Batı böyledir!

15 Aralık 2018 Cumartesi

Evet batı böyledir.

BATI ÖLMÜŞ DE AĞLAYANI YOK. 5 kişilik bir ailede en az bir kişi, en az bir defa intihara teşebbüs etmiş. Batıda intihardan ölen insan sayısı, doğuda terör ve savaştan ölen insan sayısından fazla. ABD’de yılda 60.000’den fazla kişi “başarı ile” intihar ediyor.

Batıda aşırı beslenmenin sebeb olduğu obeziteye dayalı hastalıklardan ölen insan sayısı, Afrika’da acından ölen insanlardan daha fazla. Batıda obezite, geriatrik engelli, intihara teşebbüs edip başaramayan ve uyuşturucu kullanmaya devam ederek akıl sağlığı ciddi anlamda bozulmuş o kadar çok insan var ki. Bunların toplumdaki oranı %20’yi buluyor. Bir de engelli sayılmasa bile, psikolojik destek almadan kendi kendini yönetemeyenler var. Onlar da bir %20’lik kesimi oluşturuyor. Diğer engellilerle birlikte bunların toplumda bir diğer %20’lik kesimi oluşturuyor. Beş kişilik bir ailede en az bir kişi alkolik ya da uyuşturucu kullanıyor. Beş kişilik bir ailede en az bir kişi fahişe bir hayat yaşıyor. Homoseksüel, lezbiyen, biseksüel ve ensest ilişki içinde. Kilisesi de böyle, parlamentosu da, uluslararası örgütlerde de durum aynı. Aynı gün, şu iki haber düştü ajanslara: 1- İtalya, parlamentoda yaşanan seks skandalı ile çalkalanıyor. 5 Yıldız Hareketi ile Kuzey Ligi’nden 2 vekil meclis tuvaletinde cinsel ilişkiye girerken yakalandı. Halk, isimleri açıklanmayan vekillerin istifasını talep etti. 2-Birleşmiş Milletler HIV/AIDS Ortak Programı’nın (UNAIDS) Başkanı Michel Sidibe de dahil üst düzey yöneticilerinin, kurumdaki “sistematik cinsel taciz, suiistimal ve zorbalığı” engellemekte başarısız olduğu bildirildi.

Bakın Holywood’da da durum farklı değil. Bir ara ajanslara şu haber düşmüştü: Harvey Weinstein’e yönelik cinsel taciz suçlamaları ile başlayan ve ardından Hollywood ve Amerikan eğlence sektörünü de içine alan skandalları protesto amaçlı olarak yüzlerce cinsel istismar mağduru ve onları destekleyen kişiler Los Angeles’da bir araya geldi. Hollywood Bulvarı üzerinden yürüyüşe geçen protestocular, “Kadınlar, dünya kadınları için ayağa kalkın”, “İstismardan kurtulanlar burada”, “Para ile suskunluğumuzu satın alamazsınız”.. Bu olaylar yeni değil.

ABD’de 22 milyondan fazla kadının hayatında en az bir kez tecavüze uğradığı ortaya çıktı. Adalet Bakanlığı İstatistik Dairesi’nin ‘2012 Ulusal Suç Mağduriyeti Araştırması’na göre ise ABD’de her 90 saniyede bir tecavüz hadisesi yaşanıyor. Bugün durum çok daha vahim durumda.

Amerika’da her yıl 1 milyon 270 bin kadın tecavüze uğrarken, yine her yıl 6 milyon 646 bin kadın da farklı cinsel suçların kurbanı oluyor. ABD’li kadınların yüzde 18,3’nün tamamlanmış tecavüz veya tecavüz girişimine mâruz kaldığı, bu kadınların yüzde 12,3’ü ise ilk tecavüze uğradıklarında daha 12 yaşından küçük oldukları, yüzde 29,9 ise daha 12-17 yaşlarındaydı. En büyük risk altında olan grupların 12-34 yaş grubu kadınlar olduğu öğrenildi.

‘Çocuklara Fena Muamele Raporu›na göre, ABD’de sadece 2006’da 78 bin çocuk tecavüze uğramış. ABD Adalet Bakanlığı 2007, 12 yaşından büyük kadın kurbanların üçte biri, eşi veya yakın arkadaşı tarafından öldürülmüş. Evde yaşanan şiddet olaylarının da yarısından azı polise bildiriliyor. Afrika-Amerikalı kadınların polise başvurma oranı daha yüksek.

Batı bu! Kızılderilileri katledenler, kara derilileri köleleştirenler, sarı ırkı sömürenler de bunların ataları idi. Sonra sömürü mirasını paylaşamadıkları için kendi aralarında 100 yıl savaştılar. Ardından 1. ve 2. Dünya savaşları, soğuk savaş, terör, darbeler ve vekalet savaşları. Kendilerinden başkasını insan yerine koymadılar. Onlar “İnsanlaşma aşamasını tamamlamamış maymunlardı.”

Batı tarihi kan ve gözyaşından ibarettir. Utanç dolu bir tarih! Demokrasi, insan hakları, hukuk devleti, liberalizm, hümanizm, bunlar onlar için acıkınca yedikleri, çıkarları sözkonusu olduğunda yedikleri “helvadan putlar”dı. Makyaj malzemesi ya da oltaya taktıkları yem. “Laf ile verirler aleme binlerce nizamat, bir seyyie bulunur hanelerinde”. Bunların durumu bu. Dün, Kızılderilileri, kara derilileri, sarı ırkı mahvettiler, dünyada varolan 4 ırkın üçünün mahvedilmesinin tek sebebi vardı, “beyaz efendilerin refah ve mutluluğu”. Şimdi, 1700’lerde 500 milyon olduğu tahmin edilen dünya nüfusunun bugün 8 milyara yaklaşması. Ne yapmak gerek?! Bunun 3’te ikisini öldürecekler. Çok mu abartılı oldu. Dün yaptılar. Tüfekle, kılıçla başardılar (!) bu işi. Bugün daha “medeni” yöntemlerle yapacaklar. Doğum kontrolü, geni ile oynanmış gıdalar, gıda, ilaç ve su yoluyla kısırlaştırma, ceza yoluyla kısırlaştırma, evlilik dışı ilişkiye özendirme, ötenazi, intiharın yasalaştırılması. Sezaryen, biraz savaş, biraz terör, açlık, spor ve dans yoluyla özellikle kadınların doğurganlıklarının sınırlandırılması, subliminal mesajlar, diziler üzerinden algı operasyonları, moda akımlar ve kan dolaşımını engelleyen dar kıyafetler vb. şeylerle 21. Yüzyılın 2. yarısında bu işi bitirmek istiyorlar.

Bakın, bir araştırmaya göre, “Cinsel tâciz kurbanları diğer insanlara göre depresyondan 3 kat, travma sonrası stres belirtilerinden 6 kat, alkol kullanımından 14 kat, madde bağımlılığından 26 kat ve intihardan 4 kat daha fazla muzdarip oluyorlar.” ‘1996 Ulusal Araştırma Konseyi Raporu’, cinsel tâciz kurbanlarının, savaş ve doğal âfet kurbanlarına benzer travma semptomları gösterdiğini ortaya koyuyor. ‘2010 Criminal Victimization, Bureau of Justice’a göre tahminen yılda 17 bin 500 kadın ve çocuk cinsel istismar ve zorla çalıştırılmak üzere ABD’ye kaçırılıyor. Tecavüz ve cinsel saldırı olaylarının yüzde 11’inde saldırganın tabanca, bıçak veya bir başka silah kullandığı bildiriliyor. ABD’de gayrimeşru hayat yaşayanların yarıya yakını bu tür saldırılara hedef oluyor. İngiltere merkezli Thomson Reuters Vakfının bir araştırmasına göre, cinsel tacizde ilk sırada Hindistan bulunurken bu listede ABD 10. sırada yer aldı. Listede Hindistan’ı, Afganistan, Suriye, Somali, Suudi Arabistan, Pakistan, Kongo, Yemen ve Nijerya takip etti. En son verilere göre ise ABD, “cinsel istismarla ilgili suçlar” kategorisinde Suriye ile birlikte üçüncü sırayı paylaştı. ABD’de 2017 yılında 6700’den fazla Savunma Bakanlığı çalışanının cinsel istismara maruz kaldığı bildirildi. Son bir yılda cinsel istismar vakalarında %10’luk bir artış olduğunu görülüyor. ABD’de toplam 6,769 kişi 2017’de cinsel saldırıya uğradı. Bu sayı, 2006’dan beri ulaşılan en büyük oran. Her gelir, kültür ve statü seviyesinde kişiler hem saldırgan ve hem de kurban olabiliyor. Bu arada Trump da aynı suçla suçlanıyor

3 Kasım 2017’de bir haber: Oscar ödüllü aktör Kevin Spacey hakkında, İngiltere’de yaşandığı öne sürülen bir cinsel saldırı olayıyla ile ilgili soruşturma başlatıldı. Hollywood’daki cinsel taciz ve tecavüz skandalları devam ederken bu kez İngiltere parlamentosu aralarında bakanların da olduğu yaklaşık 40 muhafazakar vekilin adının karıştığı cinsel taciz suçlamaları ile çalkalanıyor. Skandalın ardından Savunma Bakanı Michael Fallon 15 yıl önce yaptığı cinsel tacizi itiraf etti.

Girma #BenDe hareketi İngiltere’de inanılmaz cinsel taciz ve şiddet olayını raporladı. Ve birçok olay, özellikle “yabancı” iseniz, mülteci konumundaysanız, şikayetin bir faydası olmadığı gibi, sınırdışı edilmek de sözkonusu. “Sistem, bu kadınları cinsel şiddeti ve bunları bilen vahşileri şikayet etmekten alıkoyuyor.” Marchu Girma, “Barınak süreci sıkıntılı ve cinsel suiistimal ya da taciz kurbanına karşı işliyor” diyor ve ekliyor: “Eğer kanuni bir statün yoksa kanunun gözünde bir kişi olarak görülmüyorsun. İnsan bile sayılmıyorsun.” Paris, Berlin ya da Roma, batı cephesinde değişen bir durum yok. Politikacı, akademisyen, ruhban, zengin ya da fakir, fark etmiyor. Tevrat ve İncil’in dediği gibi, “Fahişe” oldular!. Sodom ve Gomore’ye geri döndüler. Selâm ve dua ile.

 

Günün Özeti

YORUM YAZ

 • celal öndercelal önder9 ay önce
  KIYMETLİ HOCAM ELİNİZE SAĞLIK AMA BU SADECE DURUM TESPİTİNDEN İBARET OLMUŞ. İLACIMIZ, ARABAMIZ, UÇAGIMIZ, BİLGİSAYARIMIZ, YEDİĞİMİZ ETİMİZ VS HEPSİNİ DE BU ADAMLARDAN KOSTURA KOSTURA ALIYORUZ. ŞİMDİ BU AZCIK GARİP KAÇMIYOR MU?
 • Akın selimAkın selim9 ay önce
  Abdurrahman hocam Özellikle bu konuda yazılar yazmaya başladığınız için tebrik ve teşekkür ediyorum. Bu belki de Türkiye'nin en önemli konusu, ama kocasından dayak yiyen kadıngörüntülerikasıtlıolarak feministlerce sık sık gösteriliyor.
 • Fatih Köksal Fatih Köksal 9 ay önce
  Sayın dilipak batının kötü olduğuna bir çok müslüman gibi yürekten inanmak istiyorum. Verdiğiniz oranlar, kontrol etmedim ama muhtemelen DOĞRU dur. Peki bizde bu oranlar nasıl daha mı iyi? Bakılmış mı? Bakılmamışsa bakmaya ÇALIŞILMIŞ Mı? Bakmaya CESARET edilmiş Mi? Edilmişse DÜRÜST bir şekilde sonuçları paylaşılmış mı? Bu verileri en kötü ihtimalle bile batı nın çalışkanlığı, cesareti, dürüstlüğü, işine olan saygısı, özeleştiri yapabilme kabiliyeti sayesinde yapıyorsunuz.
 • RabiaRabia9 ay önce
  EuzubillahiminesseydanirracimbismillahirrahmanirrahimKüfredenler dediler ki: "Kur'an ona tek bir defada, toplu olarak indirilmeli değil miydi?"Biz onunla senin kalbini sağlamlaştırıp-pekiştirmek için onu böylece (ayet ayet indirdik) ve onu 'belli bir okuma düzeniyle (tertil üzere) düzene koyup' okuduk.furkan süresi 32.ayet.elhamdulillah.sayin Dilipak.Allahu teâlâ her an bize yardımcı ve dosttur.saygilar selam ve dua ile Allah'a emanet olun teşekkürler HasbinAllah'u ve nimel deriz
 • Abdullah Abdullah 9 ay önce
  Batida öyle sapiklar varki, karisi baskasiyla iliskiye giriyor o da yanlanrinda seyrediyor, böyle seyleri cok duyduk biz burda yani avrupada, karisi yada sevgilisi resim paylasiyor sosyal medyada adamin arkadasi kadina yorum yaziyor sulaniyor, ve bunu normal görüyorlar
 • hb38hb389 ay önce
  "Kurtuluş İSLAMDA "iken müslüm ülkelerindeki ZALİM diktatör Adaletin olmadıği yöneticiler yücünden.Binlerce müslüman avubpa kapılarinda
 • hb38hb389 ay önce
  Avurpada kumar parasiyla kilise yapılıyormudur.Bizde loto toto sporsorluğunda islami ilimler fak.bina ve cami yapiyormuş ( basından)
 • FerhatFerhat9 ay önce
  Gaffar, Görkem ve Kucukemi rumuzlu arkadaslara cevap olarak yaziyorum. Sizin o müslüman olarak isimlendirdiginiz o ülkeler bati nin vesayetindeki gayri islami monarsik kralliklar ve bunlar vahhabi mezhebine ayitler, zira vahhabilik osmanlinin cöküsunden sonra ingilizlerin gelistirdigi bir proje. Hedef te islami yozlastirip islam ehli arasinda ihtilaf yaratmakti. Islamda sultanlik ve padisahlik haramdir, islamda gercek demokrasi yani islami sura meclisi vardir, babadan ogula gecen saltanatlik yokdur. Suudi arabistan ve onun komsularinda binlerce alim hapishanelerde ya da tagut krallar tarafindan katledilmektedirler. Gercek olan siyonist, masonik ve ateistlerin kurdugu faize, zinaya ve her türlü sapkinliga dayanan düzen degil, bizim icin mühim olan her türlü sapkinligi, faizi ve kötülügü red eden tevhid nizami.
 • basaran merhametlibasaran merhametli9 ay önce
  ,türkiyenin "müslüman "olduğunu nerden çıkardınız?..
 • RabiaRabia9 ay önce
  Euzubillahiminesseydanirracimbismillahirrahmanirrahim Ve peygmber dedi ki: "Rabbim gerçekten benim kavmim, bu Kur'an'ı terkedilmiş (bir kitap) olarak bıraktılar."31 İşte böyle; biz, her peygambere suçlu-günahkârlardan biri düşman kıldık.Yol gösterici ve yardımcı olarak Rabbin yeter.furkan süresi 30-31.ayet.elhamdulillah.Sayin Dilipak yarın Esenler'de cami açılışı varmış.esenyurt belediyesi ndede Sebi aruz özel programı var.ben Esenyurt a gidebilecegim inşaallah..Cumhurbaskanimiz babamız gibi güveniyoruz bu kadar yakınken göremiyoruz.sizin araciliginizlabu duygumuzu da paylaşmış olalım.sayin Dilipak Allah'ın ayetlerini oyun ve eğlence konusu yapmaktan bahseden Kur'an'ı Kerim ayetlerine isittik ve itaat ettik diyoruz.Rabbim sen bizi bağışla.suphesizki dönüş sanadır.saygilar selam ve dua ileAllaha emanet olun teşekkürler HasbinAllah'u ve nimel deriz.
 • Yaşlı DoçentYaşlı Doçent9 ay önce
  Sayın Cumhurbaşkanımız; Doçent olduğumuz gün, emsallerimiz hangi dosya ile Profesör oluyorlarsa, biz de aynı dosya ile Profesör olmak istediğimizi; deneyim kazanmanın murad edildiği 5 yıl Doçentlik kadrosunda boşuna kalmak istemediğimizi; 5 yılın 5 katından fazla Üniversitemizde öğretim elemanı olarak çalışıp, 10 binlerce öğrenci mezun edip deneyim kazandığımızı; Üniversitemizde Doçentlik kadrosunu almak için gerekli olan puanın 5 katından fazla bir puanla Doçentlik kadrosunu aldığımızı; emeklilik yaşımızı geride bırakıp ömrümüzü verdiğimiz Üniversitemizde, Profesör olmak için 5 koca yıl beklemememiz gerektiğini; dosyası dolu ama ömrü de dolu Yaşlı Doçentler olarak, Profesör olmak için, zaman sınırı olmadan, dosyamızı Doçent olduğumuz Üniversitemize sunmamıza kapı aralamanızı sizden istirham eder, saygılarımızla taleplerimizi arz ederiz: A-)1-5 yıl öğretim elemanı olarak çalışmış bir Doçent 5 yıl sonra Profesör olabilmelidir. B-)5-10 yıl öğretim elemanı olarak çalışmış bir Doçent 4 yıl sonra Profesör olabilmelidir. C-)10-15 yıl öğretim elemanı olarak çalışmış bir Doçent 3 yıl sonra Profesör olabilmelidir. D-)15-20 yıl öğretim elemanı olarak çalışmış bir Doçent 2 yıl sonra Profesör olabilmelidir. E-)20-25 yıl öğretim elemanı olarak çalışmış bir Doçent 1 yıl sonra Profesör olabilmelidir. F-)25 yıldan fazla öğretim elemanı olarak çalışmış bir Doçent hemen Profesör olabilmelidir.
 • Emir GültekinEmir Gültekin9 ay önce
  Dilipak'in yorumlarına katılmak ile birlikte, cinsel tacizde ilk 10 da 7 müslüman ülkenin bulunmasini da açıklamasını isteriz...
 • RabiaRabia9 ay önce
  EuzubillahiminesseydanirracimbismillahirrahmanirrahimEy peygamber! Biz her peygambere suçlu günahkarlardan düşmanlar meydana getirdik. Bununla birlikte doğru yol gösterici ve yardımcı olarak sana Rabbin yeter.furkan süresi 31.ayet.elhamdulillah.sayin Dilipak bu Allah'ın sünneti dir.insaallah Allah'ın dediği olacak ve Cumhur ittifak i kazanacak tır.fatih portakal i Allah'a havale ediyoruz onu savunan millet vekili varya kınıyoruz.yaziklar olsun.msj erken geldi.saygilar selam ve dua ileAllaha emanet olun teşekkürler HasbinAllah'u ve nimel deriz
 • RabiaRabia9 ay önce
  EuzubillahiminesseydanirracimbismillahirrahmanirrahimEy peygamber! Biz her peygambere suçlu günahkarlardan düşmanlar meydana getirdik. Bununla birlikte doğru yol gösterici ve yardımcı olarak sana Rabbin yeter.furkan süresi 31.ayet.elhamdulillah.sayin Dilipak bu Allah'ın sünneti dir.insaallah Allah'ın dediği olacak ve Cumhur ittifak i kazanacak tır.fatih portakal i Allah'a havale ediyoruz onu savunan millet vekili varya kınıyoruz.yaziklar olsun.msj erken geldi.saygilar selam ve dua ileAllaha emanet olun teşekkürler HasbinAllah'u ve nimel deriz
 • RabiaRabia9 ay önce
  EuzubillahiminesseydanirracimbismillahirrahmanirrahimEy peygamber! Biz her peygambere suçlu günahkarlardan düşmanlar meydana getirdik. Bununla birlikte doğru yol gösterici ve yardımcı olarak sana Rabbin yeter.furkan süresi 31.ayet.sayin Dilipak Allah'u Teâlâ nin bir sünnetini öğrenmiş bulunuyoruz.fatih portakal terörizm e teşvik etmemiş de ne yapmıştır.vatanini seven savcıları göreve çağırıyoruz.tbmm de CHP li vekillerin tutumu cok yanlıştır.bizi mazlum konumuna düşürüyorlar.tarihe baksınlar geçmiş insanların başına ne gelmiş hatirlasinlar Tevbe etsinler.ne cahil bir topluluk sarı yelekli zombilerden size ne.yikmah dökmek.benim çocuğum nasıl okula gidecek.Allaha şükür estağfirullah şimdi aslanlar gibi gidiyor.
 • Rumeysa Akkılıç Rumeysa Akkılıç 9 ay önce
  Batının, Amerikan eli eteğini öpmeyen ne iktidar oluyor, ne muhalefet olabiliyor, nede darbe yapabiliyor. Yaşadığımız ülkeyi eğitiminden tarımına, ekonomisinden siyasetine, sanatına kadar şekillendirmesine el birliğiyle içerden dışardan gönüllüsü olarak çalışıyoruz. Amerikan vatandaşlığı, diploması almak onur/gurur kaynağımız olmuş...Lakin! batı şöyle, Amerika böyle......
 • Bilal OğulcanBilal Oğulcan9 ay önce
  Ülkemize bakınca şunu mu görüyoruz? Emin Çölaşan ile Necati Doğru fetöcü olmakla suçlanırken, ...diyenler fakir kardeşimiz mi oluyor?
 • GaffarGaffar9 ay önce
  Bir de arap ülkelerinde çocuklara yapılan tacizlerden bahsetsene. Yahu çocukla evlenmek serbest bu ülkelerde bunu görmüyor musun? Osmanlı’da oğlancılık diye bi şey var, duydun mu? Arabistan’da en büyük din adamı öldükten sonra karının ölüsüyle seks yapabilirsin dedi, sizden hiç tepki duymadım.
 • görkemgörkem9 ay önce
  haklisin muhterem! gercekten BATI cok KÖTÜ de.... Binlerce dogulu neden akdenizde BOGULUYOR.. Bir bilgin var MI? selamlar...
 • KucukemirKucukemir9 ay önce
  Müslüman ülkelerdeki sübyancılığı örtmek için nasılda allah korkusu olmadan batılı ülkeleri abartarak karalayabiliyorsunuz.Onun içinmi müslüman ülkelerden canlarını ortaya koyarak çor çocuk oralara sığınabilmek için herşeyi gözealabiliyorlar.Halkı uyutmanın cezasını öbür dünyada nasıl vereceksiniz?
 • Ali babaAli baba9 ay önce
  Musluman ülkemde, MUSLÜMAN Lar, ISTANBULDA BIR YILBASI IKRAMIYESI ICIN, BINLERCESI KUYRUGA GIRMIS, VALLAHI BINLERCE, INSAN,BIR BILET ALAYIM DIYE, 70 milyarlik ikramiye, avrupada bu göruntuler yoktur, E, BUDA BIR BASKA KUMAR, MILLETIMIN ACINACAK HALI, ISLAMDA UMUT, UMUT, AMAASKERIN, AFRINDE, FIRATIN DOGUSUNDA NE ISI VAR DIYE SORGULAMAZ ??? YOK EMEVI CAMISINDE NAMAZ KILACAKLARDI......??? SANKI BURDA CAMI YOK, E, BIRDE VERDIGIN VERGILERIN NEYE HARCANIYOR ONUDA SORGULA,
 • salihsalih9 ay önce
  İslam dünyası ne durumda ?Yoksulluk Batı uşaklığı söyletmeyin insanı...
 • Oku mayınOku mayın9 ay önce
  İslam olmakçıraklık. mümin imanı anlamak kalfa, şahadet Şehit olmak ustalık,Kur'an ilimi ile şahadet sanatkar lık
 • Oku mayın Oku mayın 9 ay önce
  %98 müslüman .Fatihİtfaiye memurlarına kalan miras pay ediliyor faiz paylaşılacak Hucurât Sûresi / Ayet 14. Çöldeki (bedevî) Araplar (gelip): “İman ettik.” dediler. De ki: “Siz (gönülden) iman etmediniz. (Fakat:) ‘Müslüman olduk/teslim olduk.’ deyin. Henüz iman kalplerinize (tam) girmedi. Eğer Allah’a ve Resûlü’ne (tam) itaat ederseniz (imanınız sahih ve kâmil olur); O da amelleriniz(in sevabın)dan hiçbir şeyi eksiltmez. Çünkü Allah, çok bağışlayan, çok merhamet edendir.”5
 • kanikani9 ay önce
  ikrar bey ne mahkemesi siz diger yorumcu arkadaslara avrupaya git diyorsunuz ama siz avrupada yasiyorsunuz bu ne yaman celiski biz yazinca ari gibi saldirmak oluyorsiz yazinca demokratik hakkinizi kullaniyorsunuz
 • ALI BABADAN,,, ikraraALI BABADAN,,, ikrara9 ay önce
  Ikrar, avrupa ya ,dunyanin her tarafindan müslumanlar, AVRUPAYA PACAYI ATMAK ICIN ÖLUMU GÖZE ALIYOR, SORUNUNUN, KAYNAGI NEDIR IKRAR ???? NE kadar pislik, hirsizlik, dolandiricilik, yalan,talan,varsa ISLAM ULKELERINDE VAR, YALANMI, ??? BAK ETRAFINA, SAYIN YAZARDA YAZMISKI YAZMIS, AVRUPANIN NERESINDE YASAMIS ??? Islam ülkelerinden insanlar kaciyorsa demekki bir sorun var, onu bunu suclamakla,ABD, ISRAILI, AVRUPAYI, kendini ve UMMETINI temizleyemessin, önce kendini ve ivinin icini temizleyin, Milletin ,,NEFESI KOKUYOR, ACLIKTAN,cami yapmadiginiz mahalle kalmadi, milleti önce,HASTA YAPTINIZ, hastanelerlen övünürsünüz, imam hatiplerle övunursunuz, CALAN,HIRSIZLIK ONLARDA, YOL YAPILDI, Gunde ,50,, Kisiyi,ÖLDÜRÜYORSUNUZ,,bir bak,REISIN OGLUNUN GEMICIKLERINE,,BAKAN COCUKLARINA,YANDAS MUSLUMAN MÜTAHITLERE, MILLETI SOYUP SOGANA CEVIRDILER, SOGANIDAALAMAZ DURUMA GELDIK, E, Tutturmuslar FIRATIN DOGUSUNA, sana NE firatin dogusundan, SAVUNMA, ya DINAYETE ayrilan BÜTCEYE BAKSANA,
 • Ali AslanAli Aslan9 ay önce
  Bu yazınızı üç beş önce yine okumuştum, batı şöyle batı böyle...
 • İkrar İkrar 9 ay önce
  Kani bey benden rahatsizligin ne ayni yorumu sayin ali karahasanoglununyorum bolumune,yazmissin ari gibi saldiriyorsunuz biraz saygili olun varsa hata hukuk yoluna basvurun
 • Bilal B.Bilal B.9 ay önce
  Batı bu kötülükleri Türkiye gibi emir kulları olmasa yapabilirmiydi? Neredeyse tüm ülkelere bomba yağdıran incirlik üssü nerede acaba? Siyasetçilerimiz ve bir avuç biat etmiş medya saraylarda lüx içinde yaşayacak diye bu saydığınız kötülükler uyanmaz iseniz gittikçe çoğalacaktır.
 • kanikani9 ay önce
  ikrar sen avrupada degilmisin 48 yildan beri seni orada silah zoruylami tutuyorlar?birde vatan millet sakarya nutuklari atiyorsun
 • SamimiSamimi9 ay önce
  Abdurrahman Bey, samimi ve gerçekten içtenlikle söylüyorum, herhangi bir hiciv niyetim yok...
 • AhmetAhmet9 ay önce
  Ahir zamanda deccalın bir elinde cennet diğer elinde cehennem olacak. Siz cehennemini tercih edin çünkü o cennettir buyurmuştur sevgili peygamberimiz. Aynen öyle bugün doğudan batıya göç var çünkü birileri o insanların ülkelerini yaşanmaz hale getirdi. İnsanlar batının yaldızlı refah dış yüzünü görüyorlar ama içindeki ruhsuz metaryelist yaşamı hissedemiyorlar. Anladıklarında ise iş işten geçmiş oluyor. Maalesef Tanzimattan itibaren biz de tüm güzel değerlerimizi batılılaşma uğruna feda ettik. Gençler olmasa da büyükler bilir nerde o eski bayramlar, komşuluklar, insanlar derler. Evet eskiden az eşyamız vardı ama hepsinin manevi değeri vardı. Şimdi bakıyorsun insan eşya gibi kullanılıyor. Gerçekten çok üzücü. Bizim teknolojide ilerlememiz ama değerlerimizi muhafaza etmemiz gerekir ama buna yanaşan insan çok az bu memlekette....
 • erginergin9 ay önce
  (Editorden: Mesajınız alınmıştır.)
 • Şirin AytaçŞirin Aytaç9 ay önce
  Hocam,.... Dünya genelinde tecavüz sıralaması istatistiği verirken" ABD 10. sıradadır"demişsiniz. Siz söylediğinize göre doğrudur, incelemeden afaki bilgi vermezsiniz lakin Hocam, onuncu sıraya gelene kadar ki diğer ülkelere bakacak olursak hemen hemen hepsi İslam ülkeleri veya nüfusunun çoğunluğu Müslüman olan ülkeler hatta bazıları giyim-kuşam yönünden tesettürden ödün vermeyen ülkeler( Sudi Arabistan) gibi...Buna rağmen tecavüzde ilk sıralarda yer almaları bu makaleyi yazma amacınızla ne denli örtüştü acaba?
 • Feto ve otesiFeto ve otesi9 ay önce
  Bu ulkede dogrular yazilmaz. Feto ve enikleri T.C ve Turk milleti icin pkk'dan bin kat daha beterler. Bunu gormeyen, buna kör olanlar, acik acik dile getirmeyenler, feto ile mucadeleye itiraz edenler, sulandiranlar dafeto enigi. Pkk kopegi bir tarafini kiparir alir. Ya munafik feto? Feto oyle bir mikrop ki, hem dunyani hem de ahiretini yikar.Gelecek 100 yil Anadolu'da hic bir siyasi birlik kurulamaz.15 Temmuz 2016'da sucu sabit olanlar ve sonrasinda fetocu olmaya devam edenler infaz derhal edilmeli. Feto icerde ve disarda devletin ve milletin baglarini, kiriş, kolonlarini tahrip ediyor
 • Feto ve ötesiFeto ve ötesi9 ay önce
  Bu ulkede dogrular yazilmaz. Feto ve enikleri T.C ve Turk milleti icin pkk'dan bin kat daha beterdir. Bunu gormeyen, buna kör olanlar, acik acik dile getirmeyenler, feto ile mucadeleye itiraz edenler, sulandiranlar dafeto enigi. Pkk kopegi bir tarafini kiparir alir. Ya munafik feto? Feto oyle bir mikrop ki, hem dunyani hem de ahiretini yikar.Gelecek 100 yil Anadolu'da hic bir siyasi birlik kurulamaz.15 Temmuz 2016'da sucu sabit olanlar ve sonrasinda fetocu olmaya devam edenler infaz derhal edilmeli. Feto icerde ve disarda devletin ve milletin baglarini, kiriş, kolonlarini tahrip ediyor. Devlet millet dagildi dagilacak! Gelecek 100 yil hic kimse siyasi bir butunluk kuramayacak iste size feto gercegi!
 • hacıhacı9 ay önce
  Ülke de üreten ve mala sahip olan yabancılar ama kölesi biziz.Madenleri ve ihaleleride bize küfür edenlere verdiler.E 28 subatta yalanmış ihl mağduru yokmuş.Tv kanalları avrupadan beter.Gençlikte sakal var namaz yok,tembellik var düşünme yok.Biz uyumakta iyiyiz bence
 • Pınar ALMIŞPınar ALMIŞ9 ay önce
  Hocam batının eksik ve yanlışlarını çok güzel analiz ederek sıralamışsınız.Ancak her şeye rağmen Doğudan Batı'ya göç var.İnsanlar aptal olamayacağına göre bizim durumumuz onlardan da beter denektir.
 • İkrarİkrar9 ay önce
  Yutube,den bir video,deccal geldi mehti nerde 2019 vakti ve merak eden bakip izlesin.
 • ErolErol9 ay önce
  Amerika ve Batıyı geç sen türkiye de farklı mı sanki hocam
 • Duguk DayıDuguk Dayı9 ay önce
  Türkiye meclisine bilgi vermeyen MİT Müsteşarı fidan ABD senatörüne gizli brifing mermiş.
 • Kocasolak Kocasolak 9 ay önce
  Kadın tacizi bizde GAYET sıradan bir durum, toplu taşımadaki YETERSİZLİK bunun kuluçkasıdır. Otobüste yazıyor 22 oturma 65 ayakta yolcu kapasitelidir diye. Mahalli seçim Arefe’sinde TAMDA bu konu konuşulmalı. Ha birde askari ücret konuşulurken M. Vekili maaşları, harçları, cep telefonu faturaları MEDYAMIZDA kıyaslanmalı. Eğer adalet gelirde sağlanamıyorsa başka HİÇ BİR yerde sağlanamaz, çünkü ŞİRAZESi tamda askari ücret ve m.vekili maaş KIYASLAMASIDIR. ADALET mahkemelere burdan gelir, eğer buradaki çizgi eğri başlarsa mahkemede eğri biter. Bunu her FERASET sahibi müslüman, iyi bir insan BİLİR. Hocam neden bunu bir kez olsun yazmıyorsun? Yeni Akit i ve yazarlarını severek okuyorum, ama bu konuda KIRGINIM, burdan DOĞRU bir adalet çizgisi çıkarsa, diğer mekanizmalarda doğru devam eder. Patronların İSRAF içinde yüzdüğü ülkemizde işçinin çalışma saatleri, haftalık iki tam gün tatilleri ve ücretleri ADİL bir şekilde belirlenmiş olması ZARURİDİR.
 • İkrarİkrar9 ay önce
  Alibabamisin,o isime kurban ol giderisen avrupaya simdiden gondersinler digerleri kalsin belki bir sen fazlasin.bu ulke ugruna neler olmazki feda,topragi siksan,sufeda fiskiracak,sufeda herseyimialsin,dacuda bir tek vatanimdan etmesin,huda.
 • TolgaTolga9 ay önce
  Hocam sizi saygi ile okuyorum. Ancak suana kadar yazdiginiz buna benzer yazilarda abd'li, batili, ötekiler, şucular ve bucular dediginuz kim varsa onlari "BİZ" kelimesi ile değiştirdiğinizde yazilarinizda bahsettiğiniz gerçeklikler değişiyor mu? Lütfen birgün de "BİZİ" yazın. Sizin gibi müslüman birisine; kendine savci baskasina avukat olmak gerekir, yoksa herkes kendisine avukat baskasina savcilik yapiyor zaten.
 • İkrarİkrar9 ay önce
  Batidan,payron dogudan tetikci tororde tetikci ozbekistan cecenistan bunlari icislerinden duymak lazim her kotuluk batidan gelmistir agababalari cagirdimi tabiki batiya gidecekyoksa sanayi carki nasil donecek doguda ne var ser sefil biri birine olnaz kefil batida komsu komsuyu bilmez hic guzune gulmez bir menfata egilmez vatanina ihtidarina kotu demez.
 • Ali babaAli baba9 ay önce
  E, ulkenin sorunlari bitti, sira BATI DÜSMANLIGINDA, ALLAHINIZI SEVERSINIZ, verin pasaportu,acin kapiyi,turkiyede vemüsluman ülkelerinde,Adam Kalmaz, Bir bakin BATIYA gelenler müsluman ülkelerinden, ümmet,, bir yanlislik yokmu ????
 • harbiciharbici9 ay önce
  bir tane namuslu adam goremedim ...
 • İkrarİkrar9 ay önce
  Dindar kindar senin kalbin kara ve dar iste dusuncen bu kadar mehmet ,ben muslumanim elhamdullahgiyim kusamda farkimuz ne bir hirsizlikyapacak olan da carsafa burunuyor ozaman yapacaksan de arkadas benim gizlenmeye islam kiyafeti giymeye ihtiyacim yok de bir buste hakaret olsun yeterki musluman yapti gozuksun diye iki yuzlu davranan utansin dusunuyomda.islam olmasa idi neye saldirirdinir kim kindar ortada kendi ulkesine hainlik eden nasil dislaniyorsa birgun ahiretde umarim karsiligini gorursunuz
 • harbiciharbici9 ay önce
  somada madende ölen vatandaslarla ilgili bir akpli bakan su aciklamayi yapmisti, chp teklifinde israr etseydi bu kaza olmazdi-teklif dedigide chp bundan birkac hafta once madenlerdeki durum icin soru onergesi verdi meclise ve akp oylariyla reddetilmisti. simdi soruyorum size boyle bir zihniyete sen ne anlatabilirsin, yani chp israr etmeliymis teklifinde etmedigi icin suclu chpymis iste namussuz alcak kahpe tip budur Kurani kerimin dusmanida yahudilerden sonra bu tiptir, son 16 senede bu ulkeyi bu zihniyet yonetti ve geldigimiz nokta ortada,iflas etmis acliga fakirlige savrulmus huzuru yok edilmis fitne fesadin ayrimciligin topluma yayildigi ulke,bunlari yapanlar cehennemde odun olacaklardir Kurani kerimin en buyuk dusmani yahudilerden sonra siz dinci dinsiz musriklerdir
 • harbiciharbici9 ay önce
  ... Kuranikerimin en buyuk dusmani yahudilerden sonra musriklerdir, ayetler orda, namussuzluk nedir sayin dilipak, kimde var namussuzluk solcuda mi dincidemi, namussuz bir kisinin dini olabilir mi, ka.peligin dini olabilirmi, iste dinci dinsizin meziyetleri bunlar, kahpeye namussuza alcaga dikis tutmaz onu ancak cehennem paklar, o herseye bahane bulur,herseye oyleki Allahin huzurunda ona yaptiklari bir bir gosterildiginde bile bahanelere siginacagini Allah soyluyor,lakin cehenneme gireceginide KURANI KERIM Soyluyor,bence kendinizi bu kriterlere gore degerlendirin bu meziyetler benda varmi yokmu diye arastirin varsa duzeltmeye calisin sonu vahim cunku
 • y.türkiyey.türkiye9 ay önce
  M.aşık bugün yazmış:Güngör Uras’ın “Sanayileşecektik, Büyüyecektik, N’oldu Bize” başlıklı kitabından okuyalım:“Pet şişelerde ve damacanalarda satılan su bizim, şişe bizim... Ancak yabancı firmalar toplam 4.5 milyar TL’lik pet şişeli su pazarının yüzde 60’ına, damacanalı su pazarının yüzde 25’ine sahip oldular.Gazlı içecek pazarı 3.4 milyar TL büyüklüğünde. Kolalı içeceklerin tamamını yabancılar üretiyor.Pizza pazarı 1.5 milyar TL büyüklüğünde. Pazarın yüzde 80’i yabancı sermaye ortaklı - ilişkili şirketlerin.Bitkisel yağ pazarında, margarinde yabancı payı yüzde 45, sıvı yağda yüzde 25 oranında. Sakız, çiklet pazarı 450 milyon TL büyüklüğünde. Yerli üretim tesisleri ile yerli markaların yüzde 90’ı yabancılara satıldı.Netice... Suyu şişeye dolduramıyoruz. Gazoz satamıyoruz. Sakız yapamıyoruz. İneklerin sütünü yabancılar şişeleyerek, ayran yaparak bize satıyor...İtalyanlar Niğde’den elmayı, Ordu’dan fındığı alıp, işlenmiş ürün olarak yine bize satıyorlar.”Fabrikalar satıldı, AVM, rezidans, gökdelen oldu. Gelen para üretime değil, tüketime yatırıldı.
 • CanCan9 ay önce
  Kendinize bakın avrupa ya amerikaya kötü deyince biz iyi mi oluyoruz25 yıl sonra Amerika dan geldim bin pişmanımKanun yok kural yok adalet yok ahlak yok daha ne diyeyimYazdığınız her şey fazlasıyla bu mem lekettede var ama oradaki gibi istatistik yok herhalde
 • İlbeyhanİlbeyhan9 ay önce
  Batı böylede DoğuSALİH yoldamı hocam ...AfganistandaŞERİATIuyguladık diyen sapıklar oğlan haremleri kuruyorlar...KONYAKARAMAN daENSARöğrenci yurdunda43erkek çocuğuna tecavüz etti hocaları ,halen yaşıyor....Dinede, insanlığada sığarmı ...Ne batısı ne doğusu ,sapık ,tecavüzcü ,işkenceci korkusundan alnı secdelimütedeyyinlerin ,ahlak ve gazilet abidesi müminlerin iktidarında ahali çoluk çocuğunu dışarı bırakamaz oldu....Dincilerin Dini buysa ben bu dinden değilim...Ben dosdoğruahlak ,şeref ,haysiyetle Onun şanına yakışır şekilde ALLAH'ın kuluyum... Başta Diyanet, hiçbir şarlatanşeyh ,hazret ,mübarek , Allah dostu kisvesiyleNamussuz tüccarlarla işim olmaz...FETOŞ ,CÜBBELİ ,Jet Fadıl , Menzil ,Süleymancı , İsmailağacı vs vs bilumum müptezel çıkar amaçlısuç örgütleriyle işim olmaz.. Kulluk ALLAH'adır... TÜCCAR DİNCİLERdinede devletede en büyük zararı verdi?.Allah belalarını versin...CEMİL ÇİÇEK "Rüşvet 24 saat dursa , ülke 20 yıl ileri gider "diyor...
 • dindar kindardindar kindar9 ay önce
  daha bugün kü haberde metro da raylara düşen kişi hayatını kaybetti diye haber var.Bu intihar mı yoksa raylara düşme mi? üstelik tam da tren gelirken raylara düşmüş...Ondan sonra batıda intihar oranları çok yüksek diye yazı yazanlar var.Bizde ise yok , çünkü ya raya düştü,ya da yok ip boynuna dolandı...değil mi efem?
 • MehmetMehmet9 ay önce
  Ahlaki yönden farkınız yok hatta adimiz müslüman olduğu için daha kötüyüz.Bir hristiyan müslüman olur kendini kurtarışı ama.bozulan müslüman tereyağı gibidir dikiş tutmaz.Yalan hile yolsuzluk vs biz zirvedeyiz dilipak.
 • İkrarİkrar9 ay önce
  Hepsi dogruymus yorumuyla katilan berlinden anlasilan,meslegi dr olsa gerek okumus bakis acisi farkli bunca cirkinlikde olsa guzellik goruyor sabandan aksama kadar insanla ilgileniyor herkesde onun gibi ise gidiyor kimse kimseyi dinlemiyor ya muzik dinliyor yada kitap okuyor okuyun cunku kitap iyi bir dost sen istemezsen konusmaz ve saygisizlikda yapmaz kapat kitabi darilmazAvrupa bireyseldir kimse kimseden sorumlu deyil bir misal vardi kuzu kurban edilirken ana koyun ot yemege devam eder derlerya,yasada gorAvrupa isten baska neyin farkinda.
 • ŞefikŞefik9 ay önce
  Sayın dilipak ... başta aile ve haya gibi topluma mal olmuş kavramlarımızı yok etmek için chp nin yarım bıraktıgı işi fazlasıyla hatta vahşice hatta kanun gibi gücu kullanarak toplumda fesatcılık cıkararak bombadan bile tehlikeli icrattleri yeni bir zehirlenmiş nesil icat ediyorlar....
 • bu haber bugün kaynadı gittibu haber bugün kaynadı gitti9 ay önce
  Bugünden bir haber daha:Çankırı’da yük treninin altında kalan bir kişi hayatını kaybetti.
 • kazıkkazık9 ay önce
  başkasının gözündeki çentiği yazanlar var,kendi gözündeki kazığı ise yazmazlar...Bu yazar neyse böyle değil...kutlarım!..
 • lut lut 9 ay önce
  ...Lut kavimi mi daha günahkar yoksa bunlar mı diye sormazsan...
 • DenizDeniz9 ay önce
  Akil adamlık gelse kabul eder misin? Sakın kabul etme şuan onlarla düşmanız. Dün ne kadar dost olsanızda kabul etme!  Ona göre yazılar yazmanı tavsiye ederim.Saygılarımla efendim!
 • zamlar o biçim kaldızamlar o biçim kaldı9 ay önce
  internet de adil kullanım kotası kalkacak dediler...o biçim zam yapılıyor...dolar 7 tl iken tuvalet kağıdı fiyatı bile o biçim yükselmişti....dolar 5,30 tl ye düştü tuvalet kağıdı aynı fiyatda ,düşen bir fiyat yok...bunları yazın.
 • Fikret Ceyhan Fikret Ceyhan 9 ay önce
  Bizdeki durum da Batı’dan pek farklı değil ancak gizleme bizde bir takım olayların anlatılmasını engelleme gerçek bilgiye ulaşmamızı engelliyor. Özellikle ensest ilişkide , aile içi şiddette ve zinada örtülü bir durum sözkonusu. Elbetteki batı ile kıyas edemeyeceğimiz bir durum sözkonusu ama biz de o yolun yolcusuyuz gibi. Akla ve vahye aykırı din anlatımı bile buna çare olamıyor. Sevgisiz ve adaletsiz bir toplumunkargaşa zulüm ve kötülükten başka bir sonucu olmayacağı belli. Selam ve dua ile
 • erhanerhan9 ay önce
  yazar her ne konuda yazarsa yazsın ister böcekle ilgili,ister iklimle ilgili....ne edip edip mutlakalafı şimdiki iktidara laf çakmaya getiriyorlar.mutlaka bir korelasyon kuruyorlar.Zaten çoğunun okumaları da,yorumları dabu yüzden.Tamam ülkeyi yöneten iktidarlardır ama, başka faktörler hiç yok mu..!? Ama niyet başka olunca bunlar görmemezlikten geliniyor
 • MehmethanMehmethan9 ay önce
  Mustafa beye..Teşehhüd, şehadet ve dua anlamlarına gelen bir kelime..teseyyüb olacak kasdettiğiniz..selâmlar
 • Nasır Nasır 9 ay önce
  Batı tamamen sapık ,tacizci ve tecavüzcü bir milletten oluşuyor. Manevi değerler olmayınca kimin eli kimin cebinde belli değil.İnşallah Lut kavmi gibi helak olurlar.
 • dindardindar9 ay önce
  2019 yılına tasarruf yılı denmişti: Meclis’e 66 yeni araçalınıyormuş....bugünkü haberde böyle
 • İkrar İkrar 9 ay önce
  Bir yorumcu sayin yazardan yazinin dogrulugu hakkinda bilgi istiyor bir musluman arastirmadan inanmamasi gerekirmis,peki bunca haber aktaran tv ve gazete olsun secim anketi yapanlarin jaynagini soran oldumu cok gazete bilirizyalan haber yayinlar inananlar bu haberin kaynsgini dogrulugunu soran oldumu.digerleri yalan yaziyordiye buda yalan asilsin yazmaz yinede sor kizmaz fakat davranisin hep aynimi
 • Hepsi doğruymuşHepsi doğruymuş9 ay önce
  Mükemmel bir yazı. Berlin'de yaşıyorum ve gözlerimle gördüklerim, temizlik, düzen, insana saygı, kurallara uyma bilinci, yüzyıllık bakımlı ve aynı yükseklikteki şık binalar, temiz parklar bahçeler, nazik insanlar, cafelerde tramvaylarda metrolarda kitap okuyanlar, kıskanılacak güzellikte kütüphaneler. Gözlerimle iki yıldır gördüklerim beni nasıl da şaşırtmış meğerse görüyor musunuz? Dilipak hocam işin aslını bildirdi ve ona inandım. Çevremizde intihara teşebbüs edeni de, uyuşturucu bağımlısını da, eşine şiddet uygulayanı da görmedik ama demek ki bizden saklıyorlar. Dilipak hocam doğru bilmediği şeyi yazmaz. Hergün Berlin'e gelip çalışmak isteyen doktor arkadaşlar arayıp nasıl başarırız diye soruyorlar ama bilmiyorlar ki burası batıyor. Bilseler koskoca doktorlar niye buraya gelip çalışmak istesin.
 • ArifArif9 ay önce
  Kendinz sistem kurmazsanız birinin sistemine tabi olursunuz biz yıllardır ekonomik olarak batıya ve ABD ye tabi değilmiyiz sürekli onlardan borç alıyoruz adamlar bize borç vermediği gün patlar ülke bırakın geri ödemeyi şuan sürekli faizle borçlanmaya devam ediyoruz maden siyasetçi olacak birileri ozaman sisteminide açıklasın her gelen BATI ve ABD den para borç alıp aynı sisteme devam ediyor neden İslami bir sistem kurmadınız düşünmediniz hayata geçirmediniz yada çözüm olamadınız yahu biraz para bulan batıya kaçıyor şimdiye kadar dinci solcu farketmez hepsi Avrupaya irtica etmiş hiç doğuya irtica eden eski siyasetçi varmı yada köşe yazarı varmı hep zengin çocukları onların ülkesinde okuyor ama siz sanki başkaymış gibi anlatıyorsunuz bakın bakalım siyasilerin çocukları hangi ülke okullarından mezun ve kendileride hangi ülkede eğitim almışlar ve orada eğitim alanlar bize yeni düzen mi getirecek yada İslami akıl mı olacak kaçma zamanı batıya ABD ye ama eleştirme zamanı gelince doğu güzel iyi ozaman sizi afrikada hindistanda moğalistanda çin kore buralarda görelim ozaman he kendimiz yapalım diyorsanız 16 yıl oldu yapın artık yada yapsaydınız artık yeter daa
 • İkrarİkrar9 ay önce
  Yazam tarzi ,ozenti Avrupa, bak Avrupadan ornek verirsen seni suclarlar hic kimse yasantisindan odun vermez ve laf soyletmez dun cuma camiye bir mefta gelmis tabi orda ogrendim,ve hoca cenaze namazini kildirmadan bir kac hatirlatma yapti bir gun herkes olumu tadacak hocayi gecmeden buraya dik gelmeniz lazim ve soyle bir kendimi yokladim bu insan belki dun ailesinin icinde yer icer ve konusuyordu simdi olmayacak peki bizim durumda boyle olacak insanin kendine faydasi yoksa baskasina nasil faydasi olacak cahiller nashatdan cok saldirgan ve savunmaya gecer bilgisiz demiyom soyleneni kabul etmeyen sen bir yerden ornek ver oda sana baska ornekle cevap verir.dusunursun konusmaya degmez dersin vazgecersin ,o sanirki hakliyim susturdum sanir onun karakteri icinde sakli sanirki her konuda hakli herkesi salak sanirkendisi farkli.
 • AsaAsa9 ay önce
  Bütün Batı Türkiye'ye iltica etsin. Suriyeliler gibi onları da alalım.
 • SencerSencer9 ay önce
  Yine harika tesbitler üstad vakaya dair çok teşekkürler.
 • MaraşlıMaraşlı9 ay önce
  İşin en acı tarafıda % 99 u müslüman olduğu iddia edilen güzel yurdum insanının bu rezilleri taklit ederek çirkeflikte onlardan geri kalmamalarıdır. 19. yüzyıldan beri çağdaşlık ve modernlik adı altında ahlak ve haya dip yaptı. Teknolojiyi almak yerine onlara benzemeye çalıştık ve sonuç : kim olduğunu bilmeyen başıboş yığınlar
 • AlperAlper9 ay önce
  Batı kotuyse insanlar neden Suud, Mısır vb. Ortadoğuülkelerine gitmeyp parayi kapinca,soluğubatıda alıyor. Batıdan para da almayın,ürün de o zaman.Kurandaki yok ama Müslümanlar da din adına yağmayapmadilar mı, ?
 • Ahmet ÖzAhmet Öz9 ay önce
  Batı'nın olumsuzluklarını ayrıntısıyla yazıp,okurlarınıza,siz,halinize şükredin,beterin beteri var,demeye getiriyorsunuz,yazınızda.Dar gelirli ve orta direk,ülkenin çoğunluğu.Maaşını ya da gelirini,adeta damlalıkla harcamak zorunda.Toplu taşıma araçlarına binebilmek,en büyük lüksü.Pazar bitimine doğru pazara gidip alış verişini yapar,ekmeğini Halk Ekmek büfesinden alır,devletine,milletine dua eder.Sevgili Dilipak Kardeşim;Devletin acilen yapması gereken şey,dar gelirli ve orta direk sınıfına nefes aldırmaktır.Parasının hesabını bilemeyecek kadar çok olanların sorunu o rezidans otellerde herzeler yemek.Dinive milli duygularımıza tavan yaptırtarak açlığı ve yoksulluğu,yoksunluğu ber taraf edemezsiniz.Fabrika ve iş yerleri kapanıyor.Çalışabilenlerinde ise sigortasız çalışmaya dünden razı Suriyeli başta olmak üzere sığınmacı dostlarımız.Mahalle ve sokaklarımıza yakın komşu oldular.Hastane polikliniklerinde,marketlerde,parklarda,toplu taşıma araçlarında hep karşımıza çıkıyorlar.Suça karışanlar,çocuklarına kapkaç yaptıranlar,dilendirenler de cabası.Ahlaki çöküntü yaşıyoruz.Batı'nın ahlaksız tavrını bugünkü yazınızda etraflıca dile getirirken,ülkemizde yaşanan toplumsal facialara sebep olabilecek meselelerimizi sanki görmezden geliyorsunuz.Elbette farkındasınız da bugünkü yazınızda Batı'nın durumu ile bizim sığınmacıların sorunlarını,dar gelirli ve orta direğin çalışma düzenlerini mukayese edebilseydiniz keşke.Bugünkü yazınız tek taraflı olmuş.Saygılarımla.
 • SerdarSerdar9 ay önce
  ya türkiye? kutsadığınız sistem farklı mı?
 • AdemAdem9 ay önce
  Türkiyede gökdelen diye yapılan çoğu binaları escort denilen genç kadınlar fuhuş için alıyor hatta hangi lüks residansta kaç paralık escort kadınlar var millet biliyor sanki o gökdelenleri alacak millette para mı vardı yok tabi ki kim aldı peki bedava para kazananlar şimdi çok anlatılan yüksek karla satılan daireler kime satılmış ve aile olsun diye insanlara ucuz konut neden satılmamış ve ayrıca TOKİ denilen kurumun üstlendiği projelerin yüzde seksen beşi lüks konut grubu fakire nerde dönün bakın bakalım etrafınızda nice tinerci balici yok hap kullanan insanlar hangisi işlem görüyor hiçbiri hepsi mahalle serserisi diye bilinir ama çocukların uyuşturucu kaydı yoktur alkolden kayıt olmaz hastanede tedavi görmez bizde kayıt yok ki ne anlatıyorsunuz olan kayıtlarda hep çarpıtma değil mi işsizlik sözde yüzde on bir ama gerçekte yüzde elliden çok fazla yahu başkasını kötülemekle aklanamazsınız bizim nüfus 80 milyon ama ABD nufüsü 380 milyon kaçaklarla nasıl olacak çin nüfusu 1 buçuk milyar biz daha 80 milyonu doğru dürüst yaşatamıyoruz sonra gidip koca ülkelere çamur atıyoruz sözde denizlerimiz var turizm var yeraltı kaynaklarımız var müslüman insanlarımız var ama o müslüman denilen zatlar çalışmaya gittiğinde sana sadaka gibi aylık maaş verir utanmadan ev kiranı karşılarsın gerisi açlık sefalet içinde yaşatır seni birgün hak gelir işte bu batıllar yok olur
 • ahmetahmet9 ay önce
  arkadaşlar yazıyı tekrar okuyun lütfen. konu mukayese değil. örnek alanlar için batının hali...türkiyenin halinden söz eden ve bilinçaltı aslında türkiye nin de kötü olduğunu söyleyerek bu kötü durumu savunacak pozisyona düşen arkadaşlar , konu batının nezdinde bu sakat manzaranın farkında olup yönümüzü doğruya yöneltmekkalın sağlıcakla...
 • MemetMemet9 ay önce
  başkasının ayıbı günahı bizimkini örter mi? Kabul edilebilir kılar mı? Bize ne elin amerikalısından? Müslüman her zaman doĝrunun ilmin hakikatin peşinde olmalı,Allahın rızasını, kulunun hoşnutluĝunu aramalı
 • RabiaRabia9 ay önce
  EuzubillahiminesseydanirracimbismillahirrahmanirrahimEğer gökten bir parçanın düşmekte olduğunu görseler bile. "Üst üste katlanıp-yığılmış bir buluttur." derler.tur süresi 44.ayet.elhamdulillah.Sayin Dilipak bu ne zulümdür.fakat ayeti kerime bunların sapkın düşüncelerini açıklıyor.anlatiyor.ogretiyor.dunya her geçen gün kötüye gidiyor fakat müslüman bu durumda sadece hakkına razı olucak.biz Allah'u Teâlâ yi göreceğimizi biliyoruz buna iman ediyor, Allah'tan korkuyoruz.Rabbim hakkıyla kendisinden korkmayı nasip etsin inşallah amin.saygilar selam ve dua ileAllaha emanet olun teşekkürler HasbinAllah'u ve nimel deriz
 • MustafaMustafa9 ay önce
  Bin teşehhüt bulunur hanelerinde olacak şiir
 • AkiAki9 ay önce
  ABD 350 milyonluk bir ülke ve yılda 100 milyondan fazlada ziyaretçi çeken bir ülke nüfusa oranladığında aynı sıkıntılar bizde de var boşanma oranlarına bak rezidansların çoğu genel evi olmuş uyuşturucudan işlem yapılanların sayısına bir bak hemen hemen yakalamak üzereyiz, bizden artılarına bak eğitimine üretimine demokrasisine teknolojisine onlarla kıyasla
 • KulukuluKulukulu9 ay önce
  Senin yaşadığın ülkede ceza evleri doldu taştı.Boşananların sayısı evlenen sayıyı sollayalı 6 sene oldu be adam
 • MehemmetMehemmet9 ay önce
  Sayın üstad ya bizim üstelik bir de müslüman millet olarak ne demeli bilemiyorum. Ancak bu başıboşluk kanunlarımız in gevşek olması batı medeniyeti diye kahrolası tutturdugumuzabuk sabuk kurallar. Yemin etsem başıma ağrı girmez ben bile orta öğretim li olarak daha iyi bir anayasa,kanun, yönetmelik yazarım. Buradaki esas mesele hürriyet, insanlık falan değil insan hayatı nasıl somurululur emperyalist bir vahşetle esir edilerek belli bir zümrenin oyuncağı haline getirmek. Maalesef bunu da başarmışlardır.bizim yüce kitabımıza ve hadisi şerife sarılmalı insan siarina yakışır bir medeniyeti yaşarız. Bizim Anayasa, kanun, içtihat her şeyimiz var zaten. Bize cesur Allah dostu önderler gerekli inşaallah Cenaballah bu kadar çekilen cefadan sonra bize şimdiki yönetimi bir milat olarak kabul edilir. Sonumuz hak yoludur. Hayirlisi çok çektik yeter artık Allah'ın CC. İnayetiyle Kur'an anayasa mız dir. Selametle AMİN AMİN.
 • HakanHakan9 ay önce
  Bize örnek gösterdiğiniz bu mu bizene batı zaten batı ister batar ister çıkar biz kendimize bakalım biz çokmu iyiyiz demek istiyorsunuz yoksa daha iyiyiz mi demek istiyorsunuz yahu suç suçtur nerde işlenirse işlensin bunlar yanlış ise karşısında durulmalı ama biz daha iyiyiz demek yanlış bizde araştırılmayanları kimse bilmiyor konuşulmayan gizli kalanları bilen varmı herşey gizli kalınca sorun yok ama içten içten neler yaşanıyor bizdede toplum olarak sanki iyiye gidiyoruz hayır bizlerde hergünn daha kötü oluyoruz kıyaslama yapıyorsunuzda bizde gerçekleşen suçların çoğu ortaya çıkmıyor aile baskısı yada üstüne kapatma ile kapanıyor bildiğimiz gerçekleri yok sayarak suç yok diyemeyiz media dediğiniz zaten iktidara göre boru öttürüyor şimdiye kadar etrafımda olan olayların hiçbiri tv ye çıkmadı ama gerçekleşti gözümüzün önünde hatta birçok olay karakolda kapatılır iki taraf anlaşınca olay biter şimdi bizde sorun yokmu demektir bu yahu bizde yolsuzluk yoksulluk bile haber yapılamıyor ancak kavga çıkınca sende yaptın deniliyor yok CHP şunu yaptı yok sizde önceden bunu yaptınız sonra kapanıyor olay neyse herkes her haltı yiyor yanına kar kalıyor doğrusu bu ama sizde başkasını kötüleyerek biz daha iyiyiz kabilinden yazmanız hoş değil sonuçta müslüman ülkelerde olanlarda belli batı onu yapıyorda araplar adam kesiyor erkelere tecavüz ediyor cezaevlerinde neler oluyor duyurulmuyor bile allah göstermesin gerçekten saklayarak bir yere varamayız bize kötüyü iyi göstermekle bizi doğru yola sevk etmiş olmazsınız tam tersi yanlış yapanların arkasından götürürsünüz allah hidayet akıl fikir vicdan versin yönetenlere ne diyelim batıyı eleştir ama asgari ücretle bu ülkede insan nasıl geçinir hiç yazmayın olur mu.
 • M. KarapilavM. Karapilav9 ay önce
  Amerikakısa bir zaman diliminde insanlık tarihini bize gösteriyor gibi.İnsanlığın doğası orada açık seçik görünüyor. Kabul edelim adamlar uzaya gitti, en iyi filmleri yaptılar, en iyi romanları yazdılar. Bunlar bize ne kadar yabancıda olsalar insan ırkı olarak bizden ayrı değiller. Dünyanın en uzak ve yabancı olan yerlerine mc donalds la hamburgeri ve kolayı pazarladılar. Sizin sözünü ettiğinizolumsuz insanlık dışı gibi olan şeyler onlarda görünür vaziyette. Bizim gibi gelişmemiş yerlerde gizli ve saklı. Kabul edinkiaşikar ve görülebilen yanlışlar düzeltilebilir. İnkar edilen şeylerin düzeltilebilmesi mümkün değil, taa ki bunlar o yapıya zarar vermesin.
 • hayal degil, istatistik bilgihayal degil, istatistik bilgi9 ay önce
  Bati'nin esas kabusu ureme, dogurganlik sorunudur. Mevcut nufus artis oraniyla Avrupa 50 yila kalmaz tamamen Asya-Afrika kokenlilerin, Anglo-Sakson ABD'si ise Spanik Guneyin denetimine girer. Turkiye yetersiz ureme, az cocuk dogurma sorununa cozum bulamazsa 60 yil sonra azinlik durumuna dusecek! Tekrar; T.C devleti acilen Turklerin uremesini en az 5 cocuk ve uzerine cikarmazsa 60-70 yil sonra Kurdler cogunlukta ve Turkler azinikta olacaklar. 1915-20'lerda Irak, Suriye ve Lubnan'dan cekilirken oralarda kalan Turk nufus Kurdlerden fazla idi, her 3 bolgede de Turk nufus eridi dagildi yok olmaya basladi. Bati cephesi, Bulgar 5 milyon, Yunan 3 milyon Turk nufusda ayni sekilde eridi yok denecek duzeye indi. Simdi ayni sey Turkiye'de, Turk nufus gerilemesi devam ediyor. Her Turk kizi en az 5 ve uzeri cocuk dogurmadigi surece 100 yil sonra Anadolu'da Turk hakimiyetinden soz etmek imkansiz! Bunlar uydurulmus hayel degil, istatistik bilgi. Bolge ve irklara gore Turkiyenin dogum oranlarini arastirin hesaplayin bakin!
 • Turkler azinlik olacakTurkler azinlik olacak9 ay önce
  Bati'nin esas kabusu ureme, dogurganlik sorunudur. Mevcut nufus artis oraniyla Avrupa 50 yila kalmaz tamamen Asya-Afrika kokenlilerin, Anglo-Sakson ABD'si ise Spanik Guneyin denetimine girer. Turkiye yetersiz ureme, az cocuk dogurma sorununa cozum bulamazsa 60 yil sonra azinlik durumuna dusecek! Tekrar; T.C devleti acilen Turklerin uremesini en az 5 cocuk ve uzerine cikarmazsa 60-70 yil sonra Kurdler cogunlukta ve Turkler azinikta olacaklar. 1915-20'lerda Irak, Suriye ve Lubnan'dan cekilirken oralarda kalan Turk nufus Kurdlerden fazla idi, her 3 bolgede de Turk nufus eridi dagildi yok olmaya basladi. Bati cephesi, Bulgar 5 milyon, Yunan 3 milyon Turk nufusda ayni sekilde eridi yok denecek duzeye indi. Simdi ayni sey Turkiye'de, Turk nufus gerilemesi devam ediyor. Her Turk kizi en az 5 ve uzeri cocuk dogurmadigi surece 100 yil sonra Anadolu'da Turk hakimiyetinden soz etmek imkansiz!
 • Suleyman pekerSuleyman peker9 ay önce
  Abdurahman bey guzel yaziniz icin Tesekkuler.Acaba Turkiyede durum nadir?Batida yapilanlari be US yapilanlari anlayabilirim dini acidan Bakincan. AMA Asil anlyamadigim musluman ulkelerde yapilanlar.Lutfen son 16 yildir Turkiyedeki tecavuz olaylari intahar be kadin cinayetlerinin dunyada kancinci sirada oldugumuzu yazarmisiniz.Allahutealanin rizasi icin yazin lutfen...selamlar
 • SahiciSahici9 ay önce
  Bu araştırmaları kim yapmış, ne zaman yapmış? Buna dair yazıda herhangi bir bilgi yok. Sayın yazarın kaynak belirtmesi gerekiyor. Çünkü bir müslümana bir haber gelince müslümanın araştırması gerekiyor. Müslüman her gelen haberi doğru kabul etmez. Hele insanlar itham ediliyorsa bu daha da önem kazanır. O insan ister müslüman olsun ister başka inançtan. Kul hakkı herşeyin üzerinde. Lütfen yazılarınızda bir istatistik veriyorsanız kaynağını da belirtin. Aydın bir Müslüman mutlaka kaynağını gösterir. Yoksa herkes bir istatistik sallar.

Günün Özeti