Komplo teorileri

03 Şubat 2016 Çarşamba

Aslında bugün, FİTEM’i; Finansal Tetikçilikle Mücadele derneğinin basın toplantısını yazacaktım, ama bu konu aciliyet kesbetti.

Bugünlerde birtakım komplolar için dikkatli olmak gerek. Duyumlarıma göre, Paralel yapıdan birileri, AK Parti çevrelerinden birilerine yönelik bir kuşatma hazırlığı içinde. Bülent Arınç’la başlayan süreci Abdullah Gül, Nevzat Yalçıntaş gibi isimlerle sürdürmek istiyorlar. Özel istişare toplantısı ya da davetlilere açık toplantılarda tuzak sorularla akıllarınca gündem oluşturacaklar. Hedefleri belli, AK Parti’yi köşeye sıkıştırmak, parti içinde fitne çıkarmak, Tayyib Erdoğan ile Ahmet Davudoğlu’nun arasını açmak, buradan elde ettikleri argümanlarla Türkiye’yi dünyaya, uluslararası kuruluşlara, dış basına jurnallerken, bu kişilerin isimlerini kullanmak.

Bu anlamda herkesin dikkatli olması gerek. “Ne dediğimiz” kadar, “o sözlerin nasıl anlaşılacağı” ya da “nasıl yorumlanabileceği” konusunda dikkatli olmamız gerekiyor. Fitne zamanında bazan susmak, konuşmaktan daha hayırlıdır. Sözlerimizin efradına cami, ağyarına mani olması gerekir. Ne dediğimizi, nasıl anlaşılmaması konusundaki uyarı ile çerçevelememiz gerekir.. Sureti haktan gözüken bu kişiler dost değil. Onu hatırlatalım. Bu çevreleri umutlandıran söz ve davranışlardan da uzak durmak gerek bu arada..

PKK ve Paralele yardım için gelen yabancılar otellerde değil, evlerde kalıyormuş. Sur’a ve Cizre’ye gelenler de, yurtdışından gelen arkadaş hikayesi ile evlerde misafir ediliyormuş.

Sur’da PKK’nın sağlık ve mühimmat deposundan da söz eden var, Sur’da Ermeni hazinesinin ya da Buhtunnasrin hazinesinin, daha doğrusu Hz. Süleyman’ın hazinesinin peşinde olanlar da var deniyor. Vatikan’dan gelenler, Tapınakçılar, Pakraduniler herkes bölgede.. Vatikan 200 milyar dolara yakın para ayırmış Ermenistan’dan başlayarak, Kürt bölgesini de içine alan, Gürcistan’dan başlayıp, Suriye ve Lübnan’ı da içine alan  Anadolu devleti gibi, Hıristiyan ağırlıklı, Dürzilerin, Nuseyrilerin, Süryanilerin, Ezidilerin de içinde olacakları, Kürtleri de yanına alacakları yeni bir Mezepotamya devleti kuracaklarmiş. Hani kıyamet savaşı olacak ya, onun için bölgede bir Hıristiyan kuşağı oluşturma projesi.. Balkanlar, Kafkaslar, Afrika’dan bol miktarda Hıristiyan savaşçı ve misyoner taşıyacaklarmış bölgeye. Bunun için sokak çocuklarının, Suriye’den gelip, hayatını kaybeden kişilerin, Kürt bölgesinden artık Türkiye kimliği kullanmayanların nüfus cüzdanlarını yolluyorlarmış.

İnsan, neye ne kadar inanacağını şaşırıyor. Yok Sur’da PKK’nın arşivi varmış,  Cizre’de kripto adamları varmış onun için teslim olmuyorlarmış! Bazı yaralı kadınların örgüt içindeki yeri, rolü ve ilişkileri sebebi ile ele geçmemesi gerekiyormuş. Birileri de bunları kurtarmak için her yolu deniyormuş. Bu uğurda ilişki içinde oldukları kişileri de devreye sokalım derken kendilerini deşifre ediyorlar aslında. Sivil dedikleri gerilla.. Aile dediklerinin aile ile alakası yok..

O kadar çok rivayet dolaşıyor ki ortada. İlk işaretlere bakarak diyebiliriz ki, hava kar topluyor. Fırtına öncesi bir sessizlik sözkonusu.. İç dengeler, dış şartlar altüst..

Görünen o ki dışarıdakiler, içeridekiler hepsi bu işin içinde, sağ sol, Alevi, Sünni, derin, paralel, PKK hepsi bu kirli oyunda taraf. İttifak ettikleri tek konu, AK Parti düşmanlığı. Erdoğan ve Davudoğlu düşmanlığı..

Okyanus ötesindekiler, Avrupalılar, Mısır, Suriye, İsrail, İran, Rusya hepsi bu oyunun bir ucunda..

Görünen o ki, bu çevreler kaçtıklarını sandıkları şeye doğru koşuyorlar. Deşifre oldular.. İnandırıcılık, ciddiyet ve samimiyetlerini kaybettiler.. PKK da Paralel yapı da ilk kez bu kadar yalnız. Kripto elemanlar dışında herkes gidişattan rahatsız. Her iki örgütün son hamleleri tabanlarında ciddi kopmalara sebeb oldu. AK Parti’yi çökertelim derken, keskin sirke küpüne zarar verdi. PKK sempatizanları son olaylarda örgütten koptular. Paralel yapıdan ve PKK’dan ayrılanlar, AK Parti’nin safına geçiyor.

Mart sonuna kadar birileri yeni bir hamle için vargücü ile çalışıyor ama, nafile.. Öfkeyle kalkıyorlar, yine zararla oturacaklar gibi.

Selâm ve dua ile..

 

YORUM YAZ

 • erolbeyerolbey2 yıl önce
  Herkesin görüp arınçın göremediği. ..islah da olmuyorlar..
 • ihsan şahinihsan şahin2 yıl önce
  sağ olduğum müddetçe yedirmeyeceğim .ALLAH c.c. yardım etsin .
 • abdullah şenolabdullah şenol2 yıl önce
  2023 e kadar her fırsatta darbe,provakasyon girişimleri şekil değiştirerek karşımıza çıkacak gibi gözüküyor...artık bir kaç kişinin dik durması yetmiyecek,milletçe dik durup,ülkemize sahip çıkmalıyız...bu arada ak parti necasetten taharete devam ediyor bu sevindirici bir durum 2023 kadar inşâALLAH tertemiz kadrolarla ve liyakat sahibi dostunu düşmanını bilen,ALLAHTAN korkan ve ülkemizdeki her hak sahibininhakkını teslim eden kadrolarıda göreceğiz.Rabbim yardımcımız olsun bizlere merhamet etsin.
 • Mehmet CenteliMehmet Centeli2 yıl önce
  Allah kafirlerin oyunlarını bozar inşaallah tebrikler hocam
 • RECEP DEMİRCİRECEP DEMİRCİ2 yıl önce
  CUMHURBAŞKANIMIZ VE BAŞBAKANIMIZIN DÜŞMANLIĞINI YAPANLARA TEK SORU 2002 ÖNCESİ VE SONRASIDEĞİŞEN NEDİR? YANİ ÜLKENİN ETKİN SİYASET YAPMASI KİMİN YARARINA KİMİN ZARARINATÜRKİYENİN GEREK İSLAM DÜNYASINDA BENDE VARIM RUSYA YA DUR DİYEBİLEN STRATEJİK ORTAKLARINI ARTIK ETKİN OLARAK GERÇEK ORTAK OLARAK KULLANABİLEN ELİNİ ATEŞE UZATMADAN NATOYU MADEM ORTAĞIZ GEL VE İCABINA BAK DİYEBİLEN BİRSİYASET MEKANIZMASI GELŞTİREBİLENGEREKSE ASKERİ VESAYETTEN KURTULMUŞ BİR ÜLKE OLMASI KİMİN İŞİNE GELİR KİMİN GELMEZ.
 • abdullah Birisiabdullah Birisi2 yıl önce
  tebrikler hocam yine guzel bir tespit Allah c.c sonumuzu hayr etsin.
 • Sahin ummet sahinSahin ummet sahin2 yıl önce
  yeter artik bizleri kandirmayin hep ayni seyler ust akil alt akil paralel cart curt insanlari kandirdiniz bende dahil %50 oy aldiniz hala abd avrupa ve diger lerinin kucagindasiniz safiniz ISLAM BIRLIGI SAFI OLSUN muslumanin kendinden baska dostu yok .............................
 • SELİM ÇAKIRSELİM ÇAKIR2 yıl önce
  HU yüreğine diline kalemine sağlık. Bizi rahatlatiyosunhocam
 • Mustafa BaylanMustafa Baylan2 yıl önce
  Dilipak hocam, Bülent Arınç gibileri sırf iki kelam laf etti diye hemen dışlamamak gerekir. Sonuçta, madem ki, okuyup araştırıyoruz, o halde bazı şeyleri sorup sorgulamayacak mıyız.? Sorup sorgulamaya başladı mı, bunun adı hemen "fitne çıkarmak" mı oluyor..? Peki, o zaman yıllar yılı dinlediğimiz "Hz. Ömer Adaleti"ni bu işin neresine koyacağız.?Başka ne diyeyim ki..? Adalete, birgün herkesin ihtiyacı olabilir. Yarın, ne olacağını, kimin ne üzere ve ne hal üzere olacağını da ancak Allah bilir. Gerisi hikaye... Vesselam..!
 • Murat ErçetinMurat Erçetin2 yıl önce
  Kahrolsun şer itirafı. Yaşasın islam ve taraftarları
Daha fazla yorum göster