Bir hesap hatası yapılmasın da

01 Aralık 2018 Cumartesi

Nerede o dünkü muteber adamlar. Bir anda buhar oldular sanki. Ve bu isimler, etraflarında bir sürü “küskün” orta yerde dolaşıp duruyorlar. Ortalıktan kaybolanlar kadar, onları unutanlar da sorumlu.

O birilerinin unutuluvermelerinin sebeplerinden biri de, yok olduklarında gerilerinde bir boşluk bırakmayan insanlar olmaları sanki. Yoklukları farkedilmiyor. Peki onlar nasıl oralara geldiler?. Bugün koltuklarını dolduranlar, yarın aynı akıbeti paylaşmak istemiyorlarsa, daha fazla ekranlarda gözükmek değil, kalplere girmek zorundalar. Ve bu tip insanların daha fazla itibar görmemesi gerek.

Aradan epey zaman geçti ama, hatırlayalım, son baro seçimlerinin sonuçları nasıldı? Sonuç felaket. Eğitim seviyesi yükseldikçe ve yaş gençleştikçe oy oranınız düşüyor. Haliç Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilen İstanbul Barosu Başkanlık seçiminde, baroya kayıtlı 41 bin 462 avukattan 26 bin 294 kişi, 105 sandıkta oyunu kullandı. Seçimde, 8 bin 77 oy alan Kemalist, CHP’nin Ulusalcı kanadını oluşturan “Önce İlke Çağdaş Avukatlar Grubu”nun adayı Mehmet Durakoğlu birinci oldu. 2. sırada yine CHP’li, ama Kürt açılımını savunan kanada daha yakın Çağdaş Avukatlar Yükseliş Grubu›nun adayı Hasan Kılıç 6 bin 856 oy aldı. Durun, daha bitmedi. Türkiye’nin en büyük barosunda solcu “Avukat Hakları Grubu” adayı Mustafa Gökhan Ahi 2 bin 488 oy ile üçüncü. Liberal sol Fikret İlkiz 2.238 ile 5. sırada. HDP’ye yakın sol isim Eren Keskin 1645 oyla 6.

AK Parti’ye yakın isim “Baroda Değişim ve Gelişim Hareketi” adayı Talat Canbolat 2 bin 407 oy ile ancak 4. olabildi. 10 sene önce 2700 oyları vardı. Bugün CHP çizgisindeki solun oyu 21.306. Gelinen nokta şu: 26 bin 294’de 21.306 sol. AK Partiye yakın aday solun onda biri. Hadi Cumhur İttifakını da ekleyelim. İstanbul Milliyetçi Avukatlar Grubu adayı Kaptan Yılmaz 1203 oy ile 7. oldu. 

SDP’li, Atatürkçü, İyi Parti’den aday olan “Avukat Hareketi grubu” adayı Başar Yaltı bu hesaba dahil değil. O da 965 oy alarak 8. oldu.

Bunun hesabını kim verecek. Söz konusu olan hukuk. Söz konusu olan adalet! 

Bağlantısız merkez sağdan bir aday olan “Ortak Hedef Platformu Grubu” adayı Cem Kaya Karatün 399 oy ile 9. olmuş. Onu da toplama dahil etmedim. Etseniz ne yazar ki! Sonuç ortada. Sizin anketlerde bunu görmediniz mi, kimseyi uyarmadınız mı? Bu sonuç neden böyle merak ediyor musunuz? Bu sonuçtan dolayı kimi sorumlu tutacaksınız?

15.000 avukat oy kullanmaya gelmemiş. Hep böyle zaten. Bu kafadakiler toplam üye sayısının üçte biri. 28.000 avukat oy kullanmış. Sonuç ortada. Sol kendi kendisi ile yarışıyor..

İstanbul’daki Baro seçimlerini şöyle okumak mümkün: İstanbul Barosu’na 41.462 avukat kayıtlı.. 41.462 avukattan sadece 8077 oy alan kişi seçiliyor. Baronun 10 yönetim kurulu üyesi de, aynı oran ile seçilmiş oluyor.. Yani tablo ne? % 19.5 oy alan bir ekip, yönetimin tamamını ele geçirdi.. A. İhsan Karahasanoğlu böyle okudu. Daha doğrusu, birilerinin önüne bu tespiti koydu. AK Parti’ye ya da Erdoğan’a karşı mangalda kül bırakmayanlar, rakipleri için meşruiyet, demokrasi hukuk tartışması başlatmak için o zaman böyle bakıyorlardı. Peki ya şimdi.

Başkanlık için 5 adayın yarıştığı İzmir Barosunda da seçimi Çağdaş Avukatlar Grubu’ndan Özkan Yücel kazandı.

Ankara Barosu Başkanı da Demokratik Sol Avukatlar Grubu’nun adayı Erinç Sağkan oldu. Üç büyük ilde de seçimi kaybettiniz.

Tabipler, Eczacılar, Mimar ve Mühendislerde durum üç aşağı-beş yukarı aynı.

AK Parti’ye yakın isimlerin, geçen seçimlere göre oylarındaki sayısal artış, oy kullanan üyelerin sayısındaki artışın gerisinde. Yaşlıların oyunu alamıyorsunuz da, gençler de size oy vermiyor. Bunun bir açıklaması olmalı. Hatta daha gerilere sürükleniyorsunuz. Bunlar sizin zamanınızda lise ve üniversiteyi okuyan çocuklar ya hu!

Bakın bu sonuçları göz önünde tutarak aday belirleyin, hesabınızı ona göre yapın. 

Esnaf ve ticaret odalarında durum biraz farklılaşsa da, buralarda da erime devam ediyor. Ticaret odalarındaki küçük esnafın oyu kurtarıyor, ama o da son süreçte gidişattan rahatsız.

Gidişat iyi değil. Kamu ihalelerini alan bir avuç müteahhit dışında diğerlerini de karşınıza aldınız. Büyüklerin taşeronu durumuna düşen diğer taahhüt işleri yapanlar yanınızda gibi gözükseler de, onlara da fazla güvenmeyin.

Merkezdekilerin eleştirilerden rahatsız olduklarını bildikleri için, alkışçılar ve meddahlar, ya da öyle davrananlar itibar gördüğü için öyle davrananları çevrenize toplarsanız, görmek istemedikleriniz, sesi kısılanlar ya da arka sıralara itilen gerçek dostlarınız bir gün küsüp giderlerse, onları geri kazanmak sandığınız kadar kolay olmayabilir..

Bir başka konu da şu: Tamam, baro seçimi, yerel ya da genel seçime örnek olmaz. Aynı şey değil. Bizde “Aydın” denilen kesim toplumda, toplumun talepleri ve reflekslerine yabancıdır. Bu doğru. Ama gelişmenin yönü açısından yine de bir takım sonuçlar çıkarmak mümkün bu tablodan.. 

Bir de şaibeli adamları, hakkında yolsuzluk ve kaset iddiaları olanları aday gösterirseniz, kesin aday listeleri ilan edildikten sonra bunları medyaya verirlerse kendileri de kaybeder, partileri de. Türkiye olarak hep birlikte bu işten zararlı çıkarız. O adaylık zırhı, koruma kalkanı gibi gözükse de, bir anda şimşekleri üzerine çeken bir paratonere dönüşebilir.

Şikâyet edenler, itiraz edenler, bu işten zevk aldıkları için değil, ya da şizofren oldukları için değil.

Bu işte bir hesap hatası var. Evdeki hesaplar çarşıya uymuyor. Gösterilen gerçeklerle, yaşanan gerçekler aynı değil.

Dost acı söyler ya, benden söylemesi. “Anlayana sivrisinek saz, anlamayana davul zurna az”. Selam ve dua ile. 

 

Günün Özeti

YORUM YAZ

 • Kocali aliKocali ali4 ay önce
  İnşaat mühendisiyim. Afyonda oda yok temsilcilik var Ankara Odasına bağlı. Sağ cenah bu oda seçimlerine pek kayıtsız kalıyor. 1. Sebebi ; solcular kadar organize değiller, seçim için çalışan bir grup sadece etrafına diyor galiba, 15 yıldır hiç bir sağ cenah beni arayıp gel demedi.2.sebebi; buradaki ak parti ilçe başkanı belediye başkanı yani akpartinin teşkilatı bu gibi oda seçimleriyle hiç ilgelenmiyor3. sebebi; bir oy için kalkıp Ankara'ya gitmek 300+300 km tabiki de gereksiz bir eylem gibi geliyor.
 • Mülayim TMülayim T4 ay önce
  Barolar da seçimlerin hakim grup tarafından kazanılmasının 1. sebebi mesela istanbulda sizinde belirttiğiniz gibi bir şey değişmez diye sandığa gitmeyen 15 bin, 2. sebebi de kamuya alımlar, son 2-3 yılda 8-10 bin hukukçu hakim savcı olarak alındı, geriye kalanlarda zaten avukat olarak baroda
 • Yahu anla işte olmuyorYahu anla işte olmuyor4 ay önce
  Sen dava dava diye islamcılık, ümmetçilik peşinde koşuyorsun ama talat canbolat kendi ders verdigi okulda bile 2-3 yıl öncesine kadar muteber bir adam değildi.Aynı okulda ders veren bir hocayı okulda attirdim diye gurur duyduğunu ifade etti. Ya hadi bunu gectim, anla işte yönetilemeyen bir ülkede herkes köşe kapmaca oynuyor. Sizce bir meclis baskaninin ibb adayi olmasi garip değil mi ? Sol size dusman değil ama siz kendi insaniniza duşmansiniz, ayristiricisisiniz
 • AdaletAdalet4 ay önce
  Allah ... ıslah etsin
 • Ercan GüvenErcan Güven4 ay önce
  FETÖ ye bulaştı diyerek ne kadar sağcı varsa hepsini küstürdüler.Daha kötüsüne hazırlıklı olalım.Bizim millet pire için çok yorgan yakmıştır.İş işten geçmeden bir çaresi buluna. Yoksa hepimiz kaybedeceğiz. Bir daha da toparlanamayız.
 • nostaljinostalji4 ay önce
  AvukatlardaAKP karşıtları seçimleri kazaınyor diyor yazar Tabipler, Eczacılar, Mimar ve Mühendislerde de durum böyleBunda şaşacak ne var. İnsanların bilim,kültür ve bilgileri arttıkçaonlar ... gayet bilinçli kimseler. Bu avukatlar tabii ki Üniversite mezunu .ve çoğu çağdaş. ...  İstanbul Ve Ankara barosunu yaptığı doğru seçimlerden dolayı yürekten kutluyoruz. Ne yani Ülkede hak hukuk ve adaleti yok eden AKPyönetimi taraftarı avukatları mı seçseler di?
 • SerdarSerdar4 ay önce
  Kamu kurumları üniversiteler çok kötü durumda. Yıllardır kurumlarda idarecilik yapan tipler var. 10-15-20-25 yıldır aynı makamları işgal ediyprlar. Siyasiler degişiyor onlar degişmiyor.Yaptıkları hep yanlarına kalıyor.Diger memurlar ise suçlu olarak Ak partiyi görüyorlar ve Ak partiden nefret etmeye başlıyorlar. Üniversitelerde ise akrabalar ve torpilliler akademisyen oluyor.Torpili ve akraba olmayan olamıyor böyle olunca herkes Ak partiyi suçluyor neden önlem almıyorlar diye. İşin ilginç yanı ise kurumlarda ve üniversitelerde at koşturanlar genelde Ak partiden referans buluyorlar. Ak partinin teşkilat yapısı çok kötü. Gercek dindarlardan oluştugunu düşünmüyorum. Çünkü referans oldukları kişiler Ak parti Biran önce önlem almaları lazım.
 • VatandaşVatandaş4 ay önce
  Sayın dilipak iyi araştır.mekkensi firması anlaşması iptal edilmedi.kesin bilgi.levent ferli binası 29 kata ofis açıyorlar.araştır
 • Hasan BaysalHasan Baysal4 ay önce
  Hep söylediğim gibi; ...
 • imamarüzgarimamarüzgar4 ay önce
  Geçmişin köklerinin derinliğine vurgu yapıp anlamak zor değil bunu çok iyi bir şekilde anlatmışsınız sayın büyüğüm. Durmadan üstünde durup bu milletin yardımcı olmak için yalvara yakara anlatmaya çalıştığı ulaştırmak istediklerinin de önünü kesenler yok mu bunu yapanlar kim kim olacak AKPartinin içindeki durumları bakıp iyi düşünmekte gerekir.Samimi imiş gibi gözükenlerin çokluğu AKPartiyi sarmıştır bu daha nereye kadar devam edecek burda sesleniyorum gafleti bırak UUUUYAAAANuyan ki sonrası pişmanlıkları yaşama sen. Senin samimiyetin le bizler yol aldık itimatın adresi olduğun için kendini bilmezlere yem etmekendi. Zaman birlik ve samimiyet olanı arama zamanıdır. Herşey ortadadır herşeyden pay alma derdi ile yananların hali. Millet Ülke neki onlar için onlar için sadece şu var kaous yaratmak inançlara zede getirmek herşeyin kötü olduğunu vurgulamak oyunların enbüyük ustası onlar ilizyonda..İl teşkilatların ilçe teşkilatların için yeniden daha heycan içinde ve samimi olanların bir araya gelmesini ve durmun vahimselliğini bir kez daha aktarmalısın. Allah iyi niyetli olan kullarının yardımcısıdır inanırım buna ben.
 • Türk oğlu TürkTürk oğlu Türk4 ay önce
  Kime neyi anlatıyorsun beyim. Kibir gözü kör, kulağı sağır, dimağı dumur eder. Bunlarda hepsi var efendim. Sadece bu konuda değil her konuda böyleler. Anlamazlar vesselam. Anladıklarında çoook geç olacak.
 • RabiaRabia4 ay önce
  Euzubillahiminesseydanirracimbismillahirrahmanirrahim 28. Derler ki: "Eğer doğru söyleyenler iseniz,şu fetih ne zamanmış?"29 De ki: "Fetih günü, küfre sapmakta olanlara (o gün) inanmaları bir yarar sağlamaz ve onlara bir süre de tanınmaz."30 Öyleyse, sen onlardan yüz çevir ve bekleyedur; gerçekten onlar da beklemektedirler.secde süresi ayetleri.elhamdulillah.Sayin Dilipak solcu molcu inşallah vatana millete hizmet ederler.hakimlerin bir karar alırken çok çalışması bilgi sahibi olması gerekir yoksa sonu cehennem.dinimize göre.dogru kararı vermek onları cehennem den kurtaracak.insan başarılı olsada ahlaklı değilse dünyada kıymeti harbiyesi yok.herzaman iyilik kazanır.siz müsterih olun.saygilar selam ve dua ile Allah'a emanet olun teşekkürler HasbinAllah'u ve nimel deriz.
 • AhmetAhmet4 ay önce
  Ustat sizi yillardir takip ediyorum.soylediklerinize katiliyorum.akit olarak Artik yanlis yapan Ak partili leri if’s a etmek gerek yoksa yanlis yapanin yanina kar kaliyor selam dua ile
 • AliAli4 ay önce
  Muslumanlarin yedi sulalesi feto belasiyla fislendi.artikliberal sosyal demokratlik milliyetcilik prim yapiyor.musluman genclik anadoluda prim yapmiyor.
 • Hedef 2023 Hedef 2023 4 ay önce
  2023 hedefine yürüyüş. Durmamalı, kesintiye uğramamalı . Bu ülkeni. artık büyük hedefleri var , Büyük hayalleri var.Bu seçimden başarı ile çıkmak şart . Bunun İçin doğru adamlar , Çalışkan adamlar aday yapılırsa , bürokraside blraz bu değirmene su taşıyacak adamlarla yenilenirse inşaallah bizim milletimiz ferasetle seçecektir .
 • selamselam4 ay önce
  Siyaset bir çobanlik sanatidir.kimisi iyi guder kimisi kaçirir kimisi de isin ciddiyetinin farkindadir ve bunlar benim var olma sebebimdir der.
 • berkantberkant4 ay önce
  Ne. demek istiyorsun yani! Aydınlar solcu, cahiller sağcı ve müslüman mı? Yuh hakaretin böylesi...
 • mhmtkptn mhmtkptn 4 ay önce
  Hocam akp seçim dönemlerinde parayla adam tutup bayrak astırıyor!!!.... İşin aslı işler çok zor... Selam ve dua
 • Yemiyor artıkYemiyor artık4 ay önce
  ""Dindar Kürt""Sizin giblerin Andını Ümit Kocasakal hoca yazmış, ipliğiniz meydana çıktı, debelenmeyin boşuna.. Ümit Kocasolak dinci andı yaz googleye, ne demek istediğimi anlayacaksın..
 • Dindar kürtDindar kürt4 ay önce
  Sayın dilipak bu gün televizyon lar Ergenekon diye bir şey yok diyor. Yani Ergenekon artık kontolü ele aldıbu ülkede yaşananlar Ergenekoncularile Fetullahçıların savaşı yani ergenekonun rövanşı ergenekonun tepesi amacına ulaştı adamlar ne kadar halkınçocukları madur olursamillet cemaatlerdenkaçar tezini işlediler bir çok dindarda bilmedenonların değirmenine su taşıdı ve planları tıkır tıkır işledi . 17 aralık ile iktidar ı rezil ettiler 15 temmuz ile de fetö üzerinden cemaatleri virüs gibi gösterdiler atı alan üsküdarı geçti. yazık oldu yılların emeğine.Yeni nesilicemaatler yetiştirmezse sahada SOLCU şucu bucu kapar .. Atalarımız ne demiş: Kızı başıboş bırakırsan ya davulcuya varır ya zurnacıya
 • KomünistKomünist4 ay önce
  İstanbulda Mhp aday çıkarmadı diye bütün mhpliler akpye mi oy verecek sanıyorsunuz, ığdırda gördük, mhp 1. Parti iken koalisyon kurmadı, ığdırı hdp aldı
 • Birokrasi Birokrasi 4 ay önce
  ANKARA ve Birokrasi ...? birokrasi ne la...:)))
 • ANKARA ve Birokrasi ANKARA ve Birokrasi 4 ay önce
  Ankara'yı kazanmak çok kolay . Mevcut Belediye başkan yardımcılarını, meclis üyelerini ciddi blr elekten geçirin , yaramaz adamları temizleyin Etimesgut , keçiören , Mamak , Gölbaşı gibi riskli olan milli eğitim müdürlerini seçimlere katkı sağlayacak doğru adamlarla acilen yenileyin . Emin'im oy oranları oldukça yükselecektir . Tabiii bunu düşünecek ve çözüm üretecek sorumlu birileri varsa . Herkes kendi koltuğunu kendi çıkarını düşünüyor .Ankaraya kaybedilecekmiş, Keçiören'de oy oranı yüzde kırka düşecekmiş kimsenin de umurunda değil gözüküyor ..
 • yavuz 1517yavuz 15174 ay önce
  Bakıyorum da her tarafı fetö'cüler kaplamış. Eskiden her yeri, herkesi %10'luk himmete bağlamışlardı. Toplanan zekat paraları pensilvanya it'ine gidiyıordu. Kurban bağışları, kesilmeyip paraları pensilvanya it'ine gidiyordu. Şirketleri işgal etmişlerdi. Şirketlerden istedikleri paraları alıyorlardı. vermezseler, vergi müfettişlerini üzerlerine sürüyordular. Ama artık işler eskisi gibi değil. Devlet bütün fetö'cü hainleri temizliyor. Bağrışmaları bu yüzden. Musluk suları kesildi. Şimdi de iftira kampanyalarına başladılar. Kendi yaptıkları pislik işleri, başkaları yapıyormuş gibi algı operasyonlarına başladılar. Amaç, vatandaşı AK PARTİ'den soğutmak. Fetö'cüler kadar güzel yalan söyleyen, iftira atan hain bir örgüt yoktur bu yeryüzünde. Bizler, bunların cibiliyetsizliklerini iyi biliriz. Çamur at izi kalır hesabındalar. Bu ahlâksız ve hain güruhla hesaplaşmaya devam edeceğiz. SONUNA KADAR LİDERİMİZ RECEP TAYYİP ERDOĞAN'ın yanında olmaya devam edeceğiz. Güzel ülkemizi fetö'cü hainlere ve mustafa kemal simsarlarına asla terk etmeyeceğiz. Oyumuz AK PARTİ'ye.
 • celal öndercelal önder4 ay önce
  KARDEŞ MUTEBER DEDİĞİNİZ ADAMLARIN İTİBARLARI KENDİLERİNDEN DEĞİLDİ Kİ. BİRİSİ ONLARA DEĞER VERDİĞİ İÇİN DEĞERLİYDİLER. KENDİLERİNİN ESASLARINDA- MAYALARINDA-UNSURLARINDA VEYA YAPITAŞLARINDABULUNAN BİR FAZİLET, MEZİYET-FAYDAİLE MUTEBER OLMAMIŞLARDI Kİ. BAŞKASININ YARDIMI, DESTEĞİ,TAKDİRİ İLE DEĞER BULAN BİRİLERİNİN AKIBETİ ANCAK BU OLABİLİR. 'ALTIN'ATILSA DA SATILSA DA SÖVÜLSE DE KOVULSA DA HİÇ DEĞER KAYBEDİYOR MU? HİÇ UNUTULUYOR MU? HİÇ TAHKİR EDİLEBİLİYOR MU? YAA. BU İŞLER BÖYLE İŞLER.
 • Keçiören Giderse .ANKARA Kaybedilir .Keçiören Giderse .ANKARA Kaybedilir .4 ay önce
  Ankarada galiba seçimi kazanacak adaylar belirlenmeyecekve bürokraside de seçimi katkısı olacak ilçe bazında değişimler yapılamayacak . Herkes koltuğa yapışmış kalkmak istemiyor . Seçim kazanmak kimsenin umurunda değil . Yeterki. Ben koktuğunu , ilçe müdürlüğümü , belediyemi , Meclis üyeliğimi kaybetmeyin diyor . Beyler Keçiören’de yüzde atmış oy alınamazsa bilin ki Ankara’yı kaybederiz .Mamak da öyle , Gölbaşı da öyle . Keçiören bu gidişle , eğer bir takım taze be liyakatli adamlarına bürokrasi takviye edilmez , değişim yapılmazsa Keçiören’e geçmiş olsun Ankara’ya Mamak a geçmiş olsun . Bu işe Meclis üyelerinden ve milli eğitim. Müdürlerinden başlanırsa bşraz rahatlama olur diyen çok seçmen var . Tabi seçmenin sözünün bir değeri varsa ...
 • GENÇLİĞİM EYVAHGENÇLİĞİM EYVAH4 ay önce
  Gençler maalesef genelde kucaklanamadı. Gençliğin Milli ve yerli değerlerle yetişmesi için doğru adamlarla onlara rol model olamadık galiba .Özellikke Siyaseti bireysel menfaati için yapan ilçe , il teşkilatı mensuplarını , işsiz güçsüz Ve siyasetten nemalanmak için siyaset vitrinine , eğitim vitrinine el atan cambazları gençler çok iyi tanıdı .Ve maalesef hep uzaklaştılar adeta düşman oldular . Sadece baro , avukatlar değil ki Hocam her kurumda aynısı Yok mu? Özellikle Eğitimde , eğitim işlerinde siyasetçilerin , teşkilat mensuplarının Egemenlik kurma hakkı var mıydı ? Allah aşkına bunlara neden müdahale edilemiyor . Aynı tas aynı hamsm . Siyaset cambazları aç kurtlar gibi meclis üyeliği kapmak için , belediyelere çöreklenmek için inanılmaz mücadele veriyorlar . Millet bınları sanki bilmiyor . Böyle giderse belediye seçimlerinde çokkkk büyük şoklar yaşanabilir . Blr daha da geriye dönüş olamaz. Ankarada çok sıkıntı var tabanda . Nasıl göremiyorlar bunu hayret ki hayret . Siz Ankara'ya doğru adamları koymszsanız , özellikle Keçiören , Mamak , Altındağ ,Rtimesgıt , yenimahalle Gölbaşı gibi büyük ilçelerin milli eğitim müdürlerini , sahada etkisi olacak diğer müdürleri , sahada karşılığı olan liyakatli ve Çalışkan yöneticiler getirerek değiştiremezseniz yatın hep birlikte eyvahhh deriz .Yarın seçimde keçiören , Mamak ,Gölbaşı gibi ilçelerde en net şekilde göreceğiz .Ksybedince tedbir mi alacağız yoksa !!!!
 • abdulmuttalib el-Arabi bin Rükneddinabdulmuttalib el-Arabi bin Rükneddin4 ay önce
  pastayi besiktas, kadiköy, sisli yemiyor,"milletin...yiyor..
 • ilbeyhanilbeyhan4 ay önce
  Ortalık kıpır kıpır ,i.....lerkol geziyor... Fetö muhibi merve kavakçıgillerden ,Ravza Kavakçı AlamanyalardaBu fideresyon dedikleri ne olaki diyeyollara düştü .. Dinazorartizlerden Kadir İnanır ,Karen FOGG , SOROSçocukları elele PKK lılarla 2.açılım görüşmelerini başlatıyorlar.. MAHİR KAYNAKDini bitireceklerse bunu DİNCİLERİN eliyle yaparlar demişti...Bu dediği oldu...Namazı bırak gençler Dinden çıktı .ateist ,deist ,futurist ,budist ,brahmanist oldu...Anasını kesen ,babasını kesen , işkence tecavüz ,madde bağımlılığı vs vs ...Ülkeyi bölecekleri zamanda bu işi milliyetçilere yaptırırlar demişti ...Yeri ğöğü inletmesi gereken MHP ve BAHÇELİ tabanın gazını alıp ,kontrollemivazifeli yoksa...Nerden çıktı bu İngiliz PKK sının elebaşı KERİM YILDIZ la AÇILIM...1 . açılmdayüzlerce şehit vermiştik...Müteahh İT belediyeci vizyonuyla DEVLET yönetilmez, hem hırsızhem ahlaksız hem de müslüman olunmaz ...15 temmuzda FETOŞU gördük işte,böyle olur...onun boşluğunu anında dolduran binlerce FETÖ var...Bu yolukesmeden iflah YOK...
 • abdulmuttalib el-Arabi bin Rükneddinabdulmuttalib el-Arabi bin Rükneddin4 ay önce
  yazinizi okudum ve oturdum agladim halimize...
 • kerim yılmazkerim yılmaz4 ay önce
  heyhat heyhat bu insanlar mı kurtarıcak filsitini doğu türkistanı arakanı..siyasette ne kadarda hukukçu ismi dolaşıyor.neden öğretmen memur polis asker yok..ümmetin hali çok kötü..
 • tuzcutuzcu4 ay önce
  Hocam siz lale devrini ve 2023 hedeflerimizi anlatın bize....Ben ikisini de tam olarak bilmiyorum, bildiklerimin hepsi kulaktan dolma....Belgesi varsa yazın, yoksa yazmayın lütfen...
 • Cahit Cahit 4 ay önce
  Adalet dağıtanın ve adalet mensubunun sağcısı, solcusu, herhangi bir fraksiyona üyesi olmaz. Allahın adaletini uygulamayanında huzuru mahşerde nasılhesap vereceğini Mevlam dan iyi bilen yok.
 • ŞaşkıŞaşkı4 ay önce
  Hani ara ara yazıyorsunuz ya "siber devrim", "akıllı robot" vs; siz toplubu bu bilimsel gerçeklere hazırlamak yerine insanları sadece "reis"e oy vermeye şartlanmış robotlara çevirdiniz. Kendi ellerinizle aklını kullanmayı unutturduğunuz bu insanlardan şikayetçi olmanız ne garip!?.. Artık eğitimli insan görünce "tüyleri diken diken" olan Rektörlerin, Reise itaati "farz" sanan kara cahillerin ülkesiyiz biz!.. Bakan bey "Reis Ay'a burdan 4 şeritli yol yapacağız dese inanır bizim seçmenimiz" derken insanları dönüştürdüğünüz "robot"u ne güzel tarif ediyor aslında!.. Şikayet etme hakkınız var mı?..
 • Rıfat Rıfat 4 ay önce
  Sayın Dilipak dah bu günler iyi günlerimiz...
 • D.DemirD.Demir4 ay önce
  Yerden göğe kadar haklısınız şimdide mütahitlere el attılar büyüklerden yanalaronlar biri ona satıyorlar ya onlan inşaat maliyetlerin de işçilik giderlerini göstermede sorun var bakan büyüklerle görüşüp fikir alacağına küçüklerle görüşüp sorunu çözsün büyükler CHP li küçükler AK partili
 • boşverboşver4 ay önce
  vala abdurrahman bey bunlardan bi şey olmaz.7 yıldır telefonlarım dinleniyor.savcılığa gittim bişi çıkmadı.özel aile mahremiyetini dinlemeye alanlar mı?uyuşturucu artışı mı mu?hırsızlık mı?cinayet mi?ankara ve istanbulda ne ararsan var?millet herşeyin farkında.geçen ankarada büyük bir camiden çıkan yaşlı amca hırsızlık yapan bir uyuşturucu satıcısını görünce hükümete kızdı.bak bunlar akp döneminde arttı.yozlaşma hat safada ben nasıl oy vereyim.bak vallahi diyorum sokaklarda çocuklar uyuşturucu kullanıyor.soylu hala pkk terörürüne odaklanmış.gözü diğer terörleri görmüyor.soylu anlamıyor bu işlerden.bir şehrin yaşanabilir kalitesi çok önemli.artık bu seçim hükümetine döndü.önceden hatrılanmayan şeyler,oy döneminde hatırlanıyor.ee hani yeni türkiye?eski alışkanlıklara devam...
 • YörükYörük4 ay önce
  Sayın Dilipak, 2010 KPSS mağdurlarının durumu hala çözüme kavuşmadı. Gün geçtikçede bu çözüm daha da zorlaşacak. Hakedenler haklarına kavuşamazken, torpilli taşeron işçileri bile devlet memuru, işçisi oldu. Hırsızlık ortada, yapanlar ortada, mağdurlar ortada, kadrolar belli. Çözüm bir matematik hesabı, puan hesabı. Unutturmaya çalışıyorlar, lütfen gündeme getirin bu konuyu.
 • ÖzkanÖzkan4 ay önce
  Akp nin muhalefetini de görmek lazım.Insanlar aynı kişiyi 24 saat ekranda ve basında görmekten bıktı.Akp artık umut vermiyor.Iktidar oluşları muhalefetin zayıflığı ya da başka nedenler.Bunlar halkı değil kendi saltanatlarını garantiye almak için çabalıyor.Kızının,oglunun,damadın ve E.ine hanımın arka planda yönettiği bir akp var.Erdogan'ı putlaştıranlar menfaatlerine helal gelmesinden korkanlardır.Ayaklar baş,başlar ayak olmuş. Özal'ı da ailesi bitirmişti ve "benim memurum işini bilir" deyişi sandığa yansımıştı. Annm hemşehrisi diye dualar okuyordu Erdogan için,şimdi kurtulmak için dua ediyor.Nerden nereye...
 • Cemal Esen Cemal Esen 4 ay önce
  Türkiye Varlık Fonu yönetiminde Tayyip ve uçkur düşkünü damadı Berat kendi kendilerine tek imza yetkisi çıkardı.Kayınpeder ve damat adım adım Yüce Divan'a yürüyor. Aksi gibi idam cezası da kaldırıldı! Hiç değilse ağırlaştırılmış müebbet cezası alırlar inşallah! AMİNÖzel sektörde hiç bir patron,kendi sermayesi,kendi kazandığı para olduğu halde,kimseye hesap vermek zorunda olmadığı halde , tek başına böyle bir imza yetkisi kullanmaz .Bu haramzadeler milletin parasını babalarının parası gibi harcamak için tüm yetkiyi ellerinde topladı. Allah hakkını yediklerini şehitlerin,gazilerin,yetimlerin her bir kuruşunu hem onların hem de kime haram yedirdiyseler hepsinin kursağından kat kat fazlasıyla kustursun inşallah!AMİN
 • YörükYörük4 ay önce
  Gençlerin ağzında iki tane sakız var. Birisi torpil ve mülakat sistemi, diğeri ise sürekli aynı şirketlere bağlanan kamu projeleri. Peki haksızlar mı? Biz taban olarak hiçbir zaman torpil istemedik, bize bağlanan ihaleler istemedik. Öncelikle AK Parti'nin isminde bulunan "Adaleti" istedik. Gençlerin devletten ilk beklentisi, tüm kamu kurumlarında işe alımlarda şüphe götürmeyen eşitlik ve objektiflik. Yapmayın artık, yeter bu torpil düzeni. Mülakat yapınca einstein'lar mı buluyorsunuz? Kamu kurumlarının nitelikleri yerlerde sürünüyor, müdür yapacak, sorumluluk verecek, iş çıkarttıracak adam bulamıyorlar kurumlarda, neden? Üniversitelerin kalitesi tartışılıp duruyor, o bahsettiğiniz okumuş kesim, üniversite okuyan gençler üniversiteye akademisyenlerin nasıl alındığını görmüyor mu sanıyorsunuz? Bu adaletsizliğe maruz kalan gençlerden ne yüzle oy beklersiniz? Teşkilatlardaki dalkavuklar işte bu suyun başına çöreklenmek için oradalar, bilmiyormuyuz sanıyorlar. Biz herkes için adalet istdiğimizden dolayı AK Partiye gönül verdik. AKPartinin üst aklı falan yoktur, AK Partinin aklı, fikri, gücü tabanıdır. Ama taban aklını kaybetmek üzere. Aklını, fikrini dinlemeyen partisiyle ilişkisini kesmek üzere. Kamu kurumlarını geçtim, özel sektör bile il teşkilatlarındaki dalkavukların referansıyla işe girenler sebebiyle nice gencin, çalışanın hakkını gaspediyor. Bu vebal dağları devirir. Hizmet alımı ilanları yayınlanmıyor bile, sadece teşkilatlardaki üç beş kişinin whatsup grubunda bu alımlar. Taşeronlarıda kamuya aldınız, hepsi parti torpilliydi bilmiyormuyuz, marsta mı yaşıyoruz biz, bir gram hakkım helal değildir. Bende AK Parti üyesiyim, ben niye bir kez olsun banada torpilli bir iş ayarlayın diye gitmedim teşkilata? Torpili yaptıran, saklayıp, gizleyip, utanacağına; "bakın elim kolum heryere uzanıyor" diye övünür olmuş. Ahlaksız hırsızlar. Ama bu dünyada, ama öteki dünyada çok fena çıkartacağız bu yaptıklarınızın acısını. Sizler ocak ayında, temmuz ayındaki tatilinizin erken rezervasyonunu yaptırırken, hakkını çaldığınız nice insan çocuğunun rızkı için üç kuruşa köle gibi çalışıyor. Veletleriniz, onların gariban çocuklarına tatillerini, oyuncaklarını, babalarının arabalarını öve öve anlatırken girdiğiniz vebal misli misli çoğalıyor. Zalimlerden, hırsızlardan Rabbimin adaletine sığınırız biz. Hesap gününden torpil yaptırdığınız dayılarınıza sığınabilecekseniz devam edin aynen böyle. Bahanenizde çoktur nasıl olsa. Aslında hakediyorsunuzdur da, herkes torpil yaptırdığından sizde yapmak zorunda kalmışsınızdır kesin. Göreceğiz öylemiymiş, değilmiymiş.
 • Hasan ozmenHasan ozmen4 ay önce
  Sayin Dilipak a yurekten tesekkurler iktidar sarhoslugundan ayikamayanlara okadar guzel dersler veriyor ki sormayin,ancak bundan basta sayin cumhurbaskani olmak uzere lider olarak bilinen kac kisi ders alip cozum uretme zahmetine giriyor kusura bakmasinlar sayin Dilipak in da dedigi gibi dost aci soyler basta reis olmak uzere onun cok begenip guvendiklerine bir tavsiye de benden: biraz tarih okusunlar nizam ul mulk ile ebu ali faremedi nin,ibni ebi zib in,ibni abdullah ile hz.muaviyenin oturan ile kendisi ivin ayaga kalkan lar hakkindaki kissalarini okusunlar kendileri ile onlari kiyas etsinler ve olumude hatirlayarak biraz tefekkur etsinler sanirim hersey hallolur.
 • Mesut Cetin.Mesut Cetin.4 ay önce
  Abdurrahman bey,Hala neyi konusuyorsunuzki ,Bu Dananin kuyrugu kopali cok oldu.Geri donusmu artik cok zor.Cunkuiktidara kimsenin guvenci kalmadi artik...
 • Kenan YavuzKenan Yavuz4 ay önce
  Derhal Avukatlık Yasası değiştirilip baro başkanları da Cumhurbaşkanı tarafından atansın. O zamana kadar da kayyum atansın dini bütün vatansever bir kardeşimiz. Adalet önemli. Nedir bu okumuş cahillerden çektiği ülkenin. Hainler. Vatan hainleri.
 • Tevfik ERSOZTevfik ERSOZ4 ay önce
  Hocam bır CHP li olarak ta yıllar önce Balıkesir Bigadiç te düzenlenen panelden beri size saygı duyar yazılarınızı dikkatle takip ederim siz kaleminizi sahsi cıkarları için satmayan nadir insanlardansınız Siyasi görüşler farklı olsada ilkeler aynı Bu yüzden Allah sağlık ve afiyet versin
 • Ulusal BilinçUlusal Bilinç4 ay önce
  Sayın Hocam; Erdoğan cemeat kisvesi altında belediyelerde-orda-burda milketin kanını emen sülüklerden kurtulup, daha milli politikalar izlerse daha iyi olacakAllah ın izniyle. Diyelim belediyeler kaybedildi, o zaman bence Reisin işi kolaylaşır, ama sülüklerin işi zorlaşır. Belki sülükler hesap verir, ama Reis taşıdığı yüklerden kurtulur! "Reis Türkiye nin lideri, belediye başkanı değil." Yani demem o ki, sizde uzun zamandan beri bir sancı olduğunu yazılarınızda gözlemliyorum, lakin rahat olun, Reis oy kaybetmez, kaybetse bile kıyamet kopmaz.
 • ahmet hamdi karaahmet hamdi kara4 ay önce
  Hoca, AKP nin kaybedecek olmasından ne karar üzülüyorsun, ülkede başka partiler yok mu?Onlar için de söyleyecek birkaç sözünüz niye yok.
 • Kocasolak Kocasolak 4 ay önce
  Menfaat için bir araya gelenler aynı amaç uğruna dağılırlar. Türkiye’de şu an yaşayan ömürdaşlarımız sadece menfaat düşenenlerin çoğunlukta olduğu bir zaman dilimindeyiz. Bu hengamede adalet ve özgürlük için çalışanlar var elbet ama azınlıkta, dürüst kalmayı başarıp rızaya ermek ÇOK zor.İslamı yaşamak ve yaşatmak için yola çıktığımız kardeşlerimiz tek tek paraya daldı, paraya dalmayalar dışlanıp kenara atıldı. Her DOĞRU söz o paracı müsriflere dokunuyor, hâlâ tek tek atıyorlar HAK HUKUK isteyenleri. Millet müşriklerin iktidarını unuttu, illa bir daha yaşayıp görmesi gerek sanki. Ak parti çok az bir YOL aldı, putları ( fuhuş, faiz, kumar, rüşvet )yıkamadı, bilakis putlara GARK oldu. Gelişim coğrafya gibidir,inişli çıkışlı, iniş kolay çıkışlar zordur. Zor olanı başaran cennet kazanır.
 • Ali veliAli veli4 ay önce
  Teşekkürler abdurrahman bey. Milyonların sesi oldunuz. Tabii duymak isteyene.
 • Çağdaş MüminÇağdaş Mümin4 ay önce
  Sayın Dilipak. Gercek sorununuz eğitim seviyesi yükseldikçe sizin mahalleye rabet azalıyor. Emin olun oy kullanmadığından yakındığınız üyeler oy kullansa durumunuz daha acıklı olacaktı.
 • fakifaki4 ay önce
  ... aklınızı başınıza alın uyanın artık.
 • İlbeyhanİlbeyhan4 ay önce
  Hanefi Avcının" Haliçte yaşayan SİMONlar "adlı kitabı vardı... Akşamları mesai çıkışı Haliçin yanından geçerken PİS kokudan burnumu tutmak zorunda kalırdım,ama semtin insanları,vatandaşlar , MANGAL yapıp afiyetle yerlerdi halicin kıyısında diyor... Hiç rahatsızlık duymazlardı diyor, demekki ALIŞMIŞLAR...Dünyayıbu zannediyorlar.. . Kayınbabama 8 -10 yıl kadar önce yolsuzlukları sormuştum,ahlaksızlıkları ...o yıllarda fetoşlada sarmaş dolaş Parsel ,parsel satıyorlardı birileri...bütün yurt sathı RANTİYE ilan edilmişti...Sanayii ,Tarım ,üretimüvey evlat dı..Beton,rant ekonomisimüteahh İT ler el üstünde ,YEŞİLİBOZ renge çevirmekle meşgullerdi...Müteahh İT ler, kutsanıyordu...Yakında kaçacak delik arayacaklar ama ülkenin can damarlarınıda mahvettiler...ÜRETİM yok,BETON var...afiyet olsun ...velhasıl EMEKLİ MÜFTÜ kayınbabam yolsuzluk deyince ÖNCEKİLER YAPMADIMI dedi....Demekki uzun yıllar DİNCİ taifeyle hemhal oluncaBurunların koku alma duyusu ,giderekde ahlak ve İMAN yok oluyormuş...Hem dünyaları hemde uhreleri gitti, gelecek nesilleredemezbelelik , çöplük bırakarak ...Sabilerin ne suçu vardı ...Üç günlük taht için ,değermiydi...HALİÇTEKİ SİMONLAR hallerinden memnun...
 • HayretHayret4 ay önce
  Bütün okulları imam hatip yapalım. Laikler yavaş yavaş azalsın. en iyi çözüm bu.
 • saim karabeysaim karabey4 ay önce
  ...ORTALIK ATEİSTLERDEİSTLER LE DOLU .ateist deist site üyelerinin sayısı yüzbinleri geçiyor. bir de bu konuda yazsanız sayın dilipak
 • SancarSancar4 ay önce
  Şimdi sıra ilçelere geldi galiba...Beşiktaş ,Kadıköy,Çankaya, BakırköyÜlkenin KAYMAK TABAKASIYMIŞ... Öyle olsun ,peki PASTANIN KAYMAĞINI bunlar yiyorsa ,PASTAYI KİM GÖTÜRÜYOR? veya kimler...? İşçi ,Çiftçi , Tornacı , marangoz , bakkal , ekmekci , kamyoncu olmadığı aşikar ... PASTANIN tamamını götürüp ,kırıntılarıyla idare edin diyenler ,milletin .................ğız diyenler olmasın....Yiğidi öldür ,hakkını yeme demiş atalarımız (gerçi şimdi yiğidi öldürüp ,hakkınıda yiyorlar),pastayı yiyorlar ama hakkınıda veriyorlar..Çokda TAKVA ! sahibi bu işadamlarımız..tesbih namazınıözel jetlerine atlayıp , MESCİDİ AKSA'da kılıyorlar...Herne kadar vakit namazı kılmasalarda ..Hernedense yurtdışında tesbih mamazını ihmal etmiyorlar..aşk ve cehdle ,şevkle atlayıp gidiyorlar...TamamAtatürkçü geçinen ahlaksız ,hırsız hatta hain taifenin Allah belasını versin...Lakinbu durum ,alnı secdeli ,ağzı dualıların RÜŞVET ALMASINI ,YOLSUZLUK YAPMASINI meşru ,mübah kılarmı... Devletin diniADALETTİR...yani HAKTIR...Allahın bir ismide HAKTIR...HEM HIRSIZ , HEMDE MÜSLÜMAN OLUNMAZ...selam ve dua ile
 • AlperAlper4 ay önce
  ... dünyanın en yüksek faizi ,rantı bu ülkede değilmi?Allaha ve Rasulüne,savaş olarak nitelenen faizcilik ve dünya İslamı liderliği!Bu ne yaman çelişki.
 • VELİVELİ4 ay önce
  2019 yılında öngörülen, planlanan kalkışma!!!.. Topyekün bir kalkışma olacakkk. Herkes aynı anda aynı dakikada en yakınındakini öldürecekkk.. Bıçak, tüfek , tabanca, el bombası, kimyasal, araçlarla trafikte planlı kaza, kamyonlarla saldırı...aklınıza ne gelirse...cıa, mossad, derin chp, kıraliçe, triumph, lanetanyahu bu proje üzerinde çalışıyor....büyük bir bütçe hazırlayıp budefa işi şansa bırakmak istemiyorlar....Kısaca tam bir KIYAMET SENARYOSU...Kimyasal, nükleer, biyolojik ne varsa İÇERDEN SALDIRACAKLAR...Uyuma Ey Müslüman Türk Genci,,, Üstad Kadir MISIROĞLU' nu kulağını aç ve dinle...
 • AbdülkadirAbdülkadir4 ay önce
  Valla ben oy verirken kararsızlar gurubunda yer alıyorum.Akpartiye 2002 den beri oy verdim.Akparti bu ülke için çok önemli işlerin altından kalktı.Bunlar güzel şeyler ama şu anda gidişatı iyi değil.Ben yerel seçimlerde artık akpartiye oy vermeyi düşünmüyorum. Bana bir akparti holiganı CB lığı seçimlerinde %55 hatta % 65 bile alabiliriz deyip böbürleniyordu.Ben ise ona CB nı %52 yi geçemez dedim akparti ise daha düşük alacaktır dedim.Ve benim dediklerim çıktı.Akparti ve CB maalesef bir çuval inciri berbat edecek şeyler yapıyorlar. Bu ülkenin CB RTE ye ve akpartiye ihtiyacı var ama kendisini iyiye doğru düzelten CB ve akpartiye ihtiyacı var. Akparti şimdi devlet kurumlarına diğer cemaatlerden birilerini doldurup duruyor.Bir tanesi bu ismailağaya mensup akşama kadar elinde zikirmatikle zikir çekiyor. Bir tanesi daha var aynı cemaate mensup eşi muhasebeciyken ..
 • YunusYunus4 ay önce
  Ak parti içindeki AKP'lileri eleştirenler şunu söylemek zorundadırlar.Reis eski reis mi? Bunu söylemekten kaçınanlar ''vallahi sen eğrilirsenkılıçlarımızla seni düzeltiriz'' demek cesaretini gösteremeyenlerdir. Uzun süren iktidarlar iktidarlar nimetleriyle nemalanan hayasız kişilerce istila edilirler.Bu durum teşkilatlarda böyledir de , kendi iktidarlarını sürdürmek için buna göz yuman iktidar sahipleri için farksız mıdır? Bunca akil ve erdemli kişilerce basında medyada bunca yazı ve uyarılara rağmen üsttekilerin hala duymaması mümkün değildır. O zaman söylenecek şey gözlerini ve kulaklarını tüm bu uyarılara kapatmalarıdır.Bazen iktidar nimetleri o kadar tatlı olur ki , iktidar sahipleri kör ve sağır olurlar.Allah resulunun (SAV) benden sonra hilafet 30 yıldır,bundan sonrası saltanattır demesi bundandır.
 • CobraCobra4 ay önce
  Eskiden CHP liler çalardı şimdi çalma işini ..'nin için dekiler üstlendi ...
 • maraşlımaraşlı4 ay önce
  Deveye sormuşlar boynun niye eğri , demişki nerem doğru. Şimdi söyleyin hocam Türkiyede hangi kurum temiz ve dürüst.
 • Biz Biz 4 ay önce
  S.s.aleykum. muslumanlar rahatladimi morn yasam merakiyla yat kat jeep turistik sefa.mada-tesetturi dar bas kapali traji komik gosteris ve kendi kasasini doldurmayi sectiler.iyi insan laryokmu elbette var.olay cogunlugun yolu olmasi.Egitim hukuk bilim yonetim maaslesef muslumanlarin ikinci dereceye biraktiklari konu.BUNUN SEBEBI KENDI IBADETLERIMIZLE KENDIMIZI CENNETE HAZIRLAMAK ANLAYISI.DOGRUSU VE PEYGAMBERIZIN S.A..V DUSTURU OLAN MUSLUMAN KARDEŞLERIMIZ IN HIDAYETE ULASMASI BOYLECE TOPLUM VE ULKEMIZIN UMMETIN KURTULUSUDUR...yalanmi dunyalik icin alavereler deilmidir ummetin bu gun kü hali...s.aleykum.saygilarimla...
 • emekliemekli4 ay önce
  dünyanın yarısı kadın geri kalan yarısınıda büyüten kadın bunu anladığınızda her kadının bir ANA olduğunu hatırlarsınız
 • YorumsuzYorumsuz4 ay önce
  Hocam bence ilk defa Ak parti yerelde teşkilatın ve bürokrasinin şakşakçılarını degil halkın istediğini aday göstermeye başladı. Ben Malatyalıyım ve kac dönemdir. Malatyalılar nefret ettiği halde Reisi sevdiği için Malatya siyaset vesayetine karşı çıkmıyor. Reise yerelde oy veriyordu. Ama Reis bizi neden dinlemiyor neden bizi duymuyor diyorlardı. Ancak bu yerel seçimde işler degişti. Bulundugum merkez ilçesi için bile günde 5 defa anket firmalarından desteklediğim aday ile ilgili görüş soruyorlar. Bu inanılmaz bir şey. Büyükşehir adayı halkın istediği ama siyasetin istemediği bir isim normalde oy vermeyi düşünüyordum ancak şimdi Reis bizi duyuyor. Şakşakçıları kenara itip bizi dinliyor diyorum. Ah keşke şu torpil işinden vazgeçip dürüstlüğü ön planda olacagı objektif bir sınav sistemi de oturtsa belki genclerin buyuk çogunlu ak partiye yönelecektir
 • İsa KESKİNİsa KESKİN4 ay önce
  Laz Profesörün deney notu: Pirenin kollarıyla ve bacakları koparılınca kulakları duymayi!
 • YörükYörük4 ay önce
  ""sesi kısılanlar ya da arka sıralara itilen gerçek dostlarınız"" Ne güzel tanımlamışsınız Sayın Dilipak. Yerel seçim listeleri açıklanmaya başladı. Taban yine hüsranlarda. 24 haziranı tekrarlamayın dedik, bu teşkilatları çöpe atın, tabanımızda birçok dürüst, temiz arkadaşımız var dedik. 24 haziranda seçtiğiniz şaibeli, istenmeyen, Reisin hatırı, devletin bekası için seçmenin ciğeri yana yana oy attığı vekillere güvenmeyin, onların tavsiyelerine itibar etmeyin, onların ele geçirdiği teşkilatların temayüllerine güvenmeyin dedik. Tabanın istekleri belli, bu kadar kör olunmaz dedik. fetö eskilerini istemiyoruz dedik. O fetö eskileri istediği kadar fetöden ayrılmış, fetöye düşman olmuş olsun; fetöye hiç yanaşmamış tertemiz arkadaşlarımız var dedik. Koskoca AK Parti'nin insan kaynağı bunlardan ibaret mi diye sorduk. Yerel seçimlerde vatandaş beka sorunu algılamıyor, kendi tabanı AK Parti'yi falakaya yatırmak için diş biliyor şimdi. Keşke MHP yerelde ittifak yapmasaydı, şimdi oyların nerelere gideceği koca bir bilmece. cehape, ipsiz parti birazcık sempatik, kaşarlanmamış, ağzından çıkana dikkat etmiş adaylar çıkardığı her yerde AK Parti tabanından bile oy alacak korkarım. Rabbim bu seçimlerin sonucunu hayra erdirsin İnşallah.
 • Tamer metinTamer metin4 ay önce
  Bu nasil bi dusuncedir ... kaybedince turkiye kaybedecekmis
 • MustafaMustafa4 ay önce
  İnsanlık dışı ve canavarca bir ruh haliyle toplumu parçalamaya yönelik hazırlanan aileyi yıkma kadını ilahlaştırıp erkeği köleleştirme kanunu ve, ve hala 28 şubat mağdurlarına adaletsizlik devam ederken bu iktidarın kazanması şeytanın cennete gitmesi gibi olur. İlahi adalet izin vermez. Aile yıkıldıktan sonra isterse savunma sanayi sonsuz sınırsız füze yapsa ne olur ki? İlle ADALET ille ADALET!!
 • Bekir Bekir 4 ay önce
  Abdurrahman bey yazılarınızı takip ediyorum ve bukonuda ciddi endişelerim var .Eyer sağ kesimdeki oy havuzu böyle hoyrat kullanılırsa korkarım ilerde busistemle bizden yönetici bulamiyacaz.Milletin aklıyla dalgagecmeye kimsenin hakkı yok.Ak parti başarısız olursa kötü yönetirse bizzarar görürüz İslami kesim zarar görür.Buna rağmen artık elimgitmiyor yerelsecimde oy vermeye.Tarım politikaları ortada Erzurum da belediyenin durumu ortada Sistem asgari ücrete köleliğe dönüşmüş.İnsanlar belediyede çöpçü olmak için Hastanede personel olmak için torpil arar olmuş Ak Parti zengin ettiği mutahitler dolar yükselince hepsi isbirakti gemiyi ilk fareler terketti ........Kimse taşın altına elini koymuyor.Pastayı beyler yesinTaşın altına elini vatandaş koysun ...
 • Emin KARAKOÇEmin KARAKOÇ4 ay önce
  Şu an işe 3-0 olan Kırıkkale 1 düştüğü gibi, yanlış kararlar alan il yönetimi ve il milletvekili sayesinde, ilçe ve beldelerde kaybedilmek üzere (ben aday adayıyım bana neden aday oldun, sen kimsin diye soran dahi olmadı) tek bana değil tüm kırıkkale'deki AK parti aday adaylarına sorulnadı. Tamamı eski mectuplar üzerinde karar aldıklarını söylediler öyle ki bu seçmene biatçılıkdayatma ve otoriter tutum sergilemek gibi anlaşılmıyor. Akparti genel merkezi bu yorum sonrası Kırıkkale'deki tüm aday adaylarını davet ederek problemi çözmeye çalışır inşalla ama sanmam akceli işlerolabilir selamve dua ile hoşçakalın.
 • VELİVELİ4 ay önce
  YenianayasayıNezaman ........yazacaksınız Üstad,,,Şu yenianayasa taslağını İnternete koysunlar,,,,Uyum yasalarını millet yabar,,,,Bugün akşama kadar yapılıp bitmeli yenianayasa.... bizim AŞ-İŞ-EŞ den önce yenianayasaya ihtiyacımız var.madamaki başkanlık sistemini getirdik,,,, hani ne duruyoruz???Ne seçimi? Ne kazanması? Geleceğimizi kaybediyoruz,,,Her geçen gün yenianayasa yapılmasını güçleştiriyor...
 • U_C_YU_C_Y4 ay önce
  Sayın Abdurrahman Dilipak Mali Müşavirler Odasını unutmuşsunuz. Orada da durum aynı. Ama öteden beri durum hep böyleydi. Sandıktan yine Ak Parti güçlü bir şekilde çıkar
 • Osman ÖzkanOsman Özkan4 ay önce
  sayın dilipak hocam bu tesbitlerinizi bende yıllar önce yapmış ürpermiştim nasıl oluyorda solcu denen kesimler, maneviyatdan uzak guruplar baro seçimlerini kazanıyorlar,da yıllarca iktidarlarda kalan sağcı ve maneviyatcı denen iktidarların taraftarları barolarda seçimleri niçin kaybediyorlar diye düşünüp duruyordum.yıllar sonra zatı alinizin bu yazısını okuyunca.seçimleri bizimkilerin sittin sene kazanamayacaklarını galiba anladım.şöyleki.cehepelilerin meşhur sloganları varyane yazıkki gerçeğin taaaaaa kendisi olmuş maaaleseeeef.MUCAHİTLER MUTAHİİİİİİİİİİİİT OLDULAR HEMDE KURAN VE SÜNNETULLAHİN MEN ETTİĞİ TÜM KURALLARI ÇİĞNEYEREK.BU NE ACI GERÇEKTİR,Kİ BU MUTAHİTLIK SEVDASINA BUGUN ZATI ALİNİZ İLE BENİM BİLE SEVGİ SAYGI DUYDUGUMUZ CEMAAT VE TARİKATLARN YÖNETİCİ KADROLARININ KAHİR EKSRİYETİ DAHİL.BÖYLE OLUNCA,DA CENABI HAKKIN RAHMETİ TECELLİ ETMİYOR GÖZLERİMİZİN ÖNÜNDE YERYÜZÜNDE İBLİSİN ORDULARI MASUMLARIN KANLARINI DÖKMEYE DEVAM EDİYOR.BU GİDİŞ HİÇ HAYRA ALAMET DEĞİL CAN KARDEŞİM CAN HOCAM.VEDE KORKUYORUM İLAHİ AZABA DUÇAR OLMAMIZDAN HEMDE ÇOK KORKUYORUM.
 • Olcay özyavuzOlcay özyavuz4 ay önce
  Zamanında soru çalarak kendi adamları yerleştirildi askeriyeye malum örgütün,şimdi ise soru çalmanın farklı bir taktiği var sınavdan 90 puan almış adamı sınavdan 70 alan adam eleyebiliyor şeytanın taktikleri devam ediyor merak etmeyin şeytan hep yanınızda. Yakın çoğunluğu ele geçirdiğinizde barolar birliğinde de kalkışma görürsek şaşırmayın.
 • temelçeküçordutemelçeküçordu4 ay önce
  Yıllardır anlatmaya çalışıyoruz ama ne hikmetse kimse anlamadı küçük yerlerde bazı şeyleri daha kolay görüyorsunuz hemen herkes birbirini tanıyor geliştirilen yöntem ise basit a çevresinde işe alınması tepki çekecek kişi başka bir yere gönderilerek mesele hallediliyor sizin bir talebiniz oldugunda kırk dereden su getiripsizi ikna ediyorlar amamızrak çuvala sıgmıyor bakıyorsunuz işe alınan insanlar maddi durumu iyi olan ailelerin çocukları yoksul kesimin ise yüzüne bakan yokonları sadece oy deposu olarak görüyorlar onların bir şekilde ikna edilecegine eminler bizim korkumuz ise hergün safların biraz daha seyrelmesi yönetim degişiyor bakıyorsunuz gene aynı insanlar sadece yerler degişmiş eski tas eski hamam evlere gitmek toplantılar düzenlemek artık yapılmayan şeyler çünkü gidecek yüzleri yok bu vurdum duymaz tavırları yüzlerine vurursanız cevap hazır herkesi memnun edemezsiniz diyorlar ama kendileri akpartinin kapısından bile geçmeyenleriher platformda koruyup himaye ediyorlat bizim korkumuz şu onlar zaten gelmeyecekler biz ise bizi bırakıp gidecek insanların korkusunu yüregimizin ta derinliklerinde hissediyoruz onlar siyaset esnafı açıkta kalmazlar giderler başka partilerde devam ederler hiç yüzleri kızarmaz kaybeden ise türkiye olur onaltı yıllık çabanın boşa gitmesiniasla istemiyoruz teşkilatların bir an önce tabanla barışması gerekiyor selamlar
 • Evi yanarken basini taramakEvi yanarken basini taramak4 ay önce
  Finans cetesi, yani para tacirleri Doguyu kalkindiriyor. Onlarin isi para kazanmak, ucuz is gucu Doguda, dunyadaki her 7 kisiden 5-besi Afrika ve Asyada yasiyor, hadi haklilar diyelim. Peki, Bati-AB-D, kendisini Dogudan gelen Cin-Hint kasirgasina karsi Batiyi koruyacak olan duvari, yani Turk-Arab duvarini Turk Arab katliami yaparak NEDEN yikiyor?Dunya su anda yangi yeri.. ABD ve Bazi Avrupa ulkeleri Cin ve Hint istilasinin yaklastigini goruyorlar, onlem almaya calisiyorlarken bizim CHP'lilerin icerdeki politikalari, evi yanarken basini tarayan surtugu hatirlatmiyor mu?Rusya Turkler Arablar ve AB-D, Doguya karsi, Dogunun istilasina karsi muttefik olmak zorundalar.
 • tuzcutuzcu4 ay önce
  Biri size kimliğini, dinini öne çıkararak açıklıyorsa derdi sizi tanımak ve normal bir ilişki kurmak değildir...Bilhassa siyasetçi ise....Bu fizik gerçeği anlamayan dünyada sadece beyaz Müslümanlar kaldı ki, bir gün mutlaka onlar da anlayacaktır...
 • SahiciSahici4 ay önce
  Cesur insanlara ihtiyaç var. Kral çıplak. İçinizdeki beyinsizler ne yazık ki daha güçlü. Sonuç kaçınılmaz. Sandıktan her zaman doğru sonuç çıkmaz. Seçilmek her zaman meşru olduğunu göstermez seçilenin. Seçilenin daha çok suç işlemesi için bir sebep olur. Ne yazık ki işlenen suçlar burdan marsa yol olur. Ah o içinizdeki beyinsizler ah!!!!
 • Ahmet ÇevikAhmet Çevik4 ay önce
  Abdurrahman ağabeyi,piyasalar perişan esnaf kan ağlıyor.Ekonomik savaşdan GAZİ çıktık fakat yaramız çok büyük.Kamudan alacağımızı alamadık,Çeklerimiz yazıldı hapis cezası geldi.Suçlu değil borçluyum.Borcumun kul hakkı olduğunu hissederek çalışıp ödeyebilirim.Hapiste borç nasıl ödenir?ÇEKTE HAPİS KALKMALI sizden bu konu hakkında yardım rica ediyoruz.Saygılar.

Günün Özeti