Zekai Aksallı Paşa mahkemede ifade verdi!

Özel Kuvvetler Komutanı Korgeneral Zekai Aksakallı mahkemede tanık olarak ifade verdi. Aksakallı ifadesinde darbe girişimine katılan Özel Kuvvetler personelinin sayısının yüzde 5,4 olduğunu dile getirdi. Aksakallı, darbeci general Semih Terzi'nin babasının hastalığı bahane ederek izin aldığını söyledi. Aksakallı, Terzi'yi öldürerek darbe girişimin seyrini değiştiren Ömer Halisdemir'in üzerindeki örtüyü kaldırıp alnından öptüğünü de dile ifade etti.

20 Mart 2017 Pazartesi 16:37
Zekai Aksallı Paşa mahkemede ifade verdi!

Özel Kuvvetler Komutanlığını (ÖKK) ele geçirmek isteyen cuntacı general Semih Terzi'yi vurarak, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişiminin seyrini değiştiren Astsubay Ömer Halisdemir'in şehit edilmesine ilişkin dava bugün Ankara 14. Ağır Ceza Mahkemesinde görüldü. Duruşmada Mahkeme Başkanı İsmail Ademoğlu, tanık Özel Kuvvetler Komutanı Korgeneral Zekai Aksakallı'nın duruşma günü il dışında olacağını ifade ederek, beyanının tespitini talep ettiğini, bu nedenle celse açılarak Aksakallı'nın beyanının alındığını bildirdi. Aksakallı ifadesini yazılı olarak verdi. Aksakallı'nın ifadesinin detayları ortaya çıktı.

ÖMER HALİSDEMİR'İN ALNINDAN ÖPTÜM

Aksakallı ifadesinde, "Terör toplantısında Orgeneral Güler'e not geldi. Darbeci Mehmet Partigöç'ün yüzü kıpkırmızıydı. Ümit Bak'ın gelen darbe mesajlarına uyacağını söylemesi üzerine Bak'a sonuçları ağır olur dedim. Mihrali Atmaca, darbeden habersiz olabilir. Semih Terzi babasının hastalığını bahane edip o gün izin aldı. 8 defa telefonda görüşüp Ömer Halisdemir'e Semih Terzi'yi vurmasını ben söyledim. Sabah ÖKK'ya gittim, Halisdemir cansız yatıyordu. Halisdemir'in üzerindeki örtüyü kaldırıp alnından öptüm.ÖKK'da darbeye kalkışanların oranı 5,4'tür" dedi.

EMİR VERİLSEYDİ...

Korgeneral Aksakallı, "TSK’da kriz ve olağanüstü durumlarda personel kışlayı terk etmesin emri verilir. Bu emir 15 Temmuz’da verilseydi darbe girişimi ortaya çıkardı" ifadesini kullandı.

Haber Tarihi: 20 Mart 2017 Pazartesi 16:37

YORUM YAZ

 • nuri yilmaznuri yilmaz1 yıl önce
  Sana Kurban olmamak mümkünmü Pasam?Saygilar.
 • alparslan yavuzalparslan yavuz1 yıl önce
  Kiymetli Pasamiz, hurmetler . Allah (c.c) ' unyardimi Peygamberimizin(S.A.V ) eli uzeriniz de , Milletimizin dualarisizlerle olsun. Her daim duaciyiz , sizlere.
 • MahmutMahmut1 yıl önce
  CENABI HAK Senin ve senin gibi PAŞALARI ordumuzdan eksik etmesin inşallah.İNANÇ AZIM VE KARARLILIK İŞTE BUDUR vefa budur samimiyet ve teslimiyet budur Sağol generalim paşam.
 • MuazMuaz1 yıl önce
  Demekki türkiyede helal süt emmiş vatanperver,imanlı,paşalarda mevcut...bize hangi çılgın vuracak şaşarım....
 • Hiram Abas Hiram Abas 1 yıl önce
  Ne varsa, gene Mustafa Kemal'in askerlerinde var. Sizler var oldukça bu ülkeye birşey olmaz.

Günün Karikatürü

Yeni Akit Gazetesi - Günün Karikatürü 16.03.2018