaht-ı rical var memlekette elimizdeki mevcutla da geldiğimiz nokta burası ülke her alanda tel tel dökülüyor nereye el atsan elinde kalıyor son yıllarda okur yazarımız çoğaldı ahlakımız imanımız azaldı malımız mülkümüz arttı insanlığımız azaldı giysilerimizi en iyi en kalitelimarka kumaştan giyer olduk amma yaradanın bize biçtiği en nitelikli sadece ona kul olma kumaşını üzerimizden attık Kula kul olduk kimseye kızmayalım kendimize kızalım çünkikızdığınız adamlar da bizim yansımamız biz neysek onlarda oo hep kizdığımız demirel zamanında Türkiye dünyanın tahıl ambarıydı dünyada kendine yeten 7 ülkesinden biriyiz diye övünürdük bu gunki gibi Afrika seviyesindeki gelirimizlealman vatandaşının aldığı fiyattan domates almazdık (bkz dünkü gazeteler) o değişik üslubuyla sinirlerimizi hoplatan rahmetli erbakanhoca ve rahmetli Ecevit'savaş ucaklarımızın lastiği yokken benzini yokken Kıbrıs'ta müslüman ahali rum terörle bebeklere kadar katlediliyorken rahmetli kaddafinin bu gün hasmımız olan s.arabistanın yakıtiyla yardımıyla dünya karşımızda dikildiği halde kıbrısa orduyu çıkardılar yoksahem binlerce masum insan katledilecekti hem de bu gün ülke tamamen etrafı çevrilmiş halde nefes bile alamayacaktı (hiç oy vermedim amma rahmetli erbakan kadar işçiye emekliye memura hakkını vereni de koruyanıdagörmedim Ecevitde ona yakinďı) daha gerçekten ülkeye çağ atlatan Özal rahmetli Menderesi hele hele o sefalet yıllarinada dahiülkeyi kurup sulhla toprak kazanan bizebu ülkeyi tek parça birakan rahmetli atatürkü İnönü'yüsaymıyorum bile şu anda ülke ismini saydığım insanların zamanından onlarca yüzlerce binlerce kat zengin müreffeh güçlü kuvvetli ileridepeki o halde bu gün geldiğimiz noktada bu beka sorunu lafını kimler neden ve ne amaçla çıkarıyor kendi beceriksizliklerini ülkeyi getirdikleri çıkmazı yolsuzluklarıyla oluşan yoksulluğumuzu kendi çıkar ve ikballeri için koca ülkeyi ateşe atarak yok etmeye mi çalışıyorlar
 • AndızAndız6 ay önce
  "Biz BOP’da birilerini bekletmiştik ya" diyorsunuz. Ne zaman uygulamaya geçmeyi düşünüyorsunuz? Yoksa akıtılan kanlar yetersiz mi geldi?.. Nasıl insanlar sınız ya!?..
 • Mehmet Mehmet 6 ay önce
  Abd ile telefon her şeyi çözmüş.Bu millete suriye yazılarınızla ihanet etmeye devam ediyorsunuz.Abd pydnin korumasını bize verdi biz bayram ediyoruz.Bundan sonra bekçisi olduğunuz pkk ya silah sikabilirmiyiz.Su anda siyasiler,danışmanlar, basın yayın israilin güvenliği için çalışıyor yazık.
 • şenay doğanşenay doğan6 ay önce
  sonra döndüm rabbime baktım birgün bana sen istediğin için şunları şunları verdim ama benim nefsime sevgili olan şey ise şunlar bunlardı sen onları göremedin dese sözün bittiği noktadır işte ondan sonra allah ve rasulu benden isteri sorgulamaya başladım bazen şunu yapsam acaba razı olurlar mı diye işimi allaha arzediyorum benim de irademi kullandığım yerler oluyor ama en çok istediğiniz şey bumu sorusunu da artık soruyorum
 • şenay doğanşenay doğan6 ay önce
  hayatımın en az 40yılı allah ve rasulu benden ne ister sorusunu hiç sormadan onları sadece her istediğimi alabileceğim makam olarak gördüm bir gün allah beni uyandırdı karşımda benim ki gibi etten kemikten yürek taşıyan bir insan var ben onu nefsimin arzuları için kullanıyorum o da bana elinden geldiğince cevap veriyor ama bunu yaparken neler hissediyor hangi hayallerini allah hakkı için örtüyor da bana istediklerimi vermeye çalışıyor diye sorgulamaya başladım
 • AbdülkadirAbdülkadir6 ay önce
  Beşer tarafıyla hareket eden hafız beşar esed,sisi,saddam, muhammed bin selman, stalin,hitler,çavuşesku,todor jivkov,cengiz han,hülagu,haccac,yezid,franko,pol pot vb gibi varlıkların zalimliğini vahşiliğini acımasızlığını hiç mi hiç yadırgamıyorum. Bunları artık normal görüyorum.Çünkü bu varlıklar insan taraflarını bir kenara bırakmışlar hayvan davranışı gösteren beşer taraflarıyla davranmışlardır.Onun için bu kadar zalim vahşi acımasız ve gaddardırlar.Allah böyle beşer tarafıyla hareket eden varlıklara iktidar nasip etmesin diyorum.
 • derviş dedederviş dede6 ay önce
  arık bu suriyeden de abd politikasından da türkiye politikasından da bıktık.işsizlik ne olacak açlık ne olacak yolsuzluk hırsızlık... bunlardan bahsedinn
 • CobraCobra6 ay önce
  Annamadığım birşey var bu akp bu devlet bu kadar kerizmi bunlara inanıyor yoksa bizemi salak muamele si yapıyor yemiyorsa artistlik yapıp Türkiye yi derde niye sokuyor sunuz bunların yaptığını 5 yaşındaki çocuk yapmaz nasıl bir devlet yönetimi tabi millet bunları unutmaz 2023 çabuk gelir yok neymiş diplomasi desene koskoca Osmanlı boşuna savaşmış bunlar la onlar diplomasi bilmiyor muduki savaşı terçi etti kâfirler güçten anlar haşa ALLAH bilmiyor duki yavudi ve hırıstiyanları dost edinmeyin dedi yoksa diplomasi yapınmı dedide bizim haberimiz yok
 • ErhanErhan6 ay önce
  Hiç erdoğan fazıl say haberi yok sitede neden acaba
 • Nuran DevresNuran Devres6 ay önce
  Ebu Zerr ve Kunta Kürde şahane yazmışlar. Gerçeğin ta kendisi. Millet ikiye ayrıldı:Açlar ve toklar.Sürünenler, iki yakalarını bir araya getirmeye çalışanlar ve yemekten çatlayanlar. Söylemişlerdi zaten "bu milletin bilmemneresine koyacağız" diye. Elhak, sözlerini tuttular. Ve bizi çok daha kötü günlerin beklediğini görmek için müneccim olmaya gerek yok. Maaşlar ödenmeyebilir. $ 10 liraya çıkabilir. Elektrik, doğalgaz zammı katlanabilir. Patronlar çok sayıda işçi çıkarabilir. Seçim arefesinde bile durum bu kadar kötüyse varın hesap edin siz seçim sonrasını.
 • Kocasolak Kocasolak 6 ay önce
  Dün abd bize GROZNİ taktığı tuzak kuruyor, onun için bekleniyor, haberi çıktı. Grozni de Rus tanklarını imha etmişlerMİŞ de. Çeçenler’i yüzüstü bırakan abd, DOLAR ile aldatmaya devam ediyor. İslam coğrafyası ADİL paylaşım sağlayamadığı sürece, dolara aldanmak ZORUNDADIR. Gavurla paylaşıp milletini aç bırakan YÖNETİCİLER olduğu sürece, daha çok aldanırız.
 • Bilal B.Bilal B.6 ay önce
  BOP eşbaşkanini ikna etmeye ne var yani, Trump telefonda şamari basmistir bagirip çagirmiştir her işe ne karişiyorsun be adam demiştir ve bizim ki sus pus olmuştur. Tüm tvlere de çok verimli çok tarihi bir görüşme oldu diye sallamiştir her zaman ki gibi. O degilde niye kur-an da cehennemin en pis yerinde munafiklarin olacagini çok net anladim.
 • Hasan ozmenHasan ozmen6 ay önce
  Sevgili abdurrahnan dilipak beyefendi ger ekten o pak dilinizle ne guzel seyler soyluyorsunuz cani gonulden tesekkurler ancak sizin dilinizden kim anliyor ki sohret duskunlerimi ben yaptim olducularmi ,benim benim diye cumle kuran enecilermi yoksa.... lar mi ler mi kimler dogruyu soykeyen dogruyu yazanlardan allah razi olsun
 • mustafamustafa6 ay önce
  Hama'da 40.000 e yakın müslümanı tank-top-uçak ile imha eden bir zalimin oğluyla masa başında ''demokratik'' !!!!! güzellemeler yapanlar,apo şerefsizini yıllarca Şam'da besleyenleri unutanlar,avrupa ve amerikan gavurunun her dediğini ''dost/müttefik'' kelimeleriyle ağızlarında sakız yapanlara good morning demek bize düşer.Çin-rus ve avrupa-amerikalı gavurlardan kurtulup Allah'a döndüğünüzde kurtulursunuz dünya ve ahiret zilletinden.
 • ÖmerÖmer6 ay önce
  Meyve ve sebzeler halde kaç lira markette kaç .Yüzde yüz hatta dahada fazla kâr koyuyorlar.Serbest ekonomi diyor soyguncular.
 • Sıradan SüleymanSıradan Süleyman6 ay önce
  Syn yazar bunları bırakalım da bize bilmediğimiz şeylerden bahsedin.Seçim yaklaşıyor ne güzel uyarı yapıyordunuz.ehliyet liyakat dürüstlük adam kayırmama rüşvet yolsuzluk filan diyordunuz ki eminim söyleyecek daha çok sözünüz vardır o konulara geri dönelim derim.Amerikayı biliyoruz zaten yeniden keşfetmeye gerek yok.
 • Nurullah Nurullah 6 ay önce
  1)Karşımızdaki insan neci olursa olsun, Namuslu Erkek adam başkasının karısı ile ilgili yorum yapmaz.2)Aydınlık gazetesi'nde Gönül Kenter'in şu güvenli bölge teklifi ilgili yazısını okuyun derim
 • AbdülkadirAbdülkadir6 ay önce
  Allah beden ve can dan oluşan beşer tarafı kontrol etmek için ruh yani akıl irade ve vicdan dan oluşan ruhu vermiştir. Bunu bu hadisçiler yüzünden bu zamana kadar anlayamadım.Ne zaman ki Kur'anın ayetlerini düşünmeye başladım ve bunu anladım.Resulullah Muhammed ben de sizin gibi bir beşerim dediğinde insan tarafına değil beşer tarafına yani beden ve can tarafından söz etmektedir. Yani beşer hayvanlar gibi yer içer çiftleşir. Bunu maalesef bu din alimi geçinen aslın geçmişin yanlış düşüncelerini günümüze taşıyanlar yüzünden göremedik. Hala da insanların büyük bir kısmı bunu göremiyor çünkü sonradan uydurulmuş hadislerle kuşatılmışsan bunları görmek mümkün değildir. Allah akıl fikir versin .
 • ayşe gülayşe gül6 ay önce
  çok uzun yorum yazan arkadaşlar, lütfen biraz daha kısa ve öz yazın da okuyabilelim.sizi okuyunca kadar gider kitap okurum.
 • SancarSancar6 ay önce
  Amerikaylaçarşaftankol atıpoynaşmayadevam etsinler, üsleri kapatmasınlar... Yakında bep beraber günümüzü görürüz... Bir dakka bile durmadanRUSYA VE SURİYE İLEMUTABAKAT ŞART.. SURİYE, İRAN, RUSYA PARÇALANIRSABİLİNKİTÜRKİYEPARÇA PENÇİK OLUR.... ADAMADA HESABINI SORARLAR... BİZİ DİNLEMİYORLARSA HOCALARINI DİNLESİNLER.... SURİYE PARÇALANIRSA HEDEF TÜRKİYEDİR DEMİŞTİ..
 • HakHak6 ay önce
  Sen bol bol yaz sayin yazar. Millet bitmis tukenmis ama sen yinede yaz. Bir sey biliyormus gibi yaz. Bir onceki yazdigini yalanlar gibi yaz. Yaptiklarimizdan ve yapmamiz gerekipte yapmadiklarimizdan hesap verecegiz diye yillardir yazarsin yine yaz. Bos yazilarinla yazdigin yazilarla kazandigin paranin hesabinida yaz. Sirca koskunun hesabinida yaz. Sana tavsiyem ölmeden önce ol. Nemi olacan. Gercek bir kul ol.
 • AbdülkadirAbdülkadir6 ay önce
  Kur'ana görehayvan ve bitki türünden gelmiş gelecek tüm varlıkların ortak bir atası vardır NEFSİ VAHİDE.Allah bu nefsi vahideyi dünyayı yaşanacak yer haline getirince suda yaratmış ve bu nefis vahideden de bir çok eşler oluşmuş. yani tek bir canlı kendinden eş oluşturmuştur. Tabii bunun kodlamasını Allah yapmıştır. İşte bu nefsi vahideden oluşan eşler birbirleriyle birleşip tekrar bölünüp tekrar birleşip ilk çok hücreli canlıları oluşturmuşlar. Aslında bu bütün canlı varlıklardaki hücrelerin kendinden eşler oluşturup bülünüp çoğalmasıyla aynıdır. Maalesef Kur'anı anlamayanlar buna gülüp geçmektedir. Tabi yaratılışla ilgili ayetler ancak bilimsel araştırmalar sonucunda ortaya çıkacaktır.Çünkü Kur'an da o ayetler müteşabihtir ve Müteşabih ayetlerde masa başında düşünülerek değil saha araştırması yapılarak manası ve maksadı anlaşılabilir.Müteşabih ayetleri masabaşında anlamaya kalkarsan abuk sabuk şeyler uydurup onlara inanmaya başlarsın.Zaten İslam dünyasında bilim Memun döneminde başladı Me mun ölünce kısa bir süre daha sürdü sonra bitti.Tabi bilimsel araştırmalar batının eline geçti onlar yükselirken islam dünyasıda gerilemeye başladı.Hala islam dünyası bilime şeytan icadı olarak bakıyor ama böyle bakanların ceplerinde cep telefonuda eksik değil yani.
 • AbdülkadirAbdülkadir6 ay önce
  Ben beşerle insan arasındaki ayrımı Kur'andan farkettiğim zaman artık anladım ki bu insan denilen varlığın yaptığı vahşiliğe hiç şaşırmadım.Bundan sonra da şaşırmam. Aslında o vahşilik beşer tarafının ürünüdür.Ve insan tarafını kullanmamaktadır.Her insanın bir beşer bir de insan tarafı vardır. Bedenin organlarının çalışmasını sağlayan can ruh tan farklı bir cevherdir ve bu cevher hem hayvanlarda hem de bitkilerde vardır. Ve organlarla bağlantılıdır.Mesela bazı organlar olmasaydı beşer hayatta kalamazdı. İşte nedir mesela kalp.İşte bedenin hayatta olmasını sağlayan ruh değil candır.
 • AbdülkadirAbdülkadir6 ay önce
  İşte bu Kur'andaki bu beşerle insanı birbirinden ayırmazsan insan nasıl böyle vahşileşebiliyor diye şaşar kalırsın. Şu anda insan denilen aslında nefs dememiz daha uygun varlıkta iki taraf mevcuttur.Bir tarafı beden ve can dan oluşan beşer tarafı vahşilik bu taraftan geliyor diğeride beşer tarafı kontrol etmesi için ruh (akıl,irade,vicdan yani şuur) verilmesiyle oluşan insan tarafıdır. Burada karışıklığın olması aslında bunlar içiçe geçtiklerinden oluşuyor.Şöyel düşünün önce beşer ona ruh veriliyor sonra insana dönüşüyor. Allah ruhu tekrar geri alsa yine beşer oluyor.Yani beşer hali hala mevcut Allah ona sonradan insan hali giydiriyor. İnsan tarafını Allah beşer tarafını kontrol etmesi için oluşturuyor. Yani kontrol mekanizmasını beşere yerleştiriyor. Sonra da ayetinde diyor ki aklınızı iradenizi vicdanınızı kullanmıyorsanız hayvandan bile aşağı bir varlıksınızdır. Yani cemal kaşıkçıyı vahşice parçalayan varlıklar beşer tarafıyla davranmışlar ve hayvandan daha aşağı konuma düşmüşlerdir.
 • AbdülkadirAbdülkadir6 ay önce
  Kur'ana göre insan diye bir tür yok. Kur'an da beşer diye bir tür var ve bu tür hayvan türlerinden bir türdür. Kur'andaki insanla beşeri birbirinden ayrı manalara geldiğini bilmezsen ondan sonra insanın nasıl vahşet işleyebileceğine şaşar kalırsın. Kur'andaki ilgili ayetlere göre insan ruhla verilen bir özelliktir. Ruhla beşer insana haline gelmiştir yani akıl irade ve vicdandan oluşan bir bilince ermiştir. Yani beşerken hiç bir sorumluluğu yokken insan özelliğini kazanınca Allah karşısında sorumlu bir hale gelmiştir. Beşer tıpkı hayvanlarda olduğu gibi beden ve can dan oluşur. Allah bu beden ve can dan olulan beşere ruh üflemiştir yani ruh vermiştir ki bu hala anne karnında ceninin belli döneminde devam etmektedir. Ruh beşere bilinç kazandırmış ve diğer hayvan ve bitkilerden üstün konuma getirmiştir. Bunu geçmişte Kur'ana bakarak anlayan islam bilim insanı olmuştur.Mesela biyolojinin babası kabul edilen Cahız yine İbrahim Hakkı da böyle yorumlamışlar.Ama maalesef çoğunluk nakilcilerin tarafında olduğundan bu kabul görmemiştir.
 • Cep telefonuynan evlilikCep telefonuynan evlilik6 ay önce
  Yok arkadaş, benim nikahıma belediye encümen azası, ilçe müftüsü ile birlikte gelecekler, tele konferans yöntemiyle başkanımıza bağlanacaklar, o anda cnn yayın yapacak. Hafife almayın yaa, kerahat işliyorsunuz!_ordunarius profesörius hüseyin atay çok atay
 • şenay doğan şenay doğan 6 ay önce
  habibullah bir gün gelecek cinayet küçük görülecek buyuruyor ben de malesef bundan nasibimi almışım insan zina etmediği müddetçe kimse ona tecavüz etmese onun ırzı ebediyyen temiz kalırallahın herkesin ırzı kirlenecek diye bir hükmü yok ama insanlar sarenin imanını elde etse ırzları bizzat allah tarafından koruma altına alınır olayın bu boyutu da maalesef görülemiyor allaha emanet olun
 • şenay doğanşenay doğan6 ay önce
  habibullah zalime de mazluma da yardım edin diyor ben zalime yardım edebilmekten acziyete düşüyorum katliam katledilenlerin yakınlarının yüreğinde kin ve düşmanlığa sebep oluyor bu da fitneyi körüklüyor allah yeryüzünde fitne kalkıp din allahın oluncaya kadar cihad edin buyuruyor ama insanların ecel hususunda cehaletleri ve küfürleri ile manevi mücadeleye takılı kalıyor burayı aşamıyor katliamın sebep olduğu fitne ile uğraşamıyorum
 • şenay doğanşenay doğan6 ay önce
  katliam mahlukatın ölümü ve ölüm zamanı üzerinde etkisiz elemandır ben katliamlarda mazlumların dünyasında takılı kalıyorum onların dünyasını aşamıyorum bakıyorum katliam mazlumun dünyasında bir değişikliğe sebep olmuş mu yok katledilmese başka bir sebep onu yine o an öldürecekti katliamın asıl mağduru katledilen değil katledendir çünkü işlediği cinayet onu aşağılık varlık derecesine indirir ve ona cehennemin kapılarını açar allahın rahmetine perde olur
 • şenay doğan şenay doğan 6 ay önce
  bana katliamlarda neden sessiz kaldığımı tecavüz olaylarında tepki verdiğimi soruyorlar bu benim kulluğumda aşamadığım bir noksanlıktan kaynaklanıyor ölüm allahın emri her nefis ölümü tadacaktır ve ve bunun vaktini allah kimseye sormadan ezelde kendisi belirlemiştir ne ölümüm gelişi ne de vakti artık değişmesi mümkün olmayan hükümdür katliamı ölüm olayının üstünden çekseniz doğal afet salgın hastalık gibi bir başka sebep devreye girer ve vaadesi dolmuş olanları yine toplar
 • AhmetAhmet6 ay önce
  Kıbrıs barıs harekatını hatırlatıyor. Bu dönen dolaplar. 1974 de kadar hep türkiye oyalandı aldatıldı 74'de olay cozuldu. Yani erbakanlar lazım bızlere bunları anlamak mumkun degıl.
 • Ebu ZerrEbu Zerr6 ay önce
  Ah sayın yazar ah, karnın tok belli. Birde milyonkarca işsiz gencin umutsuzluğundan, mutsuzluğundan, geleceklerinin çakallara yem edilişinden bahsetsene biraz! Ekonomik bağımsızlık yoksa siyasi bağımsızlıkta yoktur. Pazardaki fiyatlara gel, işsizliğe gel. Enflasyona gel. Ama senin karnın tok belli. Din, siyaset karın doyurmuyor. Halimiz ortada. Sen kızını yurt dışında bilmem nerede okuturken, ser sefil olup intihar eden genç işsizlerden, hakkı yenen sahipsizlerden tabiki bahsedemezsin. Sürekli kurgu, hayal, saçms ve ajite yazıların karın doyurmuyor maalesef. 15 kuruş poşet parasına tenezzül eden, haftada 5 kez oynanan şans oyunlarına kadar düşmüş bir hükümete devam dersin elbette. Gerisini yazmıyorum bile. Ortalıkta gerine gerine gezinen bilindik fetöcü siyasetçi, iş adamı, bürokrat, gazetecilere dokunmayan bir idare sence nedir? 17 yılın sonunda geldiğimiz bu nokta, üstelikte tek parti iktidarı söz konusu iken enbüyük vebal kime ait sence. Rahibi bir günde uçuran, teslim eden benmiydim. Daha niceleri var bunun gibi. Suriyelilere harcanan 40 milyar dolar neyin nesi. Onca muhtacın varken hakmı bu. Bir haftada Şamda namaz kılınacaktı değilmi. Değil cuma namazı kılmak, oradan çıkamaz olduk. Bir hayal uğruna binlerce şehit verdik, vermeyede devam ediyoruz. Kalkmışsın utanmadan hala siyaset, yalan, hayal ve din satıyorsun. Amigoluk yapıyorsun. Niye bir AKP li vekilin veya herhangi bir siyasinin, generalin, bürokratın, zenginin çocuğu şehit olmuyorda hep garibanın evladı şehit veya gazi oluyor. Bunu birzamanlar muhalefette iken sizler yazıp söylüyordunuz, hatta bu bir cihat olmadığı için onlar şehit değildir diyebilecek kadar alçalmıştınız. Utanmadan şehadete bile dil uzattınız hep o günlerde. Tarikat ve cemaat koro halinde yazarlarınızda dahil siyasilerinizle birlikte bunu söylüyordunuz. 90 lı yıllardaki halinizide biliyoruz, Allah size iktidar verdi ama siz hiçbirşey veremediniz, hep aldınız, aldınız, vede doymadınız. Unutmadık o günlerinizide. Şimdide deyin bakalım, onlar şehit değildir diye. Ayrıca Utanmadan birde paralı askerlik çıkardınız. Gariban ölsün, varsıl yaşasın. Hani şehit olmak isteyen siyasiler vardı, tvlerde boy boy. Ellerini tutanmı vardı. Ama göremedik hiçbirini ne şehit nede gazi.İşte orada çirkin bir savaş var. O şehit olmak isteyen siyasiler savaşsınlarda görelim. Öyle bu mavi marmaraya binipde inmeye benzemez. Buna sende dahilsin yazar, sende git savaş ve şehadete er. Olmazmı? Neden olmasın? Cennete gitmenin en güzel yolu bu değilmi. Şehadet! Yoksa cenneti istemiyomusunuz? Şehitlerimizin ve garibanların ahını çok aldınız. İflah olacağınızımı sanıyorsunuz? Birde paralı askerlikle vicdanları ayrıca yaktınız Nede olsa devletin ihtiyacı vardı paraya. Değilmi? Askerliği bile paraya tahvil ettiniz. Oradan gelecek para batsın. Sattın, sattın yine sattın. Satacakta kalmadı. Ve 17 yıldır hep borç aldın aldın, aldın. Ama doymadın. Değişen ne? Eskisinden daha da kötü bir ülke. Eski zenginlerin yanına, yeni seküler islami zenginler. Gariban yine garip ve muhtaç. Zengin yine zengin gözleri yine de aç be aç. İslamı artık çirkinliklerinize alet etmekten ne zaman vazgeçeceksiniz. Çünkü inandırıcı gelmiyor ve de tiksindiriyor, Karın ise hiç doyurmuyor artık.
 • Kunta KürdeKunta Kürde6 ay önce
  Bizim ne işimiz var MIMBİÇ te ? Ben bir Türk olarak aşşağılandım ve tehtit edildim Twitter de yazı hala duruyor! Cevap o plartformda ve dengi vermeli ! Telefon ile görüştük üzüldük büzüldük olmaz böyle iç politik siyasi çıkar ! Twit orada arşın burada ! Dik dur dik bu millet seninle !
 • Ali babaAli baba6 ay önce
  PARASI OLAN ,',, DOLAR,,,AL,,,, YAKINDA,,,.1..DOLAR...10...t,l,,,, OLACAK,, duyurulur, ,,,,seçim ekonomisi devrede, ,,yabaci sermaye ve sicak para girisi durdu,,, dis borç ve faiz ôdemeleri geliyor,,, ic borc çig gibi bûyûdu, ,,maaslar dondurulacak, ,,issizlik te rekora kosacagiz,,,bûyûk,kûcûk isletmelerin iflasi basladi,,,,konkordo isteyen ve hazine garantisi OLAN sirket sayisi , 10 , binlerce,,,20 milyon vatandasin,icra da dosyalari bekletilmekte, ...yani 20 milyon kisi borclarini ôdiyemedi,... çok bûyûk bir rakkam,.. emekli maaslari dûsûrulecek...bankalardan nakit cekme bir limitlesinirlandirilacak,... emekli ve issizler çôplerde ekmek toplamaya baslayacaklar,,,,,velhasil,,,,,YUNANISTANDAN BETER OLACAGIZ,,,,,nedenimi ???EKONOMININ ANASI ÛRETIMDIR,,,ÛRETTIGINI YIYEN SAVUNMABÛTÇESIDIR SAVASTIR,, ,,SAVASINDA,ANASI. DIYANETIN BÜTÇESIDIR,,,100 .binler oturdugu yerde maas almakta,,,,EKONOMIYI BATIRIR, ,,, 40yildir KÛRD HALKINA KARSI SAVASIYORUZ,,yetmedi ,,,FIRATIN DOGUSUNA GÔZ DIKTIK,,, E,, PARANBITTI,,,MILLETI BIRDAHA ILIKLERINE KADAR SOYACAK,,,,ADINADA BEKA,BEKA KOYMUSLAR,,BEKAYLA,,,MEHTERLE,,UYUT TOPLUMU, ,,BU. ARABA SON HIZLA YAKLASTI BETON DUVARA ,bu duvarda firatin dogusu,,,,YAKINDA CARPACAK, ÇARPTIGINDA HERKES ÇARPILACAK,,,,VARSA PARAN ÇEVIR DOLARA, ,,KALMAAÇ ,,,kalan hirsizlik, kôprû,hastane garantilerini ve yazmadiklarimida sen yaz,,,, yaz GAZETECIsizin oralarda olan bitenide sen YAZ, ,,nokta,
 • saitsait6 ay önce
  Ne yalan söyleyeyim son dört parağrafı daha iyi anlamak için bende üç kere okudum.
 • ereneren6 ay önce
  Makalede geçen malum terör örgütünün sina ya ve fergane ye taşınması konusu üzerinde herkes iki defa düşünecektir.
 • harunharun6 ay önce
  Rahmetli ebe ve dedelerimiz sn.yazarın telefon telgraf soru ve cevabı benzeri bir konu oldugunda evlat b.k ile yapılan s.dik ile yıkılır derlerdi
 • vahapvahap6 ay önce
  Bakalım bizim bu akşam4 muhalefet partisi yöneticileri enes kanter görüş yapan abd li ye dair neler söyleyecek.

Günün Özeti