İMSAK 03:36 GÜNEŞ 05:30 ÖĞLE 13:08
İKİNDİ 17:04 AKŞAM 20:33 YATSI 22:18
İstanbul Oruç, sizden öncekilere farz kılındığı gibi size de farz kılındı.

Referandum oylaması öncesi açık açık yazdım ve dedim ki, % 50’yi yakalayamazsanız 15 Temmuz öncesine geri dönersiniz. % 55’in altında bir oyla kazanırsanız saldırırlar..

Ve şimdi saldırıyorlar..

Seçim hilesi, kaybedenin kazanmak için uygulayacağı bir metottur. AK Partililer % 60 bekliyordu. “İçimizdeki Pensilvanyalılara, gizli Hayırcılara dikkat edin” diye defalarca yazdık, ama anlatamadık..

Bir takım taksirler dışında eğer bir hile varsa CHP’lilere, HDP’lilere, FETÖ’cülere bakın.. AK Parti görünümlü bir hile için bile bunlar kendilerine bir kanıt oluşturmak üzere bu aşağılık oyuna başvurmuş olabilirler.. Bunun kokusu da çıkar. Bunu bugün yazmıyorum. Daha referandum öncesi siber saldırı ve hilelere karşı “dikkatli olun sandıkta kazandığınızı masada kaybetmeyin” diye defalarca uyardım. Hatta Gezi benzeri bir ayaklanmadan sözettim. Okuyan bilir..

CHP bugün en iyi bildiği işi yapıyor.. İçimizdeki Pensilvanyalıların bal tuzaklarına da bir takım ahmaklar gözü kapalı dalıyorlar..

Düşünsenize Amerikan seçimlerinde Clinton daha fazla oy aldı, Trump daha fazla delege kazandı. Daha fazla oy alan değil, daha fazla delege çıkaran başkanı seçti. Kılıçdaroğlu’nun aklı ve ahlakı bunu anlamak istemeyecektir. Mesela Kılıçdaroğlu aklı İngiltere’deki AB ile ilgili referandurumu da meşru kabul etmeyecektir..

Bu zatı muhterem, daha önce mühürsüz oy pusulası ile yapılan seçimde kendi adaylarının kazanmasına karşı yapılan itiraza karşı bu işlemi savunmuşlar. Sözkonusu olan kendi belediye başkanı ya da kazanan kendi partisi olunca hesap değişiyor. Nitekim “dün dündür, bugünse bugün”. 

Kılıçdaroğlu’na göre bugünkü referandumda sonuç % 50 buçuk çıksaydı, o çok değerli bir sonuç olacaktı. Ama yurt dışı oylarının dağıtımı ile % 52’yi bulan bir oy oranı onun için değersizdir. Hilelidir ya da mühürsüz oy pusulası sebebi ile referandum yenilenmelidir..

Peki o  oyların sayısı belli Hayırlar kalsın, Evetleri iptal etsinler, yine sonuç değişmeyecek.. Ama Kılıçdaroğlu’nun aklı, ahlakı, zekâsı, siyaset anlayışı, hukuk anlayışı bunu anlamayacaktır. Ona göre Referandum yenilenmelidir..  Referandum sonucu aynı çıksa, ya da EVET’ler daha yüksek çıksa yine mızıkçılık yapacak, başka bir bahane bulacaktır. Birileri de onun bu tavrını kendi siyasi emelleri doğrultusunda kullanacaktır..

Bakın bu operasyon Türkiye’ye karşı Avrupalı faşistlerin, İslamofobik toplulukların ortak bir operasyonudur. PKK kampına Amerikan bayrağı çeken Neocon’ların, Tapınak şövalyelerinin, Siyonistlerin topyekun saldırısı ile karşı karşıyayız.. Bu işin arkasında FETÖ var. Bu işin arkasında sadece Soros değil, HDP değil, PKK, PYD, toplamda Gezi bileşenlerinin bütün renkleri var. LGBT, anarşistler, Marksistler, çevreci geçinenler, sözde insan hakları savunucuları, liberal maskeli ajanlar, gazeteci kılıklı provokatörler, sanatçı kılıklı kripto elemanlar hepsi devrede olacaktır.

Onları biliyor ve tanıyoruz artık..

İçimizdeki Pensilvanyalılara, gizli Hayırcılara, AK Parti içindeki AKP’lilere sormak istiyorum, haydi EVET diyemediniz, şimdi bu “ıslah edici gözüken bozgunculara” karşı  HAYIR demeyecek misiniz.. Erdoğan’a HAYIR dediniz de, bunlar size Erdoğan’dan daha mı yakın! Sahi siz kimsiniz, kime hizmet ediyorsunuz? Onlara da toplumsal barış çağrısında bulunacak mısınız? Hoş çağırsanız ne yazar, kim dinler sizi! Onlar bugün sizden aldıkları cesaretle meydandalar ve sizden birileri hâlâ bu millete akıl vermeye kalkıyor. Aklınız sizin olsun bayım.. Sizler kasabının bıçağını yalayan koyuna benziyorsunuz! Daha fazla konuşmayın, yaramıza tuz basıyorsunuz. Sadra şifa şeyler söylemiyorsunuz madem, susun! Bir hata daha yaparsanız, bu milletin yüzüne bakacak mecaliniz kalmaz. Çünkü belki de farkında değilsiniz ama insanların sabrını çok zorladınız.

Sahi, önümüzde Ramazan var, insanlar sizinle aynı sofrada oturmak istemeyebilir.. İftar sofralarına çağrılmayabilirsiniz.. Yakında AK Parti olağanüstü kongreye gidebilir. Kendi partinizin kongresine bile ürkerek gitmek nasıl bir duygu! Hadi karşı aday çıkartın! Demokratik hakkınızı kullanın ve “Demos”un size verdiği desteği görün.

Hani dostun attığı gül var ya! Kılıçdaroğlu’nun yaptıklarından daha çok yaralıyor, içeridekilerin yaptıkları. Ama buna da alışacağız. Yusuf gibi olacağız. Taif’e giden Peygamberin ayak izlerinden yürüyeceğiz. Taif’lilerin ayak izinden gidenler ayaklarımıza taş atsalar, yolumuza diken dökseler, arkamızdan söylenip dursalar da!

Kılıçdaroğlu ile onun üstündekiler, altındakiler, yanındakiler, arkasındakilerle bir şekilde başederiz. Onun zekâ düzeyini, yapabileceklerini, yöntemlerini biliyoruz. Sorun değil. Peki bu sivil, siyasetçi takımdan “içimizdekiler”i ne yapacağız.. Buna bir karar vermek gerek. Bu içimizdekileri daha ne kadar çevremizde tutacağız. Sizden uzaklaşanların yakın çevreleri hâlâ  yanı başınızda duruyor..

Bunların öfkeleri akıllarından büyük, kifayetsiz muhteris bunlar.. Korkuyorlar. Ne yaptıklarını bilmiyorlar. Herkesin içinde olduğu kirli bir oyun bu. Başarmaları mümkün değil. Her adımda kendi içlerindeki akıl ve vicdan sahibi insanları da kaybedecekler.. HDP, Güneydoğu’da nasıl kaybetti ise CHP de aynı şekilde kaybedecek. Haddinden fazla şiddet gayedeki hikmeti yokeder. Bu kafa ile bir yere gidemezler. Yaptıkları yapacakları bu tür işler. Halk buna uzun süre sessiz kalmaz. Bir iç savaş filan da çıkmaz. Onlar bu işi sokağa taşısalar çok memnun olacaklar ama nafile.. Hendek rezaletine döner, kazdıkları çukurlarda boğulurlar. Cumhuriyet mitinglerini de gördük, Gezi’yi de! Medyaları, STK’ları, bunlara arka çıkan siyasetçisi, sermayesi hepsi birden batarlar. Zor oyunu bozar. Herhalde bizimkiler de bu rezalete daha fazla alet olmak istemeyeceklerdir. Bu başarılabilirse bu da bir kazanç olacaktır.

Kim ne yapıyorsa yapsın. Sonunda hüküm Allah’ındır. Allah’tan başka galib yok. Kim ne yapıyorsa yapsın. Sonunda insanlar yapıp yapmadıkları ile ya kendi cennetlerine sırtında tuğla, ya da kendi cehennemlerine sırtlarında odun taşıyor olacaklardır. Selam ve dua ile. 

 

 

 

YORUMLAR
600

Dikkat: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.

Hüseyin Keles

Halk idam idam diyorsa sen bunu ertelersen ve çalışma bakanı eytler bekleyecek der, milletvekilinin biri staj sigortası emeklilik başlangıcı sayılsın diyen vatandaşa bunun için oy vereceksen verme derse.... Ve insanlar bunu sosyal medyada yayarsa böyle olur

Cevapla

Şaban

Abdurahman abi agzı zekana saglık sizin gibi yazarları Cenabu Allah zaval vermesi

Cevapla

ADALET 1453

Bu kendi ayağına sıkmak olur üstadım :)) çünkü bu sandıkların tamamına yakını evet, seçmenden satın aldıkları ve ellerine daha önceden evet tercihi basılarak verilmiş mühürsüz oy pusulaları. Sadece kendilerini kandırırlar.

Cevapla

İsmail

Şu söyledikleriniz çok manidar degilmi saldiriyorlar diyorsunuz hsyk saydığı muhursuz oylar nereye koyacağız adamlar calinan oylarin hesabini sormasinmi bu adeletsuzlik nereye kadar bir gün bu adalet hepimizi yutacak bu duyarsizliktan

Cevapla

Osman kòseoğlu

Vallahi ćok doğru diyorsun dilipak beyfendi.AKP.nin ićinde gizli hain çok 4 dònem sandik başkaniyim yemek veriyorlar.reise içraatlarini anlatan bir şiir yazdim yemekte takriben 2000 kişi katiliyordu reise yazdiğim şiirimi okumaya izin vermediker gerekce zaman yok orda saatlerce muzik çaldi onda zaman var şiirimde yok fertad ettim içimizde şiiri dinlemeye taahammuk edemeyen gizli hainler var dinletemedim hatta ayni şikayeti cumhurbaşkanliği sitesine yazdim cevap gelmedi kirkarim meyilimi okuyanda hain reise veya gereken yerlere iletmedi.AKP elini çabuk tutup temizlik yapmassa ummetin duasida koruyamiyaçaktir AKP yi

Cevapla

Yavuz

Bence %60 lara ulaştık fakat iki algı operasyonu ile sert bir düşüş meydana geldi. 1.eski C.başkanı sayın Gül'ün gizlenmesi meydanlarda görünmek istememesi,küsler gibi 2. Sayın Cumhurbaşkanımızın sözcüsünün Eyalet sistemi ve Sayın Bahçelinin böyle bir sistem planlanıyor gibi tepkisi gel-git kesimin kopmasına sebeb olduğunu düşünüyorum.

Cevapla

süleyman şah

c.reis'in partiyi temizlemek için kongreye gitmesi gerek,yeni temiz,yıpranmamış genç insanlarla devam etmek lazımdır...kendini yenilemek her zaman gerekir...

Cevapla

SüleymanDoğan

Abdurrahman abi,Tayyip abimden sonra en çok seni sonra şevki abimin çok seviyorum32 yıldır sizi takip ediyorum ölümüne arkanızdayım.selamlarımı sevgileri sunuyorum

Cevapla

vatandaş

haddini bil . edep diye bir şey var.

Cevapla

hasan

Kilicdaroglu FETO it i beni iyi dinle, duy sesimi. Sana kesinlikle kufur etmeyecegim zaten boyle bir forumda kufurun yeri olmamali. Ama sana diyecegim tek bir cumle var. Feto it i, Vatan haini Kilicdaroglu Cenabi Allah senin belani en kisa zamanda versin, Insallah, Amin.

Cevapla

zafer

2.5 milyon oy muhursuzmu...

Cevapla

Hazır cevap

Cok iyi olur.15 yılda ne olduğunu iyice duşun anlarsin

Cevapla

operatif karpuz chp

chp net değil. pkk lı taziyesine gidiyor atatürkçüyüm diyor, kobaniye 3000 terörist temin ediyor cumhuriyetçiyim diyor. çağdaşız diyor ne kadar yoz yobaz şia putperest takıntıbeyin varsa hepsini chpye topluyor. chp Türkiye kelimesini çok az kullanıyor, Ayyıldızlı bayrağın şeklini bile değişik kullanıyor, üzerine resim yapıştırıyor. çağdaşız diyor, Kadıköy ilçesi fuhuş ilçesi olmuş, bütün binaların üst katları günlük otel, saatlik otel. . . chp, Türkiye nin önemli sorunları hakkında hiç bir projeden bahsetmiyor, ihracat nasıl 400 olacak chpden hiç duymadık. faiz 5-6 puan nasıl düşecek chp hiiç bahsetmez . . . yokuştan aşşaaa yuvarlanan karpuz gibi . . . yuvarlak chp . . . tarikat en kapalı cizvit tarikatı chp . . . yurtdışı kaynaklı bütün operasyonlar chp üzerinden geliyor. . . iniş aşaaa doğru yuvarlanan karpuz gibi .... karpuzu soğuk çatlatır, karpuz yatarsa büyür, yuvarlandıkça yuvarlanır, çookk iyisin koçum! deyip chpyi hızlandırmak gerekir. chpnin Türkiye ilen bir ilgisi kalmamıştır, türkiyeye operasyon çekme örgütüdür.

Cevapla

Hakan öztürk

Saydınmı lan tek tek te 2.5 milyon diyon. Koyunmusun hiçmi dsunme yetenegin yok 2.5 milyon diyorsun ??

Cevapla

HaRuN

Chpnin amacı seçimin yenelenmesi felan değil. Gündem oluşturup ülkeyi oyalamak, karıştırmak.

Cevapla

Kenan Aksu

Duygularimiza tercüman oldunuz inşallah yazilarin iz karşılıksız kalmaz ama hirsiz içerden olunca kapı kilit tutmazmış yinede herkesin bir oyunu var oyunu kuraninki galip gelir sadece millet ferasetini kaybetmesin hayirlisi

Cevapla

başak

Eğer sandıktan hayır çıksaydı pusulalar mühürsüzdü diye referandumu iptal ederdiniz.Belki de bu sizin bir oyununuzdu

Cevapla

BERKANT

özünüz aydın hocam, ''pelikancılar'' bugün sizin yazınızı referans olarak kullanıp 'hocacılara' çakmışlar (www.duvardibi). yalnız dikkat edin, yarın-öbürgün sizin için 'TYV' VE merhum Toktamış Ateş (yazarlar vakfını legalleştiren baş aktörlerden, tespit için belirtiyorum) ki, kendisi, iflah olmaz bir Kemalistim derdi. Sizin kendisi ile hararetli hararetli diyaloglarınız olmuştu. Bu bir kusur değil elbette de, bu 'PELİKANCILAR' bunu da kullanırlar, demedi deme! Fiemanullah

Cevapla

izmir

Kılıçdaroğlu oruç tutmaz ki iftara katilsin

Cevapla

Erhan

Öyle bir durum yok ihaleler bellidir yap belli bir zaman işlet geri devlete devret devlet ysparkende kukkanırkende karısmıyor hiç bir masrafa

Cevapla

merak iste

dayi elin nie o kadar buyuk senin ya.

Cevapla

adem

Alllah seni islah etsin

Cevapla

Mehmet

Buradan Akitin editorlerini kutluyorum. Butun yorum ve elestirilere yer veriyorsunuz. Yazarlara bir sey demiyecegim ama editorleri alkisliyorum.

Cevapla

Semih

Hiç mantıklı konuşmuyor. Hamaset hep. Neyi niçin söyledi yok. İşlem basit. Sayalım karşı tarafta sussun.

Cevapla

Selim

Sayın yazarın yazdığı 10 yazıyı al topla şu yorum kadar doğru ve gerçekçi değil...

Cevapla

ne

al işte kasabının bıçağını yalayan bir koyun...

Cevapla

Kamil

Ozaman ayvayı yedık.

Cevapla

mustafa Hollanda

Hocam ne yapsalar bos goklerden gelen bir karar vardir . Allahin pilani pilanlarin ustundedir.. bu lar kaymbetmeye Mecburlar inananlar da ALlahin izniyle kazanacaklar Allahin yardimiyla .Gorelim vevlam neyler insallah guzel Eyler .Herseyin guzel olmasi dilegiyle .selamlar.

Cevapla

Nzf

Abdurrahman bey herşeyi geçin de işçi sınıfının sorunları ne olacak onu deyin hele

Cevapla

CİHANGİR SELCUK OSMANLI

Kemal beyin derdi, ısıttıgı koltugunu Kaybetmemek. Beceriksizliģine Yenilgisine öfkelelenen ve istifa Diye bağıran CHP li milletvekili ve secmenlerine yeni ÖCÜ 'ler göstererek zaman kazanmaya öfkelerin sakinleşmesine say ediyor. Ama NAFİLE....yolun sonu Kemal beye göründü.

Cevapla

Daha Eski Yorumları Yükle (61)
Abdurrahman Dilipak
Abdurrahman Dilipak Tüm yazıları için tıklayın »
Yeni Akit
Gündeme dair önemli haberler ve son dakika gelişmeleri anında bilgisayarınızda!
Masaüstü bildirimlerini almak ister misiniz?