Bu işin sosyo psikolojik maliyeti

11 Nisan 2019 Perşembe

Toplum çok gerildi. Aileler kendi içlerinde tartışmaya başladılar. Sen ben tartışması ülkeye zarar vermeye başladı.

Yolsuzluk olmuş mudur? Olmuştur.. Her zaman, her yerde, her seçimde olur böyle şeyler. Şeytanın karışmadığı bir iş olmaz. Gider, Kâbe imamını bile yanına çeker.

Tamam da, bu haltları hep ötekiler mi yer! Yo, her kesimden birileri bu işi yapabilirler. Kim hile yapıyorsa onun üzerine gidilsin. 

Biri çok, biri az yapmıştır da olabilir, ama bu az yolsuzluk yapanın daha namuslu olduğunu göstermez her zaman, oradaki namuslu, akıllı, zeki, ya da kurnaz birileri birilerinin bu haltı yemesine izin vermez, onun için de çok fazla hile yapılmamış olur.

Bazı sandıklarda daha fazla hile yapıldı ise, bakmak gerek, orada daha çok kimin oyları çalınmış. O oylar çalınır, kaydırılır, eksik kayda geçerken, şimdi şikayetçi olanlar neredeymiş, ne yapıyorlarmış, neden bu işin farkına varmamışlar.

Öyle anlaşılıyor ki, bu işin içinde bir tezgah var. Tezgahı kuranlar da sadece CHP’liler değildir, olamaz. Onlar da vardır, ama HDP ya da İyi Partililer sütten çıkmış ak kaşık mı? Bazı MHP’liler fırsat bulsalar yapmazlar mı idi! Peki ya AK Partililer! AK Parti içindeki kripto FETÖ’cülerin, parti içindeki AKP’lilerin, bu tezgahta, karşı takımla işbirliği yapmadığından emin misiniz!

Bana “bu işte böyle biri yok” demeyin! Adaylarınız da vardı. Peki şimdi ne diyeceksiniz. Bu kirli oyunu sonuna kadar gidip, deşifre edecekseniz, içinizde hâlâ muteber konumda olan, hatta seçilmişler arasındaki birileri de olacaktır, onları ne yapacaksınız. Onlar orada durdukça da başınızdan bu belalar eksik olmayacak.

Bu uyarıları dün de yaptım. Bugün de yapıyorum.

Eskiden bu işler bir “dava” şuuru ile yapılırdı. Şimdi parti içindeki klikler, paralı elemanları üzerinden örgütlenmeye çalışılıyor. Sonunda parayı veren düdüğü çalıyor. Para babaları da belli. Kaz gelecek yerden tavuk esirgemiyorlar. Onlar da muteber adam oluyor. Kağıt üzerinde her şey mükemmel. İtiraz eleştiri asla kabul edilmiyor. O zaman da sonuç böyle oluyor.

Bakalım bu işin sonu nereye varacak. İnşallah bizimkiler “Tosya’ya pirince giderken evdeki bulgurdan olmazlar”!!!

İnşallah bu işin sosyo psikolojik maliyetini de hesaba katıyorlardır. İnşallah aşk ve öfke girdabına dalmamış bir psikoloğa akıl danışırlar; bu gidişatın önlerine koyacağı faturayı da, ona göre bir dil kullanırlar.

Bu sonuçtan oy hırsızlarının suçu var da, sandıklarına sahip çıkamayanların sorumluluğu yok mu?

AK Parti cephesindeki dağınıklık bana göre hâlâ devam ediyor. Açıklamalar konusunda, ne söyledikleri kadar, söylediklerinin toplumda nasıl anlaşıldığının ve yorumlandığının da hesabını yapsalar keşke. Belki daha az ve daha net konuşurlar. 

Sosyal mediada trollerin yazıp çizdikleri halkta itibar görmüyor, aksine öfke topluyor. O mediadaki “sahibinin sesi” kalemlerin yazdıklarının da toplumda bir karşılığı yok. Media diplerde sürünüyor, hatta dibi eşelemeye devam ediyor. O kesimden bile yükselen bazı eleştiriler var. “Sonuçlar neden böyle oldu?”, “Nerede yanlış yaptık” diye yazılan yazılarda bu kaybın sebebleri üzerinde üretilen sorulara verilen bir cevap var mı?

Daha önce açık ara kazanılan seçimlerde neden şimdi küsuratlar üzerinden hesaplar yapılmaya başladı. Sadece sonuç değil, sonuca giden yolda yapılan yanlışlar ve kaybedilen oylar neden gündem olmuyor!?

Neden adaylar üzerinde durmuyorsunuz! “Oldu bir kere” demek yeterli mi! Bir kere değil, kaç kere.

Dün eleştirenlerin eleştirilerine kulak verilmeliydi. Aksine öfkeli tepkiler verildi. Bugün de aynı çevreler, sesleri çıkmasa da öfkeli bir şekilde sonucun sebebini başka yerde arıyorlar.

Bakın söylüyorum. Bunun faturasını CHP’ye yıktıktan sonra yarın öbür gün, kendi aralarında bu sonucun faturasını içeriden birine çıkarmak için bir “günah keçisi” arayacaklar. Bu işler hep böyledir. Asıl bu sonuçtan sorumlu olanlar bir şekilde kendilerini aklamaya çalışacaklar. CHP’yi suçlamak yetmez. Kesmez! Bu işlerde sorumluluğu olan zayıf birini bulup, bütün sorumluluğu ona yıkacaklardır. Bu işler böyle olur. Ama bu kadar uzun süre tartışa tartışa cılkı çıkarılan bir konuda bir tane “günah keçisi” yetmez. 

Bu sonucun faturasını sadece CHP’ye çıkarmak, bu saatten sonra, gerçek olsa bile inandırıcı olmayacaktır. Kaldı ki, tek gerçek de bu olamaz. CHP’yi bir kibrit çöpü gibi gözünüze iyiye yaklaştırarak, karşıdaki orman gibi duran, bu sonuçta kusuru bulunan sorumlular kalabalığını görmezden gelemezsiniz. 

Böyle yaparsanız sadece kendinizi kandırırsınız. Bu işler bu hale 31 Mart’ta başlayıp, 1 Nisan’da gelmedi. Öncesine ve sonrasına da bakmak gerek. 

Bugün toplumdaki kaygıyı oluşturan şuuraltını, biriken rahatsızlıkları da hesaba katmak gerek. Olayları tek bir sebebe bağlamak çok ucuz bir kolaycılık olur. Bugün bu sorunu bir şekilde çözmek, eğer buzdağının su altındaki kısmını görmezden gelmeye sebeb olacaksa; bu durum, krizi erteler ve beraberinde daha büyük bir yıkım getirir.

Sorun çözülüyormuş gibi yapılırken, bunun sosyo politik, psiko sosyal maliyetini de hesaba katmak gerek. Gerçeklerin üstünü örterek çözüm üretemezsiniz. Kol kırılır yen içinde kalırsa, o kol ya kangren olur ya da çolak kalırsınız! Yöneticiler halka bu süreçteki söz ve hareketleri ile kötü bir örnek oldular. Bunun ahlaki ve sosyal bir maliyeti olacak. Hatta olmaya başladı bile.

Bu sonucun önümüze koyduğu gündem sadece sandıktaki oy hırsızlığından ibaret değil. Ve mevcut kazananlar da dahil, bundan sonra mazbatasını alacak olanları da çok zor bir süreç bekliyor. 

Ne AK Parti, ne MHP, ne CHP, ne HDP, ne de İyi Parti boş durmayacak. FETÖ, PKK, BÇG’liler boş durmayacaklar. Böyle giderse, siyaset “dua ile istenen bir bela”ya dönüşecek.

Daha ilk günden, dürüst bir şekilde, hak ederek kazananlar için şöyle demiştim: Kazanırsanız Allah’ın millete hizmet için size verdiği bu fırsat sebebi ile şükür secdesi yapın. Eğer kaybederseniz, iki kere şükür secdesine kapanın, böyle bir zamanda, böyle ağır bir vebalden, “İçimizdeki beyinsizlerin” tasallutundan kurtardığı için! 

Biz hayırlısını isteyelim. İstişare ve şûra yapalım. Sabredenlerden, şükredenlerden, haksızlıklara karşı direnenlerden olalım inşallah. Selâm ve dua ile..

 

Günün Özeti

YORUM YAZ

 • b cosgunb cosgun5 ay önce
  düzeltme...yazımızda hata olmuş ... doğrusu.... chp liler Çanakkale'de savaşmış anzak askerinin tv siynen nası aynı yere düşdüler....olucak .özür ....
 • M.Nadir KarakumruM.Nadir Karakumru5 ay önce
  M.Zahit Kotku ksa "kazanan bir, kaybeden iki kurban kessin" buyurmuş. Vebalin ağırlığını düşünen var mı? Selamlar.
 • bir bilenbir bilen5 ay önce
  krizden cikamazsiniz ortada kriz yok din ile soyulan ulke var. milleti donuma kadar soymus fakirlestirmis bir iktidar. dikkat et milletin sirtindan bedava yasayan kitle. nemi olacak yikilacaksiniz. zira siz soymak bedava yasamak icin varsiniz ve kaynak bitti.
 • Erdogan kılıçerErdogan kılıçer5 ay önce
  Valla hocam nasıl çıkacaz bukırizin içinden bilmiyorum kafam almıyor
 • ahmet dönmeztürkahmet dönmeztürk5 ay önce
  Tayfun80 tebrik ederim.Tam benim diyeceklerimi yazmışsınız. Şu seçimi rezil edip kendinizi de rezil etmeyin. Verin şu adama mazbatasını Ekrem imamoğlu da eski ülkücü bu vatanın evladıdır. Yoksa rant tatlı mı geliyor ki bırakmak istemiyorsunuz.Madem bırakmaya niyetiniz yoktu o zaman halkı adam yerine koyun ve partiye menfaati için girenlerin ekonomiyi batırdıklarını bilmenizi isterim.
 • Ankaralı Ankaralı 5 ay önce
  “Sonuçlar neden böyle oldu?”, “Nerede yanlış yaptık” diye yazılan yazılarda bu kaybın sebebleri üzerinde üretilen sorulara verilen bir cevap hala yok.Daha önce açık ara kazanılan seçimlerde ZÜGÜRTCE şimdi küsuratlar üzerinden hesaplar yapılıyor. Sadece sonuç değil, sonuca giden yapılan yanlışlar ve kaybedilen oylarsa malum canak yalayicılar yüzünden gündem olamıyor! Abdurrahman güzel yazmış Allah razı olsun.Ak Parti AKP olunca ben de bu partiden ayrıldım.Çünkü bizzat kendim bürokraside her devrin adamı yalaka bürokratlardan haksızlık ve zulüm gördüm. Cumhurbaşkanı mı? Boşverin onu o artık bizim gibi küçük adamları dinleyecek zamanı yoktur.Yazılan mektupları geri büyükşehir belediye başkanlığına göndermeyi marifet sayardı.Şimdi artık yazmıyoruz.Çünkü kaale alınmadığı gibi,biz de akp yi bıraktık.Dava, misyon hep yalanmış.Rant, saltanat koltuğu şahane imiş. Haram olsunçalışmalarımız ve oylarımız. Yüce Rabbim bunun hesabını soracak. Ama hala sıcak para ve koltuk sevdası İstanbul'un seçim sonucunun açıklanmasını engelliyor.Adam bileğinin gücü ile kazanda ya. Adam kazandı ya.
 • Mesut SarpMesut Sarp5 ay önce
  Gercekten artık mediada trollerin yazıp çizdikleri halkta itibar görmüyor, aksine öfke topluyor. Cok dogru“sahibinin sesi” kalemlerin yazdıklarının da toplumda bir karşılığı yok ve Media diplerde sürünüyor.“Sonuçlar neden böyle oldu?”, “Nerede yanlış yaptık” diye yazılan yazılarda bu kaybın sebebleri üzerinde üretilen sorulara verilen bir cevap hala yok.Daha önce açık ara kazanılan seçimlerde ZÜGÜRTCE şimdi küsuratlar üzerinden hesaplar yapılıyor. Sadece sonuç değil, sonuca giden yapılan yanlışlar ve kaybedilen oylarsa malum canak yalayicılar yüzünden gündem olamıyor!
 • Ali koyuncu Ali koyuncu 5 ay önce
  Abdurrahman dilipak sen istesen reisle görüşürsün bu yazdıklarını reisede anlatırsın ama sen sanki hırsızları aklar gibi yazı yazarsın ben büyükçekmecede oturuyorum evime polis geldi selamün aleyküm dedi bende selamını aldım bana dediki şu kişi burdamı oturuyor dedi ben oğlum olur dedim tamam abi dedi keğıda imza at dedi attım ve selam verip gittiler ne bana hangi partiye oy verdin diye sordu nede parti sordu chp çıkıpta polis hangi partiye oy veriyorsunuz diye soruyormuş vallahi yalan öyle birşey yok bunlar başa gelse ne olur bilmiyorum Allah korusun Abdurrahman bey hiçmi hırsızın suçu yok bir daha yazılarını okursam nederlerse desinler bana
 • BilalBilal5 ay önce
  Erdoğan'a gelince bir oy fark ile kazanmak mümkün iken. İmamoğlu 48,8% ve 15bin oy farkı ile neden seçimi kazanamasın? 1994de Erdoğan 25% ile IBB Başkanı olmuştu. 75% seçmemişti. Yani 52% oy ile Erdoğan CBlığını hak etmiyormu? Evet suçlu AKPnin içinde aranmalı. Sözde sahtekarlık yapılırken sandık başındaki AKP üyelerinin eli armutmu topluyordu? Dilipak bey bu gidişle içerideki suçluların bulunması için gerçekten AKPnin FETÖ ayağının araştırılmasını isteyeceksiniz. Hadi hayırlısı.
 • Ali rızaAli rıza5 ay önce
  Hocam size lafım yok siz öncekiyazılarınızdauyarmıştınız amma dinlemedilerreis için üzülüyorum , seçim sürecini kim yürüttüyse hiç milleti tanımıyor , zerre kadar sosyoloji toplum psikolojisibilmiyor , amma yapacak bir şey yok allah yardımcımız olsun,
 • AbdullahAbdullah5 ay önce
  SÖZÜM ONAAkıl güzel bir nimettir. Sınırlarını çizmezsen nıkmetolur.Her söylediğin hak olsun.Fakat her doğruyu her yerde söylemek doğru değildir.Dikkat edin Kaş yapayım derken göz çıkarmayın.Akılsız dostmusunuz? Yoksa şeytan akıllı bir düşman mı?
 • B cosgunB cosgun5 ay önce
  Sayın başgan her seçimde dersimizi aldık diyo. akıllı insannar aklını gullanır çok akıllı insannar başgalarınında aklını gullanır. başganın medya takip merkezi yok .varısada garşı cenahın elinde . başgan bize gayıp etdiriyo kendiside gayıp ediyo kendine aşırı güven her zaman gaza yapdırır.chp liler Çanakkale'de savaşan ancak asgerinin tv siynen aynı yere nası düşdüler bunuda annadamıyoz.huvel baki .....
 • hb38hb385 ay önce
  inşaallah secim yenilenmez.Yenilenirse çok yazık olur.Bazı CB nefret edenler haklı çıkabilir.Ne diyorlar ......adam diktatör bu sonucu kabul etmez yeminederek iddiayagiriyir RTE bu seçimi ne yapar eder iptal ettirir diyenler hakklı çikmaz.YSK en hukuku karari verir inşaallah
 • MisafirMisafir5 ay önce
  Arkadaş. Secim bitti derdi bitmedi. Sanki sorun yok başka. Adanayı chp alınca işgal mi edildi? Osmaniyeyi mhp almasaydı afrinden füzeler mi atılacaktı? Ankara düşman tehlikesi ile karşı karşıya mi? Beka söylemi ters tepti. Bunu kabullenin. Millet yıllardır yoksulluk ve aclik sınırının altindamaasla yasiyor. Açız aç!Bu defa millet ders vermistir size. Yazınki brunson Olayı neydi öyle? Yenileri geliyor göreceksiniz. Abd bize her istediğini seve seve yaptırıyor. Basımıza çuval geçirdiler, bir müzik notası bile veremedik. Yoksa vermek istemedik mi? Abd hala 1 mart tezkeresini unutmadı öcünü alıyor. Onlar unutmaz ama milletimiz daha dün kendisine biçilen zor günleri hemen unutur.
 • KEMALİSTKEMALİST5 ay önce
  BAHSETTİĞİMİZ 30.000KÜSÜR SANDIK, KAÇ BİN SANDIĞA KİM ORGANİZE OLMUŞLAR BUNCA TOPLANTIYI BÜYÜK STADYUMDA YAPSALAR BÜTÜN DÜNYA DUYAR OLMAYACAK İŞ BİR DEFA 5 ,10 SANDIK OY DEĞİL BU 30 BİN KÜSÜR SANDIK OY BURADAKİ SORUN GEÇERSİZ OYLAR, NEDEN AKP DAHA FAZLA SORUNU BÜYÜTÜYOR SORUN YOKKEN, AÇALIM BAKALIM BUNDAN ÖNCEKİ SEÇİM 333000 KÜSÜR OYDAN KAÇ TANESİ AKP'YE ÇIKACAK KAÇI CHP ÇIKACAK CHP GEÇEN SEÇİM ÇIKACAK OYLARIN TAMAMINADA CHP ÇIKMIŞ OLSAYDI YETMİYORDU TOPLUMU GEREKSİZ BEKLETMEK YERİNE KABULLENDİ AMA BU SEÇİMŞİMDİ HADİ ŞİKAYET ÜZERİNE GEREKSİZ OYLARDA SAYILDI SONUÇ ORTADA MAZBATA ALINACAK HALK VERDİĞİ OYUN ARKASINDA DURUR BURADA HALKIBEKLETENLER BU İŞTEN ÇOK ZARAR EDERLER SİYASETEN BEDELİ AĞIR OLUR O PARTİLERE SAYIN DİLİPAK MİLLET NE DİYOR? YANİ ÇOK AYIPLIYOR BU YAPILANLARI
 • Tayfun80Tayfun805 ay önce
  Soru: Ak partinin kuruldugu, Rte nin başbakan olacağına karar verildiği o evde sayın dilipak gerçekten siz de var miydiniz? Içeri sonra abdli bir yetkili ile tuğrul türkeş de sonradan girdi mi? O gece başka neler konuşuldu? Akp bir projedir , demiştiniz dilipak. Hâlâ sözünüzün arkasında misiniz? Erol mutercimleri tekzip ettiniz mi bunları anlattıktan sonra? Mütercimlerin gerçekten reisin yanında olması istendi ve de o reddetti mi? Basbakan olacaksa bari Ingilizceyi iyi ogrensin, dedi mi iceridekilere. Bugunlere bakinca 20 yilda buralara geldik. BOP tikir tikir isliyor mu? Ne dersiniz? Ayrica HILAL KAPLAN : "Herkesin cebinde zaten Türk Bayrağı var artık bu Türk Bayrağı'nın isminin değişmesi de gündeme gelmeli mesela Sayın Selahattin Demirtaş'ın dediği gibi "Devlet Bayrağı" olabilir." dediginde neden onu rezil etmediler akpliler. Bari bugün edin. Geçmiş öyle çabuk unutulmaz. Güya gazzeye gidecekti reis! Kaç yıl geçti haber yok. Emevi Camiinde cuma namazı kılacaktık,malesef suriyeliler ülkemizde çocuk yapmaktan ve ekonomiyi milyarlarca dolar zarara uğratmaktan başka ne ise yarıyor? Ya Süleyman Şah? Erbilde abd incirligin alternatifini çoktan kurup taşındı. Siz daha uyuyun. Gece girebiliriz Suriyeye diyoruz. Trump ekonominizi mahvederim deyince geri adım atıyoruz. Bu mu güçlü ekonomi? Tarım bitmiş, enflasyon işsizlik uçmuş. Sandıkta kaldı aklımız. Turkiyeyi çok kötü günler bekliyor. Yunanistan Eşek adasinda bağımsızlığını kutlarken işgal bile diyemiyoruz buna. Kudus başkent ilan edilince israile bir tane boykot anlasma iptali vb yapabildik mi? Kimse kimseyi kandirmasin. Mesihin geleceği günlerin şartları yavaş yavaş oluşuyor. Hâlâ bizimkiler reis mehdiye hazırlanıyor falan zirvaliklarini söylüyor. BU DAHA IYI GUNLERIMIZ!
 • Ragıp KİRAZRagıp KİRAZ5 ay önce
  Hocam ağzıma sağlık güzel yazmışınızBende sandıkta görevliydim çoooooooooooook eskiden sandıkları gezmek için MİLLETEN vekilleri gelirdi seçim günü şimdi DANIŞMANLARINI göndermişler kendilerinin çok işleri varmışta ya hocam daha iyi günlerdeyiz.
 • Yılmaz B.Yılmaz B.5 ay önce
  Niye bu iktidar gariban ile işçi ile çiftçi ile uğraşıyor.Neden bütün vergiler fakir insanlardan alınıyor.Ya yarın hakkın huzurunda benim fakir kullarımı gözettin mi diye sorulmayacak olduğunu mu düşünüyorlar.Yaşasın mazlum insanlar için hakkın huzuru...
 • Mustafa Mustafa 5 ay önce
  Önce İman mı , amel mi
 • Mustafa Mustafa 5 ay önce
  Bizim parti az calıyor bunlar çok calıyor . Allah subhanehu ve teâlâ aşkına bu mantık la iman ettim veya ben Müslümanım sözü ne kadar örtüşüyor.
 • AbdülcebbarAbdülcebbar5 ay önce
  Hocam güzelde ,tek parti milli şef dönemi uygulamaları ile aynı şeyi şimdi akp yapıyor ,hala fetö metö hikayeleri uçuşuyor havalarda .birazdaak hısızlardan bahsetseniz yoksa necipfazılın menderse mektubu gibi mi olaylar ,,yazamıyorsanız gibi fazla mı ????!!!!
 • ADEM AKBASLIADEM AKBASLI5 ay önce
  Mevcut ve gecmis ile ugrasmak yerine ders cikaralim,gelinen bu noktanin nedenini iyi degerlendirelim.Dilimiz sevgi dili olmali,tevazuyu elden birakmayalim,nefret dilini ayristirici dili terk edelim,nefsimize sik sik edep ya hu demesini bilelim.Hep ben degil biz olalim.insanimizin hasletlerini iyi okuyalim.Sayin Cumhurbaskanimizi kim yaniltti bilmiyorum da.o atilan cay paketleri bendenizi cok incitti,Saygilarimla
 • SofuoğluSofuoğlu5 ay önce
  Yazdığı yazılarla ERDOĞAN ve AKPdüşmanı kim varsa yorumlarıyla bayram ediyorlar.Yazık ki, ne yazık!Bu günleride mi görecektik?
 • ÜzgünümÜzgünüm5 ay önce
  Sayın Dilipak, ekonomi bakanının reform konuşmasını dinlediniz mi? Maalesef reformsuz bir reform paketi ve ne yazık ki içinde vatandaşın cüzdanına pozitif yansıyacak bir şey yok. Demek oluyor ki daha kötü günlere gidiyoruz. Böyle durumlarda aklıma hep bir iktisat profesörünün emeklilik konuşması geliyor. Diyor ki: Cebinde parası olmayana hiçbir şey anlatamazsınız.
 • YAVUZ KIRYAVUZ KIR5 ay önce
  Teşekkürler ak saçlı bilge insan! Kral çıplak demek bu ortamda yürek ister hale gelmiştir. Toplumatercüman olmuşsunuz. Bu bir sorumluluktu topluma. ASLINDA, iktidar sahipleri, kendilerine, hesap vermekten kaçan siyasetlerine, ahbap çavuş münasebetine dayanan liyakatsız yönetimlerine, yalan ve iftiralarına, adaletsizliklerine, baskıcı yönetimlerine, Fetöyü bahane ederek demokrasiyi yok etmelerine, eleştiriden yararlanmamalarına, tenkid edenleri düşman görmelerine, kibirlerine, haksızlıklarına, Fetöcü diye onbinlerce insanı yalan ve iftira ile işinden gücünden edip tasfiye ederek insafsızca lekelemelerine, yolsuzluk şaibelerine, devlet yönetiminde emaneti kendi mülkleri gibi görmelerine, kendilerini vazgeçilmez sanmalarına, kuralsız ve denetimsiz devleti yöneterek hesap vermekten kaçmalarına, medyayı kamu bankalarını kullanarak tekelleri altına almalarına, haksız rekabetten yararlanmalarına,TOPLU AÇILIŞ ADI ALTINDA SEÇİM MASRAFLARINI DEVLETE YÜKLEMELERİNE,KPSS'DE BİRİNCİ OLANLARI MÜLAKATTA ELEYİP VİCDANLARI KANATMALARINA, TORPİLLE KUL HAKKI YEMELERİNE,AHLAKİ KAYGI TAŞIMAMALARINA, ALLAH KORKUSUNU UNUTMALARINA,DEVLETİ AİLEŞİRKETİ HALİNE GETİRMELERİNE, ADALETE,SAYIŞTAY"A,MEDYAYA HESAP VERMEKTEN KAÇMALARINA YENİLMEDİLER Mİ?
 • Mehmet Mehmet 5 ay önce
  Dilipak ak parti iktidarmi diye soruyor.Kisacasi ak partinin yaptığı hatalara göre nasıl oy aldığına şaşırıyor.Kisacasi birileri ak partinin ipini çekmiş gibi ve bunu bilenler gemiyi terk ediyor diyor.
 • Mehmet Ali Tuna Mehmet Ali Tuna 5 ay önce
  Hocam yüzde yüz yazdıklarınıza katılıyorum.Gözü kapalı olarak yazınızın altına imzamı atarımAllaha emanet olunuz.
 • 61 ab61 ab5 ay önce
  Yaşasınyeni üye geldi heralde psikolok prf
 • maraşlımaraşlı5 ay önce
  Arkadaşlar ahir zaman alametlerinden biride erkeklerin kadınların sözünden çıkmaması , düşününce neden böyle olduk diye , erkeğin erkek olmadığı yerde maalesef boşluğu kadın dolduruyor. Kadınlara sözüm yok yükleri zaten fazla , çalışanın derdi ev hanımından daha fazla Allah güçlerini artırsın , Ülkemizin adının anadolu olması gibi , demem oki adam gibi adam olmayınca siyaset sanat ve tüm kurumlarda sorun toplumsal hale geliyor demekki , bie adam gibi adam lazım madam gibi değil
 • Zekeriya GökçeZekeriya Gökçe5 ay önce
  Hırsız fetö dür: hırsız devletini milletini “ben sizin itinizim” diyerek Batılıların televizyonuna demeç verendir. Hırsız seccadeye ayakkabısıyla basıp sizin kutsallarınız ayaklarımın altında diye mesaj verendir. Yıllar yılı çalan çırpan fetö ve onun yol Arkadaşı chp hdp .. tir.
 • helalhelal5 ay önce
  Bakiyorumda, asil kose yazari yorumcular olmus.oku oku bitmiyor.hakaret ve kufur edilmediginde.dusunce ozgurlugu guzeldir.
 • CumhurCumhur5 ay önce
  Iste sizin gibi yandas satilik yazarlarBunun adina din diyorsunuz.Bizim gibi dindarlar buna dinsizlik diyoruz.aramizdaki fark bu.Akp senelerden beri oylari caldi cirpti.Ses cikarmadiniz.Bugun 3.5 milyar akp denilen sahtekarlarin yaptirdigi kopruye halk para verecek akpnin aileleri cocuklari bu paradan yuzde%kac aliyor.Neymis dinle hele hele akp dininle.Devlet yonetilmiyormus.Hala secimi kazanana hakki verilmiyor.Hala akp denilen guruh is basinda Unutma akp bop buyuk israil projesidir.Akpyi siyonistler kurdurdu.
 • maraşlımaraşlı5 ay önce
  Daha bu iyi günlerimiz. Zina,faiz,rüşvet,ahlaksızlık,sapıklık vb tüm pislikler toplumda kangren gibi artarak tüm vücuda yayıldı. Başımıza gelecek ilahi belayı bekleyin. Bakalım bela ve musibetler hepimizi birden vurduğunda kim kimi suçlayacak , yoldan iyice çıktık. Allah cc sonumuzu hayreylesin.
 • övüldüğün yereövüldüğün yere5 ay önce
  artık cumhuriyette, fetönün yayınlarında filan yaz.kanallarında yayınlarında bir numarasın. oralarda sana övgüler diziliyor.akit ten ricam. şu internetten kopyala yapıştırıcı adamı defedin, layık olduğu yere gitsin.bazıları hala anlamamış filozof zannediyor.
 • melih53melih535 ay önce
  metin rumuzlu yorumcu kardeşimiz bizleri atlamışsınız**intibak**işçi emekli intibakı öyle azbuz değil..yaklaşık 10 milyon oy kullanan kesim.**asıl akp bu kesimden büyük kayıp aldı..şimdi önümüzdeki dönem bayram ikramiyesi mesela .yandaş trol basın mücdeee diye başladı **hadi emekliler gene iyisiniz bayram ikramiyesi alacaksınız **havasında mücdee haberleri ama *zam yok**ona enflasyon vurmamış**kdv iadeleri kaldırılıp ek ödem başlattı akp ..oda % 4 lerde..onun da revizyonu vardı yapmadı...yani sorun ak partinin akp diye bir marjinal partiye dönüşmesi.yandaş trol bir basın medya oluşması ve bol gaz ...
 • yeni üyeyeni üye5 ay önce
  ilginç, bu köşe sanki başka bir alem..ütopik bir deneyim sunuyor insana..dünya ve türkiye buradan yönetiliyor zannı veriyor..Çok şirin ve sevimli üyeleri var..Müzik ilavesi ile daha doyurucu sonuçlar elde edilebilir..Alternatif tıb küçümsenmemeli..Şifa allahtan.
 • Zekeriya GÖKÇEZekeriya GÖKÇE5 ay önce
  Na hak yere kendinizi helak etmeyiniz beyler. tencere yuvarlanır kapağını bulur. Haksızlık-hırsızlık yapan yaptık yanımıza kar kaldı zannetmesin kalmaz. aç ve açıkta kalır. Hak Allahın ismidir kim hakkı tutup kaldırırsa Allah onu yüceltir. yok toplum gerildi haksızlığa susalım ile yücelmez kimse... Kim Haktan Hukuktan yana tavır sergiler ise o kazanır.
 • ZaferZafer5 ay önce
  Bir işçiden SGK primi, işsizlik fonu kesintisi,BES kesintisi birde kıdem fonu kesintisi yap sonra emekliliği çok gör sonrada biz ülke yönetiyoruz oğlumun şeyini yönetiyorsun
 • FerhatFerhat5 ay önce
  Hakk ile batılı birbirinden ayıramayan mazlum müminlerin cehaleti, zalimin gücü ve sinsiliğiyle bir araya gelince, mazlumun malesef nasıl da bir maskaraya dönüşüp,siyonizmin oyuncağı haline geldigini görüyoruz..Bizim dua edip medet umduklarımız partiler bizi nereye sürüklüyorlar acaba? Demokrasi, Kapitalizm ve hümanizm odaklı Liberal sistemin kökleri 17. Yüzyıldaaydınlanma ve rönesans adı altında protestanların gerçekleştirmiş olduğu fransız ihtilaline dayanmaktadır. Kısacası Tevrattan etkilenerek faizi ve Kapitalizmi kutsayan fransız asıllı CALVİN ve alman asıllı immauel Kant hümanizm ideolojisinin ve reformist hareketinin (hıristiyanlığı Protestanlaştırma) önde gelen bazıl isimleri. HıristiyanlığıProtestanlaştırarak siyonizmin tekeline alan Martin Luther'in yorumlamış olduğu incilde devamlı yahudilere vaad edilen filistin topraklarından bahseder. Nitekim bugünkü protestanlar kendilerini yahudilere yakın görürler. Kommunizm ve Sosyalizm ideolojisini geliştiren Karl marx aslen bir Alman yahudisidir ve akrabalarının maddi yardım ve destekleri ile Almanyada eğitimini aldıktan sonra Rusya da Rus çarının öldürülmesi ve Kızıl devrimin gerçekleşmesinde büyük rol oynar. Karl Marx tan ilham alan ve Kommunizmin önde gelen isimleri Lenin ve Stalin de yahudi asıllı idi. Kısacası Kabbala mezhebine ait siyonist derin güç dünyamızı kendi geliştirmiş olduğu Kapitalist/Liberalist ve Kommunist/Sosyalist düzenler vasıtası ile yönetmekte. Bu düzenin çarkı uluslara arası düzeyde Devlet yöneticilerininde faliyet gösterdiği en etkili 36 Mason Loca ları ile ayakta tutabilmekte. Bu localar NEO-LİBERALİST ve KOMMUNİST/SOSYALİST olarak iki ayrılmakta ve iki cephede aynı derin gücün iradesinde tabiler ve temelde aynı hedefleri gütmekteler. Derin güç Filozofide Hegels Dialektik olarak tabir edilen strateji yi uygulamaya koyarak, bir taraftan Uluslar arası Kutupplaşmaları teşvikliyerek diğer taraftanda Parlamentolar düzeyinde partileri birbirleri ile birbirini yercesine muhalef ettirerek halkların şuurlarını teslim almakta ve bizi gerçek gayemiz olan yaradılış gayemizden saptırmakta. Kısacası şeytan üçgenini andıran bir düzen ile dünyamızı ve yurdumuzu yönetmekteler. Hegels Dialektik olarak tabir ettiğimiz strateji ile Tez(NEO-Liberalizm), Antitez(Sosyalizm/kommunizm), Senteze(ikisinin arasını bulan Merkez Partiler) oluşturarak 200 yıldır dünyamızda kontrollü bir şekilde kaos ve kargaşa ortamı yaratarak dünyamızı derin güç tarafından yönetilmekte. Özünde Rusya Ve Putinin nin bize sunduğu Vodka da, yada ABD nin bize sundugu Johny Walker de bizim helakve günaha batmamiza sebebiyet verebilir, zira özünde bu iki kutup kontrollü bir sekilde derin güç tarafindan yönetilmekte. Zira 1. Dünya savaşını kontrollü bir şekilde kurgulayan kazanani gineaynı derin güç olmustu. Tarih tekerrürden ibarettir, zira derin güç 1 Dünya savaşında olduğu gibi tarafları bilinçli şekilde silahlandırıp kontrollü bir şekilde bölgede kıyamet savaşını tasarlamakta. Müminler ancak ve ancak Tavhid- Nizamında sarılıp ALLAH cc tek kudret sahibi olduğuna inandıkları an ancak muvaffak olabilirler. Aksi takdirde geçmişte terihimizde yaşadığımız olumsutzlukları tekrar başımıza gelir ve büyük bir hüsran yaşarız
 • behzatbehzat5 ay önce
  Ak partili durumu iyi olan sahillerde yazlıklarda elit sitelerde ve semtlerde oturanlar akraba arkadaş dost tarafından özelliklede sol cenah tarafından eş ve çocuklarının okullarda işyelerinde dost sohbetlerinde mahalle baskısı endişesi taşıdıgıda bir gerçek. Tıpkı eski anaplılar gibi
 • Mehmet G.Mehmet G.5 ay önce
  "KİBRİN" nelere sebep olduğunu ve olmaya devam edeceğini çok güzel özetlemişsiniz. Kaleminize sağlık.
 • ferhatferhat5 ay önce
  Dava şuurunun yerini nasıl olsa bu ülkeyi reisden daha iyi kimse idare edemez diye beka sorunu gibi gören %50 üzerine yaslanmak kaç seçim daha kazandırır sayın il ilçe örgüt yöneticileri diyesi geliyor insanın.
 • Rumeysa Akkılıç Rumeysa Akkılıç 5 ay önce
  (...)Israrla yazım kesilmiş, kırpılmış ve eksik olarak yayınlanıyor.? Kripto kimlikler ve yazanlar için bol bol yer kalsın. Bu platformda birşey yazıp çizmenin bir anlamı kalmıyor....
 • Şeref Aydemir Şeref Aydemir 5 ay önce
  Maalesef ak parti içinde sıkıntılar var ve bu sıkıntılarda ak partili gibi görünen parazitlerden kaynaklanıyor,bunlar ak parti vizyonuna sahip değil,bir türlü temizlemediler,bişey desek senin ağzın kokuyor diyorlar,Cumhuriyet tarihinin en uzun ömürlü ak parti ikdidarına yakışmayan hatalar yapılıyor,Allah esirgesin böyle giderse sonuç hüsran!!!
 • HalitHalit5 ay önce
  Aşağıda yorum yapanların tamamına yakını Fetocular, Chp'liler, İP'liler, Saadetçiler yani millet ittifakı taraftarları ve hepside size helal size hocam diyorlar. Demekki sen tarafını seçtin, seçtiğin tarafta bunu gördü. Herhalde sen bu geminin yakında batacağını zannettinde gemiden ilk kaçan farelerden biride ben olayım dedin. Ama kusura bakma bu geminin sahibi Allah (cc)'tır ve bu gemi batmaz. Geminin kaptanıda sonuna kadar bu geminin dümeninde kalacak. Sen ve senin gibi gemi kaçkınlarıda geminin batmadığını görüp geri gelmeye çalışacak ama nafile, artık kel görünmüştür Dilipak efendi.
 • esereser5 ay önce
  Eskiden sandık başkanı hep o okullardaki müdür müdür yardımcısı veya öğretmenlerden olurken bu seçimde niye belediyelerde tarım il müdürlügünde orman bölge müdürlügünde insanlar sandık başkanı yapıldı veya yapılmak istendi
 • atcatc5 ay önce
  sayın dilipak yolsuzluk yapılmış olablilir chp yapmış olabilir hdp yapmış olabilir fırsat bulsa mhp yapabilir diyorsunuzda sıra akp ye gelin ce akp içindeki kriptolu fetöcüler diye söze devam ediyorsunuz yani akp yapmaz diyorsunuz akp ye toz kondurmuyorsunuz ama herşeyi bir başkasına yıkmak dinen caiz midir ya akp lide yapmışsa ozaman islam ahlakınıza ne olur siz işinize geldimi dini kendinize göre yorumluyorsunuz çok ayıp tür partiler yapar ama akp yapmaz yapsayapsa akp iiçindeki fetöcüler yapşıtı öylemi zamanında siz bunlarla aynı safta namaz kıldınızbunları siz bilmezseniz kimse bilmez hak etmeden devlet memuru olanlara ses çıkart saydınız bu gün bunlar olmazdı allahın huzuruna nasıl çıkacaksınız hala cümlelere takla attırıyorsunuz zamanında size kaç defa söylendi tüm kurumlarda fetö varda neden yüksek seçim kurulunda tüik te yok cehape sizleri kaç kez uyardı rahmetli kamer genç mecliste konuştu üzerine yürüdü akp li vekiller ogun rahmetlininüzerine yürüyenler bugün akp de hangi gorevdeler acaba araştırın hüç kusura bakmayın akp gelince hayalinizdeki dindar yaşam olmadı imam hatipliler istediğiniz gibi olmadı akp zamanında dünya malına sahip olanlar nasılda ahireti unuttular dimi ama demekki devlet ben dindar nesil yetiştirecem derse sonuçortada bunu hitler denedi arı ırk tutmadı köy enstütüleri milli gençlik tutmadı altın nesil tutmadı nesil tutmadı nesli devlet değil aile yetiştirir devlet kanun yapar aileyi korur devlet işi başka nokta
 • erhanerhan5 ay önce
  Peki millet ittifakını oluşturan 7-8 partinin hiç birinin bekaa ve lavrion kamplarına dair pkk pyd deaş dhkpc fetö mensuplarının avrupada 1970'lerden beridir barındırılmasına onları kuranlara kullananlara suriye ve ırakda 23 bin tır ile 2 bin kargo uçak dolusu silah mühimmata dair niye tek bir kelime sarfetmiyorlar sarfedemiyorlar. Onların bu konuda sorumluluk alma tek kelam etme hakları yokmu?. Türkmenlere yardım tırlarına duyarlı olanlar ve kendinede her gün atatürkçüyüm diyenler bu konuda niye hep ortada kuyu var yandan geç misali davranıyorlar bu konu cnntürk habertürk ntv foxtv ekranlarında niye hiç sorulmaz
 • Mustafa özkanMustafa özkan5 ay önce
  Şuan AKP de işler paydos edilmiş görevliler dün olduğu gibi uykuya dalmıştır. Sonucu tekkişinin konuşmalarına göre beklemiçlerdir. AKPliler yanındaki arkadaşkarından dahi oy istemediler. AKP temayül yoklamasındabirinci olanı değil başkasını aday gösterdi. Küskünler ordusu oluştu ve deve dişi gibi insanlar dışlandı. 
 • sametsamet5 ay önce
  Sabah ismail küçükkaya sizin bu günkü makalenizi okuyor bunları biz söylesek bizi aforoz ederler diyor
 • karışıkkarışık5 ay önce
  suçunu açıklamayıp koltuğuna tekme vuru gibi seçilmiş belediye başkanlarını kovarsan sonuç bu olur. demokraside tekmeyle kovma yok. suçu varsa yargılarsın gereğini yaparsın.
 • metinmetin5 ay önce
  vahap beyüstad diyorki 1 80bin İHLASZEDEXAİLE ORTALAMA 4 KİŞİ =320000KİŞİ 2- EYT LER 90000X4 =360000 KİŞİ 3- 3600 EKGÖSTEGE BEKLİYENLER 500000 KİŞİ 4-ŞEKER FABRİKALARININ SATILMASIİŞTEN ÇIKARILAN İŞÇİ SAYISI 3000 KİŞİSAADECE BUNLAR BİR KISMI LİSTEYİ UZATABİLİRİZ ne etti TOPLAM = 1480000KİŞİ18 YAŞ ALTIKABA HESAP80000 KİŞİGERİ KALAN 1400000 OY EDER BU İNSANLAR ZÜLME UĞRUYORLAROYYYY ANAM BİZ YANDIKBİTTİK DİYORLARBU KADAR AÇIK YAZILAN YAZIYI ANLAMIYORSANYORUM YAPMAYIN ÜSTADIN OKURLARI ARASINDA OLAN VEYA OLACAK İNSANLARIN NE OLDUĞU VEYA OLACAĞIMEMLEKET GERÇENİNİ DEĞİŞRİRMEZ , ŞİMDİ BANASENDE ONLARDADMISIN DEME HELE KRIPTOFETÖÇÜDEME DEĞİL AKLINDAN DAHİ GEÇİRME ALLAH ONLARIN BELASINI VERSİNAMERİKAN UŞAĞIVE AMERİKAYA ,EMPERYALİSTLERE KİM HİZMET VE YALAKAKLIK EDİYOR VE BESLENİYORSA CANLARI CEHENNEMEZÜLMME KİM HİZMET EDİYORSAONLARI ALLAH A HAVALE EDİYORUM SELAMVE SAYGILAR
 • ileri demokrasiileri demokrasi5 ay önce
  Biri aday oluyor, YSK seçime girebilir diyor, insanlar sandığa gidiyor, istediği adaya oy veriyor, o oylar sayılıyor, bir birinci çıkıyor, YSK’nın seçime girebilir dediği adaya sonradan KHK’lı olduğu için meşru değil deniyor. Suçlu bu işe onay veren YSK değilmi? nerde kaldı hukuk hak nizam?
 • bay abdurrahmanbay abdurrahman5 ay önce
  HDP'den seçilen 4 belediye başkanının mazbatası, seçimi ikinci tamamlayan AKP'li adaya verilecekmiş.ikinci parti akp yerine başka parti olsa bu karar çıkarmıydı?
 • duayenduayen5 ay önce
  şiddetli bir akıl tutulması.. akp ne açıklasa.. kaybetti ya seçimi... ver gazı diğerlerine.... hatasını görmek ve önlem almak zaten akp nin ilk saatlerde açıkladığı şeydi... aşağıdakiler bi şekilde üstte uymadıysa.. kendince hizmet ettiğini düşündüyse elbette sorun çıkar ön görülemez bir sonuç çıkar. hadi bir kenara koyup seçim sonuçlarını hemen akıl tutulmasından çıkıp şu kirli oyunu bozalım... akp nin alternatifi hala yok.. sadett 1 oy dahi olsa akp den çalmak için her yerde aday çıkardı oturduğu binanın kirasını dahi öndemedi icarlık oldu.. kişisel hırs malesef buraya kadar... iyi partide aynı modda maksat devletin elini ayağını çekmek düşürmek ama oda eline yüzüne bulaştırdı oturdu.... hdp istediğini aldı zaten..... chp sağa manevrası biraz tuttu ama seçimden sonra öç almaya başladı.... suriyeliler boluya dar gelmiş oldu. havyan hakları için en şiddetli tepki verenler bu açıklamalara karşı haklı gardaşım dedi... yaptığı stadın adını değiştren tire belediye başkanı marifet gibi bir iş yaptı ilk günlerde.... kutuplaşma sadece sözü duyulanlarda var efendim... köşelerine kurulmuş ben bilirimlerde.... ben söyledimlerimde. var. sesini duyamadığımız kişiler yine aynı telaşın peşinde zaten çoktan kapttılar hesaplarını....
 • AhmetAhmet5 ay önce
  Dinimiz hikmet dinidir.Kusursuz yalansızdır.Oysa siyaset tam tersi yalan dolan alevera neararsan mevcut.Birsiyasi partiye oyveriyorken şeriati getirecek diye oy veriyor deyiliz.Belki bir faydasi olur.Bu ülkede ezanlar yıllarca türkce okunmadımi müslümanlar hertürlü aşağalanmaya,işgenceye maruz kalmadımı. 28 Şubattan sonra kuran kurslarımız bomboş idi.Şukürler olsun şimdi binlerce hafız yetişiyor. AKPhatalari saymakla bitmez lakin bir acı kahvenin kırk yıl hatırı varsa.....Altetnatif söylermisinizbaykal açılım demişti kartalda çaraflari yakarak şov yatılar.Ecevit o hasta haliyle ayakta duracak hali yoktu şuna hatini bildirin derkenki halkni hić unutaçak deyilim.m(kavakcida hiç sevmediğim biridir) Bu solaklarin müslimanlara olan bakışları asla değişmez.Sizin alternatifiniz bunlarmi onu söyleyinbesselam
 • Mehmet köksalMehmet köksal5 ay önce
  Sayın üstad, YazılarınızıNurettin Sözen in İBB Başkanlığı döneminden itibaren sık sık okur ve elhamdülillah çok şükür inançlı birisi olarak beğenerek okurum.Özellikle bugünkü analiziniz adeta 2010 sonrasında adeta geliyorum diye açıkça bağırıyor idi,güç zehirlenmesi , kibir ve özellikle liyakatsızlık , liyakatsızlık liyakatsızlık...Selam ve saygılarımlaAllaha emanet olunuz...
 • melih53melih535 ay önce
  hocam kısa ve özokadar kişiyi o eve nasıl sığdırdı mevlut..nasıl uyudular nasıl yattılar kalktılar acaba..mevlut iyi iş başarmış ..birde soyadına göre oy sistemi .oy kullanmaya gitmeye gerek yok ..akp ye göre soyadıyeni yeni işler..dün aylardır beklenen açıklanan bilmem kaçıncı ekonomik bişey **(ne olduğunun kimse anlamadı ))bakın piyasalar nasıl tepki verdi.ilk olumsuz tepki başlangıç yeri kamu şirket ve bankaları borsadan .kendileri inanmadı kendi hazırladıkları power a..deneme yanılma olduk hocam ya tutarsa..hala yandaş trol basının önderliğinde huzursuz bir ortam yaratılmaya çalışılıyor..ak parti önündeki 4.5 yılı harap etmeye harcamaya başladı bile..yazık..ak partiyi bitiren 2 etken ,biri yandaş trol basın,, ikincisi de ne yazıkki ekonomi bakanlığı...muhalefete gerek kalmadı zaten.ve hala bu iki etken halkı ak partiden hızla uzaklaştırıyor..hızla...
 • Rumeysa Akkılıç Rumeysa Akkılıç 5 ay önce
  BU ÜLKEDE OLUP BİTENLER MÍĞDEMİ BULANDIRIYOR.. Şu Ülkenin
 • VeliVeli5 ay önce
  İstişare ve şura bilinci ile yapılacak kaç kişi kaldı ki. Siyaset 2000 yıllarından beter kirlendi. Düzeltecek ne daha adamı nede siyasetçi kaldı.Sahnede halen oğul, kız ve hanımefendi geziyor
 • Rumeysa Akkılıç Rumeysa Akkılıç 5 ay önce
  BU ÜLKEDE OLUP BİTENLER MÍDEMİ BULANDIRIYOR.. "İnsanlar zulümden değil, zulmün kendilerine dokunmasından şikayetçiler..." | Necip Mahfuz_____________________________________Şu Ülkenin
 • Vahap kalyoncuVahap kalyoncu5 ay önce
  Sayın dilipak bu minvalde yazdıkça artık okurları arasında chp,fetocular,ip liler vs,vs artar artık onlara yazar.
 • abdurrahman olurabdurrahman olur5 ay önce
  aynen öyle aklın yolu bir. sonunda aklını kulanan adalete ve hakka dayanan istişareye dayanan kazanacak.
 • Vahap kalyoncuVahap kalyoncu5 ay önce
  Sayın dilipak şunumu dıyorsunuz açıkça ve mertçe söyleyin:Bu ak partı yoldan çıkmıştır ve bunu devirmek lazım yakın geçmişte bunca kazanım elde etsek bile bunların hiç bir önemi yoktur ideallerimiz yoktur vs,vs .
 • TurgayTurgay5 ay önce
  Bir de şu 29.000 den 14.000 ne nasıl düştü için bir şeyler yazayım. YSK ilk açıkladığında fark 29.000 di diyelim ama bu ıslak imzalı tutanaklardaki toplamalardan meydana gelen bir hata idi ve herkes tarafından görülebilirdi nitekim görüldü vebütün partiler buna itiraz ettiler ve hemen düzeltildi yani burada bir suistimal ihtimali sıfırdı. Akp'ye şu ana kadar gelen oy sadece 4000 civarında yani geçersiz 290.000 oydan gelen rakam bu. Şimdi ben akp seçmeni daha cahil nereye basacağını bilmediğinden oyları geçersiz sayılmış diyeceğim kıyameti koparacaksınız ama işin doğrusu bu, basın ampule demişsiniz vatandaş da ampulün üstüne basmış amblem ve mühür siyah olduğundan bazıları gözükmemiş ve geçersiz sayılmış. Varsa farklı bir durum siz söyleyin işin özü hırsızlık filan yok millet 25 yıldır sen yönettin biraz da daha genç, güler yüzlü, halkın değerleri ile bir problemi olmayan en önemlisi İstanbul'u gerçekten yönetmek isteyen birini tercih etti NOKTA.
 • Secih BAŞARAN Secih BAŞARAN 5 ay önce
  CHP AVUKATLARINA! CHP OLSA, DİNE BU KADAR ZARAR VERMEZDİ DİYORSUNUZ YA ÖNCE KAFANIZI KUMDAN ÇIKARIN LAKİN K...... AÇIKTA, CHP MÜSLÜMAN İLE DİN ARASINDAKİ BAĞI KOPARAN SİSTEMİN KURUCUSU. SİZE YAŞAYACAĞINIZ BİR DİN BIRAKMAMIŞLAR Kİ, SADECE DİNDARIM DİYEBİLME HAKKINI VERMİŞLER, YAŞAMAK HAKKINI DEĞİL. BUGÜN ŞİKAYET ETTİĞİNİZ BATAKLIĞI BİZE ARMAĞANEDEN PARTİ. SİZ DAHA NEREDESİNİZ DAHA MAZBATA ALINMADI HELE BİR ALINSIN, 15 TEMMUZ KAHRAMANLARI BELEDİYEDE ÇALIŞANLARI BİR İŞTEN ATILSIN, "ONLAR GELDİ BU BEREKETLİ TOPRAKLARI KURUTTULAR" DİYE KONUŞANLAR BELEDİYEYE İŞE ALINSIN O ZAMAN SEYREDİN FİLMİ, KENDİNİZİ ALMANYAYA MI ATARSINIZ, FRANSAYAMI YOKSA HOLLANDAYA MI BİLMEM, BİR GAZETECİNİN ŞEFKAT TEKMESİNİ YİYİP SAVRULDUĞUNUZDA (küçük BİR İhtimal) AKLINIZ BAŞINIZA GELECEK İŞTE O ZAMAN İÇİMİZDEKİ BEYİNSİZLERİN İŞLEDİKLERİNİN CAZASINI TADACAKSINIZ. 145 YILLIK DEMOKRASİ MÜCADELEDESİ VERİYORUZ SÖZÜ İÇİNDEKİ GERÇEK ÖFKENİN İTİRAFI, ORTAKLARI ARTIK AÇIK AÇIK BİZ İSRAİLİN UŞAĞIYIZ DİYOR. ÖNÜMÜZDE ÇOK GÜZEL ŞENLİKLİ GÜNLER VAR....
 • dindar kindardindar kindar5 ay önce
  biraz önce videoda izledim.RTE akp nin şikayeti ile Büyükçekmece de evlere giden polis kadına bu çocuklar kaç ana babadan olma mealinde sorular sormuş.Evin erkeği ben evde yoktum ben evde olsaydım bilmiyordum ne yapardım mealinde konuşuyor.Yılmaz Özdil de köşesinde mevlut uysal ile binali yıldırım ın kaç kere seçim için taşındıklarını yazmış,onların kapısını çalın demiş.
 • Burhan Burhan 5 ay önce
  Dogru tespitler yapmissiniz Abdurrahman bey, hatirlarsaniz secimlerden once Akp yapilan anket calismalarini begenmeyip, bu firmalar hakkinda yeni duzenlemeler yapilacagini belirtmisti. Secimden sonra bu anketlerin ne kadar dogru tespitler yaptigini gormuslerdir herhalde.
 • Ahmet ŞahinAhmet Şahin5 ay önce
  Üstat doğru söylemiş en doğrusu mazbatayı vermek bakalım ne haltlar yiyecekler
 • TurgayTurgay5 ay önce
  Hala aynı kafada ısrar ediyorsunuz. Çalmada kimse akp'nin eline su dökemez. Sizin ve akp'lilerin hiç beklemediği İmamoğlu'nun bu seçime çok iyi hazırlanması ve akp'nin gece yarısı anadolu ajansı ile birlikte uygulamaya koyduğu kumpası bozmasıydı.Bu durumda kafası kesik tavuk gibi nereye gideceğinizi şaşırdınız. Polis ile savcı ile milletin üstüne yürünmesine kadar işi vardırdınız. Kendi atadığınız sandık memurlarını sanki CHP atamış gibi bir algı yaratmaya çalıştınız ama asıl bombayı M.Uysal seçmenlerin soyadlarından hangi partiye oy verdiklerini anlayan nüfus memurlarının onları listeden sildiğini söyleyerek saçmalığın adeta nirvanasına çıktı.Kısacası millet bunları istemedi yeni bir yüz istedi ama asıl problemin İstanbul'da ki rant olduğunu siz bizden çok daha iyi biliyorsunuz. Burada saf saf dinden,imandan bahsedenlerin Albayrakların, Kalyon İnşaatın,Sancakların.Pelikancıların İstanbul belediyesinden nasıl beslendikleri hakkında bir fikirleri var mı acaba kısacası mesele din,iman ,ahlak değil RANT RANT RANT.
 • Rumeysa Akkılıç Rumeysa Akkılıç 5 ay önce
  = Kimi yönetici seçersek seçelim,kişi ve kurumları denetleyen, caydırıcılık gücü olan örgütlenmeler oluşturmak gerekiyor. Yoksa dış/iç müdahaleler, provakasyonlara açık hale geliriz. İdareciler ve kurumlarımız şaibeli hale gelirler ve yapılan yanlışlara karşı müdahil olmadığımız için çok çabuk yıpranmalarına neden oluruz. Sorumluluk alan, bilinçli bir toplum olmadan dışardan gelecek tehlikeleri bertaraf etmemiz mümkün olmaz..
 • katılmakkatılmak5 ay önce
  yücel bacakcı size katılıyorum
 • EnginEngin5 ay önce
  Amerikanin işit haydut terör örgütü var, Sizin de Fetö nüz. Tüm pislikleri Fetö yapti. Evet yapti, bunu herkes biliyor. Beraber kotarildi herşey demi? AKP süt ten ak öylemi?
 • yusuf Kalalıyusuf Kalalı5 ay önce
  çok güzel aklı selim sahibi bir özeleştiri. kendi içimizdeki kişilerinve gurupların davranışlarına ve niyetlerine iyi bakmak gerekir....
 • Selahattin DURMAZ Selahattin DURMAZ 5 ay önce
  Her yazının her cümleniz bir başka ama "haksızlıklara karşı direnenlerden olalım" cümleniz daha da birbaşka olmuş.Çok ama çok harika .. İnşallah haksızlıklara zülümlere karşı duranalrdan eylerRabbim bizleri.
 • altanaltan5 ay önce
  İŞİN PÜF NOKTASI PARA PARTİ İÇİNDE KİM BÜYÜK MANGIR ALIYORSA FETÖCÜ ONLARDIR BUNLAR PARA ALMADAN GÜNAHINI BİLE VERMEZ PARTİYE PARAYI VE İLTİMASI KES ORTADA FETOCU GOYGOYCU KALMAZ PARAYI İZLE PARAYI SUÇLUNUN BIRAKTIĞI İZ PARADA BULUNCA DA SAKLAMA ALENEN CANINA OKU Kİ MİLLET ARKANDA OLSUN..HADİ HAYIRLISI BU SEFER TEMİZLİK OLACAK GALİBA
 • Sayın hocamSayın hocam5 ay önce
  Ben bir komünist im. Ve sizi yazılarınızdan ve zulme karşı duruşunuzdan dolayı sevdim ve tanıdım. 0 zamanlar 90 lardı. Bu arada siz bilirsinizde buradan bazıları bilmez chp denen faşist yapıyı hiç bir zaman onaylamadım. Aradan 30 yıl geçti. Hala sizin cenah dediginiz kesimden sadece sizi okuyorum. Ama sizin gibi bu güne kadar mazlumu diline dinine ırkına bakmadan savunan yürekli birinin hala burada yazmasını size bırakıyorum üstat. Selam ve saygı ile üstat.....
 • azizaziz5 ay önce
  sayın dilipak sayın bakanın bu bes israrı niye millet istemiyor. o zorla olacak diyor sonra istanbulu niye kaybettik diyor.dinende sakıncalı değilmi tam bir oldu bitti bu nasıl idarecilik.
 • Rumeysa Akkılıç Rumeysa Akkılıç 5 ay önce
  .............ÜLKEDE OLUP BİTENLER MÍĞDEMİ BULANDIRIYOR.................."İnsanlar zulümden değil, zulmün kendilerine dokunmasından şikayetçiler..."| Necip Mahfuz___________________________________________Şu Ülkenin
 • Rumeysa Akkılıç Rumeysa Akkılıç 5 ay önce
  OLUP BİTENLERDEN MÍ"İnsanlar zulümden değil, zulmün kendilerine dokunmasından..."| Necip Mahfuz___________________________________________Şu Ülkenin
 • Vahap KalyoncuVahap Kalyoncu5 ay önce
  Sayın dilipak bu gün geldiğiniz nokta maalesef ürpertici kimden yanasınız hanı hakkı tutup kaldırırdınız adamlar maltepede kendi adaylarına (chp) hırsız diyerek yürüyüş yaptılar ve hırsızı tekrar seçtiler ama size göre ak partı en ufak hatada(hata yok demiyorum) şiddetle cezalandırılmalı öylemi yani sizin için yerli uçağımızın ve daha birçok büyük hedeflerimizn hiç bir önemi yok öylemi ,bazı yorumcularda ak partının dine verdiği zararı yazabilecek kadar eblehleşmiş daha düne kadar olanları ne çabuk unuttuk selam saygı.
 • MALKOÇMALKOÇ5 ay önce
  2023debüyük hedeflere emin adımlarla ilerliyoruz diyorlarbüyüklerimiz...maliyebakanımız DAMAT BERAT PAŞAburası çok önemli diyor...amabişey çıkmıyor...2023 te nolacağını bilmem ama patlıcanın kilosu 50 tl olur gibi....
 • SılaSıla5 ay önce
  Yücel bacakcı............ Bütn yazdıklarınızın altına imzamı atarımBİLhassa Nagihan Alçı konusunda.
 • Nevin aydinNevin aydin5 ay önce
  Kaleminize ağzınıza sağlık halkın sesi olduğunuz için teşekkürle sayın Abdullah dilipak
 • Sıradan SüleymanSıradan Süleyman5 ay önce
  ABDÜLHAMİDHANIN TAHTTAN İNDİRİLİŞİ12 Nisan'ı 13 Nisan'a bağlayan gece, Taksim Kışlası'ndaki Avcı Taburu'na bağlı askerler subaylarına karşı ayaklanarak kendilerine önderlik eden din adamlarının peşinde Heyet-i Mebusan'ın önünde toplandılar ve ülkenin şeriata göre yönetilmesini istediler. Hüseyin Hilmi Paşa hükûmeti isyancılarla uzlaşma yolunu seçti ve hükûmet üyeleri tek tek istifa etti.İsyan, Heyet-i Mebusan üzerinde de etkili oldu. O gün İttihat ve Terakkî üyesi mebuslar, can güvenlikleri olmadığı için meclise gitmedi. Bazıları İstanbul'dan uzaklaşırken bazıları da şehir içinde saklandı. Bu arada isyancılar, İttihatçı subaylarla mebusları buldukları yerde öldürüyorlardı. Hükûmetin ve meclisin etkisiz kalmasıyla II. Abdülhamid yeniden duruma hâkim oldu. İsyanı başlatan muhalefet ise herhangi bir programdan mahrum olduğundan önderliği elde edemedi.İttihat ve Terakkî, asıl güç merkezi olan Selanik'teki 3. Ordu'yu harekete geçirdi. Böylece isyanı bastırmak üzere Hareket Ordusu kuruldu. İsyancılar 23 Nisan'ı 24 Nisan'a bağlayan gece İstanbul'a girmeye başlayan Hareket Ordusu'na başarısız bir direniş çabasından sonra teslim oldular. Heyet-i Mebusan ve Heyet-i Âyan da bir gece önce Yeşilköy'de toplanarak Hareket Ordusu'nun girişiminin meşruluğunu tasdik etti.İsyanın bastırılmasından sonra sıkıyönetim ilan edildi ve isyancıların önderleri divan-ı harpte yargılanarak ölüm cezasına çarptırıldılar. Muhalefet hareketi önemli kayıplara uğradı. Ama en önemli gelişme, Meclis-i Umumî Millî adı altında birlikte toplanan Heyet-i Mebusan ve Heyet-i Ayan'ın 27 Nisan'da II. Abdülhamid'in tahttan indirilmesini, yerine V. Mehmed'in geçirilmesini kararlaştırmasıydı. Ayrıca II. Abdülhamid'in İstanbul'da kalması da mahzurlu bulunarak Selanik'te oturması münasip görüldü. Divan-ı Harp, II. Abdülhamid'i yargılamak istediyse de yeni kurulan Hüseyin Hilmi Paşa hükûmeti bunu kabul etmedi.Üç sene Selanik'teki Alatini Köşkü'nde ev hapsinde tutulduktan sonra II. Abdülhamid, 1912'de İstanbul'daki Beylerbeyi Sarayı'na getirildi. 10 Şubat 1918'de İstanbul'da vefat etti. Mezarı, büyük babası için Divanyolu'nda yaptırılmış Sultan II. Mahmut Türbesi'nde bulunmaktadır.
 • Sıradan SüleymanSıradan Süleyman5 ay önce
  Siz boşverin seçimi oyu syn Dilipak zaten birileri dediğiniz gibi cılkı çıkana kadar yazıp çizip haber yapıyor.Dünya gündemi Türkiyeye oynanan oyunlar Osmanlıya oynanmış oyunlar bunlardan bahsetmek lazım türk halkını yeniden ayağa kaldırmak bir avuç düşmana karşı örgütlemek lazım gezi olaylarını basit bir gösteri olarak gören ben Abdülhamide yapılanları 31 mart taksim kışlası ayaklanmasını öğrendikten sonra vay be dedim hiç bir şey tesadüf değilmiş.
 • Osman ÖzkanOsman Özkan5 ay önce
  SEÇİMLERİ TEŞKİLATLAR KAZANIR PARTİLERİ GÜÇLÜ TEŞKİLATLAR CANLI VE DİRİ TÜTAR YANLIŞ GİDİŞLERİ YANLIŞ UYGULAMALARI İLK ÖNCE TEŞKİLATLAR GÖRUR VE MERKEZE HABER VERİR.TEKİLATLAR ÇETEYE DÖNÜŞÜR KOLTUK KAPMA İHALE TAKİP BUROLARINA DÖNÜŞÜRSE ÇOKÜŞ BAŞLAMIŞTIR AK PARTİ TEŞKİLATLARI ERBAKAN HOCAMIZIN TEŞKİLATLANMA MODELLERİNİ TERK ETTİ DAHA DOĞRUSU MİLLİ GÖRÜŞ KADROLARI TERFİ ETDİ BAKAN VEKİL GENEL MÜDÜR AMİR MEMUR ZENGİN MUTAHİT ZENGİN İŞ ADAMLARI OLDULAR EH BİRAZ DÜNYA NİMETLERİ ONLARINDA HAKLARI ZENGİN ERKEKLER KENDİLERİYLE YAŞİT HANIMLARI YERİNE BİRER TANEDE ÖNCE SEKRETER ÇALIŞAN DİYEREK SICAK İLİŞKİLER KURDULAR HANIM EFENDİLER İSE BAŞKA BİR YOLA SAPARAK SUSLU PUSLU MANKEN KİYAFETLERİYLE LÜKS ARAÇLARIYLA ONLAR VATAN KURTARAN ARSLANLAR ROLUNDE PROTOKOLLARDA HAVANDA SU DÖVEREK TATMİN YOLLARINI SEÇERKEN BUNLARIN BİR KISMİNİN EVLATLARI DERGAHLARDA İFRAT VE TEFRİT ARASINDA TESETTÜR KAVGALARIYLA ZAMAN DOLDURURKEN VATAN ELDEN GİDİYOR. SONUÇTA TARİH TEKERRÜR EDECEK BİR KERE DAHA.
 • Biz Biz 5 ay önce
  S.s.aleykum hocam.chp butun magdurlar icin soz verdi.akp daha kendi icindeki leri temizlemedi.17 yil .yolsuzluk.holdingzedeler.ihlaszedeler imarzedeler vb.hangi konuyu cozdù.boyle giderse erken secimle iktidar da gider maazaALLAH .SImdiden adalet saglayici calismalara baslanmali..s.aleykum. saygilarimla...
 • HaytaHayta5 ay önce
  Sn hocam sizin dedikleriniz çıktı halk bazı şeylerden tiksindi demiş uyarmıştınız şimdi ise terazi dengelemek için uğraşmayınız ben demiştim deyiniz geçiniz ak partiye gelince kripto fetocu yapar demek yani ak partili birisi partisi için az da Olsa hile yapmzmı
 • temel çeküçtemel çeküç5 ay önce
  Kapı kapı dolaşması gerekenler seçim listelerindeki adreslere gitselerdi bunların çogu deşifre olacak ve oy kullanamayacaktı reis kapı kapışehir şehir dolaşırken bunlar yan gelip yattılar işlerine baktılar seçim süresince bizim kapımızı çalan olmadı ne kimseye ulaşabildik ne derdimizi anlatabildik sonuçlar ortada yemege giden sayım sırasında uyuyan görevlilerle buraya kadar
 • kalelikaleli5 ay önce
  hoca hoca kendine gel frenin boşalmış gibisin milli gazetede seni yazmışlar demişler ki hoca efendi fatura kesiyor falan.kim kime ne demiş hoca bir partiyi suçlayan filan yok.diyorlar ki seçimde oylar gasbedildi.biz de öyle diyoruz.oylarda hırsızlık yoksa bu 29 fark niye 14 e düştü.her partinin adamı oturmuş sayıyorlar derdi seni almış.sen aile içinde kavgalısan o başka. biz kavgalı değiliz.öyle kavga çıkaranlara da pabuç bırakmayız.
 • Sadık Yılmaz BulutSadık Yılmaz Bulut5 ay önce
  58 yaşındayımSn.Dilipak'ı TV proğramlarında izlemişliğim var.Günlük gazete alıp okuyan ve İnterneti de takip eden birisi olarak Sn.Dilipak'ı ilk kez okudum.Bazı bölümlerine katılmasam bile toplumu rahatlatacak bir yazı yazdığı için kendisini kutluyorum
 • Doğru söylüyorsunuzDoğru söylüyorsunuz5 ay önce
  Seçimde bu derece şaibe varsa, Cumhurbaşkanı dibine kadar soktuğu muhtarlıklara bundan sonra nasıl itibar edecek? Sandıkta her türlü olasılığı hesap eden bir çete, açıkta kalan yandaşlarına muhtarlıkları ekmek kapısı yapmak ve yerelde etkili olmak istemez mi sizce?
 • YÜCEL BACAKCIYÜCEL BACAKCI5 ay önce
  BİZ MÜSLÜMANIM DİYE GEÇİNENLERİN SORUNU NE!MÜSLÜMANIM DİYİP İSLAMDAN DİNDEN UZAKLAŞMAK,DİNİN KURALLARINI ÇİĞNEMEK VE SONUNDA KENDİ KURALLARIMIZI İSLAM DİNİ KURALIYMIŞ GİBİ KABÜL EDİP KENDİ ÇEVREMİZE VE EN SONUNDA TÜM MİLLETE KABÜL ETTİRMEYE ÇALIŞMAK.İNANIN BU ZAMANDA EN ÇOK DİN ALİMLERİNDEN BİR AÇIKLAMA BEKLER OLDUM.KİMSE KUSURA BAKMASIN RTE'NA HAŞA 'ALLAHIN BÜTÜN SIFATLARINI TAŞIYAN LİDER'DİYEN BİR MİLLET VEKİLİ LAFINI ÖLÇÜP TARTMIŞMIYDI?YOK.PEKİ SAYIN RTE ONU TEKRAR NASIL MİLLETVEKİLİ YAPTI.Bunu ülkemizdeki diyanet işlerindeki herhangi bir yetkili duymadımı?hani onların koltuk korkusu var(KEŞKE BİRAZ DA ALLAH KORKUSU OLSA İÇLERİNDE) ya ülkemiz deki cemaat liderlerine veya içlerindeki hocalara ne demeli ONLARIN NE KORKUSU VAR.Bu güzelim dinimizi yıpratmaya ses çıkartmayan her müslüman sorumludur.ALLAH bu dünyada olmasa da öbür dünyada herkesten hesabını soracaktır hiç şüphesiz.Biri çıkar'Peygamber Mekkeyi feth ederken böbürlendi biz bunları yaparken böbürlen medik'(eski bakan) der,biri cennete gitmenin yolu akp'ye oy vermekten geçer der(Başka partiye de dese farketmez),biri herkes oyundan mesuldür diyipbize(akp ye)oy verirseniz öbürdün yada sorgu sualden sorumlu olmazsınız der,biri biz çalsak da milletimiz bize oy verir der vs.bu ve bunun gibi yüzlerce örnek.SAHİ BİZİM ÜLKEMİZDE DİNİ LİDER,ALİM,HOCA YOK MU?İ.ŞENOCAK HOCAMIZ KIZLARIMIZ KOT PANTOLANLA GEZMESİN DEDİ DİYE GÖREVİNDEN ALINMIŞTI!EY MÜSLÜMANLAR SİZE SAMİMİ BİR SORU:AKP İÇİN DEKİ BU YAPILANLARI CHP VE O ZİHNİYETTE Kİ BİRİLERİ YAPSA İDİ BİZLER NE DERDİK,NE YAPARDIK HİÇ DÜŞÜNDÜNÜZ MÜ?YİNE İDDİA EDİYORUM Kİ YÜCE DİNİMİZE AKP VE FETÖ NÜN VERDİĞİ ZARARI BELKİ DE CHP VE O ZİHNİYET VEREMEMİŞTİR.ŞİMDİ ATV,SHOW,KANAL D VE DİĞER MEDYA GRUPLARI AKP Yİ VE DOLAYISIYLADA İSLAMI SAVUNUYOR,HALK TV,FOX,ULUSAL GİBİLER KARŞI TARAFTAKİLER DİMİ.YAHU YANDAŞ MEDYA DA HERGÜN FİLMLERİNE BAKIN YARI ÇIPLAK KADIN FİGÜRLERİ.İŞTE İSLAMI TEMSİL EDEN SAVUNAN KANALLARDAKİ REZALETLER.BAŞKA ÖRNEK NAGİHAN ALÇI MİNİ ETEĞİYLE BOĞAZINDAKİ DAMARLAR ÇIKANA KADAR AKP Yİ SAVUNUYOR!BU MU İSLAMİYETİ TEMSİL EDEN İNSAN FİGÜRÜ.İŞTE AKP OY İSTEMEYE GELİNCE MÜSLÜMAN AMA YANDAŞLARI KİMLER VE NELER YAPIYOR.BAŞKA BİR ÖRNEK ETS TUR KİMİN VE HERGÜN REKLAMLARINDA ÇIPLAK KADINLARI GÖSTERİYOR.SAYIN KÜLTÜR BAKANI YA O REKLAMLARI DURDURUN YA ETS TURU SATIN YADA BAKANLIĞI BIRAKIN.BENCE RTE VE AKP KARAR VERMELİ MÜSLÜMANIM DİYİP DAVA DİYİP İSLAMI MI SAVUNUCAKLAR VE DE ÜLKEYİ ELLERİNDEN GELDİĞİNCE İSLAMI KURALLARA GÖRE YÖNETECEKLER.YADA TAM TERSİNİ Mİ YAPACAKLAR VE NEYE HİZMET EDECEKLER.KUSURA BAKMAYIN MİLLET YESE DE RABBİM YEMEZ.SİZDE YAPTIKLARIZLA KALIRSINIZ.KUSURA BAKMAYIN ÇOK UZATTIM AMA BUNLAR DERİN MESELE.ÜLKEMİZİN GİDİŞATI HİÇ İÇ AÇICI DEĞİL.HERKES TÖVBE EDİP KELİMEYİ ŞEHADET GETİRSİN.HEM DE ÜÇ KERE.SELAMLAR...
 • SadıkSadık5 ay önce
  Dost her zaman doğru söyler.
 • metin metin 5 ay önce
  Cumhurbaşkanımızın yıllardır hep yanında olmuş,her şartta desteklemiş Belediye başkanlarını dedikodularla seçime bir yıl kala görevden uzaklaştırmalarını kim sağladıysa bu konuda Cumhurbaşkanımızı kim yanlış yönlendirdiyse sorumlular onlardır.Kılavuzunu yanlış seçersen olacağı buydu.
 • ali dalali dal5 ay önce
  sayın dilipak.öbür seçimlerde mardinde yüzlerce köyde perdelerin atıldığını biliyorum .öbürlerini var sen düşün .ayrıca hayvan pazarında tespih sallayıp ak partiye oy verenlerin ana avradını sövüyorlardı.sen ordamıydin dersenhayır.orda olsaydımbu yazı şimdi yoktu .ya mezar ya mupus damı .bu işler böyledir .sen yine acısöyle biz burdayız.
 • yASIMın NesliyASIMın Nesli5 ay önce
  Ekonomi bakanımız çoooook büyük planlarını açıkladı VE Bendeniz de sadece gülmek zorunda kaldım(ağlanacak halimize).N ypym?______________________________________1-Ülkedeki Üniversiteler Allah rızası için ne halt yiyiyor????????????????????????????????2-Bazı üniversitelere(En %70ine) yıllık 1milyardan dolardan fazla ödenek veriliyor (Döner sermaye gelirleri de cabası) __________________________________________________3-Sadece üniversitelerin kullanımına tahsis edilmiş arsalara ekim yapılsa Bütün sebze ve meyvelerin fiyatı çakılır HAtta dünyada ihracat şampiyonu dahi olunur. _________________4-Sivastaki cumhuriyet Ünv. nin arsalarına çam ağacı ekmişler bizim dahiler............ Hangi Ünv.nin kocaaa bir ormanı var? (Kendilerine, öğrencilerine, halkına ve hayvanlara en faydalı ağacı ekmişler. sadece Çamı....ÇAM ormanı. AÇ kalırsanız YApraklarını kaynatırsınız. Ya da üşürseniz sobada yakarsınız. Elmadan, armuttan, hatta buğdaydan daha değerli bir meyvesi var. KOzalak. Ektikten 40 yıl sonra nasip olur fıstığını yemekAMA ektikleri fıstıkçamı sadece değil "Adiçam". Yani sadece ODUNluk. __________________________________________________________________________ 5-Dicle Ünv.nin (Dünya da; "En büyk yüzölçümü olan ÜNiv.ler sıralamasında Birincidir" maşallah... Allah c.c. 1.liklerini daim eylesin.) arsaları ya kiralık ya da SAçma sapan ağaçlık(en çok da akasya ağaçları ekiyorlarNOT:Akasya ağaçlarının ömürleri maximum15-20 senedir, hiçbir meyvesi ya da ederi yoktur. Sadece gölgelik etsin diye ekmiştir bizim dahiler.) _______ _________________________________________________________________________6-Diğer Ünv. lerde de durum pek farklı değil. Ünv.leri; bilimle, patentle doldurmamız gereken yerde; Heeeeeeep memurla ve Açıklık saçan sekreterlerle doldurmuşuz. Aferin bize. ______ _________________________________________________________________________7-VELHASIL; Üniversitelerimiz bilimle uğraşacağına; EKİMle uğraşsaymış Gerçekten o zamanbaşımız arşa değebilirmiş. Bütün işi; profesyonellere ya da ehillerine bırakacaktık. Biz sadece keselerini dolduranlardan medetler umduk. Pis haramiler.
 • hu hu huhu hu hu5 ay önce
  "eki ya AK Partililer! AK Parti içindeki kripto FETÖ’cülerin, parti içindeki AKP’lilerin, bu tezgahta, karşı takımla işbirliği yapmadığından emin misiniz!" "Bu kirli oyunu sonuna kadar gidip, deşifre edecekseniz, içinizde hâlâ muteber konumda olan, hatta seçilmişler arasındaki birileri de olacaktır, onları ne yapacaksınız. Onlar orada durdukça da başınızdan bu belalar eksik olmayacak.""Neden adaylar üzerinde durmuyorsunuz! " bu cümleler herşeyi özetlemiş. seçimin sonucunun böyle olmasının asıl sebebi ak parti içindeki kıroptolar. onlar öyle yerdelerki; en üstteler erdoğanı ve itibarsızlaştırmak partinin prestijini bitirmek için hertürlü yasal ve bürokratik uygulamayı yapıyorlar. maalesef
 • Abdrmn Abdrmn 5 ay önce
  Melih Gökçek gibi siyasi bir dehayı dışlayınca. Hayati yazıcı gibi ler yüzünden böyle sonuclar doğar. Sizler hiç gördünüz..mü..?hayati yazıcının. Dosyalarla TV lerde chp yada muhalefet partileri hakkında eleştiri yaptığını..?? Melih beyin yaptığı siyasetin zerresini yaptım... Ama hemşeri diye ayrılmıyor Reisinyanından.

Günün Özeti