Sultanahmet saldırısı bir başlangıçtı. Bu işin arkası gelecek.. Birileri düğmeye bastı. 

Hendekler kapatılıyor. Direnişte sona gelindi. Herkesin ağzında bir iddia. Haziran’da ara seçim var.. HDP kapatılmayacak belki ama teröre bulaşan, yardım ve yataklık edenler hakkında dava açılacak. Birçok milletvekilinin milletvekilliği düşürülecek. Bazıları hapse girecek. O zaman bölgede ara seçime gidilecek..

Bu arada zaten CHP ve MHP de kongre var. Ufukta seçim var. Bölgede yapılacak yeni bir seçimde HDP oy kaybedecek ve AK Parti milletvekili sayısını artıracak, belki anayasal çoğunluğa ulaşacak.

Paralel yapının korkulu rüyası bu senaryo. Onun için topyekûn saldırıya geçecekler.. Bu anlamda üniversite öğretim üyelerinin PKK’ya arka çıkan bildirilerini bu açıdan değerlendirmek gerek..

Paralel yapı zaten üniversitelerde çok zor durumda. Bir sürü sahte diploma ve akademik kariyer sahibi insan var ve bunların çoğu bugün kritik görevlerde bulunuyor.. Bu konuda önemli bilgilere ulaşılmış durumda. Paralel yapı bu noktada PKK kartını açıyor.

Paralel yapı akademik dergilerin yayın ve bilim kurullarında etkin. Dil sınavlarında etkin. Makalelerden intihal sözkonusu. 2016’da yayınlanacak makaleleri kimler yazacak, hepsi örgütlenmiş ve bu iş yıllardır böyle.. Üniversiteler bu anlamda tepeden tırnağa ele alınması gerek.

Hani basın da daha temiz değil. Geçen gün yazdım, bizim alemde manzara ne.. Sonuçta biz bize benzeriz.

Üniversite, Media ve STK’lar üzerinden yeni bir Gezi senaryosunu hayata geçirmek isteyenler var. Paralel yapı da bunun merkezinde. PKK ile dayanışma içindeler. Şimdi bu sürece liberal, demokrat kesimleri de dahil etmeye çalışacaklar. CHP’liler üzerinden Alevi ve sol kesimler de sürece dahil edilmeye çalışılabilir..

Paralel kahinler zaten 2016’ın ilk üç ayı üzerinde bir sürü kehanet ileri sürmüşlerdi. Ocak bitmek üzere. Birileri elini çabuk tutmaya çalışıyor. Bu arada Gülen’in ABD’den iadesi için süreç işliyor. 

Bu arada terör konusunda herkesin dikkatli olması gerek. PKK ve DAEŞ üzerinde yoğunlaşacaklar. PKK giderek halk desteğini kaybediyor. Büyük şehirlerde ses getiren eylemlere yönelebilirler.. Sözü edilen canlı bombalar yine sansasyonal eylemlere yönelebilir.

Birileri anayasa değişikliği ve Başkanlık konusunu çıkmaza sokmak için her yolu deneyecek. Bir diğer umutları Erdoğan ile Davudoğlu’nun arasını açmak ve parti içinde bölünmeyi sağlamak..

Malum çevreler Erdoğan ve Davudoğlu’nun yakın çevresini yakın takibe almış durumda. Kim neyin peşinde, neden korkuyor, hepsini izliyorlar.. Aslında hedef Türkiye. Erdoğan, Davudoğlu, AK Parti üzerinden bu hedefe ulaşmaya çalışıyorlar. Türkiye de değil, Türkiye üzerinden İslam ülkelerine ulaşmaya çalışıyorlar.

Bu kirli oyunun içinde herkes var. İsrail, Rusya, Esed, birçok AB devleti, ABD, nerede ise olmayan yok ki.

Bu arada, Güneydoğu’daki bu hendek ve direniş eylemleri ile ilgili ilginç iddialar var. Şu akademisyenlerin yayınladıkları bildirinin de çok önceden planlandığı öne sürülüyor. Önümüzdeki günlerde onu da yazacağım. Hani derler ya, “ol mahiler ki derya içredir de deryayı bilmezler”. Bu bildiriye imza koyanlar ne yaptıklarının tam olarak farkında olmayabilirler.

Herkesin bir planı var. Neyse ki Allah’ın da bir hükmü var. Galib olacak olan O’dur.

Herkesin dikkatli olması gerek. Fasıkların ortalığı karıştırmak için ortaya attıkları iddia ve asılsız haberlere hemen inanmamak gerek. Bu ortamda hâlâ para ve uçkur davası içindeki kirli adamlardan arınmak gerek.. Bunların varlığı Allah’ın yardımını engelleyebilir. “İçimizdeki beyinsizlerin işledikleri yüzünden bizi helak eder misin Allahım” diye düşünmemiz gerek.

Selâm ve dua ile..

 

YORUMLAR
600

Dikkat: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.

salihzekidurmuşoğlu

Türkiye'mizin Hayırına düşünenlerimiz birlik olmalı.Saygılarımla.

Cevapla

mustafabayarcan

Allah razı olsun aynen öyle abicimselam ve dua ile

Cevapla

okan

madem biliyordunuz en önemli yerlerde görev yapan sahte diplomalı paralel üyelerini 3 sene önce niye susuyordunuz .

Cevapla

kenan güclu

Kpss yolsuzlugu ile devletten beslenen.paralel ihanet çetesi yada israil uzantısı yapilar icinnet kararlar slinmslu..Hatta devletten haksiz yere aldiklari maaslar geri alinmali..Dilipak dogrulari yazmaya devam et...

Cevapla

sami yılmaz

Örgütün üniversitelerdeki organize yapısını dağıtmak çok zor değil. En kritik yer YÖK. YÖK'teki FETÖ kadrolaşması temizlemeden adım atılamaz. Daha sonra doçentlik sınavları ve akademik kurullar incelenmeli. Şu an örgüt 3ayak üzerinde duruyor. Daha önce siyasi ayak da vardı. Çok şükür o ayak şimdi yok.1-Miltanlarına hızlı bir şekilde etiket (doç/prof) aldırmak 2-Karar alma mekanizmalarına bu etiketli (doç/prof) militanları yerleştirmek 3-Örgüte engel olacak şahısları teknik nakavt ile bertaraf etmek (mobbing, suç uydurma, YÖK'teki abiler, örgütten bilirkişi ayarlama,FETÖ yargısı zinciriyle)

Cevapla

korkmaz.

Feraset sahibi olmamiz lazim. Gecmisi ve gelecegi iyi analiz etmeliyiz Once turkiye nin ardindan 1.5 milyar musluman in ardindan 7 milyarin hesabini yapmaliyiz.

Cevapla

Mehmet Beyhan ALTUNTAŞ

Hocam elinize kaleminize sağlık, dünya üzerinde h..ni bu kadar çok olan başka bir ülke yok, 15 yıldır bu ülkenin aleyhine ne yapmıştır Ak parti, tam tersine çağ atlatmıştır, en basit olarak bir kere insanımız devlet kurumlarında hak ettiği saygıyıkazanmış, en doğal hakkı olan hizmetini en kaliteli biçimde almaktadır, her alanda ve sahada muazzam gelişmeler olmuştur ve hala devam etmektedir, neymiş bu ülkeyi Ak Parti mi kurtaracakmış, siz kurban olun o tertemiz Cumhurbaşkanımıza ve Başbakanımıza, dürüst inançlı imanlı, zeki ve gözü kara, daha ne olsun, bana göre bu ülkenin gelişmesi ve ilerlemesi için en iyi hizmet sunan ve çaba sarfeden kişi en büyük milliyetçidir, en başta insanımızı pençesine almış ve arkasından sürükleyen hain medya ne pahasına olursa olsun yok edilmelidir, çünkü o medya ülkemize değil bağlı olduğu mihraklara hizmet etmektedir, EVET BU ÜLKEYİ SADECE VE SADECE AK PARTİ VE SAYIN CUMHURBAŞKANIMIZ R. TAYYİP ERDOĞAN KURTARABİLİR, aksini iddia eden varsa Allah aşkına söyledin kılıçtaroğlu mu kurtaracak, bahçeli mi kurtaracak, çok komik, siz dua edin Sayın Cumhurbaşkanımıza Allah uzun ömür versin ve başımızdan eksik etmesin, Saygılar

Cevapla

demirkan kıran

1.Gerçekler ağırdır ve kimi dostlarımıza her şeyin bir sinema filminden ibaret olmasını temenni ettirebilir.2.Eleştirdiğiniz kişiler ya da yapılar sütten çıkmış ak kaşık olmayabilir.Peki yerine koymak istediklerinizden hangisi böyle?pkk,parelel?!Yoksa çözümünüz alternatifsiz eleştirmek mi ya da eleştirmek için eleştirmek mi?

Cevapla

Hikmet aslan

Türkiye zor günlerden geçiyor gerçekten çok zor günlerden kurtuluş savaşında sonraki en büyük savaş aslında diş güçler bir yandan içteki h...nler malum 1000 kusur insan! Bildiri yayınladı CHP hdp si pkk sı feto su bilem Rusya sı herkez bir yandan geliyor Tayyip abinin üzerine milletimizin üzerine ama şu bir gerçekKaranlığın en yoğun olduğu an,daima şafaktan hemen öncesidir. ” bu durumu en doğru açıklayan söz bence bu hiç şüphem yok benim aydınlık günler çok yakın bu arada Abdurrahman Dilipak abi ağzına yüreğine kalemine sağlık sizin gibi insanlara çok ihtiyacımız var şu günlerde.

Cevapla

Hanıfı.Kahvecı

Allah. Razıolsun. Sende. Cok guzel. Yazdınız. Ellinize. Saglık

Cevapla

a

Paralel yapı sıkıntısını attı, çünkü hepsi imza atarak Sayın Cumhurbaşkanının ve Türkiyenin yanında olduklarını belirtmiş oldular. Yani onlar yine cezalandırılmadan yada paralel oldukları konusundaki sözlerden kurtuldular ve rahatladılar, önemli pozisyonlardaki görevlerine devam ediyorlar.Açılan kampanyalara hemen katıldılar, bu paralel akademisyenlerine yaradı.Ne diyelim, fırsatlar ülkesi.

Cevapla

mustafa yurtcu

hocam ellerinden öperim ağzına sağlık

Cevapla

Ali

AK parti bir seçim riskini daha göze alamaz

Cevapla

Hasan şişman

Ağzınıza sağlık hocam sağolasın

Cevapla

Mehmet Çalık

Abdurahman kardeşime aynen katılıyorum.

Cevapla

ebuzer erbil

Allahım iyiler güneyine memleketimizin korusun.

Cevapla

necla irez

Ağzınıza sağlık dili gibi beyni ve kalbi pak hocam

Cevapla

Veysel demir

İslam dünyasını türkiyeden ibaret sanıyorsunuz.

Cevapla

osman özkan

sayın dilipak terörun bitmesi için ilk önce ak partili belediyeler çalışanlarına sahip çıkmalı fravunlaşmış belediye başkanlarının sihirleri sayın başbakanı tıpki sayın erdoğanı efsunladığı gibi onuda maalesef efsunlayıp fravuna ankara gibi bir şehri bıraktı ankarada melih gökçek tam bir fravun kafasıyla şehrı yönetiyor onlara oy verenlerı seçim sonrası adam yerine bile koymayan çalışanlara kanunların verdiği hakları vermeyiphak aramaların göremiyenler on binlerce işsize iş vermek yerine reklama harcamalarına göz yumanlar çok büyük bir yanlışa içindeler.yanlış teşhis öldurur.

Cevapla

Bestami Ersöz

Yüreğine sağlık üstadım. Durumu cok güzel ifade etmişsiniz. Selam ve muhabbetler.

Cevapla

Fethi Yıldız

Allah her türlü fitne ve beladan, ülkemizi ve İSLAM alemini korusun...

Cevapla

Vasif

Evet hocam çok doğru... Herkesin dikkatli olması gerek.fasikların ortalığı karıştırmak icin ortaya attıkları iddia ve asilsiz haberlere hemen inanmamak lâzım...

Cevapla

Nuri

Sen onu bunu bırakta israille olan ilişkilerinden bahset bşraz.sen anca cahil müslümanlarınkandırırsın.sen bir ajansıb

Cevapla

bilal cevık

Bu adam hıkaye ve fılm seneryosu yazsamuthıs olur.Çunkı uzaydan gelmis.TURKİYEDEN BI HABER....

Cevapla

sema

Allah sizden razi olsun

Cevapla

Yalçın Kibar

Herkesin bir planı var. Neyse ki Allah’ın da bir hükmü var. Galib olacak olan O’dur. Galipa demek kadere imanı zedelmez mı, bu da insanı dinden etmez mı?

Cevapla

Elif yıldız

Rabbim razı olsun, ilminizi arttırsın hocam yazılarınızı sıkı bir şekilde takip ediyorum. Karmaşık ve karanlık olayları en doğru şekilde aydınlatıyorsunuz. Teşekkürler

Cevapla

Erdalözben

nokta. Teşekürler abfurrahman abi

Cevapla

Faik HASAR

Allah butun muslumanlara izan, suur, feraset ve anlayis versin. Olan olaylarin arka planini anlayanlardan eylesin.

Cevapla

esen rüzgar

ümidimizi kaybettirme Allahım!!!!!!!!seni sevenlere destek ver Allahım!!!!! amin!!!!!

Cevapla

Daha Eski Yorumları Yükle (9)
Abdurrahman Dilipak
Abdurrahman DilipakTüm yazıları için tıklayın »
Yeni Akit
Gündeme dair önemli haberler ve son dakika gelişmeleri anında bilgisayarınızda!
Masaüstü bildirimlerini almak ister misiniz?