Kovboy’a kötü haber

23 Ağustos 2018 Perşembe

Trump dün şerefini kaybetmişti, bugün ailesini ve koltuğunu kaybetme tehlikesi ile karşı karşıya.

Suçlu, kriminal bir gasıp, bugün dünyanın en zengin ve silah bakımından en güçlü ülkesinin başında bulunuyor. Bu da tüm dünya için bir güven krizine sebeb oluyor.

Bu “Hasta adam” dünyayı bir savaş ve terör bataklığına doğru sürüklerken sırtını büyük ölçüde muharref birtakım inanışlara dayıyor. Siyonist Yahudiler, Siyonist Hristiyanlar ve Siyonist Müslümanlar (!) bu çılgına destek veriyorlar.

Siyonist Yahudiler bugünkü İsrail yönetiminin arkasındaki lobiyi, Siyonist Hristiyanlar Evengalişleri, Siyonist Müslümanları (!) FETÖ temsil ediyor.

ABD gelinen noktada içine sürüklendiği bu rezaletten nasıl kurtulacak belli değil. Bu durum kendisi için de, dünya için de tam bir felaket.

Trump şu hali ile Stalin gibi, Hitler gibi bir adam. Kendisi ile birlikte ülkesini, ülkesi ile birlikte kapitalizmi peşinden sürüklüyor.

ABD böyle giderse, ülke ya dağılır, ya bölünür ya da o ikiz kuleler gibi kendi başına çöker.

Aslında ABD çizgi film kahramanı “Ayı Yogi” gibi. Boşlukta yürür, ama aşağı bakınca düşer.. ABD bugün bir uçurumdan boşluğa doğru yürüyor.

Yaşadığımız yüzyıl ABD’nin yıkılış yüzyılı olacak. Zaten beyaz adamın ABD’ye ilk çıkışının üzerinden 500 yıl geçti. 200 yıl süren katliam. Bir insan ırkı topyekûn imha edildi. ABD’nin kuruluşu 100 yıl sürdü. 2. 100 yıl, 1. Dünya savaşı, 2. Dünya savaşı, soğuk savaş. Ve bu yüzyıl ABD’nin son yüzyılı olacak. 3. Yüzyılın ilk çeyreğini geride bıraktık. Önümüzdeki 10 yıl ABD için felaketler dönemi olacak. Sonrası ise dağılma ve tasfiye.. Geri dönüşü olmayan eşiğin aşılması için zaten o on yılı da beklemeyeceğiz. Kavramları ve kurumları ile ekonomisi ve siyaseti ile  bilimi ve sanatı ile üretim ve paylaşım anlayışı ile din, ahlak ve hayat tarzı ile bilimi, sanatı, felsefesi ile topyekûn bir çöküş yaşayacak ve tarihin çöplüğünde acı ve utanç verici bir hatıra olarak yerini alacak.

Trump dönemi bu kötü son için bir kırılma noktası olacak sanki.

Yakında görürüz, ABD 11 Eylül’de olduğu gibi, kendi içinden gelecek yeni bir darbe ile ağır bir yara alacak.

ABD aslında örtülü bir iç savaş yaşıyor. Sürekli kendi dışındaki bölgelerde sıcak çatışmalar çıkararak kendi içindeki krizi gizlemeye ve içeride bu “dış tehdit”e karşı birlik sağlamaya çalışıyor.

Trump zavallı bir adam. Kendini ailesine ve yakın çalışma arkadaşlarına bile anlatamayan biri.. Etrafındaki çember ise giderek daralıyor..

Trump yakın gelecekte ABD’de yaşanan bütün olumsuzlukların müsebbibi olarak gösterilerek bir “günah keçisi”ne dönüştürülmeye çalışılacak. Ama gerçek şu ki, ABD krizi göründüğünden/gösterilmeye çalışıldığından daha yaygın, daha derin ve daha vahim. İşin daha da kötü yanı, bir çözümü de yok. Yapısal bir hastalık sözkonusu. Toplumsal olarak da bir uzlaşı zemini yok. Bu noktada din, tarih, bilim, siyaset ve ekonomi kendilerine sığınacak bir alan bırakmıyor. Konjonktür tamamen aleyhlerine. Gerçeklerle yüzleşmeye cesaretleri yok..

ABD bir uygarlık değildi aslında yağma, cinayet, terör ve aldatma üzerine kurulu bir zulüm düzeninden başka bir şey değil. Adalet, barış, özgürlük, refah sadece madalyonun parlatılan yüzü, bir illüzyon, bir makyaj malzemesi.

ABD’yi en iyi temsil eden 3 şey, Dolar, Marlboro ve Coca Cola. 3’ü de size zenginlik ve neşe vaad ederken, aslında sunduğu şey felaket ve gözyaşından başka bir şey değil.

Şeytan da bizi yeryüzünde bir cennet ve ebedi bir hayat vaad etmiyor mu idi. ABD aslında bu anlam da tam da “o”dur.

ABD sadece kendinden ibaret bir ülke değil. “Biz hepimiz biraz Amerikalıyız”.. Asıl sorun da bu. Cebinizde ne kadar zaruri olmayan dolarınız varsa o kadar Amerikalısınız. Ne kadar tütün ya da Cola içiyorsanız o kadar Amerikalısınız. Onların “yaşam tarzı”nı model alıyorsanız o kadar Amerikalısınız. Amerikalıyız!? ABD’nin yıkılışını geciktiren asıl sebeb de bu: İçimizdeki Amerikalılar, içimizdeki Pensilvanyalılardır.

Kovboy artık hiçbir şeye inanmıyor. Ölmeye ve öldürmeye programlanmış bir terminatöre benziyorlar. Dudaklarında ise oltaya takılmış yem gibi adalet, barış ve özgürlük kelimeleri, canlı, tek hücreli solucanlar gibi canlı ve kıvranıp duruyor. İntihara hazır bir toplum.

Ruhbanlar, Kahinler, Politikacılar, Ekonomistler, Seküler kahinler, Fütüristler ve Stratejistler; hiçbiri gelecek için onlar adına güzel bir şey söylemiyorlar.. Fütüristler ve Stratejistler, Politikacılar ve Ekonomistlerle birlikte, açık ve yakın tehlikeye karşı Ruhbanları ve Mediayı/toplum mühendislerini de yalancı şahidler olarak arkalarına alıp sürekli illüzyon üretiyorlar.

ABD bugün kendi içinde ve dışında herkesle kavgalı. Amerikan kıtası halkları ile kavgalı, Avrupa ülkeleri ile Asya ile kavgalı. Tek dostları, İsrail ve halklarına rağmen iktidarda olan, dünün ve bugünün işbirlikçi aşiret reisleri dışında etraflarında kimse kalmadı.

Kendilerini kurtarmak adına dünyayı yakmak isteyen bu çılgınlar topluluğu bilmiyorlar ki, aynı dünyada kendisi de var. Dünyayı yok ederek kendi varolamaz.

Tek çözüm olarak gördükleri şey ise “Tanrıyı kıyamete zorlamak”.

ABD dünyayı savaşa sürüklemeye çalışıyor. “Tarihin sonu”nu getirecek bir “medeniyetlerarası çatışma” için kolları sıvamış gözüküyorlar.

Bu kriz sadece ABD’nin krizi değil, bu kriz kapitalizmin krizi. Ve gelinen nokta ortada.

ABD için gelecek günlerin geçen günleri aratacağını söylemek mümkün. Bugün en ağır faturalarından birini Türkiye ödüyor gibi gözükse de, bunun anlamı ABD belasından dünya Türkiye’nin eli ile kurtulacak olması ile ilgili bir durum bu..

Bugünden yarına rahatlama olmayacak, hatta kriz daha da derinleşebilir, ama bize şer gibi gelen bu şeyde Allah hayır murat etmiş olabilir.

Selâm ve dua ile..

 

Günün Özeti

YORUM YAZ

 • SavaarSavaar6 ay önce
  Bugün bir kanun çıkartıp deseler bundan sonra alfabe Çinceyi kabul ediyoruz.sekülerizm önceliğimiz bu yazdıklarını kim anlayabilirdi.geçmişyeki ekonomik kazanımları nereye gittiği bilmeden birileri hiç etseydi ancak yeni muhasır medeniyet dayatmasını nasıl pompalayanikirdi ki topluma.millete ölümü gösterip hastalığa razı ettiler. Muhasır medeniyet hastalığına.bak seyret muhasır medeniyetten teknolojiyi al geriye ne kalıyor...
 • ArkArk6 ay önce
  Yazdıklarınızın bir kısmı doğru ama zorunlu olarak amerikanın uçağını, sanayi ürünlerini tibbi malzeme vs gibi birçok ürününü kullanarakda biraz amerikaliyiz sadece colasigaraya indirgemeyelim
 • AbdurrahimAbdurrahim6 ay önce
  Coca cola nedir ki diyenler icinde kucuk bir sey eklemek istiyorum. Abd rusya arasinda tam yilini hatirlayamiyorum ama pepsi votka ticareti var. Ticaretin en sonunda rusya pepsiye borclu ciktigi icin firkateynler, savas gemileri ve denizaltilar vermek zorunda kaliyor ve o dönem pepsi dunyanin 2. buyuk deniz donanmasina sahip oluyor.
 • AbdurrahimAbdurrahim6 ay önce
  trump i yonetenler bunlari da tabiki bilincli yaptiriyor. Dunya ticaretini neden bu kadar salliyor sarsiyor olabilirler ki.Yoksa... artik yonetemedikleri, baskasinin soz sahibi olmaya basladigi para politikasindan cikip daha guvenli diye bize yutturacagi ve yine kendi kontrolunde olacak yeni bir sistem mi olusturdular. Digital para ve bunun gibi araclarla belki abd bu süreçten cikabilir... 5. Nesil endüstri, yapay zeka ve 3b teknolojileri ile ticaretin yönünü yine kendilerinin belirleyecegi alanlara cekmek icin tum mecralarda bilinc altina yerlestiler... ve kaos kargasa eskiyalik artik ne kadar cirkeflik varsa yapacaklar ve tum dunyayi bu alanda tasarruf yapmaya itecekler. ÖZET : Acilen ticaret alaninda her turlu durumda insanlarin guvenli gordugu bir (yatirim, mevduat, tasarruf artik kime gore ne ise) sey bulup ortaya cikarmamiz lazim. Tabiki bu nesne ya elle tutulabilir yada gözle görülebilir bir sey olmali. Veya bu islerden anlayan vatandasin birinden cok daha farkli bir fikir cikabilir.
 • leventkleventk6 ay önce
  pekio zaman trumpu indirmeye çalışan gurup hangisi,o grup trumptan daha güçlü ki ,sürekli olarak başkana darbeler indiriyor ve başkanı indirdiği zaman olacaklar şimdikinden daha mı iyi olacak , bence asla,zaten o gurup trumpu dediklerini tam olarak yerine getirmediği için indirmeye çalışıyor kanımca , yerinede pence gelecek,asıl bu adam tam bir tarikatçı
 • durmus egerdurmus eger6 ay önce
  Sayin Abicigim, amerika batmaz, cünkü ortadogu petrolu, ortadogu arab birligi amerikanin himayesinde, 800 milyar dolarlarina, körfez savasi masrafi diye el koydu, simdi bir 800 milyara daha el koydu, bundan sonra ortadoguya el koyacak. adamin ekonomi diye bir sorunu yok, istedigi kadar petrolu var, istemedigi kadar parasi. amerika yunanistan degilki, turist gelmedi kirize girelim desin. dünyayi sömürüyor, hic calismasa, sömürdugu paralar bin yil amerikayiayakta tutar. amerika hakkinda temenniden öte gecen hic bir delil isbat yok. bizimkilerin deprem tahmin ettigi gibi, sende amerika yikilacak diyorsun. haydi hayirlisi.
 • Tarık EreganTarık Eregan6 ay önce
  Ilımlı İslam akp sayesinde Türk Milleti ne giydirildi..Artık yaşadığımızıDin yapmışız ...Hiç bir şeyin tadı Yok.. Bütün güzellikler nostaljik Türk filmlerinde kaldı..
 • IlbeyhanIlbeyhan6 ay önce
  Iyiki varsiniz yunus kardes,teshisi dogru koymazsaktedavi yapamayiz...Unutmayalimkigelecek , geçmisteyaptiklarimiza rehinlidir... Ama Allah var gam yok, siz sizin gibigercek musluman. , vatanseverlerlebu imtihanida atlatiriz.. Amalutfenmusluman oldugunu iddia edenlerbundan sonrabeyinlerinikendileri gibi yaratilmis,acizler bisey addedipdeonlara ipotek vermesinler..Beyinlerini bizzat kendileri kullansinlar bu dunyada..Zaten obur dunyadacokdakullanacak durumlari olmayacak bu dunyadakullanmazlarsa...Çozum diyor arkadaslar. Cozum belli,Ilim , egitim ,uretim , AHLAK...Meslek okullarini ,sanat okullarini ,tarim hayvancilik liseleriniogrencilere çirak maasida vererekhem egitim hem geçim destegi vermeliyiz...Gençler hicbir Siyasetçiye ,tarikata ,cemaate muhtaç edilmemeli...Turkiye Cumhuriyeti Devletininonurlu birer yurttasi olmalilar...Nesimi ne diyor 700 yil once "rizkimi veren HUDADIR ,hunkara minnet eylemem " diyor... Daha yeni yasadik fetosun ,Oktar serefsizinin yaptiklarini...Cumhuriyet80 milyonun Cumhuriyetidir...Allahin selami uzerinize olsun...
 • HaticeHatice6 ay önce
  Bu ulkenin tum dunyaya meydan okuyan abdulhamitten sonra gelen abdestli namazli agzi kuranli o ne giyiyorsa bizde onu giyiyoruz o ne yiyorsa bizde onu yiyoruz halktan fazla cok bir luksu yok sizin hayallarini kurdugunuz donemlerin idarecileri halkin ayagi yalin basi ciplak iken avrupadan giyiniyordu halk acti onlar o balo senin bu balo benim geziyorlardi diktatorlerdi simdi oylemi calismak uretmek ve halkin isteklerini nasil karsilariz diyen bir baskan var gecmis zamani unutun gelecege bakin tabiki onlarin bitanesinin tum ulke icin degeri vardir onuda kimse inkar etmiyor ama sizler gibide gozunde buyutmuyor
 • YAVUZ SELİM İSTANBULLUYAVUZ SELİM İSTANBULLU6 ay önce
  "....ABD bir uygarlık değildi aslında yağma, cinayet, terör ve aldatma üzerine kurulu bir zulüm düzeninden başka bir şey değil. Adalet, barış, özgürlük, refah sadece madalyonun parlatılan yüzü, bir illüzyon, bir makyaj malzemesi.ABD’yi en iyi temsil eden 3 şey, Dolar, Marlboro ve Coca Cola. 3’ü de size zenginlik ve neşe vaad ederken, aslında sunduğu şey felaket ve gözyaşından başka bir şey değil.Şeytan da bizi yeryüzünde bir cennet ve ebedi bir hayat vaad etmiyor mu idi. ABD aslında bu anlam da tam da “o”dur. " EVET SN.DİLİPAK, DİLİNIZEve YÜREĞINIZE SAĞLIK, TAM İSABETLİ TESBİT.EVETA.B.D Ç Ö K Ü Y O R. TIPKI1994 TES.S.C.B'nin Çöküverdiği gibi !....
 • Mert Mert 6 ay önce
  ABD yi Dunyanin super gucunu bir sahisa baglamak.Herhalde ABD yiMuz Cumhuriyeti zannettin. Trump bugun secim olsun Daha fazla oyla kazanir. Kendi ulkesini koruyor. Kendi sanayiisini...ciftcisini...ureticisini koruyor. Bunun neresi kotu ...Trump bir Yurtsever. Trump Uzay Ordusunu kuruyor.
 • YunusYunus6 ay önce
  Sayın Ilbeyhan, doğruya yakın olan bu gerçeği ne kadar canyakici bir şekilde özetlemişsiniz. Doğrusu başkalarının felaketini düşünürken aslında uçuruma ne kadar yakın olduğumuzu ve belliki uzun yıllar gerektirecek bir toplumsal değişime ihtiyaç duyduğumuzu anlıyorum.
 • Şeref ŞenerŞeref Şener6 ay önce
  Ne zaman kendi mikro işlemcimizi üretirsek. Profesyonel yayın cihazlarında %100 ithal ürünlerden vazgeçip en az %70 yerli ürüne geçebilirsekzaten sorun kalmaz.
 • TimurTimur6 ay önce
  Savaara cevap: Cözüm bir: rant ekonomisinden üretim ekonomisine gecmek
 • TimurTimur6 ay önce
  Sayin Dilipak, Nazi Almanyasinin Goebels adinda bir propoganda bakani vardin. Savasin sonlarina dogru Alman ordusu büyük bir hezimete ugradigi Halde, o radyodan daha hala kahraman ordumuz cok yakinda moskavaya girecek diye halki aldatiyordun. Sonuc harap bir Almanya, isgal edilmis bir Almanya. Gercekler saklanmasaydin, Almanya harap olmuyacaktin. Ne yazikki tarihten ders almasini bilmeyen ve almak istemeyen, karindan konusan bir milletiz. 2-3 yil önce bas düsman Rusyaidin, sonra AB ve Almanya simdide Amerika. Türkiye AKP döneminde savunnada iyi isler yapti, ama öteki alankarda ne yazikki o kadar iyi seyler yapiyor yapilmadi. 2 yol var, ya aynek devam ederek ucuruma gitmek yada aklini basina alarak yeni bir milli ekonomi modeli ile yeni bir yola girmek. Türkiyenin akilli degil zeki insanlara ihtiyaci var. Bakin, Türkiyeyi yönetenlerin cogu Amerika tahsilli siz coca colayi seytanlastiriyorsunuz.gercekler acidir. Türkiyenin problemi dis ve ic gücler degil bilakis kendi yarattigi problemierdir. Bir ülke disardan gelen parayla gelismez, turizimle insaatla gelismez. Katarin 15 milyariylada gelismez. Türkiyede a dan z ye yapisal bozukluk vardir. Degismesi lazim. Yoksa Goebels Almanyasi gibi oluruz.
 • ilbeyhan ilbeyhan 6 ay önce
  Savaar kardes lafin ozu,aracilari aradan cikar ,Dosdogru Allahayuzunu don korkma cunki sen Allahin kulusun ,senin sahibin Allah gerekirse tek basina kal ama aracilari aradan cikar...Hic bilmemek , yarim yamalak bilmekten iyidir...Dini duygulari kullanarak fetosun .Adnan oktarin neler yaptigini gordun... bunlardan her kose basinda binlerce var...imamlarda ne is yapar ben geldim gidiyorum anlayamadim ....hic olmazsacamilerinin bi kosesindeonar tanetavuk besleseleryuzbinlerce yumurta uretir insanliga bi fayda saglarlar...
 • IlbeyhanIlbeyhan6 ay önce
  savaaarisimli yorumcuya , minyeli abdullah ve fetulcianin kisaca fetosunkucuk dunyamadli kitabindan ibaret olursa dini ve dunyevi ilminizulkeuluslararasimatematik sinavlarindasonuncu olur , usteliksaman dahil herseyi disardan biyerlerden almak zorunda kalirsiniz...M . Kemal1925 Izmir Iktisat Kongresindebagimsizligi korumamiz ve guclendirmemizin tek yolutatim hayvancilik ,sanayi de URETIM ve IHRACAT demistir...Kuranda Cenabi Allah ne buyuruyor " Aklini kullanmayanin uzerine pislik yagar " ...Akillarinizi seyhlerin ,hazret, mubarek bozuntularinin kiçlarindan çikarin yuzunuzu dosdogru Allaha donun...ÇOZUM istiyorsan çok basit,RUSVET ve HARAMyemek Orucu bozan seyler arasindamidir , evet veya hayir tek cevap....Sayet bozarsa,tahminenyoneticilerin % kacinin orucusahih veya gayri sahihdir...Neticedebirseyyenmis oluyor...Anladinmi mumin kardesim, tek cevabver ..Cevabina gore çozum kolay...Çocuk oyuncagi...HELVA SiRIN , NEFSKAFIRdemis Hoca Nasreddin veya baska bi alim ...selam ve dua ile...Çozum siz halinizi degistirmedikçeAllah hakkinizdaki hukmunu degistirmez...Çozum sende kardesim...Cubbelinin gunahi kebirlerede dayanikli kefeniylecozum niye arayasin insan olarak yasarsin,Allaha dayanirsin basin dik gogsunu gere gere gidersin,haram yemezsin kotuluk yapmazsin, ahlaksizlik yapmazsin.yakmayan kefenede onca para vermezsin...Sumerbankbezi yeter kefen olarak ,o da kapatildi ya...Her turlumelaneti yapip edip ,onun bunun hakkini ,kul hakkini, vakif malini ,yetim hakkini ,gelecek nesillerin hakkini yiyeceksin her tarafi beton mezarligina cevireceksinsonrada gorunur yerlerde namaz. hac, umre , 5 yildizli otellerde iftar falan Allah ,o seni yaradan Allahi kandiracaksin haaagoruruz...Burdaki mantikla Cennete giriside baglarim saniyorsanaldaniyorsun,yakinda ince bellerini goruruz mumin mumine geçinenlerin...Pis yahudi deyipsonrada louis vitton, versace , wakko , chanell den asagi giymeyip yahudi malikokulari surunupmesture beyaz susluman oldugunu iddia eden taifeye ayri surprizler hazirlarlar...Cuma mubarek gun ellemezler , ama Cumartesi vardiyaliele alirlar yermisin yemezmisin.Biz ADILolan Allahainaniyoruz....O bizi bizden iyi bilendir ,herseyi gorendir...
 • melihmelih7 ay önce
  30 yıl önce de dilipak hocam avrupa amerika çökecek.. nüfus planlaması yapıyorlar genç nesil kalmayacak diyordu.....
 • ahmetahmet7 ay önce
  amerika deyince hiç de aklıma cola ya da marlbro gelmiyor.. amerika deyince benim aklıma boeing uçaklar, f16 uçaklar, kullandığımız ilaçlar, bilgisayar işlemcileri, cep telefonu, arabalar, mr ve tomografi cihazları vs.. geliyor..
 • AdnanAltiparmakAdnanAltiparmak7 ay önce
  COCA,COLAfelaket vegozyasivaadediyorsanicin kola fabrikasini bizellerimizleactik.Gizyasicogalsindiyemi .Apartmanyoneticisibilekonurparasinidolarla istiyor .Dunyadasadece Turkiyedevar .Dolar,, Euro ,, Turkparasihesabibaskaulkelerdebulamasimiz . .BudurumaTurkiyeyikimgetirdi ..ABD yikilacakamaMuslumanlargucluoluncaherkonuda ..DahabunlargerceklesmadenoturdugunyerdenABDninyikilmasinibellemekhayaldirbosabeklersiniz Ensonseker fabrikalarisatildi . .BoyleanlayislaABDyikilmaz
 • tuzcutuzcu7 ay önce
  Terbiyesiz Trump herkesin diline düştü....Şimdi gene boşanacakmış öğrenmiş olduk....Dişi aslanlarla uğraşacağına yerli bizon beslesene terbiyesiz....İşte böyle Türkler bile dedikodunu yapar sonra ahlaksız....
 • SavaaarSavaaar7 ay önce
  Memleketin köküne kibrit suyu dökmüşler, Osmanlı, geçmişi kötülemişler, eskiye dair ne varsa muhasır medeniyet uğruna cahil cühela takımı başa önder yapmışlar şimdide olan bitene laf söylemeyi aydın diyerek üstünlüğün egonun başka versiyonlarına hava bastırıyorlar. Gözünün önündeki perteği gör tencere dibin kara başkasına senin benden Kara. Çözüm sun çözüm tesbiti herkes yapar....
 • imamarüzgarimamarüzgar7 ay önce
  Bu ülke hedefinde gidecektir hiç şüphe yoktur.Milleti için düşünen çalışan ve her durmun değerlendirmesini en iyi şekilde yapan bir lider vardır. Hedef 2023 te oturmuş olan stratejik planlı ve programlı hedeflere ulaşmamız yakındır. Hiç şüphe yoktur. Bizleri oyalama taktikleri ile projelerimizi geçiktirmek istedikleri açık ve net ortadadır. Lakin farkında olunmayan bir şey varki Tarihin hangi zamanına baksanız ne zaman büyük işlere girişmeye kalksak hep bir oyalama ile bizleri yolumuzdan döndürmeye çalışmışlar olsalarda biz hedefine ulaşan o OKUZ dur.Bizde bir Şuveys Kanalı yapacağız Bizde Nükler santral Kuracağız Milli olan Her alanda Yerli öncelikleri belli olanı üreteceğiz hiç bir şey bu OKU hedefinden saptıramaz ruh akıl iman bide olup sabırla ilerledikçe bu dahada anlaşılacak olandır.Lisan bilmek önemlidir.
 • ErtuğrulErtuğrul7 ay önce
  Angl o Sakson lar, Yecüc ve Mecuc olabilir mi?Dolar, deccal olabilir mi?
 • AslanAslan7 ay önce
  Sayın .... Akın efendi chp türkiyedeki uçak faprikalarını kapatmasaydı Başkanımız bugün yerli uçağa biner anladınmı...
 • DarbesavarDarbesavar7 ay önce
  kesinlikle doğru bir yorum. isbatı her çıkışın bir inişi vardır. peki iniş nerde canım derseniz üçüncü dünya ülkesi, ezilen son imparatorluk, yok olan islam hilafatinin artığı, gariban bir ülkenin yiğit Reisi hoşt dedi.
 • RabiaRabia7 ay önce
  Euzubillahiminesseydanirracimbismillahirrahmanirrahim : O halde eğer öğüd fâide verirse (durma) öğüd ver.ala süresi 9.ayet.elhamdulillah.Sayin Dilipak sizin araciliginizla diyoruz ki burada kâfir münafık FETÖ lehine bir yazı gormiyim.burasi Türkiye PKK ve FETÖ yandaşlarından Allah'a sığınırız.biraz oturunda benim gibi şehitlerin yaşamlarını düşünün.Allah onlara rahmet eylesin amin.saygilar selam ve dua ile Allah'a emanet olun teşekkürler.Hasbinallahu ve nimel vekil deriz
 • MemetMemet7 ay önce
  bu gün amerika haydutunun yeryüzünde 600 den fazla askeri üssü var, silah teknolojisi ve ticaretinin yüzde yetmişi ellerinde, dünyanın heryerinde operasyon yapabiliyor, onların doları varsa bizim Allahımız var diyerek cumhuriyetin kazanımı tütün şeker fabrikalarını abd istiyor diye satmakla büyük ortadoğu projesinin eş başkanı olmakla amerikan filolarını kıble edinmekle bu işler olmuyor, bu şeytan peşinden gitmektir, bize bir Atatürk lazım
 • BOYKOTT ISRAELBOYKOTT ISRAEL7 ay önce
  "Akin" sen beni almanlarin "pedigacilarini" hatirlatiyorsun..senin gibilerin zekalari bir noktaya kadar..kafasi basan kerkes dediklerin senin gibiler olmasin..senin gibiler olmasa ibretlik ne bilemez insan..iyiki varsiniz..!!!
 • MehmetMehmet7 ay önce
  Üstad ABD'de Cumhuriyetçi Partinin silah tüccarlarının partisi olduğunu bilirsiniz, öyleykenniçin desteklediniz...?
 • ÂkınÂkın7 ay önce
 • IlbeyhanIlbeyhan7 ay önce
  Hepiniz hocasiErbakan omru boyuncaAmerikayi ve Siyonizmi anlatmadimi hocam... Ben zatendinlemedim , cunki peygamberimizinkisi icin elinin emegindenbaska bir kazanc yoktursozunuanlayacak kadar izani ,yuce yaradan dogustan vermisti bana... PekiErbakan hocayidinleyipde BUYUK SEYTANUSA dan , nasil olupda stratejik ortak oldunuz yillarca sarmas dolas...Demekki Erbakan hocanin dedigi gibi okula gelmissiniz ama arka kapidan kacmissiniz, yada akliniz baska yerlerdeymis...DEVLETINDINIADALETTIR...Allahin yolu bu ,sizeelinizin emeginden gayrisi yoktur.Amerika zaten cokecek ,coktu diyelim sana ne fayda... Din AHLAKTIR ,ahlaksizin dini olmaz...baskalarininneoldugudegil, aslolan seninneolupneolmadigindir... Aziz Sancardan baska ureten,emegiyle,bilimle , insanligafaydali olanbi adaminiz varmi...Aziz Sancar , MardininSavur ilcesindebir koydeCumhuriyetin bir ilkokul ogretmeninin verdigi emekle bu gunleregeldim diyor...Sovmen olmadigi icin kimse bilmez amaokul yillarindan beri Kuran okur ve her konuyuayirarak yazar ve derinlemesine arastirir ogrenirdi , halende 5 vakit namzini kilar ama kimseye gosteri araci yapmaz...Cunki kullugunyalniz Allaha oldugunu bilir..Yine NobelOdulunugetiripCumhuriyeteithafen Genelkurmay Baskanligina teslim etti ,siz muhafaza edin diye... Kahinlerle, futuristlerle, cubbelilerle, muskaci buyuculerlemamur olan bir medeniyet gosterin milletin yarim olan aklinidaalmayin hocam...Atolyeler, laboratuarlar, tarlalar , ahirlar ,meralar ,fabrikalar , ihrac urunlerimizcanlanmazsaCOPLUK oluruz hocam ...Çop ulke...Çeteler,uyusturucu , sapiklik fuhus artar,yuksek guvenlikliduvarlarla cevrili sitelerinde dahibeyaz suslumanlarrahat oturamazlar...Brezilyada ,Kolombiyada, Afganistan,kosova ,Arnavutlukta oldugu gibi adam kacirma ,fidye ,santaj olaylari baslar...Ulkeye Afganistandan ,gurcistandan ,ermenistandan, komsu ulkelerden ne kadar potansiyel suclu varsa Davudun oglunun haydiiii vizeleri kaldiriyoruz naralariyla dolustular...Kendiurettigimizcahil sapiklarlaberabericrai zenaaat ediyorlar,hapisanelerdeyer kalmadigi icinsalivermek zorundakaliyorlar...USAcokse bu vaziyetlebizene fayda...Arapcanin Arabolmaninbir faydasi olsaydi ,YEZIDEolurdu...Sirf kralbizden olsundiye. Hz .Peygamberin gozunun nuru Huseyini,cocuklarinikatletmisti...Biz Allahinindirdigitemiz dinineiman ettik,oncekiler ve sizlerinde anlattigiuydurulmus ,umeyye ogullarinin dinine degil... Insanlari arabca farscakafiyelisozcukler ,cumlelerpesi sira dizipyuzyillardir hem aklini , hem canini , hem parasininamusunu serefiniherseyini aldilar halende koyulasarak devam ediyor...En sonfetulcialar, adnan oktarlar vs vsbinlerce sapik haci hoca seyh mubarek kiligindasapik hirsizkol geziyor...ISLAM birlestirir , Tarikatlar ,cemaatler ,mezheblerboler...Oflu hocanindedigi gibi Allaha direk baglanin , korkmayin kesinlikle bundan iyi olur ,kotu olmaz...Allahin verdigi en buyuk nimetolan aklibu dunyada kullanip kullanmayacaginiza bi kararverinonce...Selam ve dua ile
 • IlbeyhanIlbeyhan7 ay önce
  Hepiniz hocasiErbakan omru boyuncaAmerikayi ve Siyonizmi anlatmadimi hocam... Ben zatendinlemedim , cunki peygamberimizinkisi icin elinin emegindenbaska bir kazanc yoktursozunuanlayacak kadar izani ,yuce yaradan dogustan vermisti bana... PekiErbakan hocayidinleyipde BUYUK SEYTANUSA dan , nasil olupda stratejik ortak oldunuz yillarca sarmas dolas...Demekki Erbakan hocanin dedigi gibi okula gelmissiniz ama arka kapidan kacmissiniz, yada akliniz baska yerlerdeymis...DEVLETINDINIADALETTIR...Allahin yolu bu ,sizeelinizin emeginden gayrisi yoktur.Amerika zaten cokecek ,coktu diyelim sana ne fayda... Din AHLAKTIR ,ahlaksizin dini olmaz...baskalarininneoldugudegil, aslolan seninneolupneolmadigindir... Aziz Sancardan baska ureten,emegiyle,bilimle , insanligafaydali olanbi adaminiz varmi...Aziz Sancar , MardininSavur ilcesindebir koydeCumhuriyetin bir ilkokul ogretmeninin verdigi emekle bu gunleregeldim diyor...Sovmen olmadigi icin kimse bilmez amaokul yillarindan beri Kuran okur ve her konuyuayirarak yazar ve derinlemesine arastirir ogrenirdi , halende 5 vakit namzini kilar ama kimseye gosteri araci yapmaz...Cunki kullugunyalniz Allaha oldugunu bilir..Yine NobelOdulunugetiripCumhuriyeteithafen Genelkurmay Baskanligina teslim etti ,siz muhafaza edin diye... Kahinlerle, futuristlerle, cubbelilerle, muskaci buyuculerlemamur olan bir medeniyet gosterin milletin yarim olan aklinidaalmayin hocam...Atolyeler, laboratuarlar, tarlalar , ahirlar ,meralar ,fabrikalar , ihrac urunlerimizcanlanmazsaCOPLUK oluruz hocam ...Çop ulke...Çeteler,uyusturucu , sapiklik fuhus artar,yuksek guvenlikliduvarlarla cevrili sitelerinde dahibeyaz suslumanlarrahat oturamazlar...Brezilyada ,Kolombiyada, Afganistan,kosova ,Arnavutlukta oldugu gibi adam kacirma ,fidye ,santaj olaylari baslar...Ulkeye Afganistandan ,gurcistandan ,ermenistandan, komsu ulkelerden ne kadar potansiyel suclu varsa Davudun oglunun haydiiii vizeleri kaldiriyoruz naralariyla dolustular...Kendiurettigimizcahil sapiklarlaberabericrai zenaaat ediyorlar,hapisanelerdeyer kalmadigi icinsalivermek zorundakaliyorlar...USAcokse bu vaziyetlebizene fayda...Arapcanin Arabolmaninbir faydasi olsaydi ,YEZIDEolurdu...Sirf kralbizden olsundiye. Hz .Peygamberin gozunun nuru Huseyini,cocuklarinikatletmisti...Biz Allahinindirdigitemiz dinineiman ettik,oncekiler ve sizlerinde anlattigiuydurulmus ,umeyye ogullarinin dinine degil... Insanlari arabca farscakafiyelisozcukler ,cumlelerpesi sira dizipyuzyillardir hem aklini , hem canini , hem parasininamusunu serefiniherseyini aldilar halende koyulasarak devam ediyor...En sonfetulcialar, adnan oktarlar vs vsbinlerce sapik haci hoca seyh mubarek kiligindasapik hirsizkol geziyor...ISLAM birlestirir , Tarikatlar ,cemaatler ,mezheblerboler...Oflu hocanindedigi gibi Allaha direk baglanin , korkmayin kesinlikle bundan iyi olur ,kotu olmaz...Allahin verdigi en buyuk nimetolan aklibu dunyada kullanip kullanmayacaginiza bi kararverinonce...Selam ve dua ile
 • BizBiz7 ay önce
  S.s.aleykum. kardeşlerim osmanli nin son yuzyili ve bugue kadar baktigimizda.ISLAM DIYARLARI nda kan gozyasi hûzün hakim.bir kac para koltuk sevdalisi yoneticiler anlastiklri acimasiz devletlerin hegemonyasi altina girmisler.yeralti yerustu hatta insan kaynaklarini dahi kaybetmisler.ÍNŞAALLAH bu acilar sona erer HAK kin vaat ettigi gunler gelir...s.aleykum ve saygilarimla...
 • Veli Veli 7 ay önce
  Coca Cola içen insanları hep yadırgamışımdır,,, helal bir içecek değildir.
 • BizBiz7 ay önce
  S.s.aleykum. kardeşlerim osmanli nin son yuzyili ve bugue kadar baktigimizda.ISLAM DIYARLARI nda kan gozyasi hûzün hakim.bir kac para koltuk sevdalisi yoneticiler anlastiklri acimasiz devletlerin hegemonyasi altina girmisler.yeralti yerustu hatta insan kaynaklarini dahi kaybetmisler.ÍNŞAALLAH bu acilar sona erer HAK kin vaat ettigi gunler gelir...s.aleykum ve saygilarimla...
 • AliAli7 ay önce
  11 Eylül'ün Amerika'nın kendisine yapmiş olduğu bir saldırı imasında bulunmuşunuz.Bunun için deliliniz varmi?Yoksa müslümanları neden zan altında bırakıyorsunuz??? Peki Amerika bunu kendisine neden yapsın???Bu saldırıdan sonra dünyada kaybetmiş oldugu ekonomik ve prestij neyin nesi??Yada sizin kalbinizde hastalik varda bir avuç müslümanın yapmış olduğu bu başarılı işi kabullenemiyorsunuz.
 • Faruk VuralFaruk Vural7 ay önce
  Harika bir yazı.Çok teşekkürler değerli hemşehrimiz.Yazılarınızı ilgi ile takip ediyorum.Elinize,dilinize ve de yüreğinize sağlık.ABD sonun başlangıcına girmiştir.Selam ve dua ile kalınız.K.Maraş’tan sevgilerle.
 • Mustafa ÖmerMustafa Ömer7 ay önce
  ...-ben amerikanci değilim ancak 6. Filoya karsi namaza duran sizlersiniz,suanki gerçek te şudur ki abd şerefsizleri ekonomi olarak bizden çok çok ustteler , biz nasıl abd yi cokerticez somut örnekle aydinlatirmisiniz, son olarak incirlik neden kapatilmiyor
 • AliAli7 ay önce
  Kaderin cilvesi..

Günün Özeti