Birileri Ceziretül Arab’ı kendi babasının çiftliği sayıyor.. Erdoğan’ın Suudi Arabistan, Bahreyn ve Katar ziyareti birilerinin canını sıktı..

Birileri Türkiye’nin Suriye’ye girmesini istemiyor, Irak’a girmesini istemiyor.. Birileri bizim Kuveyt, Katar, Bahreyn, BAE, Umman, Yemen, Suudi Arabistan, Biladı Şam sınırları içindeki Filistin, Ürdün, Lübnan ile ilgilenmemizi istemiyor.. Ne işimiz var bizim orada değil mi?

O birileri bizim Afrika’ya açılmamızı istemiyor, Asya’ya, Balkanlar’a, Kafkasya’ya, Türkî dünyaya açılmamızı istemiyor..

Kimse neden hiç Hindistan’dan sözetmez.. 100 yıl öncesi sınırları itibarı ile yani Pakistan ve Bangladeş’le birlikte Hind coğrafyasında dünyada yaşayan 4 kişiden biri yaşıyor. Dünyada yaşayan 3 Müslümandan biri de bu coğrafyada yaşıyor..

O coğrafyayı Cinnah’tan değil, Mevlana Ebulkelam Azad’dan dinlemek gerek.

Hindistan Türki bir devlettir. 300 yıl Babur Şahlığı tarafından yönetildi..

Şuraya gitme, orası Amerika’nın himayesinde, şuraya girme, orada İngiltere var, şuraya yaklaşma orası Fransız bölgesi.. Türk dünyası ile ilgilenme orada Rusya var. 

Hayır, biz ABD ile de AB ülkeleri, Rusya, Çin, Hindistan’la da ilgileneceğiz. Afrika ile de Arap yarımadası ile de Asya ile de.. Bu topraklar hilafet toprakları idi ve biz Osmanlı’nın devamıyız.. O coğrafya ile bizim dini, tarihi, kültürel bağlarımız var.

İran’la da ilgileneceğiz. En büyük sosyolojik topluluk Azeri’lerdir orada. İran eski bir Türkî devlettir. Cumhurbaşkanının yıldızlarından biri Hindistan yıldızıdır, bir diğeri İran. Türkiye’den sonra en büyük Türkî topluluk İran’dır ya hu! Dini bağlarımız var, komşuluk bağlarımız var..

Kimsenin yaşadığı topraklarla sorunumuz yok, ama biz her yerle ilgiliyiz. Biz alemlere rahmet olarak gönderilen bir peygamberin ümmetiyiz. Yeryüzünün bütün açları ve mazlumları ümmetin yetimidir..

Biz artık Avrupa’dayız, Amerika’dayız. Onlar istemeseler de biz oradayız artık. Müslümanlar kardeştir..

Hadi batılıları anlıyorum da bizimkilere ne oluyor? Hadi CHP’yi laikçileri, FETÖ’cüleri de anlıyorum da, bizden görünenlere ne oluyor.. Amerika’dan, İngiltere’den, Almanya’dan, İsrail’den, Vatikan’dan korktukları kadar Müslümanların ferasetinden de korksunlar..

ABD’nin gücü karşısında önlerine eğiliyorsunuz da, Allah’ın gücü karşısında nasıl eğilmezsiniz.. Nasıl Allah’tan korkmazsınız, ona inandığınızı söylediğiniz halde..

İçimizde o kadar çok ajan karakterli adam var ki! Çok dindar, çok milliyetçi, çok antiemperyalist görünmelerine, çok özgürlükçü görünmelerine rağmen, akıllarını ve nefislerini batıya kiraya vermişler ya da satmışlardır..

Erdoğan Suudi Arabistan, Bahreyn ve Katar’a gitti ya, birilerinin eteği tutuştu.. Erdoğan “yine geriyor” değil mi! “Mayınlı tarlada top oynuyor”!

Türkiye Katar’da üs kuruyor, Suriye’de askeri güç bulunduruyor, Musul konusunda Barzani ile birlikte planlar yapıyor! Körfez ülkeleri konferansı İstanbul’da toplanacak! 

Sahi ne yapmak istiyor bu adam?

Sahi birileri “İslam Birliği”nden niçin bu kadar korkuyor. Bana göre, demek ki, doğru yoldanız, o pencereden bakınca da.. Onlar değil mi, PKK/PYD, FETÖ, DAEŞ’i başımıza bela edenler.. İslamofobianın arkasındakiler bunlar değil mi?

Musul petrollerini Ceyhan’a akıtalım dedik, TIR şoförlerini rehin aldılar, konsolosluk baskını yaptılar, sonra da Musul’u DAEŞ’e teslim ettiler..

Efendileri karşı çıkınca bizim, İslamcı, liberal, sol gözüken, gazeteci, akademisyen, siyaset adamı, sermayedar, bürokrat, STK sözcüsü hepsi koro halinde aynı şeyi söylüyorlar. Çünkü “Arzı ihlas ettikleri loca bir”.

Bir de efendilerinden korkuyorlar. Sadakatleri bir ölçüde de bundan kaynaklanıyor..

Sahi, “İslamcı” geçinen biri “İslam Birliği”nden neden korkar. Bakarsan, geldikleri yer belli, “İslamcı” geçinenin eşi başörtülü olabiliyor.. Onlar bilmiyor değil bu işleri..

İslam birliği derken, o birliği oluşturacak ülkelerin rejimleri, iktidar yapıları, ya da toplumsal yapıları ortada. Çoğu cahil, fakir, dini, mezhebi, ideolojik, politik, felsefi ve vicdani kanaat farklılıkları açısından yüz parça. Bunu biliyoruz.. Servet ve iktidar gücü açısından batıcıların çok güçlü pozisyonda olduklarını biliyoruz. Buna rağmen biz birlik istiyoruz. Onların kökü yok. Bizim oralarda köklerimiz var.. Allah’ın yardımı ile küllenen ilişkilerimizi yeniden canlandıracağız. Korkarak değil, umutla yürüyüşümüzü sürdüreceğiz..

Türkiye’de bu dönüşüm nasıl gerçekleşti ise, Biladı İslam’da da gerçekleşecek. Aramızdaki bu suni sınırlar aşılacak.. Biz İTTİHAD, İTTİFAK, İTİLAF anlayışı ile nimet ve külfet dengesine dayalı adil ve barışçı ilişkiler geliştirmek istiyoruz. Başkası yapınca iyi de, biz yapınca niye kötü olsun ki!

Tabi bizim Bahreyn ile yakınlaşmamız İran rejimini rahatsız edecek. Birileri de bizim İran’la yakınlaşmamızdan rahatsızlık duyuyor. Ne İran rahatsız oluyor diye Bahreyn ile yakınlaşmaktan vazgeçeriz, ne de birileri rahatsız oluyor diye İran ile yakınlaşmaktan vazgeçeriz. Biz Şili’ye, Peru’ya, Madagaskar’a, Myanmar’a turistik seyahat yapmıyoruz.. Birileri bundan rahatsız olsa da bu böyle.. Ötekiler bizi kendileri gibi zannediyor.. Kimsenin toprağında gözümüz olmadığı gibi, emperyalist planlarla da gitmiyoruz.. Adalet için, barış için, hürriyet için gidiyoruz. Allah’ın rızasını kazanmak için gidiyoruz, yaptıklarımızın karşılığını da O’ndan bekliyoruz..

AA’nın hazırladığı fotoğraflarla 2016 albümü var. İyi bir derleme. Bakıyorsunuz, Türkiye ile ilişkilerde batı sürekli sorun çıkartan bir ülke konumunda.. Bütün kronolojik ve spot kataloglar dünü bir bütün olarak görmek için iyi bir fırsat oluyor. Bu çalışmaya emeği geçenleri de kutluyorum bu arada, bu vesile ile. Selam ve dua ile.. 

 

YORUMLAR
600

Dikkat: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.

Cenk

Türkıye yanliş polıtıkalar nedenı ıle bırkez daha Amerıkanın kucagına oturmuştur. Komşularımızı kendımıze Amerıkan ve ısraılın çıkarları için düşman ettık.. Şu meşhur islam ordusu nerede? Ses solugu pek cıkmıyor? Övündügünüz bahreyn, kuveyt, s. Arabıstan, ve digerleri daha KKTC yi bile tanımadılar...Dış polıtıka Amerıkan güdümündedir.. Ve şu anda vahim bir durumdadır... İçler acısı durumdadır....

Cevapla

Ahmet

abi size tek sorum olacak. Türki cumhuriyetlerden de bahsetmişsiniz. Kürt kardeşlerimizi de kucaklamak için Türk milliyetçiliğini ayaklar altına almanın ne gibi faydası oldu tüm milletle kucaklaşmamıza?

Cevapla

murat

bunun modeli hazır. USIC(UNITED STATES OF ISLAMIC COUNTRIES). Bütün islam ülkeleri dar bölge secim sistemi ile kendi bölgesel temsilcilerini seçecekler. iki turlu seçim sistemi ile kendi başkanlarını sececekler. sonrada iki turlu seçim yöntemi ile federal başkan seçilecek. ve bütün islam ülkelerinin ortak para, ortak savunma, ortak ekonomi, ortak dış siyaset. gerisi... dünyanın en büyük süper gücü.

Cevapla

emirhan emir

tabi canim suriye ve diger ortadoguyla her sey mukemmel afrika kitasi zaten emrimizfe sira avrupayada gelir herhalde degilmi zamanini yazinda bilgilenelim yazar bey:-))

Cevapla

isüzgen

o birileri artık 15 temmuzdan sonra daha iyi göründü ona göre ayağımızı denk almalıyız o birilerininde canları cehenneme

Cevapla

bozkurt

türkiyede ne kadar avrupa yanlısı amerika yanlısı islam düşmanı atatürkcülük kisvesi adı altında ne kadar dinsiz varsa şe.. ş.. dilipak kadar müslüman ol önce

Cevapla

Sonic

Sen ulkene sahip çık yeter

Cevapla

Necmettin

Sueryenin halkinin ulkemizde ne işi var,mavi marmara ile otoriteye karsi baskadiriyorsunuz,bunun bedeli olur,senin gucun nede dunyaya ,birak abd ye kafa tutar pozisyona,giriyorsun,kardak a yunan botu gelir,hadi napa bildiniz,butun bunlari soyleyenler ,bir avuctan biraz fazla,zavallilar,en son ne zaman sabah namazina kalkmiș,kur an okumuș,allah tan korkar gibi baskalarindan korkmayin_,ı okumuș,vesayir,vesayir,hep ayni zavallılar,

Cevapla

Veli

Hocam abd ve diğer emeryalislerle Suriye , Irak,irana.... girelim , onlara söyle diyelim :sizin işiniz buraya kadar, bundan sonra biz devam ederiz diyelim.sizde buna uyanış adını verin.ne desem bilemedim, İngiliz sömürgesi arabistandan, katardan medet ummak, geldiğimiz nokta bu.

Cevapla

Halil Zafer DEMİRKAYA

"....İçimizdeo kadar çok ajan karakterli adam var ki! Çok dindar, çok milliyetçi, çok antiemperyalist görünmelerine, çok özgürlükçü görünmelerine rağmen, akıllarını ve nefislerini batıya kiraya vermişler ya da satmışlardır.."Sn. DilipakbudogruvemuhteşemtesbitlermilletveAllahindinde ozevàtabüyükbir Uyarınizdir.İnşaallah bu truva atlari korkaklık -pısırıklıkveküçükbencilhesaplarıbırakırlar, REİSveMilletin yanında gak gukdemedenyeralirlar.

Cevapla

Ubeydullah

ABD dünyayı kontrol etmek için kendini müslüman sanan ...cok iyi kullanıyor.Türkiye' de fetö başta olmak üzre, bir cok buna benzer yapıları halen var. İslami değerleri kullanarak siyaet yapanlar benim için şeytandan da aşağıdır, bu tiplere dikkat etmek gerekir sayın dilipak.

Cevapla

Abdıllah özkul

SUUD-KATAR VE BAHREYNAMERİKAN VE İSRAİL UŞAĞI... .İSRAİL VEAMERİKA İRANA SALDIRMAK İÇİN İTTİFAK PEŞİNDE.MÜSLÜMAN BİR ÜLKEYE SALDIRMAK VE KATLİAM YAPMAK İÇİN İTTİFAKKURUYOR. ERDOĞAN= PERS MİLLİYETÇİLİĞİNİN ÖNÜNÜ ALMAK LAZIM DİYOR. DÜN AFAGANİSTAN VE IRAK...BUĞÜN SURİYEDEOLANLARDAN ABD VE İSRAİL SORUMLUDUR...İRANDAN SONRA HEDEF TÜRKİYE OLDUĞU AÇIK VE NET...ARZ-IMEV'UD.... 15 TEMMUZ KESTİRMEYOLDU OLMADI... İSRAİL VEABDUZUN YOLU DENİYOR....UYAN EY GAFİL

Cevapla

Hak

Sayın dilipak şimdiye kadar yaptıklarınız yapacaklarınızın teminatıdır. Suriye irak libya da yapyıklarınızdan sonra insanın içi ürperiyor. Allah islam alemini ve bizi sizin şerrinizden korusun.

Cevapla

Rif

selam. sn Dilipak, o bahsettiğiniz, çok milliyetçi çok müsliman geçinen, Ve AkParti Belediye lerinden geçinen YazarÇizerMedyacı vs vatandaşlar, HİÇ BİRLİKTEN FELAN BAHSETMİYORLAR. sürekli anma günleri düzenliyorlar, salonlarda üç beş kişiye Aynı Şeyleri geveleyip duruyorlar. Ortalık karıştığında, Yer yerinden oynarken SUS PUS OLUYORLAR, yine felanca kişiyi anma günü filancanın eserleri. örnek; bu terör nedir, ne önlemler alınır, alttan alta terör nasıl besleniyor, hiç mi hiç bahsetmezler, Sanki buralarda yaşamıyorlar, sanki diyecek hiçbişeyleri yok. Bu cins Guruplar , belediyelerden besleniyor, devletten besleniyor, ve ülkenin hiçbir önemli sorununu asssla konuşmuyorlar. bu kişilerin herhangi bir Yararı ( fonksiyonu) varmı. oldukça müreffeh yaşıyorlar, herhangi bir üretim yaptıklarını görmedik, çözüm bulduklarını hiç görmedik. ince boru hatları ile devletten para çekiyorlar. paralel devlet , bu kişiler olabilir mi?

Cevapla

kamil

allah razı olsun perdeyi araliyo gercekleri insanlar ın anlayacağı dilden anladigi dilden anlatiyorsunuz

Cevapla

Kultigin

Valla usta iyi yazmışsın da Avrupa Asya Afrika derken anadolu acindan ölecek midyata pirinç e giderken evdeki bulgurdan olmasın ali devletimin küçük yöneticileri. Şeyh edebalinin osman gaziye nasihatidirEy oğul milleti yaşat ki devlet yaşasın Türkiyedeki suruyeli.afganistanli mogolistanli ozbekistanli Kırgızistan lı zenci iyilerini tenzih ederim ne kadar ipi sapı belirsiz varsa doldu adamların yüzünden eve ekmek goturemeyecek duruma geldik tabi zenginlerin işine gelir bir Türk calistiracagina üç yabancı çalışıyor aynı paraya türkiyenin temelleri catirdiyor haberiniz olsun kendini büyük sanan güççükler bu gün Türkiye savaşa girse hepsi kaçar ozaman bana kalırsınız merhamet etmeyen merhamet beklemeye hakkı yoktur

Cevapla

sadakat

Harika olmuş .şimdi değilse ne zaman .Gün birlik zamanı.Amma velakin bu gün ya destek olalım yada gölge etmeyelim.Başka da ihsan istemem

Cevapla

Buğra

Biz kimizBiz Hakka tapanlarizBiz ne isteriz Biz Allah rızası için doğrudan yana olanlarız.Biz Yeni Büyük Türkiye yolunda kutlu yürüyüşe devam edenleriz..

Cevapla

Ali aykut

Aklına ve eline sağlık hocam.kararlıyız ve doğrudan sapmayız.hakikatı görür gibi haraket ederiz.

Cevapla

Abdullah

İranlı dini bağları mız var demişsiniz, Suriye de, Irak da, yemende mazlumlara yaptıklarını gorunce taaccübüme gitti.Yoksa yavuz Selim Han yanlişmı yaptı

Cevapla

cimcimbo

Çevrenize bakın.Bu ülkenin kaymağını medyasını hep laik belli kesim yiyor.Dünün laik spikerleri bugün sakallı çıkıyor(Kaan Yakuphanoğlu).Medyadaki adamlar sürekli değişiyor biraz muhalefet eder gibi yapıp kovuluyorlar.3-5 sene sonra hiçbir şey olmamış gibi geri dönüyorlar.Hiç dikkatinizi çekmiyor mu?Bakın Okan Bayülgen muhalefet etti güya kanallarda iş bulamıyor.2-3 sene geçsin geri dönecek.Yani büyük bir tiyatro var.Bütün partiler laik sistem tarafından kurulmuştur.Akp dahil.Aksi olursa kapatılır.Refah Partisi olsun, hadep vs türevleri örnek.Bütün partiler insanları imlemek için kurulmuştur.

Cevapla

Ahmet ışık

Dilipak, olduğu gibi görünmeyenlerin ve açıkça karşımızda olanların iç dünyalarında kaos ve depreme sebep olan dinine ve milletine faydalı bir fikir adamı. Bir strateji ve düşünce kuruluşunun başına getirilse yeridir

Cevapla

veli kayabaş

selam ustadim.biz islam birligi istiyorsak hilafetin 9 sarti edillei seriyeyeyani 1924 anayasasina donmemiz ve hrustian siyonist haçli kanunlarinikaldirmamiz anayasa.in ilk 3 maddesini laiklik ve kollarini kaldirmamiz gerekir.yunan roma putperest mason laikligine hangi muslumsn ulke tabi olur.hicbirisi olmaz.zaten putperestlikle laiklik yunan demokrasisyle hilafet bagdasmaz.hilafetin yani ehli sunnetin sartlari iman islam,dini millet,hak seriat,amelden mezhep,itikaddan mezhep,farz, vacip, sunnet, haram.bu sartlar anayasaya konmayinca hilafet olmaz.zaten hilafet sadece ehli sunnet mezheplerinde var.diger ehli sunnete gore batil mezhepler de hilafet yok.zateonlarda firaki dalle ve gulatisia nusayriler diger sunneti hadisi kabul etmeyen batil mezhepler hilafeti kabuletmiyorlar.bizde hadis ve sunneti kabul etmeyeni kabul etmiyiruz.cunku edillei seriyyenin sartlarindandir.osmanliimparatorlugu sinirlari icindee disinda butun devletlerbirlesir.zaten su anda bile ehlu sunnet dunyasi ile gonul birligi icindeyiz.hadisleri kabul eden her mezheple birlesilir.zaten ayrilik hadisleri kabul edip etmemekle olmustur.ehli sunnet hadis imamlarumizi amelden ve itikaddan mezhep imamlarimizi kabul etmiyorlar.cunku turkyedeki gibi bircok devlttede bircok fitne ideoloji sapik inanar turemistir.bu sapik inanclardan kurtjlmanin yolu manâ yakin tadavvuf ilminin yayilmasi.hz.Allahin sifatlari zatu fiilleri isimleriyani yaratilis ilmi ogretilmelidir.bu ilimlerke mucehhez musluman kamil musluan olur hz.Alahin nuruyla bakar feraset sahibi olur.ehli sunnet tarikatlari cok onemlidir.ehli sunnetin temel okullaridir.cunku tarikat olmayinca yaratilisilmi iman subeleri sartlari ahiret cennet cehennem hesap kitap meleklervd. ayrica 8 nefis seytan igvalari ve mucadele korunma bilinemez.hurmetler.

Cevapla

cimcimbo

Dün hep sizin yanınızda ki adamlar bugün karşınızda(Nazlı Ilıcak).Yarın da öyle olacak.Laik sistemin tek ve yegane rakibi İslamiyet.Bunu anlamak lazım.Sistem değişecek ama laiklik değişmeyecek.Erdoğan'dan sonra da kim gelirse gelsin farketmez bütün kurumlar sistemin elinde.Çalışan herkes laik sistemin adamı.Evet sizden de var ama önemli noktalarda değilsiniz.Yani diyeceğim bu adamlara göre her halk hakettiği şekilde yönetilmeli ve müslümanlar da diktatörlüğü hakediyor.Bu yüzden başkanlık adı altında sizi kandırıyorlar.Yarın en çok size çektirecekler....

Cevapla

cimcimbo

Başkanlık sistemi müslümanları bastırmak için kullanılacak.Laik derin devletin tuzağıdır.Müslümanlar dikkat etmeli.Bütün plan Erdoğan sonrası için.Bürokraside kaç gerçek müslüman kişi var.Sizi temsil ettiğini söyleyenlerin çoğu Bakara makaracı.İnanın bu sistem en çok müslümanlara zarar verecek.Evet yada Hayır verin demiyorum.İstediğinizi verin ama sizi laik derin devlet yine yönetecek din kisvesi altında.Yarın size baskılar başladığında bugün yüz çevirdiğiniz insanların çoğu direksiyonu ele alacak ve onların yüzüne bakamayacaksınız.Bu sistem insanları birbirine düşürerek böyle çalışıyor.

Cevapla

veli turkoglu

Sayin dilipak hala sianin nekadar tehlikeli oldugunu anlamadinizmi bunlarin islamla alakasi olmayan kisiler bu iran sevicilini nezaman burakip ehli sunneti desdek olacaksiniz yasik cok yasik

Cevapla

Gökmen tazegül

Sayın okurlar ve dilipak kim ne derse desin ve kim ne yaparsa yapsın biz islam alemi artık başımızı kumdan çıkarmak zorunda kalacağımız zaman geldi artı obama yönetimi sinsi ve çok pis bir oyun oynadı ve islam alemi abd nin kime dos kime düşman anlıyamadı artık tramp diye biri çıktı herşey meydanda diyor ve islam alemi uyanmak zorunda kalacak ve herşey değişecek ve biz de inşallah lider olacağız .selam olsun islam alemine

Cevapla

memet

olmaaaaaz olamaaaaaz neden bir bakmışsın abd Siyonist derler bir bakmışsın abd dost derler ...orhan gardaş iyi bir soru sormuşsunda fakat cevap vermezler

Cevapla

Antepli

Peygamber efendimimiz in Mübarek ismini saygisizca yazan, ne islamiyet ten ne de islam birliğinden anlar. Bu kardeşimiz kendisikim olduğunu bilir. Inşallah en azindan bunu dahi öğrense kendisi için iyi olur.

Cevapla

yunus özler

Sayın hocam sizin gazetede yener diye biri yazı yazıyordu sonra vahdet diye bir gazete kurdu.Adam fetöcü çıktı ne olacak şimdi?Sizinle aynı gazetedeydi ama .

Cevapla

Daha Eski Yorumları Yükle (74)
Abdurrahman Dilipak
Abdurrahman DilipakTüm yazıları için tıklayın »
Yeni Akit
Gündeme dair önemli haberler ve son dakika gelişmeleri anında bilgisayarınızda!
Masaüstü bildirimlerini almak ister misiniz?