Siyasetin yolları taşlıdır

09 Temmuz 2019 Salı

Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı’nın 11 Şubat 2019’da yayınladığı listeye göre, Türkiye’de 77 tane parti, siyasi faaliyet gösteriyor. Bunlardan 24’ü son 5 yıl içinde kurulmuş.. Bu arada kapananlar var, sadece adı parti olan tabeladan ibaret partiler var..

Bugün kuruluş hazırlığı içinde yaklaşık yarım düzine parti daha var.. Daha doğrusu arayış içinde grublar var. Bana kalırsa siyaset yapmak için ille de parti kurmak şart değil.. Bu kadar parti zaten çok fazla. Bunların bir kısmına parti demek de mümkün değil zaten. Gerçek bir kadro ya da projeleri yok. Şahıs partisi, ya da dini, ideolojik, politik mikro “cemaat” oluşumları.. Kim bunlar, finansmanlarını nereden sağlıyorlar, ne yapmak istiyorlar, aslında bunlar ciddi birer araştırma konusu..

Geçen gün SETA’nın Türkiye’deki “yabancı media araştırması” tartışma konusu oldu da, aslında bu tartışmayı başlatanlar Alman Anayasa Kurumu’nun tematik dönemsel raporlarına bir göz atsalar ne görürler acaba! SETA raporuna genel olarak bir göz gezdirdim. Gördüğüm kadarıyla öyle bir fişleme filan yok. Yanlış, kişilik haklarına yönelik bir yanlış varsa elbette kabul edilemez. Şimdi var mı bilmiyorum BYEGM’nin internet sayfasında tüm media kuruluşlarının tepe isimlerinin tamamının isimleri vardı. Zaten basın kartı taşıyan herkesin de kişilik bilgileri kurumda var. Ayrıntıları da herhangi bir biyografi sitesinden, ya da açık kaynak kodlu veri tabanından çok daha ayrıntılı öğrenebilirsiniz.  Alman Anayasa Kurumu’nun Almanya’daki Türk STK’ları ve Mediası hakkındaki raporlarına bir bakarsanız bu işin batılılar tarafından nasıl yapıldığını daha iyi anlarsınız. Almanya’da Akit gazetesinin başına gelenleri, Kanal 7’nin başına gelenleri araştırırsanız, fişleme, takip, cezalandırma nasıl yapılırmış görürsünüz..

Bizde bir “Kamu Güvenliği Müsteşarlığı” kuruldu. Uluslararası ticari faaliyetlerde bulunan kuruluşlar, STK’lar, Media gibi kuruluşların ihtiyaç duydukları sivillere hizmet verecek bir kapı açılıyor diye düşünmüştüm ama, bir el o kuruluşu bir şekilde tasfiye etti.

Tekrar parti kurma konusuna dönecek olursak, yarın sağda-solda kurulacak partilerin bazıları, sağ ve sol oyların polarize olacakları “Merkez” Partileri olma iddiası taşıyacak, bazıları merkezkaç oyları, adayları ya da milletvekillerini toplamak için bir havuz partisi olacak. Bir kısmı da, “Pazarlık ve muvazaa” partisi haline gelecek. “Bizim şu kadar oyumuz var” anlayışı ile bazı politik grublar, dini etnik, ideolojik ve politik anlamda pazarlık unsuru olarak ortaya çıkacak. Bakın bunlar siyaset bağının köksüz parazitleri, zehirli sarmaşıklarıdır.

Niye siyasi bir gelecek için hazırlık yapmak isteyenler, politik bir istişare zemini oluşturmazlar internette! Bu kişilerin fikirlerini öğrenelim, kadrolarını tanıyalım, alameti farikalarını görelim. Fikirlerini ve kadrolarını niçin gizlerler. Ha, bir de şu var tabii, birileri kendine rakip bir oluşum görünce, trolleri üzerlerine saldıracak gagalayacaklar, iftira edecekler, tehdit edecekler üzerlerine birilerini gönderip, satın almaya ya da cezalandırmaya kalkacaklar. Bakın bu siyasetin mafyalaşması sürecidir. Bu siyasetin kanserleşmesidir. Birilerinin yokluğunda kendinize varlık aramayın. Birileri, ya da bir fikir, niçin olmamalı ise sizin adamınız ve fikrinizin ondan üstünlüğü ne, onu görelim. “Bana güven gerisini merak etme sen” diye bir şey yok. Biz “sözü dinleyecek, doğrusuna tabi olacağız”, “Adamın ehliyet ve liyakatına bakacak, ona göre karar vereceğiz”.. Başka türlüsü olmaz. Başka türlüsü “kafayı kiraya vermek”, “sürüleşmek” anlamına gelir. Biz kimsenin İlahı ve Rabbi olmadığımız gibi, ne din büyükleri, ne de devlet büyükleri bizim İlahımız ve Rabbimiz değildir ve olamaz. Dikkat edin, ihtirasla istediğiniz her şey imtihanınız olur ve siyasetin yolları taşlıdır.

Siyaset sadece siyasilere bırakılamayacak kadar mühim bir iştir. Peki bu anlamda ortalıkta başka politik grublar var mı? Mesela bizim dindar insanlar olarak, dini hassasiyetlerimizin korunup geliştirilmesi için, şikayetten öte yapacağımız bir şey yok mu? Bir lobi gücü oluşturabiliyor muyuz?.. Bu konuda yeterli bir çalışma yapıyor muyuz?. Herkes adamını bulup işini yapma çabasında. Siyaseti ele geçirme, ya da arka bahçede pazarlıklarla işi götürme çabasında. Böyle olmaz. Bu ne onlara, ne de siyasete itibar kazandırmaz. Kendi inanç, fikir, düşüncelerimizi açıkça ortaya koyalım ve bunu tebliğe dönüştürelim.

2. adım; bizim, inanan bir topluluk olarak ülkemiz, bölgemiz ve dünyanın karşı karşıya bulunduğu tehditler ve meseleler konusunda söyleyecek sözümüz olmalı. İlle de iktidar olmak gerekmiyor bunun için. İktidara giden yolda bu fikirler parke taşları olmalı. Bu fikir sahipleri, vakıflar, dernekler toplumsal sözcüler öne çıkarmalı, doğru bildiğimiz yönde ve yolda ilerlerken, kendi içimizde ve dışa dönük güzel örnekler, icraatlar yapmamız gerek. Bunlar için partileşmeye gerek yok. Buradan yetişen insanlar uygun bir siyasi zemin bulduklarında buralara gidebilir ya da kendi siyasi hareketlerini örgütleyebilirler. Bu yapılar asıl olarak, bir düşünce kulübü olarak faaliyetlerine devam etmeli, her siyasi hareket, gerektiğinde bu fikir fideliğinden kendisi için fikirler ve kadrolar oluşturabilmeli. O zaman siyaset bir çatışma zemini değil, hayırda, erdemde yarışma zeminine dönüşecek.

Kolay olan “tek lider” çözümü. Bu sanal bir çözümdür. Tek adam’lar geldikleri gibi giderler.. Bir yere kadar faydalı olsalar da, bir yerden sonra ya kendileri sapar, ya hedef olurlar ya da çevreleri kuşatılır ve iş başka vadilere sürüklenir. “Her şeyi bilen” bir liderlik toplumu bir kişinin heva, heves ve zannının siyasi kobayına dönüştürür ve o gücü ele geçirmek ya da o güce ulaşmak için yaklaşmak isteyenler ve uzaklaştırılanlar hem kendi aralarında hem de birbirlerine karşı çatışmaya girerler. Tek adamın yandaşları ve karşıtları, önce örtülü, sonra açık bir çatışmaya girerler ve ülke perişan olur.

Beni bana, bizi bize bırakma Rabbım”. Bizi Müslümanlarla Müttehid, erdemlilerle ve mazlumlarla Müttefik, değer üreten ve başkalarının temel haklarına tecavüz eden müfsitler dışında herkesle, nimet ve külfet dengesine dayalı Mütelif kıl ki, Hılful fudul gerçekleşsin, Müellefetül Gulub yolunda ademoğullarının adalet barış ve hürriyet içinde, malları, canları, namusları, akıl-inanç ve nesillerinin güvende olduğu, katılımcı, çoğulcu, şeffaf, insan haklarına saygılı bir hukuk devleti yolunda Senin rızanın tecellisinin vesilesi olalım.

Allah’ın vahiyle haber verdikleri dışında, hiç kimse masum değildir ve hiç kimse mutlak anlamda hakikatin bilgisine sahip değildir ve olamaz.. “Bize hayır gibi gelen şeyde şer, şer gibi gelen şeyde ise Allah hayır murat etmiş olabilir. Biz bilmeyiz Allah bilir!”

Küçük bir not daha: İlk Osmanlı müftüsü kabul edilen, Şeyh Edeb-âli’nin damadı ve Osman Gazi’nin bacanağı olan Karamanlı Dursun Fakih’in Osman Gazi’ye “ümmet’in haline ilişkin”, anonimleşen ve menakıblara konu olan şöyle bir uyarıda bulunduğu rivayet olunur: “Ey oğul! Öyle insanlar göreceksin ki, koyunu yemek için, tilkiyle plan yapacaklar! Kurtla birlikte kuzuyu öldürecekler. Çoban’la birlik olup bu haram lokmayı yutacaklar. Sürünün sahibiyle birlikte yas tutacaklar ve sonra da hiçbir şey olmamış gibi davranacaklar! Yeni  planlar yapıp, tuzaklar kuracaklar. Bunlardan uzak dur ki, sana da otağına da ateş düşmesin”. O gün bir kuzu çalanlar daha sonra sürülerle doymadılar. Aman dikkat! Nefislerinde cehennem ateşi taşıyan, ihtirasları ile bu ateşi körükleyenlerden uzak duralım ki, cehennem ateşi bize de dokunmasın. Selâm ve dua ile.

 

Günün Özeti

YORUM YAZ

 • Ahmet İşseverAhmet İşsever1 ay önce
  “Beni bana, bizi bize bırakma Rabbım”. Bizi Müslümanlarla Müttehid, erdemlilerle ve mazlumlarla Müttefik, değer üreten ve başkalarının temel haklarına tecavüz eden müfsitler dışında herkesle, nimet ve külfet dengesine dayalı Mütelif kıl ki, Hılful fudul gerçekleşsin, Müellefetül Gulub yolunda ademoğullarının adalet barış ve hürriyet içinde, malları, canları, namusları, akıl-inanç ve nesillerinin güvende olduğu, katılımcı, çoğulcu, şeffaf, insan haklarına saygılı bir hukuk devleti yolunda Senin rızanın tecellisinin vesilesi olalım.Allah’ın vahiyle haber verdikleri dışında, hiç kimse masum değildir ve hiç kimse mutlak anlamda hakikatin bilgisine sahip değildir ve olamaz.. “Bize hayır gibi gelen şeyde şer, şer gibi gelen şeyde ise Allah hayır murat etmiş olabilir. Biz bilmeyiz Allah bilir!”
 • AhmetAhmet1 ay önce
  Birgunde iktidar partisinin ve onu destekleyen partinin seçimlerde söz verdiği 3600 ek gösterge erken emeklilik ve afla ilgili yazı yazsanız günah mi islersiniz
 • Mertürk Mertürk 1 ay önce
  YUNUS 16' Kripto Fetö cülerin en büyük özelliği, kraldan çok kralcı görünüp ,en büyük Tayyip Erdoğan taraftarı görünmeleridir. Onlar ülkemizin ekonomisinin ,dışa bağımlı olmadan ,sanayi ve üretim odaklı , güçlü bir ekonomi olmasını istemezler. Ben ,ilkönce ,sanayi üretim ve ihracat ile para kazanalım ,gelir elde edelim ,sonra ,bu kendi paramızla yettiği kadar ,inşaat ve hizmet yatırımları yapalım diyorum , vermeden almak Allaha mahsustur, çalışmadan , sanayi,üretim ve ihracat ile gelir ,tassaruf,para,finans kazanmadan ,yüksek dış borçlar ile gelir getirmeyen ,emlak,konut inşaat projeleri, ülkeyi dış borç tuzağına düşürür diyorum. Bu Erbakan hocanın sürekli Uyardığı ,dış güçlerin ,"BORCA MAHKUM ET,ESİR AL " Tuzağına düşmektedir diyorum ve matematiksel veriler ile tek,tek açıklıyorum ,ama sen beni Fetö cülük ile suçluyorsun. Almanyada, İngiltere de ,bu tür yatırımlar var bizde niye olmasın diyorsun. Almanya ve İngiltere kadar gelirimiz varmı ki ,Almanya ve İngiltere de olan hizmet yatırımları bizdede olsun. İlk önce ,sanayi ,üretim ve ihracat ile Almanya ve İngiltere te yakın gelir,tassaruf üret sonra onlarda olanı isteyelim ve yapalım. 3000 TL aylık kazancı olan biri sürekli aylık 5000 TL harcarsa ,bu nereye kadar devam edebilir.Kripto Fetö cüler , enbüyük Tayyip Erdoğan taraftarı gibi görünerek,kraldan çok kralcı gibi görünerek, iyi niyetli yapılan uyarıları Tayyip Erdoğan aleytarı gibi göstererek yapılan yanlışları doğru gibi göstermeye çalışarak, hem ülkeye enbüyük kötülüğü yaparlar,hem de Tayyip Erdoğan bu şekilde yanlışa sürükler. Şimdi soruyorum: ......1- YUNUS 16 ,SEN KRİPTO FETÖ CÜMÜSÜN?.............,. 2- YOKSA OKUDUĞUNU DAHİ ANLAYAMAYAN, CAHİL BİRİMİSİN? . Şayet okuduğunu dahi anlayamayan cahil biriysen bu dahada kötüdür. Cahil dost ,akıllı düşmandan daha tehlikelidir. Tayyip Erdoğan ın senin gibi dostları varken ,düşmana ihtiyacı yoktur
 • ahiahi1 ay önce
  Babacan'ın Merkez Bankası Başkanı'nın arkasından istifa etmesi;- AKP'nin kuruluş değerlerinden ayrılmasına tepkidir.- AKP'nin son 3 -4 yıldır başarısız ekonomi politikası sonucunda milleti geçim sıkıntısına, işsizliğe, fakirliğe ve açlığa mahkum etmesine tepkidir.- Kuvvetler ayrımını yok eden, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemine tepkidir.- Partili cumhurbaşkanına tepkidir.- "Tek Adam" yönetim tarzına tepkidir.- Saray siyasetine tepkidir.Ali Babacan'ın istifası sadece politik olarak değil, ekonomik, sosyolojik, psikolojik olarak değerlendirilmelidir.AKP seçmeni başta olmak üzere millet, AKP iktidarından, Recep Tayyip Erdoğan'ın milleti ötekileştiren politikalarından ve en önemlisi aile ekonomisinin çöküşünden şikayetçidir.2001 yılında Refah partisinden kopan Abdullah Gül ve Recep Tayyip Erdoğan'ın AKP'yi kuruluş ve iktidara taşıyış şartlarının çok daha ağırı bugün yaşanıyor.AKP'nin kuruluş yapısında sadece Refah partililer yoktu, ANAP'lılar, DYP'liler, DSP'liler de vardı.Ancak AKP kuruluş felsefesini kaybetti ve bugün sadece "Tayyip'in partisi" olduAbdullah Gül, Ali Babacan ve Ahmet Davutoğlu AKP içindeki çöküşü gördüler, AKP'nin millet için umut taşımadığını anladılar ve bu yola öyle çıktılar.Saray onların gördüğünü hala görmedi.Babacan'ın yeni parti açısından attığı bu ilk adım zamanlama olarak çok doğrudur.Dibe doğru inişe geçen AKP Türk ekonomisini, tarımını, eğitimini, medyasını, kişilik haklarını da çöküşe götürdü.AKP'liler olup biteni siyaset sahnesinin zirvesinden yani Saray'dan ve Genel merkezden takip ediyorlar.Babacan'ın yakın kadrosunda olan iki kişi ile konuşmamdan çıkan özet şudur:"Sıcak yaz ayları AKP için çok sıcak geçecek. Hiç acelemiz yok. AK Partililer küçümsüyorlar ama çuval dolu mu boş mu görecekler. Ahde vefa siyasette önemlidir ama daha da önemlisi liyakattir, kariyerdir. Bu istifanın artçıları var. Babacan yalnız değildir…."Sordum: Milletvekili var mı?"Evet, Mevcut Milletvekilleri de var AKP'nin kuruculardan isimlerde var. Eski bakan ve milletvekilleri de, eski ve mevcut bürokratlar da var. Ancak istifaları konusunda yol haritası kesinleşmiş değil" diye yanıt verirken şu espriyi de yaptılar: "Saray kısa dönemde birçok yeni makam ihdas etmek zorunda kalacak…"Ali Babacan'ın açıklamasının şifreleriBabacan'ın istifa açıklamasını bölüm bölüm değerlendireyim."Ağustos 2001 tarihinde kurucu üye, 14 yıl MKYK üyeliği, 13 yıl Bakanlar Kurulu Üyesi oldum. Türkiye'nin tarihi dönüm noktalarında, doğruları için verilen büyük mücadelelerin bizzat içinde olmak benim için şeref oldu.Son yıllarda ise pek çok alanda yapılan uygulamalar ile inandığım ilke, değer ve fikirler arasında derin farklılıklar oluştu. Aklen ve kalben bir ayrışma yaşadım."Babacan'ın bu sözleri AKP'ye ahde vefa açısından önemlidir. Bu görevlerin sonlanmasının tarihi ise 2015'dir. Yani son 4 yıl yani Erdoğan'ın "metal yorgunluğu" tanımlaması AKP'yi çöküşe götüren Babacan, Gül ve Davutoğlu'nu harekete geçiren süreçtir.Babacan'ın hedefini özetleyeyim:"Parlak bir gelecek vaat eden, bambaşka beklentileri olan, dinamik, yeni nesiller,Türkiye için yepyeni bir gelecek vizyonuna ihtiyaç,Her alanda doğru analizler, yeniden düşünülmüş stratejiler, planlar, programlar, Çok çeşitli kesimlerle istişareler,Sorunların çözümü için, temsil gücü yüksek ve geniş bir kadro çalışması,Ortak aklı hedeflemek,Ahlaki ve toplumsal sorumluluğu hissetmek,Bağımsız ve özgür bir şekilde çalışmak,Ülkemizin itibarını yükseltmek, halkımızın refah ve mutluluğunu artırmak,İnsan hakları, özgürlükler, ileri demokrasi ve hukukun üstünlüğü vazgeçilmez ilkelerimizdir.Türkiye'nin bugünü ve geleceği için her konuda beyaz sayfalarla işe başmak gerekmektedir."AKP'nin bölünmesinin ilk adımı bu sözlerle gerçekleşti.
 • DermanDerman1 ay önce
  Turkiyede,parti kurmak,almanyadadernek kurmak icin uc kisi yeterliimis.bu dernekler ayni zamanda ,devletden yardim aliyormus,bazi islam cemiyetlerinin veraindernnek islam cemati onlarinda tuzuk ve emirleri kurallari oluyor .turkiyede parti kurarkende bazi is ve sanayici insat sektoru ,kurumlarinda isteklerine cevap verecek sekilde desdekletini aliyor bu gibi partiler devletin isinden cok devletden faydalananlar oluyor birde dis guclerin himayesinde olan bir parti olursa dusun artik onlarin finansmaniyla kurulmus,sa niye zit gorus olsun ki gayet puruzsuz isler, Turkiye karsitlari niye var niye ey diyesesleniyorsa artik onlarin borusu otmuyorbir merkez yonetim derse o memuru ordan al derhal uygulanir.yeni partu kuran babacan hic bagirip cagirmadan hicde oylebir kabiliyetide yok bir otobus soforu gibi trafikde kaza yapmadan onun bunun itirazina bakmadan sadece isine yarayan aynaya lambaya bak yolculari varacagi yere tasimak olur buda bal gibi anlasmakla olur.
 • Erdal hakverenErdal hakveren1 ay önce
  Kendimi bildim bileli bir bu fetöye birde sana hiç ısınamadım. Fetö de yanılmamışım seni bakalım zaman ne gösterecek
 • YAŞAR AKBAŞ YAŞAR AKBAŞ 1 ay önce
  "Hılful fudul"ne demek biliyormusunuz,?. Güçlüden mazlumun hakkını almaktır . Resül-ü Ekrem kurmuştur....Her şey adalet ve insanlık için yapılsa idi.....o kadar çok mesafe alınırdı ki
 • okurokur1 ay önce
  yazidan en ibretlik ve uyarıcıkısım "Tek adam’lar geldikleri gibi giderler.. Bir yere kadar faydalı olsalar da, bir yerden sonra ya kendileri sapar, ya hedef olurlar ya da çevreleri kuşatılır ve iş başka vadilere sürüklenir. “Her şeyi bilen” bir liderlik toplumu bir kişinin heva, heves ve zannının siyasi kobayına dönüştürür ve o gücü ele geçirmek ya da o güce ulaşmak için yaklaşmak isteyenler ve uzaklaştırılanlar hem kendi aralarında hem de birbirlerine karşı çatışmaya girerler. Tek adamın yandaşları ve karşıtları, önce örtülü, sonra açık bir çatışmaya girerler ve ülke perişan olur." Allah muhafaza
 • DermanDerman1 ay önce
  Sayin dilipak, bizim camiayi gucendiriyon baskalarini odullendiriyon,bir dusun oda karanlik tv bir sozcu korkusuz birgun derken,ruzgara yenilir yelkenbirseyler anlatiyim derken seni sevenleride sevindirecek umit verici,birseyler yaz sana yakismiyor naz,inceki saydigim ,mediya inad yeniden baslasin hayat babacan seni bizden koparmasin bize daha guzel makale bize yakisir yazarmisin yoksa bana kizarmisin iyiki varsin.
 • İLBEYHAN İLBEYHAN 1 ay önce
  GiresunSEKA 5 MİLYONTL yedeğerli bir işadamına satıldı.... Fabrikanın makinelerini hurdacıya 11 MİLYON TL yeveriliyor..... ARAZİSİNİ de68 milyonasatıyor... TARİKAT, SİYASET,MAFYA ..... şeytanüçgeni.... Tüyübitmedik yetimlerin hesabı ,bir gün mutlaka...
 • bebekyüzlübebekyüzlü1 ay önce
  bu kadar telaşı, yorumcuların hele paniğini anlayamadım! doğrusu. ne b.can mış adam be! altı üstü bir bebecancaaz garibim. asıl konuşmanız gereken meclite gurp kurarlarsa neler olacak? (hadi uyuyn da göriim sabaha kadar uyuyabilirseniz artık)
 • DermanDerman1 ay önce
  Ferhat beye guzel izah ve verdigi bilgilere yurekden tesekurler.
 • DermanDerman1 ay önce
  Benim yorumum,insani oldugundan farkli tanitma bunca akp li varken,babacana destek verilirdi insan olunce badem gozlu olur.biri bana bir avukat biliyom ,tuttugunu kopariyor bunlarin sayisi uc bes tane hep palavra sadece isi akp kotulemek, benim sozum,merturk adamin biri tek gozlu bir kizi tarif ediyor kizda bir goz vardi kizda bir goz vardi.burda soylemek istedigi kizin gozunun guzelligi deyil .tek gozlu oldugunu anlatmak istiyor.oyun bilmeyen gelin yerim dar dermis.once kemal dervis simdi babacan kurun hayal partiyi merturk veriyor garantiyi altda kalan ezilecek duyun iniltiyi.
 • FerhatFerhat1 ay önce
  Ali Babacan son yirmi yıldır Türkiye yiBiderberger konferanslarina katilan bir zaattır. Hatta akp nin kurucu üyesi olarak daha önceleride BİLDERBERGER ko feranslarina katılmıştır. Bilderberger konferanslari CİA tarafindan korunan ve arka planda Rotschield ve Rockerfeller gibi masonik siyonist derin güclerin yönettigi bir organizasyondur.Gayeleri ülkeleri yönetecek ve onlarin siyasi, ekonomik, egitim ve sosyal alanlarda reformlarini ve vizyonlarina misyonerlik yapacak olan parti ve yöneticileri belirleyerek onlari ülkelerin basina gelmesini saglamak. Kisacasi akp yi de kurduran ve Ali babacanin kurmak istedigo partiyide tezgahlayan aslinda ayni derin gücler. Tabiki bu chp nin kurucularinin bunlar olmadigini söylemekte sefihlik olur, zira liberalizm ve kapitalizm merkezli düzen külliyen bunlarin ürünü. Zira istanbul sözlesmesi gibi veyahut sapkin aile ve egitim politikalarina sözde kendilerini muhafazakar olarak tanimlayan birilerinin onay vermesi yürek ister. Fakat bu şarlatan lar yüreksoz oldullari icin bizim gibi imani tam olmayan sefihleri güzel idare ediyorlar. Eger böyle uyumaya dev eder isek gelecek günler gecmis günleri cok aratacak. Bir bakin hele bir chp nin 100 yilda basaramadigi sapkinloklari birileri mümin sifatina bürünerek basarmakta. Allah cc sonunuzu hayr eylesin
 • Gürsel erarslan.Gürsel erarslan.1 ay önce
  Sayın Dilipak  akp nin ehliyetine liyakatıına bilerek güvenerekmi desdek verdiniz?..Kusura bakma geminin su aldığınını gördün ve gemiyi terk ediyon..
 • KEMALİST(DİRENİŞ)KEMALİST(DİRENİŞ)1 ay önce
  BAK ABDURAHMAN BEY, BİZ KEMALİSTLER; CHP ,SOL BUNLAR AYRI,BİZ DOĞRUYU SÖYLERİZ ,ÜLKEMİZ ADINA ,GERÇEKŞUKİ 15 SENEDE BÜTÜN DEĞERLERDENKOPTUK; LAİK ,LAİK GİBİ DEĞİL, İSLAMCIMIZ O İSLAMCI DEĞİL BAMBAŞKA BİR YERLERE SAVRULDUK HERKES YÖRÜNGESİNİ SAPITTI OK! YANİ HERKES BAŞKA YERLERDE BİR BAŞKA KARAKTERE BÜRÜNDÜ ASIL GERÇEK BUDUR KARDEŞİM.....YAKINDA BAŞKA İSİÖLER BAŞKA CİSİMLERE DÖNMEDENGELİN ESKİ MODUMUZA DÖNELİM TOPLUM SAĞLIMIZ VE GELECEĞİMİZ ADINA YOKSA YAŞANMAZ BİR KENT VE SİYASAL DÜZENE BÜRÜNÜCEZ KİMİZ DIŞARIDA KİMİZ İÇERİDE BAŞKA BİRİ OLACAK
 • ayşe gülayşe gül1 ay önce
  HURŞİT GÜNDOĞANyazınızı içim acıyarak okudum. umarım sayın dilipak da aynı düşüncede dir. ama o sürekli ak partiyi eleştirmekle,oda tv ye koz vermekle meşgul.evet kimin başına onunbaşına gelen sıkıntılar geldi ki?nankörlere haram olsun oylarımız. ahirette soracağım oyumun hesabını o nankörlerden. hiç diler ,onun gölgesiyle bir şey oldular.ALLAH onlara yol vermeyecektir. inşALLAH.
 • selimiyeliselimselimiyeliselim1 ay önce
  hoca durum vahim vakıfa bak ..devamlı aşşaaa herkes onu i,zliyo bu aksu neden başkan yapğldıda yönetici lsaydı sorun olmazdı diyolar bu hangi bilgiyle milyarlar dağıtcak hoca nası bi organizasyonvbu .aksu neden başkan oldu ..kredi nası vercek hoca .hisseler çakılıyo sebeb bu aksu ..sdiyolar.. koş hoca bu vakıf piyASAYI bitriri hoca mavoldu piyasalar hoca çöküş hızlandı vakıf öncüşüğünde hoca kandırıldık dicekler gene hoca.ç.. herkes kandırıyov hoca aksular kim baktınmı hoca ne iş yaparlar oğlu falan hisseleri kim harfiyatlıyo hoca. herkes harfiyatlamayı konuşuyo vakıftajki vakıf çöküyo hoca koş el attut yakala hoca piyasa çöküyo vakıf öncüşüğünde hoca yetiş koş tuut yakala aksulama vakıflama devam hahahahaau
 • A.AYDEMİRA.AYDEMİR1 ay önce
  Siyasetin yolları taşlıdır sayın dilipak biz bunu çok iyi biliyoruz. Biz reisin o, taşlı yolları nasıl asfalta çevirip duble yollar yaptığını da iyibiliyoruz. Size tavsiyem şu meydanlara çıkıp Recep tayyip erdoğan kimdir diye halka sormanızdır. Sizin gibi düşüncelerine değer verdiğim bir yazarın çirkef haber programlarının ağızlarına sakız olması, alkışlanarak pohpohlanması yadırganacak ve düşünderecek bir durum. Hasan karakaya hocamı ne kadar da özlüyorum.Allah ona rahmet etsin eğilmeden bükülmeden yazardı. Ondan sonra bir sizi okurdum ama sizde siyasetin yoluna dizilen taşlardan oldunuz. YAZIK.
 • MALKOÇMALKOÇ1 ay önce
  SILA 'ya tebriklerdiyorumtespitleriiçin.....ÖZELLİKLEMARİAMKAVAKÇI 'ya nedanışılabilinir,ALLAHAŞKINABİLENVARSASÖYLESİN.....YÜZBİNLERCE DAHİ, EĞİTİMLİ ,ÇALIŞKANAMAGENÇİŞSİZ ÜNİVERSİTELİNİNSUÇU,KAVAKÇILARINSULBÜNDENGELMEMİŞOLMALARI MI.... SOYADLARIİLLA DA KAVAKÇI VEYA FATMA BETÜLSAYANKAYA VESAİR GİLLERDEN Mİ OLMALI....SGK 'lıiş sahibiolabilmeleriiçin şartmidur...
 • Hasan canHasan can1 ay önce
  Sayin yazar tespitleriniz cok güzel lakin anlayamadıgım mesele şu yapılan güzel tespitleri fikirleri analizleri baskalari yapinca gündeme getirmiyorsunuz mesela icinden cıktîgınız saadet partiside sizin gibi gercekleri gündeme getiriyor amma hic o partinin görüşlerini gündeme getirmiyorsun maalesef siz haktan yana degil güclüden yanasınız birde şu meseleyi acıklasanız millete akp kurulurken abd israilli yetkililerle neler görüşüldügünü medyada dolaştıgı gibi bizlerde halk olarak bilgilenelim reisten ne istediler destekleri karşılandıgında
 • Yunus 16 Yunus 16 1 ay önce
  EKONOMİ UZMANI MERTUR YORUMCU!! EKONOMİYİ SADECE SEN BİLİYORSUN, AYNI ŞEYLERİ UYDUR UYDUR YAZ! TAMAMEN ALGI! SEN TEK KELİMEYLE FETÖ CÜSÜN. BU MİLLET OTO YOLU, KÖPRÜYÜ, HAVA LİMANI NI, BÜYÜK GELİŞMİŞ HASTANELERİ, STADYUMLARI,...... ALMANYA, FRANSA, ABD, İNGİLTERE, JAPONYA,...... GİBİ ÜLKELERDE Mİ GÖRECEK??! SEN KİMSİN? YUNAN MI, RUM MU, ERMENİ Mİ, AMERİKAN IN DOĞURDUĞU FETÖ CÜLERDEN MİSİN? SINIR ÖTESİNDE SAVAŞ DURUMUNDAYIZ! GAVURLAR TOPYEKÜN YÜKLENİYOR! EKONOMİ DE SIKINTI OLMASI GAYET NORMAL! İŞSİZLİK VAR DİYENLER! İNŞAAT DA, TARIMDA, OTO TAMİR SANAYİDE.... KİMSE ÇALIŞMAK İSTEMİYOR! HERKES KOLAY İŞ İSTİYOR, İLK ÖĞRETİM DİPLOMASI DA MASA İŞİ İSTİYOR.! İNŞAAT VE TARIM SEKTÖRÜ İŞÇİ BULMAKTA ÇOK SIKINTI ÇEKİYOR...
 • Klm Klm 1 ay önce
  Parti içi temizlik, taharetten temizlik kadar önemli hale geldiği halde maalesef tamolarak yapılamamıştır..
 • aydınaydın1 ay önce
  hurşit deli mi öptü. böyle uzun uzun yazıyorsun.ben yazarı bile okumuyorum uzun diye... seni mi okuyucam.ilk cümlesine bakıyorum.hepsi o.
 • klmklm1 ay önce
  Zaman içimizdeki bilinmeyen ihlaslive Cevher e sahip kişileri keşfetme zamanıdır..Bu ülke bu duruma , Yetkili ve etkili makamlar da oturup da salla baş al maaş yapanların sayesinde' düştü..
 • Mertürk Mertürk 1 ay önce
  Hurşit Gündoğan kardeşim, iyi söylüyorsun ,güzel söylüyorsun da ,dediklerinin nerdeyse tamamına katılıyorumda ,KARDEŞŞ, Tayip Erdoğan küresel güçlere ve yerel işbirlikçilere karşı ,kurtuluş savaşı veriyor ,amenna ,peki ,ülke nasıl küresel güçlerin sıcak parasına ,onlardan gelecek borç paraya mahkum hale geldi,getirildi. İçerdeki sıcak parayla birlikte kamu+özel 550 milyar dolar civarı dış borcumuz var. Bugün dış güçler içerdeki sıcak parayı çekip ve yeni borç vermeyerek istedikleri zaman çok ağır bir ekonomik kriz çıkarabilirler. Ekonomimiz,üretim ekonomisinden ziyade, daha çok dış borç üzerinden tüketim ekonomisi haline gelmiş. . Bankalarımızın 70% i yabancıların . Aramal ve hammadde bakımından 70-80% oranında dışa bağımlı hale geldik. Üretmek için önce döviz bulup ithal etmek zorundayız. Tam bağımsızlık ,ekonomik bağımsızlıktan geçer. Ekonominin temeli ,üretimdir sanayidir. Üretim ile sanayi ile ürettiğini ihraç eder döviz tassaruf, finans elde edersin. Aynı şekilde üretim ile sanayi ile ürettiğini içeride satıp ,aynı miktar malın ithalatının önüne geçerek ,dövizin dışarı çıkmasını önlersin ve elinde tassaruf ve finans birikirirsin. Son 17 yılda ekonomide sanayinin ağırlığı ,28% lerden,16% lara düşerek ,ülkenin ,tassaruf ve finans üretme kabiliyeti yok edilmiş, ülke dışardan gelecek borç paraya ve sıcak paraya mahkum hale gelip ,ekonomik sabotajlara açık hale gelmiştir. Sn Cumhurbaşkanı etrafındaki kripto danışmanlar tarafından adeta halep emiri El Aziz durumuna düşmüştür. Bütün ülkeler ,sanayi, üretim ve ihracatlarının zarar görmemesi için ,kendi yerel para birimlerinin reel aşırı değerlenmesine izin vermezken,1 dolar=1 lira olacak diyen danışmanlar tarafından, türk lirasının değeri reel aşırı değerlenmesi teşvik edilerek ve sn Cumhurbaşkanıında bu yönde hareket etmesi sağlanarak, yerli üreticinin rekabet gücü yok edilmiş,düşük kur ileithalat adeta teşvik edilmiş,ithalat ucuzlatılarak enflasyon düşürülmeye çalışılmıştır. Halbuki enflasyon bütçe ve maliye politikaları ile düşürülür. Enflasyon olan bir ülkede dövizde ortalama ,enflasyonun 1-2 puan altında artması lazım.(ABD ,AB enflasyonu 1-2 olarak alınırsa) Kur düşük tutularak enflasyon düşürmek ,tarımda sanayide,aramal ve hammadde üretiminde, vb. yerli üretimi baltalayarak ,ülkeye en büyük kötülük yapılmış olunur, ve zaten yapıldıda. 2002-2012 yılları arasında bileşik enflasyon 212% artarken ,sepet kur 22% cüzzi miktarda artmış,(tüik verileri) türk lirası 80% üzerinde reel aşırı değerlenip ,yerli üreticinin rekabet gücünü yok etmiştir. Efendim dalgalı kur rejimi var kur a müdahale olmaz demek akıl tutulmasıdır. Sınırsız hürriyet olmadığı gibi ,sınırsız piyasa hürriyeti,sınırsız serbestlikte dalgalı kur rejimi ile ,ülkenin aşırı miktarda dövize boğularak ,dövizi reel aşırı düşük tutarak ,yerli üretimin çökertilmesine izin vermek ,akıl tutulmasıdır. Zaten dünyada hiç bir ülke dövizin reel aşırı değer kaybetmesine izin vermez, gizli açık kur a müdahale ederler. Trump bile ,değerli doların ABD min üretim ve ihracatını olumsuz etkileyeceğini ve buna izin vermeyeceğini söylemiştir. 2000 yılından beri ,Çin ABD min bütün baskılarına rağmen kendi yerel parasının reel değerini artırmamıştır. Biz ise CELKATINA AŞIK MAHKUM GİBİ ,TÜRK LİRASININ REEL AŞIRI DEĞERLEMESİNİ DESTEKLEDİK. Dolar,Dalgalı kur rejimine geçilmeden önce 1999 baz alınırsa ,2013 te 3 TL olması gerekirken ,dolar 2 TL civarı idi , 2016 yılında 3,5 TL civarı olması gerekirken, 3 TL altında tutulmaya çalışılmış, yabancılar TL cinsi varlıklarını ,ucuz fiyattan dolara çevirerek , onmilyarlarca dolar ,yüksek kâr elde etmişlerdir. Şayet dolar olması gerektiği seviyelerde olsaydı , 30 milyar dolar civarı döviz ülkemizde kalacaktı , şimdilerde bu kadar aşırı döviz ihtiyacımız olacaktı. İçimizdeki kriptolar , döviz fiyatı artırılarak operasyon yapılıyor diye ,merkez bankası ve diğer devlet kurumlarının ucuz fiyattan dolar satmaları sağlanarak, yabancıların yüksek karlar else etmeleri sağlanmıştır, asıl gerçek operasyon yabancıların tl varlıklarını düşük kur ile dövize çevirmeleri saplanarak yüksek kâr yapmalarını sağlamaktı. Hurşit Gündoğan kardeş ,asıl tehlike Tayyip Erdoğan etrafındaki kriptolar.Ekonomide yapılan yanlışlarla ilgili daha detaylı ,ekonomik intihar başlıklı 10 adet yazım, yorum kısmında 1 hafta kadar önce yayınlanmıştı
 • Klm Klm 1 ay önce
  600 tane seçilmiş in içindeacaba kaçtane iş , hizmet ehli var?Devede kulak kadar olsa oda yetecek. Lakin okadarda yok. Yetmediii Vatanı yıkmaya odaklı rüzgarlara yelken açan ve bizden beslenengv. aşıkları da vaar..
 • şükrü onukşükrü onuk1 ay önce
  Çok iyi niyet ve çabaylaaşkla geceli gündüzlü çalışılarakgelişmişlik ve kalkınmada yakalanan zirve beraberinde , özentili ,israfçı , sınırsız ve doyumsuz tüketim, maksimum rahat . Özünde yaşamadığı değerleri hevesle sahiplenme duygusuyla hareket etme ve bunun verdiği kibirle hareket ederekyanlışı görmezden gelerek ,yanlışı , doğruyu birbirinden ayırma iradesinin kaybolması sonucuna götürdü .küçük esintilere kapılarak diriliş ruhunu kaybettik . Dini değerleri hoyratça kullanan kişilere kanarak iyice özünden uzaklaşma sürecine evrildik . Gidişat hiç iç açıcı değil, ahlaklı , değerlerine bağlı kavrama yeteneği yüksek bilgili bir toplum oluşturma önündeki engeller kaldırılarak her türlü savrulmanın önüne geçilmeli , hamaset dili terk edilerek toplum içine girilmeli , kulak verilmeli ,ikna edilmeli , politikayızenginleşme aracı olarak kullananlar siyasetten dışlanmalı , siyaset , millete hizmet yolunda ağır bir sorumluluk olarak görülerek bu bilinçle hareket eden kadrolardan oluşturulmalı .
 • klmklm1 ay önce
  İşe başlarken iştişare şarttır aksi durum hüsran a yol açar.
 • klmklm1 ay önce
  İktidar, akarşı alternatif çalışması, işleriniyi gidmedini gösteriyor..Reis çok büyük değişiklikler ve yenilikler e çalışmalıdır..
 • MALKOÇMALKOÇ1 ay önce
  100 yıldayapılan ne var neyoksasat sav ,ye iç ,üstelik yüksekfaizlidövizleha bireborçlan....sonra damuhasebeciyekızıp,görevden al......harvurup harman savuranavratgişi ,eniğicücüğüsaçıpsavuranmuhasebecimi....elinidaldırıpdaldırıpkasayıboşaltmışsın.....gelsin audiler ,maybachler,dörtçeker cipler.....louıs vıtton, ,burberrys ,hermes çantalarayakkabılar ,7 yıldızlıotellerdehawailer ,miamiler ,hac ve umreturizmi ....kabefonluselfieler ,evlilik teklifleri...instagram ,feys ,whatsap paylaşımları....muhasebeci sadece defter tutar .... patronunharcamalarına karışmaz.....ama birkonuda haklarını teslim edelim.....LALEDEVRİ bütünhızıyladevam ederkenMÜCAHİTMÜTEAYYit'LERmesture hanımlarının,kızlarınınsaçlarının tek birtelinidahigöstermediler....bu husustahaklarınıteslimedelim.... gemiyibatırdılar titanicgibiama , takvalarından zerretaviz vermediler.....TÜRKİYEVE İSLAM ALEMİ ONLARLA GURURDUYUYOR.....Kainatimamı sapık fetoştan sonrabir debunlar....
 • A.aydemirA.aydemir1 ay önce
  Sayın dilipak yazılarınıza değer verip sürekli okuyorum. Düşünceleriniz her ne kadar hakka yakın gözüksede bu son yazılarınızda hakka hak ile zulüm ettiğinizi görüyorum. Yiğidi öldür hakkını yeme diye bir söz vardır. Siz hem yiğidi öldürüyor hem hakkını inkar ediyorsunuz. Öncelik ile başımızdakini biz seçtik tek adam değil arkasın da duran bir halk var ve seçim ile geldi. Ve bu kişi halkın kanayan yarasını durdurdu. Bir çok konuda kelle koltukta mücadele verdi. Arkasın da dik duracak yol arkadaşları bulamadı diye onu günah keçisi ilan etmek sizin gibi sorun değil,çözüm üreten bir yazara yakışmadı. Biz hakkı ayakta tutmak için hakka yardımcı olacak nasihatler verebiliriz yargılamak için ise hakkı hak bilen hak için karar veren adaleti temin eden hakimler yetiştirmeliyiz. Eğer siyasetede ayar verecek isek yazar değil siyasi görüşümüzü belirtip savunduğumuzsiyasi görüşün neferi olmamız gerekir.
 • sılasıla1 ay önce
  "...Geçenler GEÇTİ seni, UÇTu pabucun DAMa,Çatla SodOM-GomORE, patla BİZAns ve ROMAaaa!...NfK"(1947DEStan) Teşekkürler SN devletlum.GEÇmişin NE kadar HADDİ aşan KAVİmleri varsa; HiçBİRİ Şimdiki NESLİN(ŞU son20 YILda yarattığınız NESlin) eline su dökemez..... BU işte EMEĞİ geçenlere TEŞEKKÜRLER. Sn bakanLARa, özell. Milli eğitim BAkanımıza Ve bütün SARAY danışmanlarINA. Özellikle kavaklı ailesiNE, Kavaklı dere şaraplarıNA....vb. herkese teşekkürler. Bu başarı hepinizin. Ödülünüz AHİRETTE. BİRAZ ateşli OLACAK.kusura baKmAssınız. Ya da bakArsanız BAKIN. (Bâri, Mısır hükümetini eleştirenlere sansür uygulamayın hııı?)) Her ŞEYDEN şikayet eden devletBÜYÜKLERİMİZ; kesin ahiretteKİ YERLERİNDEN DE şikayet EDEcekler.. Adamlar; FAİZİ yönetiyorlar; FAİZden ŞİKAyet EDİYORLAR. aDMLARınçevre bakanlığı VARrrr. Çevrenin BETONlaşmasından şikayet ediyorlar...hâllâhâlla... KAÇAK yapılardan ŞİKAYET ediyorlar; İMAR affı çıkarıyorlar. DUYDUMki yakında cezaEVİ affı da ÇIKARaCAKlarmış. Zaten DOLULUK oranlarından DA şikayet ediyorlardı.... Allah sonumuzu hâyr eylesinAMİN.
 • hasan güngörmüşhasan güngörmüş1 ay önce
  hoca Allahı işe bulaştırmış bir danışmanlık kapar milletin parası deniz hesabı bu kadar kurgudan sonra inanlar olur.
 • Mustafa Mustafa 1 ay önce
  Yeni Akit Logo Abdullah YıldızÇağdaş Putlar- “Hani İbrahim şöyle demişti: ‘Rabbim! Bu şehri (Mekke) emniyetli kıl, beni ve oğullarımı putlara tapmaktan uzak tut! Çünkü o putlar, insanlardan birçoğunun sapmasına sebep oldular, Rabbim…”İbrâhim suresinin 35-36. âyetlerinde yer alan Hz. İbrahim’in (a.s) bu duasından hareketle şehid üstad Seyyid Kutub, “Fî Zılâli’l-Kur’ân” tefsirinde çağdaş putları ve modern şirki şöyle açıklar (özetle):Hz. İbrâhim’in (a.s) Allah’tan, kendisini ve çocuklarını tapınmaktan korumasını istediği put, sadece Arapların ilkel cahiliye dönemlerinde yaptıkları gibi basit ve alelâde şekilden veya çeşitli câhili sistemlerin taş, ağaç, kuş, hayvan, yıldız, gök cismi, ateş, ruh veya hayaller biçiminden ibaret değildir. Bu basit ve alelâde puta tapınma şekilleri, şirkin (Allah’a ortak koşmanın) bütün anlamlarını ve Allah’tan başka tapınılan tüm putları içermez. Yalnızca bu basit ve ilkel şirk ve put türleri üzerinde durarak, Kur’an’daki şirkten maksadın bunlar olduğunu zannedersek, sonsuz şekilleri olan şirk’i iyi kavrayamayız ve bugün insanlığın içine saplandığı şirk ve modern cahiliye türlerinin gerçek yüzlerini tam olarak göremeyiz. Bu yüzden şirkin mahiyeti ve putun şirkle ilişkisini derinlemesine incelemeliyiz. “Lâ ilâhe illâllah” (Allah’tan başka ilâh yoktur) hakikatinin zıddı olan, hayatın tüm alanlarında Allah’ın buyruğuna dayanmayan ve her konuda dinin emirlerini benimsemeyen tüm sistemler ve tavırlar şirktir. Tek bir ilâh olarak Allah’tan başkasını tanımadığını söyleyip de abdest, namaz, oruç ve hac gibi dinin emirlerini yerine getirdiği halde; siyasî, sosyal ve ekonomik konularda Allah’tan başkasının koyduğu hükümlere bağlananlar… şirkin âlâsını işlemekte, kelime-i şehâdetin zıddını yapmaktadırlar...İşte günümüzdeki insanların çoğunun yanıldıkları noktalardan birisi budur. …Dikilen heykeller, basit ve ilkel nesneler biçiminde olması şart değildir putun. Put, putlaşmak isteyenlerin arkasına gizlendikleri birer işaret ve sembolden başka bir şey değildir. İnsanları kendilerine kul-köle yapmak isteyenler o dikili putların arkasına sığınıp kendi buyruklarını rahatça yürütürler. Bir putun konuştuğu, duyduğu, gördüğü hiç görülmemiştir. Ancak, kitleleri ezip kendi kullları-köleleri haline getirmek isteyenler, o putları kendi adlarına konuştururlar. Bir yerde ve zamanda idarecilerin ve kâhinlerin adlarına konuştukları ve Allah’ın izni olmaksızın hükümler verip yasalar koydukları, işlemler yaptıkları şeyler tabiatı, mâhiyeti ve görevi itibarıyla putun tâ kendisi olur. Bir yerde bunlar arma olarak “ırkçılığı” mı seçiyorlar? “Vatan”ı, “halk”ı veya bir “sınıf”ı mı sembol ve işaret olarak yükseltiyorlar? Sonra da insanlardan bu yükseltilen arma, şiar, işaret ve bayraklara Allah’ı bırakıp kulluk etmelerini mi istiyorlar? Halkın bunlar uğruna fedakârlığa katlanmasını mı istiyorlar?… Ve her ne zaman bu işaretlerin, alâmetlerin ve armaların isteğiyle Allah’ın kanunları ve şeriatı çatışacak olsa, hep Allah’ın şeriatını onların isteğine göre yontarak şekiller vermek mi istiyorlar? Ve Allah’ın emirlerini bırakıp o arma ve işaretlerin, yani bu putların, açıkçası putların arkasına saklanmış olanların istek ve emirlerini mi yerine getiriyorlar? İşte orada “putçuluk” vardır. Allah’tan başkasına tapınma vardır. Yoksa putun mutlaka bir ağaçtan dikilmiş veya bir taştan, tunçtan yontulmuş olması zarûri değildir. Put bir sistem olabilir, bir arma olabilir, bir ekol olabilir...İslâm, sadece ağaçtan, taştan, tunçtan yontulmuş putları yıkmak için gelmemiş… yalnızca bunun için tarih boyu bunca fedâkârlıklar yapmamış, bunca acı ve ıstıraplara katlanmamıştır… Bilâkis İslâm, gerçek mânâda Allah’a kulluk ve her meselede Allah’ın emirlerine itaat ile her ne şekilde olursa olsun Allah’tan başkasına kulluk ve itaatten kopma noktalarını kesinkes belirtmek için gelmiştir…Putların istek ve arzularıyla Din’in emir ve hükümleri çatıştığı zaman Allah’ın hükümlerini bırakıp putların istek ve arzularını yerine getirenler, hâlâ “Allah’ın dini”nde olduklarını nasıl iddia edebilirler?Allah’ın dini, hayatın en küçük meselelerine bütün detaylarına kadar şâmil olan tam ve mükemmel bir hayat nizamıdır. Esas ve temellerine ilaveten, hayatın en ufak bir meselesinde bile sadece Allah’ın buyruklarına uymayı, Allah’tan başkasını kabul etmemeyi gerektiren yegâne din İslâm işte budur
 • İLBEYHANİLBEYHAN1 ay önce
  BABACANBUCKHİNGAM SARAYININ ,ANA KRALİÇENİNEVLATLIĞIDIR.....KRALİÇENİNETEKLERİNİNALTINDAYETİŞMİŞTİR....GÜL ,ŞİMŞEK , vsgibi .....DAVOS'unmüdavimidir, TÜRKİYEDENÜST ÜSTEÇAĞRILANTEKVATANDAŞTIR...TÜRKDEMİYORUM.... YAHUDİKARAYORJİNLİDİR....DAVUTOĞLUGİBİ .....ÜLKER GRUBU GİBİ ,KARAY KIRIMKÖKENLİDİR .....YAHUDİLİKLEBAĞLARI ,İNTİSAPLARIASILDIR....BEŞİRLE ,GÜL iseermeni frekanslıdır....ORTAKÖZELLİKLERİTÜRK VE GERÇEKMÜSLÜMANOLMAMALARIDIR....MIŞ GİBİYAPARLAR....FETTOŞ GİBİ.....FETULLAHINKARDEŞİNİN ADI DA MESİH...... MERALİNPRENSİBUĞRAKAVUNCUKazakistan ve Almanya da CİA FETÖ orjinli şirketlerdeCEOlukyapmışmıdır.... RUZİNAZARDANberi,kuzenifetöden tutukluCİA cıenveraltaylı ilebirliktene türfaaliyetlerdebulunmuşturUSA için.....İMAMOĞLUPROJENİN SOL GÖRÜNÜMLÜ AYAĞIDIR,BUĞRAKAVUNCUMERALİNtalimatıyla gecegündüz İMAMAOĞLU İÇİN çalışmıştır.....PUZZLE'INPARÇALARI....DEMİRTAŞ ,HÜDAPARalayıCİA MOSSAD projesidir.....babacan ,gül ,davudoğlu ,atalay alayınıihaneti vataniyedentutuklayın...yoksaonlar sizi tutuklar....fetödenders almayı düşünüyormusunuz....
 • ülkeliülkeli1 ay önce
  sayın Dilipak kendinizle gurur duymalısınız siz şuanda hergün hangi gazetelere manşet oluyorsunuz biliyorsunuz oda tv,halk tv,sözcü gazetesi,t24 sitesi birgün gazetesi,fox tv,yeni çağ gazetesi kendinizler övünmelisiniz kişi sevdiğiyle haşr olacaktır .sizde bu saydıklarımla haşr olursunuz inşallah, kiminle beraber olduğunuzu görün yazık bakalım REİS DÜŞMANLIĞI SİZE BABACAN'a GÜL'e ne kazandıracak göreceğiz inşallah sizlerde tarihin çöplüğüne gömülürsünüz
 • AhmetAhmet1 ay önce
  Siyasetin yollari tasli degil, altin ve dolarla kapli. Baksaniza parti kuranlarin arkasinda kimler var. Ornek ulker hilding...
 • Meleknur KelebekMeleknur Kelebek1 ay önce
  “Ey oğul! Öyle insanlar göreceksin ki, koyunu yemek için, tilkiyle plan yapacaklar! Kurtla birlikte kuzuyu öldürecekler. Çoban’la birlik olup bu haram lokmayı yutacaklar. Sürünün sahibiyle birlikte yas tutacaklar ve sonra da hiçbir şey olmamış gibi davranacaklar! Yeniplanlar yapıp, tuzaklar kuracaklar. Bunlardan uzak dur ki, sana da otağına da ateş düşmesin”. Yani Reis'in Öcalanlarla yaptığı plan gibi sayın Dilipak. Çok güzel anlatmışsınız.Teşekkürler
 • MuhafazakarMuhafazakar1 ay önce
  Ak partide lider partisidir Lider gidince parti biter diğerleride böyleydi.İlk zamanları iyiydi.Artık lider yaşlandı ekonomi bozuldu borç bataklığına girdik bu yüzden dışardanda spekülatifcilerin oyuncağı olduk.Karadenizli müteahhitlerde iyi kazandı ama Tarım Hayvancılık öldü.patatesi soğanı alamaz hallere geldik yani temel tüketim maddelerinidahi alamaz halleri yaşadık borçla patates soğan ithal ettik ayrıca Angus larıda kurban bayramında gördük.Üstelik ithal ettiğimiz ülkelerde fakir ülkelerdi.Bu yaşananlar normal değildi bunları görüyorduk belki düzelir diye umuyordukama olmadı olmuyor Hazineye damat geldi işin ehli değil Özellikle Ekonomide işi ehline verelim kim olursa olsun ne inanç taşırsataşısın yeterki rasyonel adımlar atsın ülkeyi düzlüğe çıkarsın bilimsel politikalar ile borçlanmalardan kurtulup.Sanayiye üretime dönelim.Bize bunu sağlayabilecek değerli insanlar politikacılar lazım.Sağ yada Sol umrumda değil iki tarafında uçnoktaları yani aşırıları vardır bunlar her zaman azınlıkta olsa var olacaklar.Asıl önemli olan ideolojilere çok fazla takılmadanEkonomimizi düzlüğe çıkarmak şunu unutmayalım ister sağ olsun ister sol olsun kimse dinimize karışmaz karışmamasıda gerekir.Geçmişin acı tecrübeleri buna ışık tutar biz işi ehil olan kişilere destek verelim.Saygılar....
 • MALKOÇMALKOÇ1 ay önce
  Ankara dabirhırsızlıkçetesiyakalanmış....ADIDALAVERECİLER ÇETESİYMİŞ..... ilginç geldibana, ülkemizdedalaverecivarmı ki aceb.....HELEANKARA 'da.....
 • kalelikaleli1 ay önce
  sayın pek değerli hocam gene döktürmüş ..
 • hurşit GÜNDOĞANhurşit GÜNDOĞAN1 ay önce
  Önce bir durum tespiti yapalım…Gezi olayları…17-25 Aralık yargı kumpası…MİT TIR’ları olayı…Çukur ve hendek terörü…15 Temmuz hain darbe girişimi…Ve ekonomik saldırıda bulundular…Başaramadılar…ABD’si, İsrail’i, İngiliz’i, Yunan’ı…Suudi’si, Mısır’ı…PKK’sı, FETÖ’sü, DHKP-C’si…Yabancı istihbarat örgütleri…CHP’si, HDP’si… Oyuna sokulan, MHP’yi bölmek ve AK Parti’nin ortağının direncini kırmak ile mükellef İYİ Parti’si…İşin garibi son dönemde CHP ile kol kola girerek Necmettin Erbakan Hoca’nın kemiklerini sızlatan SP’si...Hepsinin birden hedefi Tayyip Erdoğan..Devirmek için yıllardırher yolu denediler ama başaramadılar. 17 yılın son 10 yılında Tayyip Erdoğan’ın başına gelmedik sıkıntıkalmadı…Bir taraftan Türkiye’yi geleceğe taşırken, diğer taraftan iç ve dış odaklarla mücadele etmek zorunda kaldı…Çok bedeller ödedi ama "Allah var gam yok" diyerek bir gün dahi davasından geri kalmadı..Gezi'de, 17-25'de yalnız bırakıldı...15 Temmuz hain darbe gecesinin en ateşli saatlerinde bugün onunla yol ayrımı yaşayan dava arkadaşları nerede idi?Marmaris'ten İstanbul'a ölüme uçtu!.Anlatsın o anları helal alarak ailesini Marmariste bırakıp aynı uçaktayer alan özel kalem müdürü Büyükelçi Hasan Doğan!..O ünlü dava arkadaşlarından kaç kişi aramış Erdoğan'ı!..Hain saldırı püskürtüldükten sonra ortaya çıkmak marifet mi?Ahh be Erdoğan neler çektin neler?Hala çekiyorsun!..Unuttuk mu?BM'de ABD'nin, İngilizin, Alman'ın, Fransızın gözünün içine baka baba "Dünya 5'den büyüktür" diye haykırdı. Davosta İsrail Başbakanına "One Minute" diye meydan okudu..."Aman darıltmayalım" edasına tutulanlar kimlerdi?Türkiye’yi öyle bir noktaya getirdi ki, tüm saldırı ve oyunlara karşıeğilmeden, bükülmeden, dik durarak küresel bir güç olma yolunda dev adımlar atan, gerektiğinde ABD’ye, AB’ye milli çıkarları için rest çeken Türk milleti iradesini, gururla ortaya koydu…Bugün dünyada sözü dinlenen birTürkiye gerçeği var…***Ama oyun bitmedi!Konumuz da işte bu…Tayyip Erdoğan’ın huzurlu bir şekilde çalışmasına fırsat vermemek için oyun üzerine oyun sürüyor…Başta ABD olmak üzere şer odakları ve ülke içindeki aktörleri, Erdoğan’ı 2023’e çıkarmamak için yeni bir oyunu daha sahnelemeye hazırlanıyor… Adeta“Erdoğan’ı devirmek için ne yaptıysak olmadı. Son çare AK Parti parçalanmalı. Bunun da yoluarkadaşları tarafından arkadan hançerlemek. 2023’ü ona göstermemek” denildi. İstanbul seçimlerini de fırsat bilerek aylardır sessiz ve derinden hazırlanan,AK Parti içinden yeni bir parti çıkarma oyununu devreye soktular…Ali Babacan, AK Parti’den istifa ederek yeni parti kuracağını resmen ortaya koydu…Hiçbir bedel ödememiş, hiçbir mücadelede aktif rol almamış, 2000’li yıllarda ABD’den 4 arkadaş olarak gelip Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek’in danışman kadrosunda yer aldıktan sonra Tayyip Erdoğan tarafından AK Parti’nin kurucuları arasında yer verilmiş, sonra bakan yapılarak Türkiye’ye tanıtılmış Ali Babacan, şimdi Erdoğan’a karşı harekete geçmiş…Hayırlı olsun. Şahsen çok üzüldüm!..Peki bugün Türk siyasetinde yeni bir parti için ideolojik zemin var mı?Yok…Babacan kimin oylarına talip!AK Parti’nin!Bunun anlamı ne?Hedef Tayyip Erdoğan!...Yani seçimlere 4 yıl varken Tayyip Erdoğan’ı 2023’e çıkarmamak için 8 Temmuz’da düğmeye basmış oldular…Kısacası Tayyip Erdoğan, 17 yıldır arkasını döndüğü dava arkadaşları tarafından hem de Külliye’ye gidilip sözde “HELALLiK” alınarak arkadan hançerlenmek isteniyor…Senaryo:ABD, İngiltere, İsrail, Fransa, Suudi Arabistan…Yönetmen:Abdullah Gül…Başrol oyuncusu:Ali BabacanOyuncular:Kemal Kılıçdaroğlu, Meral Akşener, Selahattin Demirtaş, Temel Karamollaoğlu…17 yıldaTayyip Erdoğan büyük bedeller ödeyip büyük sıkıntılar yaşarken Abdullah Gül, Ali Babacan, Mehmet Şimşek ve diğer yol ayrımı yaşayan dava arkadaşları hangi bedelleri ödedi acaba?Söylesinler.!Abdullah Gül'ü Cumhurbaşkanı yaparken Tayyip Erdoğan'ın askeri vesayet ve CHP'ye karşıverdiğikıran kırana mücadeleyi Allah biliyor!..Ali Babacan'ı Tayyip Erdoğan öncesi kim tanıyordu?Tayyip Erdoğan hangi kötülüğü yaptı ki Babacan'ın beyni ve bedeni AK Parti'den kopmuş!..Tayyip Erdoğan hangi dava arkadaşını kurda kuşa yedirmiş!..Tek bir isim söyleyin!..Allah aşkına Tayyip Erdoğanolmazsa AK Parti 17 yıldır iktidarda, sizlerde Cumhurbaşkanı, Başbakan, Bakan olabilir miydiniz?Helallik istemeye gittiğiniz TayyipErdoğan hakkını helal ettimi etmedimi bilmem ama bu davaya gönül veren milyonlardan helallik aldınız mı?Bir sorun bakalım!..Bu ne nankörlük!.. Artık görüldü kiErdoğan'a karşı bu oyun son oyun. Tayyip Erdoğanşimdi eski dava arkadaşlarının sahaya sürüldüğü bu son oyuna karşı2023 öncesi “OLMAK YA DA OLMAMAK”mücadelesi verecek.Acı ama gerçek olan şu ki 17 yıl onlar için çekmediği sıkıntı kalmayan, kader birliği yaptığı arkadaşlarının bugün karşısına dikilmesinin hiç bir geçerli mazereti olamaz!..ÖzellikleSayın Abdullah Gül’ün Tayyip Erdoğan'e karşı kinini anlamak mümkün değil. Arka planda kalıp Babacan’ı piyasaya süren kendisinden başkası değil!“Seni Cumhurbaşkanı yapmayacağız”diye ortalığa çıkanlardan sonrabugün de “Seni 2023’e çıkarmayacağız” oyununun figüranları arasınaeski yol arkadaşlarının katılması derin bir hayal kırıklığı....CHP, İYİ Parti, HDP ve SP’yeBabacan-Gül ikilisi ile yeni bir parti daha ekleneceğini söylemek artık hiç de zor değil!Hepsi bir Tayyip Erdoğan tek...Bu oyunu kapalı kapılar ardında Abdullah Gül’ün kurduğu aşikar…Nedir bu oyun!2023 veya daha erken yapılacak olan bir seçimde Erdoğan karşıtı bloğun Cumhurbaşkanı adayı Abdullah Gül olacak?(Bazılarınızın“Ekrem İmamoğlu ne olacak”dediğini duyar gibiyim…Ekrem İmamoğlu’na desteği Abdullah Gülvermedi mi?İstanbul seçimleri sırasında Kılıçdaroğlu’nun Abdullah Gül ile bir yatta yaptığı gizli görüşmeyi hatırladınız mı?)İddia şu;Gül, Kılıçdaroğlu, Akşener, Karamollaoğlu, Demirtaş ve Babacan yeniden parlamenter sisteme geçiş içinTayyip Erdoğan'a karşı anlaştılar…Fakat önceTayyip Erdoğan’a karşı seçimi kazanmalarıgerek…Kazanmak için de Abdullah Gül'üCumhurbaşkanlığı için ortak aday gösterme kararı aldılar...Bu yönde taşları yavaş yavaş örecekler...Eğer kazanırlarsa Anaya değişikliği ile parlamenter sisteme geçilecek.Tayyip Erdoğan devri kapanacak.Yeniden seçim yapılacak…Cumhurbaşkanı yine Abdullah Gül olacak. Başbakanlık ise seçim sonrası belli olacak.Bu arada CHP'nin lideri Ekrem İmamoğlu olacak...Yani tüm oyun Tayyip Erdoğan üzerine kurulmuş durumda…Ali Babacan'ın istifa ederek parti kurması Tayyip Erdoğan'sız bir Türkiye planının son versiyonu...Bu arada Bahçeli döneminin de kapanacağı, Akşener’in MHP’ye hamlede bulunacağı hesabı yapılıyor…Yani oyun büyük!..İngiliz oyununu bilir misiniz!..***Bu arada Ahmet Davutoğlu ne oldu? diyeceksiniz!Babacan cephesi "Biz Davutoğlu ile birlikte olmama kararı aldık" derken Davutoğlu cephesitersini söylüyor...Davutoğlu'nun gözünün Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın kendisine yapacağı davete çevrilmiş durumda. En yakınındaki bir isimle yaptığım kısa mesajlaşmada aynen şunları söyledi."Sayın Davutoğlu Babacan ile birlikte olmayacak. AK Parti için gerekli mesajlarını vermişti.Sayın Cumhurbaşkanımızın kararı Sayın Davutoğlu'nun AK Parti'de siyasete devam edip etmeyeceğini belirleyecek"Yani Ahmet Davutoğlu'nun gözü Erdoğan'da...Olmazsa oda yeni partiye yelken açabilir... ***Sevgili okurlar bunlar hayali bir senaryo değil!Ankara kulislerinde yeni parti heyecanına tutulan bazı üst düzey isimlerin iştahlarının masalardakabarmaya başlamalarınayansıması… Peki tüm bunlar hesap edilirken, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ne yapacak veya ne yapıyor?Böylesine büyük bir siyaset ustası boş durmuyordur...Milletvekillerini " Nerede hata yapılıyor, ne yapılmalı " diye gruplar halinde dinlemeye başladı...Zaten düğmeye basmış durumda...Sessiz ve derinden bakanlıklarda, bürokrasidedeğişim rüzgarları iyice esmeye başladı..Kuşkusuz tabanın sesini dinleyerek mutlaka ama mutlaka bir değişime gidecek yeni kadrolarla 2023 yolculuğuna çıkacaktır...Çıkmak zorundadır...Teşkilatlardan, bakanlara, külliye' deki danışman kadrosundan, üst düzey bürokrasiye kadar değişim kaçınılmazdır. Tabanın seminin dinlendiği beklentilerine cevap veren bir değişim olduğu zaman AK Parti'nin rakibi yine AK parti olacaktır..Birileri partiyi terketse bile AK Parti tabanı et ve tırnak gibi olduğu Tayyip Erdoğan'ı algı operasyonları ileasla terk etmez.SonBabacan olayı ile pandora’nın kutusu iyiceaçılmıştır..Görülüyor ki içeriye fitne, fesat atılarak milletvekili operasyonu çekilerek partinin birlik ve dirliğinin üzerine oynanacaktır. Grup kurmak için çok gizli şekilde partinin içinden koparmalar yapacakları duyumları geliyor.Seçime 4 yıl varken partinin içine girmeye çalışan "Alo" çekecek işbirlikçilere dikkat etmek gerek ki böyle tipler ortaya çıkmaya algı yaratmaya başladı bile!..Yeni parti ile hedefin iktidar olmak değil Erdoğan karşıtları ile işbirliği yaparak yani AK Parti'den kopararak Erdoğan'ı zayıflatmak, "namerde muhtaç etmek" hale getirmek olduğu aşikardır...Herkesin gerçek yüzü ortaya saçılmıştır artık.Bundan sonra sahnede kararlı duran milli olan birlik içinde oyuna gelmeyecek kadar aklını kullananlar kazanacaktır. Türkiye’yi durdurmaya çalışan üst akıl Tayyip Erdoğan’ı durdurmadannetice alamayacağını bildiğinden son çareyi artık Erdoğan’ın yol arkadaşlığını yapmış olanları koparıp tek özellikleri Erdoğan karşıtlığı olan birbirlerine hiç benzemeyenlerle kol kola sokmaya çalışmakta buldu..Biliyorlar ki bugüne kadar çokça bedel ödeyen ama davasından bir adım geri gitmeyen Recep Tayyip Erdoğan’ın tek gayesi Türkiye’yi küresel güç haline getirmek… Bildikleri içinde2023’e çıkmadan en kısa zamanda Erdoğan’sız bir Türkiye istiyorlar…Görülüyor ki küresel oyunda son senaryo devreye sokulmuş… O nedenle; Tayyip Erdoğan sayesinde bu ülkede siyaset, bürokrasi, resmî, özel, iş ve spor dünyası neresi olursa olsun görev alıp koltuklarda oturanlar arkasında artık adam gibi durmalı…17 yıldır sizi sırtında bu insan taşıdı…Son dönemeçte 2023’e onu siz taşıyın..Çocuklarımız ve torunlarımız için çırpınan, dev adımlarla ülkesini gelecek yüzyıla taşıyan uzun adamı yalnız mı bırakacaksınız?Büyük olmak için büyük bedeller ödemek gerekiyor. Bu milleti büyük bedeller ve büyük adamlar büyütürBu bedelleri Erdoğan 20 yıldır alnı açık başı dik şekilde ödüyor…Onun yaşadıklarını kim yaşadı ki!..Hala bedel ödüyor..Ama hiç kimsenin kapısında beklemeden, hiç kimsenin karşısında boyun eğmeden, eğilmeden, başı dik alnı açıkdurarak, karşısındaki kim olursa olsun doğru bildiğini söylemekten hiç çekinmeden, sırtını hiçbir gayri milli unsura dayamadan her zaman önceAllaha sonra milletine sığınarak davası uğruna obedelleri ödüyor..Tayyip Erdoğan "Evelallah" bu oyunuda bozar... Çünkü inanıyor…LA TAHZEN!İNNALLAHE MEANA…ÜZÜLME!ÇÜNKÜ ALLAH BİZİMLEDİR(Tevbe 40)
 • TR 31TR 311 ay önce
  Sayın Dilipak güzel yazılarınız arasına lütfen şu KHK-FETO mağurlarınıda sık sık dile getiriniz " Rabbimiz Allah’tır! Kadere, rızga ve ecele hükmeden O’dur! Kimse kimsenin “kader”i, “rızg”ı ve “ecel”i üzerinden tasarruf sahibi değildir." diyorsun.Ama hükümet mahkemeler karar vermeden KHK lar ile rızkımıza engel oldullar.Yasal olan bir gazeteyi almak , yasal olan bir sendikaya üye olmak , yasal olan bir bankaya para yatırmak suçlamasıyla Allah (CC) tarafından verilen rızkım biri tarafından kesildi.Darbe yapanın , soru çalanın ,vs.cezasını kanunlar versin.Ama ibadet maksatıyla gitmişlere de " tövbe" hakkı vermelidir.
 • semasema1 ay önce
  kanallara çıkamıyorsun ya ali babacan bir kanal kurar belki... orada kendini ifade edersin. yanlız şunu unutma ekrem imamoğlu dini yayınlar fuarını iptal etmiştide seçimler iptal edilince yine ak partililer o fuarı kurdular sende kitaplarını imzalamaya gitmiştin belki önümüzdeki yıl bu fırsatı bulamazsın tadını çıkar
 • Gurbetçi...Gurbetçi...1 ay önce
  Pek saygıdeğer Cumhurbaşkanı'm, 2015 seçim beyânnâmenizde de va'dedilmiş olduğu üzere, YURT DIŞINDAN BORÇLANARAK EMEKLİ olanlara hiç değilse "MİNİJOB" yani "yarı zamanlı" ÇALIŞMA MÜSÂDESİnin bir ân önce verilmesini çok ricâ ediyoruz..! Teşekkürler, vesselâm...
 • ülkeliülkeli1 ay önce
  sayın Dilipak sizde lafı dolandırıp durmayın millet sizin ne dediğinizi anlamıyor bir imamoğlunu tutuyorsunuz bir babacanla gülü tutuyorsunuz babacanla gülü tuttuğunuz kesin Reis'i eleştiriyorsunuzsizde 28 şubatı çabuk unuttunuz sizin suçunuz yok insanoğlu böyle bir varlıktır nankördür mertçe ne söylemek istediğinizi söyleyin sizde rahatlayın bizde rahatlayalım sizde reis gitsincilerdensiniz biliyoruz ama mertçe konuşmuyorsunuz mert olun neredeyse REİS düşmanlığıyla CHP'Lİ OLDUNUZ chp'nin Müslümanlara yaptığı kötülükleri unutunuz yazık
 • SinanSinan1 ay önce
  Hocam çok güzel olmuş .Şunu anladık ki bu ülkede kılıç her zaman ehli sünnet müslümanları kesiyor.Bizi Kademin arkasında durupta 18 iyi kandırıyorlar.Başkalarına proje derken kendileri proje çıkacak galiba.
 • KocasolakKocasolak1 ay önce
  Allah c.c. razı olsun. Hocam reis o koyunu yiyeni, kuzuyu kapanı BİLİYOR. Hemen yanıbaşındalar, ben ekrandan görebiliyorum da, o yanıbsşında görmüyormu. Danışmanlara maaş ve makam aracını sekreteri,harcı kaldırsın, Allah c.c. rızası için yapmak isteyen O KADAR insan var. Reis bu kafayla biter. Yanındaki yiyicileri, bir haberle milyonları kaldıranları BAL GİBİ BİLİYOR. İsrafı önleme EYLEM PİLANI yapmalı, danışmanların tamamının maaş, ödenek her türlü giderleri durdurulsun. Ücretsiz danışman olmayı kabul edecek, yıllardır kendini KANITLAMIŞ binlerce dava adamımız var. Her meslekten, her kurum ve kuruluştan insanımız var. Biz müslümanlar toplu hareket etmeliyiz, kendi hükümetimizi dahi UYARMAK için yürüyüş tertip etmeliyiz, doğruyu tastik edip yanlışı istemediğimizi DUYURMALIYIZ. Bu konuda birlikte hareket etmeliyiz.
 • SakıpSakıp1 ay önce
  Laf laf laf,hayatımız lafı güzaf.Sen ağa ben ağa nu ineği kim sağa.Herkesin menfaatini düşündüğü yerde,güç zulme dönüşür.Hukuk adalet yok olur.İnsanlar ,sonra da ülke fakirleşir.şu anda yaşadığımız bu
 • yazıYORUMyazıYORUM1 ay önce
  EN SONUNDA SADEDE GELDİNİZ, AĞZINIZDAKİ BAKAYI ÇIKARDINIZ, KEMAL KIVIRTGAN OĞLU GİBİ TEK ADAMLA BAŞLADINIZ DİKTATÖRLE NOKTALARSINIZ. SİZİNDE VARACAĞINIZ YER VE HEDEF BELLİ OLDI AMA BİRAZ HIZLI GELDİNİZ AÇIKÇASI BEN SİZDEN BİRAZDAHA SİNSİ OLMANIZI BEKLERDİM ÇABUK ÇÖZÜLDÜNÜZ. AMA ACELENİZ VAR BELLİ Kİ MALUM YENİ KURULACAK DAVİD OĞLU, BABACAN-ROSE PARTİLERİNE KALEMŞÖR LAZIM BAKALIM SİZ HANGİSİNİN SAFINI SEÇECEKSİNİZ!!!
 • Mertürk Mertürk 1 ay önce
  Milyarlarca dolar dış borç alıp,döviz geliri garantili KÖPRÜ yaptık,PEKİ ,bu köprü dola geliri üretir mi? HAYIR. Dolar ile dışardan borçlanıp otoyol yaptık PEKİ bu otoyollar, dolar borcunu ödemek için dolar geliri getirir mi? HAYIR. Dolar ile borçlanıp şehir hastaneleri yaptık,PEKİ ,bu hastaneler dolar borcunu ödemek için dolar geliri üretir mi? HAYIR hastaneden faydalananların kahir ekseriyeti türk vatandaşı bunlarda da türk lirası var. Velhasıl, yüksek dış borçlar ile yapılan, HASTANELER,YOLAR,KÖPRÜLER, HAVAALANLARI, TÜNELLER, ELEKTRİK ÜRETİM SANTRALLERİ, VB. Projelerde ,gelir türk lirası, gider ,yani borç ise dolar, ve dövizdir. Buda Türkiyeyi dehşet bir döviz darboğazına sürüklüyor. Döviz ile borçlanıp yemişiz,içmişiz,harcamışız, ,hşzmet yatırımları yapmışız AMA Türkiye piyasayasında bu dolar borcunu ödemek için yeterli bir dolar yok. Türkiyenin cari fazla verecek şekilde bir sanayi-üretim altyapısı yok.Katlanarak artan bu dolar talebi nedeniyle dolar fiyatı sürekli artıyor ,ithal girdi kaynaklı ,artan maliyetler nedeniyle de enflasyon sürekli artıyor, kur riski olan firmalar kapanıyor veya küçülüp işçi çıkarıyor, halkın gelirleri azalıp ,halkın alım gücü azalıyor Buna bağlı olarak ,bütçe ve maliye gelirleri azalıp, artan iç ve dış borçlanma gereksinimi nedeniyle faizlerde yükseliyor ,bir, kur -faiz-enflasyon sarmalı riski ile karşı karşıyayız. HASTALIK NEDİR? ;: DOLAR İLE DIŞARDAN BORÇLANILMIŞ,BU DOLARLAR İLE DOLAR GELİRİ GETİRMEYEN ,ÖLÜ YATIRIM DEDİĞİMİZ İNŞAAT VE HİZMET YATIRIMLARININ YAPILMASI NEDENİYLE, ÜLKENİN İÇİNE DÜŞTÜĞÜ ,DÖVİZ DARBOĞAZIDIR. NOKTA. Peki bizim yetkilerimiz bunun farkında mı? HAYIR hala , dış borç üzerinden inşaat projeleri devam ediliyor. Dış borç ile şehir hastaneleri yapmaya devam ediyoruz. Daha geçenlerdeyaklaşık 4 milyar dolar maliyetli ÇANAKKALE KÖPRÜSÜ için inşaat çalışmalarına başlandı. ALLAH AŞKINA ,BİZ NE YAPIYORUZ!? Dolar geliri getiren,sanayiye ve üretime dayalı yatırımlar olmadan, bu tür yatırımlar ,her teşvik ile desteklenmediğinden ülke bir ekonomik çıkmaza sürükleniyor. Allah sonumuzu hayr etsin
 • Mertürk Mertürk 1 ay önce
  Ali babacan,mühendistir. Mühendis kökenli insanların matematiksel zekaları yüksektir. Ekonominin temeli de matematiktir. Ali babacanın ,ak partinin ,sanayi,üretime dayalı ekonomi yerine ,inşaat ekonomisine karşı çıktığı için bakanlık görevinden ayrıldığı söyleniyor. Ak partinin etrafını saran müteahhitlerin doymak bilmeyen iştahları nedeni ile ,ülke bir türlü , beton-asfalt ekonomisinden çıkıp ,sanayi, üretim ekonomisine geçemiyor. Ali babacan da bu durumu değiştiremeyeceğini bildiği ve buna gücünün yetmeyeceğini gördüğünü sanıyorum. Kötüye giden ekonomi ,her iktidarı götürür. Ak partinin son seçimlerden aldığı kötü sonuçların nedeni de ,ekonomidir. Ak partinin ,17 yıldır iktidar olmasının nedenide , halkın ekonomik refah düzeyinin artmasının payı büyüktür. Ülkenin geldiği noktada, dış borçlanma üzerinden ,inşaat ve ithalat üzerinden tüketime dayalı refahı artık devam ettirmenin imkanı kalmadı. Müteahhit odaklı ekonomi , ülke ekonomisini çıkmaza sürükledi
 • Gecti gecti günlerGecti gecti günler1 ay önce
  1-Kolay olan “tek lider” çözümü. Bu sanal bir çözümdür. Tek adam’lar geldikleri gibi giderler.. Bir yere kadar faydalı olsalar da, bir yerden sonra ya kendileri sapar, ya hedef olurlar ya da çevreleri kuşatılır ve iş başka vadilere sürüklenir. “Her şeyi bilen” bir liderlik toplumu bir kişinin heva, heves ve zannının siyasi kobayına dönüştürür ve o gücü ele geçirmek ya da o güce ulaşmak için yaklaşmak isteyenler ve uzaklaştırılanlar hem kendi aralarında hem de birbirlerine karşı çatışmaya girerler. Tek adamın yandaşları ve karşıtları, önce örtülü, sonra açık bir çatışmaya girerler ve ülke perişan olur......COK GEC KALINMIS BIR YORUM...BAKTIN ISLER SARPA GIDIYOR, GEMIYI TERKETMENIN YOLLARINI ARIYORSUN GIBI::.2- “Ey oğul! Öyle insanlar göreceksin ki, koyunu yemek için, tilkiyle plan yapacaklar! Kurtla birlikte kuzuyu öldürecekler. Çoban’la birlik olup bu haram lokmayı yutacaklar. Sürünün sahibiyle birlikte yas tutacaklar ve sonra da hiçbir şey olmamış gibi davranacaklar! Yeniplanlar yapıp, tuzaklar kuracaklar. Bunlardan uzak dur ki, sana da otağına da ateş düşmesin”. O gün bir kuzu çalanlar daha sonra sürülerle doymadılar. EVET AYNEN BÖYLE OLDU MAALESEF... KOYUNU YEMEK ICIN DERINLERLE ISBIRLIGI YAPAN ERDOGAN KENDI SONUNU KENDI HAZIRLADI. PERINCEK , ERGENEKONLA KOLKOLA GIRMENIN BIR BEDELI OLACAKTI MUHAKKAK: GECMIS OLSUN ERDOGSN, GECMIS OLSUN AKP..
 • cmtncecmtnce1 ay önce
  tilkiyle kurtla işi olmayan, çobanla işbirliğine girmeyen, ocağımıza ateş düşürmeyecek, harama el uzatmayacak, gözü nefsi tok yöneticiler ihsan eyle YA RABBİM. ben ondan daha iyisini yaparım ve daha iyiyim, doğruyum, çalışkanım diyen helal süt emmiş genç nesiller türesin güzel ülkemizde.
 • AliAli1 ay önce
  Geçen cumartesi veysi ateş'in programında sn. Arınç herkes birbirini en ufak ihtilafta paralelci olmakla itham ediyor diyor. İkdidar partisinden veya başka partiden olupta daha önce paralelin okullarında yurtlarında dersanelerinde hastanelerinde çalışanların komşu ve akraba ihtilaflarında ihbar konusu oldugu bahsiyle. Îyide malum yapının kurum veya kuruluşlarında çalışmış olanlar ihale almada işe girmede tapuda milli emlakta tayinde terfide hala hiç bir sorunla karşılaşmadan işlerini halleder durumda olupta kanuna uygun olan işini halledemeyen partiye partilere kayıtlı kayıtsız seçmen ne düşünür dört sene sonraki seçimde
 • AlperAlper1 ay önce
  Kim Ki fakirdi, g irdi siyasete zenginleşti,KAMU malı yemiştir.Peygamber kamu malı yiyenin, cenaze namazı bile kıldırmamışBunları bilip de daha konuşan,islamı çıkarlarına alet edendir,müslüman bunların peşinden asla gitmez.
 • Ahmet YÜCELAhmet YÜCEL1 ay önce
  Sayın yazar güzel temennilerinizin gerçekleşme yolu neredeyse kapalı. Sivil toplum kuruluşlarında öne çıkanlar zengin olduğu için nüfuzlu insanlar. Nasıl zengin olduğuna hiç bakılmaz. Ahlaken örnek gösterilecek insanla ahlaksızın bir oy hakkının olduğu bir sistemde programı itibariyle en dindar bir parti teşkilatına gidin Ashab-ı Kiramın Allah ve Resulüne duyduğu aşk ve teslimiyetinden menkıbeler anlatın sizi ne kadar dinlerler. Partiye gidenlerin çoğu kendine ve yakınlarına çıkar sağlamak için oradalar. Partiler devlet rantının adil paylaşıldığı yer değil kapışıldığı yer halinde maalesef. Çıkarları kesilenlerin yaptıkları bunu göstermiyor mu?!!!
 • ali ihsanali ihsan1 ay önce
  SAYIN YAZARINBU TÜR YAZILARI YENİ ÇAĞ ve ODA TV HABER SİTELERİNDE FİTNE ARACI OLARAK KULLANILIYOR. BUNA ÜZÜLÜYORUM.
 • VandaşVandaş1 ay önce
  Evet başta bir koyun çalan recep bugün sürüyle yertinmedi.Amma doymaz aç gözmüş.Hani demişti ya benim bu yüzükte.........DiyeBence şimdi türkiyenin bu zübükten.....
 • HARUNHARUN1 ay önce
  BÜYÜKSÜN BABAŞU SİZİN GAZETEDEKİLERE VE MECLİSTEKİLERE HERGÜN DERS VERSEN DE BİRAZ SİYASET ÖĞRENSELER BİRAZ VİCDAN TAŞIDIKLARINI HATIRLASALAR
 • erhanerhan1 ay önce
  kurulacak olan partiye CHPve HDP liler partilerinden vazgeçip, bunlara dönmeyeceklerinegöre, o zaman bunların hedefi AKPoylarını bölmektirVe bu bölünmeden dolayı her ikisi de iktidar olamayacağına göre, o halde bu oluşum kime,kimlere çalışmaktır. Zaten AKP karşıtları da bunun için ellerini oğuşturuyorlar .Her ne gerekçe öne sürerlerse,sürsünler(ki sürüyorlar) bu kişisel hırs, ihtirastan başka bir şey değil. Ne çabuk unutuldu.Gül ,köşkten ayrılırken " artık bizim intifadamız başlıyor" demişlerdi
 • hüseyinhüseyin1 ay önce
  Ekonomiye başkanlık darbesiTürkiye'nin 24 Haziran seçimleri sonrasında geçtiği ve bir yılını dolduran Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi, ekonomiye yaramadı. Yeni sistemle işsizlik arttı, istihdam azaldı, ekonominin çarkları yavaşladı, bütçe açığı büyüdü. Türkiye krize sürüklendi.Birinci yılını dolduran Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’nde ekonominin performansı beklentilerin çok altında kaldı. Yeni sistemin başladığı günden bu yana işsizlik arttı, istihdam azaldı ekonominin çarkları yavaşladı, bütçe açığı büyüdü. Türkiye ekonomik krize sürüklendi. Başta ekonomi olmak üzere her alanda istikrarı ve kalkınmayı sağlayacağı umuduyla geçilen Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’nin ilk yıl performansı ekonomi açısından olumlu bir tablo gerçekleştiremedi. Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın geçen yıl 9 Temmuz’da TBMM Genel Kurulu’nda mazbatasını alıp yemin ederek göreve başladığı günden bu yana ekonomi büyüyeceğine küçüldü, döviz patladı, enflasyon ve işsizlik arttı, borç miktarı ve borç faizleri yükseldi.
 • İrfanİrfan1 ay önce
  Yeni partinin kalemşör ordusuna yeni bir kalem daha anladığım bu Ayrıca 17 25 aralık tan sonra anladığım ak parti iddia edilen gibi ilkelerinden değil hainler ile yollarını ayrıldı. O gün biz hepsi gemiyi terketti diye düşünürken meğer içimizde beklemeye koyulmuşlar 15 Temmuzdan sonrada baktılar ki güç ile öldürmeyle yapamayacaklar Bizden gibi görünüp yok ak partide sapma var yok şu yok bu deyip hem reisi hem de davayıyıpratma peşindeler. İşin garip tarafı bu tür akımların ne getirip ne götürdüğünü iyi bilmesi gereken okumuş takımı bu tür yıpratmalarda hak adına yaptıklarını söyleyip başı çekiyorlar. Allah yaptığı amelin neye hizmet ettiğini bilmeyen okumakla cehalet kazananların yol arkadaşlığından bizleri ve davamızı korusun.
 • Ahmet çinmereAhmet çinmere1 ay önce
  Birey olarak yaşantımız Kur'an ve sünnet e uygun olursa, siyaset ve politika kokmaz, bozulmaz.
 • AKINCIAKINCI1 ay önce
  HALKINİSTEKLERİNİDİNLEYELİM KULAK ARKASI YAPMAYALIM, VATANDAŞIMIZIN ALIMGÜCÜNÜREFAHINI YÜKSELTELİM YOKSA SEÇİM ÇOKZOR. İNSANLARNEDİYOR BİLİYORMUSUNUZ YAPILANLARYOLKÖPRÜHAVAALANIGÜZELDE BİZİMCEBİMİZEGİREN BİRŞEYYOKÇOKZOR GEÇİNEBİLİYORUZYAHU BUNLARIDUYUN ALLAH AŞKINASEÇİMİBELİRLEYEN ENBÜYÜKUNSURBUDUR...
 • ZEKİ SİVİKZEKİ SİVİK1 ay önce
  ARKADAŞLAR BUNLARI HANIMLARI YÖNETİYORBU MİLLETE ASLA FAYDALARI OLAMAZALDIKLARI MAAŞLARI ASLA HELAL DEĞİLDİR ALLAH BUNLARI İHANETTEN HARAM KAZANÇLARINDAN HAİNLİKTEN YARGILAYACAKTIR BEN DAVACIYIM
 • AKINCIAKINCI1 ay önce
  ESKİ EMEKLİ 2000TL MAAŞ ALIYOR YENİEMEKLİ 1300TL DÜŞÜNELİM BİRİNSANBU PARA İLEGEÇİNEBİLİRMİ ALLAHINI KİTABINISEVENELİNİ VİCDANINAKOYSUNYAHUÖMRÜMÜZ ÜLKEMİZ İÇİNGEÇTİ SEVESEVEDE VATANIM İÇİN CANIMIZIVERMEYE HERZAMAN HAZIRIZREİSÇİYİZ FAKATKARDEŞİM GELİN BU HALKIRAHATLATINGEÇİM SEVİYESİNİYÜKSELTİN YAHUSEÇİMİKAYBETMENEDENİNİZ İŞTEBUDUR KARDEŞİMALIMGÜCÜMÜZ KALMADI,,
 • MikiforovMikiforov1 ay önce
  Akpartinin tek rakibi akp ve tepeden tırnağa ego kibir hamaset herkeste dahil ... feto ile mücadeleyi siyasete ve resmen fetocu olduğu ayan beyan ortada olan iş adamlarına dokunmayarak, KADEM gibi bir zararlı oluşumun hayatına devam etmesine teşvik ederek aile yapısının bozulmasına yol açan istanbul sözleşmesi ve 6284 gibi süresiz nafaka gibi garabetler 15 temmuz da direnen halkta büyük hayal kırıklığı uyandırdı ve istanbul ankara gibi yerleri kaybetme büyük bir işaretti akp nin içinden çıkanlardan korkmasına gerek yok milletle tabanla ters düsmekle korkmaları lazım ama bunu anlayacak kapasite varmı bence yok veya işlerine gelmiyor. her yerde tayyip 15 temmuz 15 temmuz diye diye dolaşıyor ama millet 15 temmuzusıla ve zihniyeti yurdun dört bir yanında konser versin diye yapmadı boyle olunca tayyibin 15 temmuz vurgusu havada kaliyor ki 15 temmuz direnişi tayyip in şahsı içinde yapılmadı ... devletin tehlike altinda oldugu musluman Türk evlatlarinin gayretine ve direnisine ihtiyac duyuldugu icin yapildi .. yukarıda saydığım nedenlerle 15 temmuzun fedakar musluman evlatları taban olarak temsil ettiği bir partiye yakismayacak işlere imza atsınlar ve hatalarda ısrar etsinler diye destek verecek degiller. Halka kulak tıkandı tıkanmaya devam ediliyor böyle devam ettikçe Taban da halkta iste böyle Mesajı sandıkta verirler
 • ayşe gülayşe gül1 ay önce
  evet benim de oylarımla bir mevkiye gelen gül, babacan, davutunoğluna hakkımı haram ediyorum. bir şey olamasınlar. sırtımdan bıçaklanmış hissediyorum.
 • zaferzafer1 ay önce
  Madem ki Türkiye'de o kadar parti var seçimlerde neden yoklar Yoksa tabela partilerini de mi parti sayıyorsunuz Partinin bir tüzüğü bir ilkesi bir amacı olması gerekmez mi! Aldıkları % 1-2 veya % binde oylarla üst aklın payandalığından kurtulamayanlarda mı sayılıyor!
 • ÖZGÜR BEYİN VE PRANGASIZIM ÖNERİRİMÖZGÜR BEYİN VE PRANGASIZIM ÖNERİRİM1 ay önce
  Eline koluna sağlık
 • VefaVefa1 ay önce
  AK Parti gidisatin yonunu terse cevirmek istiyorsa ise birzihniyet ve ahlak reformu ile baslamasi lazim. .............Her isin basina Ahlaki koymasi gerekir.........,.1-Siyaset Ahlaki...2-Medya Ahlaki.......3-Kamu yonetme Ahlaki.....4-Kurumsal Devlet yonetme Ahlaki.....5-Guc ve iktidar Ahlaki.....6-Halka Hesap verme ve seffaflik Ahlaki.........7-Adalet Ahlaki....8-Ehliyet ve Liyakat Ahlaki....9-Israf ve tuketim Ahlaki.....10- Elestiri ve istisare Ahlaki...
 • Yunus 16 Yunus 16 1 ay önce
  YAZIKLAR OLSUN YAZIKLAR OLSUN ALİİİİİİ
 • Yunus 16 Yunus 16 1 ay önce
  BAŞKA ÜLKELERİ BİLMİYORUM, BİZİM ÜLKEMİZDE SİYASET DEMEK! YALAN DEMEK
 • Yunus 16 Yunus 16 1 ay önce
  KALLEŞLER, NANKÖRLEEEER.
 • Yunus 16 Yunus 16 1 ay önce
  ALİ AHMET ABDULLAH, BENİM OYLARIM HARAM OLSUN.
 • Yunus 16 Yunus 16 1 ay önce
  KOLTUK GİTTİ DAVA BİTTİ!
 • Yunus 16 Yunus 16 1 ay önce
  ERDOĞAN IN ASIL RAKİBİ! FETÖ CÜ İŞ ADAMLARI! VE KOLTUK GİDİNCE İNTİFADA BAŞLATAN HAYRUNNİSA ABLA, SARE ABLA VE ZEYNEP ABLA!!
 • Yunus 16 Yunus 16 1 ay önce
  SAĞ TARAFTA PARTİ KURMAK İSTEYEN HERKESE PARA YARDIMI YAPARLAR, CHP BİLE YARDIM EDER!

Günün Özeti