AK Parti’de kongre tamam

19 Ağustos 2018 Pazar

İyi Parti kongresini 12 Ağustos’ta tamamladı. AK Parti’de kongre tamamlandı. Bakanlıklar ve politika kurullarındaki atamalar da tamamlanmak üzere.. 

CHP’de kongre tartışması devam ediyor ve durum ne olacak belli değil. Ama artık bu saatten sonra, nasıl bir yönetim gelirse gelsin CHP’de oy artışı mümkün değil. Sağlıklı bir aday ve meclis üyesi seçimi de bu kafa ile mümkün gözükmüyor. HDP’de de aday sorunu yaşanmaz, çünkü Kandil ve onun arkasındaki güçler belirliyor listeyi. İyi Parti’nin hiçbir yerde başkanlık kazanması mümkün gözükmüyor.. Bazı yerlerde belediye meclisi üyesi mümkün olabilir, ama birçok bölgede HDP gibi İyi Parti de baraj altı kalacağından bu üç parti: CHP, HDP ve İyi Parti yine seçim ittifakı yapacak. Belki bu gruba SP de katılır, bunu zaman gösterecek. SP CHP ile yeniden bir ittifak arayışına girerse, tabanında kalan son üyelerini de kaybeder ve bir dönem de böylece kapanır.

AK Parti’de adayları belirleyecek yeni parti yönetimi belli oldu ve onlar bugünden çalışmaya başlayacaklar. Bir yandan da Parti teşkilatlarını yenilemek için çalışacaklar. AK Parti, belediyelerde çok köklü değişikler yapmak ve aday profilini ciddi anlamda yükseltmek zorunda. Parti hem kendini, hem taşra teşkilatını temizleyecek, hem de FETÖ’cülerin yerel olarak kamudaki ve belediyelerdeki bakiyelerini temizlemek için gözünü, kulağını dört açacak.

Sadece FETÖ’cüleri değil, FETÖ’den boşalan yerleri kapmaya çalışan benzer yapılara karşı uyanık olacaklar. Yoksa işleri zor.

AK Parti’de Genel Merkez yönetimi %50 oranında değişmiş gözüküyor. 

İnşallah o parti, belediye, milletvekili/bakan, işadamı arasındaki kapalı devre bundan sonra çalışmaz. Yoksa işimiz zor.

AK Parti kongresi bir bakıma içeriye ve dışarıya karşı mesaj yüklü bir kararlılık, cesaret ve dayanışma gösterisine dönüştü. İçeriden ve dışarıdan büyük bir katılım vardı. Erdoğan kongre vesilesi ile içeriye ve dışarıya önemli mesajlar verdi.

Bu AK Parti’nin 6. Olağan genel kurulu. Aradan 17 yıl geçmiş. 28 Şubat’ın ardından ANASOL-M hükümeti kuruldu. 

Her şey 18 Haziran 1997’de Başbakan Necmettin Erbakan’ın RP-DYP koalisyon hükümetinin istifasını, Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel’e sunması ile başladı. Post modern darbenin gölgesinde yeni bir koalisyon kuruldu. Bu iktidara halk nezdinde itibar kazandırmak için Apo’yu getirip şartlı bir şekilde teslim ettiler. Bu koalisyon döneminde siyasi ve iktisadi kriz dayanılmaz boyutlara ulaştı. Ardından 14 Ağustos 2001’de AK Parti kuruldu.

Erdoğan yeni siyasi oluşumun başına geçmesini engellemek için, şiir okudu diye hakkında mahkûmiyet kararı çıkarmıştılar. Artık muhtar bile olamaz dediler. Çünkü onsuz Anadolu’yu örgütlemek kolay olmayacaktı.

FETÖ’cüler o günlerde, hemen bütün partilerde yer almışlardı. AK Parti’nin kuruluşunda da etkin bir şekilde yer aldılar. Yeni siyasi parti her kesimden oy almayı hedefliyordu. Erdoğan “gömlek değiştirdiğini” söylüyordu. Kendi değişmemişti, ama iktidara yürümek için merkezinde Milli Görüşçüler olsa da siyasi anlamda demokratik bir merkezi hareket sözkonusu idi.

Halkın teveccühü çok büyük oldu. AK Parti’nin tek başına bir iktidar olması istenmiyordu. Erdoğan’ın başbakan olması yargı yolu ile engellenmişti. AK Parti’nin tek başına iktidar olmasını engellemek için Genç Parti’nin sahne alması sağlandı. Ama Genç Parti barajı aşamayınca AK Parti parlamentoda tek başına iktidar olması şöyle dursun, anayasal çoğunluğa ulaştı. AK Parti bu destekle bir öz güven patlaması yaşadı. AK Parti 28 Şubat’ın koçbaşı BÇG’ye karşı sırtını ABD ve AB ülkelerine ve onların içerideki uzantıları FETÖ’ye dayadı. PKK ile barış yoluyla uzlaşma sürecini başlattı. Dahası ABD, Ortadoğu’yu yeniden dizayn etmek için BOP projesini başlattı.

AK Parti o günden bu yana girdiği bütün seçimleri kazandı. Anayasa değişikliğini kısmen de olsa hayata geçirdi. Başkanlık sistemine geçişi sağladı.

Erdoğan daha sonra yasağı kaldırılarak Meclise döndü. Tezkere günlerinden Ergenekon’a, parti kapatma davalarından darbe girişimlerine, teröre, suikast planlarına kadar birileri AK Parti’yi durdurmak için her yolu denedi. Ama başaramadılar.

“Mavi Marmara” ve “One minute” tam bir kırılma noktası oldu. FETÖ orduda kendine engel olmaya çalışan BÇG’yi tasfiye etmek için Ergenekon ve Balyoz davasını başlattı. Erdoğan BÇG’yi geri çekilmeye razı edince, FETÖ’nün devletteki kollarını kesmeye kalktı ve tabi kızılca kıyamet koptu.

15 Temmuz’a kadar onlarca suikast ve darbe girişiminde bulunuldu. Hepsi püskürtüldü. Mesela Tezkere olayı da aslında bir NATO darbesine kapı aralayacaktı. TSK BOP’un ucuz asker deposu olacaktı. Abdullah Gül tezkereyi geçirme konusunda isteksiz ve oyalamaya dönüp dengeci bir politika izleyince siyasi hayatı bitme noktasına gelmişti. O zaman Erdoğan’ın siyasete girmesi zaruri bir hal aldı. Erdoğan da Gül’ü, Baykal’ın yerine Çankaya’ya göndererek kendini kuşatmak isteyenlerin oyununu bozdu.

Erdoğan’a siyaset yasağı getiren yasa değiştirilip Erdoğan’ın Meclise girişi sağlanırken, birileri Baykal’ı Cumhurbaşkanı yapmayı planlıyordu, ama olmadı. Kızılca kıyamet koptu. Baykal tasfiye edildi ve yerine Kılıçdaroğlu getirildi. BOP’un kapsama alanı içindeki ülkeler kan gölüne döndü.

15 Temmuz tam bir darbe planı idi. Bu darbenin arkasında NATO ülkelerinin, İsrail’in, Tapınakçılar’ın olduğu artık herkesin bildiği bir sır! Terörün arkasında da bunlar var. Gezi’nin arkasında da bunlar vardı. Bugünkü döviz krizinin arkasında da aynı çevreler var. Bu konuda defalarca suçüstü oldular. Arkalarında ise media, mafia, sermaye, siyaset, bürokrasi, STK… herkes var!

Bu kongre yeni AK Parti’nin gerçek anlamda ilk kongresi. Bugün bu anlamda yeni bir gün.

İstanbul dışındayım ve kongre ile ilgili gelişmeleri yakından izleme fırsatı bulamadım. İnşallah gelişmeleri gördükten sonra düşüncelerimi yazarım inşallah. Erdoğan konuşmasında içeriye ve dışarıya dönük önemli mesajlar verdi. Onu biliyorum.

Kongre sonrası, bayramın hemen ardından ne olacak göreceğiz. Erdoğan’ın eylül ayında Trump ile konuşacağı söyleniyor ama, ben bayramda da yine ağzımızın tadını kaçıracak olaylar yaşanmasından endişeliyim. Hatta hemen bayram sonrası birilerinin toparlanıp yeniden saldıracağını düşünüyorum. Allah şerlerinden emin eylesin. Selâm ve dua ile..

 

Günün Özeti

YORUM YAZ

 • İsmailİsmail1 yıl önce
  Ağzına sağlık kardeşim atıp tutmak kolay madem üretmiyoruz ozaman üretin görelimbir.
 • ŞÜKÜR-ADALET-LİYAKATŞÜKÜR-ADALET-LİYAKAT1 yıl önce
  Allah'ın verdiği nimetlere , özellikle de iktidar nimetine şükür etmek lazım . İktidarda adaletli ve güzel işler yapmak lazım .Hiç bir iktidar ebedi değil . İktidar bittiği zaman geriye dönüp bakıldığında keşkeler yaşamamak için adaletten asla ayrılmamak lazım .Gözünü para hırsı , koltuk makam hırsı bürümüş Ve bunun için herkesi kullanan , her yolu deneyen insanlara çok ama çok dikkat etmek ve bunları siyasette ve bürokraside barındırmamak lazım . Bu gerçekten kolay değil , böyle adamları temizlemek çok çok zor. Liyakat sahibi insanların yolunun açılması , önemli yerlere gelmesi hiç de kolay değil. Ama bu dünya da olmasa bile ahirette hesap var . Üç günlük dünyada adaletsiz , yanlış işler yaparak ahirette steşte yanmays, ahirete ateş götürmeye değer mi? Kim ateşe dayanabilir ki? Rabbim doğru adamlarla doğru işler yapmayı , doğru , dürüst insanlarla yol yürümeyi nasip etsin .
 • HacıHacı1 yıl önce
  Birde dilipak ülke menfaatlerini öne.cikaran yazı yazsanız.Tamam okur kitlen belli ama ciddi meseleler var.Mesela Arabistan kralı hemde devlet nişanı verdiğimiz kral pkk ya 100 milyon yardım yaptı.Biz ne zaman dostumuzu öğreneceğiz. Mesela gelen paralarla yine inşaat sektörüne yani betona para gömülecek.Neden yatırıma yok diye ciddi bir yazı yazabilirsin
 • Hasan uzunHasan uzun1 yıl önce
  Bravo kardeşim kitabın ortasından konuşmuşsun....
 • AliAli1 yıl önce
  ...Muhalefeti yazmak kolay tabi.
 • Mesut AydınMesut Aydın1 yıl önce
  Milletvekili, iş adamı, belediye başkanı kapalı devre sisteminin bozulacağına dair hiçbir emare yok. Çark böyle işliyor.
 • Ahmet avcıAhmet avcı1 yıl önce
  Artık ben kimseye güvenmiyorum...
 • ŞerefŞeref1 yıl önce
  Acaba kardes ne zaman hükümetin hatalarını yazmayı düşünüyon.
 • ŞerefŞeref1 yıl önce
  Rabia acaba feminist mi müslüman topluma uyarlayan yüzbinlerce yuvanın yıkilmasına yol açan yasaları getiren hükümete uyarıyı ayet ve hadislerle yazmayı düşunüyormusun.yoksa sendemi holigansın.ayetleri işine geldigi gibi yorumlarsan kimini görür kimini görmezden gelirsen sende yahudilesme temayülu vardır.zaten belli işin gücün ak parti sloganlıgı iyi tarafını yazıyon hatalarıni niçin yazmıyon rabia.dalkabuk kelimesini bir araştır rabia bide kendine bak emi.
 • KocasolakKocasolak1 yıl önce
  Abuzer kardeşim. Dünyadaki gelişmiş ülkeler sıralamasına bakın, iç diş borç oranında rn düşük ülkelerden biridir Türkiye. Şirketlerin yabsncılar elinde olduğunu yazıyorsun, gel isveçe bakalım mı? % kaç yabancı şirketler elinde bakarmısın? Danimarkalı milliyetçilere göre danımarka tootan satıldı. Alman avm zincirleri her köşe başında, halk almanlardan nefret ettiği halde.volvo saab çine satılalı yıllar oldu. Ben ak parti mükemmel demiyorum, uzaydan insan getirip ülke yönettirecek değiliz, elşmizdeki MALZEME BU daha iuileri çıksa keşke. Yeni akit yazarı Sedat yılmaz hocanın köşesine de yorum yazdım bu gün, orda kendimce ÇARENİN ne olduğunu yazdım. İstersen okuyabilirsin. Biz kendimizi düzeltmeden Allah bizi vr ülkemizi düzeltmiyecektir, çünkü malzeme bu.
 • SALİH İRİSALİH İRİ1 yıl önce
  REİS AK PARTİNİN KAN KAYBINI GÖRDÜ GENEL SEÇİMLERİ 24 HAZİRAN ALMASINA RAĞMEN %7.5 OY KAYBI OLDU YEREL SEÇİMLERDE OY KAYBI DEVAM EDECEK ÇÜNKÜSON DOLARDA ULAN HAREKETE SESİZ KALINMASI OLAY MEYDANA GELMESİNE ADETAGÖZ YUMMAK BİR ÇOK EKONOMİS VE KÖŞE YAZARLARININ İKAZINA KULAK ASMAMAK BENİM BİLDİĞİM DOĞRU MANTIĞINDAN KURTULMAK OYSA DOĞRU TEKTİR YERİ GELDİMİ MUHALİFİETİN SESİNE DE KULAKVERMEK TOPLUMU İLGİLENDİREN KONULARDA PARTİLERİ TOPLAYIP İŞTİŞARE YAPMAK GEREKİR.
 • HacıHacı1 yıl önce
  Koçaslan kardeşim.sen.ekonkmiden anlamayan ama duygularıyla yazan birisin.Borç demek cari açık demek.Yani üretmeden lüks içinde borçlanıyorsun demek.Peki cebinde para bittiğinde borç veren aldığını vermiyorsun sana para yok dediğinde.ne yapacaksın.Biz daha gelen paraları sabit ve geçici işlere yani inşaata yatırıyoruz.Peki ileri teknoloji ve sanayi ürünlerini nereye kadar dışardan alacağız.Haberlere göre ekonomi böyle giderse borç ta bitmez dolarda inmez.Senin cebindeki 5 bin liralık telefonu elin adamı üretiyor
 • RabiaRabia1 yıl önce
  Euzubillahiminesseydanirracimbismillahirrahmanirrahim Allah, iman edip iyi ameller işleyenleri bağışlayacağını ve kendilerine büyük mükafat vereceğini vaad etmiştir.maide süresi 9.ayet.elhamdulillah Sayin kocasolak Ak Parti karşısında ki trajikomik durumu siz hikmetli bir şekilde ifade etmişsiniz.tebrikler.saygilar selam ve dua ile Allah'a emanet olun teşekkürler HasbinAllah'u ve nimel vekil deriz
 • AbuzerAbuzer1 yıl önce
  Kocasakal kötünün ölçüsü daha kötü olmaz.. Başka ülkelerin ne kadar borcu varmış. Venezuela, Arjantin, Paraguay, Afganistan ile mi karşılaştıralım ülkemizi.!Kardeşim elin alacağı,devlet bütçesi kadar geliri olan şirketleri var..Biz tarihe baktığımız da Osmanlının 1854 ten sonra devamlı edilgen,kapitalist ve emperyalist devletlerin siyasi ve ekonomik müdahalesinemaruz kaldığını ve çöktüğünü görürüz.Dün galata bankerleri ve ermeni finanansörlere rehin kalmışız.Şimdide % 65 yabancılar elinde bankacılık sektörü..Son yapılan düzenleme ile güya dolara karşı tedbir aldık ama tavizler hep bu bankalara dikkat
 • OO1 yıl önce
  Sayın Dilipak,lütfen hapisteki lohusa ve hastalara adli takiple bırakılması için iktidarı uyarın! Ben bu zulümlere dayanamıyorum.Allah bile bizi af ederken,biz kullar nasıl böyle vicdansız oluruz.Gencecik anneler ve bebekler nasıl tehdit oluşturur.Erdogan,"kandırıldık ey halkım" diyerek yola devam ederken,bu insanlara yapılan zulümün hesabını Allah hepimize sormayacak mı? Lütfen okuyup görüyoruz. Kapkaçcılar vb. Kışıler serbest bırakılınca isyanım tavan yapıyor.Bu durum iki Dünya da da suçtur.Yeter artık daha fazla çocuklar boğulmasın Meriç te, gencecik anneler hapiste işkence görmesin.Devlet kindar olmaz.Allahtan büyük değil hiç kimse! Bu mazlumlar yuzünden başımıza felaket yağdırır mevlam.Vicdanlar kör,sağır olmuş,yeter artık!!!
 • YAVUZ SELİM İSTANBULLUYAVUZ SELİM İSTANBULLU1 yıl önce
  Ülkemizedemokrasive insan hakları dersi vermek isteyenlerönce kendilerine bu dersi versin ! Evet , Bir dostum soruncaaraştırdım. -;2018YılıBugün itibariyle -(İngiltere,Kanada,Avustralya)= Birleşik Krallık,ABD Başkanların kukla olduğu ;derin düzene isyan eden Başkanların suikasdla infaz edildiğiSiyon-Mason imparatorluğu,Hollanda Krallık, İspanya Krallik,Belçika Krallık, Lüksemburg Krallık,Isveç Krallık, Norveç Krallık, Danimarka Krallık , İtalya'nın merkezi Roma'da- Vatikandin devletiPapalık /* Garib...hem deçok garib !...,bize - utanmadan-demokrasive Cumhuriyetdersi vermeye cüret eden , *Abd ,*Avrupa ülkelerininekseriKrallıkla y ö n e t i l i y o r !* ....bu ne amlama geliyor!? bunu da biraz sizler düşünün ! / Teemmel!...
 • RabiaRabia1 yıl önce
  Euzubillahiminesseydanirracimbismillahirrahmanirrahim Allah, iman edip iyi ameller işleyenleri bağışlayacağını ve kendilerine büyük mükafat vereceğini vaad etmiştir.maide 9.ayet.elhamdulillah.Sayin Dilipak yazınızın çoğunu BCG ye ayrmissiniz.bcg doğu çalışma grubu gibi doğu ve batıdaki ajanve misyoner gibi çalışan Türkiye halkından insanlardı diye biliyoruz.bunu biraz daha öğretirmisiniz?.saygilar selam ve dua ile Allah'a emanet olun teşekkürler HasbinAllah'u ve nimel vekil deriz.
 • KocasolakKocasolak1 yıl önce
  Bu nedir yahu, Türkiyenin borçları diğer dünya ülkelerine oranla ÇOK düşük olmasına rağmen, buraya yorum yazan MANKURTLARatıp tutuyor. Peki madem ak parti iyi yönetemiyor ise chp mi iyi yönetir diyorsunuz, diyebiliyormusunuz? Haydi! Yazın, chp gelsin diye yazın. Chp nin nasıl iyi bir parti olduğunu yazın, iş bankası hisselerini GASP etmediğini yazın. Chp nin saygın ve dürüst insanlardan oluştuğunu yazın. Chp belediyelerinin RANT rüşvet yemediğini yazın.Chp belediyelerinde taşeron işçi YOK diye yazın. Sarıgül inönü kavgası hiç olmadı deyin, m.ince k.k. koltuk KAVGASI yok deyin.Delege avına çıkmadık, paralar yağdırmadık deyin. Chp geçmişinde de temiz idi deyin, chp nşn en dürüst başkanı Ecevit, güneş motel de m.vekili borsası kurmadı deyin, ama, ap den TRANSFER m.vekillerinin hepsine bakanlığı NEDEN verdiğini anlatın. Chp nin durumu vahim ise pkk oyuncağı hdp iktidar olsun o vakit Mİ?Madem akp kötü iyi olan hangisi? Yazın haydi.
 • AlperAlper1 yıl önce
  Sayın Dilipak Erdoğan zindandaki yusufları unuttu veya umursamıyor,rahmetli Erbakan'ın anasına küfreden generaller hepsi beraat etti,darbeciler dışarı çıktı fakat 28şubat mağdurları halen zindandalar bundan sizlerde mesulsunuz bir gün köşe yazınıza o mazlumların çığlığını taşımanız ne olur sayın Dilipak.
 • AdnanAltiparmakAdnanAltiparmak1 yıl önce
  AKPartidekongerehallolduda .Turkiyeninsorunlaribirturluhallolmadi ....
 • selamselam1 yıl önce
  Düzelmez liyakat olmadıkça dış iç orta baş kıç liyakatsız olursa düzelmiyor düzelmez
 • alioğlualioğlu1 yıl önce
  on gol yemiş maçın son dakikaları İnşaallah galip geleceğiz edasında yazılmış bir yazı. Dünya üçüncüsü olmuş Türkiye önüne her gelenin gol attığı bir takım halinde görünüyor gibi
 • YunusYunus1 yıl önce
  Kardes bütün yukü hükümete yıkma sevmeyebilirsin oyda vermeye bilin tercihindir ama vijdanlı dengeli adaletli olalım.sende biliyon son elli yıldır kimlerin oyun oynadıgını.elini vermişin kolun gitmiş 70 yıllık birikimi hepsini erdogana yüklüyon.düşünebiliyormusun bu bölgede türkiye hariç nerdeyse cogunun hava savunma sistemi var peki hic sorguluyonmu niye yoktu.simdi sen sahip olmak istiyon kıyametnkopuyor.elbette bir yıgın hataları olmustur akp nin ama dengeli elestirmek lazım.peki chp niçin s 400 karşı yerli silah sanayine karsı hiç sorguladınmı kardeş.
 • Yunus 16Yunus 161 yıl önce
  YORUMCU ALİ HASAN ; SENDEN FETÖ KOKUSU GELİYOR, FETÖ BU ARA ÜRETİM KELİMESİNİ SAKIZ YAPTI. NEYİ ÜRETMİYORUZ?? TARIM ÜRÜNÜ DİYORLAR?? ÜLKEMİZ İNSANI % 90 PAZARLARDAN ALIŞ VERİŞ YAPAR, Pazarlara gelen ÜRÜNLERİN HANGİSİ DIŞARIDAN GELİYOR? Patates, kurusoğan, domates, biber, Patlıcan, kabak, fasulye,.... Elma, portakal, şeftali, kiraz, kayısı, ÜZÜM,...yumurta, süt, yoğurt, peynir, Zeytin,..... Kuru bakliyat.... ALLAH TAN KORKUN. ÜRETİYORUZ. İNSANIMIZ ÇALIŞIYOR, CENAB I ALLAH TA VERİYOR. İKİ YIL ÜST ÜSTE KURAKLIK OLSA!!! İŞTE O ZAMAN YANARIZ. NEYİ ÜRETMİYORUZ FARKINDA OLMADAN AMERİKAN PİLİÇLERİ BİLE ÜRETMİŞİZ!! ALÇAKLAR VATAN HAİNLERİ NEYİ ÜRETMİYORUZ? SANAYİ DE İHRACAT YAPMIYAN FABRİKA YOK DENECEK KADAR AZDIR. BEŞ TANE DARBE GİRİŞİMİ ATLATILDI!! EKONOMİK OLARAK YEDİ YILDIR YÜKLENİYORLAR, SINIR ÖTESİNDE SİYONİSTLER LE SAVAŞ HALİNDEYİZ!! BÜTÜN BUNLARA RAĞMEN HALA MEMURUN İŞÇİNİN EMEKLİNİN MAAŞINA ZAM VERİLEBİLİYOR!!! SOKAKLARDA ARABALAR VIZIL VIZIL. TÜRKİYE CUMHURİYETİ DEVLETİ BÜTÜN HEYBETİ İLE ORTADA, BÜYÜK TÜRK MİLLETİ DİM DİK AYAKTA, BÜTÜN DÜNYA BUNU GÖRÜYOR, EMPERYALİSTLER NE YAPACAKLARINI ŞAŞIRDILAR!! ALMANYA FRANSA KIVIRMAYA BAŞLADI.... NEYİ ÜRETMİYORUZ? ABD NİN ÇOCUKLARI. ZATEN KAÇAN KAÇTI, ÜLKEMİZİ BEĞENMİYEN, ÜRETMDEN VURMAYA ÇALIŞANLAR DEFOLUN GİDİN ABD DE ÜRETİN. ABD NİN PİLİÇLERİ. TAMAM MI ALİ HASAN.
 • ali dalali dal1 yıl önce
  hiçte hasanolmiyan hasan adlı yorumcu acaba o seksenbin kişiden kaçta kaçı dindar ak partili yada ihllidir yeter milleti enayi yerine koyduğunuz .benkırkıma kadar koyun güttümşimdi evelallahpirimatlara özenip şeyimi yiyebilirim diyen o pröflerinizden bir semerre güdebilirim.yeter artik semerre :kürtçede yüz kadar koyundur.
 • Yunus 16Yunus 161 yıl önce
  İNŞAALLAH BU MKYK, FETÖ YE KARŞI ÇELİK GİBİ SAĞLAM OLMUŞTUR. YOKSA BAŞKAN IN FETÖ İLE MÜCADELESİ EMEKLERİ BOŞA GİDER. ÇÜNKÜ FETÖ UYKU DURUMUNA GEÇEREK TEŞKİLATLARDA Kİ YERİNİ KORUMA VE TEKRAR YETKİLİ YERLERE GELMEK İÇİN HER ZAMAN ÇALIŞACAKTIR (Arkasında ABD var) DEVLETLERİ SİYASİLER YÖNETİYOR.!! HER ZAMAN PARTİLERDE OLMAYA DEVAM EDECEKLERDİR.
 • Ali Hasan Ali Hasan 1 yıl önce
  Pes doğrusu...Genç Parti baraj altında kalan partilerden oy aldı ,AKP,Fazilet Parti tabanindan değil.Yani gerçek şu Sayın Hz.Dilipak,Genç Parti olmasa idi.% 34 seçmen ile meclisin % 65 vekili zor görürdü AKP..Bunu RTE da sizde biliyorsunuz..MahirKaynak belirti.RTE daha sonra Uzan' operasyon yaptı.Peki başbakan dahi olmamış RTE yi Beyaz Saray da neden karşılarlar.!Ya İrak operasyonu için RTEve Gül ABD ye söz vermediler mi?Mavi Marmara olayında 9 canı İsrail'e kim peşkeş çekti? Kapatılma olayında AKP yi Fetö' cü üyeler oyu ile kurtulmadı mı!Peki Baykal neden RTE 5 yıllık siyasetyasağını kaldırdı.Ahlaki ve hukuki nedenle mi!yoksa ABD isteği mi!Türkiye 16 yılda ürettiği katma değeri olan bilimsel, teknolojik, sanayi,bilişim, endüstri, tarımsal ürün var mı.?Bütün amaç İHL .Burdan çıkanlar sonra yoldan çıkıyor haberiniz olsun..!Ülke Tanzimat sonrası 1881 Duyunu Umumiye idaresi dönemine gidiyor..150 milyar $ dışarı faiz ödeyen,450 milyar $ borçu olan, cari ve bütçe açığı GSMH oranı tehlike sınırını geçen..Dolar milyoner sayısı artıp,bu ülkede kazandığı parayı yurt dışına kaçıran 80 bin adam,Ingiltere,ıspanya, yunanistan vb..ülkelerdern ev alan sayısı artarak çoğalan,Uyuşturucu,fuhuş, cinayet, yolsuzluk, rüşvet, mafyatik suçlarda artışı neden yazmıyorsun?Parti Devleti Örgütü gibi işleyen devlet olduk,yargı örgütün taleplerini yerine getiren araca dönmüş.!Can ve Mal güvenliği partiye olan yakınlık ve verdiğin haraca bağlı..Kamu da görev itaat ve sadakata göre belirlenen bir ülkede gelecek kaos ve anarşi bayım..
 • MemoMemo1 yıl önce
  Demek Tapınak Şövalyeleri ha...

Günün Özeti