Ah Malthus ah!

13 Ağustos 2017 Pazar

BM tahminlerine göre, 7,5 milyarlık dünya nüfusu 2100 yılında 11,2 milyara çıkacak. Nüfusun en fazla artacağı kıta Afrika’da 2100’de 4,3 milyar kişi yaşayacak.Asya ve Avrupa’da ise nüfus azalacak.

Afrika’da bu yıl yaklaşık 1,2 milyar kişi yaşarken bu sayının gelecek 50 yıl içinde 3,1 milyara, 2100 yılına kadar ise yaklaşık 4,3 milyara kadar çıkacağı ifade edildi. Afrika ülkelerinden Angola, Burundi, Demokratik Kongo Cumhuriyeti, Malavi, Mali, Somali, Uganda, Tanzanya ve Zambiya’nın nüfusunun ise 2100 yılında yaklaşık 5 katına çıkacağı tahmin ediliyor.

Yaşlı bir nüfus beraberinde sağlık sorunlarına sebeb olacak. Sosyal güvenlik sistemi çökecek..

2023 Türkiye için yeni bir başlangıç için eşik olarak görülürken, batı dünyası 2023’ü böyle giderse büyük çöküşün başlangıcı olarak görüyor. 

Thomas R. Malthus, Godwin’in Politik Adalet Üstüne İnceleme’sine cevap olmak üzere 1798’de Nüfus İlkesi Üstüne Bir Deneme’yi yazdı. Godwin’in “tüm hükümetlerin kötü olduğunu, politik düzenlemeler ve mülkiyetin yerleşmiş biçimlerinin insanlığın yaşadığı sorunların esas kaynağı olduğunu ve akıl yoluyla bu sorunların çözülebileceğini” söylemesine karşılık Malthus sorunun bu kadar basit olmadığını, daha derinde yatan nedenler olduğunu öne sürer. Ona göre “nüfus kendisini yaşatacak besinden daha hızlı artar”. Malthus’a göre, İngiltere nüfusunun 7 milyon kadar olduğunun tahmin edildiği bir zamanda, ürünün de bu sayıyı yaşatacak kadar olduğunu varsayımından yola çıkarak şöyle bir öngörüde bulunur: “İlk 25 yılda nüfus 14 milyona fırlayacaktır, yiyecek de iki kat artsa, geçim kaynakları bu artışa denk olurdu. Bundan sonraki 25 yılda nüfus 28 milyona ulaşacaktır. Daha sonra 56 milyon olacak ve geçim araçları bu sayının ancak yarısına yetecektir. Ve ilk yüzyılın sonunda nüfus 112 milyonu bulacak, oysa geçim kaynakları ancak 35 milyonu besleyecektir. Böylece 77 milyon tamamen aç kalacaktır.” Demek ki nüfus geometrik olarak artarken (1, 2, 4, 8, 16, 32…), besinler aritmetik olarak arttığından (1,2,3,4,5…), besinler nüfusu karşılayamayacaktır.”

Doğum kontrolünü savunanlar iddialarını bu teoriye dayandırırlar. Bu onlara göre bilimsel ve rasyonel bir tesbittir.

Aslında Freud, Darwin, Malthus vd. yaşadıkları tarihin en büyük algı operatörleridirler..

Bugün Malthus’tan söz edeceğim. Söylemiştim: Malthus’a göre nüfus yiyecek ve diğer temel ihtiyaç maddelerinden daha çok hızla artıyor. Onun için “Nüfus planlaması şart.” Bu görüşün babası bu adam. 

Teorisinin adı “Malthusian theory of population”.

Thomas Robert Malthus (1766-1834), nüfus kontrolü üzerine teorileri ile ünlü bu kişi aslında İngiliz asıllı bir rahip. Aynı zamanda ünlü “Demonist”. Yani “Cinci”. Evet evet, cin çıkarma uzmanı. Yani “L’exorcist” ve iktisatçı; Karamsar teorileri ile tanınır. Doğum kontrolünü savunuyordu ama, 3 çocuk sahibi idi. Çocukları: Lucy MalthusEmily MalthusHenry Malthus. En çok Charles DarwinJohn Maynard Keynes gibi isimlerden etkilendi. Bilindiği gibi Darwin Kızılderilileri ve karaderilileri, insanlaşma aşamasına gelmemiş maymunlar olarak görüyor ve onlara hayvan muamelesi yapılmasında bir sakınca görmüyordu. Evrim teorisine dayalı bir uygulamaya göre, 1962 yılına kadar hayvanat bahçelerine ek bir bölümde insanlaşma aşamasını tamamlamamış maymunlar olarak bu insanlar sergileniyordu. Batıda insan haklar aslında beyazlar içindi, uzun bir süre. Malthus eğitimine Jesus Kolejinde başladı ve Cambridge ÜniversitesiWarrington Akademisinde tamamladı.

Malthus nüfusu kontrol etmek için sadece doğum kontrolü önermez. Nüfusun dengelenmesi için doğa kendi dengesini devreye sokar ve salgın hastalık, veba, kıtlık, savaş gibi olaylar kaçınılmaz olur..

Aslında bugün sezaryenle doğum, ya da sperm sayısını düşüren gıdalar ve topluma empoze edilen sağlıksız beslenme ya da geç evlenme, çekirdek aile, evlilik dışı birlikte yaşam aslında hep bu politikanın ürünü olarak önümüze çıkar. 

Erdoğan’ın evlilik ve çok sayısına ilişkin politikası batılılar tarafından kendi düzenlerine yönelik bir meydan okuma olarak değerlendiriliyor. 

 Malthus güya ruhani biri, Şeytanlarla savaşma eğitimi almış ama Şeytani bir öneride bulunur: “Bu durumda ‘ahlaki kısıntı’ önerilebilir. Özellikle alt sınıflar için, erken evlenme ve çok çocuk sahibi olma yerine ‘fuhuş’ uygun bir çözüm olabilir.” Malthus açıkça fuhuş propagandası yapıyor. Pornonun desteklenmesi, pembe diziler, sex turizmi, çıplaklığın bu kadar reklam edilmesi aslında hepsi bu planın bir parçası olarak öne çıkıyor. Alkol, uyuşturucu, fuhuş ve kumar, bu senaryoda özel ve anlamlı bir konuma yükseliyor. 

Malthus ayrıca “yoksullara yardım” politikalarına da şiddetle karşı çıkar. Ona göre bu yardımlar yoksulluğu ortadan kaldırmak yerine, tembelliği özendirip yoksulluğun yaygınlaşmasına yol açar.

Görüldüğü gibi bunların hayatında “Vicdan ve merhamet”e yer yok! Bunların ruhanilerinde bile Allah korkusu, ahiret inancı yok!

Malthus’un fikirlerine karşı sosyalist düşünürler, “nüfus planlaması” yerine “ekonomi planlaması”nı öneriyorlar. Proudhon’a göre “yeryüzünde fazlalık olan tek bir insan var, o da bay Malthus! Sefalet ekonomi politiğin eseri, ekonomi politik sefaletin örgütlenmesi.” diyordu. Marx’a göre ise, “nüfusun fazla olması doğa yasası gereği değil, kapitalist sistemin ihtiyacı sonucuydu.”

Bakın, dünyada en büyük soykırım suçlusu Amerika Birleşik Devletleri’dir. Bir iddiaya göre yetmiş milyon Kızılderiliyi katlettiler. Kristof Kolomb 1492’de Amerika’ya ayak bastığında, 27 milyon olan Kızılderili nüfusu, 1892’de 1,5 milyona düşmüştü. Aradan geçen 400 yılda 40 milyondan daha fazla insanı daha katletmişler. Tabii bütün bu rakamlar farazi Beyaz adam 40 milyon insanı köleleştirmiş. Tabii 40 milyon insanı köleleştirirken savaş ve isyanlarda, bir o kadar insanı daha öldürdüğü varsayılıyor. Gerçek şu ki, bugün bile Afrika’nın gerçek nüfusunu bilmiyoruz. Kayıtlı nüfus daha çok kilise ve misyoner okullarının ve BM kamplarına kayıtlı insani yardım alan insanların sayısı ile sınırlı; ki, bunları bir kısmı Hristiyan bir kısmı da yardım almak, iş sahibi olmak ve eğitim için gerçek kimliğini gizleyerek kendini Hristiyan olarak tanıtanlardan oluşuyor. 

Malthus’un cinayet planları hâlâ masada. Beyaz adamın Şeytani oyunları da.

“Onlar ‘biz ıslah edicileriz’ derler. İyi bilin ki, onlar bozguncuların tâ kendileridir.”

Selâm ve dua ile.

 

YORUM YAZ

 • EMİNE DIRICANEMİNE DIRICAN6 ay önce
  CANI VERENDE ALANDA ALLAHTIR. EABBIM BU DÜZENI KURMUŞ HERSEYIN SAHIBIDIR. HER CZNLININ RIZKINI VERMİSTIR. NE MUTLU Kİ MÜSLÜMAN OLARAK DOĞMUSUZ VE YASIYORUZ ELHAMDÜLILLAH. YETER KI ŞÜKREDENLERDEN OLALIM. AK PARTI HALKLA ILIŞKILER KOMISYON BŞK. EMINE DIRICAN
 • RizaRiza6 ay önce
  Bati bizden guclu deyil. Onlari guclu yapan biziz. Nedeni. Bizim ortak guvencemiz muslumanliktir onu uygulamiyoruz gercek yonde. Halbuki turkiyeden suduarabistana Pakistana bangladese kazakistan Turkmenistan cezayir Libya tunizya Morocco bunlarin gercek birlesmesi iranida misirida diyer islam ulkelerini birlestirir. Ekonomik olarak suud atomik olarak Pakistan bunlari gercek olarak turklen kurdun islamligi basini ceker. Kirli eller cikar cikar aramizda kendiliginden. Yeterki icimizde gercek baris olsun. Ortak guvenimiz islamyettir. Insanligida gercek muslumanlik kurtarir. Selam ve saygilar. ..
 • son urfalison urfali6 ay önce
  Sakın evime coca cola girmiyor deme kola girmiyorsa sabun şampuan diş macunu diş fırçası fanta yani günlük hayatındaki herşey onlara ait
 • Ben Ben 6 ay önce
  "Görüldüğü gibi bunların hayatında “Vicdan ve merhamet”e yer yok! Bunların ruhanilerinde bile Allah korkusu, ahiret inancı yok!"Toptan tüm Avrupalılara geçirdin yani. Aferin sana.
 • Abdullah KamilAbdullah Kamil6 ay önce
  Bediüzzaman in bu konudaki fikirlerini de yazsaydınız degerli Hocam
 • Bir dostBir dost6 ay önce
  Proplem nüfus değil. Adaletsiz paylaşım. Dünya nüfusu 500 milyonlende aç insan vardı.
 • AbdülhakkAbdülhakk6 ay önce
  Maltus'un yöntemleri sayesinde ab ve abd'nin soyu kesiliyor işte niye şikayet ediyirsunuz ki..
 • çetin öztürkçetin öztürk6 ay önce
  Hadi gene iyisiniz!B..kun da boncuk bulmuş gibi nasıl da sevinmiş fETO cular..Reisin bir dolum fabrikası açılışında arka fonda ki Coco cola dan nasıl da vuruyorlar.Yahudinin kucağında oturan,otoriteye karşı gelinmemeliydi diyerek mavi marmara şehitlerine dil uzatan,kafire,yahudiye bir fiske atmayıp kendi vatanına müslüman türk milletine tankıyla topuyla köpek gibi saldırmış,şuan bile vatanı milletini kafire kötüleyen,ajanlık yapan,onlarla işbirliği yapan,...Yer kısıtlı,sıfatlarınız sayısız.Aşağılık,şizofren manyağın kuş beyinli şakirtleri.Aklınızca Reise laf mı vuruyorsunuz?Karakteriniz bu.Bir kere olsun yanıltın bizi.Utanmadan bu sayfalardan halen saldırıyorsunuz.Şerefiniz,malınız,mülkünüz yerin dibine battı.Ne utanmaz,arlanmaz mahluklarsınız.Ulan siz Reise çaktığınızı mı zannediyorsunuz?Fare gibi delik deşikler de yaşıyorsunuz.Yüzünüz eşek derisi gibi olmuş.tükürüyor millet,yarabbi çok şükür diyorsunuz.Yazık ki yazık.
 • TrTr6 ay önce
  Rasulullah sallallahu aleyhi ve sellem ne buyuruyor: Çoğalın, ben kıyamet gününde ümmetimin çokluğuyla iftihar edeceğim. Müslüman anadolu halkı, bol bol çocuk yapın, yapın ki gelecek nesil sizin yetiştirdiğiniz nesil olsun.
 • Trabzonlu TemelTrabzonlu Temel6 ay önce
  Reisin cocuklari nerede okudu?harward universitesi.. nerede yeri.. abd.. eee onlara coca cola dusmanligini ogretmediler orada.. uyanin artik su kan uykusundan!
Daha fazla yorum göster