Seçim sonuçları üzerine

25 Haziran 2019 Salı

Bu işin böyle olacağı belli idi. Birileri duymak istemedi, görmek istemedi. Söylemeye kalkanların üzerine gittiler. Kamuoyu araştırma sonuçları bile makyajlanarak sunuldu, yeniden gözden geçirilerek yayınlandı.

CHP’nin başarısını; AK Parti içindeki AKP Mediası, aynı zihniyetin yönlendirdiği troller, AK Parti’ye “Aşk ve sevda” şarkıları söyleyen, “Biz yaptık, yine yaparız havasında”, başarıyı kendi elinde gören, “göklerin hazinesinin anahtarı kendi ellerindeymiş gibi” davranan “Bel’am karakterli” siyaset “Kazanova”ları, “kibir küpleri”, “şöhret budalaları”, kollarındaki saat kadar bile değerleri olmayan, “ayaklarını yere vurarak yürüyen”, “marka bağımlısı” zenginlik gösterisi yaparak hava atan, beyni ve yüreği yoksul, “giydirilmiş odun kılıklı” bürokrat ve işadamları, israf içinde yüzen “yeşil sosyete”, “yeşil sermaye”, “yeşil feministler” sağladı. Bir yenilgi varsa, bunun sebebi araştırılmalı. Sorumlusu bulunmalı, yapanın yanına kâr kalmamalı ve müeyyide uygulamalı. Yoksa bu gidişin sonu ANAP’ın sonu gibi olur!

Aslında CHP de kazanmadı. Oportünizm kazandı. CHP içindeki sağa kayanlarla, AK Parti içindeki sola kayanlar buluştu ve bu sonuç ortaya çıktı. Ankara’da CHP mi kazandı?! İstanbul’da İmam Hatipli gitti, Kur’an kurslu geldi. Zaten bugün İmam Hatiplerin geldiği nokta da ortada. Binalar güzel ama içi boş. İmamoğlu AK Parti saflarında siyaset yapsa, bugünkü hali itibarı ile kimse farkı fark edemez. İmamoğlu’nu tehdit, tehlike olarak görüyorsanız, kendi içinize bakın, İmamoğlu’ndan daha tehlikeli bir sürü adam var AKP saflarında! Bir ilçenizin belediye meclisinde, düzenli namaz kılan bir kişi var ya hu! İlçe yönetiminiz de öyle. Tencere yuvarlanmış, kapağını bulmuş. Partinin üst yönetimindeki bazı kişilerin yurtdışında eğitim görmüş, yüksek lisans yapmış çocukları Amentü’den habersiz, Siyer ve Kelam nedir, adını bile duymamış! Yakında “Ahlak da nereden çıktı” diyecekler. Değerler eğitimi var ya, onu da NLP’ciler veriyor. Carnegie’nin “Söz söyleme ve iş başarma sanatı” gibi bir şey o da! Belediyelerdeki “Cultur etkinlikleri” dedikleri şeyler de zaten büyük ölçüde o yöne kaymıştı! Bir “Karadeniz rüzgarı” vardı, “Trabzonspor” kazandı. AK Parti üyesi “Trabzonlu”lar, “Erzincanlı”ya değil kendi hemşehrilerine oy verdiler. Sonuç bu. Belediyelerin Kültür, Sanat, Spor… Devletin eğitim politikalarının ürettiği genç nüfusun tercihi işte böyle.

Bir de bunun üstüne Cemaatçilik, Cemaat rekabetini eklediniz, hemşehricilik üst üste gelince bu sonuç kaçınılmaz oldu. Eleştiren dostlar uzaklaştırıldı, yalaka Media, STK ve Sermaye sahipleri çevreyi sarınca bu sonuç mukadder oldu. Vitrindekiler, ekran yüzü, işportacı mantığı ile yapılan siyaset pazarlaması, reklam ajanslarının ürettiği sloganlar ve söylemle siyasetin sonu bu.

Siz gelip konuşup gidiyordunuz, salonlarda da siz gittikten sonra insanlar, Yıldırım’ın çocukları, Soylu ile Damat kavgasını konuşuyordu. Aile ve gençlerin geleceği konuşuluyordu. Otoparkın 1 saat ücretsiz oluşu ya da gençlere bedava internet halkın kafasında nasıl tercüme diliyordu farkında mısınız. Gelip konuştuktan sonra geride kalanların bu sözlerden ne anladığı ve nasıl bir tepki verdiklerini merak eden kimse olmadı. Ala-yı vala ile geldiler ve geldikleri gibi de gittiler. Elleri ayakları boş değildi ama aslında yaptıkları bir iş de yoktu.. Halkın kafasındaki suali mukadderlere cevap veren yoktu. Rüşvet, yolsuzluk, torpil, ehliyet ve liyakat, neredeyse kimse ağzına bile almadı bunları. 

Bakın Ak Parti birçok alanda çok güzel işler yaptı. Devrim nitelikte işler de yaptı. Siyasetin çıtasını çok yükseltti, ama sonunda gelinen nokta bu!

Adalet, Aile, Gençlik konularında ciddi sorunlar yaşanıyor. Eğitim, tarım da öyle. Sağlığın sürdürülebilirliği tartışmalı. Dış politika ve ekonomi ile ilgili kaygılar giderek artıyor. “Beka” tartışması yanlıştı. “Bizim Rabia”nın akılda kalan, şuuraltındaki tortusu “bölünme korkusu”nu besledi, yanlıştı. Siyasetin dili çok sertti. Bu insanları korkuttu. 

İnsanları kazanmayı esas almalıydık. Ama kaçırdık, sonuç ortada! Bu, bir “Güç zehirlenmesi” yaşanıldığı gerçeğini ortaya koyuyor.

Son Kürt tartışması, Öcalan’ın ekrana çıkarılması, Rum / Pontus tartışması, VIP tartışması yanlıştı. Bazan evdeki hesaplar çarşıya uymaz ve keskin sirke küpüne zarar verir.

Şimdi CHP bunu bir referandum sonucu gibi takdim edecek. AK Parti’ye saldıracak. CHP dışarıda kendine bir kavga zemini üretemezse, kavgayı kendi içinde verecek. İmamoğlu - Kılıçdaroğlu kavgası yaşanacak. Bu anlamda AK Parti’nin yeni bir kavga zemini oluşturmaması gerek. İlk mesajlar bu yönde. Artık bir an evvel şu kabine değişikliği, parti teşkilat ve üst yönetimi ile bürokrasisine bir el atması gerek. Geç kalındı. Media ve STK ile ilişkilerini yeniden düzenlemeli. Eski dostları ile kucaklaşmalı, bilgi vermeli ve bilgi almalı. Ehliyet ve liyakat önemli. Yolsuzlukların üzerine gidilmeli.

Bakın, bu seçimde, 25 ilçeden sadece 11 ilçede AK Parti CHP’nin önünde. Yani eğer ilçe seçimleri de yenilenseymiş, bu sonuca göre elde 11 ilçe kalacakmış. Anadolu yakasında 3 ilçe kalıyor, Ümraniye, Pendik ve Sultanbeyli. Avrupa’da Sultangazi, Esenler, Gaziosmanpaşa, Arnavutköy, Bağcılar, Başakşehir, Güngören ve Kağıthane. Düşünsenize, Üsküdar, Fatih ve Eyyüb de bile kaybetmişsiniz.. %70’den fazla oy alan ilçeler olarak  CHP  Bakırköy’de %79, Beşiktaş’da %83, Adalar’da %70, Kadıköy’de %81, Şişli’de %73, Kadıköy’de %81. AK Parti’nin İstanbul’da %70 oy aldığı tek bir ilçe yok! %65 Sultanbeyli, %60 Arnavutköy. Sadece 2 ilçe. %50’nin üzerindekiler: Bağcılar, Başakşehir, G. Osmanpaşa, Kağıthane, Pendik, Sultagazi, Ümraniye, Güngören. O kadar. Bakın Üsküdar’da oyumuz %48’den 44’e düşmüş. Fatih’te %53’ten 49’a. Eyyüp’de %49’dan 45’e.

AK Parti’nin bu seçimde en fazla oy aldığı Sultanbeyli’de oyumuz %66’dan 65’e düşmüş. Arnavutköy’de %62’den 60’a gerilemişiz. Hiçbir ilçede oyumuz artmamış, %2 ile %5 arasında kayıp var ilçelerde. Bu kadar büyük farkla kaybedileceği nasıl görülemez. Bu gidişatı görüp uyarmak isteyenler susturuldu, dışlandı. Görmek istemeyenden daha kör kim olabilir.. Etraf yalakalarla kuşatılınca reise ulaşmak imkansız hale geldi, ikaz edenlerin hain ilan edilmedikleri kaldı. Bir hayal dünyasında geldiler, gittiler. Son günlerde “acı gerçek” hissedilmeye başladı ise de çok geç kaldılar. Kalabalıktılar, ama “başaksız ekin tarlaları” gibi idiler. Ruhsuz bir kampanya ile bereketsiz bir hasad mevsiminde gerçeklerle karşı karşıya kalınca suratlar asıldı. Şimdi bu acı eleştirileri dinlemek zorundasınız. Başkalarını suçlamak yerine, “Biz nerede yanlış yaptık” sorusunu sormanız gerek.

Kim bilir, belki de bu “şok” uyanışımıza vesile olur. “Bir uçurumun kenarından geri döneriz.” Bize hayır gibi gelen şeylerde şer, şer gibi gelen şeylerde Allah hayır murat etmiş olabilir. Şimdi ilk yapmamız gereken şey Allah’ın yardımının bize ulaşmasını engelleyen iş, söz ve adamlardan arınmaktır. Tevbe etmemiz gerek. Kendimizi değiştirmemiz gerek. Biz kendimizi değiştirmeden Allah bizim hakkımızdaki hükmünü değiştirmeyecektir. 

Dünyanın sonu değil, Henüz, çok geç değil. Belki de böyle bir derse ihtiyacımız vardı. Bir musibet, bin nasihattan evladır zira. Ye’s yok. Ümitsizlik, korku, panik yok! 

Hak şerleri hayreyler. Sen sanma ki gayreyler. Şöyle diyebiliyor musunuz, O, bizi sabredenlerden, şükredenlerden, direnenlerden bulacak. O, bizi mallarımız, canlarımız ve sevdiklerimizle, kimi zaman artırarak, kimi zaman eksilterek bizi imtihan edendir. 

Bakın bu durumda birtakım menfaatperestler, geldikleri gibi sessizce gideceklerdir, hatta yeni dostlar edindiklerinde size ihanet de edecekler. Birileri bu durumu fırsat bilip daha çok üstümüze gelecek. FETÖ’cüler, PKK’lılar, İsrailli, Amerikalı, Avrupalı “İslam düşmanları” bu durumu fırsat bilecek. Dostlarımız üzülecekler. Sabırlı olalım. Allah’ın muttaki kullarına kimse zarar veremez. Mekeralluhu!

 Şimdi Kuyu’daki Yusuf’un başına gelenleri hatırlama zamanıdır. 

Övünmeyi ve dövünmeyi bırakıp, önümüze bakalım. 

Vakit çok geç olmadan, hemen şimdi, yapacak o kadar çok işimiz var ki! 

Selâm ve dua ile. 

 

Günün Özeti

YORUM YAZ

 • Feramiz Kaya Feramiz Kaya 17 gün önce
  Bu yazının muhtevasına tamamen katılıyorum. Gayet kibarca yapılan bir uyarı. AK partiyi artık AK partili olmayan menfaatperestler yönetiyor. Davası yok ideali yok, İslam diye bir derdi yok. Sivasta dayatılan ilk dört milletvekilinin benim değerlerimle uzaktan yakından ilgisi yok. Bu gidişe dur demezse gelecek genel seçimde AK PARTİ artık yok
 • Eyüp DURCANEyüp DURCAN1 ay önce
  Tam Bir Siyaset Bilgesi Değerlendirmesi.Fakat 10 temmuzda ne oldu da Babacan'ınparti kurması konusunda o değerlendirmeyi yaptınız?Bu iki yazı aynı elden çıkmamış gigi.
 • Ebubekir KAÇMAZ / VanEbubekir KAÇMAZ / Van1 ay önce
  Üstadım, halimiz ancak bu kadar güzel tahlil edilebilir. Riyakarkarın siyahı - beyaz, yenilgiyi - zafer olarak takdim ettiği günümüzde Resmi, bütün köşeleri ve renkleriyle açık bir şekilde gösterdikten sonra enjekte etmeye çalıştığınız ümit, Can Kurtaran Simit gibi olmuş. Yüreğinize ve kaleminize sağlık. İyiki varsınız. Dua ile.
 • Saadettin cicekSaadettin cicek1 ay önce
  Reis tek başina, yola ciktigi dava adamlari degil menfaat cikarcilar sarmiş efrafini. Allah cc yar ve yardimcimiz olsun, İnşaallah.
 • Rey SahibiRey Sahibi1 ay önce
  Hocam Elhamdülillah, Artık hakkı hukuku savunduğumuzda, Ak Partinin Yanlışlarını söylediğimizde, bize hain, fetöcü, pislik, pelikancı, Deyvidoğlucu (Ahmet hocayı tenzih ederim) gülcü diyemiyorlar, o tür zevatların sesi kısıldı Elhamdülillah.
 • yusuf oztirakyusuf oztirak1 ay önce
  Sayın dilipak Rıza i ilahi anlayışı ile meselelere bakışınız dogru teşhisleri ortaya koymaniza vesile olmaktadir.Allahu teala cc.Enfal suresinde 29.ayet buyururki Allahtan hakkiyla korkarsaniz size egri ile dogruyu ayirt edecek akil veririm.sadakallahul azim.Bizler bu ilahi kelama sarılırsak Allah bizlere feraset nasip eder inşallah.
 • Mustafa ÇetinMustafa Çetin1 ay önce
  Enteresan, birkaç yorumu okudum da, kimseye yaranmak mümkün değil, hemen hemen hepiniz aynı kaynaktan beslenmiş gibi konuşuyorsunuz ve farklı sonuç çıkıyor. Tahminim Dilipak Hocam uzunca bir süredir bu yorumları okumuyordur, zira kayda değer birşey yok. Ne denir artık bilemiyorum, hakkımızda hayırlısı.
 • İbrahim Bayram İbrahim Bayram 1 ay önce
  Allahım sen den razı olsun sayın dilipak Abimiz insâllah yazınız anlayan lar olurRabbimiz ümmet-i muhammet'e zeval vermesin Amin inşallah efendim
 • FatihFatih2 ay önce
  Sizin hataniz herkesin kul olduğunu unutup kisileri hata yapmaz görmeniz.islami bilgi olarak tam bilmiyorum ama peygamber ler bile hata yapabilir diye biliyorum .yanlissa lütfen doğru bilgiyi bilen bilgilendirsin.memnuniyet duyarım.hazreti Ömer'in yakasına yapışan kadın bilmem size birşey hatirlatiyormu ...o kadın sarayın kenarından bile geçemez gibi geliyor bana ..amacım kimseyi incitmek değil.lutfen bir an herkesin kul olduğunu hatalar yapabileceğini düşünün ve herkesin elestirilme hakkı olmalı..dost yanlışı soyleyendir ..şak şak çilar çıkar nerdeyse parayı alkışlar...ben bir KHK li olarak akp ve çevresinde sessiz kalanlara kirginim.ama kinli değilim.akp yi sizin savundugunuz gibi yıllarca bende yanlista yapsa savundum.lidere toz kondurmadim...ben sizleri sevmeye hazırım ama sizlerde Allah aşkına peygamber yoluna ,Ömer adaleti ne dönün..bunu bir adımı olarak ibadet tabanı dediginiz insanlarla uğraşmayı bırakarak başlayabilirsiniz.70 yaşına gelmiş annem babam ben eşim ablam ,seven akrabalarım...senin neren terörist mis.sana terörist diyemle aynı yerde durmam diyerek iyi parti ,saadet ve CHP ye oy verdi herkes elinin gittiğine verdi..benim bir talebim olmadı.bunlar en az 2 defa akp ye oy vermiş insanlar hayatlarında CHP ye oy vermemiş insanlar.Partiler insanlar geçer gider.Ahiret var unutmayalım.chp li diye hep li diye kimseyi dislamayalim.ülkenin huzura ihtiyacı var.tamam memuriyet ten attınız bırakın bari özel sektör de çalışalım .isteyene dosyami göndermeye hazırım suçum 2011 den beri hesabım olan bankaya 13.000 TL(bir aylık gelirim) parayatirmsim.devlete geçmiş yine yatirmisim.2011,2012 ,2013,2014,2015,2016dahil işlem hep var.ver birbiriyle paralel işlemler.bide denek üyeliği ve itirafçı beyanı .itirafçı derneğe gelirdi burs verirdi kurban verirdi demiş ...destekten 5 yıl ceza düştü 25 aya 8-10 yatacagiz,ha bide zaman gazetesi abonesi olmuşum ...Fettah tamince 2014 den sonra gazeteye ortak olmuş.su an ihaleler alıyor...vesselam ..lütfen biraz vicdaninizi devreye sokup düşünün...
 • AliAli2 ay önce
  Başkanımızın yanında sizin gibi insanların olması duasıyla...
 • hnnhnn2 ay önce
  Ali 10 saat önce eklendi.Ak partiye ders vermek için oy vermedim.Ak partiye oy vermeyecek .Torpilsiz iş olmuyor şu zamanda.Hani muslumandi bunlar,yorumcular chp dinsiz ama ak parti dindar diyor.Bir tane kuran ve sünnete uygun işini yazın ak partinin. <<<<< BUNUN GİBİ 1000LERCE MANÜPİLATİF YORUM YAĞDI SENİN YAZILARA. ---- YANILTMA CÜMLE : "Torpilsiz iş olmuyor şu zamanda"özenle seçilmişkelimeleri işlediler.
 • Ömer Faruk Ömer Faruk 2 ay önce
  Hay maşaallah. Güzel bir yazı.Ey iman edenler, iman edin. Ayetini hatırlayıp. Tekrar bismillah deyip. İslam ile formatlanıp, tekrar yola koyulmaz zamanı. Rabbim bize acıdı da Gözümüzü kör eden makam ve para önümüzden çekildi. Şimdi daha istikameti ileri sıçrama zamanıdır. Vira BİSMİLLAH.
 • VanliVanli2 ay önce
  Peki bu guzel yazi reise ulastirilamaz mi? Tayyip erdogan boyle seylerden habersiz mi
 • analizanaliz2 ay önce
  Biz partiteşkilatının değişmesinden bahsettikçe onlar onlar teşkilatı kendi aralarında değiş tokuş yapıp duruyorlar. Halkın en alt tabakada kaldığı bir kast sistemi var artık
 • Şükran Şükran 2 ay önce
  Ağzına sağlık çok doğru tesbit ve yorumlar teşekkür ederim
 • İsme gerek varmı? İsme gerek varmı? 2 ay önce
  Allah sizi helak edecek çünkü sizele zalimler topluluğusunuz.
 • Haci Mehmet TekgözHaci Mehmet Tekgöz2 ay önce
  Selamünaleykum cok güzell bir yorum agzina ,diline ,gönlüne ve yüreginesaglik.Ümidim bundan sonra bu tesbitleri gözönüne alarak hareket ederler.Hepimizi Allaha emanet ediyorum selam ve dua ile
 • Murat toper ceylanMurat toper ceylan2 ay önce
  Elhamdülillah uyarıcılara selam olsun
 • AHMET nasırAHMET nasır2 ay önce
  sayın hocam tenkit ve ikazlarınız çok yerinde ak partiye veya ak parti nin VAR olmasını kalmasını bekleyen mazlum ve vefakâr millet in konuştuğu dert yandığı konular lütfen sesi ulaşılabilen kişiler olarak yazmaya devam sizin tabirinizle selam ve dua ile.
 • Akif GündoğduAkif Gündoğdu2 ay önce
  Biz de farklı düşünmediğimizi hep söyledik. En önemli tespit: Yalaka siyasetçiler ve bürokratlar + RTE'ye ulaşılamaması. Bunlar kör olmuş RTE'nin çevresini sarınca oda kör kaldı. Teşekkürler Dilipak.
 • AliAli2 ay önce
  Ak partiye ders vermek için oy vermedim.Ak partiye oy vermeyecek .Torpilsiz iş olmuyor şu zamanda.Hani muslumandi bunlar,yorumcular chp dinsiz ama ak parti dindar diyor.Bir tane kuran ve sünnete uygun işini yazın ak partinin.
 • ali çiçekali çiçek2 ay önce
  hocam küresel sermayenin ele geçirdiği gençliğin tüm sorumlusu reis değil kusura bakmayın....herkes nefis taşıyor ve nefis küreselcilerin sunduklarına daha yakın duruyor.....bir sürü ahlaksın projelerin altında imzası olanlara oy verenlerin suçu reis de olamaz...insanlar çok özlediyse CHP zehrini bir kez daha tadabilirler....insan beyni nasihat e duyarlı değil musibet e ayarlı.....size bir tavsiyem var bunu benim duyurma şansım yok lakin siz başlatabilirsiniz.....ilçe teşkilatlarına gidip menfaatsiz bila bedel çalışacak insanlar hareketi başlatmalı....iyiler bu işlerden kaçtıkça yukarıda yazdığınız menfaatçi gruba meydan bırakılıyor...adına yeşil devrin diyin bir şey diyin lakin gözler önünde olan sizlersiniz ......eleştirmek kolay eyleme geçmek elzem......DURUŞ en güzel nasihattir.....selam ve dua ile....
 • Emine demirEmine demir2 ay önce
  Sayın hocam size devamlı dinliyorum ve takdir ediyorum ama bir kasteci olarak sizin cumhur başkanıylan görüşme imkanınız bulabilir ve ona aktarabilirsiniz sayın erdugan göremiyo galiba bazı sorunları sogan ve patatesikimin piyasayı bu kadar dolandırdıgını bulamazsan sen hükümet olamazsın tarım öyle hayvancılık öyle egitim desen öyle avrupa yasaları aileyi maf etti boba kızına sahip cıkamıto biz avrupalı degiliz onlar onsejiz yaşına gelince zaten cocugunu atıyo sokaga sokaklar genclerin edepsizlikleriylen doldu taştı birde sokaklar köpekten gecilmiyo ıssız bir yerde barınak yapıp bu köpekleri beslesinler inanın acıyorum ac ac geziyolar ve kısırlaştırılsın yazık bir dişi an erkek inanin şehrin göbeginde olacak işmi bu tütven bir yolunu bulun ve cunhur başkanıylan göruşün ve bu konuları ilerin şimdiden teşekkürler ben emine demir akyalıyım ve cok üzülüyorum bir müslüman olarak bir vadantaş olarak bu davadan asla dönmeyiz ama davadakilerde bizim kadar dert etseler böyle olmaz herkes menfaat peşinde adaletten şaşmamak lazım işi ehline vermek lazım teşekkürler yanıtınızıda bekliyorum
 • Mustafa Mustafa 2 ay önce
  Zinayı serbest bırakarak Ak Parti en büyük hatayı yaptı. Müslümanız ama ZİNA SUÇ olmaktan çıkarıldı.Öyle ki eşiniz evli olduğu halde boşanma davası devam ederken biri ile imam nikahı ile evlenebiliyor.Ee daha boşanmamış ama...! Evet eliniz kolunuz bağlı.!TCK'ya göre suç değil.Hukukta da bundan dolayı serbest...!Süresiz nafaka..! Nafaka hapsi..! Velayet sorunları..!Çocuk haczi ve icrası ..! Ziynet eşyaları..!Mal paylaşımı...! Zina konusu..! 6284 nolu beyana dayalı ifadeyle delilsiz ispatsız suçlama yasası..! Adalet ile ilgili kadınlara verilen sınırsız haklar...!Erken evlilik mağdurları..! Daha bir sürü sorun ve sorunlar..! Aile, çekirdek aile sürecine geçirildi..! Yaşlı ana babanıza bile bakamaz hale geldik.Bakarsan eşin seni sırf bu yüzden boşanabiliyor..!İşte artık Aile kavramı daraltıldı..!Bu gibi birçok soruna çözüm bulunmadığı takdirde hükümet başarılı değil gözümüzde...! Aile Bakanı, Kadem ve Hazal gibi derneklerle işbirliği yapmaktadır.Ancak yanlış üstüne yanlışa ISRAR ETTİKÇE konular çözüme değil çözümsüzlüğe gitmekte yuvalar hızla dağılmaktadır.Boşanmalar arttı evlilikler azaldı. Yasalar kapsamında kadın adeta boşanmaya teşvik edildi.Donuna kadar kadınlar alabiliyor ama sonuç yüzlerce CİNNET VE CİNAYETLER..!
 • Erol ANAYURTErol ANAYURT2 ay önce
  ALLAH razı olsun dilinize kaleminize sağlık bu yazılanların çoğunluğundan resisin haberi bile olmuyor.İnşaallah sonumuz rahmetli Özal'ın sonu gibi olmaz,aksi takdirde ben hiç kimseye acımam reisten başka Rabbim yar ve yardımcımız olsun
 • TURANTURAN2 ay önce
  Abdurrahman bey benim aylardır yazdığım konulara geldiniz.Evet yönetimde liyakatsız insan çok ..Ama işin en önemlisi yeni nesli Asım'ın nesli olarak yetiştiremezsek bırakın seçimleri kaybetmeyi ülkeyi,hatta kendi özümüzü kaybedeceğiz.Bunun sonucu daha ağır olacak .Yeni öğretim yılında geleceği planlamadan atılan her adım geleceğimizi karanlığa çevirecek .Sizden ricam bu konuyu dile getirin yarın geç olabilir.Açılan imam hatipler gönülleri fethetmedi insanların maneviyatını çoğaltmadı.Dava adamları yerine menfaat,mal ,makam peşinde koşan insanları üretti.Çocuklarımızın ,gençlerimizin ruh dünyası maalesef islam şuurundan uzakta..Bu konuları her gün dile getirin yoksa bu vebal altında sizde kalırsınız.Benden söylemesi..
 • KadirBaysoy KadirBaysoy 2 ay önce
  Ağzınasağlıkbaba .eleştirilerdostane ve yerinde .
 • Reis Hürdolaş Reis Hürdolaş 2 ay önce
  Sayın Dilipak maalesef hala homolara oy veren iradenin suçunu görmeyerekoklarınızı evsahibin yaptığı hatalar yönlendirmiş ve milli irade diye lanse edilenCİA’lıiradeyi görmüyorsunuz. siz bu gavur (cia) projesine katılan sözde bizden ve yanar döner gibi kendi menfaatleri için emperyalist projeler oy atacak kadar şirazesi kayıp çok masum(!!!) seçmenin suçunu tıpkı demokrasi paganları gibi kutsuyorsunuz. Yazık. Üstelik bu ülkede müslümanlara karşı yapılan bu ve benzeri aldatıcı projeleri de siz çok iyi bilirsiniz
 • Abdullah MuratAbdullah Murat2 ay önce
  İnsanlar kuranın rehberliğinde hareket etmediği sürece sapıklık ve batıl içinde olacaklardır. Buda elbette musibetleri çekebilecek tek doğru yoldan saptıkları için diğer yol şeytanın yolunda olacaklardır. Şeytan ise ahlaksızlığa bu arada ahlaksızlık Allaha itaatsizlik kötülük ve çirkinlik ise onun sevmediği ve yasakladığı şeylerdir Buna çağıracak ve yaptıklarını ise onlara güzel gösterecektir. Şeytanın tesiri Allahın hükmüdür Yüzçevirmişliğin sonucudur. Büyük günahlar kalbi mühürletir Onlar artık anlamazlar. Allahın hükümleri uygulanmalı büyük günahlardan uzak durulmalıdır. Kalbi mühürlü bu imansızlara güzel gelen ise süslenmiş ve şeytana onların güzel gösterdiklerinden ibrettir. Dünyadaki bu sahte cennetin maliyeti ise ebedi ahiret azabıdır
 • Ayhan bakiciAyhan bakici2 ay önce
  Ak partideki üst düzey yöneticiler bu uyarıları dikkate alacak mi hiç de zannetmiyorum. Yazıda #etrafındaki yalakalar yüzünden erdogan a doğru bilgi ulaşmıyor# meyanında bir ifade var. Yakın zamana kadar ben bu ifadenin altına imza atıyordum. Ama artık bunun çok safça bir cümle olduğuna inanıyorum. Zira ak partide bir ilke kalmadı. Mhp den ne farkı var Allah aşkına. Hatta siyaseten mhp 'nin güdümünde.
 • Kamil kurnazKamil kurnaz2 ay önce
  Ardurrahman amca bu kadar sorunları biliyordunda hiç bunları ak parti yöneticileriyle paylastinmi...Uyardinmi. Yoksa uzaktan uzağa izledinmi.Sonra seçim kaybedilincemi söylüyorsun.Madem bukadar biliyordunuz neden mudehale etmediniz.
 • MusaMusa2 ay önce
  Akp Yi Yusuf yerine koymak yanlis. Akp su haliyle benzetilse benzetilse nefsine uyan zuleyhaya benzetilebilir
 • AhmetAhmet2 ay önce
  Evet istanbulgitti Ah Apdurrahman bey sizin yazilarinizi sayin Baskan okusaydi sizin uyarilarinza kulak versydi bunlar olmaya bilirdi etrafındaki yalakalar gözünü makam şatafat gösteriş Parabürümüş hırsızlar bunlar kandirdilar biri cikmis kadin kollari baskani imis TC.Polisi ile fotoğraf çekiyor ben gidiyorum onlar peşimden geliyor diye hava atıyor bir bakan medyadaki resmini beğenmiyor değiştiriyor bu insanların allahutala gözlerine perde çekmiş onlerini göremiyorlar bunlardanmi medet umacağız yarın birşey olsa gemiyi ilk tek eden onlar olur ilk fırsatta bu tipletden kurtulip vatanini milletini seven hak yönetenleri göreve getirip tez vakitte doğru adımlar atarak ilerlemeliyiz.selam ve duaile
 • VatanseverVatansever2 ay önce
  Kabine değişikliği şart Hatta şart oğlu sart
 • Mehdi BalıkMehdi Balık2 ay önce
  Salih Demir bey sizden ricam, Mahşer günü lütfen benimle aynı safta yer almamaya özen gösterin. Aynı safta iseniz de beni görürseniz bir el hareketi filan yapıp beni uyarın başka safa geçeyim.
 • HaramizadeHaramizade2 ay önce
  Şimdiye kadar popülizm revaçta değil miydi???????????
 • Abdullah BabacanAbdullah Babacan2 ay önce
  Onların yaptığı mescitlerde namaz kılmayın. Onların kalpleri münafıktır.
 • Şerafettin Öztürk Şerafettin Öztürk 2 ay önce
  Ak parti ilk kurulduğu gibi değil Aynen eski CHP ve Adalet partisi gibi oldu. İş ve ihale cilerin partisi konumuna düştü ve hükümetin ihalelerinden faydalanmakta olanlar seçim zamanında ellerini taşın altına koymadılar . Bütün Türküye de ihale ve benzeri işler Ak parti limaffya demiyelimde parti güçlünü kullananların eline geçiyor liyakatli liyakatsiz aranmıyor müteahhit ler sadece ülkemizin belli bölgesine ait oldu emekli kiler kaderine terk edildi yeni EMEKLİ olan SSK 1050 tl alıyorZengin çok zengin Fakir çok fakir oldu Fazilet partisi refah partisi derken gecemizi gündüzümüze katıp çalıştığımız Reisimizi ve Ak partimizi arar oldum inşaAllah
 • saddisaddi2 ay önce
  Merak etme Sayın Dilipak. AKP uyuyor. Ziraat bitti. Hayvancılık bitti. Adalet bitti. En basit davalar senelerce sürüyor. Tecavüz cinayet hırsızlık aldı başını gitti.Asılacak adamlar serbestçe geziyor. İşler gayri ehil kişilerin elinde. Bürokrasi zulme dönüştü.Her şey yanlış yapılıyor. Okullarda hala atatürk köşeleri var. İlim köşeleri yok. Bu ahvalde şeytan bile kazanır. Zaten halkın yarıdan fazlası müşrik de farkında değiller.
 • HakanHakan2 ay önce
  Eline,ağzına,yüreğine,aklına,fikrine,vicdanına,imanına,dostluğuna,zekana,.. sağlık. Öyle bir örülmüş ki etrafı aşılmaz duvarlarla Reisin, ulaşmak hatta böyle bir yazıdan haberdar etmek inanıyorum ki mümkün olmayacak. Bir v atandaş ki kendisinden yaşça büyük bir vatandaş seni yalnız bırakmayız diyor taa yüreğinin derinliklerinden ama ne yazık ki Reis ben yalnız kalmam sözünü öyle bir söyledi ki sana ,sizlere ihtiyaç yok ben yalnız kalmam deyişi gözlerimin önünden gitmiyor. Nasıl oldu ,kimler ne yaptı ki o içimizden olan Reis gitti de size ihtiyaç yok diyebildi.O KALIN duvarlar nasıl örüldü ? MYK toplantısı yaptın seçimden önce de kim bilir nasıl süslü sözler filan söylendi ki adına hemşehri hareketi deyip gittiniz illerin dernek yöneticilerine. Düşünemedinizmi ki o sizin stk ,hemşehri dernekleri dediğiniz yerler de menfaat devşirmeye çalışanların elinde olan birkaç kişinin oluşturduğu bir oluşum hemşehrilerinin kahir çoğunluğu ya onları sevmez ya da haberi bile yoktur. O stk dediğiniz dernekler filan sizlere gelip makam,mevki,menfaat devşiren birkaç kişidir. Koptunuz gerçek milletten. MYK toplantısı yerine Dilipak ve Onun gibi samimi 2 veya 3 eleştiri yazısını okusanız %100 myk toplantısından daha verimli ve iyi olacaktır . Bırakın insanlar saz çalsınlar ,başka işler yapsınlar. Siz günde bazen 1 saat bile uyumadan canınızı dişinize takmışken , çılgınca çabalıyorken etrafınızdaki bu zarar verenleri temizlemedikçe ne yazık ki istanbul için yaşadığımız üzüntünün fazlasını yaşayabiliriz.
 • Ersin akdenizErsin akdeniz2 ay önce
  Agzımıza ve elinize sağlık inşallah duyması gerekenlerde okur bu yazıyı
 • Hasan Hasan 2 ay önce
  Allah şaşırtmasın, Esenler i unutmuş.
 • AdilAdil2 ay önce
  Ak parti dendigi zaman aklima uc sey geliyor torpil torpil torpil
 • Muzaffer Polat Muzaffer Polat 2 ay önce
  ALLAH doğruyu söyleyenden razı olsun
 • HasanHasan2 ay önce
  Adamsın,adam.
 • HaksnHaksn2 ay önce
  Baskanlik gelince turkiye ucacacak burokrasi bitecek derken iyice berbat oldu devlette ne oluyor ne bitiyor kimsenin haberi yok yetmemis gibi 50 milletvekilinin maasi masrafida milletin sirtina yüklendi milletvekillerinin eskiden azbiraz islevi vardi şimdi oda kalmadi bu gidisle akp 2023te ikfidari kaybedecek
 • Mehmet Mehmet 2 ay önce
  Hocam sesinizi neden kimse duymuyor ?Siz hep en güzel şekilde uyardınız.
 • OkurOkur2 ay önce
  Hayır işleri ne zamandan beri kendinizde görüyorsunuz hep chp chp diyip duruyorsunuz kusura bakmasın yorumcular bu gün eski chp zihniyetin işlerini iktidar yapmakta
 • Ahmet GunesAhmet Gunes2 ay önce
  Kırk yıllık Kemalist ve kırk yıllık solcuyum. Ateistim. Bir süredir Dilipak ve Karahasanoglu'nun yazılarını takip ediyorum. Tüm samimiyetle söyleyeyim ki Dilipak gerçekleri yazıyor. Diğer arkadaşın yazdıkları ise tamamen mantıksız ve gerçek dışı. Gerçi ben İslamcı hareketin iflah olmasını istemem doğallıkla ama yine de tüm dürüstlüğüm ile söyleyeyim ki Dilipak gibi adamları dinlemek hayrinizadir. Yani sizlerden biri olsam kesinlikle öyle yapardım. Sizler de yapın isterim. Zira dürüst ve adilbir İslamcıyi, yoz ateiste, Kemalist gecinene bin kere yeglerim. Mesela Yusuf Kaplan.Böyle adamların rehberliğine ihtiyacınız var. Ben siyasal rakibim de onurlu, bilgili, adil olsun isterim. Dininize asla karşı değilim, ama sizin dininizden olmayanlara ya da dinsizlere saygı gostermediginizde haklı olarak isyan ederim. Yani bazilarinizin sandığı gibi din düşmanı, deccal, canavar, namussuz falan değilim. Tüm hayatım kitap okumakla geçti. Allah'a ve kitaplarına inanamadim. İkna olmadım. Sırf bu yüzden bana dis bilemeyin. Dürüst ve içten olduğumuz sürece yan yana yaşayabiliriz. İyi ve içten olanlariniza selam ederim.
 • KayaKaya2 ay önce
  Akparti bir cemaat değil siyasi parti içinde namaz kılan var kılmayanıda ama hiç değilse kılana saygısı var. Akparti çok yanlış yaptı zillet dedi diyorsunuz peki PKK nın desteğine zillet demiyipte ne deseydi. CHP hdp saadet ip Tayyip Erdoğana ve akpartili lere küfür hakaret iftira atıp duruyorlar bunlar siyaseti kutuplaştırmıyor Reis kutuplaştırıyor.Reis ne yaparsa yapsın bu azgınlar inanmaz ama bu alnı secdeli kardeşim dedikleri Varya onlar Reis gittiğinde 3 ay sonra dizlerini dövecekler Eyvah biz ne yaptık diyecekler. Mesela senin akit gibi dava bilincinde bir gazetede bile bunları yazman genç muhafazakar kesimi etkiler
 • Maarif MüfettişiMaarif Müfettişi2 ay önce
  Hocam kalemine sağlık. MEB hala yargı kararını uygulamaktan kaçıyor. Hak hukuk adalet hiçe sayılıyor. Reisi yanlış yönlendiriyorlar. Siz ne yazarsanız yazın herkes koltuğunu koruma derdinde.
 • Adalet Adalet 2 ay önce
  Doğru söylüyor sun hocam Dost acı söyler hocam bazı belediye başkanları derbeden bir ay öncedenneden abd gittiler geldiler şimdi başkan değiller
 • Yahya YılmazYahya Yılmaz2 ay önce
  Sayın Dilipak Hocam;Bu yazdıklarının HEPİSİNE teyyid ederek katılıyorum.Pak Dilinize sağlık, ömrünüze bereket tesbitlerizi dikkatle okudum, âdeta benim ve benim gibi de düşünen onbinlerce kişinin aynı yöndeki duygularını yansıtmış oldunuz.Bu yazıdıklarınızı, en az bir milyon kişi okumalı ki; Bir uyanışa vesile olsun.Benim de bu GERÇEKLERE ilâve edilecek sâdece bir tesbitim ilâve edilebilirHer zaman her yerde söylüyorum, "GÜÇ BENDE YAPARIM" siyaset anlayışı en büyük yanlışlardan biridir diye düşünüyorum.Daha çokları da var onları yazmayayımSaygı ve Sevgilerimle,0543 233 3453
 • AgarthaAgartha2 ay önce
  İşler bildiğiniz gibi değil. İslamcı siyasetin Türk derin devlet i nezdinde miadi dolmuştur, Filhakika İslamcı siyaset 17 yılda birçok kazanımlar üretmekle beraber son demde kazanım üretme kabızı haline gelmiş lakin bol miktarda sorun üretmeye başlamıştır. Devlet bu sorunların hepsini kısa sürede çözecek güce sahiptir,Lakin devlet bu demde makas değiştirme ye karar vermiş, İslamcı siyasetten ,kurucu ayarlara, ve milli, milliyetçi devlet moduna girmiştir.Turk derin devlet i tüm kilcallari ile İmamoğlu nun arkasında dir. 99 da Erdoğan i dirilten derinler şimdi mağdur ederek İmamoğlu nu diriltmistir. Allah cc. Ne diyor,sizin şer bildiklerinizde hayır vardır. SABREDİNİZ.....
 • mehmet sarıtaşmehmet sarıtaş2 ay önce
  abdurahman bey benim çift dairelik yerimi tek daireye düşürdüler sultangazidebeni belediye başkanın yanına koymadılar mahkemelerde anamız ağlıyor
 • VatandasVatandas2 ay önce
  Sayin yazar.biz bunlari taaaaaa yillardir yaziyoruz ama kimse gormuyo ilgilenmiyo.sizin gibi yazarlarda baska seylerle ilgilenince sonuc kacinilmaz haliyle.valla kimse kusura bakmasin.suc ona buna atiliyo.suc reiste ne adaleti kolladi me ona bakti ne buna.sonuc ortada
 • fetösavarfetösavar2 ay önce
  net sonuç. akp bu millete üç numara büyük. size yakışan chp ve zulmü. inşallah hayırlara vesile olur. bizim çocuk siyer sarf nahiv bilmese de onların dans ve piyano eğitimi almış çocuklarından bin kat iyidir...mirimmm....
 • BirisiBirisi2 ay önce
  Aylardır sözüm ona öz eleştiri adı altında chpkk vb nin reklamını yaptınız.yıllarını bu ülkeye hizmet için adayan sayın cumhurbaşkanı ve arkadaşlarının emeklerini özeleştirilerinize kurban ettiniz.aylardır yeni akit gazetesini takip ediyorum.bir nalına vurdunuz bir mıhına.şimdi oturup köşenize biz dediydik demenin keyfini çıkarın.
 • hacıhacı2 ay önce
  sayın dılıpak tespıtlerın cok dogru acızane bende bır fıkrımı soylemek ıstıyorum yalnız sızın gazetenız dıger akp ye yakın dıger gazetelerın tamamı bır sozcu gazetesıkadar akıt tv dıger tv kanallarıda bır fox tv kadar haılk uzerınde etkılı olamıyor dusunsenıze bızım camı cematının bıle elınde sozcu gazetesı var bunuda sız lutfen ırdeleyın
 • AKP secmeniAKP secmeni2 ay önce
  Aci gercekleri söylememiz gerekiyor. Biz bu secimleri yanlis Suriyeli politikalarimiz yüzünden kaybettik. Iscimiz, memurumuz, esnafimiz, emeklilerimiz, ögrencilerimiz, polisimiz yani bizim anlayacagimiz tüm halkimiz Suriyelilerden bikmis vasiyette. Biz Suriyelilere müslüman dayanismasi olsun diye kapilarimizi actik ama onlar bunun kiymetini bilmedi tam tersine Türk halkina ihanet ettiler. Cogumuz elhamdüllilah Müslümaniz ama bu bizim enayi oldugumuz anlamina gelmemeli. Suriyelileri geri göndermessek önümüzdeki BÜTÜN SECIMLERI kaybedecegiz. AKP Türk halkin isteklerine kulak vermeli.
 • AhmetAhmet2 ay önce
  Gayet güzel. Ne deyim. 10. Köy yakındır. AK PARTİ bitmiş AKP İktidardadır.
 • EsraEsra2 ay önce
  Super bir yazi nokta atisi agziniza saglik
 • IBBB FETÖIBBB FETÖ2 ay önce
  İBBB’de Genel Md ve Genel Müd Yrd düzeyinde FETÖ mensubu var. Ak P bunlara dokunmadı. Herkes biliyor. Örnek İSKİ de var. Midelerimiz bulanıyor. Solcu müdürler olsa bunlardan evladır. Bunlar öyle haşn ki. Onun için şehit Olçak eşi isyan etti.
 • RİFATRİFAT2 ay önce
  HOCAM HAKLI OLDUĞUN BİR ÇOK KONU VAR VE BUBLAR ELBETTE DÜZELTİLMELİ,,,FAKAT ; HEPSİ BİRLEŞTİ %54 ALDI,AK PARTİ ÇOK AZ DA MHP DESTEĞİ İLE 45 ALDI,ZATEN TEK BAŞINA ALDIĞINDA BU İTTİFAKLAR OLMADIĞI ZAMANLAR % 25 İLE 48 ARASINDA OY ALIYORDU,ŞU AŞAMADA KAYIP 3 PUAN,ÇOK BİR KAYIP DEĞİL UNUTMAYALIM,CHP TEK BAŞINA VEYA DİĞER PARTİLER TEK BAŞINA GİRSELER ASLA KAZANAMAZLARDI BUNU UNUTMAYALIM,EKSİKLER TAMAMLANMALI AMA ASLA BU KADAR HİZMETE NANKÖRLÜK ETMEMELİ !!!CUMHURİYET TARİHİNDE RTE GİBİ BİR LİDER GÖRMEDİK,BU KADAR YALAN,DOLAN,İFTİRA NANKÖRLÜKLERE RAĞMEN MİLLETİN DESTEĞİNİ ALMAYI BAŞARIYOR,,,,,İŞİN VAHİM OLAN KISMINI NEDEN ANLATMIYORSUNUZ RESMEN PKK ŞEHRE İNDİ VE CHP İLE BİR OLUP SEÇİM KAZANDI,,,NE DİYECEKLER BU KADAR ŞEHİTEEEEE !!! NE YAZIKKİ BU SOL TAYFA İÇİN MALESEF BUNUN BİR ÖNEMİ YOK,,FAKAT SÖZDE KÜSKÜNLER TAYFASI BU VEBALE SİZDE ORTAKSINIZ MALESEF !
 • MehmetMehmet2 ay önce
  Tespitler yerinde malesef karadenizlilerin gözünde biz doğulular vatan haini olarak görülürüz en milliyetçimiz bile o yüzden oylarını binali beye değil pontus rumcuya verdiler.son söylediğim söz yunan gazetecilerine aittir.
 • Nalan Günbattı Nalan Günbattı 2 ay önce
  Sayım Dilipak; yıllarca sizin tüm yazılarınızı beğeniyle okuyan bir okurunuzdum. Elinizden geldiği kadar iktidara doğruları söylemeye çalıştınız, kendi tarafınızdan tepki almak pahasına. Ama şu soruya cevap bulamıyorum: ..
 • YaşarYaşar2 ay önce
  Hiçde dert etmiyorum neye layıksanız öyle idare edilirsiniz ne yaparsan yap dağları del denizlerin altından üstünden geç sadece kıskançlık bütün imansızlar toplandılar timurun YILDIRIMA ankara savaşında bizanstan yardım alıp yenmesi istanbulun fethinide geçiktirdi ama ALLAH yine nasip etti
 • Hükümetimiz Hükümetimiz 2 ay önce
  İçeride huzuru koruyarak şaha kalkmalı. Millet çalışanı takdir eder. Sabır sabır. FETÖ PKK zaman geçtikçe erimeye devam edeceklerdir.
 • HasanHasan2 ay önce
  Sayın Dilipak. Mağlubiyetin pek çok sebebi var ama emin olun damat faktörunun verdiği zararı uzmanlar para ile olçemez
 • AliAli2 ay önce
  4 ya da 5 yil önceydi şiddetli bir Ak Parti muhalifi şöyle demişti Adaleti yok ama kalkınmasına diyecek yok geldiğimiz nokta bu oldu demekki adaletsiz kalkınmanın değeri bu kadar
 • ali özderali özder2 ay önce
  Allah razı olsun
 • YUMURTAYUMURTA2 ay önce
  Yumurta bir çatladınmı kokar yanında durulmaz.Ben şöyle bütün partilerin kadrosuna bir bakıyorum.İçinde insana ve insanlığa yarar kimseyi göremiyorum.Bir Umut bende İmamoğlu ve Ankarada Mansur.Önceki belediye başkanlarının tamamı bana göre başarısız ve ....sız.Parti ayırmadan istisnasız.Gelelim Akp ye.Yumurta çatladı.Bundan sonra gemiyi terk edenleri,ihanet edenleri ve daha daha neleri görecegiz.Bunu tahmin etmek için müneccim olmaya gerek yok.Hiçbir şey düzelmez.Ahanda görün.Olan sizin psikolojinize ve sağlığınıza olur.Su akar yatagını bulur.Hoş kalın Hoşcakalin
 • ErkanErkan2 ay önce
  Bir gazetecinin particilik elbisesini giymesi tuhaf oysahiç de yakışmıyor kendisisne...Neyse en azından eleştiri sezonu düşük pereden de olsa başlaması sevindirici. Acaba hangi siyasi sayın yazarın ayağına bastı da acısını çıkarmaya çalışıyor. Oysa yaklaşık bir kaç ay önce kendisin de yakında eleştiri toplarını akp ye yöneteceğini yine bir yazısında yorumlamıştım.
 • DOĞRUCU DAVUTDOĞRUCU DAVUT2 ay önce
  Yanlış fikir ve insanlarla doğru iş yapılmaz. Sorununuz ne devlet yönetimi inşallahla maşallahla yönetilmez kanun ve yönetmelikle projeyle düşünerek emek vererek bizden sizden diye ayırmadanliyakatı hakkaniyeti inşaaederek yönetilir namaz kılıyor kılmıyor diye adam seçilmez fetöcüler de namaz kılıyordu işid de kılıyor namaza allah baksın siz icraatına bakın insanların artık saf müslüman modundan çıkın zaten öyle değilsiniz...
 • Yavuz MAHMUTOĞLUYavuz MAHMUTOĞLU2 ay önce
  AKP 10 yıl önceki söylemlerinden 100 yıl geride kaldı günümüzde. Bal tutan parmağını yalamadı peteği bile midesine indirdi. Biz garipler ise izledik. Tabi bizim tepkisizliğimizinde hesabı sorulacak. Ancak hala yanlış yoldayız. Biz dünyalıkların tasasını yaşıyor dünyadaki refah seviyemizin düşmesini tartışıyoruz. Hemde ahiretteki durumumuzu hiç mi hiç dert tasa etmediğimiz kadar.
 • DağhanDağhan2 ay önce
  Yani ne kadar güzel ve anlaşılır bir yazı artık Akp yanında tuttuğu bu zavallılardan kurtulmalı çok üzücü gerçekten bunca sene sonra bu mu olmalıydı
 • Osmanli Osmanli 2 ay önce
  Abi, haklısın. 16 sene AKP iktidarını sadece dünyamız için kullandık. Sanki ahiret yokmuş gibi yaşiyoruz. Gençleri sadece dünya nan doldurduk. İslami ilim amel ihlas diye bir şey öğretilmedi. Üniversitelerde sol düşünçe ve deistler çikiyor. Hocaları evliyaları takan yok. Bu ülke böyle devam giderse küfür diyarı olur. Ingıltereden farkı olmaz. Uyanın ey Müslümanlar. Ölüm va ölüm ey müslümanlar. Hesap günü mutlaka gelecek. Nasıl yaşarsanız öyle ölürsünüz. Nasıl ölürseniz öyle dirilirsiniz. Ve unutmayın ki bir müslüman asla ve asla yalan söylemez. Bizi ancak bir darbe uyandırır
 • Dadaş 25Dadaş 252 ay önce
  Hocam yerinde ve gerçek içimdeki tüm guyguları tesbit etmişsiniz. Allah razı olsun. Akpartiye gönülden bağlı olanlar hiçbir karşılık beklemeden oy verenler son zamanlarda kapı kolu haline gelmiştir. Ama dost acı söyler. Ama doğru olanı aktarır. Sizler sürekli. Ikaz etmenize rağmen ders çıkaran olmadı. Çıkar için partiye yammalanan şahıslar önce gemiyi terk eden onlar olacak. Bizler içimiz sızlıyarak bu manzarayı seyir ediyoruz. Allah ıslah eylesin.Duâ ile kalalım.
 • Malatya lı Malatya lı 2 ay önce
  Reis kabineyi değiştirmeli sonra vekilleri ben bir örnek olarak malatyadan örnek veriyim vekillerin yüzünden akpartide olanarapgir akçadağ gitti darende direkten döndü biz ölümüne reisin yanındayız elimi keserim genede başka partiye oy vermemRT
 • Şevkert DOĞANŞevkert DOĞAN2 ay önce
  İşsizlik rakamları bile tek başına bu sonucu açıklamaya yeter.
 • Akşener Tezgahbozan Akşener Tezgahbozan 2 ay önce
  Geçen seçimde Gül ün önünü kesen Akşener Gül üzerine kurulan Cumhurbaşkanlığı tezgahına çomak sokmuştur. Bin pişman şimdi. İBBB için çoksevinmesi kendini bir nebze rahatlatmasındadır.
 • Arınç her zaman risktir Arınç her zaman risktir 2 ay önce
  Son anda Öcalan mektubunun duyurulması AK P ilkeleri ile ters bir durum oluşturmuştur. Arınç ın halkta karşılığı yoktur. Ama içerde kalması iyidir.
 • En başta Reis En başta Reis 2 ay önce
  Özeleştiri yapmalıdır. Binali Bey’in seçilmesi yanlış olmuştur. Gelecek IBBB seçiminde aday kim olacaksa şimdiden belirlenmelidir. Hatta 2 aday. Bu adaylar şimdiden hazırlanmalıdır. Herkesimi kucaklayıcı aday avantajlıdır.
 • YunusYunus2 ay önce
  Allah razı olsun.Anlayacaklarına hiç inanmıyorum.Artık paraya ve güce tapıyorlar.İçinizde de hala dindarlara kızanlar var ama kızmasınlar bir musibet bin nasihatten yeğdir...
 • misafirmisafir2 ay önce
  Televizyonlarda mevlud kandillerini sonunda Ataturkun ruhuna fatihayi bile duymuyoruz. Turkiye Cumhuriyetinin kurucusuna sahip cikmayanlarsikayet etmeyecekler
 • Proje açıkProje açık2 ay önce
  CHP Ne Ankara’da Ne de İstanbul’da kendi öz adayı ile çıkmadı. Geçmişte çıktı başarılı olamadı. Bundan sonraki seçimlerdeAk P karşıtı partileri CHP çatısı altında göreceğiz. Genel seçimlerde yakın geçmişte olduğu gibi İstanbul Ankara ve İzmir’de CHP’liler kısmen HDP’ye oy verecekler. Cumhurbaşkanı adayı olarak muhtemelen Abdullah Gül ü öne sürecekler. Bu nedenle Gül parti kurmayacak, kurulacak Parti’ye katılmayacak. Yıpratılmayacak. Güleski Başbakanlık sistemine dönüş şartı ile başa geçirilecek. Hesap bu. Zaten Akşener ben olacağım demeseydi Gül Cumhurbaşkanı olacaktı. Yengenin “intifada” eylemi de gerçekleşmiş olacaktı.
 • HaloHalo2 ay önce
  Halki dinleyinsize ne yapmaniz gerektigini söyler. Bence işe en yakınlarından başlamak gerek.
 • kartalbeykartalbey2 ay önce
  Buralarda AYŞE rumuzlu bir okur var. Ak Parti!'nin icraatlarını tenkit edenlere ve özellikle de bir yazara ağır hakaretler eder durur. Şimdi baktım da A.Dilipak Bey seçim neticesine dair Ak Parti ile ilgili söylenmesi gereken ne varsa açık yüreklilikle dile getirmiş, Ayşe rumuzlu kişi A.Dilipak Beyi yerden göğe kadar haklı buluyor tıpkı benim bulduğum gibi. Peki bu Ayşe rumuzlu kişiye soruyorum Ak Partinin hatalarını A.Dilipak Beyin dile getirme hakkı var da başka yazarların yok mu?.
 • fatih eyüpfatih eyüp2 ay önce
  üsküdarfatih eyüp tuzla sancaktepe ;akpartinin ürettiği, Yeşil Sosyete Diyorsunuz, ONLAR CHP YE OY VERDİLER. (((( ve 3 aydır, WEB SİTENİZ, OLUMLU YORUM YAZANLARA KAPALI İDİ. BLOKE OLMUŞTU.SADECE MUHALİFLER YAZABİLİYORDU )))) Ya Siteniz Kendisi Bloke Etti, yada google bloke etti.DİJİTAL OPERASYONLAR, CİDDİ ŞEKİLDE KENDİNİ HİSSETTİRDİ. . .
 • Ahmet koç Ahmet koç 2 ay önce
  Fatih CAllah razı olsun. Kimileri ismine rumuz koyarak açmış ağzını yummuş gözünü. Erkek gibi isim de koymamışlar numaradan Dilipak övgüler yazmışlar. Ama inanın inandırıcı gelmiyor. Birde Trabzonlular iftira atmış boyuna postuna bile hiç yakışmayan. Biz Trabzonu diye İmamoğlu a oy mu veririz. Zihniyeti bozuk bize her fırsatta hakaret eden partiye vede adayına babamızın oğlu bile olsa oy vermeyiz. Şiddetle kınıyorum
 • haceganhacegan2 ay önce
  bunca yapılan mükemmel işlere hizmetlere rağmen akparti seçmeni niye küstü bu çok önemli beyenmeyenlere zaten yaranmak için iş yapılmaz kimsenin keyfine göre iş olmaz akparti bunu hemen çözmeli 2023 seçimlerine asla kolay alırız diye düşünemeyiz milletle oyun olmaz ama devletle hiç oyun olmaz işi biraz ciddiye alalım çok rehavet çökmüş akparti üzerine uyanın silkinin
 • Burcin TokmakBurcin Tokmak2 ay önce
  Ahmet denen zat! Hoca senin gibi AZILI AZGIN AZINLIK Yobazlardan bahsetmiyor, normal Trabzonlulardan bahsediyor!
 • AhmetAhmet2 ay önce
  Hocam Allah razı olsun bize tercümanlık yapıyorsunuz aslında içimi acıtan şey... biz böyle mi olmaliydik malmülk para makam bizi bukadar çabuk esirmi alacaktı
 • Ulvi Yılmaz Ulvi Yılmaz 2 ay önce
  Ben AKP üyesıyım partinin suankı durumuna üzülüyorum. En buyuk en güçlü adayı koydular yıne kaybettiler hemde 2 sefer. Artık yolun sonu göründü. Zamlar enflasyon geçim sıkıntısı artık bıktık usandık bunaldık. Bıdahakı seçimde gulw gule diğer illerde ki halk artık güven kazandı onlarda da artık umut ışığı çözülmeler yönelişler olacaktır. Abdurrahman beyi kutluyorum güzel konuşmaları var tespitleri var. Millet artık uyandı be abi.... Yolun sonu görünüyor ne dıyım... Bunların yüzünden adliyeye giremedim tüvasaşa giremedim adalet bakanlığının yanlış uygulamalarından dolayı sınavla ilgili tüvasaşta mülakatta eledıler sıralamam iyiydi puanım kpssm ıyıydı ama kendi adamları yandaşları soktular 60 puanda kileri yerlestırdıer. Recep uncuoğlunun yuzune vurdum bunları bi gun markette cumartesi sabahıydı ankaradan dönüşte uğradı alışveriş yaptı. MYK ya seçildiği haftaydı önce tebrik ettim. Sonra yuzune soledım ben markette çalışıyorum ve üniversite mezunuyum kamu yönetimi bitirdim. Ama yok işte. Ne dıyım Abbas yolcu dur gibi
 • tefekkür33tefekkür332 ay önce
  Hocam elinize dilinize sağlık sesimizi duyuramadıkkarımızı haykırmışsınız Allah razı olsun abicim
 • Salih DemirSalih Demir2 ay önce
  Hocam yıllardır sizi takip ederim. Allah rızası için uyarıcılık görevi yaparken kefere ve fecereleri sevimdirme. Fikirlerini reisten randevu al yüzüne söyle . Reis bu uyarı nızı mutlaka dikkate alacaktır.
 • hercaihercai2 ay önce
  Imamoglu siyasetci degil, sadece ticaretci! Hemsehrileri sayesinde, pkkhdpli lerin, ip lilerin ve sp lilerin sayesinde secimi kazandi!
 • Ahmet koç Ahmet koç 2 ay önce
  Hadi git bilmem neyin önde gideni. Biz Trabzonluyuz Ama asla ve asla bizim zihniyeti ize sövenlerın parti adayına Babamız bile olsa oy vermeyiz. Bu ne adi bir itham.
 • İhsan gökalpİhsan gökalp2 ay önce
  Ağzına sağlık doğru söze yoruma gerek yok vatanın menfaatini şahsi menfaatlerin önünde tutmaz isek bu işler yolunda gitmez her şey faili mutlak rabbimizin iradesinde vesselam
 • Musti Musti 2 ay önce
  HOCAM elinize sağlık harika olmuş yazıBen devlet müteahhitlerine iş yapıyorum Belediyeler öyle noktaya gelmişler ki resmen karşıt görüşlü Müteaahhitlere ödeme yapmıyorlar..bu nasıl bir uygulamadır.aytımcılığın eyyamcılığın dinine vuruldu..Derhal toparlanmalılar yoksa reisimize koca yürekli kahramanımıza vallahi yazık olacak bu çevresindeki dalkavuklar yüzünden...ve yola çıktığı eski partililer ile de mutlaka kucaklaşmalı bunu gözümüze soka soka yapmalı

Günün Özeti