“İmamoğlu İslam’ı”

22 Temmuz 2019 Pazartesi

Eskiden yoğ idi, iş bu rivayet yeni çıktı.

Bu arada İmamoğlu’na oy verenler, birilerine göre İslam’ı yenileyecek, sekülerize edecek, “Protestan İslam”ın misyonerliği için rol model haline getirilmek istenen birine oy verdiler.

Ben İmamoğlu’nun böyle bir rolü kabullenebileceğini sanmıyorum. CHP içinde de herkes bu akıl içinde değildir. Ama öte yandan, bizim başı örtülü kızlarımız üzerinden “yeşil feminizm”i, sermaye sahipleri üzerinden “yeşil kapitalizm”i örgütlemeye çalışan birileri İmamoğlu üzerinden böyle bir plan yapıyor, haberi ola da, “Yeşil solcu” olma tuzağına düşmeye!

“Çerçevesini sağın çizdiği bir sol, çerçevesini solun çizdiği bir sağ?” Böyle bir şey mümkün mü? Bu siyasetin “kimliksizleştirme ve cinsiyetsiz” hale getirme operasyonu olsa gerek. Yenidünya düzeninde halklar “alamet-i farikalarını kaybederek cinsiyetsizleştirilsinler” isteniyor. “İmamoğlu dindarlığı” diye pazarlamaya çalıştıkları böyle bir şey olsa gerek.

Diyorum ya, laikler üzerinden İslam, İslam üzerinden laikler ya da sağ üzerinden sol, sol üzerinden sağ yeniden dizayn edilmeye çalışılıyor. Dikkat, dün soğuk savaşta bizi bize kırdırıyorlardı, bugün bizi bizimle “yola getirmeye çalışıyorlar”.

İslamcıları kendi içinde çatıştıracaklar bu arada, solu da kendi içinde çatıştıracaklar. Bu da “asimetrik örtülü bir savaş” Bir yandan da tepemizde sıcak savaş tehdidi olacak! İç içe geçmiş “multi disipliner bir savaş”tan söz ediyoruz. Belki bunu anlatan şöyle bir dizi film çekilebilir: “Matruşkalar savaşı”. Herkes birbirinin içinden çıkıyor. Ölen niye öldüğünü, öldüren niye öldürdüğünü bile bilmiyor bazen! Cehenneme doğru koşarken cennet hayal edebiliyorlar! Bu savaşta kim kimdir hiçbir zaman tam olarak belli olmayacak. Herkes her şey olabilir. Her şey şartlara bağlıdır.

İmamoğlu ile ilgili olarak birileri onu şöyle tanımlıyor: “İmamoğlu’nun dindarlığı aklı başında laikleri, seküler yaşam tarzına sahip çevreleri de rahatsız etmiyor. Zira o aynı zamanda akıl diyor, bilim diyor, çağdaş yaşam diyor, Atatürk diyor, Cumhuriyet diyor...”

Yarım hoca dinden yarım doktor candan eder derler. Bazen her şeyi kazanayım derken insanlar eldekini de kaybederler. Bu hesapla da ne Müslümanlık, ne de solculuk kalır. İnsan böyledir. Bazen da kaçtığını sandığı şeye doğru koşar. İkircikli tuzak kurarlar, sağdan kaçanlar solun, soldan kaçanlar sağın tuzağına düşer. Aslında her iki tuzağı kuranlar da aynı topluluklardır. Cahil topluluklar şeytanın dolduruşuna geldiklerinde, kendi ülkelerinin çocuklarının kanları ve gözyaşları üzerine kendilerine iktidar ve servet ararken, aslında kaybedenlerin kendileri olduğunun farkında değillerdir. 

Aynı silahla sağ-sol kahvelerin kurşunlandığı günleri unuttuk mu yoksa. Sağcıların ülkeyi Komünizmden, Solcuların ülkeyi Kapitalizmden kurtarmak için sokaklarda birbiri ile çatışırken, bu kirli oyunun ülkeyi emperyalistlerin kucağına oturmak için oynanan kirli bir oyun olduğunu hâlâ birilerinin farketmediği anlaşılıyor.

Şimdi birileri “Kültürel Müslümanlığın Geri Dönüşü” diye bir iddia atıyor ortaya. Ilımlı İslam, radikal İslam, siyasal İslam, Türk İslam, Arap İslam yetmedi, Amerikano İslam’ın, “Euro İslam’ın” yolunu döşemek için, “Liberal İslam”, “Folk İslam” “Cultural İslam” diye bir şeyler dillendirmeye başladılar.

Kim ki, İslam’a, bir şey eklemeye ya da ondan bir şey çıkartmaya çalışır, din aradan çekilir, kişi eklediği ya da çıkarttığı ile baş başa kalır.

“Politik İslam” diye politik toplum tarafından örgütlenen ya da örgütlenmeye çalışılan “din” değil de Müslümanların politik taleplerini dizginlemeye yönelik komployu görmezden gelenler bugün yeni bir söylemle, dini “sosyopolitik bir olgu” olarak görüp ona göre politik bir duruş sergilemenin yolunu aramaya başladılar. Bu anlamda da “İmamoğlu”nu rol model olarak kullanmak istiyorlar.

Bunlara göre “kader inancını, itaati, kanaati ve şükrü esas alan” bir din muharreftir! Bu akıl daha önce “Türk’ün yeni Amentüsü”nü yazan akıldır. Bu durum “dinsel bir patolojiyi ifade etmektedir”. “İslam, egemenlerin değil ezilenlerin, otoritenin değil isyanın, varsılın değil yoksulun merkezde olduğu sosyal bir harekettir”. Hâlbuki İslam merkeze hakkı alır, işçi ya da patronu, kadını ya da erkeği değil, kural koyan ya da tabi olanı değil!

Bunların iddiası o ki AK Partinin ‘Yeni toplum düzeni’ “ulusu değil ümmeti, laik modern hukuku değil şer’î hukuku, halk iradesini değil ulema fetva ve içtihadını esas almaktadır”. “İmamoğlu İslam’ı” (Eskiden yoğ idi iş bu rivayet yeni çıktı). İmamoğlu bu yorumlarla uluslararası sistemin beklentilerini dillendiren çevrelerin niyetlerini de ortaya koymaktadır) ümmetsiz, şeriatsız, içtihadsız yeni bir din öngörmektedir.

İmamoğlu solu için ön görülen yöntem şu: “Büyük bir alt üst oluşa doğru sürüklendiğimiz bu sarsıcı politik vetireden çıkış, katı laik yahut seküler bir tutumla kesinlikle mümkün değildir. Geniş halk yığınlarının nezdinde itibar ve ilgi görebilmek için onların kültürel kodlarına selam vermek, inançsal değeriyle irtibat kurmak, kutsal ritüellerine iştirak etmek elzemdir.“ Aslında Hikmet Kıvılcımlı bunu yıllar önce söylemişti. O daha samimi olarak yaklaşıyordu insanlara. Kur’an-ı Kerim’deki “Şura” ayeti ile “Şurevilik” arasında ilişki kuruyordu. Ebu Zer’in hayatından örnekler vererek Kur’an’ın özüne dokunmadan onu Sosyalist bir akılla yorumlamaya çalışıyordu. Bu sol Kur’an-ı Kerim’den habersiz gözüküyor. Bir zamanlar Kaddafi’nin de böyle hayalleri vardı.

CHP’ye önerilen yeni “Sol siyasal İslam’ı”nın genetik kodları şu cümlede gizli: “Sol, ulaşacağı iktidarla birlikte egemen dinsel yoruma karşı aklı, bilimi, emeği ve yoksullukla mücadeleyi önceleyen çağdaş bir din yorumuna da omuz vermelidir. Eğitim yoluyla yeni ve çağdaş dinsel yorum işlenmeli ve yeni kuşaklara aktarılmalıdır.

Ah, Osman Nuri Çerman ah! Ah Behçet Kemal Çağlar ah! Türkün yeni Amentüsü, yeni mevlit, Türkçe Kur’an’ı şimdi kim savunacak, siz de yoksunuz! Kur’an-ı Kerim’den ahkâm ayetlerini çıkarıp yerine nutuktan parçalar ekleyeceklerdi. 6 ok’u da Kitabın bir yerine sıkıştırmalı artık. Anayasanın başlangıç bölümünü de Fatiha’nın yanına koyalım mı ne dersiniz!

Hadi durmayın, bizim “yeşil feministler”, “yeşil kapitalistler” ve “yeşil solcular”, topyekûn hücummm! Ortalık yemyeşil oldu. Şeytan bugünlerde yine fazla mesai yapıyor olsa gerek.

Bu konu önemli ve burada bitmeyecek. Yarın da devam edelim. Selam ve dua ile.

 

Günün Özeti

YORUM YAZ

 • İbrahimİbrahim1 ay önce
  Akpartdeki makam ve mal düşkünü çoğu mevkideki kişiler sebebiyle ülkemizin içine düştüğü durumlar hiç iç açıcı değildir. Tamam ümitvar olacağız iyi yapılan işlerde var fakat öncelikle Türkiyemizde sonra bütün Ümmeti Muhammedüzerinde büyük oyunlar oynanıyor. Aslında her alanda olan sıkıntı , problem ve arız lar var .çözüm üreten üretmek isteyen çok az kişi var.
 • hulusi keskinhulusi keskin1 ay önce
  Eğer İmamoğlu iddianız gibi ise önce savunduklarınızın beytülmala nasıl el uzattıklarını görün. Ben kaç kişi tanıdımsa hırsızlıkta en büyük kılıfı müslüman zengin olmalıymışki islama hizmet etsin. Bende birine sordum.Bu yolsuzlukla elde ettiğin servetin ne kadarını islama hizmet için harcadın. yAZLIĞIN VAR KIŞLIĞIN VAR, istanbul da 4 arsan var . İslama hizmet nerde, kaldıki bunu islam için harcazs ne yazar.Kul hakkı yiyenler, zulmedenler, adaleti katledenler islama en büyük ihaneti yaptıklarını siz iyi biliyorsunuz. Bile bile akp nin kalmasını savunuyorsunuz.Sizde haksızlarla beraber oluyorsnuz, bir müslüman olarak neden yanınızda olayım. Eğer İmamoğlu na bir misyon yüklenmiş ise hazırlayıcıları akp va sizin gibi yandaşlar. CHP nin geçmişte çok zulmüne uğradım, ama akp 2007 de89, 2010 da 91 puanla kamuya yerleşen oğlumu tesbit edip üstünü çizdiğini bir parti sözcüsünün basına açıklamalarından öğrendik.Dava açtılar, bugün ne davayı açan avukattan haberleri var nede davadan, her şeyi unuttular. Çocuğum hala işsiz. İŞE YERLEŞENLER AKP YE KAYIT YAPTIRARAK YERLEŞTİKLERİNİNİ BİLMİYORSANIZ ÇOK YAZIK. Ben ve çocuğumahirette zincirleme sorumlulara cennet kokusu aldırmayacağız. Gerçekleri görün adil olun ki İmamoğlu gibiler sekülerizmin öncüleri ise müsebbibi akp ve sizin gibi yandaşlardır.
 • SümeyyeSümeyye1 ay önce
  Sağ sol yok hümanizm var .Akıl var bilim var.
 • Mehmet Akif OkanMehmet Akif Okan1 ay önce
  Rabbim hepimizi hakikî manada iman edenlerden,salih amel işleyenlerden, birbirine sabrı ve hakkı tavsiye edenlerden eylesin.
 • Abdullah kulAbdullah kul1 ay önce
  Reis bunları neden konuşmuyor acaba sayın yazar.
 • GiresinliGiresinli1 ay önce
  İslamın temel doğruları ile çağın hak Adalet hukuk eğitim liyakat gibi temel doğrularının buluştuğu vicdanın aklın ilahi mesajın rehberliğinde yeni Türkiye oluşursa fena mı olur
 • FormülFormül1 ay önce
  Mustafa İslamoğlu + Ekrem İmamoğlu koalisyonuna ne dersiniz? Gerçi ikisi de ... ya!
 • FerhatFerhat1 ay önce
  Chp nin kumaşının kimler tarafindan dokunulduğunu her mümin kardesimiz zaten bilmekte. Fakat akp ninde kumaşının ayni siyonist derin güç tarafindan dokundugunu maleyef çoğumuz çok geç anladik, zira bu müfsidlerin söylemleri farklı fakat eylemleri aynı derin gücün misyonerligini yapmaktalar, sadece dönem dönem yönetimde el değistirerek kitleri narkoz yapmaktalar. Kisacasi İmamoğlu nunda uzun fetönün de tasarladığı islam aslinda ayni liberalizm tekelinde olan islamsız islam.
 • OkurOkur1 ay önce
  Beyefendi ne dediğini anlamış değilim; zira insanoğlunun söylemlerini duymamız mümkün değil çünkü izin verilmiyor , siz nasıl duyuyorsunuz söylenmeyen sözleri üretip bize pazarlamaya çalışmayin; söylenecek söz , yazılacak bir yazı varsa şeyinki iktidardaki güç sahiplerine herkes her tarafta görüşünü açıkça söyleme imkanına sahip olsun engellenmesin Bizlerde bilelim kim nedir ne değildir
 • Dadaş.25Dadaş.251 ay önce
  Hiç bir partiye.güven kalmadı.Toplumdan uzak kendi koltuk derdine d0şen.Kul hakkı yiyen yalan iftiralarla algı yapan bir toplum haline geldik.Rabbimiz nasıl helak etmiyor diye kendimi bu düşünceden alıkoyamıyorum.Artık kendimden başlayarak her gün tövbe istiğraf Allaha yalvarıyorum.
 • Ali rızaAli rıza1 ay önce
  Deniz bitti kara görüldü herkesin şeytanı kendi içinde , başka yerde aramaya gerek yok , korkuta korkuta pısrık bir topluluk oluştu , itiattan kasdın şeyhlere itaatsa yeni nesilden bunu bekleme , fikri hür irfanı hür sevgi dolu bir nesil geliyor müjdeler olsun
 • REİSREİS1 ay önce
  CHP'li ataist kemalist kızılbaş BEYAZ TÜRK ALLAH"a cc veDİNE KÜFRET"mekle KAYBETTİĞİ için FETÖ yardımı ve DİREKTİF"leri i ile halkı KAFALAMAK için NEİDÜĞÜ belirsiz bir İSLAM DİN-İHDPKK'zatendoğuda buna başladı
 • SON GÜLEN İYİ GÜLECEKSON GÜLEN İYİ GÜLECEK1 ay önce
  birilerinin özel hayatını dinlemeye alıp dedikodu malzemesi yapmakla daha çok ahlaklı olmuyorsun.daha az ahlaklı oluyorsun.bunu yaptığın zaman vicdanı,ahlakı ağzına almayacaksın,adaleti,dürüstülüğü konuşmayacaksın.atatürkçü geçinmeyeceksin... kendi iç sesinle ben aslında ahlaksız bir insanımm di,yececeksin.kalp temizliğinden bahsetmeyeceksin.kötülükten dem vrumayacaksın,toplumdadaki kirlenmişlikleri ve siyaseti konuşmayacaksın...
 • er ya da geç, bir şekilde yakalanacaksınız.son iyi güleceker ya da geç, bir şekilde yakalanacaksınız.son iyi gülecek1 ay önce
  bir şekilde yakalanacaksınız.bundan hiç şüphem yok.siz sadece dinlemede kalın.
 • Zeynep uZeynep u1 ay önce
  İmamoğlunu müslümanlığını boşa sorgulama esas biz AKP'nin yalancı Talancı müslümanlığla bu hallere düştük hepimiz dinsiz olduk bence siz onlara bakın dinide ülkeyide bitirdiler
 • Ahmed 61Ahmed 611 ay önce
  Bulocan....çarşaf giyenler den niçin rahatsız oluyonki? Ayşe anamızın kıyafetinden müslüman olan rahatsız olurmu? Kurtuluş savaşında nene hatun nineleriimiz mini etek dekolte kıyafetlerlemi savaştılar? Buvatan onların sayesinde vatanoldu...bukaadar çıplaklıklardan rahatsız olmadında numune denecek kadar az kardeşlerimizdenmi rahatsız oldun? Başka rahatsız olan mınafıklarda vardır elbet.
 • MemoMemo1 ay önce
  AKP ye oy verdik doğru. Müslümanca davranacaklarını zannettik.Ama iş öyle olmadı.Milleti keriz sanıp, ekonomiyi bitirdiler.Kendileri tepeden tırnağa ihalelerden köşe oldular.Ekonomi bitti.17 yıl önce dolar1&=1,230tl iken şimdi.1&= 5'6- 6,0 arası gidip geliyor.AKP islamı kullandı. Müslüman ca bir iş yapılmadı.Toplumu birbirine düşürmek için uğraştı.Milleti böldü, bölücülük yaptı, hala yapıyor.Zengini iyice zengin yaptı. Fakir kesimi bitirdi.Rüşvetsiz hiçbir iş yapılamaz oldu.500 çeşit vakıf cemaat var, hepsinin bir başka din anlayışı var. İktidar ve makam sahipleri dini kullandılar toplum bunu anladı ve yığın yığın insan, özellikle gençlik dinden kaçar oldu.İmamoğlu bu topluma bir umut oldu.İleride ne olur bilemeyiz.AKP gelirken de bir umuttu , Ama umutları bitirdi.Lütfen şu saatten sonra kimse dini ağzına almasın, dini kullanmasın.Bu kötü gidişatın sebebi İMAMOĞLU DEGİL.ANCAK ; Görunen oki imamoğlu 2023 te bu ülkenin başında olacak.Kibirden uzak bir insan.Bakalım Mevla neyler, AKP BİTTİ. KENDİ KENDİNİ BİTİRDİ.
 • DilaDila1 ay önce
  Hizmeti önemli olan. İnancı beni ilgilendirmiyor. Müslümanlığını Allah'a kanıtlayacak, bana değil.
 • şenay doğan şenay doğan 1 ay önce
  aleyküm selam enderhan allaha emanet ol
 • Enderhan Enderhan 1 ay önce
  Selamun aleykum Müslümanlar
 • Âilemiz, Herşeyimiz..!Âilemiz, Herşeyimiz..!1 ay önce
  Türkiye, âileyi çökerten İstanbul Sözleşmesi’nden derhâl çıkmalıdır..!
 • Allah KuluAllah Kulu1 ay önce
  SAYIN DİLİPAK,Aşağıdaki yorumları okuyarak bu milletin yazı okurken nereleri ile düşündüklerini gördükten sonra hala bunları uyarmaya devam mı edeceksiniz?Aşağıda dindarından solcusuna bu milletin kalitesi gözler önünde işte.Bence kendinizi bunlarla yormayın.Bu millet bu gidişle zokayı fena yutacak.
 • klmklm1 ay önce
  Tabir , deyim şöyleidi herhalde. İnandığınız gibi yaşamazsanız, yaşadığınız gibi inanırsanız... Ümmeti Muhammedi ve bu ülkeyi bu duruma getiren sebep şudur ki ' İlahi nizami rafa kaldırdık.. Dini siyasetten siyaseti de Dinden ayırdık.. Yetmedi Avrupadan kanunlar ithal ettik.... Şekvayı bırakalım başımıza taş yapmadığına şükredelim..
 • Ahmed 61Ahmed 611 ay önce
  Burda yorum yapanların coğu sanki müfti toplumun aynası.Tarikat inkarcıları meseb sizler deyisler ne ararsan var..kardeşimiz soruyor hangisi doğru...Allah cc kurani kerimde Resülüme uyun o size ne vermişse itiraz etmeden alın diyor.Gayet açık ve net.Peyganberimizede sordular ey Allahın resülü kurtulan fırka hangisi? Ayağa kalkark buyurdular...bana bakın kim zahirini (sakal, sarık, cübbe, şalvar) ve baatı'nı ni bana benzetirse kurtulan fırka budur.Die buyur dular. Alay eden kafir olur vallahi.geri kalan zümre cehennemi zümera.Afkursun dursun..
 • BulocanBulocan1 ay önce
  Sokaklar ne oldugu belli olmayan turban ve çarşaftangeçilmiyor bu islam degil müslümanlıkhic değilsaraylarda yaşayıpyuzlerce araçkonvoylariyla dolasmak yol kapatmak devlete 5 uçak2 helikopteraldırıp bunlari statüsaymak karısınınkoluna binlerce dolarlik çantakoymak gemilerinibize düşmanbelletip israile çalıştırmaksen kimsin reis seni biz seçtiksen üstümüzecikmak istedin buraya kadar gideceksin.senden büyükhalk var.biz getirdikbiz göndereceğiz kusura kalma.
 • ÇetinÇetin1 ay önce
  Bu dedi kodu Abdurrahman Dilipak'a ait.Ekrem İmamoğlu nasıl yenileyecekmiş İslamı? Tamamen safsata.Ekrem İmamoğlu islamı Seküler hale dönüştürecekmiş.Bak bak şeytanlığa? Dilipak, bu da senin uydurman.Ayıptır,yalan yanlış yazmak yskışmıyor size.Bunun bir adım ilerisi İFTİRA'dır...
 • Rıfat Rıfat 1 ay önce
  Bu millet geçmişten akıllanmamış ki kendi isteğiyle felakete doğru sürükleniyor!..
 • TAVSİYECİ (TR 31'E)TAVSİYECİ (TR 31'E)1 ay önce
  Bak güzel kardeşim: Bazı şer gibi görünen şeylerde öyle hayırlar gizlidir ki, bunu ancak, Allah'ın ilim ve hikmet verdiği kimseler anlayabilir. Avrupa'ya göç. Gerçekten öyle acıklı hikayeler var ki. Yirmi otuz metrekarelik botlara bindirilen yüzlerce insan. Ve, o botların batması sonucu yok olan hayatlar. Kıyılara vuran insan cesetleri...Ama, bir de oraya ulaşmayı başaranları düşünün, binlerce, milyonlarca müslüman göçmen. Kavimler Göçü gibi. Avrupa islamlaşıyor. Avrupa, bu dönüşüme asla karşı koyamaz. Avrupa'da doğum oranları çok düştü. Hristiyan genç nüfus gittikçe azalıyor. Ve buna önlem alamıyorlar. Çünkü, Allah bir şeyi dilediği zaman kimse onun önüne geçemez.
 • NihalNihal1 ay önce
  İyi güzelde gerçek İslam nerede ben göremiyorum.Adamlar zayıf hadislerle amel edebiliyor onlaraayet gibi inanabiliyorlar hep hurafeler tarikatlar tasavvuf hepsi hurafe kaynıyor tek tek örneklemeye gerek yok gerçek İslamı sunan hangisi?Hurafe kafalı hocalarda halkı yanlış yönderiyorlar mesela Cübbelideki çelişkiler tüm hadislere olduğu gibi inanma tasavvuf ve tarikatlerin şirk dolu muameleleri....Benim için Asıl olan gerçekten Kuranı Kerimdir! Hadislerde ancak ve ancak Kuranı kerime ters düşmemek ile ilgili olanlarıdır...İmamoğlunu yapmacık olarak görüyorum Siyaset uğruna yapılanlar zaten hep yapmacık değilmi ki?Sosyal demokrat olarak Siyaseti daha doğrusu ekonomiyi işin ehline verelim inancı beni ilgilendirmiyor ancak ve ancak benim inancıma karışmayacak yasaklar getirmeyecek şartı ile......
 • Dîn Siyâsete Âlet Edilmemelidir..!Dîn Siyâsete Âlet Edilmemelidir..!1 ay önce
  Dînî Cemâet'lerin işi siyâset olmadığı gibi siyâsîlein (politikacıların) işi de, dîn değildir..!
 • Nazım KARAMEHMETNazım KARAMEHMET1 ay önce
  Gerçek islamdan ayrılmayalım.. Gavurun verdiği role soyunanlara dikkat edelim.
 • Ahmedd 61Ahmedd 611 ay önce
  Selam...imamoğlündan bi cacik olmaz...balon.....Hocam Behcet kemallerden geçilmiyo dini günlcellemek için.ilahiyaat profları sıraya girdi.Asıl tehlike yeşil komenisler solcular deyil.Bizden görünen reformisler.ilahiyatta okuyan çocuklarımızın itikatlarını bozdular.Hocam bu konuları gündemde tutsanız çok hayırlı bir iş yapmış olursunuz.Haten civırt'tiler.Bu sapıklara bir durun diyende yok.Bunların islama verdikleri zararı en azılı gavurlar bile veremez ...vesselam
 • ŞaşkınŞaşkın1 ay önce
  İslamiyete inancı olanın, her gün yeni bir "kafir" üretmek yerine, kendi içindeki hurafelerden arınıp, adaleti, ahlakı ve yaşam tarzıyla kafirlere örnek olması gerekmez mi? Yorumlara bakın, bizim "dindarlar" söze söverek başlıyor söverek bitiriyor! Sanırsınız ki yalan, dolan, iftira, adam kayırma (...) Müslümanlığın fıtratında var. Dinini, partisinin "malzemesi" olarak gören bu cehalet sürdükçe kurtuluş beklemeyin.
 • SılaSıla1 ay önce
  Sn üstad; Yazınızdaki İMAMOĞLU yerine BAşka bir UZUN la değiştirseydiniz ANLAM daha iyi oturacaktı sanki. Çünkü piyasada dinimizi VE dindarları bitirmeye çalışan,(bırakın solcuları) sözde muHAfaZAkârLARdan Gani Gani vAR. Bizi sekülerleşTİRDİLER zaten. İçimizdeki hâinler-beyinsizler-müşrikler......... ALLAH belâlarını VERSİN. İşlerinde ALLAHa ve resulÜNE danışmaYANların..........Sn yazar; teşekkürler.
 • ÖgedayÖgeday1 ay önce
  Teorik tartışmalar havanda su dövmektir... Gerçek; halkın ta kendisidir.. gerçek; çarşı pazardır...
 • isimsizisimsiz1 ay önce
  sizin yaptiginiz nedir peki.islam uzerindenn islam yapiyorsunuz ama icerisinde yolsuzluk .hak yeme iltizam.makam marsiligi yandaslik.peygamberlik aifati bindirme .toprak satma.topraklari yandaslara verme ayyyy sayamadigim kadar cok sey var.insanlar sizin yuzunuzden ataist dinsiz ve deist oldu.din bu ise istemiyorum diyor.konusma bos bos insanlar kanmiyor artik yandaşlara
 • cemal özkayacemal özkaya1 ay önce
  şimdiki sağ siyasetçiler kına yaksın. siz davanıza sahip çıkmazsanız birileri boşluğu doldurur. dini tekeline alan milliyetçiliği ırkçılık anlayan siyasetçiler bu işte vebalimiz var diyorlar mı acaba. eğer chp dini argümanlarla bu millete hoş gözüküyor ve oy alabilir hale gelmişse sağda bir boşluk var ve o doldurulmayı bekliyor. dini kendi taraftarlarına has göstermeyen milliyetçiliği ırkçılık anlamayıp ayrı bir parti olarakda çıkmayıp kitleye iltihak etmiş dindara dindarlığından dolayı karışmadığı gibi dinsizede dinsizliğinden dolayı karışmayan bir siyaset siyasetin ihtiyacı. herkesin kendini bulabildiği bu milletin geçmişinede karşı gelmeyen diniylede uğraşmayan demokrat siyasetçiler neredesiniz.
 • MustafaMustafa1 ay önce
  İmamoğlu diye diye, piyon, gerçekten bir gün imam olup sultan Ahmet'te namaza durursa şaşırmam! Anıldıkça şişiyor mübarek.
 • ÖZGÜR BEYİN VE PRANGASIZIM ÖNERİRİMÖZGÜR BEYİN VE PRANGASIZIM ÖNERİRİM1 ay önce
  Bu yazınıza ,soğuk savaş döneminden beri loca ve tapınakçıların elinde yürütiülen tarikatçılık ve cemaatçiliğin artık emperyalizm in yokeden çarklarında ögütüldüğünü idrak etme dönemi geldidie geçiyor,Dilpak.Emperyalizm Dinleri de yokeder,duyurulur,körle yatan şaı kalkar durumunda tarikat ve cemaatler iflas ettiğini Dün e ve toplum a yasal olmadıkları sürece hep zarar verdiklerini görmekte fayda var.Heğ suçu marksistlere atmayın sömürgecilikte suçlusunuz,çünkü emperyalizm i ögrenmeden maşalığı yürütüld ve hala tam gaz devam ediliyor,emperyalizm i ögrenmeye müslümanların çok ihtiyacı var,acilen,.Müslüman ın Müslüman eliyle paryalaştırması konusunda ne diyorsunuz.Ak Parti tam gaz devam ediyor farkında bile degil,(Yada bilerek yaptıranlar var),,bu hatim indirmekle çözülmez,akıl la bilimle çözülür,,,dertleşiyoruz,Ben de elhamdüllah müslümanım ama emperyalizm in yokedicil,iğini de biliyorum,.Ögrenmek te fayda var.Ak Parti ,tarikatları acilen legalleştirmeli,Tarikatlar İsviçre ve İngiltere banlkalarındaki paralarını Ülkermize getirmeli,ne dersiniz, yutr dışındaki trilyon dolarlık tarikat paralarına..Saygılarımla..
 • metemete1 ay önce
  yüzlerce çeşit islam var şu anda dünyada. Adnancısından tut işidlisine kadar çook geniş bir yelpaze. Her biri en doğrusunun kendisi olduğunu idaa ediyor (tıpkı senin gibi). Herkes bir digerinin islam anlayışını eleştirir (yine senin gibi) Ondan dolayı hangisinin gerçek islam olduğu asla bilinmeyecek.
 • AbdullahAbdullah1 ay önce
  İmamoğlu mu İslamoğlu Kader inancını kabul etmiyor.
 • Nursema Nursema 1 ay önce
  Sayın modaratör yorumumu neden yayınlamıyorsun zülfikaremi dokundu şunu dedim hocam bizi imamoğluyla oyalama aile elden gidiyor istanbul sözleşmesi chp iktidarında geçseydi eyüpü fatihi beyazıtı mesken tutardık dedim. Yanlışmı dedim. Karar sizin okumayız olur biter
 • VatandaşVatandaş1 ay önce
  Büyük kıyamete doğru hızlı gidiyoruz. Hayırlı yolculuklar. Feto avaneleri veSüleymancilar CHP diyorsa . Sözün bittiği yerdir.vesselam
 • Şirin AytaçŞirin Aytaç1 ay önce
  Sayın Hocam, nedense insan sizden şöyle bir yazı bekliyor; Öncelikle siyasete dini alet etmek kimin haddine? Bu insanlar bizlere hizmet amacıyla göreve geldiler diye inancımızı nasıl yaşayacağımız yetkisini de mi elde etmiş oluyorlar? Ki toplumu getirdikleri durum ortada dini kullanarak politika yapmaları sayesinde halkta ne günah mefhumu kaldı, ne vicdan, ne ahlak çünkü ülke yönetmek tek kişi ile olamayacağına göre etrafındaki yüzlece insana kefil olup (Bakara-makara diyen Egemen Bağış gibi) dini söylemlerde bulunmak ancak milyonları kandırmak için yapılır.Din, kimsenin tekelinde olmadığına göre;İmamoğlu İslamı, Erdoğan İslamı (yarın belki) Babacan İslamı...Yettiniz artık! Halkı kandırmaktan vazgeçip işinize bakın! Dini ise ehline bırakın çünkü dini sömürerek epey zarar verdiniz, demenizi beklerdik.
 • HaytaHayta1 ay önce
  Yarın devam edicek önemli diyor sn yazar önemli bir konu değilki bu saçma saçma şeyler artık gerçekten İslam yazıları İslami çevre baskı falan filan gabak Tatı verdi
 • Zaza ismailZaza ismail1 ay önce
  Ekrem beyin müslümanlığı seçimde oy için eyüp sultanda KUR AN oku ama başkasının hanımlarını kızlarını öp işte aydın müslümanlık seküler müslümanlık ve de kadıköy bakırköy müslümanlığı.
 • betulbetul1 ay önce
  buradaki bir kaç yorumda da var insanlar 10 sene 20 sene öncesine geçmişe özlem duymaya başladı, eskiye dönme arzusu müthiş boyutta, insanlar mutsuz neden acaba? bu kadar yoğun algı yönetimi bir gün kara denilene bir gün ak denilmesi, her şeyin ve herkesin çeşitli karalamalarla itibarsız hale getirilebilmesi, bir rotamızın olmaması,belli bir ideolojinin pompalanmaya çalışılması doğru mu?
 • şükrü onukşükrü onuk1 ay önce
  Din. ne şudur , ne budur .Din , bütün uhrevi , dünyevi kuralların bileşenleriyle kendisidir , ya uyarkurtulur , yada dünyevi bir takım mülahazalarla ,mantıki yorumlarla red eder debelenir durulur . Bir müslüman üzerindebulunduğu halin farkında olması için ilmihali bilgileri öğrenmek ve hayatına uygulamakla yükümlüdür . Bilmese ,biliyorum diyenleri taklit eder ,yaptığını Müslümanlık zannederekbir daha Müslüman olma ihtimalini de kaybeder . Müslüman bir sahte dünya vadeden hayalperestlerin peşine düşmez ,bunu yapmaması içinde kaynağından öğrenmek için çabalamalı , tıpkı susuz kalmış bir insanın suyu araması gibi mücadele etmeli ,bunu yapmasa türbe ziyaretleriyle, Umre gibi faaliyetlerle , anam başörtüsü takardı ,babam namaz kılardı ,dedem alimdi gibi kelimelerle Müslümanlığını ispat etmeye çalışır , dünyevi vaadlerle her seferinde birilerinin peşine takılarak kendine biçtiği misyonu sürdürür vekonjonktürel davranaraksavrulur gider .
 • SerkanSerkan1 ay önce
  Hocam 17 yıldır ümmeti kandıran yetim hakkı yiyen ,dini mübini islamı insanlara soğutan ,bunların yaşadığı islamsa ben yokum dedirten bir çok imamhatiplinin deist çıkmasına sebep olan bu güya islam temsilcilerine bir çift lafın yok mu,gerçi olsa sözün seni de 2 gün de atarlar içeri neyse yaplamaya devam,halk herşeyi çok iyi biliyor artık kimseye itibar etmiyor...
 • Mustafa Mustafa 1 ay önce
  Para yok diyenler lüksünüz yiyin lüksünüzü
 • Mustafa Mustafa 1 ay önce
  Her kişinin cebinde ki telefon bir kuran hissesi kadar
 • Mustafa Mustafa 1 ay önce
  Kedi aç kalınca yavrusunu fareye benzetir de öyle yer der eskiler. Kurbanda kurban kesmemek için borcum var bana kurban düşmez diyenler, kediden ne farkınız var sahi tatile kaç TL harcıyorsunuz.
 • Mustafa Mustafa 1 ay önce
  Son on yıllık cep TELEFONLA verdiğiniz para bir daire belki almaz ama bir araba mutlaka alır. Zekatı hesapla en az nekadar vermenin hesabını yap. Sonrada eniyi İslamiyet Türkiyede diye nara at.
 • Mustafa Mustafa 1 ay önce
  ALLAH SUBHANEHU VE TEALA AŞKINA DELETİN İSRAFINI KONUŞAN MİLLET GEÇİM SIKINTISI CEKTİĞİNİ SÖYLEYENLER ELİNİZDE EVİNİZDEKİ LÜKS ELEKTRONİK EŞYA KAÇ TL YAPAR.
 • Mustafa Mustafa 1 ay önce
  AĞIZ DOLUSU ELHAMDÜLİLLAH DER ZEKATIN 40 BİRİNDEN BİR LİRA FAZLA VERMEMEK İÇİN 40 KERE HESAP YAPAR.KISACACEBİNDEKİ TELEFON KADAR ZEKAT VERMEYENLER TOPLULUĞU OLDUK.
 • İLBEYHAN İLBEYHAN 1 ay önce
  GANTEPİSLAM BİLİM ÜNİV.. REKTÖRÜİSLAMİRAMAZANTALKSHOW'cusuNİHATHATİBOĞLU.... AİLEBOYUPARAYA KARŞI ZAAFLARI VARDIR, BİRDEKA..........ÜNİVERSİTEYEÖĞR. ÜYESİ ALIM İLANI.... BAŞVURUŞARTI.... " DENEYSELSEOSİS MODELİNDEKAFEİK ASİTFENETİLESTERİN KORUYUCU ETKİSİALANINDA TEZ SAHİBİ OLMAK..... ALLAHIN İŞİBİR KİŞİ VARMIŞ TÜRKİYE DE.... MÜSLÜMANLIĞI, İNSANLIĞIAĞZINIZAALMAYIN... NE B.. K YERSENİZ YİYİN... EN İYİSİNİN...
 • Zekeriya GÖKÇEZekeriya GÖKÇE1 ay önce
  Kapısına: "Her soruya cevap verilir soru sorulmaz" tasmasını asmışsa herkes kullanır onu... ne demek???
 • Gurbetçi...Gurbetçi...1 ay önce
  Sayın Cumhurbaşkanı'm, 2015 seçim beyânnâmenizde de va'dedilmiş olduğu üzere, YURT DIŞINDAN BORÇLANARAK EMEKLİ olanlara hiç değilse "MİNİJOB" yani "yarı zamanlı" ÇALIŞMA HAKKInın bir ân önce verilmesini çok ricâ ediyoruz.Teşekkürler, vesselâm..!
 • Sadi ipekSadi ipek1 ay önce
  Sayın Dilipak Bu ilminize bu bilginize bu tecrübenize rağmen birseyi hala anlamıyorsunuz..kimsenin imamoglundan bahsettiğiniz şeyleri istediği yok ,biz onu destekleyenler sadece ve sadece son 17 yılda yapılanların yapılmamasını istiyoruz, kimsenin dini ile inancinle alakamız yok anlamadiginiz nokta zaten buLaikiz biz kimsenin inancı hayat tarzı bizi ilgilendirmiyor hayata o daracık dinpencerenizden bakmiyoruz biz dünya dinden inançtan ibaret değil inanın (inanan bir müslüman olarak soyluyorum) , oyle gördüğünüz icin mutsuz topluluksunuz sizde artık o karanlık odadan çıkın dışarıya bir bakin ,yaz geldi heryer aydınlık, inanın herşey çok güzel oldu dahada güzel olacak. Saygılarım ile Sadi Ipek
 • İlker durmuşİlker durmuş1 ay önce
  İslam insana gelmiş, insanı muhattap alan, onun hayatına yönelik ahiret hayatınıda konu eden, onun sosyal hayatındaki HAK VE ADALETİ tesis etmeye matuf bir emir ve anlayıştır. Mesele bizim ondan be analığımız ve ne yaşadığımızdadır. Benim dünyada gördüğümse; Şu an kendine müslümanım diyenlerin islamdan uzaklaştığı (samimi olanlar hariç), gayri müslim yada ateist dediklerimizin Hak ve Adelet anlayışlarından dolayı İslama daha yakın durduklarıdır. Müslümanlık kuru kuruya müslümanım demekle olmuyor onu yaşamakla oluyor. Teşbihte hata olmaz insanları bir elma sepetindeki elmalara benzetirsek elma alırken çürük ve bozuk olanları almayız temiz ve sağlam olanları alırız. Temiz ve sağlam insan olabiliyormuyuz. Elmada bile temiz ve sağlamı aranıyorkeninsanın temiz ve sağlamı aranmazmı. İslam kimsenin tekelinde değil onu yaşayanların hayatındadır. Temiz vicdanlardadır. Etikete değil içeriğe bakılır. Söze değil öze bakılır. Dünya hayatı tuzaklarla doluda bu tuzakların büyük çoğunluğu müslümanın müslümana kurduğu tuzaklardır. Gerek bütün siyasiler gereksede herkes önce samimi olsun. Yeterki özde ve içerikde sağlam ve samimi olunsun.Benim görüşum ise islamın müslüman topluluklardan uzak, gayri müslüm dediğimiz toplumlarda daha yaşanmakta olduğudur. En basit örneği ise müslüman ülkelerde insanların her türlü zorluğu hatta ölümü göze alarak gayri müslim denen ülkelere gitmesidir. Gerisi laf-ı güzaf.
 • şenay doğanşenay doğan1 ay önce
  allah kapısında şeytanın eline düşersen allah seni kurtardığında şeytanın tuzakları hakkında ilim sahibi ol diyedir diye anlatıyorum kendinizi şeyhe kul etmeyin allaha tapın diyordum ya kurban olduğum benim tecrübe ile elde ettiğimi YÜCE KİTABINDA ZATEN ANLATIYORMUŞ HAC52-56ya bakın ayetlerimizi ufuklarda ve nefislerde açacağız ki kuranın hak olduğu ortaya çıksın derken de sadece doğruyu söylüyormuş şeytan gibi biz boş vaatle aldatmıyormuş KURBAN OLURUM TEZ YETİŞ İSTER SAĞCI İSTER SOLCU OLSUN REFORMİSTLERE KAPAK ET BUNU SEN NE GÜZEL BİR İLAHSIN VARLIĞINA SONSUZ HAMDÜ SENALAR OLSUN allaha emanet olun
 • erhanerhan1 ay önce
  "İmamoğlu na oy verenler..." Senin kime verdiğini elbette tambilemem. Ama seçimlerden önce yazdıklarınla,ettiğin laflarla CHP ye, İmamoğlu na hizmet ettin ,onların işine yarayacak tutumlar sergiledin. Aha şimdi bu yazında bile İmamoğlu nun ,onca yalanlarına, riyakarlıklarına, kimlerin desteği ile kazandığınısöylemeye gönlün ve dilin elvermiyor.
 • halo hayranohalo hayrano1 ay önce
  şeytan son yüzyılda asırlık izin hakkını kullanıyor. ben gördüm kendilerini. altınolukta yazlıkta. bana gerek kalmıyor diyor.biraz dinlenmek onun da hakkıymış falan filan. tümden emekli bile olabilirmiş. çünkü insanoğlu onun aklına gelmeyen kötülükleri bihakkın ifa ediyormuş. Sayın dilipak.
 • CEVDETTCEVDETT1 ay önce
  MAALESEF AK PARTİ'NİN REFERANSLARI DA ARTIK İSLAM DEĞİL EVRENSEL DEĞERLER(İSLAMI DAR BİR KALIBA KOYMUŞLAR). DÜN ESRA ELÖNÜ'NÜN PROGRAMINDA ÖZLEM ZENGİN'İ DİNLEDİM. ''KİŞİLER İSLAM HUKUKUNU KENDİ AİLE İÇİNDE UYGULAYABİLİR'' ONLARA KİM ENGEL ALABİLİR DİYORDU.
 • Malkoç Malkoç 1 ay önce
  AnladıkİMAMOĞLU dadiğerleri gibi , BABACANgibi fetö, fullbrightprojesi.... MADE İN USA.... SAHİBİNİNSESİ.... BABACAN GİBİİMAMOĞLU DAYETİŞTİRİLMİŞPROJE ADAMLAR.... KENDİ KİŞİLİKLERİYOKTUR...PEKİ ;FATMAŞAHİNVEALİNURAKTAŞ İSLAMINI DAyazmayıdüşünüyormusunuzhocam....FETÖAŞIĞIKADİM BEL. BAŞKANLARIMIZ... BİR DEREKORLARI VAR..... TÜRKİYENİN EN BORÇLU BELEDİYELERİ SIRALAMASINDA 1 VE 2. SIRADALAR.... ANTEPTEYOLLARDELİKDEŞİK,BURSA DA 7.5MİLYONAİTHALÇİÇEKİHALESİ.... SANKİ BİZİM ÇİÇEKLERİMİZ , ÇİÇEKDEĞİLMİŞ GİBİ....BURSA ONKOLOJİHASTANESİBOŞALTILDI ,bakalımkimepeşkeş çekilecek....
 • mustafa"a...mustafa"a...1 ay önce
  tevhidli islam tasavvuf ve tarikatlerde devar.şimdi şirk yok mu?
 • TAVSİYECİTAVSİYECİ1 ay önce
  Hocam, dilinize, yüreğinize sağlık. İşte, bizim sizden istediğimiz tam budur. Okuyucuyu düşündüren, ona ilham veren yazılar. Sizi seviyoruz. (Allah'a emanet olun.)
 • Mustafa Mustafa 1 ay önce
  TEVHİD siz İslam kimde olursa olsun. Bol tagutlu bol şirkli İslam olur. Sayın Dilipak
 • alkanalkan1 ay önce
  Ah be DİLİPAK hep solculardan kemalistler den örnekler veriyonda ya ANLI secdeli olanların yaptıkları söyledikleriyle kur ana göre Bi değsrlendirme yapsana. Faiz dünya gerçeğidir diyen İslam güncellenmeli 1400 yıl önceki kanunları günümüzde uygulayamazsınız diyen AB liği i medeniyet projesi olarak gören bizm hedefimiz İslam Birliği değil AB diyen AB uyum yasaları adı altında çıkarılan kanun ve düzenlemelerle etcep İstanbul gibi sözleşmeleri uygulamaya koyan mısıra laik sistemi öneren AB nin verdiği ev ödevlerinden 66 sını yerine getirdik kalanlarda yerine getireceğiz deyip AB kapısı da bek öeyen ve biz AB den ayrılmayacağız diyen erdogan ve siz destekçileri hangi çeşit İslamı Tem sil ediyorsunuz. Evet DİLİPAK imam oglu nu eleştirdiğin gibi erdoganı da öl çün mihenk taşın ALLAH VE RESULU OLARAK BİRDEĞERLENDİR BAKALIM KİM HANGİ İSLAMI TEMSİL EDİYOR ORTAYA ÇIKSIN.
 • ayni 2ayni 21 ay önce
  Dindar halk akp nin içindeki beyinsizler yüzünden chp nin kucağına yitiliyor.Adaletsizlik , hirsızlik (yolsuzluk hirsizlik olmuyor H.Karamanfetva) mülakat adı atında emek hırsızlıği , KHK zulmü, bebekli annelerin, yeni doğum yapmış kadınin ilk günde cezaevine tekrar götürülmesi benim kanımı dondurdu.Artık Allah ile aldatanlarla işim olmaz.Inşaallah Imamoglu bizi yanıltmaz.Anlı secdeli ağzı Kur'an libirilerinin yaptığıgibi , oda yanıltırsa " ADİL YÖNETİCİLER" i bulana kadar yola devamsıra "MAÇOĞLU" na gelir herhalda......şaķa lan şaka......
 • Fikret akınFikret akın1 ay önce
  Her frsatta CHP düşmanlığı yetmedi şimdi de Türkçe KURAN düşmanlığı....Arapça okuna okuna arapça mevlit ile geldiğiniz nokta burası.....Arapça okutup ümmet anlamasın diye çrpına çırpına oluşturduğunuz şirkli uydurulmuş dininiz.....ALLAHM sizi ıslah edip doğruya yöneltir inşallah.....
 • TR 31TR 311 ay önce
  İslam ülkelerinin diktadör yöneticilerinin zulmündem kaçan müslümanlarin Avurpanin afaletine sığındıkları gibi AKP nin yolsuzluğundan,haksızliğindan ZÜLMÜNDEN kaçan halk YENİ CHP nin afaletine sığınıyor chp eski chp değil artik " HAK KUKUK ADALET " diyen Chp bir 17 yılımızıda chp yönetsinde görelim.YENI CHP
 • SulumanSuluman1 ay önce
  20 30 seneki önceki günleri diliyorum güzel ülkeme kapalilarin saygı gördüğü kalpten yapılan ibadetler yardımlar vs
 • Mustafa TuranMustafa Turan1 ay önce
  İmamoğlu, Süleymancı yurtlarında din eğitimi almış bir kişiliktir. Ak Partide kendine yer bulamayınca CHP yi ılımlılaştırmak için konumlanmıştır. Belki dini cemaatlere Ak Partiden fazla faydası olabilir(=?)
 • OlcayOlcay1 ay önce
  Siz konuyu anlatınca eskiler canlandı hafızamda Fetö ile AKP nin koltuk savaşı ve ayrı bir İslamiyet in aşılanmaya çalıştığında Fetö desteklendiği zamanlar.
 • YeşilYeşil1 ay önce
  Kimki bir haramın yolunu açarsa o haram sürdüğü sürece işlenen günahlardan nasibini alır,diya başlayıp devam eden hadisi Şerif’i bilirsiniz. Siz AKP iktidarı ile haramın yolunu açtınız. Allah hesabını sorsun sizden. Bugün İmamoğlu’na oy verenler, Fetullah hocanızın fetvası ve öncülüğünde uyguladığınız ılımlı islam projesi kapsamında yetiştirdiğiniz ılımlı müslümanlar ile hırsız yolsuz uğursuz müslümanlardan gına geldiğinden tepki oyu veren bir gurup. Esasında bu milleti İmamoğlu’nun solcu yeşil islamına mecbur eden akp nin doymak bilmez domuz iştahlı yeşil islamıdır. Esasına baktığınızda ortaya çıkarılan bu durumun tek sebebini yıllar önce Erbakan “bu siyonistler milli görüş iktidar olmasın diye sizin önünüze beş vakit namaz kılan karısının başı örtülü bir cumhurbaşkanı bile koyar”sözü ile Ortaya koymuştu. Ve ben biliyorumki akp genel başkanı veya CHP genel başkanı, Dilipak yada imamoğlu isimlerin kıymeti yok, bunların tamamı islam ve müslümanlara taraf asla olmadı olmayacak. Akp ve Dilipak lar eliyle müslümanların evrildiği islam, islam olmadığı gibi, İmamoğlu eliyle ortaya konan islam da islam değil. Esasında milletinde islam diye bir derdi yok zira kendince, Hırsız yolsuz ahlaksız müslüman ile önünüze yeni konulan müslüman bir kimlik arasında bir tercih yapmıştır.
 • emreemre1 ay önce
  imamoglunu bu kadar ciddiye almaya gerek yok. İmamoglu kendi basarisi ile secimi kazanmadi Akp nin sandiklara sahip cikamadigindan ve tekrarlanan secimde yanlisstrajeti ve kabul edilemiyecek hatalar yuzunden secimi kaybetti.Akp once teskilatlari yenilenmeli ve halk ile her daim yakin iletisim kurulmali vede Cumhurbaskani artik halk ile nasil hizli ve etkin iletisim kuracagini dusunmeli bir tavsiye cumhurbaskanligi sitesinde online iletisim sistemi ile halkin oncelik sorunlarini anket seklinde takip edilmeli.
 • şenay doğanşenay doğan1 ay önce
  ben yanlış anlamadıysam feto peygambere eğilimli tipleri toplayıp şeytana hediye etti şimdi de şeyhlere hocalara fetonun toplayamadıklarını toplayıp eğilimine göre sağ veya sol reformistlere hediye etmek düşüyor allah olayın iç yüzünü elbetteki daha iyi bilir bana bu topraklarda peygamber izleri silinmeye çalışılıyormuş gibi geliyor bunu yadırgamıyorum şeytanın işinin adı ne ki olacak tabi de SORUN BAŞARISININ SIRRI NASIL OLUYOR DA BAŞARIYA ULAŞIYOR OYSAKİ ALLAHIN SALİH KULLARI ÜZERİNDE ŞEYTANIN HÜKMÜ YOKTUR acaba rabbim insanlara şeytanı mı tanıtıyor insanları rahmetinde topladığında şeytan hakkında ilim sahibi olsunlar diye allaha emanet olun
 • HaticeHatice1 ay önce
  Birakin sizde imamoglunu buyutmeyin adam secimden once kalitesini ortaya koydu 82 milyonun gozunun icine baka baka yalan soyleyen insandan bu ulkeye fayda gelmez ve musluman yalan soylemez ama adamda hersey var karakol basmak adam dovmek sahtekarlik heosi var ya bunu insan bir kabullenir ben bu yasima geldim boyle igrenclik gormedim siyasetide bk etti chp genel baskani ve onunla beraber olanlar imamoglu cikari oldugu herseyi yapar bendeki izlenimi bu bosuna yaglayip ballamayin bir insan yalan soyluyorsa sahtekarlik yapiyorsa ondan hersey beklenir
 • serilerseriler1 ay önce
  tüm bunlra rağmen chp ve türevlerinin koolisyonu istanbulu dolayısıyla türkiyeyei aldıysa. reis elini kafasına koyup düşünsün. nerede hata yaptı. nüyük vebal ve sorumluluk altına girdi. bu millet akıllı oy kullanıp yeri gelince sandıkta vurunca şamarı yerine oturtuyor. sen kalkıpta chp nin yapması gerekenleri yapıp onların zihniyet indekilerden aday yapmaya kalkarsan şamarı yersin. sen islam hükmünü tamamladı kuranı güncelleyip yeniden yazalım dersen, sen, onu kıyamete kadar ben koruyacağim denilen kuranı değiştirmeye kalkarsan yersin tokadı gözünü öbür tarafta cehennem çukurunda açarsın. sen kuran okuyarak oyunu aldığın milletin beklentilerini hiçe sayıp kuran hükümlerine aykırı hareket hak ve hukuku devre dışı bırakıp edip rüşvet ve yolszuluğu kaldırmak yerine desteklersen,hala şirk olan kemalizm dinini ayakta tutmaya devam edersen yersin şamarı, sen aileyi yok etmeye çalışıp zinayı, faizi, hırsızılığı serbest edip düzenlemeleri sadece zenginlere ve çalışan kadınlara göre yapıp masumları hiçe sayarsan şamarı yersin.. sen atamalarda sahtekarlığı hırsızlığı namus düşmanlığını kamu hukukunu çiğnemeyipezevenkliği deyüslüğü liyaket kıriteri yaparsan vs vs vs yersin şamarı.adalet reformu diye sadece avukatlara hırsızlar kamu düşmanlarına bir takım koruyucu haklar getirip hakkı çiğneyip ayaklar altına alırsan yersin ilahi şamarı.çünkü sen öbürlerine banzemezsin kuran okuyor kuran adına çıktığını söylüyorsun onun ahkamına ters hareket ve icraatta bulunamazsın.
 • hasanhasan1 ay önce
  bu milletin başına gelecek var... bu nankörlük bu milleti bitirecek...
 • GerçekGerçek1 ay önce
  Önce bı güzel karistiracan bütün yoldan çıkmışlari sonra tezek gibi duvara yapistiracan ki kokusu iyi çıksın kışın bir çırpıda yansın kül olsun ki Allah yolunun aslanları ortaya çıksın. Bu devlet İslâm şeriatıni kabul etmediği sürece böyle sürünür.

Günün Özeti