THY-66-TL-Mart-2018

Çanlar kimin için çalıyor..

17 Ocak 2016 Pazar

Sultanahmet saldırısı bir başlangıçtı. Bu işin arkası gelecek.. Birileri düğmeye bastı. 

Hendekler kapatılıyor. Direnişte sona gelindi. Herkesin ağzında bir iddia. Haziran’da ara seçim var.. HDP kapatılmayacak belki ama teröre bulaşan, yardım ve yataklık edenler hakkında dava açılacak. Birçok milletvekilinin milletvekilliği düşürülecek. Bazıları hapse girecek. O zaman bölgede ara seçime gidilecek..

Bu arada zaten CHP ve MHP de kongre var. Ufukta seçim var. Bölgede yapılacak yeni bir seçimde HDP oy kaybedecek ve AK Parti milletvekili sayısını artıracak, belki anayasal çoğunluğa ulaşacak.

Paralel yapının korkulu rüyası bu senaryo. Onun için topyekûn saldırıya geçecekler.. Bu anlamda üniversite öğretim üyelerinin PKK’ya arka çıkan bildirilerini bu açıdan değerlendirmek gerek..

Paralel yapı zaten üniversitelerde çok zor durumda. Bir sürü sahte diploma ve akademik kariyer sahibi insan var ve bunların çoğu bugün kritik görevlerde bulunuyor.. Bu konuda önemli bilgilere ulaşılmış durumda. Paralel yapı bu noktada PKK kartını açıyor.

Paralel yapı akademik dergilerin yayın ve bilim kurullarında etkin. Dil sınavlarında etkin. Makalelerden intihal sözkonusu. 2016’da yayınlanacak makaleleri kimler yazacak, hepsi örgütlenmiş ve bu iş yıllardır böyle.. Üniversiteler bu anlamda tepeden tırnağa ele alınması gerek.

Hani basın da daha temiz değil. Geçen gün yazdım, bizim alemde manzara ne.. Sonuçta biz bize benzeriz.

Üniversite, Media ve STK’lar üzerinden yeni bir Gezi senaryosunu hayata geçirmek isteyenler var. Paralel yapı da bunun merkezinde. PKK ile dayanışma içindeler. Şimdi bu sürece liberal, demokrat kesimleri de dahil etmeye çalışacaklar. CHP’liler üzerinden Alevi ve sol kesimler de sürece dahil edilmeye çalışılabilir..

Paralel kahinler zaten 2016’ın ilk üç ayı üzerinde bir sürü kehanet ileri sürmüşlerdi. Ocak bitmek üzere. Birileri elini çabuk tutmaya çalışıyor. Bu arada Gülen’in ABD’den iadesi için süreç işliyor. 

Bu arada terör konusunda herkesin dikkatli olması gerek. PKK ve DAEŞ üzerinde yoğunlaşacaklar. PKK giderek halk desteğini kaybediyor. Büyük şehirlerde ses getiren eylemlere yönelebilirler.. Sözü edilen canlı bombalar yine sansasyonal eylemlere yönelebilir.

Birileri anayasa değişikliği ve Başkanlık konusunu çıkmaza sokmak için her yolu deneyecek. Bir diğer umutları Erdoğan ile Davudoğlu’nun arasını açmak ve parti içinde bölünmeyi sağlamak..

Malum çevreler Erdoğan ve Davudoğlu’nun yakın çevresini yakın takibe almış durumda. Kim neyin peşinde, neden korkuyor, hepsini izliyorlar.. Aslında hedef Türkiye. Erdoğan, Davudoğlu, AK Parti üzerinden bu hedefe ulaşmaya çalışıyorlar. Türkiye de değil, Türkiye üzerinden İslam ülkelerine ulaşmaya çalışıyorlar.

Bu kirli oyunun içinde herkes var. İsrail, Rusya, Esed, birçok AB devleti, ABD, nerede ise olmayan yok ki.

Bu arada, Güneydoğu’daki bu hendek ve direniş eylemleri ile ilgili ilginç iddialar var. Şu akademisyenlerin yayınladıkları bildirinin de çok önceden planlandığı öne sürülüyor. Önümüzdeki günlerde onu da yazacağım. Hani derler ya, “ol mahiler ki derya içredir de deryayı bilmezler”. Bu bildiriye imza koyanlar ne yaptıklarının tam olarak farkında olmayabilirler.

Herkesin bir planı var. Neyse ki Allah’ın da bir hükmü var. Galib olacak olan O’dur.

Herkesin dikkatli olması gerek. Fasıkların ortalığı karıştırmak için ortaya attıkları iddia ve asılsız haberlere hemen inanmamak gerek. Bu ortamda hâlâ para ve uçkur davası içindeki kirli adamlardan arınmak gerek.. Bunların varlığı Allah’ın yardımını engelleyebilir. “İçimizdeki beyinsizlerin işledikleri yüzünden bizi helak eder misin Allahım” diye düşünmemiz gerek.

Selâm ve dua ile..

 

YORUM YAZ

 • salihzekidurmuşoğlusalihzekidurmuşoğlu2 yıl önce
  Türkiye'mizin Hayırına düşünenlerimiz birlik olmalı.Saygılarımla.
 • mustafabayarcanmustafabayarcan2 yıl önce
  Allah razı olsun aynen öyle abicimselam ve dua ile
 • okanokan2 yıl önce
  madem biliyordunuz en önemli yerlerde görev yapan sahte diplomalı paralel üyelerini 3 sene önce niye susuyordunuz .
 • kenan güclukenan güclu2 yıl önce
  Kpss yolsuzlugu ile devletten beslenen.paralel ihanet çetesi yada israil uzantısı yapilar icinnet kararlar slinmslu..Hatta devletten haksiz yere aldiklari maaslar geri alinmali..Dilipak dogrulari yazmaya devam et...
 • sami yılmazsami yılmaz2 yıl önce
  Örgütün üniversitelerdeki organize yapısını dağıtmak çok zor değil. En kritik yer YÖK. YÖK'teki FETÖ kadrolaşması temizlemeden adım atılamaz. Daha sonra doçentlik sınavları ve akademik kurullar incelenmeli. Şu an örgüt 3ayak üzerinde duruyor. Daha önce siyasi ayak da vardı. Çok şükür o ayak şimdi yok. 1-Miltanlarına hızlı bir şekilde etiket (doç/prof) aldırmak2-Karar alma mekanizmalarına bu etiketli (doç/prof) militanları yerleştirmek3-Örgüte engel olacak şahısları teknik nakavt ile bertaraf etmek (mobbing, suç uydurma, YÖK'teki abiler, örgütten bilirkişi ayarlama,FETÖ yargısı zinciriyle)
 • korkmaz.korkmaz.2 yıl önce
  Feraset sahibi olmamiz lazim. Gecmisi ve gelecegi iyi analiz etmeliyiz Once turkiye nin ardindan 1.5 milyar musluman in ardindan 7 milyarin hesabini yapmaliyiz.
 • Mehmet Beyhan ALTUNTAŞMehmet Beyhan ALTUNTAŞ2 yıl önce
  Hocam elinize kaleminize sağlık, dünya üzerinde h..ni bu kadar çok olan başka bir ülke yok, 15 yıldır bu ülkenin aleyhine ne yapmıştır Ak parti, tam tersine çağ atlatmıştır, en basit olarak bir kere insanımız devlet kurumlarında hak ettiği saygıyıkazanmış, en doğal hakkı olan hizmetini en kaliteli biçimde almaktadır, her alanda ve sahada muazzam gelişmeler olmuştur ve hala devam etmektedir, neymiş bu ülkeyi Ak Parti mi kurtaracakmış, siz kurban olun o tertemiz Cumhurbaşkanımıza ve Başbakanımıza, dürüst inançlı imanlı, zeki ve gözü kara, daha ne olsun, bana göre bu ülkenin gelişmesi ve ilerlemesi için en iyi hizmet sunan ve çaba sarfeden kişi en büyük milliyetçidir, en başta insanımızı pençesine almış ve arkasından sürükleyen hain medya ne pahasına olursa olsun yok edilmelidir, çünkü o medya ülkemize değil bağlı olduğu mihraklara hizmet etmektedir, EVET BU ÜLKEYİ SADECE VE SADECE AK PARTİ VE SAYIN CUMHURBAŞKANIMIZ R. TAYYİP ERDOĞAN KURTARABİLİR, aksini iddia eden varsa Allah aşkına söyledin kılıçtaroğlu mu kurtaracak, bahçeli mi kurtaracak, çok komik, siz dua edin Sayın Cumhurbaşkanımıza Allah uzun ömür versin ve başımızdan eksik etmesin, Saygılar
 • demirkan kırandemirkan kıran2 yıl önce
  1.Gerçekler ağırdır ve kimi dostlarımıza her şeyin bir sinema filminden ibaret olmasını temenni ettirebilir.2.Eleştirdiğiniz kişiler ya da yapılar sütten çıkmış ak kaşık olmayabilir.Peki yerine koymak istediklerinizden hangisi böyle?pkk,parelel?!Yoksa çözümünüz alternatifsiz eleştirmek mi ya da eleştirmek için eleştirmek mi?
 • Hikmet aslan Hikmet aslan 2 yıl önce
  Türkiye zor günlerden geçiyor gerçekten çok zor günlerden kurtuluş savaşında sonraki en büyük savaş aslında diş güçler bir yandan içteki h...nler malum 1000 kusur insan! Bildiri yayınladı CHP hdp si pkk sı feto su bilem Rusya sı herkez bir yandan geliyor Tayyip abinin üzerine milletimizin üzerine ama şu bir gerçekKaranlığın en yoğun olduğu an,daima şafaktan hemen öncesidir. ” bu durumu en doğru açıklayan söz bence bu hiç şüphem yok benim aydınlık günler çok yakın bu arada Abdurrahman Dilipak abi ağzına yüreğine kalemine sağlık sizin gibi insanlara çok ihtiyacımız var şu günlerde.
 • Hanıfı.KahvecıHanıfı.Kahvecı2 yıl önce
  Allah. Razıolsun. Sende. Cok guzel. Yazdınız. Ellinize. Saglık
Daha fazla yorum göster