Daha çok üstümüze gelecekler.. Süreç hızlandı ve vakit daraldı. Herkesin acelesi var. Kriz daha da derinleşebilir, şiddetlenebilir ve daha yakıcı bir hal alabilir.. Bu biraz da malum çevrelerin köşeye sıkışması sonucu paniğe kapılmalarının ve olayların kritik bir eşiğe gelip dayanmasının sonucu..

Yakından bakınca manzara bu, ama daha geniş bir zaman aralığından bakarsanız, gelişmelerin doğru yönde ve ileri doğru olduğunu görürsünüz. Evet ufuk karanlık gibi gözüküyor, fırtınalı, çalkantılı bir denizde yol alıyoruz, gemide sorun var ve tayfalar yetersiz. Ama bizi gören, duyan, bilen bir Allahımız var. O, kadiri mutlak olan, O, Yusuf’u Mısır’a sultan eden Allah’tır, o zaman ne gam..

İsmaailağa çevresinde yaşananlara dikkat etmek gerek. Siyaseti bölüp parçalamaya çalışanlar, vakıfları dernekleri, şirketleri bölüp parçalamaya çalışanlar bir yandan da siyasete fitne sokmaya çalışıyor.. Kendilerine hizmet etmeyen yapılara karşı her yol mübah onlara göre..

Kaç çeşit Risale-i Nur talebesi var bugün saydınız mı? Yazıcı okuyucu diye başladı; bugün gelinen noktada bir düzineyi geçtiler, Paralelinden Tahşiyesine, Yeni Asyasından Med Zehrasına, Aczimendisine kadar.. Hani “iman”, “ihlas” ve “uhuvvet” diye yola çıkmıştık.. En çok okuyanı bunlardı hani.. Tahşiyecilerle, Paralelcilerin birbirleri hakkındaki beyanlarını biliyorsunuz değil mi? Bu arkadaşların kendi arasında istişare ve şûraları olmadığı gibi, hakeme de gitmezler. Niye gitsinler ki, kimi 3’ler, 5’ler, 7’ler meclisinden, 40’lar meclisinden geliyor, kimi Cebrail’e bile ihtiyaç duymadan haşa Allah’la görüşüyor. Kiminin şeyhi, kendilerine kitap verilen kimi Peygamberlerden üstün onlar için. Kiminin şeyhi ile Hz. Peygamber arasındaki tek fark zaman ve kendine kitap verilmemiş olması. Ama durum ortada..

Cemaat sayısı 5 düzineyi buldu. Daha birtakım yaşam koçlarının İslam soslu modern NLP, TM ve türevi dinleri buna dahil değil. Kendini resul, mesih, mehdi ilan edenler, vahiy aldığını söyleyenler ve birtakım meczuplar bu hesaba dahil değil. Yeni NLP’ciler, biraz yeni çağ sufizminden besleniyor biraz da İslam sayntolojistleri (Scientology) gibi sanki.. Bu tarikat, ABD’li bir bilim kurgu yazarı tarafından  geliştirilen, önce bir KİŞİSEL GELİŞİM ve insanın kendini, doğayı ve hayatı tanıma ve uyum felsefesi olarak doğan akım, zaman içinde dini bir kimlik kazandı ve Hıristiyanlık içinde bir kiliseye dönüştü. Size söylüyorum, üniversiteler, dernekler, kişisel gelişim, mutluluk ve başarı eğitimi, aile ve psikolojik danışmanlık, NLP eğitimi görünümü altında kapınızı çalıyorlar..

İslam’ı religiolaştırma operasyonu bu.. Rasyonel, seküler tipler, kadınlar ve gençlik, eğitimi ve parası olan, arayış içindeki mutsuz, tatminsiz, kararsız insanları avlıyorlar.

Atomizasyon, nötralizasyon ve agnostizm süreci devam ediyor. Paralel din sadece FETÖ hareketinden ibaret değil. Her yere sızıyorlar.. İyi niyetli birçok insan bu yapılarla tanıştıktan sonra, kimi ipnoz etkisi altında biyonik robotlara dönüştürülüyor ve bu yeni gizemli dinin azat kabul etmez bir tarikat misyonerine döndürülüyorlar.

Biyonik robota dönüştürülen insanlar malesef mafia, ideolojik örgütler, dini çevreler, terör örgütleri tarafından tepe tepe kullanılıyor. Bir kere tuzağa düştükten sonra artık, gözleri var görmüyor, kulakları var duymuyor, kalpleri var hissetmiyorlar.. Birçok kişi internet ortamında avlanıyor, kimi arkadaş ortamında.. Kimi anne babası, kimi arkadaşı, kimi çocukları, kimi komşu ya da iş arkadaşları üzerinden avlanıyor.. Kişilik grublarına göre kimi canlı bomba oluyor, kimi pasifist. Kimi dindar, kimi ateist.. Kimi liberal, kimi solcu, kimi milliyetçi. Bugün herkese uygun bir dini akım var.

Bu da görünen savaşın görünmeyen cephesi.. Ama aynı savaşın bir başka cephesi.. Ve bu savaşın sonuçları öbür savaştan daha az değil. Paralel dini hatırlayın, o proje hayata geçirilemeyince başlatıldı bu savaşlar. Bir anda hoşgörü ve diyaloğun yerini savaş aldı.

Beden olarak öldürmediklerini bu şekilde biyonik robotlara, sistematik geri zekalılara dönüştürmek istiyorlar. İstenen uysal köleler olmamız, onları İlah ve Rab olarak kabul etmemiz. Onun için din algınızı değiştirmek istiyorlar. Bunu bazan sopa göstererek, bazan da havuç vererek yapmak istiyorlar. Şimdi bize havuç teklif ediyorlar. Dinimizi değiştiremediler, TSE damgalı bir dini kabul ettirmekte başarılı olamadılar. Şimdi dinimizin özünü, içeriğini değiştirmek istiyorlar. Bizi başarı ve mutluluk bahanesi ile kandırmaya çalışıyorlar. Vahyi değiştiremeyince, vahyin anlamını ve algımızı dönüştürmeye çalışıyorlar. Her şey bu dönüşüm için. Evet sizi dönüştürmek istiyorlar. Şu da bir gerçek; iki günü birbirine eş olan aldanmıştır. Biz kendimizi değiştirmeden Allah bizim hakkımızdaki hükmünü değiştirmeyecek de, değişimin yönü, şekli, ruhu ne olacak. Herkes aynı yanlışın parçası değil ama, ötekilerin sayısı da az değil. Kimi din, kimi ideoloji kisvesi ile gelecek, kimi sağlık, mutluluk, başarı, kimi stres yönetimi için, kimi kendini ve evreni tanıma adına, kimi psikolojik sorunlarınızı aşma bahanesi ile kimi değerler eğitimi diye.. Sakın din büyüklerinizi, yaşam koçlarınızı İlah ve Rab edinmeyin.

Aman dikkat! Kafanızı kiraya vermeyin. Sakın Şeytan sizi Allah’la aldatmasın. 

Selâm ve dua ile.

 

YORUMLAR
600

Dikkat: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.

Abdulhalik ÇİMEN

İslam sayntolojistleri, religiolaştırma nedir bunlar? Ya muhterem senin yazını anlayarak okumak için psikoloji bölümünü mü bitirmek lazım. Yapma gözünü seviyim religiolaştırma yerine "İslamın siyasallaştırması" yazdığınızda çok mu banal oluyor. Ben sosyal demokrasiye inan biriyim.

Cevapla

hz mehdi 2019 ( 1440 ) yılında gelebilir

hz mehdi 2019 ( 1440 ) yılında gelebilir ! özellikle 80 sancak hadisini bulun ve okuyun özellikle seksen sancak hadisini bulun ve okuyun

Cevapla

Sami Erdoğan

Fotoğrafın bütününün başarılı bir analizi olmuş...Kaleminize sağlık...

Cevapla

Serdar

Çok güzel bir yazı olmuş.Doktoramı bitirdiğimi bilen bir akademisyen demişti ki üniversitede yrd doç olmak istiyorsan cemaate gitmelisin.Bende birkaç tanesine arasıra gittim sonra bıraktım.Aradan 4-5 yıl geçti ben hala üniversitede yrd doç kadrosu alamadım.Etrafıma bakıyorum torpili olan veya herhangi bir yerle ilişkili olanlar hemen yrd doç vb. kadro alıyor.Elhamdülillah iyi bir Müslüman’ım.Ama üniversitelerdeki bu uygulamadan nefret ediyorum ve hatta tiksiniyorum. Maide-8. Allah için adaleti ayakta tutan, adalet timsâli şâhitler olun. Âdil davranın, takvâya daha yakın olan da budur.

Cevapla

akif

bu nasıl bir tarafgirliktir arkadaş. Risale-i nur bu ümmetin alimlerinden birinin ümmetin kurtuluşuna vesile olsun dize yazdığı kitaptır. Her alim bir beşer ve her beşerin de kusuru olduğuna göre bir alim ilminde de hata etmiş olabilir. İnşallah sevap almış deriz. Ancak Allah'ın kitabıyla sahih-i buhari, sahih-i müslüm gibi bu ümmetin ittifakla kabul ettiği kitapları bile kıyaslamazken nasıl olurda böyle bir nispet yaparsanız. Ve o nasıl bir laftır "risale-i okuduğum için cehenneme gireyim ne gam" bir müslümana bu laf yakışır mı? Ayrıca yazar ne bediüzzaman ne de risalesi için bir şey demiş.

Cevapla

Emel

Aklın mantığın ermediği bir fitne fesat dönemi yaşıyoruz Kimin neye hizmet ettiği belli değil Kendileri bile bunun farkında değil.Tam da bahsettiğiniz gibi hocam.Allah uyarılarınızı uyarılanlar üzerinde etkili kılsın...

Cevapla

Hüseyin

Dilipak hocamı seviyorum ancakRisale-i Nur talebelerini ve Risale-i Nur u tanımadığı için bahtsız olduğunu düşünüyorum. Bu yüzden bilinçli /bilinçsiz bir amaca hizmet ettiğini dolayısıyla FETÖ yü bile Nurculardan ayıramamış /ayırmamış olmasını doğrusu ancak sapkınlık olarak kabul ediyorum. Daha sorumlu yazılar yazması temennisiyle. Kendini dindar kabul edenler siyasi dili çok kullanmamalı.

Cevapla

Muammer

Sayın dilipak, lekum dinikum veliyedin. Eğer cehenneme gideceksem risale-i nur okuduğum için gideyim, ne gam! Siz de meal okuduğunuz için cennete gidersiniz umarım.

Cevapla

Süleyman Sırrı Dinçer

halisimanile yaşamakzorlaşıyor , ancakAllah (cc) inananlarla beraberdir. Karanlıkcemaatlerehepşüpheylebaktım .Yüce Kur'anveRusullahrehberimizolsun. Bilmeden Şirkedüşmekten Allah'asığınırım.

Cevapla

gül

Çok güzel anlatmışınız açıkçası çok istifade ettim yüreğinize sağlık

Cevapla

Embiya Imal

Hocam elininize saglik yine gercekleri en bariz bir sekilde ortaya dökmüssünüz yanliz ablayamadigim bir kelime. İslam’ı religiolaştırma operasyonu bu.. Rasyonel, seküler tipler, kadınlar ve gençlik, eğitimi ve parası olan, arayış içindeki mutsuz, tatminsiz, kararsız insanları avlıyorlar. religiolastirma derken kastedilen mana;Religion almanca bir kelime;Türkce karsiligi ise;Din demek,yani bunu tam türkce yazacak olursak;religiolaştırma (dinlestirme) operasyonu bu..diye mi anlamamiz lazim.islami dinlestirmek,islam bir din deglmi zaten,türkceye yanlis girmis olabilirmi,hatamiz varsa affoluna,

Cevapla

MUSTAFA

Tarikatlerin kapatılmasıiyi olmuş,Türkiye şeyhler,müridler ülkesi olamaz diye doğru söylenmiş sanki.Laikliğin daha baskın olduğu toplum yapısını arar olacağız herhalde.Amaaan,ne bu hocalar,cemaatler,tarikatler..Usandım,bıktım.Herkesin ağzında dine mugayir sözler haller.Kapatılsınlar,kısıtlansınlar,gerekirse hadleri bildirilsin.noktasına gelebilir insanımız.Atatürk daha takdir edilir bu haller karşısında.Söyleyin bakalım kabahat kimde olur.

Cevapla

Muammer Avşar

İşte "" ÜZÜM YEMEK BÖYLE OLUR"" Allah razı olsun Abdurrahman Dilipak. Burada "Suya Yazı yazanlarda var"" Siz öyle yapmadığınız için tebrik ediyorum. Tam isabet ve açık adese yazı ve yorum olmuş. Teşekkür,Selam ve Dua ile...

Cevapla

Lütfi

Allah hepimizi orta yol Müslümanı yapsın.Ehli Sünnet vel cemaat.Adını A;B,,,,cemaati gibi parçalamaya çalışanların şerrinden Allah korusun.

Cevapla

Abdullah

Allah hepimizi ıslah etsin senin şu yazdıklarını dün laikçiler mırıldanıyordu Allah şeytanın sağdan yaklaştıklarının da şerrinden korusun

Cevapla

mehmethan

amerikada 300 000, japonyada 200 000 tarikat var hocam.selamlar

Cevapla

gül argu

önce dinim allahım peygamberim sonra vtanım icin gece gündüz calışan devlet büyüğüm cumhr rt başbk dautoğluna dua ediyorum.allah başarılarına yardımcı olsun.

Cevapla

cahit karaç

Din bir nasihattir. O da Allah kelamıdır. Bu kelamın içeriğine gelince; O da vahiydir. Kur-an'dır. Okuyup anlayanın bir ilahı olurken, okumayıp anlamayanın bin bir ilahı olur. Yalnız din, asrı saadet dönemi hariç, yani Hz. Muhammed'in yaşadığı dönem hariç, bu güne kadar hiç doğru dürüst anlaşılıp, doğru dürüst yaşanmamıştır.Artık dinle devlet yönetilmiyor. Ama biz kendimizi dini bilgiyle terbiye edip yaşaya biliriz.Hiç bir kötü alışkanlığa tevessül etmeden yaşamak, insan olmaktır.

Cevapla

dincer atasoy

Genel olarak yazınız güzeldi. Ancak şunu anlayamadım. Ne Risale i nur da ne de Said Nursi de peygamberlik idiası yoktur. Bunu eserlerini okuyunca rahatlıkla anlıyoruz. Siz entellektuel birisiniz, haksızlık etmeyiniz. Peygamberimizi anlatırken Cebrail i geride bırakan biri olarak anlatıyor Said nursi. Ben meşveret cemaatının sohpetlerini takip ediyorum. Biz Hükümetimizin ve devletimizin her zaman destekçisi olduk ve olacağız. Lütfen haksızlık etmeyiniz. Allah a emanet olunuz.

Cevapla

İğneyi kendimize Çuvaldızını başkasına batıralım

Güzel bir yazı. Diyanet görevlileri görevlerini tam anlamı ile yapmıyorlar. siyasi yelpazeye göre dini anlatığı için; insanlar kendi imamlarını kendileri seçiyor. seçiyor veya seçtiriliyor. bu da din parçalanmasına sebep oluyor. bu sefer herkese göre din ortaya çıkıyor islam dini düşmanları da bunu kullanıyor ve ayrıştırıyor ve cemaat terörizmi ortaya çıkıyor. kuranı kerimciler, hadisciler, risalleyiciler vs. ortaya çıkıyor. diyanetin büyük görevi hepsini bir araya toplayıp ümmetçi olmak zorundayız. tek Allah, Tek Peygamber (diğer peygamberlerin görevi sona ermiştir.)tek din tekümmet olma zmn.

Cevapla

Muzaffer KUŞCU

Yüreğine zihnine kalemine Allah güç kuvvet versin Allah'ınSelamı Rahmeti üzerinize olsun Işığı yansıtmayadevam inşallah

Cevapla

AHMET ÖZTÜRK

HANGİ GRUP MÜSPET DEME ESERE BAK SONRA BİRDE ADAMA BAK.

Cevapla

fahri özdencil

Hocam kim anlayacak. Paralele dini bozuk diye söven adam kendi hocası bize bağlı olanlar kıyamet günü hesapsız cennete girecek diyor. Sonra kendinden başka herkesi hedef gösterip sövdürüyor. Din cemaat tekeline girmiş. allahın dini olmaktan çıkmış. Diyanet de bunların suyuna uymuş. Allah kolaylık versin Türkiyeye

Cevapla

Mustafa

Muhterem Hocam, Allah razı olsun. Üniversitelerin durumu vahim. Etrafımız bunlarla dolu. Yönetimler bunların elinde birçok yerde. Akıllarını ve vicdanlarını emanete vermiş tipler. Herhangi bir konuda kendi düşünceleri yok. Nereden alışveriş yapacaklar, kiminle evlenecekler, kimi destekleyecekler, paralarını nereye verecekler, hangi okula gidecekler, nasıl gizlenecekler vb. abiler/ablalar karar veriyor. Mankurtlaşmış hepsi. Bu hipnozcuların tesir alanlarını ortadan kaldırmamız veya en azından çocuklarımızı/gençlerimizi uzak tutmak gerekiyor. Aileye, MEB'e, YÖK'e görev düşüyor.

Cevapla

Maraşlı2

Hocam ağzınıza sağlık , toplumu bilinçlendirdiğiniz için Allah razı olsun , Ahir zaman fitneleri o kadar çok ki gün geçmiyor yeni bir versiyon meydana çıkıyor. Çok şiddetli bir zamanda yaşıyoruz Peygamberimizin (asm) dediği gibiinsan, mü’min olarak sabahlar, kâfir olarak geceler; mü’min olarak geceler, kâfir olarak sabahlar. Dinini küçük bir dünyalığa satar. Cenabı hak ümmeti muhammedi ahir zaman fitnelerinden muhafaza buyursun , bilinç ve uyanış versin.amin

Cevapla

Murat yilmaz

Her oluşumun içi de yanlış olabilir abdurrahman abi ama sana dikkat ediyorum 17 25 aralıktan sonra 2 3 yazında bir cemaatlerdetarikatlara giydirouosun biz seni yıllarca okuduk bu cemaatler özellikle ismailagali allah onları başımızdan eksik etmesin Fethullah gilen için yıllarcabu ülkeyi ve ak partiyi uyardı cemaatin ne kadar tehlikeli olduğunu biz cübbeli Ahmed hocamizdan öğrendik sen o zamanlar cemaatten plaketler aliyodun şimdi ümmeti Muhammedin en çok birliğe ihtiyacı olduğu zamanda sen 2. 3 yazında bir bu yeni insanları hedef gösteriyor sun yapma bunu abi sanada bizede yakışmaz birbirimize dua edelim inşaalh allaha emanet ol

Cevapla

i.yılmaz

ümitvar ol hoca...emniyetin de içinde 20 yi aşkın dairesi var,hepsi Devlete çalışır.Şu İstikbal inkilabatı içinde en gür Seda İSLAMIN SADASI OLACAKTIR...

Cevapla

Mustafa Baylan

Yine Dilipak hocamızdan anlamlı ve muhteva yüklü bir yazı... Allah, sonumuzu hayreyleye..Yarın ne olacağını, kimin ne üzere ve ne hal üzere olacağını ancak, O bilir. Gerisi hikaye.. Vesselam.

Cevapla

Abdurrahman Dilipak
Abdurrahman DilipakTüm yazıları için tıklayın »
Yeni Akit
Gündeme dair önemli haberler ve son dakika gelişmeleri anında bilgisayarınızda!
Masaüstü bildirimlerini almak ister misiniz?