Yunanistan’dan Erdoğan’a küstah suçlama

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Misak-ı Milli konuşmasına yönelik Yunanistan’dan küstahça bir açıklama geldi. Yunanistan Cumhurbaşkanı Pavlopulos haddini aşarak, Erdoğan'ı 'Lozan Anlaşması'nın altını oymak ile suçladı.

20 Ekim 2016 Perşembe 01:39
Yunanistan’dan Erdoğan’a küstah suçlama

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Rize’deki Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi'nin 2016-2017 yılı akademik yılı açılış töreninde yaptığı konuşmada “Trakya'dan Doğu Avrupa'ya kadar olan coğrafyada attığınız her adımda ecdadın izlerinden birine mutlaka rastlarsınız. Tarih kitaplarında Misak-ı Milli'yi okuyoruz. Eğer Misak-ı Milli diye bir derdimiz varsa kusura bakmayın” demişti.

Musul operasyonunun başlamasının ardından gelen bu açıklama Yunanistan’dan küstahça bir açıklama geldi.

Haddini aşan Yunanistan Cumhurbaşkanı Prokopis Pavlopulos, Türk mevkidaşının ‘iki ülke arasındaki sınırları belirleyen Lozan Anlaşması’nın altını oyduğunu’ savundu.

Pavlopulos, “Yunanistan, Türkiye’nin Avrupa’ya açılan penceresi. Bizim istediğimiz de bu ancak bu durum tarih ve uluslararası hukuka saygı duymayı gerektiriyor” ifadelerini kullandı.

Haber Tarihi: 20 Ekim 2016 Perşembe 01:39

YORUM YAZ

 • y,my,m1 yıl önce
  Selanik vb viyana kapılarına kadar helede vb adalar terkeyle y c loooooooo
 • dddd1 yıl önce
  ana dili gibi yunanca bilen şahısla danışıklı dövüş çıkarsa şaşırmam.
 • dişe dişdişe diş1 yıl önce
  türkiyenin altını oymaya kalkarlarsa, biz de eski defterleri açarız...
 • sasa1 yıl önce
  Sen önce ülkeni bak rum tohumu yunan sonra başka ülkeleri eleştir.
 • ReisReis1 yıl önce
  İçimizdeki yunanlılar da buna tepki göstermişlerdi asıl hesap onlara sorulmalı. Bu ülke ne çektiyse Atatürk ün arkasına siginip hiçbir iş yapmayan kesimden çekti. İşleri güçleri içmek s...k başka birşey yok . Daha dune kadar Atatürk düşmanları nın hepsi bugün Atatürkçü, fetoye ateş püsküren lerin hepsi Feto cu bu nasıl bir zihniyet anlam veremiyorum . İşleri güçleri goy goy kendilerini ne zannediyorlar anlamadım . Allah Reis i başımızdan eksik e tmesin bunlara kalırsak halimiz harap. Dünya bu güne kadar hep bizi küçük gordu ama bugün ne durumdayız anlamazlar çünkü dertleri yok bana dokunmayan yılan bin yaşasın yılanlar dibimizde nasıl dokunmayacak hepimizi götürecek. KK biraz vatansever olsun yapılanları gorsun boş boş konusmasin .
 • Tayfur ÖZERTayfur ÖZER1 yıl önce
  Ulan bu Dünya ülkelerinin hepsi ş.siz. Reisimize küstah suçlama yapmayan bir ülke çıkmayacak mı.
 • ŞANLIURFAŞANLIURFA1 yıl önce
  CIA VE PENTAGON TÜRTTÜ İTİ. ODA HAVLAR
 • 25haloday25haloday1 yıl önce
  Yunanistan Tehdit ediyor, Batıya açılan kapınız yunanistan, Eğer o kapı kapanırsa yunanistana Havada, Karada,denizde rahat gün yok
 • abdulla laleabdulla lale1 yıl önce
  lan zindik kefere padisahimiz yalanmi söylüyor kafirler bir olup halifeyi ve ingilizle araplar bir olup yikmadiniz mi osmanliyi verin adalarimizi veejdadimizin yadigari selaniki
 • KetenKeten1 yıl önce
  Bu Hakaret tam savaş nedeni sayılır. Sineyemi cekecegiz.Durmak bize yaramaz.Düşmanlarımızı Cogaltmayabakalım.
Daha fazla yorum göster

Günün Karikatürü

Yeni Akit Gazetesi - Günün Karikatürü