İMSAK 03:34 GÜNEŞ 05:29 ÖĞLE 13:09
İKİNDİ 17:05 AKŞAM 20:35 YATSI 22:21
İstanbul Oruç, sizden öncekilere farz kılındığı gibi size de farz kılındı.

Biliyorsunuz, “biz ıslah edicileriz” diyenlerin bazıları, aslında bozguncuların ta kendileridir..

ABD de böyle bir ülke. Islah ediyoruz diye PKK-PYD, FETÖ ile işbirliği yapan bir ülke..

Erdoğan gitti, söylenecek ne varsa söyledi. Ankara son noktayı koydu. İlişkiler açısından noktalı virgülle şimdilik kapı “December” kaldı.(!?) Ama “bir saldırı olursa, kim olduğuna bakmayız” uyarısı da yapıldı!.. “November pacha”lı (!?) Trump’a söyleyeceğini söyledi ve izzet-i ikbal ile ayrıldı bab-ı White Hause’tan, arkasında “Basının bana son zamanlarda nasıl davrandığına bakın, çok eminim ki Amerikan tarihinde hiçbir politikacıya daha kötü ve adaletsiz davranılmadı” diye  kederlenen bir başkan bırakarak!.

Trump bilmeli ki, “sizin eklemlenmiş gazetecileriniz”, “iyi çocuklar” başka ülkelerde, o ülkelerin yöneticilerine daha vahşi ve aşağılık bir şekilde sataşıyorlar ve sonra da onları idam ediyorlardı. Sahi Lumumba’ya ne oldu. Ya da Çad’da, Abeşe kentinden Kıp kıp katliamında neler yaşanmıştı!? İsterseniz Ruanda defterini hiç açmayalım. Kızılderililer ve kara derililerin başına gelenler eskide kaldı derseniz, bu daha çok yeni..

Sahi sizin Rubin’giller ne yapıyorlar.. Arkasında durduğunuz FETÖ’giller, PYD’giller!

FETÖ konusunda çalışmaya devam ediyorlar. Mesela F. Gülen konusunda hemen bir sonuç yok ama, İzmir’deki FETÖ’cü rahibi istiyorlar.. PYD konusunda da bugünden yarına bir gelişme yok.

Yani Amerika cephesinde yeni bir durum. Amerika dediğiniz “büyük Yunanistan” gibi bir ülke işte. Kim ne diyor belli değil. Cumhurbaşkanı Rothchildgillerle mi görüşseydi acaba. Yoksa bu konuları Pentagon’la, CIA ile filan mı konuşmak gerek..

Neyse, hiçbir şey sürpriz değil. İyi karşılandık, güzel uğurlandık, söylenecek ne varsa söylendi. Bundan sonra olacaklar için kimsenin bir mazereti kalmadı.

ABD şurada dursun biz işimize bakalım. Hafta sonu Ankara’da AK Partide kongre var.. Genel Başkanın kim olacağı belli. Onda bir sorun yok. Ama başkanın çalışma arkadaşları konusunda toplumda ciddi bir endişe var, onu söylemeliyim.. Çünkü bu kongrede seçilecek olan yöneticiler önümüzdeki seçimlerde belediye ve milletvekili adaylarını belirleyici konumda olacaklardır.

Ve tabi daha önce il ve ilçe teşkilatları belirlenecek..

Öncelik kimin olacağında değil, kimin olmayacağında olmalı. “Def-i mazarrat, celbi menafiden evladır” FETÖ olmaması yetmez. Yeni FETÖ’lerin oluşması-oluşturulması zor değil.. Paraya, kadına, makama tamahı olan, cahil, korkak ve ahlaksız adamları kapıya yaklaştırmayın lütfen.. Bazı bakan ve milletvekilleri belediye başkanı, teşkilat ve işadamları ile 3’lü, 5’li, 7’li çeteler oluşturup kumpas kuruyorlar, bürokrasi ve STK’ları teslim almaya çalışıyorlar..

Birileri AK Partinin akıbetini ANAP’a benzetmek için çalışıyorlar.. Buna fırsat verilmemeli.. Bunlar lider kadroyu ve teşkilatları kuşatmak için her yolu deneyecekler. Tarikat, vakıf, hemşehrilik, dava, akrabalık, hanım, enişte, damat, kayınbirader, her yolu deneyecekler.. Deniyorlar da.. Onların da arkalarında FETÖ ve benzeri yapılar, uluslararası finans kuruluşları ve istihbarat örgütleri var..

Stratejik kurumlara dikkat, özellikle de istihbarata. Ve finans kurumlarına da dikkat etmek gerek. Paranın izini sürün her yere ulaşırsınız.. Devletin ne kadar finans kurumu varsa, bankalar, SPK, BDDK, borsa, TMSF, sigorta şirketleri, bazı holdingler, kredi kurumlarını izleyin, bunların doğrudan ve dolaylı olarak kimlerle temas içinde olduklarına bakın..

Mutlaka bakan, milletvekili, teşkilat bağlarını bulacaksınızdır.. Bu adamlar icabında çok da acımasız olabiliyorlar..

Birilerinin sadece geçmişine bakarak karar vermemek gerek. Mutlaka geçmişine bakmak ama, o tek garanti değil. Para, kadın ve iktidarın dönüştürücü gücü, daha önce bu imkanlara sahip olmayanların tahminlerin ötesinde radikal bir şekilde dönüştürebilir.. “Harun gibi gelenler, Karun’a dönüşebilirler”. 

Paranın izini sürün bu adamları bulursunuz. Bakın bunların kullandıkları paraların bir kısmı yurt dışına kaçırdıkları paralar. Yurt dışından kredi bulmuş gibi yapıyorlar. Bir kısmı FETÖ ve benzeri örgütlerin değişik kişilerin üzerindeki bankalardaki paralar. Ya da uluslararası fonlardan para getiriyormuş gibi yapıyorlar..

Bu sistemdeki adamları kim oraya getirmiş, onları kim koruyor, bunları bulmak zor değil. Bunlar arasındaki networku kim sağlıyor. Kurye kim?

Bu hainler, mesela FETÖ ile mücadele eder gibi gözükürken, aslında bu hareketin en dış halkasındaki bir kaç isim ve daha önce FETÖ’cü iken vazgeçmeleri ihbar ederek kendilerini aklamaya çalışıyorlar. “Milli Görüş’çü, İmam Hatipli, AK Genç, filan hoca efendinin yakını” diye yakın çevrelerine bir takım adamları da alıp, bunlarla kendilerini gizliyorlar..

Aşağılık adamlar bunlar.. Kendilerinden çok emin gözüküyorlar. “Reis’çi” geçiniyorlar bugün için. Kaz gelecek yerden tavuk esirgemiyorlar.. Reis’in yakın çevresi ile de yakın, sıcak, cömert ilişkiler kuruyorlar..

Sahi, birinin şunu bir açıklaması gerekiyor: El koyduğunuz bir bankanın tepe yöneticileri dışarıda, ama o bankada hesap açtıran birileri içeride.. O dışarıdaki adamları kim dışarıda tutuyor. Bu işe kim aracılık ediyor. O zaman niye ABD’ye, AB ülkelerine kızıyorsunuz ki, o adamları yargılanması için Türkiye’ye teslim etmiyor diye! Onları bulun ve cezalandırın lütfen.

FETÖ’cü olmadığı halde ya da gerçekten bu işten dönenleri FETÖ’cü diye ihbar eden hainler bir an önce tesbit edilip, en ağır bir şekilde cezalandırılmalı. İnsan kaynakları ve teftiş kurullarına bir bakın.. Kuyruğunu bırakıp kaçmaya çalışan kertenkele misali üç tane en alt seviyede zavallı insanı atıp “Bizim içimizde FETÖ’cü yok” diyenlere de daha dikkatli bakın..

Bakın, içimizdeki gafiller, dışarıdaki hainlerden daha tehlikeli olabilir. İçimizdeki hainler, dışımızdaki düşmanlarımızdan daha tehlikeli olacaklardır..

Hafta sonu kongre var. Aman dikkat! Tekrar söylüyorum: “Def’i mazarrat celbi menafiden evladır..” Yıpranan isimleri gönderin. Bazı şeylerin şüyuu vukuu kadar tehlikelidir.. Şaibeli isimlerden uzak duralım..

İşi ehline vermek gerek. Önce ehliyet ve liyakat. Ve sonra bilgi, cesaret ve dürüstlük. Allah cahil ve zalim bir topluluğa yardım etmez. Korkak adamlarla bir yere gidemezsiniz. Onları teslim alırlar. Ahlaksız, zalim, müfsit insanlardan uzak durmak gerek..

Evet, hep sormamız gerek: İçimizdeki beyinsizlerin işledikleri yüzünden bizi helak eder misin Allahım! Selam ve dua ile..

 

YORUMLAR
600

Dikkat: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.

kardeş

rahmetli Aliya İzetbegoviç’e kulak verelim. Aliya, 12 Ocak 1994 tarihinde, partisi SDA’nın yönetim kurulu toplantısında şunları söylüyordu: “Dürüst fakat daha az kalifiye olana karşın dürüst olmayan ancak son derece kalifiye olan tercihinde sizlere ilk seçeneği öneririm. İdeal olan her ikisinin bir arada bulunmasıdır ve hem yetkinliğin hem de dürüstlüğün tek bir insanda bulunması bir piyangodur. Genellikle bu özelliklerden biri bulunmaz.” (Konuşmalar, Sayfa 17)27.07.2016.http://www.yeniakit.com.tr/yazarlar/ayhan-demir/sapla-samani-ayirma-zamani-15879.html

Cevapla

Müslüm kekil

Hocamdan allah razı olsun tam ısabetlı analızlerı var .hocamın secımlerden once bır analız yazısı vardı aynı soyledıklerı cıktı cok dıkkat edılmesı gereklı bu yazıları dıkkatle okuyup dersler cıkarmak lazım allaha emanet olun

Cevapla

mhp li murat

zuhal hanım akepeliler fuhuş işlese de ileri gelenleri onları tecviz edip masum görüyor.maalesf siyasal islam budur.istanbuldaki bir belediye yetkilisi "evet kazandıktan sonra hayır diyenlerin namusları bize helaldir"demedi mi? baksanıza a dilipak bangır bangır bağırıyor hırsızları zanileri rüşvetçileri ihbar ediyor en büyüğünden en küçüğüne kadar sesi çıkan var mı ?hırsızlık yapan dört bakanı gördünüz ceza yerine mükafat gördüler,çünkü siyasal islamcıların düşünceleri buna müsade ediyor

Cevapla

mesut sarp

Hocam doğru yazıyonda tam püf noktasında devam etmiyon. Bizim ailede dahi bi dolu feto mağdurları var. Bunlar ekmeklerinden oldu. Kocabaşlarin biz AKP'DEN ayiklanicani Beklerken OHAL sonu filan derken insanciklar yamuldu.

Cevapla

muteeddib

Fevkalade yerinde ve çok önemli tesbitler.Kesinlikle dikkate alınması gereken bu ikazlara kulak verilmeli.Dost olmayan bu uyarılardan çok rahatsız olacaktır...

Cevapla

İsmail kırık

Gayet doğru bir analiz isim isteyenlere isim vereyim mehdi eker ne kadar akrabası varsa kurumlara yerleştirildi hibeler sağlandı tek bir tane ak partili akrabasıda yok ensarioğlu hakeza anap tan dyp den geçmişleri belli tüm kurumları ellerine geçirmişler 20 oyları var ama tek bir oyları ak partiye gelmiyor seçim sonuçlarında aşikar olarak belli krallık kuruyorlar bize krallar değil dava adamları lazım saygılar.

Cevapla

Mustafa

Aklım 93 yılında fetönün ne olduğunu algıladım elhamdülillah şu an dilipak hocama katılıyorum ve daha ileri giderek diyanet işleri başkanlığının temizlenmesini umut ediyorum Mehmet görmezin de rotasyon hayali ile AKP ye 7 haziranda verdiği zararın aynısını 2019 seçimlerindeki vermesinden korkuyorum

Cevapla

MEHMET ALİ

ÇOK DOĞRU SAYIN HOCAM, ÇOK DOĞRUDA BU TEMİZLİK NASIL YAPILACAK? NASIL BİR KRİTER GEREKİYOR? BU TAKİYYECİ ADİLERİ TEESPİT ETMENİN KOLAYI NEDİR LÜTFEN ALLAH CC. RIASI İÇİN REİSE BİR IŞIK,BİR YOL GÖSTERİN Kİ!.. BU KAN EMİCİ SÜLÜKLERDEN AZZİZ MİLLET KURTARILSIN. ALLAH CC. REİSİN YAR VE YARDIMCISI OLSUN. ÜMMETİN SON KALESİNİ KORUMAYI NASİP ETSİN.AMİİİN. SELÂM VE DUA İLE

Cevapla

Ahmet

Çok doğru bir tespit yapılmış. Ehliyetsiz, liyakatsız, bukalemun ve kertenkele yapılı, reisçi gözüken hain, yalak ve gerçek fetöcülere dikkat edilmeli, işin ibadet kısmında olan gerçeği görerek pişman olan din kardeşlerimiz de daha fazla küstürülmemelidir.

Cevapla

Fatih

Ak Parti nin en ucra ilce baskanindan tutun Bakanlik seviyesine kadar torpil zirve yapmis. Allah elbette bunun hesabini soracak. Lutfen belediye baskanlari bir arastirilsin. nereye hangi akrabalarini aldirdigi hangi makama kimlerin mudur yapildigi Akparti ile baglantisinin olmayanin adam bile sayilmadigi gorulsun.

Cevapla

Zuhal

Hocam hatay Ve ilcelerine baksinlar zina yapani mi ararsin alkolik mi ararsin sirf ihaleler icin sirket kuranlari mi ararsin

Cevapla

Rifat süözüçok

AYNEN KATILIYORUM

Cevapla

Halim

İkinci gizli cemaatin bürokratları temizlenmedikçe mücadele sınırlı kalır

Cevapla

Musa

Topbaş'ın damadını serbest bırakan yavşak fetocu hakimi derhal görevden almak lazım Ak Parti zor durumda kalsın diye salıverdi bu fetocular tam P.İ.Ç.

Cevapla

Musa

Topbaş'ın damadını serbest bırakan yavşak fetocu hakimi derhal görevden almak lazım Ak Parti zor durumda kalsın diye salıverdi bu fetocular tam P.İ.Ç. ihanet çetesi

Cevapla

Oğuzsoylu

tomtomtummy birdahaki seçimde annenle birlikte pkk lılara verirsiniz, size yakışır utanmadan birde akp liyim diye yalan söylüyorsun Ak Partili demiyorsan Yalancısın.

Cevapla

Gül

Katılıyorum burdada aynı manzara

Cevapla

oluyor böyle şeyler

Fetö ile mücadelede SOMUT DELİLLERLE HAREKET EDİLİYOR, ezbere iş yapılmıyor. HAA FETÖCÜ OLUP PİŞMAN OLAN ÇOK, PİŞMAN FETÖCÜLER ÇOOOOK SAĞLAM BİLGİ VERİRLERSE, Hata ettik derlerse geri dönüş olur. FETÖYE BULAŞANLAR ; Sıranın kendilerine geleceğini bildiklerinden , MASUMİYET MASKESİ MASUMİYET EDEBİYATI YAPIYORLAR. % 15 hata olabilir, Onlar da sabretmeliler, temize çıkarlar. BU ÖRGÜT 300 000 kişilik GİZLİ BİR YAPI. 300 000 kişinin 150 000 i DEVLETTEN PARA ÇALANLAR VE MEMUR. 150 000 i ise HALK ARASINDA İLERİ GELENLER. **** F A K İ R F E T Ö C Ü YOKTUR. en basit fetöcü Üniversite Öğrencisi Bile 3-4 yerden burs alıyordu. ***** BİZLER DE PARASIZLIKTAN ÜNİVERSİTEYİ YARIM YAMALAK BİTİRDİK**** çeyrek ekmek arası 1 yumurta yiyip günü kurtardık.... DEVLET YURDUNDA KAÇAK KALDIK *****1-2 zayıf ders olduğu için yurda yerleşemedik**** MALCOM X izledik İNCİ de profiterol yedik çok lükstü**** TAKİP ETTİK, Yanlışları çok iyi gözlemledik, deneyledik. SN ERDOĞAN da karar kıldık. Erdoğanla tanışmadık, Bi menfaat beklemedik. AMAN MEMUR OLAK DEVLETTEN MAAŞ ALAK DEMEDİK. samimi olduk. iyiyi tavsiye ettik. Kritik olaylarda Net Açık olduk. bize zarar geleceğini bilsekte yanlışa Yanlış dedik. resmi bi görev almadık. aslaa mış gibi değildik. en olmadık yerlerde idik. gerekli yerlerde binlerce kişi doğru tavsiyelerimize uydu. bize ters olanlar da saygı duydular, çoğu zaman kavga ettik küsmedik.

Cevapla

Gokhan

Ya kahhar ismi ne hurmeten bunu bana yapanlari beni hain ilan edip colugumu cocugumu ac acik birakanlari kahreyle sucumu bile soylemeden isten atanlari sana havale ettim bes oyumuz vardi bu secimde hqyir verdim yillarfir size oy verdim bu mu olcakti karsiligi Allah tan baska kimseye biyun bukup minnet etmedim sizede etmem lakin hakkimida yedirmedim mahsrdeiki elim sebep olanlarin yakasinda ilucak

Cevapla

lazoğlu

yazılanlara aynen katılıyorum; devletimize hainlik yapanlar yargılansın cezasını bulsun..gariban memurları içeri atarak değil tabi..bu yapıyı büyüten her kim varsa hesap sorulmalı..siyasiler en başta.kavurmacı,seyidoğlu dışarda hemşire içerde..adalet herşeyden önemlidir.reis acil müdahale etmeli..fetö diye içerde akpartililer yatıyor gerçek fetöcüler dışarda geziyor..

Cevapla

Velhasıl

O Müdürü ifșa etmelisin Beyefendi...

Cevapla

mert

Kurbanda olmasa musluman et yıyemeyecek couklarımız proteın alamıyor. proteın oyle bır eksıklıktır kı 1 kac nesılde aptallastırrır ınsanı et gelecegımız ıcın cok onemlı yıne uretım fıyatının 10 katı 20 katı market fıyatı olan meyve ve sebze mı olur. El ınsaf akp bu tarz ıslere acıl cozum bulmalı halkta bu gelısımlerden pay alabılsın cok sey ıstemıyoruz et meyve fıyatları ucuzlasın burdakı aracı rantıyeye son verılsın,menafaatcıler cıkarcılar partımden temızlensın..yanı oyle seyler anlatılıyor/duyuluyor kı kendı partımı savunamaz duruma dusuyorum.ınsallah reısın gelısı partıye hayırlı olur

Cevapla

Ahmet duru

Gerçekten çok güzel bir konuyu yazdığınız için teşkr. Öncelikle teşkilatlara çöreklendiler, Belediye başkanları değişmeli. Para araç olmalı , amaç olmamalı yazıklar olsun ANAP lalaşacak

Cevapla

ayhan gülerer

ne sabırı kardeşim şu anda yapılan bütün tutuklamaların çoğu akparti tabanı.fetocular çirit atıyor başta akparti tavanı olmak üzere hiç bir adalet kalmadı.herkes topu erdoğana atıp kurtuluyor. tabandakiler derdini anlatacak muhatap bulamıyor.şu an yapılan madur yaratmak.vallahi bu veballerin hesabını ne ALLAH'a nede kullara ödeyemezsinizzzz.

Cevapla

satılmış kaya

hocam inşallah dikkata alırlar saygı ve selamlar

Cevapla

omer kulaber

Sayin Dilipak Lutfen bu yazdiginiz yazi ile ilgili cok daha aktif olun bu dusuncelerinizi TV kanallarinda cok siddetli bir sekilde dile getirin ve Youtube koyun insanlar dinlesin ve seyretsinler bazi dusunceleri insanlarin ruhuna isletmek kazimak gerek sizinde bildiginiz gibi bir insanin en iyi ogrenme bicimi TEKRAR etmektir lutfen TEKRAR TEKRAR anlatin Herkez herkurum kendisine cekiduzen versin dediginiz gibi EHLIYET ve LIYAKAT bir noktaya daha deginmek istiyorum anlatilanlari ve okunanlari anlamakta dunya ortalamasinin cok altindayiz o yuzden farkli basit orneklerle anlatinLondradan selamlar

Cevapla

Huzurlu

Kalemine sağlık. O iki yuzluler hemen her fırsatta Reis le fotoğraf için Ankara ya koşuyor. Çünkü FETO 'nün kralı. Hele milli görüş geleneğinden gelenlere iftira atarak kendilerini sağlama aldık sanyorlar.Hoca efendiye saygımız sonsuzdur diyen. Muhteris ihtiyar arsa rantcisi BBB ları partiden temizlensin.

Cevapla

Eray

bildiğin birileri varsa açık açık yaz korkup cekinecek ne var eveleyip gevelemeden....

Cevapla

Vedat

Buna su faktorleri de ekleyelim. Insanlarin faize bulasmadan ev alamayacak hale gelmesi, evlilik programlari gibi ahlaki cokuntuye mahal veren fitne unsurlarina mudahale edilmemesi, et fiyatlarinin ucuklugu, dunyanin en pahali akaryakitini kullananlardan olmamiz, ciplakligi aratmayan musluman tesetturlu kadinlarin bunlarin devrinde turemis olmasi, diyanet isleri baskanliginin guven vermeyen bir kurum haline gelmis olmasi, musluman burjuvasi sinifinin turemis olmasi, veaaire vesaire...

Cevapla

Ömer Doğru

Sayın Dilipak ,yazınız ve yorumlar cok guzel.Acaba ilgililer okuyor mu?Eskiden yorumlar gazetenin yorum köşesinde yayımlanırdi .

Cevapla

Daha Eski Yorumları Yükle (109)
Abdurrahman Dilipak
Abdurrahman Dilipak Tüm yazıları için tıklayın »
Yeni Akit
Gündeme dair önemli haberler ve son dakika gelişmeleri anında bilgisayarınızda!
Masaüstü bildirimlerini almak ister misiniz?