CHP’nin adalet yürüyüşünün arka planı

19 Haziran 2017 Pazartesi

Enis Berberoğlu’nun tutuklanmasını protesto eden ve yandaşlarını adalet yürüyüşüne davet eden Kılıçdaroğlu’nun yol arkadaşları yine terör örgütleri oldu. PKK-FETÖ ve Gezi provokatörleri CHP’yle kol kola girdi. Büyük fotoğraf bu. Anlaşılan küresel güçler, CHP liderine Türkiye’yi karıştırma ve yeni bir 15 Temmuz oluşturma yönünde misyon yüklemişler. FETÖ ile gerçekleştirilemeyen işgal girişimi, şimdi CHP ile devam ettirilmek isteniyor. Bunun başka izahı olmaz. Zira adalet sokaklarda değil, milleti temsil eden Meclis’te aranır.

CHP İstanbul Milletvekili Enis Berberoğlu’nun, yargılandığı MİT TIR’ları davasında 25 yıl hapse çarptırılarak tutuklanmasının ardından Kemal Kılıçdaroğlu’nun Ankara’dan, İstanbul Maltepe Cezaevi’ne yürüme kararı sonrası teröristler harekete geçti. Peki CHP’ye kimler destek veriyor? İşte burası çok önemli? FETÖ avukatı Kemal Şimşek yürüyüşe destek verdi. FETÖ’nün eli kalem tutan Emre Uslu’su da Cumhurbaşkanını hedef göstererek, “Sen istesen de istemesen de her kışın bir baharı vardır. Kim bilir belki yarın belki yarından da yakın’ mesajı paylaştı. Sadece bunlar olsa iyi. Uyuyan hücre de uyandırıldı. Yürüyüşü kalkışmaya dönüştürme hayali kuran ulusal keferelerin yönlendirdiği Gezi provokatörleri de sahnede! Birleşik Haziran Hareketi sokak eylemleri çağrısı yaptı. Güvenpark’tan yola çıkan CHP lideri, Adalet Yürüyüşü adı altında 23-24 gün içerisinde 404 kilometreyi tamamlayarak Maltepe Cezaevine ulaşmayı amaçlıyor. Çoban Sülo’nun dediği gibi; “yollar yürümekle aşınmaz” deyip geçeceğiz ama, bunların amacı yol aşındırmak değil, ülkeyi, vatanı, birlik ve beraberliğimizi dinamitlemeyi planlıyorlar. 

“Elimde ‘Adalet’ yazan bir afiş taşıyacağım” diyen Kılıçdaroğlu’nun afişindeki arka fonda askerlerin olması, açıkça darbeye davetiye değil midir? Başbakan Yıldırım haklı olarak Kılıçdaroğlu’na çağrıda bulunup, yürüyüşü bitirmesi hususunda uyardı. Sorunların çözümünün meclis olduğunu deklare eden Başbakan’ı dinleyip yürüyüşü sonlandıracağını pek zannetmem.

Kurt, bulanık havayı sever. Bütün darbeler, iç karılıklar sonrası yapılmıştır. Şimdi o zemini hazırlıyorlar. Bakın öyle bir söylem geliştiriyorlar ki, zannedersiniz ki ülke elden gitmiş, devlet tarumar olmuş. Vicdanı sokağa atan bu serserilerin söyledikleri yenilir yutulur cinsten değil. İlk seslendirdikleri şu söz oldu: “Kraldan daha önemli bir şey var!..ADALET öldü. Evet, Türkiye’de adalet öldü…”

Bu vicdansız söylemlerini eyleme dökmek için güya adalet yürüyüşü başlatan CHP ve onun değirmenine su taşıyanlar, peşlerinden gidenleri ikna edebilmek için çocuklara tecavüz eden sapıkların serbest bırakıldığını, kadınları döven, yaralayanların küçük cezalarla kurtulduklarını ifade ediyorlar. Bu tezlerine destek olarak da; yolsuzlukları, hırsızlıkları ortaya çıkaran gazetecilerin, siyasetçilerin tutuklandıklarını söylüyorlar. Türkiye’de hukukun, iktidarın emrine girdiğini belirten CHP Berberoğlu’nun tutuklanmasını cezalandırma olarak nitelendirdi.

Ana Muhalefet partisinin Genel Başkanı işte bu sebeplerle, eline “ADALET” pankartını, arkasına da kendisine inananları alarak yollara düştü… Bu yürüyüş nerede biter, nasıl sonuçlanır bilmeyiz. Bildiğimiz o ki, CHP freni patlamış bir araçla son sürat ilerliyor. Hem kendisine hem de peşinden sürüklediklerine yazık edecek. CHP’nin bu mücadelesi bize “Mihail Aleksandroviç Bakunin’in, “Hiç kimsenin bir başkasını baskı altına almasının imkansız hale gelmesini mi istiyorsun? Öyleyse hiç kimsenin güce sahip olmamasını sağlaman gerekir” kuramını hatırlattı. CHP, nerden aldığı bilinmeyen ültimatomla Ak Parti’yi ve Reisi güçsüzleştirmeyi ve elini zayıflatmayı planlıyor. Başarır mı? Pek zannetmem. Devlet, başıbozuk, darbeye davetiye çıkaran bu tür provokatör eyleme prim vermez. Hukuk devletinde, hem de OHAL’in olduğu Türkiye’de bunların olması son derece tehlikelidir. 

Ortadoğu’da Katar üzerinden Türkiye’yi dizayn etmeye çalışan güçler, içerde de yerli figürler eliyle hamle başlattı. Bunun adına; ateş çemberiyle kuşatılmışlık denir. İslam’ın son kalesi Türkiye bu badireyi de atlatır.

 

YORUM YAZ