Türkiye, çok çetin, bir o kadar da önemli süreçlerden geçiyor. Türkiye’nin en büyük konfederasyonlarından Memur-Sen, süreci en iyi okuyanlardan, Türkiye’nin hangi badireleri atlatarak buralara geldiğinden haberdar. Hayır için çalışan sendikalara, Avrupa’ya inat, Memur-Sen, yaklaşık 1 milyon üyesiyle sahalara inerek, vatanın bekası, milletin iradesinin hakimiyeti için ter döküyor. Kurucu Genel Başkan Akif İnan’ın bıraktığı meşaleyi en yüksek zirvelere çıkarmayı hedefleyen sendika, doğru bildiği hakikatleri dile getirmekten, hata yaptığında kim olursa olsun eleştirmekten de geri durmuyor. Aslında doğru olanı yapıyor. 

MEMUR-SEN GENEL BAŞKANI ALİ YALÇIN: HEDEFİMİZ 1 MİLYON 111 BİN 111 

Türkiye´nin en büyük konfederasyonu Memur-Sen’in Genel Başkan Ali Yalçın, Kahramanmaraş’ta üyeleriyle bir araya geldi. 

Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın ve beraberindeki heyet, Kahramanmaraş’ta Mehmet Akif Ersoy Kültür Merkezi’nde büyük bir etkinliğe imza attı. Yaklaşık 5 bin kişinin katıldığı etkinliğe, protokolün yanı sıra, binlerce Memur-Sen üyesi katıldı. Konuşmasında çok çarpıcı açıklamalarda bulunan Ali Yalçın “400 milyon yetim var ve ümmetin çocukları. Küresel emperyalizm, vahşi kapitalizm, istilacı Siyonizm dünyada huzuru her geçen gün tehdit ediyor” dedi. Konuşmasında bir çiçekle baharın gelmeyeceğini ancak bir çiçekle baharın başladığını, bir kişiyle başlayan sendikanın bugün 1 milyon sayıya ulaştığını, 2017 Mayısında bu rakamı 1 milyon 111 bin 111’e ulaştırmayı hedeflediklerini kaydeden Yalçın, Hollanda konusuna da değindi ve şunları söyledi: 

“Hollanda’nın rahatsızlığının nedenini Hollandalı Bakan ifade ediyor: ‘İstanbul’daki üçüncü havalimanı eğer uygulamaya girerse, bizim % 25 kaybımız olacaktır.’ Onun için kıymetli dostlarım, meselede bütün fotoğrafı görmek, detayda kaybolmamak önemli. 2016’de 16 terör saldırısıyla 600’a yakın insanını kaybeden bir ülkenin magazin tüketme lüksü yok” dedi. 

Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın: “7 milyar insanın 1 milyarı aç, dünya nüfusunun 1/5’i 1 doların altında ücret alıyor. 3 kişinin elinde bulundurduğu servet 43 ülkenin gayri safi milli hasılasından fazla. 62 kişinin elde ettiği gelir 3.62 milyar insanın toplam gelirinden fazla. 1 kişiye tam 9, 9 kişiye 1 pul mucibince dünya adaletsizlikler içerisinde kavruluyor; acılar, savaşlar, kanlar bizim medeniyet coğrafyamızda akıyor. 400 milyon yetim var ve ümmetin çocukları. Küresel emperyalizm, vahşi kapitalizm, istilacı Siyonizm dünyada huzuru her geçen gün tehdit ediyor. Memur-Sen demek, yasal haklarla helal haklar arasındaki makası birleştirmek demektir. Memur-Sen demek memnu haklarla meşru hakları çalışanla buluşturmak demek. Memur-Sen demek yeni bir sayfa açmak, sendikacılığa yeni bir tarif getirmek demek. Memur-Sen demek sendikacılığı köhne bir zihniyetin sopası ya da korsan gemilerin limanı olarak yapan, esnafın camı, kaldırımın taşı, milletin arabasıyla sorunu olan vandalistçe yaklaşımlardan; şiddetten, terörden arındırmak ya da anti demokratik süreçlerden devletin deriniyle, çukuruyla barışıkça mesaj verircesine, bize üye olursanız güvendesiniz diyerek masalara bildiri dağıtan, devletin ileri karakolu olmaya soyunan aymazların elinden bu uğraş alanını temizlemek, almak, ikame etmek ve yeni bir abideyi ortaya çıkarmak demektir. Onun için bu teşkilat sendikacılığı kamplaştırmanın, ayrıştırmanın kutuplaştırmanın aracı olarak kullanan; ya ordansın, ya burdansın, ya komünistsin ya faşistsin; ya sağcısın, ya solcusun; ya kutsal devlet metaforunun adamısın ya da düşman devlet metaforunun adamısın. Ya törenin adamısın ya da terörün adamısın. Sağımızın yalan, solumuzun ziyan olduğu bir zeminden sendikacılığı tutup çıkarırken, erdemli bir sendikacılığı geliştirirken bu teşkilatın, yetişmiş münevveri, mütefekkiri, öğretmeni, şairi, mücadele adamı Akif İnan’a “inanmışsınız ama, bu iş size göre değil” dediler. İman varsa imkan vardır mucibince hayata bakan, 1969’da tek başına yola çıktığında “Hoca, inanmışsın ama, bir çiçekle bahar mı olur?” diyenlere, bütün baharlar bir çiçekle başlar diyen bilge adamın bir ülkeyi bahara dönüştürüşüne vesile oluşunu rehber edinircesine, en uzun yolculukların ilk adımla başladığı bilinciyle “ölüm bir tohumsa kefen zarında, gün olur fışkırır bir orman olur” deyip kendi dizesiyle bir çekirdekte bin filizi, bin filizde bin fidanı, bir fidanda bir çınarı, bir çınardan bir ormanı düşleyerek çıkılan yolculuk birlerle başladı 11 oldu, 111 oldu, bin yüz on bir oldu, 111 bin 111 oldu, 1 milyonu aştı ve 15 Mayıs 2017 itibariyle 1 milyon 111 bin 111 için yola yeniden seferber oldu. Teşkilatın liderlerine enerji verecek üye katacak, bereketi ve heybeti büyütecek bütün gönül erlerine yürekten teşekkür ediyorum. Geldiğiniz sayıyı çok önemsediğimi altını kalınca çizdiğimi buradan belirtiyorum. 20 bin sayıya Maraş’ta ulaşmak, sıradan bir hadise değil. Geldiğiniz sayı bizim için önemli, ama yeterli olmadığının da altını çiziyorum. 

2017’de umudunuz olmasın diye ilk gün Reina saldırısıyla bu ülkede mesaj vermeye çalışanlara bu millet 15 Temmuz’da nasıl mesaj verileceğini gösterdiyse, o dirayeti büyütmeli, o dirayete sahip çıkmalı ve yarına ilişkin dimdik ayakta durmalı, dimdik. Halk iradesi nasıl galip gelir, tankın gücüne karşı halkın gücü neyi ifade eder, bunu öğrendiler.”

Türkiye’nin Cumhurbaşkanlığı sistemine evet diyecek olan Memur-Sen’i kutlu yolculuğunda tebrik ediyor, Allah yar ve yardımcıları olsun diyoruz. 

 

 

 

YORUMLAR
600

Dikkat: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.

BEDİÜZZAMAN HAZRETLERİNİN BÜTÜN TALEBELERİ EVET DİYOR !...

EVET HOCAM ! BU GAZETECİ , AKADEMİSYEN , İŞADAMI KILIKLI FETÖ-NATO KRIPTO AJANLAR BELGE VE BİLGİ DAHİLİNDE TUTUKLANDIĢINDA BU HAİNLERE GÖZ KIRPAN , DOLAYLI SAHİP VE DESTEK ÇIKAN ; .....AMA FETÖCÜ BU HAİNLERE KARŞI NET TAVIR SERGİLEYEN SN.CUMHURBAŞKANIMIZIN DİK VE KARARLI DURUŞUNU ZAYIFLATMAYA ÇALİŞAN " MALUM 5- 10 BU TRUVA ATLARININ " BU REFERANDUM SÜRECİNDE AĞIZLARINI BIÇAK AÇMIYOR !..BUNLAR İYİ BİLSİNLER Kİ ,BU MİLLET VE TARİH ONLARI ASLA AFFETMEYECEK.-YÜZYILLAR GEÇSE DE FATIH'E İHANET EDEN BAŞVEZİRİ ÇANDARLI HALİL PASAYI , YAVUZ SULTAN SELIM'E IHANET EDEN KOCA MUSTAFA PAŞA GİBİ vb..HAİNLER GÜRUHUNU BU MİLLET AFFETMİYOR ;TARİH DE UNUTMUYOR.

Cevapla

Memur

Memuru Milletvekilleriyle Yada mudurlerle Birmi Tutuyorsun 2500maas aliyorum 650 Kira 180 elekt Su Tele vesayri 2de cocuk Sen Dusun abartilimi

Cevapla

Vatandaş

Kamuya memur ve öğretmen atamalarında mülakat yani torpil sistemine geçildi.Neden buna ses çıkarmıyorsunuz. İslamın neresinde var bu. Yalaka olmayalım. Ey Allahım ne iyi etmişsin de cehennemi yaratmışsın zalimler,fetöcüler,darbeciler, rüsvet ve torpilciler yanacaklar yaşasın cehennem.

Cevapla

Murat

Müdür ve müdür yardımcıları atamalarında memur senli olup olmadıklarına bakılıyor bana söyler mısınız peygamber efendimizin sünneti midir bu durum. Gerçekten liyakati olup olmadiklarina bakılmaksızın sadece memur senli olup olmadığına bakılarak atama yapmak kul hakkı yemek değilimdir. Bunları da bu araştırıp yazar mısınız. Lütfen önce araştırın. Bu durumlara rağmen EVET diyoruz.

Cevapla

can

Insanlar da luks arabalar evler almasin kim diyor onlara borclanin diye.israf haramdir.

Cevapla

İSA TORUK

Selam. aleyküm. HILFU-L FUDUL vahiy öncesi Peygamberimiznde üyesi olduğu bir tür kuruluş-sendika idi.Mazlumun hakkını korumakla vazifeliydi.Peygamberimizi eğer şimdi olsa bu kuruluşa gene üye olurum demiştir.Memursen-Eğitimbirsen şimdi bu zaman da mazlumların hakkını koruma adına daha önde olmalıdır.Günümüzde 15 TEMMUZ DARBESİ sonrasında çok mağdur oldu. Memursenin bu konuda daha duyarlı olması gerekir.Memursen tüm herkese sahip çıkmalıdır.Sadece bir taraf için değil herkesi kucaklamalıdır....iyi günler

Cevapla

Asım soydaş

Zorunlu emeklilik ödemesi kesilecek bu ay memur - sen devam etsin bu işlerle uğraşmaya yazık çok yazık..

Cevapla

Memur yüzde 3 zam aldı

Memur yüzde 3 zam aldı yüzde 1 vergi dilimine gitti yüzde 1 enflasyona yenildi. Yani zam yüzde 1 de kaldı. Memur - sen referandum peşinde hakkım haram olsun.

Cevapla

Ali

Memurlar o kadar yetimi düşünüyosa 2sene zam almayıp asgari ücretlilere verilmesini istesinler.yermi yemez.bu ülkede en kral memurlar atılma yok.ücret iyi.ölene kadar rahat.

Cevapla

Ali

Bu dediklerini olduysa değiştirilmesi istenen sistemde oldu.yeniyle alakalı değildir.

Cevapla

mumine

Evet diyecegiz ama degisiklikte araya sıkıştirilan secilme yasini 18 yasini dolduran kismi hic yerinde bir karar degil bence.Niye gerek duyuldugunu biri aciklarsa sevinirim.Yoksa 18 yasindakileri etkilemek icin mi?

Cevapla

Ali

Siz gidin sendikacılık yapın.iş güvencesine göz kapamayın.ama koltuk kaptınız ya görmezden gelin.

Cevapla

xyz

Rahmetli Akif inan mazlumun magdurun yaninda idi ...su andaki memursen guce tapar halde insaallah rabbim onlari iki cihanda rezil edecek

Cevapla

MemurSen Buna mı Evet?

Son 7 yılda borcunu ödeyemeyen 852 bin kişi ceza aldı, hapse düştü. Tüketicinin banka borcu 70 kat yükseldi. Aileler, evlerine giren paranın yarısından fazlasını borca ödüyor. Son 15 yılda devletin borcu 3 özel sektörün borcu 7 kat arttı.

Cevapla

Menderes

16 nisan sonrasi ilk osmanli tokadi yiyeceklerin basinda yeni asya munafiklari geliyor.

Cevapla

15 TEMMUZ VE 241 ŞEHİDİMİZİ UNUTMADIK !...

HASTA ADAM AVRUPA'NIN "HASTASI" İÇİMİZDEKİ SÖZCÜSÜ ,YADA TRUVA ATLARI ÇOK. BİR TANESİ DİNDAR KILIKLIKLI ,ÇOK ÖZEL AK PARTİ VE SN. CUMHURBAŞKANIMIZIN SİNSİ DÜŞMANI BİR YALAN HABER CERİDESİ.....EVET !....BU NİFAK YUVASI HALİNE GETİRİLEN ve NUR TALEBELERİ İLE HIÇ BİR ILGILERİ OLMAYAN BU " HAYIRCI " YENİ ASYA 17 YILDIR FİTNE VE İFSAD EDİCİ FETÖ YANLISI VE REİS KARŞITLIĞI VE DÜŞMANLIĞI YAYINLARINI ;BEDİÜZZAMAN SAİD NURSİ HAZRETLERININ MUAZZEZ İSMINI KALKAN YAPARAK , İFSAD VE FİTNE YAYINLAR YAPAN -FETÖ-FETÖNÜN ARKA BAHÇESİ YENI ASYA DERHAL KAPATILSIN !...

Cevapla

Abdullah Şanlıdağ
Abdullah Şanlıdağ Tüm yazıları için tıklayın »
Yeni Akit
Gündeme dair önemli haberler ve son dakika gelişmeleri anında bilgisayarınızda!
Masaüstü bildirimlerini almak ister misiniz?