thy öğretmenler günü

Fox TV'den skandal: Ayasofya kilise yaptılar, Şehitler Köprüsü'nü bombaladılar

Medyasını Türkiye ve İslam düşmanlığı için kullanan Robert Murdoch’un Fox TV’sinde yine skandal bir algı operasyonu yapıldı. Fakat bu sefer merkezde Türkiye yer aldı.

Amerikan Fox’un yayınladığı ve aynı zamanda skandal içeriklerle bildiğimiz Family Guy adlı dizinin 16. Sezon 5. bölümünde, Amerikalı karakterler ‘büyük kilise’ olarak nitelendirdikleri Ayasofya Camii’ni kurtarmak için Türkiye’yi ziyaret ediyor.

Türkiye bir Arap ülkesi gibi gösterildi

O sırada ekrana verilen görüntülerde sokaklarda koşuşturan insanların nasıl ‘tipleştirildiği’ de dikkat çekiyor.

Kadınlar kara çarşaflı, erkekler sakallı, şalvarlı ve takkeli… Yani Batı’nın gözündeki Müslümanlar. Diğer bir deyişle, cahil ve bilgisiz insanlar. Öte yandan sokaklarda tavukların dolaştığı sahnelerin yerleştirilmesiyle de Türkiye adeta bir Arap ülkesi gibi gösteriliyor.

Ayasofya’nın kurtarıcısı Peter

Gel gelelim işin can alıcı noktasına. Dizide Peter isimli karakter kilise olarak nitelendirilen Ayasofya Camii’nin kurtarıcısı olarak gösteriliyor.

Ayasofya’yı kurtarmak için çıkan mücadelede, Türk milleti için önemli sembollerden olan, FETÖ’nün hain darbe girişiminde yüzlerce insanımızın şehadete ulaştığı 15 Temmuz Şehitler Köprüsü de havaya uçuruluyor…

Reina saldırısından kurtulan ABD’li ajan

Ayrıca karakterler arasında yer alan sakallı, kaslı ve tekerlekli sandalyeli olan tipleme ise çok ilginçtir, izleyenleri DAEŞ’in 2017 yıllbaşında ünlü gece kulübü Reina’ya düzenlediği terör saldırısına götürdü.

Hatırlanacağı üzere, 39 kişinin hayatının kaybettiği saldırıda ABDli olduğu belirtilen Jake Raak yaralı olarak kurtulmuş ve ülkesine giderken gazetecilere verdiği demeç, üslubu ve tavırları bir hayli konuşulmuş, birçok komplo teorileri üretilmişti.