Zakir Naik hakkında alçak karar

Hindistan hükümeti, terör ve şiddet karşıtı davet söylemiyle tanınan Hint İslam alimi Zakir Naik hakkında yakalama emri çıkarılması için Uluslararası Polis Teşkilatına başvurdu

15 Mayıs 2017 Pazartesi 00:04
Zakir Naik hakkında alçak karar

Hindistan hükümeti, terör ve şiddet karşıtı davet söylemiyle tanınan Hint İslam alimi Zakir Naik hakkında yakalama emri çıkarılması için Uluslararası Polis Teşkilatına (INTERPOL) başvurdu.

Hindistan'ın "Times of India" gazetesinde yer alan habere göre Hint Ulusal Soruşturma Ajansı (NIA), INTERPOL'den Naik hakkında kırmızı bülten çıkarmasını talep etti.

Şiddete söylem düzeyinde dahi destek vermediği bilinen Naik'le ilgili olarak haberde, teröre mali destek sağlamak ve kara para aklamakla itham edildiği ifade edildi.

İstihbarat kaynakları Naik'in Birleşik Arap Emirlikleri veya Suudi Arabistan'da saklanmakta olduğunu ya da Malezya ile Endonezya arasında mekik dokuduğunu ileri sürdü.

Naik, hakkında kırmızı bülten çıkarıldığı takdirde "uluslararası kaçak" sayılacak ve bulunduğu herhangi bir ülkede göz altına alınabilecek.

Dinler tarihi ve karşılaştırmalı dinler alanında uzman olan 51 yaşındaki Naik, terör ve şiddet karşıtı davet söylemiyle biliniyor. 2005 yılında hayatın kaybeden Güney Afrikalı ünlü davetçi Ahmed Didat’ın talebesi olan Naik, kendi televizyon kanalı “Peace TV" ve diğer platformlar üzerinden verdiği konferans ve derslerle dünya çapında ilgi görüyor.

NIA'nın Naik hakkında yürüttüğü 10 aylık bir soruşturma sonucunda Naik'in kurucusu olduğu İslami Araştırma Vakfı ve ona bağlı televizyon kanalı yasaklamış, Naik'in vakfına ve bağlı ortaklıklarına ait 37 mülke el koymuştu.

Soruşturmaya bakan Mumbai'deki özel yetkili NIA mahkemesi, "yakalanmaktan kaçacağı ve ajansın ve mahkemenin huzuruna gönüllü olarak çıkmayacacağı" gerekçesiyle kefaletsiz tutuklama emri çıkarmıştı.

Haber Tarihi: 15 Mayıs 2017 Pazartesi 00:04

YORUM YAZ

 • Müslüman oğuz türküMüslüman oğuz türkü10 ay önce
  hocama türkiye olarak sahip çıkalım yapalım bunu .
 • HAFAZAN ALLAHHAFAZAN ALLAH10 ay önce
  Böyle giderse Hindistanın, Çinin,Rusyanın,Amerikanın,İsrailin,Avrupanın,Arakanın gavurlarının başına çok bela gelir. Çok fazla zulm ediyorlar. Bu AHLAR boşa gitmez. Mazlumun ahı indirir şahı. "KİM NE HAYIR İŞLERSE KARŞILIĞINI GÖRECEK, KİM NE KÖTÜLÜK İŞLERSE CEZASINI ÇEKECEK" Kafir olsan bile bu sana zulm etme hakkı vermez. Yaptıklarınızın hesabını vereceksiniz. İnanmadığınız ve alay etmekte olduğunuz şeyler sizi kıskıvrak yakalayacak. EŞHEDÜ ELLE İLEHE İLLALLAH VE EŞHEDÜ ENNE MUHAMMEDEN ABDÜHU VE RESÜLUHU.
 • Hakka aşık Hakka aşık 10 ay önce
  Eeeee inanan insanlara baskılar yaparak sindirmeye çalışıyorlar.Dünya kafirin cenneti.Rabbim yardımcısı olsun.islam alimleri bir bir katlediliyor biz seyrediyoruz...
 • Fatih Fatih 10 ay önce
  Konuşmalarına cevap vermediklerisapık inançlarını necis suratların vurduğu içinbir alimi susutarmayı planlıyor kafiler ama başarmayacaklar Allah'ın izni ile !! Bu büyük alim vasıtalı ile bir çok insan hidayete eriyor bunu isyemiyor sapık putperes akılsız Hintliler !!
 • Ali kocAli koc10 ay önce
  Bangladesde islam alimlerini asiyorlardi yine turkiye olarak hic bir sey yapamadik buinsanada bir sey yapamayiz yakalayip asarlar bile biz de seyrederiz ki insallah boyle bir sey olmazdurum bugucluysensozun dinleniryoksa gerisi bos
 • AsımAsım10 ay önce
  Yazıklar olsun Müslümanların buna sessiz kalması düşünülemez
 • buratburat10 ay önce
  Bizlerde zalimlere inat ölümüne, daha çok alim yetiştireceğiz

Günün Karikatürü

Yeni Akit Gazetesi - Günün Karikatürü 16.03.2018