Gülen’i anlamak kolay değil. O hiçbir şey ya da her şey. Gülerce onu Hitler’e benzetiyor. Bana göre Saul’e, namı diğer Pavlus’a benziyor.

Onu anlamak için Mehdi-Mesih olayını iyi bilmek gerek.

Yine Gülen’i anlamak için 2 kilit isim: Fuat Doğu ve Yaşar Tunagür.. Bir de 3’üncüsü var  Kasım Gülek.. CHP Genel Sekreteri. Gülen’in CHP ile ilişkileri çok eskilere dayanır.. Biraz da Sabatay Sevi’ye benzer sanki. Ecevit’le başlamaz Gülen’in CHP ile ilişkisi.. Ecevit; eğer tek kişilik şefaat yetkisi verilse onu, onun lehine kullanacağı tek kişidir.. Ecevit sonrası da Gülen’in CHP ile ilişkisi hiç kopmamıştır. Baykal ya da Kılıçdaroğlu dönemi fark etmez.

Gülen’i anlamak çok da kolay değil. Nerede başlayıp, nerede bittiğini kestirmek zor.

Biraz şizofren, biraz megaloman, egosantrik, sinsi biri. Kendini 1. Adam gibi göstermeye çalışan bir figüran.. Son projesinde “Kainat İmamı” rolü oynayan aktör, aslında o bu projenin bir taşeronundan başka bir şey değil..

Aile bağları derin. Hem anne, hem baba tarafından incelenmeye değer.. Biraz Kafkasya, biraz Balkanlar.. Erzurum, Diyarbakır, İskenderun, Edirne, Tekirdağ, İzmir, Ankara, İstanbul, Pensilvanya.. Bakalım, bundan sonra nere..

İskenderun’da askerde iken Askeri İstihbarat personeli imiş. Görevi telefon dinleme.. Komutanı Fuat Doğu. Fuat Doğu MİT müsteşarı olunca o da MİT’e geçiyor.. Gülen Fuat Doğu’nun cenazesini kıldıran adam. Gülen’in CIA ile ilişkisinde de Doğu’nun kilit bir rol oynaması gerekir..

Gülen’in ilginç bir nüfuz kabiliyeti var. Tevazu elbisesi altında saklanan bir kibri, hilm elbisesi altında sakladığı bir zalim yanı da var. Takıyyeci bir karakter.. Kahinliğe meraklı.

Ama artık deşifre oldu. Suçüstü oldu, yapacak fazla bir şeyi yok, ama yine de son kez şansını denemek isteyecek.. Çılgınca, tehlikeli.. Rakipleri, dostları ve kendi başını belaya sokacak tehlikeli şeyler yapabilir..

Mesela Erdoğan’a zarar verecek olursa, Erdoğan’ın başına bir şey gelecek olursa, bunun bedelini hem kendisi, hem ona destek veren efendileri ve hem de yakın çevresi çok ağır şekilde öderler. Bir daha rahat yüzü görmezler. Bunu biliyor olmaları gerek.. Sanki biraz da ondan korkuyorlar.

FETÖ şimdi zaman kazanmaya çalışıyor. İçerideki dostları da tabanı korku ve umutla bir arada tutmaya çalışıyor.. Bir kısım aşağılık adamlar, güya kendilerini sureti haktan göstermek için, eskiden kendileri ile birlikte olup daha sonra ayrılan ya da kendileri için tehdit oluşturan kişileri iftira, kumpas kurarak FETÖ’cülükle suçlayarak ihraç ettirip, işi sulandırmak istiyorlar.. Bu şekilde birilerini de korkutup kendi yanlarına çekmeye çalışıyorlar.. Geçen gün Kastamonu, Merzifon, Amasya’da idim, STK temsilcilerinden bazı akademisyen ve bürokratların başına gelen son derece ilginç olayların hikayelerini dinledim.. Sadece orada değil, memleketin birçok yerinde benzer hikayeler anlatılıyor, mesajlar, mektuplar alıyorum..

Bu adamlar hâlâ oralara nasıl getiriliyor, orada nasıl duruyorlar..

Kesinlikle bu adamlar tesbit edilip görevden uzaklaştırılmalı. Bunların kurbanlarına iade-i itibar yapılmalı. Bu adamlar hem FETÖ’den, hem de başkalarını FETÖ’cü olmadıkları halde FETÖ’cülükle suçladıkları için ağırlaştırılmış bir şekilde cezalandırılmalı. Bu adamları o göreve getirenler, arkasındaki siyasi kişiler ve üst bürokratlar da aynı şekilde takibe alınarak, gereği yapılmalı.. Bu rezil adamların arkalarında hâlâ bazı bakanların, milletvekillerinin, işadamlarının, parti yöneticilerinin olduğu söyleniyor..

Bu adamlar FETÖ’nün gizli gücü. FETÖ içeriden ve dışarıdan bazı kişi, grub ve örgütlerden her anlamda ciddi destekler alıyor. Bu adamın içimizdeki ajanları şimdi kendilerini başka kimlikler ve aidiyetlerle tanıtıyorlar.. Yeni başka sivil örgütler kuruyorlar.. Yakın çevrelerini, tehdit ve şantajla yakınlarında tutuyorlar.. Bunların esoterik bir yanı var. Yakın çevreleri çarpılmaktan korkuyor. Yabancı istihbarat örgütlerinin ellerindeki arşivlerde kendileri aleyhine dosyalar bulunmasından korkuyorlar. Bu çevrelerin adamları tarafından başlarına iş açılmasından korkuyorlar.. Bunların bir kısmı medyum. Biyonik robot, hipnozla mankurtlaştırılmış. Bir kısmı İslam diye böyle bir dine iman etmişler.. Buradan ayrılırlarsa dinden çıkmış olacaklarını, dünya ve ahirette zelil olacaklarını düşünüyorlar..

Tabii bu arada bir yandan, bu işlerle hiçbir alakası olmayan, ya da bir şekilde birlikte bulunmuş veya daha önce beraberken bugün ayrılmış olanları, aileleri bu çevrelerle ileri derecede ilişkisi olan kripto tipler de olsa, aile içinde buna/bunlara karşı çıkanlar olabileceğini hesaba katarak bir politika geliştirmek gerek.. Bunu yaparken, dönmediği halde dönmüş taklidi yapan takıyyecilere ya da kendini feda ederken yakın çevresini kurtarmaya çalışanlara da dikkat etmek gerek tabii. Bunu söylemek kolay da, yapmanın o kadar kolay olmadığını da bilmek gerek.

Bu işleri yaparken yanlışlıklar da olacak, bu kaçınılmaz. Hatta bazı ihanetler de.. Buna karşı öfkeli tepkiler yerine sabırlı bir direnç gerekiyor. Bu işler, bugünden yarına, hemen düzelmeyecek.. Bu işin daha siyasi ayağı tam çözülmedi. Bir gün sıra ona da gelecek. En azından konjonktürel olarak daha biraz zaman gerek.

Referanduma kadar bir şey olmayacak. Referandumdan sonra da işler hemen düzelmeyecek. Belki seçimleri beklemek gerekebilir. Ama referanduma katılım yüksek olursa, Evet’e destek de %60’ın üzerinde gerçekleşirse, FETÖ ve PKK ile mücadele de hız kazanacaktır. 

Selâm ve dua ile.

 

YORUMLAR
600

Dikkat: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.

D mehmet doğan

Reisin başına bir iş gelirse değil türkiye dünya rahat uyuyamaz

Cevapla

allahkolu

Cenab allah islamin yuksilisini murad etmisse rte dan sonra da,,,,,,,,bizim olcu budur panig yuk harekete devam sadece estaginu billah bissabir i vassalat bukadar

Cevapla

veli kayabaş

selam ustad.bu adamin ahiret din iman diye bir derdi yok.tek derdi dunya hayati sevgisi makam mevki san şöhret.ebu cehilin oglu mervanla bir farki yok.isi gucu seytanlik.iradesini kotu yola kullaniyor.Hz.Allaha zerre inanci yok.varsa yoksa seytan nefsini egosunu tatmin etmek.ebu cehilin oglu mervani yeni dogdugunda okumasi icin hz.peygambere getirdiler.oda cocugu gorunce:bu ne tiksindiricinefrete sayan bir cocuk deyip okumadi.sonundada munafiklara lider oldu.hz.Osman efendimizi sehit ettirdi.cok sahtekarliklar yapti.muslumNlari birbirine dusurdu.hz.Peygamberin sas arkasinda 99 munafik namaz kiliyordu.bu munafiklar harp emri gelince birer bahaneyle kaciyorlardi.gulende onlar gibi takiyye yapiyor.isi gucu sahtekarlik.cok yakindan defalarca tanidim.yuzunden ser akiyor.cok cahil.cihadin ne demek oldugunu tarif edemedi.ayrica halka vaaz ederken alexi carel diye bir siyonist papazin insan denen mechul kitabini okuyordu.bu kitabi bende okumustum.islamiyetle alakasi yoktu.humanizmden bahsediyor.zaten gulen ayi izini kurt izine karistirmis.butun sapkin dinle ilgili kitaplarla kafasini karistirip doldurmus.belli bir dusunme metodu periodu yok.dini fikhi bilgisi yok.birkac sahabe hikayesiyle milletim karsisinda yapmacik olarak agliyor.metodolojik manevi bir bilgi rezervi yok.tamamen yuzeysel kulaktan dolma bilgiler.fakat bunu 40 yildir kimseye anlatamadim.zira dinleyenlerde cok cahil.dini anlayacak kapasitede insanlar degil.kendi en yakin arkadaslarim bile ona meftun oldular baglandilar.bende onlardan ayrildim.zaten ilkokul mezunuymus.bazi akli evvellertve cikarcilar tarafindan taseron olarak kullaniliyor.simdi amerika almanya ingiltere tarafindan taseron maşa olarak kullanildigi gibi.zaten adam timarhanede aylarca yatmis ve osikolojik tedavi gormus.saygilar.

Cevapla

Hamide Ayanoğlu

Abdurrahman bey ne olur müslümanları aldatmayın yeter artık ....bizim aklimizla alay etmeyin. Bu fetöculere.... Bunlar milletin verdiği zekat fitre paraları ile genc kızları oynatirlarken iştahla seyredip göz yaşı dökenlere ne istedilerde vermedik diyenlere bu fetöculere o makamlara getirenlere niye yazmıyorsunuz

Cevapla

Murat

Gaziantep de bir deyim vardır iti öldürene sürdürürler şu durumda fetö ile savaşacak elimizdeki tek argüman akp başka silahımız yok şimdilik evet.

Cevapla

Şerife

Fetöyü en iyi anlayanlardan dinlemek lazım . Sonuçta yıllardır omuz omuza yürüdükleri Kişiler CHP değil ? 

Cevapla

Bir dost

Senide ataputunuda 16 nisanda boka gomecez.

Cevapla

Bir dost

Senide ataputunuda gomeceğiz 16 nisanda.

Cevapla

A.HİKMET KARABULUT

ABDURRAHMAN HOCAM AĞZINA SAĞLIK.YÜZDE YÜZ YAZDIKLARINA KATILIYORUM.ALLAH'A BU BELAYI ÜLKEMİZDEN DEFETMESİ İÇİN DUA EDİYQRUM.

Cevapla

Çetin deniz

Başkomutanın başına birşey gelirse çok milyon kişinin başı gider

Cevapla

Mali

MERAK ETMEYİN ..ONA BİŞEY OLMAZ..ALLAHIN YERYÜZÜNDEKİ GÖLGESİ DEĞİL Mİ....,,?????

Cevapla

Eveet mi

Ülke yerine ümmet dediğiniz sürece uçuruma doğruson sürat ilerleyen otobüsten farkımız yok üstelik şoför de ey buraya uçurumu koyanlar diye direksiyonu bırakmış

Cevapla

Oğuzsoylu

Fetuş hâlâ gördüğü rüyalarla bu milleti Kandıra biliyor bu kalabalık aklını bu şizofreni hastasına teslim etmiş ama aynı durumda olan bir başka cemaat daha var Alman kiliseler birliğinden yardım alan ve şuanda fetoculer dan boşalan makam ve mevkilere yerleştirilen gruptan bahsediyorum ,ikinci darbe bunlardan gelecek ve devlet üzerlerine gidincede yaygarayı basacaklar bu hükümet dindarların uzerinde baskı oluşturuyor diye aslındabu iki sözde cemaatte siyonistler tarafından yönetiliyor fetoculer ve .******cılar ikinci şıktakiler Alman kiliseler birliğinden yardım alan vebir günde mutlaka emir alan kişiler olacaktır.

Cevapla

Ahmet

Sayın dilipak hükümetin fetöyle mücadeleyi yavaşlatıyor.kurumlarda kurumsal milliyetçiliğe başladı.insanlarda artık çevresinde olan Fetöcüler e acımaya başladı.hükümet sürüncemede bırakmadan biran önce elini hızlı tutmalı.polis ve tsk da bunun daha çok üstünde fetöcü olmalı.içerde suçsuz olupda Yatan lar biran önce bırakılmalı

Cevapla

Berlinden Gurbetci

Feto nun her parti ile irtibat i vardir. Her parti icinde Aktiv elemanlari vardir. Bunlar birbirini tanimayanlar veya tanistirmazlar. Bu üstün irk fetocular sadece Almak ve kullanmak icin yaratilmislardir. TABI KENDILERI DE KULLANILMAKDADIR.Afrikadaki insanlarin akil ve düsünme melekeleri yol edilmis dir. Bu FETO elemanlari hepsi aylikli ve gönüllü Fitne elemanlari idi, BUNLARIN AGBI VE ABLALARI KARAR VERIRLERDI. KENDILERI VEREMEZ LER DIE. saygilar

Cevapla

BEYKOZLU CİHANGİR

Bu FETOŞUN FiNOLARI NEDEN SÖZCÜ VE YENI ASYA VE gazete "KARARGAH "a gitmiyorlar yorum için ! Bu Varliklara yorum ücreti ve Pensilvanya'ya bedava uçak bileti de yorumlarına karsilik verebilirler.

Cevapla

Turgut

YÖK'ü mercek altina almak lazim. Su anda YOK vahim durumda. Feto ile mucadele kisvesi altinda,fetoculerle mucadele eden ihbarda bulunan ogretim uyeleri diskalifiye ediliyor. Insallah referendumdan sonra YOKte de fetocu tasfiyeler hiz kazanir...

Cevapla

BEYKOZLU CİHANGİR

Bu FETOŞUN FINOLARI NEDEN SÖZCÜ VE YENI ASYA VE gazete "KARARGAH "a gitmiyorlar yorum için ! Bu Varliklara yorum ücreti ve Pensilvanya'ya bedava uçak bileti de yorumlarına karsilik verebilirler.

Cevapla

BEDİÜZZAMAN;ZAFER İSLÂMINDİYOR !

EVET !....ZÂLİMLER NEYAPARSABOŞ!İSTERPETROL,İSTERDOLAR,İSTERALTINKRALIOL !İNSANLARIKANDIRMAK3GUNLÜK DÜNYA'DAMÜMKÜN.SONRA....101YAŞINDABAŞYALANCI, NİFAKVEŞİKAKVEDARBELERINTAKTİKSELVE FINANSALPATRONUROKFELLER 101YAŞINDA " TAŞ" GİBİCEHENNEMEYUVARLANDIGEBERDI. GERİDEKALAN İÇVE DIŞYALAN-TALAN VE NİFAKORTAKLARISIRASİZEGELİYOR.ÖLÜMDENİLAHİ HESAPTANKAÇISYOK BEYLER!....

Cevapla

T.C.

Gereğini yapsın O zamanneyibekliyorEngel olanmi var

Cevapla

T.C.

Kocasolakdezenfekte işlemi nedenŞimdideyil nedenseçimlerden sonraNe engelvar çaycılardan memurlardanSıragelmiyormuyoksa......Aklımızla Dalga geçmeyin

Cevapla

Süleyman

Sayın Dilipak;Öyle başlıklar atıyorsunuzki gereksiz, birşeyleri mi uyandırmakistiyorsunuz anlıyamıyorum.Maşallah düşmanın düşünmesine gerek kalmıyor.

Cevapla

Harun

Fetoş Hitler de bu çakma fetoşçu gehlen miymiş.Yahu otuz sene arkasından koş son iki senesıkıyı görünce demokrat ol hayret bişey.Dilipak yazında referans verdiğin adama bak ya.

Cevapla

Bahattin

Siyasi ayağına mutlaka dokunulmalıdır.Yoksa halkın nazarında başka anlamlar çıkar.

Cevapla

CEMİL NADİR ÖZGÜN

Recep Tayyip Erdoğan'ın başı a gelebilecek her illet, zillet, rezalet....Aaaaaaaahhh Ner...!?

Cevapla

mehmet özcan

söylediklerine tamamen katılıyorum

Cevapla

15 TEMMUZVE241ŞEHİDİMİZİUNUTMADIK!...

"...Bu rezil adamların arkalarında hâlâ bazı bakanların, milletvekillerinin, işadamlarının, parti yöneticilerinin olduğu söyleniyor.."Sn.DILIPAK'INBUUYARSINI ÇOKEHEMMİYETLIGÖRUYORUZ ! GERKLIARASTIRMAYIISTHB. YAPIPSN.CUMHURBASKANIMIZ. VEBAŞBAKANIMIZIBILGILENDİRMELERİZARURETİVAR.241SEHIDIMIZİBUFETÖİSTLEREKOL KANAT GERENLERUNUTMUŞOLABİLIR FAKAT...BUGAZİ MİLLETUNUTMADI.FETO'NÜNSİYASİTRUVAAYAĞIACILENTESBİT EDİLİP ÇÖKERTİLMELİVEVATANA İHANETTENYARGILANMALIDIR.

Cevapla

ALİ KURTOĞLU

Sanki gizli bir el hangi fetöcülere dokunulup hangi fetöcülerin korunacağına karar vermiş, hükümet de ona göre hareket ediyor gibi. 230 000 bylook cu olduğunu söylüyorlar ama toplam dokunulan fetöcü sayısı 100 000 civarında.

Cevapla

Ne onemi var, vatan sagolsun

Adam; hu kainatı Allah peygamber icin yaratti, benim icinde devam ettitiyor diyor. Haşa ve kella!Tamamen aymazlik. Kendine peygamber makaminda yer almaya calisan sahtekar!Harami helal yapan bir ucuruk. Bunu takip edenler tumuyle onun yaptiklarindan mesuldurler. Ebedi hayatlarida tehlikede!

Cevapla

asç / Gülenin Takiye Arkadaşları

Gülen ve Şia ve yalnız değiller. Kim din adına tefrika yaparsa Gülenden ve Şia´dan farkı yok. Din apaçık tebliğdir her kese açıktır. Bir müminin görevi varsa o de apaçık tebliğten başka bir şey değil. hiç kimse diğer müslümanları ötekileştırecek din adına bir hizip bir siyasi oluşum meydana getiremez. Müslümanlar arasında tefrika yapan kim olursa olsun Gülencidir, Şia dinindendır.

Cevapla

Daha Eski Yorumları Yükle (53)
Abdurrahman Dilipak
Abdurrahman DilipakTüm yazıları için tıklayın »